Schapers houdt zich nog staande 'Shlomo' doet naam eer aan Golfvedette Floyd kan faam niet waarmaken Zwitser Stadler heeft geen kind aan slome Israëliër Volleyballers roemloos af SPORT WASSENAAR (ANP) - Het blijft gevaarlijk één deelnemer tot de huizenhoge favoriet uit te roepen voor het internationale golf- kampioenschap van Nederland. Als je Ray Floyd heet en voor dit evenement de derde plaats bereikt bij het open Engelse kam pioenschap in Sandwich, ben je uiteraard favoriet voor die open Nederlandse titel. De 38-jarige Amerikaan, afkomstig uit Texas, maakte zijn faam op de eerste dag van het toernooi niet geheel waar. Weliswaar be vindt hij zich bij de besten, zes spelers gaan hem echter voor met scores van 67 en 68. De corpulente Floyd kwam tot een score van 69 Voor de grootste verrassing zorgde de Mexicaan Rafael Alarcon. Nog volledig onbekend in de internationale golf-elite verbaasde hij gisteren organisatie, toeschouwers en medespelers. Hij eiste de - weliswaar gedeelde - eerste plaats op met 67 slagen op de achttien holes. Eenzelfde resultaat werd bereikt door de Ier Ea- mon Darcy en Nick Price uit Zimbabwe. "Een goed begin is het halve werk", dacht Price blijkbaar toen hij zijn eerste bal sloeg. Met een score van 31 halverwege leek hij op het baanrecord (64) af te stevenen. Dat record is in handen van Jack Newton en de Nederlandse Amerikaan Peter Oosterhuis sinds 10 augustus 1972. Door de later in de middag opstekende wind eindigde Price toch nog op 67. De beste Nederlander is de al lange tijd als prof spelende Jan Dorrestein. Met zijn score van 70 plaatste hij zich bij de beste twintig. De tweede Nederlander na de eerste ronde is Wilfried Lemmens, de nationale open kampioen van twee weken gele den. die in West-Duitsland speelt. Met zijn totaal van 71 ligt hij uitstekend in de race voor de finaleronden (totaal 65 plaatsen) van morgen en zondag. De stand na de eerste dag: 1. Nick Price (Zim), Rafael Alardon (Mex) en Eamon Darcy (Ier) 67; 4. Michael King (GBr), Tom Sieckman (VSt) en Gery Watine (Fra) 68; 7. Carlo Knauss (WD1), Manuel Garcia (Spa), Ray Floyd (VSt), Anda Sowa (Arg), Florentina Molina (Arg) en Jeff Hall (GBr) 69; 13. Keith Williams (GBr), Bill Longmuir (GBr), Jan Dorrstein (Ned), Carl Mason (GBr), Manuel Montes (Spa) en Eric Murray (GBr) 70. Nederlanders falen in Noordwijk NOORDWIJK - Het trieste resultaat van de vierde speeldag in het internationale badgas- tentoernooi in Noordwijk was dat maar één Nederlander zich kon kwalificeren voor de kwartfinales van het HEA. Michiel Schapers is de laatste der Mohikanen en dat dankte hij aan de 7-5, 6-4 winst op landgenoot Frits Don. Een zege, die overigens voor hetzelfde geld in het voordeel van Don zou kunnen zijn uitgevallen, zo miniem was het krachtverschil tussen beide spelers. De score gaf dat haarfijn aan. Een tegenvaller was de uitschake ling van Rolf Thung door de Amerikaan Ken Flack, 2-6, 5-7. Thung zat in de eerste set vast en kon geen moment in zijn spelrit- me komen met service, back hand en vooral de daarop aan sluitende volley als spectaculaire wapens. Flack tenniste niet spec taculair, maar wel gedegen en doelbewust. De Amerikaan, die met Thung op een gedeelde derde plaats staat in het klassement van het zomer satelite circuit, verschafte zich met een 6-2 winst van de eerste set een goede basis door de over winning. Hij bleek die setwinst hard nodig te hebben. Want Thung raakte in de tweede set op temperatuur en zorgde al dus voor veel dreiging 7-5. René Gorter hield Skakle met zijn goed verzorgde spel vanaf de achterlijn een set lang onder druk: 3-6. Daarna bezweek hij evenwel 1-6, 1-6. René Boers kon in het spel van de Amerikaan Ed wards geen zwak punt ontdek ken en was dientengevolge kans loos: 4-6, 2-6. De kwartfinales in het HEA zien er als volgt uit: Pirow - Edwards, Skakle Ken Flack, Sjogren Mirza en Prinsloo - Schapers. Van de kwartfinalisten hadden Pirow, Skakle en Mirza de moei lijkste klus te klaren. Pirow had Cambuur trekt opnieuw Britse voetballer aan LEEUWARDEN (ANP) - Cambuur