"Zo'n getikte als ik krijgen ze nooit meer" Grimbergen verslaat Brooshooft beloond met Daviscup-team wint PAALZITTEN Flip Massaar neemt nu écht afscheid bij LFC 22 juli t/m 26 juli 1981 Wereldkampioenschappen Hoofdprijs: 1000,- ZATERDAG 11 JULI 1981 LEIDEN Twee weken ge leden nam hij officieel af scheid op de algemene le denvergadering van LFC, maar met Flip weet je het nooit. Vele keren kondig de hij al aan te stoppen. Zeker als hij weer eens openlijk aan de schand paal was genageld. Zijn vrouw: „Hij was er altijd, waardoor er ook altijd te gen hem werd aange schopt". Maar Flip be dacht zich steeds weer. Nu lijkt het evenwel voorgoed. Vandaar nu pas een afscheidsintcr- view met het kleurrijkste bestuurslid uit de regio Leiden. Zijn roepnaam is bekender dan zijn achter naam Massaar en dat zegt veel over de 63-jarige Leidenaar. Hij is vaak verguisd, maar bijna net zo vaak de hemel ingeprezen bij LFC. Een bestuurslid dat het ge sprek even onderbreekt, zegt dat de F van de derdeklasser op Flip slaat. Want Flip wordt door ie dereen met de oudste club van Leiden geïdentificeerd. Als een eerste elftalspeler de spraakwa terval van Flip telefonisch onder breekt. stelt hij zich voor met: „U spreekt met de baas". Uiteraard wat overdreven ..Maar er zijn tij den geweest dat LFC niet buiten Flip kon". Met hetzelfde gemak kan die bewering nu worden om gedraaid. Want: „Ik denk nog steeds elke minuut aan LFC". Hel bewijs levert Flip diezelfde- avond bij het afscheid nemen. Verstrooid vergeet hij aanvanke lijk 'dag' te zeggen. Hij heeft een oefenwedstrijd verkeerd ge pland en dat houdt hem op dat moment veel meer bezig. Volgens de wet is hij met zijn vrouw getrouwd. In de praktijk neemt LFC de belangrijkste plaats in zijn leven in. „Ik heb weieens tegen mijn vrouw Gré gezegd: 'Ik houd meer van LFC dan van jou'. Logisch toch. Ik was 42 jaar toen ik trouwde. Ik had toen al een leeuwedeel van mijn leven bij LFC achter de rug" Laken Volgens zijn echtgenote was het even logisch dat Flip geen zak doek, maar een laken nodig had om zijn tranen te drogen toen hij zijn zoon zijn bedankbrief liet schrijven. „Ik vind het nu tijd om eens wat jong bloed door de ver eniging te laten stromen", ver klaarde hij in eerste instantie zijn stap naar de achtergrond. Dat blijkt echter een bliksemafleider te zijn voor de werkelijke reden. In februari dreet de toenmalige voorzitter Van der Leek een on enigheid met zijn wedstrijd-se cretaris op de spits. „Jij eruit of ik eruit", stelde hij. Geen uitzon derlijke gebeurtenis, want Fhp's positie is verschillende keren een agendapunt geweest op le denvergaderingen. Hij was wel iswaar nooit te beroerd om bal len op te pompen of de we's schoon te maken; maar aan de andere kant „heb ik veel fouten gemaakt. Met name toen ik nog vrijgezel was. Ik zei alles recht voor zijn raap en schold iedereen verrot. Zelfs de voorzitter. Sinds ik getrouwd ben, ben ik wat bij geschaafd". En: „Voorzitter zou ik van mijn levensdagen niet wil len zijn. Daar heb ik de capacitei ten niet voor. Daar moet je een olifantshuid en zekere tact voor hebben. Die dingen mis ik". In tegenstelling tot voorgaande ke ren bezorgde Flip het zittende bestuur op de afgelopen leden vergadering geen gezichtsverlies toe door het op een stemming te laten aankomen. „De mensen mogen me dan wel vaak op mijn donder