"Ik heb op alle speelstijlen een antwoord" Dick Schneider naar Vitesse Het was geen makkie" Tönjann in halve eindstrijd Stöve in finale KNVB verzoek Telstar af ZATERDAG 4 JULI 1981 LEIDEN - Hans Tönjann heeft zich als derde speler gekwalifi ceerd voor de halve finales van het tennistoernooi van TEAN. De 17-jarige Leiderdorper zette Charlie Asselbergs aan de kant. Echt verrassend was dat niet, want een week geleden tijdens de districtskampioenschappen bleek Tönjann ook sterker dan de TEAN-speler. Robert Jan van der Feen is nog niet zover. Hij had wel de nodige moeite met Aad de Wit en ont moet nu in de kwartfinale Jasper van Marwijk, die het Van der Feen ongetwijfeld zeer lastig gaat maken. In de herendubbel B was er na een jarenlange afwezigheid de terug keer van Niels Blokker in het toernooitennis. De Hazerswou- denaar - ooit districtskampioen bij de 18-jarigen - ontmoette aan de zijde van Marcel de Bakker het duo Tönjann/De Jong. Laats- genoemden wonnen met 6-3, 6-2. In C overtuigde Rob van Marwijk door een snelle zege op Manne ke. Ook Rob Lucas en René de Bakker kwamen een ronde ver der door zeges op respectievelijk Smit en Roger van Houdt. In Sassenheim had Jan Theunis- sen erg veel problemen met Roy Mooyman. Daar zag het aanvan kelijk niet naar uit, toen Theunis- sen een 5-1 voorsprong nam. Mooyman veranderde daarop van taktiek, hield de bal in het spel en forceerde nog een tie break, die echter door Theunis- sen werd gewonnen. De tweede reeks was voor Mooyman. waar na hij in de beslissende set weer een inzinking beleefde, met 5-1 achterkwam en met 6-2 verloor. Leon Damen en Dik Hylkema speelden een marathon-partij. Damen won de eerste, Hylkema de tweede set, waarna het in het beslissende gedeelte gelijk op ging tot 5-5. Damen bleek over de langste adem te beschikken en kwam zo bij de laatste acht. Dat was ook weggelegd voor Herman van der Capelle, die iets te ontspannen aan het karwei te gen Frans Grimbergen begon nen was en de eerste set dan ook prompt inleverde. Hij herstelde zich de tweede set, maar moest toch toestaan dat Grimbergen de laatste reeks lang bijbleef. Toen deze op 3—5 en voordeel een een voudige smashkans miste, trok Van der Capelle de winst naar zich toe. Bij de dames in B verraste Marijke Guyt door Maureen Meier (twee de geplaatst) aan de kant te zet ten. Na 6-0 in de eerte set bleken beide dames aan elkaar gewaagd in het vervolggedeelte. Een tie break bracht de winst bij Marijke Guyt, die nu Veronique Fardoel zal ontmoeten in de halve finale. Ingelise Driehuis plaatste zich bij de laatste acht in B (winst op G. Loomans: 6—1, 6—2) en voor de finale in C. Uitslagen TEAN t F. Ponsioen - F. Straler 6-3. 6-3. R. de Bakker - R van Houdt 6-3. 1-6. 6-1. R. Lucas - Smit 1—6, 6—0. 6-1. DEC: V. Weber - J. van der Bas 7-5, 2-6. 6-2; B. Mol - A. Koelman 6-1. 4-6. 6-4 Uitslagen toernooi Sassenheim. HEC: A. van der Marei - A. Mohlman 6-1. 4-6, 6-4. B. den Elzen - P Barn- hoom 6-4. 4-6, 11-9, E. Keyser - H. Witting 6-3. 6-1, F. Timmer - J. Beu- gelsdijk 6-7. 6-3, 6-2. DEC I Driehuis - I ten Hage 6-0, 6-4. D. Knot - M van 't Wout 1 -6. 6-2. 6-1 N. Bennink - A. Vink 2-6, 6-3. 