Neubert verlegt weer de zevenkampgrenzen Cadeautje" Grimbergen Flitsende eindsprint levert Ibarra roeiwinst op Jos Lammertink pakt leiderstricot van 6 LOTTO Dubbele triomf Moedig Toernooi Rij nkik kers Weer knappe overwinning Dirk Maassen van de Brink MAANDAG 29 JUNI 1981 SPORT AMSTERDAM - Ditmaal had de flitsende eindsprint van Ibarra wel voldoende effekt. Vele malen eerder liet de skiffeur uit Argentinië de achterstand zo groot worden, dal zijn spectaculaire ver snellingen op de laatste paar honderd meter geen voldoen de resultaat opleverden. In de finale om de Holland Be ker behoefde Ibarra slechts een achterstand van onge veer een lengte goed te ma ken op de Noor Hansen en Karei Delhij. die als enige Ne derlandse finalist op de iets gunstiger boei 1 lang het veld aan had mogen voeren, maar in het laatste interval zowel Hansen als Ibarra voorbij zag gaan en derde werd. In de voorwedstrijd had Delhij duidelijk Ronald Florijn ver slagen, die in het solo-num mer nog wat te wisselvallig is om zich als skiffeur waar te maken. Dat lukte wel in de dubbeltwce, waarin Florijn samen met zijn Zwolse part ner Nico Rienke debuteerde. De ijzersterke scullers gingen als kometen uit de startblok ken in de Senior-B-finale en na een paar honderd meter i de volledige tic kansloos op afstand gezet. Vele lengten bedroeg het ver schil aan de finish en de Roei- bond wees de Leids Zwolse combinatie dan ook terecht aan Nederland te vertegen woordigen op de landcnwed- strijd over drie weken in Es- Nog een Leythe-roeister zal daar aan de start verschijnen. Net als de twee voorafgaande wedstrijden was Liesbeth van der Veld degene, die bij de Dames-Scnior-B-skif di rect al bij de start een voor sprong nam en die niet meer afstond. Veel sneller dan haar tegenstandsters is de pupil van Anneke Klerks niet, maar haar start geeft haar steeds een beslissende voor sprong. Ook zij zal dus in Es sen het oranje Leythe-shirt verwisselen voor het nationa le oranje tricot. Wel de snel ste Senior-B-twee, zowel met als zonder stuurman bleek wederom het Leythe-duo Pe ter Bongers/Douwe Atsma. Met stuurman werd zaterdag ruim gewonnen, zónder werd de Leidse ploeg tweede ach ter een Deens team. Evenwel achtte de Technische Advies Commissie Bonders/ Atsma nog niet sterk genoeg om naar het Landentoernooi te gaan. Behalve van de uitzending had het tweetal niet over succes te klagen. Als slagenpaar van een combinatie-acht werd het tweede hoofdnummer, de Senior-B-acht, gewonnen. Na een langzaam opgelopen, hopeloos lijkende ach terstand werd de achtervol ging ingezet op het leidende Nereus. Met nog vierhonderd meter te gaan was de gele- genheidsploeg, waarin ook Leythe-man Henk Snaterse was opgenomen, weer op ge lijke hoogte gekomen en kon aan een voorsprong worden gebouwd. Deze liep nog uit tot 12 seconden. Pech De Leidse Senior-A-roeiers de den het één dag goed en één dag was men minder fortuin lijk. Njords vier probeerde het zaterdag een keer in de stuurmanloze boot, een po ging die zeker geen succes was. De ploeg, die ook van opstelling was veranderd, roeide veel minder dan nor maal en werd met grote ach terstand uitgeschakeld voor de finale. Zondag ging het in het vertrouwde gestuurde nummer veel beter. Achter de leidende Amerikaanse ploeg konden de Leidse stu denten uitstekend partij ge ven aan de ploeg van Nereus, die ongestuurd veel sneller was geweest. Op de laatste paar honderd meter kwam Njord nog heel dicht bij de Amsterdammers en bedroeg het verschil 2,5 seconden. De gestuurde twee Bakker/Du- terloo