hebben gegeven, maar als puntje bij paaltje kwam was het merendeel van de leden altijd voor mijn aanblijven". Voor de ledenvergadering had Flip nu evenwel zijn conclusies getrok ken uit het advies („Opstappen") van een commissie van goede diensten, die de bestuurscrisis van februari zou bezweren. „Ik heb de eer aan mezelf gehouden en heb op het hoogtepunt van mijn roem bedankt" Echt van harte is dat echter niet ge gaan. Zijn vrouw kijkt met de no dige wrok terug op het advies van de commissie van goede diensten. Ze praat in tegenstel ling tot haar man ook voortdu rend in de verleden tijd („Na ze ven uur 's avonds hoefde je nooit hierheen te bellen. Dan zat hij al tijd bij LFC") over de LFC-pe- riode. Als zij op een gegeven houding aan te nemen. Bluffend, maar blozend probeert hij zijn Flip Massaar voor zijn club. "Geen mens zal erin slagen om gevoelens te camoufleren. „Hé leip doe effe normaal. Het is over... Het kan niet meer!". Pijn Recht op de man af gevraagd of het hem pijn doet na 52 jaar lidmaat schap, waarvan 31 jaar („Een re cord bij LFC") als bestuurslid, zijn zetel af te staan, bekent Flip: „Ik ben blij dat ik er vanaf ben, want nu draag ik geen verant woordelijkheid meer. Maar ik had graag nog een seizoen aange bleven. Ik had het 75—jarig be staan nog willen meemaken als bestuurder. Dat zou mij een soort voldoening hebben gege- Via de figuurlijke achterdeur wil Flip nog wel de sfeer in de be stuurskamer blijven bepalen. „Ik ben nu eenmaal een jongen die graag op de voorgrond treedt. Als het stil is in de bestuurska mer dan maak ik altijd wel een opmerking om de aandacht te krijgen". En: „Ik denk dat LFC nog wel wat voor mij te doen heeft. Maar ik ben nu wel in een stadium gekomen dat ik nu al leen nog belangrijk werk doe. Dus kleedkamers schoonmaken is er niet bij. Vroeger waren daar geen mensen voor te vinden, maar LFC heeft daar nu voldoen de kader voor". Stilletjes hoopt hij zijn favoriete bezigheden, zoals het eens zo veVmaarde Zilveren Molentoer- nooi. het nachttoernooi of het jaarlijks monsterzaalvoetbaltoer- nooi te blijven doen. Dat'laatste evenement had hij al georgani seerd voordat het bestuur ervan afwist. „Ik kan gerust zeggen dat dat voor tachtig procent mijn werk is geweest. Mijn grootste handicap is alleen dat ik niet kan typen anders had ik er niemand voor nodig gehad". Zijn clubliefde beschrijvend herin nert Flip zich direct de brand van het clubhuis in '57. „Ik werkte toen nog bij de HCW (nu HGC) en raakte bijna mijn complete winstdeling kwijt door al mijn vrije dagen op te nemen zodat ik bij LFC kon werken". Zelfs op de dag dat zijn vader stierf was Flip 's avonds weer bij zijn club. „Maar dat was in de periode dat LFC niet buiten mij kon". In de periode dat hij nog bij zijn zus inwoonde, overnachtte Flip zelfs een keer onder vlaggen in een materialenhok onder de tribune. Het was die avond zo laat gewor den. dat Flip niet meer naar huis durfde te gaan. En bij de geboorte van zijn oudste zoon John ging Flip eerst naar de secretaris van LFC om hem lid te maken. Pas daarna werd Mas saar junior aangemeld bij de bur gerlijke stand op het stadhuis. Toppunt van bezetenheid van LFC was dat Flip een jaar of acht gele den enkele woningen afwees, omdat die te ver van het LFC-- terrein verwijderd lagen. Via be middeling van Philipsen, de toenmalige