Leidse huurders slaan alarm over vocht en tocht [Le/cfseB agendsm LWS gaat efficiënter werken Vaessen "in" voor vernieuwing Inbrekers gestoord Nieuwe rector Rijnlands Lyceum: Schmitz en Takahashi brengen goed concert 8nL Barneveldse miste knik PAGINA 2 LEIDEN - De Leidse Wo ningstichting (LWS) wil het onderhoud van haar woningen voortaan onder brengen bij de Stichting Centrale Technische Dienst voor Woningbouw corporaties (CTW). LWS- directeur C. Streefland verwacht dat hierdoor het onderhoud voortaan veel sneller en efficiënter zal gebeuren. De LWS beheert ongeveer 4600 gc- mecntewoningen. Per 1 septem ber zal de LWS om te beginnen het onderhoud van 500 wonin gen uitbesteden aan de CTW: woningen aan de Hogendorper- straat e.o., de Dillenburger straat, de Lusthoflaan en Os- en Paardenlaan, Sophiastraat, Prinsenstraat, Julianastraat, Bonairestraat en de woningen aan de Wisselweg en de Van Huisweg. Streefland verwacht dat binnen twee jaar ook de an dere 4100 woningeb door de CTW onderhouden zullen wor den. De CTW is enkele jaren geleden door een paar woningbouwcor poraties in het leven geroepen en onderhoudt inmiddels de 6065 woningen van vijf woning bouwcorporaties: Ons Doel, Ons Belang, De Goede Woning, De Tuinstadwijk en de Protestants Christelijke Woningbouwver eniging. Nacontrole De LWS heeft op dit moment zelf geen technische dienst maar slechts opzichters. Van de huur der wordt verwacht dat hy of zij de LWS benadert als er iets scheef zit in de woning. Als de LWS meent dat een klacht ver holpen moet worden, wordt een aannemer ingeschakeld. "In de1 praktijk gebeurt het", vertelt Streefland, "dat de aannemer wacht tot hij meer klusjes heeft in een bepaalde wijk. De klacht wordt dus niet altijd even snel verholpen". Bovendien schort het op het moment bij de LWS aan de 'nacontrole', de controle of de aannemer de klacht goed heeft verholpen. "We kunnen pas gaan controleren als we we ten dat de aannemer in huis is ge weest, als we de rekening dus binnenhebben. Maar als wij in eens een stapel rekeningen bin nenkrijgt, kunnen we niet altijd even slagvaardig handelen", zegt Streefland. Rechtstreeks De huurders van LWS-woningen die onderhouden zullen worden door de CTW moeten voortaan hun klachten niet deponeren bij de LWS, maar rechtstreeks bij de CTW aan de Gerrit van der Veen- straat 2. De CTW stuurt (zo no dig) opzichters naar de klagers en heeft een eigen technische dienst om de klacht te verhelpen. De CTW zorgt zelf voor de nacon trole. De LWS ziet alleen nog maar de rekeningen. De LWS schakelde tot nu toe een scala van aannemers in voor de verschillende klachten. Deze aannemers verliezen dus op drachten. Streefland meent dat de klap voor de aannemers be perkt blijft: "De aannemers ge bruiken het werk van de LWS slechts als opvulwerk. Boven dien dragen we het onderhoud stapsgewijze over aan de CTW". De CTW heeft op dit moment 35 mensen in dienst en zal gaan uit breiden. Preventief Behalve het snellere en efficiëntere werken via de CTW noemt Streefland het voordeel dat de CTW in de laatste jaren kennis van zaken opgehoopt heeft in het onderhoud van woningen. Bo vendien speelt dat de LWS op de onderhoudswerkzaamheden van de CTW geen BTW hoeft te beta len. "En één onderhoudsdienst voor zes woningbouwcorpora ties betekent een stukje unifor mering van beleid. Vroeger was het bijvoorbeeld zo dat de ene woningbouwvereniging de huur ders geld voo7 behang gaf en de andere woningbouwvereniging niet". Door de overdracht van het on derhoud van de eerste vijfhon derd LWS-woningen krijgen de vier LWS-opzichters na septem ber meer tijd voor de andere LWS-woningen. Streefland: "We