zonderling^ "Levensgevaarlijk gif te dicht in buurt van huizen" eidse agenda Poppen van prinses Juliana te kijk Gemeente Zoeterwoude weigert bedrijf vergunning Muzikale show luidt Kaagweekin Dieven "hengelen" voor duizenden guldens juwelen Zomerflora in Rijnsburg ZOETERWOUDE-RIJNDIJK - Levensgevaarlijke landbouwbestrijdingsmiddelen lig gen opgeslagen in een loods aan de Energieweg in Zoeterwoude-Ryndijk. Dat is veel te dicht in de buurt van woningen. Het gevaarlijke goedje moet dus weg, meent de ge meente Zoeterwoude. De eigenaar van de opslagplaats en het distributiecentrum van land bouwbestrijdingsmiddelen en farmaceutische producten An- bar International BV denkt daar heel anders over: Het gebouw voldoet aan de modernste eisen. Desalniettemin heeft de gemeente Zoeterwoude het bedrijf laten weten dat de giftige spullen moe ten worden weggehaald. Met an dere woorden, het bedrijf krijgt geen hinderwetvergunning. B en W van Zoeterwoude zeggen dat bij een eventuele brand gifti ge gassen vrykomen. Ook be staat de mogelijkheid dat bij on volledige verbranding van de be strijdingsmiddelen er dampen vrijkomen. Die dampen kunnen, zelfs in be trekkelijk kleine hoeveelheden ernstige gevolgen voor de omwo nenden hebben. Ook het aan brengen door het bedryfvan een speciale installatie en het feit dat de binnen- en buitenmuren ge heel brandwerend zijn, brengt de gemeente niet op andere gedach ten. Het bedrijf wil daarom een uit spraak van De Kroon hebben. Volgende week dinsdag buigt de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State zich over deze zaak. Volgens het bedrijf heeft het gemeentebe stuur van Zoeterwoude de be slissing genomen na een advies Het bedrijf aan de Energieweg vaarlijk landbouwgif opgeslagen. van de Regionaal Inspecteur van de Volksgezondheid. Dit advies van de inspecteur be rust volgens het bedrijf onder an dere op onjuiste gegevens. Het advies richt zich volgens An bar Internationa uitsluitend op de opslag van een bepaald produkt, dit bedrijf is volgens de gemeente levensge- die in de vergunningaanvraag niet is genoemd. Het bedrijf zegt dat het nog maar de vraag is of bij een eventuele brand van de bestrijdingsmidde len, de vrijgekomen gassen zou den kunnen worden verspreid tot de woningen in de buurt van de opslagplaats. Geen kans Anbar International zegt verder nooit door de gemeente in de ge legenheid te zijn gesteld de con clusies van de inspecteur van de volksgezondheid te weerleggen. WARMOND - Met een grootse mu zikale show is gisteravond in Warmond de Kaagweek officieel geopend. Het optreden van de vier korpsen begon met een rondgang door het dorp. Deze werd gevolgd door een show in de Burgemeester Ketelaarstraat waar honderden Warmonders voor op de been waren. De korpsen die deelnamen waren St. Matthias en de Brassband uit Warmond, St. Cecilia uit Voor hout en Liefde voor Harmonie iit Roelofarendsveen. Een ander drukbezocht evenement dat al gistermiddag plaatsvond was de bejaardenmiddag in het Trefpunt. Vandaag gingen de festiviteiten verder met een kindervarieté- middag. Vanavond om zeven uur is een touwtrekwedstrijd in Park Groot Leerust. Drie kwartier la ter begint in het Trefpunt een bridgedrive. Vanaf half negen kan men terecht by de Mister en Miss Warmond verkiezingen in het Meerpunt. Liefde voor Harmonie trekt door de straten van Warmond. LEIDERDORP - De juwelier in de Santhorst in Leiderdorp heeft in de nacht van maandag op dinsdag ongewenst bezoek gehad. Op zeer professionele wijze werd de etalage van de juwelier leeg gehaald. Hoe groot de buit is, is op dit moment nog onduidelijk maar loopt zeker in de duizenden guldens. In de etalageruit werden drie gaten geslagen van ongeveer 3,5 centimeter doorsnede. De gaten in de vrij dikke ruit moeten met een scherp voorwerp gemaakt zijn. Op deze manier werd voor komen dat het beveiligingsalarm in werking werd gesteld. De ruit was namelijk voorzien van een alluminiumstrip langs de randen. Als deze strip wordt doorbroken, gaat het alarm over. Als de ruit bijvoorbeeld met een steen wordt ingegooid, dan zal de stervorm die dan in de ruit ontstaat, de strip raken. Door het maken van drie 'kleine' gaten in de ruit werd dit dus voorko- A1 hengelend door de gaten werden de horloges, ringen en arm banden uit de etalage gevist. De politie van Leiderdorp denkt dat de inbreker(s) toch wel geruime tijd bezig zijn geweest om de etalage op deze manier leeg te halen. Zij vraagt zich dan ook af of er geen mensen zyn die die avond door de winkelstraat liepen en iets vreemds opgemerkt hebben. Zij worden verzocht zo snel mogelijk contact op te nemen met de recherche van de politie van Leiderdorp. WOENSDAG Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, cursus stijldansen; dond. soos met films en informatie programma's, Warmond verkiezing. 