directeur van de Sportstichting, kreeg Flip een flat toegewezen schuin tegen over de LFC-ingang. Het gevolg Op vrijdag 21 augustus neemt Flip Massaar definitief afscheid als bestuurslid. Het bestuur biedt het lid van verdienste en ere-lid van LFC dan een af scheidsreceptie aan. is nu wel dat hij een zenuw-af wijking' heeft. Met de regelmaat van de klok blikt hij naar het LFC-clubhuis. „Want het ge beurt nogal eens dat ze vergeten het licht uit te doen. Dan doe ik dat effe". Ziek De toekomst schetst Flip als som ber. „De hele Leidse voetbalge meenschap is ziek. Er zijn veel te veel clubs. Het gemeentebestuur had toch moeten ingrijpen toen die fusiebesprekingen aan de Boshuizerkade mislukten. Door laksheid is dat niet gebeurd. LFC is in elk geval nooit tegen zo'n samensmelting geweest. Voor mijn part noem je de nieuwe club de Boshuizerkade Boys. En vertel mij wat, over tien jaar zijn alle clubs daar wel gedwongen samen te gaan. Sommige hebben toch al bijna geen jeugd meer. Die mensen die tegen waren zijn toch achterlijk, niet dan?". Klare taal en typerend voor Flip. Zelf zegt hij daar tot slot over: „De mensen pakken dat van mij. Als ik kwaad ben zeg ik weieens: 'Je houdt je wel gedeisd hé, an ders maak ik een ander gezichtje van je'. Je moet weten dat ik niet eens een deuk in een warm pak- kie boter sla. Maar goh, zo ben ik nu eenmaal. Een getikte, zoals ik zullen ze dan ook nooit meer krij gen. En géén mens zal er ook in slagen om mij van het LFC-veld af te jagen".... HERMAN POOS - burg de laatste vier haalde door Paul de Vette aan de kant te zet- W9 m/ ten: 6-4. 6-1. Ook Waldo Jansen IV kwalificeerde zich door Horbach B v\-/V7 J- \^B- _B_ jLJ_ Vf Ti B B A TB B °P simpele wijze te kloppen: land in Bakkum heeft Ingelise V-/-B-A-F V^FJL JL\_A_ J.XXv^ Driehuis uit Lisse zich geplaatst voor de Finale door een zege op --Janneke Garos: 6-3. 6-2. Jac- ~l queline van Wijk werd uit het -1- troosttoernooi geslagen door Ma- I I I I ||I 1 fl-* non Beltgens: 7-5,6-3. JL CA A AVA\_^ A LEIDEN Frans Grimbergen be wees gisteren door een overwin ning op Marinus Brooshooft in het toernooi van Forescate tot de betere B-spelers van het district te kunnen gaan behoren. Con centratie is het sleutelwoord voor de jonge Lissenaar, want geconcentreerd spelend is hij door bijna niemand te kloppen. Die concentratie brengt hij bij zonder gemakkelijk op op de be slissende punten, Met groot ge mak werkte hij in de eerste reeks vier setpoints weg en Finishte bij de stand 6-5 in die set overtui gend door met twee loepzuivere dropshots, volley en smash de slotgame binnen te halen. Brooshooft (tweede geplaatst) speelde eigenlijk eenzelfde spel letje als Grimberger., maar deed dat minder fantasierijk, terwijl ook zijn volleys minder zuiver waren. Via 3-2 en 4-3 trok Grimbergen ook de tweede set met 6-3 naar zich toe en plaatste zich zo voor de halve finale Ook Henny Koemans kwam bij de laatste vier. De eerste set tegen Hans Tónjann won hij met 6-4, waarna hij bij de stand 6-5 en 30-0 in zijn voordeel ook de tweede reeks leek te gaan grij pen. Tönjann, die er toen niet meer in geloofde zag tot zijn ge luk een passeerbal in het net ver dwijnen, sloeg vervolgens een al les of niets forehand steenhard in de hoek en greep toch nog de ga me er. ook de noodzakelijk ge worden tie-break: 7-3. De derde set kwam