3-2. DEN HAAG (ANP) Dick Schneider heeft gisteren een contract getekend bij de Arnhemse eerste divisievereni ging Vitesse. De voormalige Feyenoord- en Go Ahead Eagles-speler tekende een overeenkomst van één jaar. Schneider is 33 jaar en was transfervrij. Ab van Oorschot zal met ingang van het nieuwe voetbalseizoen niet meer voor Telstar uitkomen. De 29-jarige middenvelder, die nog een jaar bij de Velsense eer ste-divisieclub onder contract stond, kwam gisteren tot over- Chris Evert-Lloyd bewijst suprematie LONDEN (GPD) - Chris Lloyd-Evert reageerde gistermiddag even geëmotioneerd op het winnen van haar derde Wimbledon-finale als een rekenmachine, waarmee ze zoveel overeenkomst vertoont. Het enige verschil met een calculator was dat Evert zo nu en dan wat telfouten maakte. In haar zevende finale maakte dat echter op het eindbedrag dat ze incasseerde niets uit. Omdat Hana Mandlikova, volgens eigen zeggen, „nog nooit zo slecht had gespeeld" door in één uur en één minuut met 6-2, 6-2 te winnen, kon Evert bij de kassa 105.000 gulden ophalen, plus nog eens 15.000 gulden, beschikbaar gesteld door een juwelier, waar door de winnares bij de dames voor het eerst in de geschiedenis van Wimbledon meer ontvangt dan de sterkstè heer. Borg of McEnroe zal het vandaag moeten stellen met 116.000 gulden. Ondanks die successen hield Evert het gezicht even strak gespannen als de snaren van haar racket. Ze liet de hele poppenkast-achtige huldiging over zich heen komen, zoals ze meestal haar tegenstand sters laat uitrazen. Ze hield haar gevoelens voor zich toen ze moest wachten op de felicitaties, van de leden van het Koninklijk Huis, die ten aanschouwe van miljoenen televisiekijkers altijd eerst een speciaal woord richten aan de donkere jongens onder de ballenrapers, terwijl Engeland anders nooit zo vriendelijk is voor negers. Spontaniteit bleek bij Evert ook ver te zoeken, toen ze eindelijk de hoofdprijs, een grote schaal, in handen had. Billie Jean King, die het enkelspel op Wimbledon zes maal heeft ge wonnen, schreeuwde haar geluk altijd over de daken van het cen tre-court en vroeg zich nooit af wat anderen wel van haar zou den denken. Evert is haar tegen pool, de noordpool: „Ik ben erg gedisciplineerd, introvert en op de baan ook zelfzuchtig. Wie nummer één is, moet dat wel zijn, en ik ben nummer één. Ik heb alles gewonnen wat er maar te winnen viel.- Italië twee keer, Frankrijk drie maal, de open LONDEN (GPD) - Betty Stöve heeft voor de twaalfde maal in haar carrière een finale gehaald op Wimbledon. Met de Zuidafri kaan Frew McMillan won ze in de halve finale van het gemengd dubbelspel met 6-4, 1-6, 6-2 van het Amerikaanse paar Leeds-Ac- ker. De tegenstanders in de finale van daag zijn Tracy en John Austin, die met 6-4, 7-6 afrekenden met Hoche-Bunge. Stöve heeft tot nu twee zeges op Wimbledon be haald: in 1972 in het damesdub belspel met King en in 1978 met McMillan in het gemengd dub belspel. Overige uitslag. Navratilova/Shri- ver (VS)—Benker/Kiyomura (Gbr/VS) 6-3, 6-7 en 6-2. Amerikaanse kampioenschap pen drie maal, Wimbledon nu ook drie keer en bovendien ben ik nu voor de tweede keer offi cieus wereldkampioen. Ik heb bewezen dat ik een antwoord heb op allerlei verschillende speelstijlen. Op de speelwijze van Austin en Jaeger, die alle twee net zo verdedigend spelen als ik, maar ook op de manier van spelen van Mandlikova die juist aanvallend is ingesteld". „Als ik wil winnen én ergens mijn zinnen op zet, dan ben ik de sterkste. Dat komt omdat ik goed tennis en omdat ik op de baan erg zakelijk kan werken. Van nature ben ik geen killer, maar vanaf mijn tiende is win nen voor mij een gewoonte ge worden", aldus Evert, die al van af haar vijftiende meedraait in het internationale proftennis, maar pas op haar achttiende be roepsspeelster is geworde- n.Achteraf gezien maakt die der ving aan inkomsten echter nau welijks nog iets uit. Al 26 jaren is Evert een multimiljonaire, die het zich gemakkelijk kan permit teren om zich verscheidene maanden terug te trekken uit haar sport, zoals ze vorig jaar deed. „Dat is me prima bevallen. Anderhalf jaar had ik weinig lol beleefd aan het tennis. Toen