hebben steeds een tekort aan opzichters gehad. Door een stuk van het takenpakket af te stoten krijgen de opzichters meer lucht. Op dit moment kun nen we slechts een passief on derhoudsbeleid voeren: de huurders moeten eerst klagen voordat wij in actie komen. In de nabije toekomst krijgen we meer ruimte voor een actief on derhoudsbeleid: naar een wo ning toestappen, aanbellen, 'mevrouw, hier is de opzichter'. Bijna ruzie bij Leidse Woningstichting LEIDEN - Tocht, vocht, kou en dus hoge gasrekeningen. Dat zijn de voornaamste klachten van bewoners van 161 gemeentewoningen in Leiden-Noord. Een delegatie van zes bewoners eisten gistermiddag van de beheerder van de woningen, de Leidse Woningstichting (LWS) dat de bewoners voor half september weten wat de LWS aan de woningen zal verbeteren. "Nog voor de komende winter zijn belangrijke verbete ringen nodig en mogelijk". gen. "Wij willen geen goedkoop lapwerk. Je kan niet op een weg rottende vloerbedekking blijven wonen" Bijna ruzie Het gaat om het pas zes jaar gele den gerenoveerde blok wonin gen aan de Van Hogendorp- straat/Mauritsstraat. De bewo ners zijn zeer ontevreden over de renovatie. De inspraak deugde niet, zegt mevrouw Aalbersberg uit de Van Hogendorpstraat. "De tekeningen van de renovatie van ons huis zijn zelfs zoekgeraakt. Terwijl wij het huis vóór de reno vatie helemaal opgeknapt heb ben, kregen we een huis terug waar van alles aan mankeert en waarvoor we een flinke huurver hoging moeten betalen. Wat heeft aannemer Panagro met het geld van de renovatie gedaan?". Gaten in de muur, kromgetrok ken plafondtegels, kieren op zol der, slecht sluitende deuren, en van allerhande zaken die het le ven van een huurder er niet ge makkelijker opmaken, laat me neer Aalbersberg zien. Last van tocht heeft hij ook. De aange brachte maar ongewenste open trap "zuipt" warmte. Last van vocht heeft de familie Aalbers berg niei. Maar daar kunnen ze in de Van der Duynstraat over praten. "Tot 63 centimeter water zat er laatst in de meterput", zegt meneer Flandrijn. Het vloerkleed in de woonkamer is nat en bedorven. Schimmel op het behang. Me vrouw Flandrijn toont lekkages boven. "Vier keer heb ik de klacht bij de LWS gedeponeerd. De klacht is nog niet verholpen, ook al hebben opzichters al drie keer naar het lek gekeken". Alarm Mevrouw Aalsbersberg en me vrouw Flandrijn behoorden bij de delegatie die LWS-directeur Streefland gistermiddag een bro chure aanbood over de proble men en klachten van de bewo ners. "Wij slaan alarm", heet de brochure die ook naar de ge- LEIDEN - Inbrekers zyn vannacht soortgelijke huizen, ergens ders in Leiden". De bewoners vragen om degelijke verbeterin- De sfeer werd gespannen. Hoewel Schande Goedgeluimd ontving directeur C. Streefland de delegatie, aange vuld met twee leden van het ac tiecomité "Gasprijsverhoging nee". Hij begon met: "De renova tie is destijds goed gestart, u heeft de nodige inspraak gehad. Het is alleen jammer dat er nu geen bewonerscommissie meer is. Dat vonden de bewoners op den duur niet nodig want de re novatie was zo goed geslaagd. De vocht en de wateroverlast is het bekende euvel waarvoor u niet bij mij maar bij de gemeente moet zijn"... Het werd bijna ruzie, zeker toen Streefland wat al te duidelijk liet blijken de klachten niet se rieus te nemen. "De renovatie een mislukking, kom nou", zei hij verbaasd. En snerend: "Ik heb wel meer stapels klachten gehad. Bij ons huis-aan-huis-on- derzoek bleek dat de bewoners wat al te gemakkelijk 'ja' ge zegd hadden op de vraag van andere bewoners of zij 'ook' klachten hadden". A.Pieters van het gascomité al had uitgelegd dat de brochure samengesteld