Koemans niet meer in ADVERTENTIE de problemen, via 4-0 werd het uiteindelijk 6-3. Bart van der Feen leek tegen Her man van der Capelle recht streeks op een overwinning af te gaan bij de stand 3-0 in de derde set in zijn voordeel. Van der Feen maakte toen echter een aantal fouten, terwijl Van der Capelle zijn aanvallende spelletje goed vol hield. De Forescate-speler kwam op 4-4 gelijk en gunde Van der Feen, die toen serveer de, in de volgende game geen punt. Op eigen service besliste Van der Capelle vervolgens de partij: 3-6, 7—5, 6-4. Jos Koemans haalde de halve eind strijd niet. Jan Rien van der Poel, die eerder al Bub van der Zee eli mineerde. verloor wel de eerste set na tie-break, maar herstelde zich vervolgens knap: 6-7. 6-4 6-3. Bij de dames in B bereikte Marijke Guyt de halve Finale door een ze ge op Anette van der Mey: 2-6, 6-3, 6-3. Bij de heren in C was de verrassing, dat Joost Rooden- HELSINKI ANP) - De Nederland se Daviscup-ploeg heeft na de eerste dag van de ontmoeting tegen Finland florissante uit zichten op de Europese zone-fi nale. In het met slechts onge veer 300 toeschouwers bezette 'mini-kuipje' van het tenniscen- trum Taivallahti te Helsinki won zowel Louk Sanders als Eric Wilborts van respectieve lijk Kimmo Alkio en Matti Ti- monen. In drie sets, waardoor Nederland een voorsprng nam van 2-0. Winst in het dubbel spel van vandaag (Huub van Boeckel met Marc Albert tegen Timonen en Berner) betekent een plaats in de zone-Finale te gen hoogstwaarschijnlijk de Sowjet-Unie. Bovendien heeft Nederland dan recht op mini maal 8000 dollar uit de pot van de Japanse sponsor van het Da- vis-cuptoernooi en bij winst wordt dit bedrag nog eens ver dubbeld. Het was maar goed dat Sanders niet tegenover Leo Palin kwam te staan. De Finse nummer eén, die zich vanwege een knieblessu re moest terugtrekken, zou de nationale kampioen beduidend meer tegenstand hebben gebo den dan de pas 18-jarige Kimmo Alkio Sanders klaarde het niet al te inspannende karwei in nauwe lijks zeven kwartier 6-3, 6-1. 6-1 Wilborts behield na de twee winst partijen tegen Ierland, een maand geleden, zijn ongeslagen Uitslagen toernooi Forescate: HDB: BrooshooftVisbeen-Van der Ca- pelle<Tonjann 7-6. 7-6; Jos Koemans/ Henny Koemans-Meier/Hins 6-4, 5-7 GDB: Van Wijk/H. van der Capelle-- Van Riet/Vreeswijk 6-2. 6-4; Bron/ Brooshooft-Winkel/De Jong 6—2. 6-2; Van der Mey/Hins-Teekens/Blommen- daal 6-4, 5-7, 6-3. HEC: J. Siersema-W. van Dilst 7-6, 2-6, 6-2; R. van Marwijk-R. Meier 6-2, 7-6; M. van Paridon—A. Vonk 1—6, 6-2, 10-8. Louk Sanders in actie tegen de Fin Alkio status in Daviscupverband. De 17-jarige Tilburger stuitte tegen Matti Timonen op minder tegen stand dan werd vewacht 6-2, 6-2, 9-7. Vooral de service van de gedrongen Fin liet het afwe ten In de eerste set zorgde Wil borts voor vele doorbraken, waarbij één keer op love. Net als Sanders moest Wilborts in die fa se ook twee keer een doorbraak toestaan, maar ook in deze partij deed dat er weinig toe Nadat AMERSFOORT (GPD) - Dood moe en toch ook wel wat ver baasd stapte Annemarie Ver stappen gisteravond uit het chloorwater van het Amersfoort- se Sportfondsenbad. Verbaasd vanwege de sterke tegenstand die zij tijdens de Nederlandse zwemkampioenschappen op de 400 meter wisselslag ondervond van de Utrechtse Marijke de Groot, die haar met haar dappere