20.30 u_.. Park Groot Leerrust - kindermarkt, do, 9.30 uur. Park Groot Leerrust - volksdansgroep, do, 15 uur. Wassenaar - Sporthal Dr. Mansveltkade, kinderspelen, do, 9.30 uur. DONDERDAG Leiden - Leidse Hout, vrijdag sportda- g(afsluiting eerste vakantieweek van Buurthuis Groenoord), vertrek om 11 uur bij het buurthuis Groenoord. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur voor invaliden. 19-20 uur. Architektenwinkel - Hooglandse Kerk- gracht 32. vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18, vrij advies, 20-21 uur. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19. ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. Werkgroep Dienstweigeren geen spreekuur tot sept., inL tel. 216180/ 149324. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, disco van 20-22.30 uur; vrijd soos van 15-17 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, open avond, 21-1 19-20.30 uur, tel. 142505. APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei den. wordt waargenomen van vr 3 tot 10 juli door: Zuider Apotheek, Lammen- schansweg 7. tel. 123553; apotheek Boekmer, Florijn 19, Leiderdorp, tel. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38. tel. ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Ryn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum, Berkenkade, Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vr van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Ter Aar: De Viergangruiters. Met paarden reden de Viergangrui ters mee in een wedstrijd in Al phen aan den Rijn. Dini Noote- bos op Garette haalde in de L- dressuur 141 punten en ging over naar de L2. Karin de Bruin werd vierde in de B-dressuur met 121 punten en haar zus Agnes de Bruin behaalde 113 punten, Bri- git Renaud kreeg 109 punten en Marijke Boelen 108 punten. 'Zonderling' is de naam waaronder tot en met augustus een aantal zomerverhalen op deze pagina verschijnt. Vragen, suggesties en op merkingen kunt u doorgeven aan de streek- redactie van het Leidsch Dagblad tel. 071 144941 tst. 216 of 336.— WARMOND Een strijder met zwaard uit Napels en verder poppen in vrijwel alle Nederlandse kleder drachten en van ver daarbuiten zjjn tot en met zon dag te bezichtigen op een tentoonstelling in War mond. RIJNSBURG - De directeur van het organisatiebureau Floriade '82, de heer J.P. van Oosterom, heeft gisteren in de oude Rijnsburgse veiling de Zomerflora 1982 geoDend. tot en met 11 juli dagelijks te bezichtigen is van 10.00 tot 22.00 uur. Bijzondere atrac- ties op de tentoonstelling zyn een collectie cactussen uit Duitsland, een verzameling droogbloemen en een uige breide collectie tropische bloemen en planten. De unieke tentoonstelling van 49 poppen is samengesteld uit de 500 stuks grote collec tie die prinses Juliana in de loop van haar regering ca deau heeft gekregen. De ex positie vormt een randgebeu- ren rond het gisteren officieel begonnen watersportevene ment "de Kaagweek" in War mond. Organisatrice van de tentoon stelling is een stichting die de recreatie van de demente be jaarden uit Mariënhaven ver zorgt De stichting hoopt met de opbrengst haar rolstoel busjes rydende te houden. Verder begint ter gelegenheid van de Kaagweek een ten toonstelling van pentekenin gen en aquarellen "Vogels in Warmond" in het Oude Raad huis en exposeert mevrouw Kroes haar collages in galerie "De Pomp". Speciaal voor kinderen is er morgenmiddag om half 3 in de feesttent in park Groot Leerust een kinder-variété- programma, op donderdag 9 juli een kindermarkt in het zelfde park en vrijdag de 10e een kliederfeest in het Meer punt Jeugdcireus Atleta treedt eveneens in Groot Leerust op en wel op zater dagmiddag om 2 uur. Voor de wat ouderen begint de feestweek vanavond met de Nationale Touwtrek wed strijd in Groot Leerust om 