heeft, voorlopig op proef, een tweede Engelsman, de 23-jarige Errington Kelly. De 23-jarige, oorspronkelijk uit het Caraïbi- sche gebied afkomstige aanval ler. komt net als de al gecontrac teerde Mark Payne van Ledbury Town, een semi-profclub. Cam buur zal de eerste dagen van au gustus een trainingsweek afwer ken op de Veluwe. In die periode zullen twee oefenwedstrijden worden gespeeld, op 1/8 tegen amateurclub Loenermark en op 5/8 tegen Sparta Praag (Tsj). Na verschillende teleurstellende prestaties won Ajax gisteravond met forse cijfers van een West- duitse club. De Amsterdammers zegevierden met 6-1 over RSV Petersberg, uitkomend in de landsliga voor amateurs. Peters- berg nam kort na het begin door Harck (strafschop) de leiding. Hamberg maakte daarna vier en Olson twee doelpunten voor Ajax. Uitslagen oefenduels: Serooskerke - PEC/Zwolle 1-6; In ternos - PSV 0-7; SW - Bloem hof 8-0; Gronau - Twente 0-4; He racles - Quick'20 3-0. FIDE herroept besluit uitstel schaaktweekamp MOSKOU (AP) - De werelschaak- bond (FIDE) is teruggekomen op zijn besluit de match tussen de Russische wereldkampioen Ana- toly Karpov en zijn uitdager, de naar het westen overgelopen Rus Viktor Kortsjnoi, uit te stellen, zo heeft het Russische persbureau Tass gisteren bekendgemaakt. Vorige maand verschoof FIDE- president Fridrik Olafsson de match van 19 september naar 19 oktober om het Kremlin onder druk te zetten de vrouw van Kortsjnoi, Bella en zijn zoon Igor (21) te laten emigreren. Volgens Tass, dat niet op de emi gratie-kwestie inging, heeft de FIDE woensdag laten weten "het principiële standpunt", ingeno men door Karpov en de Russi sche schaakbond, "te ondersteu- "De sponsors van de match en de president van de FIDE vroegen daarp de wereldkampioen (Kar pov) in te stemmen met 1 okto ber als begindatum voor de match - een en ander in verband met technische moeilijkheden inzake de voorbereidingen van de tweekamp," aldus het persbu- De match zal in de Italiaanse stad Mcrano worden gehouden. HILVERSUM (GPD) - Shlomo Glickstein heeft gisteren zijn (voor)naam alle eer aangedaan door zich in het duel met Roland Stadler zeer traag, zeg maar rustig sloom, voort te bewegen over het centercourt van het Melkhuisje. Zijn acties waren in de meeste gevallen zo voorspelbaar, dat het Zwitserse 22-jarige talent vrij gemakkelijk met de als vierde geplaat ste Israëliër kon afrekenen op de vierde dag van de open Nederlandse tenniskampioenschappen: 6-3, 6-3. De tweede partij in de kwartfina les, tussen de Hongaar Balasz Ta- roczy en Jeff Borowiak uit de Verenigde Staten verliep voor viervoudig Melkhuisje-winnaar Taroczy volgens plan: 6-2, 6-3. Stadler neemt in het proftenniswe- reldje een wat uitzonderlijke po sitie in. Niet zozeer omdat hij in staat wordt geacht als reuzendo- der op te treden, maar eerder vanwege de wat ongebruikelijke manier waarop hij zijn racket vasthoudt. De Zwitser heeft toen hij als kleine jongen door de bal- sport werd aangetrokken geleerd het „slagwapen" met twee han den te hanteren. „Mijn vader vond dat verstandig omdat ik te weinig spierkracht heb. Ik was eigenlijk rechtshandig, maar ik kan de opslag zowel links als rechts. Dat brengt een tegenstan der nog wel eens in verwarring", aldus de speler uit Zurich, die anderhalf jaar rechten heeft ge studeerd. Een jaar geleden hield hij die stu die voor gezien en gaf hij zich over aan het beroepstennis en hij is inmiddels opgenomen in het Davis Cup-team, dat sinds kort wordt getraind door de Zuidafri kaan Ray Moore. Overigens werd Moore in de achtste finales van het toernooi in Hilversum met 6- 0, 6-1 door zijn pupil verslagen. „Ik was er zeer op gebrand om Moore te verslaan", zei Stadler, „omdat ik gedurende de Zwitser se competitie van hem heb verlo ren". Tot werkelijk klinkende re sultaten is de halve-finalist in zijn eerste proljaar niet in staat geweest. Stadler verloor in het duel om de Kings Cup van Tom Okker (6-7, 6-7) en won verder een invitatie- toernooi van zijn landgenoot Heinz Guenthardt. Dat laatste kan natuurlijk niet