was door bewo ners en het gascomité, vond Streefland de aanwezigheid van Pieters overbodig omdat hij niet in een LWS-woning huist. "Daar dank ik God voor op m'n blote knieën", snerpte Pieters. De sfeer werd om te snijden. Streefland, formeel: "Wij hebben steeds gewerkt om het onder houd aan uw woningen zo goed mogelijk te doen. Nu u hier plot seling zit, moeten wij ons nader beraden. U vraagt mij om binnen twee maanden alle 161 woningen te onderzoeken. Dat kost tiid, we hebben slechts weinig personeel. Ik breng de brochure op 28 juli ter kennis van het LWS-bestuur. Ik kan u slechts zeggen: we doen ons best". De boot was aan. De delegatie barstte los: "Het is een schande dat de bewoners met zo'n brochure moeten ko men. De LWS had al lang moeten weten wat er in de brochure staat" en "Ik ben al zes jaar bezig een ander raam te krijgen". "De opzichter bluft ons af. Ik klaagde over wateroverlast tegen uw op zichter. Hij zei: zet de radiator maar aan". "Ik geef u geen antwoord meer", zei Streefland. "Het vertrouwen is niet aanwezig om nog te dis cussiëren". "Praten heeft geen zin meer. We stappen op", zei J. Jacobs van het gascomité, tege lijkertijd. Afscheid Toch werd er doorgepraat. Ge wiekst bond Streefland weer in, begon nog eens over mevrouw Van Zijp uit de Van der Duyn straat van wie hij dacht dat de verrotte vloer hersteld zou zijn (is niet zo) en praatte nog eens over het nut van de bewoners commissie en liet de delegatie hartelijk uit. "Wat is dat nou, kretologie. Wat be doelde u daarmee?", vroeg me vrouw Pieters aan Streefland bij het afscheid. Streefland legde ge duldig uit dat hy Jacobs had ver weten holle leuzen te gebruiken die het goed doen bij de mensen. "Komt u eens persoonlijk bij ons in de huizen kijken, dan neemt u onze klachten wel serieus", hield mevrouw Aalbersberg hem voor. Streefland gaf toe voor het laatst kort na de oplevering in de wo ningen te zijn geweest. Zes jaar geleden. ALPHEN AAN DEN RIJN/ derwijs ingegaan om alleen r OEGSTGEEST - "Bij Albania- te organiseren. En ik vind mezelf nae was ik vrijwel alleen organi- te jong om tot mijn pensioen op satorisch bezig. In feite zat ik al- n school te blijven", leen maar achter mijn bureau. Zo^veïWöördwir5. A.J.M. Vaessen Aan het werken aan onderwijs- kundige vernieuwingen kwam ik niet meer toe. Ik ben niet het on- Albanianae naar nei nynianas td i Lyceum in Oegstgeest. In Oegst- -DGeije plezier geest wordt hij de opvolger van H. van Mierlo die zijn rector schap heeft verruild voor een baan als inspecteur bij het onder wijs voor de regio Den Haag. A. Vaessen begon zijn loopbaan als leraar Duits aan de Leidse Loui se de Coligny-scholengemeen- schap. Zes jaar geleden werd hij rector van Albanianae. Hij zag de school in Alphen uitgroeien van een tamelijk knusse mavo met 260 leerlingen tot de huidige scholengemeenschap voor ma vo, havo en atheneum met 1120 leerlingen. het Rijnlands (38) zijn motieven voor zijn a trek als rector van de Alphense openbare scholengemeenschap meenteraad wordt opgestuurd. "Matigen met gas kan niet. Als het een beetje waait ben je een uur stoken in een kwartier kwijt", zeggen de bewoners. Een aantal bewoners in de inko menscategorie tussen de ruim 900 gulden en de 1300 gulden is meer dan de helft kwijt aan woonlasten; gas en licht slokt bij hen al gauw twintig procent van het inkomen op, blijkt uit de bro chure. "Vele tientallen bewoners zijn per jaar 1500 tot 2000 gulden extra kwyt aan het aardgas in vergelijking met bewoners in omstreeks kwart moedelijk gestoord bij hun po ging zakken vol goederen uit de V D te slepen. De inbrekers hadden zestien zak ken vol sloffen