7 uur. Om kwart voor 8 begint een bridgedrive in het Tref punt. Voor de verkiezing van mister en miss Warmond vanavond vanaf half 9 in "Ut Sloepie" is zowel de entree als de deelname gratis. Volksdansen De Warmondse volksdans groep treedt morgenmiddag om 3 uur in de tent in park Leerust op en klaveijas- en sjoelwedstryden beginnen morgenavond om 8 uur in het Trefpunt. Voor de liefheb bers van popmuziek vertoont "Ut Sloepie" morgenavond vanaf half 9 films met o.a. Ji- mi Hendrix, John Lennon, ae Rolling Stones en Janis Jop- lin. Na een barbecue-avond vanaf vrijdagavond 6 uur in Leer ust beginnen het tobetjeste- ken en parapluhangen in de Dorpsstraat om 7 uur. Het begin van de zeilwedstrij den is op zaterdag 11 juli en dan is er ook de hele dag ker mis en een kunstmarktje op de Baan en staat de Dorps straat in het teken van de bra derie. Ook op zaterdag, 11 uur, is er een bosloop door Vooral kinderen blijken belangstelling te hebben 1 Kaagweek in Warmond zijn te zien. r de poppen van prinses Juliana die tijdens de het Bos van Krantz alsmede vanaf 2 uur een wedstrijd in het kader van de Nationale Ringrijderij op de Beatrix- laan. Zaterdagavond treden The Ur ban Heroes in het Trefpunt op en de groep Mantana op het groot billentikkersfeest in Leerust. De Kaagweek sluit zondag af met een fietspuzzeltocht die begint van half 10 tot half 1 van Leerust en om 11 uur een puzzeltocht over het water waarvan de starttoren bij de Kaagsociëteit als beginpunt is gekozen. Burgelijke stand LEIDEN - Geboren: Joyce dv. C Nolten en C.M.Th. van Amersfoort; Esther Corne lia Maria dv J C.A. Wolvers en N.H.J. Geerlings; Desiré dv. G.C. Wassenaar en W.J. Vervoorn; Neslihan dv. R. Porta- kalcicegi en N. Sari; Johannes Cornelis zv. J.C.V. Aartman en C.J. Rewijk; Swen zv. L.C. van Rhijn en A. du Prie; Arthur Leon Carl zv. R V. MenCn en F.E.E. Tjon Ajong; Barry zv. J.A. War merdam en A.J. van Loon; Joost zv. J.A. Warmerdam en A.J. van Loon; Katheri- ne Jane dv. J.A. Dick en M L. Brown: Sander Willem Michiel zv. M C. Delfos en A.M. de Vries; Gerrit Cornelis zv. J. Matheijsen en J. van Dorp; Linde dv. L. Verbeek en G.E.J. Boidin; Somftfa dv. A. Boukhari Filali en S. El Ahmadi Aroussi; Boudewijn Paul Julius Willem zv. P.J. Vermeer en E.A. Wartna; Malou Yvette dv. L.F. Castel en M.E. Saria; Jo hannes Henricus Maria zv. H.J.M. Vink en J.C. Honders; Talal zv. B. Bourahma en I Sadik; Mark Hendrik zv. J M. van der Holst en A. van de Graaf; Anita dv. J. Houwaard en M. Gavrilovic; Gijs zv. P. Katgert en J.K. Merkelyn; Daniël zv. M.S.M. Groenendijk en M. van Heesch; Steven zv T Rasser en J.M. van He- mert; Guido Richard Alexander zv. R. Regien en M.J. Erkelens; Reynout Len- naert zv. H.L. Vos en C.M.A. Bijke; Ma- rijt dv. PA.M.M. Hogervorst en M.E.P Matze; Jannetje Jacoba dv. L.J. de Jong en D. van Dufjn; Walter Hendrik Arij zv. P H.A. de Bruyn en M.J.W. Zwart; Hans Michael zv. H. van Dijk en C. Piket; He lena Johanna dv. A.A.J. Flippo en P.J.M. Vinkesteyn; Frank zv. H. van Polanan en M.J. Verbaan. Overleden: J.C. Janssen (1907), L. van der Pot (1893), AJ. Kreuger (1916), H.C.D. Slootmaker (1912). J. van Stave ren (1896), D. Sloos (1917). E.J.H. Berg (1899). J.A.H. Visschers (1935) echtgeno- M. de Jonge; H.A. van Santen huwd geweest met J.P. LEIDSCH JCL DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B V. Hoofdkantoor, Witte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezor- ging na 19.30 uur); zater dag van 16.00-18.00 uur. Bi) automatische overschrijving geen Incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV ti Haarlem. Kwartaalabonnement f 53,45 per post f 75,80 Jaarabonnement 1202,30 per post f 291,70 Hoofdredacteur: A.A.M. Schuurmans Adjunct-hoofdredacteur: J.P.M. van der Meer (re gio) W Wlrtz (binnenland) J Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A.A. van Brussel (sociale economie) P.J. Tombe (sport) P.C. Rosier (radio en tele- visie, kunst) S.J. de Groot (geestelijk leven) Aangesloten bi) de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn, Brussel, Londen, Parijs. Washington, Cai ro. Rome. Madrid. Stock holm en Djakarta. Redactie stad en randgemeenten Tel. 071-125260 of 071-144941 tst. 222 'H. v. Egmond tel. 071-172766 Ch. Lennartz tel. 071-133202

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2