voor de volle honderd procent serieus worden genomen. Voor de rest is hij nog nooit zover gekomen als in dit Melkhuisje-toemooi. Glickstein - de sterkste tennisser van Israël, die het tijdens zijn militaire diensttijd tot sergeant heeft ge bracht - had tegen zijn opponent van gisteren totaal geen greep op het spel. Hij ging in 76 minuten met de regelmaat van de klok on deruit. In het dubbelspel bracht de Israliër het met zijn partner Ricardo Acuna uit Chili niet ver der dan de openingsronde. Voorspoedig Nee, dan gaat het Roland Stadler aanmerkelijk voorspoediger. Want de Zwitser bereikte niet al leen in het enkelspel de halve fi nales, ook met zijn medespele en landgenoot Marcus Guen thardt drong hij door tot de laat ste vier. Het Zwitserse duo, dat in de eerste ronde de Nederlan ders Rolf Thung en Theo Gorter met 6-0, 6-3 versloeg zorgde voor een kleine sensatie door de als nummer twee geplaatste Tsje chen Tomas Smid en Jan Kodes met 6-4,6-1 te verslaan. En dan te bedenken dat Kodes alleen voor het dubbelspel naar Nederland is gekomen. Balasz Taroczy speelde tegen Jeff Borowiak een veel betere partij dan woensdag, toen hij zich echt moest inspannen om de Zuid afrikaan Robbie Venter te ver slaan. Borowiak, die ooit bij de beste dertig tennissers van de wereld heeft behoord, maar door een armblessure een jaar uit de roulatie is geweest, gedroeg zich als een beginneling. De voorma lige hippie uit de Verenigde Sta ten liep steeds weer op de ver keerde momenten naar het net. waarna hij in negen van de tien gevallen werd gepasseerd. Al leen bij de stand 1-2 in de eerste set in het voordeel van Borowiak had de Hongaar even problemen. Taroczy kwam met 15-40 achter te staan op eigen service en was zeker weer minder soepel op voorsprong gekomen indien hij die opslagbeurt niet alsnog had gewonnen. Taroczy treedt in de halve finales aan tegen Stadler. In de eerste dubbelpartij van giste ren heeft Louk Sanders de kwartfinales niet gehaald. Met zijn partner Ramires Benavides uit Bolivia schoot hij tekort te gen het duo Ray Moore-Andrew Patisson: 4-6, 7-6, 6-2. Daarmee verdween de laatste Nederlander uit het Melkhuisje-toemooi. Stöve Betty Stöve is in de achtste finales van het internationale dames- toernooi in Monte Carlo uitge schakeld. Stöve verloor in drie sets van de Franse Sophie Amiach. Woensdag was de partij bij een 1—1 stand (3—6. 6—3) we gens duisternis afgebroken. Gis teren won Amiach de beslissen de derde set: 6-2. Marianne van de Torre is in de eer ste ronde van het internationale tennistoernooi voor dames in het Zweedse Baaslad uitgeschakeld. De Zweedse Catrin Jexell over won de Nederlandse kampioene met 6-4, 3-6 en 7-6. BOEKAREST (ANP) - Door de ne derlaag tegen de Verenigde Sta ten heeft de Nederlandse volley- balploeg zijn kans op een finale plaats van de Universiade ver speeld. De Nederlandse ploeg bezat weinig vechtlust en over tuiging. Het blok, het stoppen en de pass waren zeer slecht ver zorgd, terwijl er bovendien te veel gaten vielen. Bij de Ameri kanen klopte het allemaal veel beter en de overwinning kwam dan ook geen moment in gevaar. Alleen in de tweede set. nadat de eerste verloren was gegaan on dankseen 10-2-voorsprong, sloeg Nederland hard terug en pakte deze set met 15-5. Daarna ging het mis, hoewel Nederland in de derde set tot 10-10 gelijk bleef. Het werd tenslotte 15-12. In de vierde set was het helemaal mis en zeer eenvoudig won de Ver enigde Staten deze met 15-9. Zwemster Daphne Demuth is als vji'de geëindigd in de finale van de 200 meter rugslag dames in 2.22,13. Winnares werd de Roe meense Carmen Bunaciu in 2.13,31, een nieuw record voorde spelen. De Amerikaanse Kim- berley Carlisle greep zilver in 2.19,02 en haar landgenote Susan Walsh won brons in 2.19,11. Op de 100 meter vrije slag triomfeer de de Amerikaanse Jim Sterkei in een nieuw Universiaderecord van 57.17 seconden. Tweede werd de Amerikaanse Barbara Major in 58,28 en derde eindigde de Russische Olga Klevakina in 58.65. Bij de heren zegevierde de Ameri kaan Kris Kirchner op deze af stand in 51.39 seconden, een nieuw record voor de spelen. Sergey Kratsjoek uit de Sovjet unie won zilver in 51.36 en Jose Luis Fernandez uit Brazilië gri ep brons in 52 06. In het atlcticktoernooi ging de gou den medaille op de 100 meter horden heren naar de Amerikaan Larry Cowling in 13,65 seconden. Pinchoff pas in de derde set op de knieen: 6-1. 