ik na vier maanden rust weer ging spelen had ik er in elke partij weer plezier in". Evert maakte haar rentree tijdens de open Italiaanse kampioen schappen in Perugia, die ze zon der noemenswaardige voorberei ding meteen weer won. Vanaf dat moment heeft ze slechts drie nederlagen geleden. In de finale van Wimbledon 1980 verloor ze van Evonne Cawley-Goolagong en in Atlanta en Parijs was Mandlikova sterker. Vandaar dat de 19-jarige Tsjechoslowaakse favoriet was voor de finale tij dens dit Wimbledon. Even leek het erop dat ze aan de verwach tingen zou beantwoorden. Ze nam met 1-0 de leiding, kreeg twee maal een breek-punt op de service van Evert, maar moest daarna ver terug. Zowel letterlijk als figuurlijk. Van huis uit is Mandlokova de avonturierster die na elke return het net en haar tegenstandster wil bestormen. Ditmaal was ze bang om door Evert te worden gepasseerd en aarzeldé ze tussen verdedigen en aanvallen. In de eerste set kwam ze maar 14 maal naar voren, in slechts drie van die gevallen scoorde ze een punt. Voor het overige volleerde ze slecht, leken haar dropshots ner gens op. Zoals haar hele spel na zes goede voorstellingen vrijwel niets voorstelde. Haar eerste ser vice en haar backhand, anders zulke sterke wapens, weigerden hetgeen een eenzijdige en slech te partij tot gevolg had. Mandlikova: „Ik heb mezelf versla gen, ik ben niet geklopt door Evert. Ik hoopte kort te spelen en haar dan via lobs en passeer- slagen te verslaan, maar daar is niets van terecht gekomen. Ik was vanmiddag ook te nerveus. Zeker in de eerste vijf games. Ik heb me nooit gerealiseerd hoe moeilijk het is om in de finale van Wimbledon te spelen. Het is heel anders dan in welk toernooi ook". John McEnroe heeft aan de credit zijde van zijn verlies-en-winstre- kening op Wimbledon weer 750 dollar kunnen bijschrijven. Na dat hem in de eerste week van het tennistoernooi al een boete van ruim 3000 gulden was opgelegd, werd daar gisteren nog eens 1750 gulden aan toegevoegd, omdat de Amerikaan woensdagavond een lijnrechter een bedrieger had ge noemd en hem had verweten niet onpartijdig te zijn. De leiding van Wimbledon heeft de overkoe pelende tennisorganisatie MIPTC geadviseerd McEnroe nog een extra boete van 2500 dol lar te geven. Over de straffen die McEnroe zullen worden opge legd, naar aanleiding van zijn wangedrag in de halve finale van donderdag tegen Frawley, is nog niets bekend. McEnroe won gisteren overigens met Peter Fleming de finale in het heren-dubbelspel. Het tweetal won met 6-4, 6-4, 6-4 van Stan Smith en Bob Lutz. Waar Mandlikova aan routine te kort komt. is Evert meer ervaren dan wie ook. Ze is nu negen jaar op Wimbledon in actie geweest; zeven jaar stond ze in de finale. „Het is voor Hana goed dat ze nu ook eens heeft kunnen meema ken wat een finale op Wimble don is. Ze zal echt nog wel eens kampioene worden. Ze is nog erg jong. Pas zat ik met haar in de kleedkamer. Ze wees naar een foto en vroeg me wie dat was. Ik zei: Maureen Connolly (drievou dig Wimbledon-kampioene in 1952, 1953 en 1954 en de eerste vrouw die ooit het Grand Slam heeft gewonnen - red.) en dacht bij mezelf: o God, wat is ze nog jong". Dat Evert, die ook al in 1974 en 1976 de titel opeiste, ditmaal wist te slagen en in zeven ontmoetin gen niet één set behoefde achter staan, schreef de in de chique Londense wijk Wimbledon wo nende Evert toe aan de intensie ve trainingen in de afgelopen we ken: „De laatste drie jaar heb ik hier twee keer verloren van Na- vratilova en één maal van Caw- ley, omdat die veel beter uit de voeten konden op gras en agres siever speelden. Daarom heb ik er hard aan gewerkt om een bete re