met stuurman Noord- man voerde in de finale van zaterdag driekwart van de baan het veld aan. Langszij In het laatste stuk van de baan kwamen de Belgische Kam pioenen eerst langszij en na men vervolgens de kop over. De Leidse twee had geen af doende verweer meer en moest ook nog een Deense ploeg voor laten gaan. Wel was het Leythe-tweetal de snelste Nederlandse boot. Zondag was de ploeg ronduit onfortuinlijk. Tijdens het op roeien zou zij een ploeg, die in een race bezig was, gehin derd hebben. Aan de start kreeg ze daarvoor een officië le waarschuwing. Vervolgens werd de start afge- vlagd: Die Leythe zou een valse start hebben veroor zaakt en werd daarmee na de waarschuwing uitgesloten. Een merkwaardige zaak, om dat eigenlijk niemand of het hinderen, of het te vroeg star ten als zodanig had waarge nomen. Zonder één wed- strijdhaal te hebben gemaakt moesten de Leidenaren te rugroeien naar het botenter- rein. In dit nummer roeide Alexander Roeël van Njord voor het eerst samen met Joost Adema van Aegir. De onwennigheid in aanmerking genomen mag de derde plaats veelbelovend ge noemd worden. In de overige A-nummers waren in de fina les voor de Leidse verenigin gen alleen laatste plaatsen weggelegd. Vrijdagavond werden er enkele bijnum mers verroeid. Hierbij ging tweemaal een Njord-acht winnend over de streep. De Dames Nieuwelingen ploeg van de Leidse studentenver eniging won met minieme voorsprong. De lichte nieu- welingen deden het wat rui mer en finishten een lengte voor de tegenstander. Het seizoen voor de junioren begint zijn ontknoping te na deren. Martijn Cohen startte met zijn Rotterdamse partner Anno de Ridder op verzoek van de Roeibond in een dubbelvier samen met hun grootste con currenten in de dubbeltwee, de ploeg van De Where Het Spaarnc. De bedoeling was om te kijken of deze ploeg sneller zou zijn dan de kersverse junior kam pioen van de "Zwolsche". Na slechts twee gezamenlijke trainingen was een kleine achterstand bij de start te verwachten. Al snel werd de ze omgezet in een voorsprong en liep de combinatie-ploeg ver weg. Eenzelfde beeld gaf de dubbeltweeën-wedstrijd daarna. De Leythe-Nautilus- combinatie, ditmaal met Co- hen op de slagplaats, liep veel eerder in de race van de op positie weg dan anders. Het verschil groeide snel en liep ook tweemaal zoveel op, nl. 10 seconden. Na enkele geza menlijke trainingen op de Bosbaan zal aan het einde van deze week de uiteindelij ke equipe bekend gemaakte worden, die over vier weken in Sofia uitkomt op de We reldkampioenschappen voor junioren. JAN KLERKS Tennisser geeft partij weg aan Tönjann LEIDEN - De regen was het afge lopen weekeinde de grote spel breker bij de districtskampioen schappen tennis. Werd zaterdag na wat spons- en bezemwerk nog een redelijk programma afge werkt, gisteren maakte Pluvius het doorspelen onmogelijk. De belangrijkste partijen werden naar de Munnik-hal verkast, zo dat vandaag en morgen de halve en hele finales gespeeld kunnen worden. Bij de heren in B zullen Jos Koe mans, Hans Tönjann, John As- selbergs en Marinus Brooshooft in de halve eindstrijd uitkomen. Dat is opmerkelijk omdat voor noemd viertal in elk geval niet door de wedstrijdcommissie een plaats bij de laatste vier werd toegedacht. Echt verrassend kan het toernooiverloop toch ook Weer niet genoemd worden. Jos Koemans verkeert in een uitste kende vorm en elimineerde titel verdediger Bart van der Feen. Koemans ontwikkelde op het trage gravel en met de door het vocht zwaar geworden ballen toch nog een hoog tempo en