sigaretten klaar staan om mee te nemen. Een zak was gevuld met horloges en een videorecorder was al uit de vitri ne gehaald. Vermoedelijk maak ten zij zich - geschrokken door het alarm - uit de voeten. De in brekers waren de V D binnen gekomen door een ruitje te ver nielen aan de kant van het Waag gebouw. LEIDEN Ook in de zomer blijft Leiden dank zij de zorgen van K O niet verstoken van muziek. Jan Schmitz bespeelde gisteravond het orgel van de Marekerk, in het derde van de serie zomerorgelconcer- ten. De Japanse fluitiste Machiko Takahashi gaf haar medewerking aan het programma. De kleine schare toeschouwers waardeerden het optreden met nadrukkelijk applaus. Schmitz toonde zijn niet geringe en welbekende kwaliteiten in de feeste- Dat Vaessen bij Albanianae zelf niet aan onderwijsvernieuwing toekwam, wil zeker niet zeggen dat er op zijn oude school niets aan onderwijsvernieuwing werd gedaan. Integendeel. Albanianae is één van de weinige scholen in Nederland die een echte tweeja rige brugperiode heeft, waarbij twee jaar lang geen enkel onder scheid wordt gemaakt tussen mavo, havo en atheneumkandi- daten.Hoewel het idee van de middenschool (een schooltype voor alle leerlingen van 12 tot 16 jaar) Vaessen sociaal gezien zeer aanspreekt, vindt hij de tweejari ge brugperiode het Dat het de zwakkere leerlingen zijn die het meeste profijt hebben van het DBK-systeem vindt Vaessen zeker geen reden om de betere leerlingen naar scholen te sturen waar de keus voor havo of atheneum al eerder wordt ge maakt. "Het ligt er natuurlijk aan waar je als oudere van uit gaat: moet een kind zoveel mogelijk leren of moet het ook nog een beetje plezier hebben in het schoolgaan Ik vind in elk geval dat een school ook andere kwali teiten dan louter het leren in haar vaandel moet hebben. Een school is niet alleen een leerlin geninstituut, maar ook een so ciaal instituut waar vriendschap pen ontstaan en liefdes ontlui ken. Leerlingen moeten er leren sociaal met elkaar om te gaan. We leven niet meer in een stan denmaatschappij. De school moet zich aan de veranderde maatschappij aanpassen". Over zijn nieuwe werkkring in Oegstgeest zegt Vaessen: "Het Rijnlands Lyceum heeft een uit stekende naam. Ik verwacht dat het een school is waar ik kan aar den". ZATERDAG 18 JULI 19 Zaterdag Leiden, antiekmarkt en curiosa. Mare Oude Singel, half tien 's ochteii tot 's middags vijf uur. Leiden, disco-avond Leidse WerkgrJ Homosexualiteit, Caeciliastraat 18, af tien uur 's avonds. Leiden, café-avond vrouwenhuis, Hcj gracht 79, 's avonds van negen t Maandag Leiden, werklozen adviescentrufi Breestraat 19 's ochtends van tien r twaalf uur. Leiden, bejaardensoos Zuid-West, or moetmgscentrum, hoek Boshuizerkad half drie 's middags. Leiden, filmvoorstelling "Alexani Nevski" van Sergei Eisenstein, Ki huis, Vrouwenkerkkoorstraat 17, acht uur en om kwart avonds. Leiden, JAL, Caecilistraat 67, tot tien uur 's avonds. Voorschoten, sketlerraces, parkeerte rein recreatiebad "Het Wedde", Wassenaar, raadsvergadering, meentehuis, half acht. Artsen h LWS-directeur C. Streefland verwijt J. Jacobs tegenover hem rechts) "kretologie". De huurders Flandrijn, Pieters en Aalbersberg geloven dat Streefland hen niet serieus neemt: "WU b**g,ppen op". VC LEIDEN - Dc weekenddienst begint z. terdag om 0 uur en eindigt zondag oi 24 uur. ,EIÜ Wijk 1 - (Boerhaavedistrict, Binnenstai Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk *1SI zaterdag H.C. Jasperse, Witte Singel 7: vee tel. 124961; zondag J. Crul, Noordeindi plein 8a, tel. 142888. f Wijk 2 (Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijl ken Professorenwijk, De Waard), zaterdag