grasspeelster te worden" i op zet, dan ben ik de sterkste" Winnaar Jos Lammertink GOUDA - "En toch was het geen pingen immers een flink tempo makkie". Zo karakteriseerde in, waarna het weer snel met de wielrenner Jos Lammertink zijn vluchtpogingen gedaan was. eindzege in de profkoers "de Zes Met zijn eindzege lijkt de 22-jarige Rijn en Gouwe". "Weliswaar Jos Lammertink weer op de goe- had ik de steun van een groot aantal ploegmaats, maar het feit dat ik van het begin af in de lei derstrui reed werkte als de rode lap op een stier. Alle anderen richtten zich op mij en probeer den mij uit de oranjetrui te rij den. Daardoor kreeg ik het extra moeiliik." Aldus de talentvolle HB-renner. Dat alles nam niet weg dat de Wier- denaar gisteravond op het snelle rondje aan de Goudse Krüger- laan, met Ad van Peer als win naar van deze slotetappe, freew heelend naar de eindzege kon rij den. Concurrenten Theo Smit en Gerrie van Gerwen stonden im mers al op een dermate grote achterstand dat Lammertink bei de renners probleemloos aan de haal had kunnen laten gaan. Zo wel Van Gerwen als Smit pro beerde het ook een keer, maar geen van beiden kon hun vlucht met succes bekronen. Het pelo ton zette er tijdens die ontsnap- de weg te zijn. Na een fraaie zege reeks bij de amateurs opge bouwd te hebben stapte Lam mertink vorig jaar naar de pro fessionals over. De oude ama teurkampioen deed gelijk van zich spreken, met o.a. een zege in de ronde Spanje, een zesde plaats in het nationaal kam pioenschap en winst in de vorige editie van de "Zes van Rijn en Gouwe". Daarna werd Lammer tink echter geveld door de ziekte van Pfeiffer, en stond hij noodge dwongen tot het afgelopen voor jaar op non-actief. "Die kwaal ben ik nog steeds niet geheel te boven. Ik heb nog niet de macht van voorheen." Ook in andere opzichten is de toekomst voor de renner uit Wierden niet zorge loos. Sponsor Hoogenboom geeft er immers aan het eind van het seizoen de brui aan. "Ik rij dit seizoen voor mijn sponsor nog de rondes van Nederland en Duitsland, daarna zie ik wel ver der. Het vinden van i ploeg zal niet gemakkelijk te zijn, maar terugkeren naar de amateurs doe ik zeker niet." Al dus Lammertink. Hoewel er in Gouda heel wat meer publiek kwam kijken dan tijdens de voorgaande dagen, was de koers over 100 km. ook gister avond een vrij vlakke vertoning Nadat de ontsnappingen van Smit en Van Gerwen geen zoden aan de dijk gezet hadden, viel de beslissing zo'n 20 rondes voor het einde. Het drietal Fons van Katwijk, Wies van Dongen en Ad van Peer onstnapte aan de greep van een stilvallend peloton Al snel bezat het trio een royale voorsprong, iets waar een lekke band van Van Dongen geen wij ziging in bracht. In de slotfase ging het HB-duo Van Dongen Van Peer er beurtelings vandoor. Van Katwijk zag bij de ontsnap ping van Van Peer het nutteloze van zijn verweer in. Van Peer mocht zijn slotsolo met fUCCeS bekronen en werd daarmee een verrassende winnaar. Fons van Katwijk klopte Van Dongen in de spurt voor de tweede plaats. Uit een tweede groepje van drie verzekerde Wilmed We i meel zich van de vierde plaats voor René Koe en Ad Tik (die bo kaal voor de stnjdlustigste ren ner ontving). Van Gerwen ves- loeg Smit in de spurt van het pe loton. maar kon zijn rivaal daar mee niet van de tweede plaats in het eindklassement verdringen. Lammertink nam in de spurt ge noegen met een 14de positie. Waddinxvencr Hans Langenjs viel in het eindklassement terug van een vijfde naar een zevende plaats. Buiten de eerste drie moest hij Fons van Katwyk. Ad Tak en Wesemacl voor zich laten Voor klimmer Peter Zijerveld en r Cees van der Weield viel es criteria weinig