dat leidde tot 7-5 setwinst. De spe lers moesten toen vanwege de re genval de baan af. De onderbre king van een uur was ongetwij feld in het voordeel van Koe mans omdat de jonge Voorscho tenaar in de voorgaande weken liet zien na een sterk gespeelde openingsset nogal eens terug te vallen. Dankzij de 'rustpauze' kon Koemans het tempo ook in het vervolg van de partij hoog houden: 6-3. Hans Tönjann opende in de wed strijd tegen Frans Grimbergen sterk. Hij hield de bal rustig in het spel en zijn opponent scoor de regelmatig fouten. Bij de stand 6—2 en 2-0 keerden de kansen. Grimbergen vocht terug en nam in de derde set een 5-3 en 40-15 voorsprong. Tot grote verbazing van iedereen felici teerde hij op dat moment zijn te genstander en liep de baan af met de mededeling dat hij de ko mende zondag ergens honderd gulden kon verdienen en hem dat meer te pas kwam dan een halve finaleplaats. Die schonk hij Tönjann. Marinus Brooshooft kwam bij de laatste vier door een overwin ning op Herman van der Capelle. In de eerste set waren beide spe lers aan elkaar gewaagd. Die draaide dan ook op een tiebreak uit. Brooshooft won en zette de partij vervolgens naar zijn hand, zonder zelf in gevaar te komen: 7-6, 6-3. John Asselbergs is eigenlijk de openbaring van het toernooi. Na uitschakeling van Van Overbee- ke bond hij ook de als tweede ge plaatste Bub van der Zee aan de zegekar. Na winst voor Assel bergs in de eerste set (6-1), kon Van der Zee in de tweede reeks wel vaart in zijn spel brengen, won die ook (1-6) maar moest de beslissende set toch aan Assel bergs laten: 6-2. Bij de dames in B kwalificeerde Li- selotte van der Bijl zich voor de halve eindstrijd. Zij ontmoet Pe tra Wessels (geblesseerd aan de elleboog maar onderhands serve rend toch in staat te spelen), Ro- se-Marie Verdegaal en Monique Lembeek. Het toernooi van TEAN is niet zo sterk bezet als in voorgaande ja ren. Jos Koemans heeft uiteinde lijk zijn verdiende plaats boven aan de deelnemerslijst voor Ro bert Jan van der Feen. Hans Tön jann is als derde geplaatst voor Freek van der Capelle. Bij de dames in B slechts vier(!) deelneemsters. Ellen de Groot, Liselotte van der Bijl, Bea Mol en Yolanda Koek zullen dan ook ie der éénmaal tegen elkaar uitko- Bart van der Feen: uitgeschakeld - men. In C staat Paul de Vette verrassend als eerste genoteerd. Bij de dames in C staan de Am sterdamsen Weber en Mol bo venaan de lijst voor M. Verstegen van Artesia en M. Oudshoorn van S'70 (Sassenheim). Het open toernooi van Sassenheim kent Herman van der Capelle als belangrijkste titelgegadigde. Bij de dames in B is Petra Wessels de favoriet. In C zijn Marcel Vink en L. Godfried de grote kansheb bers. Bij de dames komt die eer toe aan Ingelise Driehuis en Do- ris Knott. WILLEM SPIERDIJK LEIDEN - De rolstoelatleet André Moedig heeft tijdens een natio nale ontmoeting in Veenendaal een dubbele triomf behaald. Het lid van De Bataven/Leiden won de 100 meter in 21.3 seconden en zegevierde ook op de 800 meter. Moedig die recordhouder is op deze afstand won deze discipline in 3.04.7 minuten. Tevens is de Leidenaar opgenomen in de drie koppige Oranjeploeg. die begin augustus uitkomt tijdens een in ternationale wedstrijd in Wenen. Gerard Mentink is winnaar ge worden van de halve marathon in Workum. Hij realiseerde een tijd van een uur, zes minuten en Wedstrijdleider Lodewijk Kallenberg hoopt het toer nooi om de djstrictstitel vandaag en morgen af te ronden. Voor vanmiddag 16.00 uur staat de damesen kel B-finale op het program ma. Om half acht