aanval in de slotfase dwong tot een extra krachtsinspanning. Wilborts met constant spel, waarbij hij Timonen voortdu rend onder druk hield, de tweede set ook gemakkelijk won en in de derde de leiding nam met 4-1 leek de Nederlander op een ui terst snelle en zekere winst af te gaan. Toen bedierf Wilborts het voor zichzelf en werd het moeilij ker dan nodig was. Hij ging zich storen aan opmerkingen van de medespelers van Timonen op de tribune en prompt ging hij fou ten maken. Het herstel volgde tij dig: 6-2, 6-2, 9-7. In het Daviscupduel Verenigde Staten-Tsjechoslowakije moest de kersverse Wimbledonkam- pioen John McEnroe in New York zijn meerder erkennen in Ivan Lendl. De Tsjechoslowaak won in drie lange sets: 6-4, 14-12, 7-5., Gstaad De Paraguyaan Vitor Pecci heeft gisteren niet aan de verwachtin gen van het plaatsingscomité van het internationale tennis toernooi in Gstaad voldaan. Pec ci, als tweede geplaatst, won in eerste instantie nog wel van de Westduitser Uli Pinner (6-4. 6-2). maar in de kwartfinales verloor hij van de Zwitser Heinz Gunthardt De setstanden waren 6-2. 6-7, 2-6. Ook Wojtek Fibak (Pol). Yannick Noah (Fra) en de Braziliaan Carlos Kirmayr be reikten de laatste vier. Maar desondanks bleef de tijd van Annemarie Verstapen met 5.03,33 min. toch royaal onder het aspirantenrecord dat zij nau welijks een maand geleden op 4.59,37 stelde. Ook Hans Kroes, de jeugdige pupil van Wim Geurtsen, spaarde zich nog. Weliswaar pakte hij op de 1500 meter en passant het aspi rantenrecord op de 800 meter met 8.35,03 min., maar tegen de afspraken in nam hij daarna gas terug om te Finishen in de uiterst matige tijd van 17.06.07. wat hem een flinke schrobbering van Wim Geurtsen opleverde. Gerard Smit verraste vriend en vij and met zijn 15.56.47 min. op dit stayersnummer, zijn op een na beste tijd. De Utrechter had door examenperikelen al voor de in terlandwedstrijd tegen Itali afge zegd en ook daarna was de pupil van trainster Marian Oudkerk slechts zelden op de trainingen aan te treffen. Toch zat hij hal verwege de race dicht op het schema voor het Nederlandse re cord, maar in de tweede fase van de wedstrijd wreekte zich het ge brek aan training, waardoor hij bij elk baantje fracties van secon den moest toegeven. BASKETBAL - Het Nederlands dames basketbalteam heeft het in het internationale toernooi in Taipeh moeten afleggen tegen de bezitter van de 'Jones-beker', Zuid-Korea. Nederland verloor met 39-63, na een ruststand van 16-27. Het was het derde duel in de finalegroep. Gerda de Ridder en Anita Blange zorgden voor de meeste punten: ieder tien. DEN HAAG (ANP) - Lotto 27 ken de één echte winnaar. Deze deel nemer ontvangt een bruto be dragvan/ 478.411,80. Aan 25.000 deelnemers zal een totaalbedrag van 1.366,890,88 worden uitge keerd. De zes winnaars van de tweede prijs ontvangen ieder bruto 22.781,50. De derde prijs wordt gedeeld door 146 gokkers. Zij worden ieder 1.404,30 (bru to) rijker. Bijna zesduizend (5.965) deelnemers krijgen 45.80 en 18.724 deelnemers kunnen een cheque van 14.60 tegemoet zien. in Noordwijkerhout Plaats van handeling: Oosterduinse Meer Inschrijving deelnemer: VVV Noordwijkerhout (02523-2096) Organisatie: Comité Noordwijkerhout 750 in samenwerking met het Leidsch Dagblad en het Alphens Dagblad

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 10