eer te zij konden geen rol van RUUD DOBBELAAR i de 2 eenstemming met DS'79 over een driejarige verbintenis. Met de transfer van Ab van Oorschot is een bedrag gemoeid van onge veer 100.000 gulden. Ab van Oorschol keert daarmee na vier seizoenen Telstar terug bij de club (toen nog FC Dordrecht) waar hij ooit zijn voetbalcarrière begon. Daar krijgt hij opnieuw te maken met trainer Mircea Petes- cu. die hem destijds bij de Dordt- se vereniging weghaalde en on der zijn hoede nam b(j Telstar. Hoewel technische staf en be stuur er aanvankelijk niets voor voelde om Van Oorschot te laten gaan, zwichtte men tenslotte voor het royale financiële bod van DS'79. Volendam wil Steur als hoofdcoach VOLENDAM (ANP) Joep Steur, kort geleden door Volendam aangetrokken als trainer voor de C-selectie, heeft van de Volen- damse eerstc-divisieclub een aanbieding gekregen hoofdtrai ner te worden. Steur heeft nog geen "ja" gezegd. De Volendam- mer twijfelt over het aanvaarden van die positie. Zijn baan als gymnastiekleraar wenst hij te be houden en Steur verwacht, dat dat werk niet te combineren valt met een hoofdtrainerschap bij Volendam. De afgelopen week kwamen spe lers en bestuur van Volendam tot de conclusie, dat het zoeken naar een opvolger van Henk Ellens gestaakt kon worden, omdat de beste kandidaat. Steur, al onder contract van Volendam staat. Steur reageerde aanvankelijk af wijzend op de aanbieding van Volendam. "Maar men is aan het zoeken naar oplossingen voor mijn probleem. Ik neem aan. dat het Volendam-bestuur nog met een ander voorstel komt Ik wacht af. maar echte perspectie ven voor een goede oplossing zie ik zelf niet", aldus Steur. Haarlem start tegen Sparta DEN HAAG (ANP) - Haarlem als kampioen gepromoveerd naar de eredivisie begint het nieuwe sei zoen in het weekeinde van 15 en 16 augustus met een thuiswed strijd tegen Sparta. De andere gepromoveerde ploeg. De Graaf schap, start met een uitwedstrijd tegen PEC/Zwollc Landskam pioen AZ '67 zet het sci/urn in met een thuiswedstrijd tegen NAC Met ingang van het nieuwe seizoen zal worden getracht de inhaal programma's in het betaalde voetbal tot het uiterste te beper ken. Voortaanworden de op za terdag afgelaste wedstrijden au tomatisch doorgeschoven naar de zondagmiddag Indien de wedstrijd ook op die dag geen doorgang kan vinden, dan die nen de clubs negen dagen later (op dinsdag) aan te treden Van die regeling mag slechts worden afgeweken, wanneer één van de clubs in de desbetreffende week Europa-verplichtingen heeft dan wel spelers moet afstaan aan een vertegenwoordigend elftal. De thuisspelendc vereniging heeft, indien mogelijk, het recht de wedstrijd van dinsdag naar woensdag door te schuiven. VELSEN Het secticbestuur be taald voetbal van de KNVB heeft het verzoek van Telstar om met ingang van het nieuwe seizoen 11w ij van e»M rimanl de qm> pctitiewedstrijden op vrijdag avond te mogen spelen, afgewe zen. Het bestuur van de Velsense eerste-divisieclub is gisteren per brief van dit besluit op de hoogte gesteld. Telstar zal zich echter niet zohder meer bij deze afwijzende beslis sing neerleggen. „Vooral niet" aldus Klaas Groen, „omdat er geen tegenargumenten zijn inge bracht. We hebben alleen een vierregelig briefje ontvangen, waarin wordt gesteld dat men onze suggestie om op vrijdag avond te gaan spelen niet ziet zit ten Ik vind dat wij recht hebben op een gemotiveerder ant woord". Telstar wil de kwestie opnieuw be spreken tijdens de bijeenkomst volgende week woensdag in Zeist van een delegatie van het digcrs van de clubs die het ko mend seizoen op zaterdagmid dag gaan spelen

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 13