volgt de herendubbel B-finale. De he renenkel B-finale staat ge pland voor morgenmiddag 17.30 uur. 51 seconden over de 21 kilome ter. De uitslag is: 1 Gerard Men tink (Daventria) 21 km 1.06,1, 2. Hans Postuma (Tion) 1.09,2, 23. Arjan Guikema (Start 78) 1.10,4, Wim Edarri (Edam) 1.10,2, 5. Hans Hartman (Tion) 1.10,7, 6. Cor Stoeckenbroek (AAC) 1.11,22. Veteranen: 1. Nico Hou- ter (SAV) 1.13,57, 2. Peter Fritz (Metro) 1.14,00. RIJNSBURG - De Rijnsburgse waterpolovereniging Rijnkik kers organiseert woensdag een toernooi voor aspiranten en he renteams. Deelnemende vereni-1 gingen zijn Katwijk, Rijnkik kers, Vivax en Alkemade bij de aspiranten terwijl Sassenheim, De Plas, Rijnkikkers en Noord- wijk bij de heren acte de presen ce geven. Plaats van handeling is zwembad Waterbosch. Om 19.00 uur wordt begonnen. NIEUWKOOP - Jos Lammertink is op de eerste dag van de prof- zesdaagse in de Aiphcnse regio in het bezit gekomen van de oranje leiderstrui. In de proloog over 2,5 kilometer moest hij rappe man Theo Smit nog voor rang verlenen, maar het crite rium later op de dag in Nieuw koop was gisteren een prooi voor de HB-renner. Lammertink versloeg in een span nende eindsprint vluchtmakker Fons van Katwijk, die een band dikte tekort kwam. Op initiatief van de winnaar verliet dit twee tal luttele kilometers voor de fi nish een kopgroep van vijf man, dat lange tijd de wedstrijd dic teerde. Lammertink koos toen bewust voor de aanval omdat van het leidende vijftal Ad Tak verreweg de beste uitzichten op de leiding in het klassement had. Na de proloog en enkele bonifi- catiesprints was Tak de grote fa voriet in de groep, die behalve uit Lammertink en Van Katwijk ook nog uit Jan Aling en Ad van Peer bestond Lammertink begreep dat gevaar, sprong weg en kreeg Van Kat wijk mee. Tak miste die laatste slag, probeerde vervolgens in het overblijvende drietal nog wel als beste uit de spurt te komen, maar moest toen ook z'n meerde re erkennen in Jan Aling. Ad Tak gooide daardoor z'n eigen glazen in. Omdat Lammertink Van Kat wijk in een eerste directe sprint- confrontatie - achter zich liet, was er nu aan de meet precies de winst die de HB-rijder zich moet hebben voorgesteld: één punt. De concurrenten van Lammertink móeten een helpende hand van ploeggenoten immers in de meeste gevallen ontberen. En daarom zal het voor rijders als Theo Smit, die zich nu al in het nauw voelt gedreven, moeilijk worden om in de komende da gen door de HB-suprematie heen te breken. Slechts enkele honderden toe schouwers trotseerden het slech te weer om de start van de prof- zesdaagse mee te maken. In een veld van 39 deelnemers - Post rijder Bert Pronk liet verstek gaan - koersten streckrenners aanvankelijk van voren. In de eerste ontspanning van vijf wa ren Alphcnaar Kees van der We reld en Waddinxvcner Hans Lan- gerijs vertegenwoordigd. 'Gerui me tijd reden zij met de ijverige Tak aan de leiding. Maar nadat het peleton de vluchters had ach terhaald. plaatste Lammertink de beslissende demarage. Martin Havik was gisteren de grootste pechvogel. Door een KIEV (ANP) De grenzen van de zevenkamp, het atletieknummer dat per 1 mei officieel in de plaats kwam van de vijfkamp voor dames zijn nog lang niet in zicht. Dat bewees gisteren in Kiev de Oostduitse Ramo- na Neubert tijdens de interlandwedstrijd tussen de Sowjet—Unie en Oost-Duitsland. De atlete uit Dresden, die op 24 mei wereld - en Euro pees recordhoudster werd met een totaal van 6621 punten, voegde daar in Rusland nog eens 96 punten aan toe. Ramona Neubert