de Bruijne, Kernstraat 11, tel. 141221 zondag J. van Gent, Zoeterwoudsesir VV gel 28, tel. 122538 tiei Wijk 3 (Mors, Haagwegkwartier, Zuid west): zaterdag F. Lahr, Zoeterwoudst Sla singel 11, tel. 120347; zondag E. Niet ga2 wenhyis, Bevrijdingsplein 60, te 768918. r'ei Voor de praktijk van Groeneveld, F eei van Leeuwen, H. Meyer, Reinders, Tar ppr Van Tol en Verhage: J A. Verhagf Pluimzeggekreek 3, Leiderdorp, tel eil 133834. (Spreekuur 11-11.30 in gezond \ya heidscentrum Merenwijk, Rosmolen 2', Leiderdorp - zaterdag 0. Du Ry v. Bees P"' Holle, Vlaskamp 16, Leiderdorp, tel tCF 891100; (spreekuur 12.30-13 uur aan het zelfde adres); zondag H.B. van Wijk, v.d 1 Valk Boumanweg 198, tel. 89052! pr< (spreekuur 12.30-13 uur in gezondheids i Florijn 10, tel. 891000). Oegstgeest - D. Held, Marelaan 36, tel r 152255 he Voorschoten - zaterdag A. Meiman - Leidseweg 128a, tel. 2493; zondag C Meijer, Roucooppark 11, tel. 2493 Warmond - F. Walenkamp, Dorpsstraat1 •»-. 45, Warmond, tel. 01711-10030 u" Apotheken Leiden - De avond-, nacht- en zon- r dagsdienst der apotheken in de re- gio Leiden wordt waargenomen van 17 tot 24 juli door apotheek Reyst, Steenstraat 35, Leiden, tel. St 071-120136 en apotheek Voorscho- ten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. n: Dierenartsen Leiden - Voor de praktijk van Muurling, Helder en Roest: F. Z( Muurling, Plantsoen 23, Leiden, rt tel. 071-125057. H. Vestjens en M. Vestjens-Raadsveld, Rijn en Schie- D kade 23, Leiden, tel. 144323. b—i Oegstgeest - IJ. Krol, Pres. Kenne-*""" dylaan 260, tel. 153266 Voorschoten - J. Frencken, Römt- genlaan 14, Leidschendam, tel. 070-271110. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Riji 134604; ten zuiden van de Rijn 121753. "V Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - Gezondheidscentrum, Berkenka de, Leiderdorp, tel. 410131, spreek uur ma. t/m vrij. van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscen trum v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - L. Alders, Lindenhof 20, Noordwijk, tel. 01719-17143. brugperiode het maximum T) 1 *1 l leerlingen van uiteenlopend StHIlQ :au bij elkaar te houden. J zijn oude school, Albanianae in Alphen: "Een lijk gespeelde Dorische Toccata van Bach, gevolgd door twee fijnzinnig school is ook een sociaal instituut waar vriendschappen ontstaan en lief- gcregistreerde koralen van Johann Krebs. Virtuoos vertolkte hij Wal- des ontluiken". niveau bij Ondanks het feit dat er in de twee de brugklas in Alphen met suc ces wordt gewerkt volgens het DBK-systeem (Differentiatie Binnen Klassenverband), zijn het vooral de wat 'zwakkere' leerlingen die daar baat bij vin den. Het systeem gaat uit van een basistoets voor alle leerlin gen met daarna, al naar gelang de resultaten, herhalingsprogram ma's of verrijkingsprogramma's (op drie niveau's). Volgens Vaes sen is het erg moeilijk om goede verrijkingsstof te vinden en wor den de verschillen na de tweede klas erg groot. ZOETERWOUDE Geboren: Femke Barbara Maria de Boer. Overleden: Ger rit van der Boon (70), Theresia Maria van Bemmelen geb. Van Beusekom (47). LEIDEN GEBOREN: Sabina dv. R.A. Asselman en P.C. Hazebroek; Dirkje Carolina dv. H. Noppen en C. Kuijt; Claudia Johanna Maria dv. B.F.M. Oosterman en M.J.G. van der Burg; Dorien Elise dv. L.A. Gin- sel en M.R. Heijmans; Charlotte dv. J.W. Pronk en S. Planten de Vassy; Joyce Desirée dv. D. Keij en H.M.J. Loomans; Judith dv. J. Bregman en T. van Reeu- wijk; Meike Martine dv. J.J. de Niet en E. Vis; Eric Cornelis Dirk zv. D Schol- laardt en M.J.M Schouten; Owen Ge- rardus zv. E.H. Knoote en V.F.L. Aij- kens: Antoinette Jessica dv. P T