1-6, 6-0 Skakle moest Gorter de eerste set gun nen en Mirza deed dat tegen Cas- tori 3-6. 6 3. 6-2. Gisteren bleef Hennv Koemans in het HDB, met Jos Koemans als partner, aan de goede kant van de score. Tegen het duo Hellinga/ Van der Sluys werd een 6-3. 6-2 score geboekt In het HEB ver sloeg Henny Koemans Duster- deck met 6-3, 6-4. Zeer nadrukke lijk bleef ook Hans Toiyann van de partij in het HEB Lex Bosboom had geen antwoord op het vaste spel van Tonjann. die bovendien herhaaldelijk met een versnelling voor de dag kwam op zowel backhand als fo rehand. Wim Grocneveld. no 4 geplaastst in het HEB stuitte te gen Har Meyer op niet gedachte tegenstand. De veteraan in dit gezelschap dwong hem tot een optimale in zet en concentratie. De marge waarmee Groeneveld tenslotte toch overeind bleef was voor Meijer zonder meer eervol 6-3, 6- 4 Jos Koemans handhaafde zich tegen Coenen gemakkelijk, 6-4. 6-0. Laatsgenoemde had in de tweede set helemaal geen ver weer meer tegen de service en vooral flitsende forehand van de jonge smaakmaker van Foresca- te Ook Leon Damen maakte gisteren indruk met zijn tweede snelle ze ge in successie: met 6-1 en 6-3 verloor Buhlen. Bij de dames is Jacqueline van Wijk weer een ronde verder via een onaantast bare 6-4, 6-0 winst op Schutz. Ni cole Eyssen, no 4 geplaatst, be reikte als eerste speelster de kwartfinale in dit nummer en daar had zij niet eens zoveel tijd voor nodig: 6 3. 6-1 tegen C. Sc- zesny. Karin Bakkum. no 1 geplaatst won van J. Linsen, 7-5. 6-3 en M. de Groot, no 2 in de rij van favone- tes, klopte I Toppenbcrg. 6-4. 6-4. In het HEC had Waldo Jansen weinig moeite om zyn waarde ring als no 1 geplaatste waar te maken; 6-1. 6-2 tegen G. van Ma nen. Veteraan Jan de Groot deed het nog wat beter door als no 2 geen spaan heel te laten van zijn oude teamgenoot van "Zee en Duin" Jan van der Lippc: 6-0. 6-1 J.m Willem Lugthart. winnaar van het toernooi van Alkemade, had met D. Willemse meer probleem dan hij zal hebben verwacht, 6-3, 7 6. FRANK BONTE Spelersraden vinden bij KNVB gehoor DEN HAAG (GPD) - Om de spe lers- en trainersafgevaardigdcn in de gelegenheid te stellen de al gemene vergadering betaald voetbal van 14 november aan staande in Zeist te kunnen be zoeken heeft de KNVB het voor die dag vastgestelde competitie programma voor de eerste en eredivisie verschoven naar woensdag 11 november. Met dit besluit heeft het bestuur betaald voetbal uiteindelijk toch gehoor gegeven aan het verzoek van spe lers en trainers geen competitie programma vast te stellen op de dag dat dergelykc vergaderingen plaatsvinden. Overigens was er wel een pro testactie voor nodig om de KNVB er toe te bewegen dit be sluit te nemen. Tydens de voor- iau vtrgaderinf van de aw lie betaald voetbal van 31 mei jongstleden verlieten de zestien spelersraden onder aanvoering van Wim Meutstege uit protest de zaal. daar zy vanwege een vol ledig competitieprogramma die zelfde dag. niet in staat waren de volledige vergadering bij te wo nen. De, zo blijkt nu. succesvolle actie vloeide voort uit ongenoe gen over het feit dat het bestuur betaald voetbal tot driemaal toe geen gehoor had gegeven aan eenzelfde verzoek van spelers en trainers. ADVERTENTIE WINNEN OP EEN KOGA FIETS ••tfS'ss-Ss *5 ,,e» oP Dit is de tiets van Peter Winnen, de Fullpro met F PD tramekonstruktie. Er zijn meer dan 400 Koga-Miyata dealers in Nederland. Er zijn race-, trim- en tourfietsen Vraag welke van die'400 dealers het dichtst bij u in de buurt zit. Tel. 05130-31091. KOBaZimiyata Hallo woofpkan^ VFNN Cr. Z6P' MAL lof KDUOMWL ftp BV/7E/V- PKPf&r' PESPIONMO) MEfseew we Noe> NIET. KvxC •LL' •3EN WEL /iMCCFS

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 9