M He Vreede en J. van Dusseldorp; Johannes Jacobus zv. N P. Ouwehand en J.A.M. Duivenvoofden; Karin dv. J. Duijndam J en W.J. Nieuwenhuijse; Maurice zv. H. ten Hengel en M.A.I. Dieben; Roderick zv. L.C.J Besseling en L. Kettering; Niels David Jan zv. H.J.W. Wassenberg en J.E.M. Hoogstraten; Brenda Alberdi- na Vincentia dv. J Hogewonmg en A.A.J. Groenestein; Tessa dv. O. Kam pen en A. van den Dool. Sara Maria dv. J. Snoeij en 1. Brussaard. OVERLEDEN: E.C.N. van der Schaaf. (1900), C.J. van Ravesteijn, (1916), J. de Vreugd, (1905), J. Broekman, (1895), ,r MC. Steller, (1981), H.J. Blankena, (1954), M L. van Rossum, (1900), A C. de Goeij, (1913), echtgenote van B. Broers, D. Bekooij, (1905), W. Kooreman, (1902), P. van Kralingen, (1916), echtgenote van H. de Graaf, C. van der Boon, (1914), ge huwd geweest met E. De Jong, II. Jager, (1950), echtgenote van H. Tollenaar, J.J.A. Malessy, (1924), J.F. Meijer, (1917), B. Passchier, (1905), gehuwd ge weest met A. van der Tang, C. Harsveld, (1891), gehuwd geweest met N. Sprin- gintveld, N. Teegelaar, (1908), J. Louw- rier, (1918), H.R. van Velsen, (1933). GEHUWD: J.L. Buijn en J. Sloot; R.T. Pilon en A. van Ingen; S.K. Adhin en S.W. Kanhai; R.I. Boekkooi en J.C.M. 1 Zitman; W. van Oosten en J.J.W. Hoo- gervost; W.J. Imminck en N. van Schoonderwoerd den Bezemer. ther's bewerking voor orgelsolo van dit concert in a kl. t. van Torelli. Het was duidelijk merkbaar dat het concert oorspronkelijk voor viool geschreven is. Takahashi gaf een zeer vrije interpretatie van de Partita voor fluitsolo van Bach. Zy gaf hierin blijk van een zorgvuldige techniek en een verzorg de frasering. Hoewel zij met grote inzet en muzikaliteit haar vrye opvat ting van een solostuk als deze Partita verdedigde, werd naar mijn smaak de grens overschreden; het danskarakter werd teveel geweld aangedaan. Bovendien leek mij de plaats waar zij de Partita speelde (beneden in de kerk) acoustisch niet gelukkig gekozen. Bij de uitvoering van Frank Martin's boeiende Sonata de chiesa voor fluit en orgel stond Takahashi naast dc organist en dat voldeed acoustisch veel beter. In alle opzichten ng trouwens volmaakt. i het derde zomerorgelconcert. MIES ALBARDA LEIDEN - Een 25-jarige vrouw uit Barneveld miste gisteravond om kwart voor negen de knik in de Houtlaan. Zij reed rechtdoor, de Leidse Hout in. Een lichtmast stopte haar. De vrouw is met een gebroken sleutelbeen overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis. LEtDSCH /Cl DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leldsch Dagblad B.V. Hoofdkantoor, Witte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezor- glng na 19.30 uur); zater- t 16.00-16.00 u Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te vol doen. Bij automatische overschrijving geen administratie- en Incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n.v. Damlate Holding BV te Haarlem Kwartaalabonnement f 53,45 per post f 75,80 Jaarabonnement f 202,30 per post f 291,70 Losse nummer 0,75 Directie: G. Koopman Hoofdredacteur: A A M. Schuurmans Adjunct-hoofdredacteur: J.P.M. van der Meer (re gio) W. Wlrtz (binnenland) J. Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A. van Brussel (sociale economie) P.J. Tombe (sport) P.C. Rosier (radio en tele- visie, kunst) S.J. de Groot (geestelijk Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. In: Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cai ro, Rome, Madrid, Stock holm en Djakarta. Redactie stad en randgemeenten Tel. 071-125260 of 071-144941 tst. 222 >K v. Egmond tel. C71-172766 Ch. Lennartz tel. 071-133202

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2