verbeterde zich ten opzichte van haar prestaties op 23 en 24 mei in Halle op vier van de zeven onderdelen: bij het kogelstoten kwam zij tot 15.41 m (in Halle 14.75), hoogspringen 1.86 m (1,80 m), 200 meter 23,58 seconden (23,70) en in de afsluitende 800 meter liep zij een tijd van 2.06.72 (2.07.55). Bij het verspringen kwam zij met 6,82 meter precies aan haar oude prestatie. Minder waren alleen het openingsnum mer, de 100 meter horden 13,70 (13,58) en het speerwerpen met 40,62 meter tegen 40,98 m. Remona Neubert, die bij de Olympische Spelen in Moskou op de vijf kamp vierde werd, was een klasse apart in Kiev. Haar landgenote Anke Vater werd tweede (6260) en een derde Oostduitse, Sabine Moebius, maakte met 6210 punten het succes van haar land compleet. Bij de tienkamp zorgde de Rus Joeri Koezenko voor de beste wereldsei- zoenprestatie met een totaal van 8305 punten. Hij passeerde daarmee de Argentijn Tito Steiner, die met 8279 punten de wereldseizoenpresta- tie aanvoerde. De atletiekontmoeting tussen beide Oostbloklanden eindigde uiteindelijk in een overwinning voor de Oostduitsers: 179 tegen 189. Bij de heren zegevierden de Russen: 108-103. Bij de dames toonden de Oostduitsen zich veel sterker: 71—86. Op de tweede dag vielen er enkele uitstekende verrichtingen te noteren. Bij de heren bereikte de Rus Joeri Sedech bij het kogelslingeren een afstand van 80.18 meter, waarmee hij zich op de bovenste plaats van de seizoenranglijst nestelde. Bij de dames waren er zelfs twee beste sei zoenprestaties op te tekenen: Elle Neumann scheerde in 55.39 secon den over de 400 meter horden en Kerstin Dedner overbrugde bij het hoogspringen de 1.96 meter, hetgeen een evenaring betekende van de beste seizoenprestatie. Maar er waren nog meer uitstekende prestaties. Ilona Slupiak liet de kogel na 21.09 meter weer op aarde terugvallen, Petra Felke plantte de speer op 65.30 meter en Baerbel Waeckel noteerde een handgeklokte tijd van 21,9 op de 200 meter. Bij de heren won de Rus Valeri Sereda het hoogspringen met 2.30 meter, won zijn landgenoot Joeri Issalew het hink-stap-sprong met 16.92 meter en trok Wolfgan Schmidt het discus werpen naar zich toe met een afstand van 68.02Chris Leeuwenburg (Sparta) heeft gisteren tijdens atletiekwedstrijden in Haarlem het Ne derlands jeugdrecord polsstokhoogspringen verbeterd en gebracht op 4.80 meter. Het oude record stond eveneens op naam van de Hagenaar met een hoogte van 4.78 meter. Het was de derde maal dat Leeuwen- burgh dit seizoen het jeugdrecord scherper stelde. stuurbreuk belandde Havik na een val in een sloot, waarna hij werd. Uitslagen Nieuwkoop: Dames: 1. Betsy van IJken (Baarn), 2. Connie Meijer (Vlaardingen), 3. Hennie Lieverse (Hillegom), 4. Sonja van Kuijen (Naaldwijk), 5. Connie Lelieveld (Noorden). Amateurs: 1. Pim Bosch (Gorin- chem), 2. Aad Kraan (Gouda), 3. Ton Griep (Spijkenisse), 4. John Roozenburg (Rijswijk), 5. Bert Zaal (Hazerswoude). Profs: proloog 2,5 km: Ï.Theo Smit 3 min. 06, 2. Jos Lammertink 3.08.3. Gcrrie van Gerwen 3.08,4. Ad Tak 3.09. 5. Hans Vonk 3.10. Criterium 100 km: 1. Jos Lammer tink 2 uur 2 min., 2. Fons van Katwijk, 3. Jan Aling, 4. Ad Tak, 5. Ad van Peer. 6. Wilfried Wese- mael, 7. René Kos, 8. Wies van Dongen, 9. Gerrie van Gerwen, 10. Nico van Hest. Klassement zesdaagse: 1. Jos Lammertink 29 pnt., 2. Ad Tak 28. 3. Jan Aling 20. 4 Gerrie van Gerwen 20. 5. Wies van Dongen 18. 6. Theo Smit 16, 7. Fons van Katwijk 14. 8. Ad van Peer 12. 9. Wilfried Wesemacl 11. 10. Hans Vonk 11. WIM VAN WANROOY LEIDEN Snelwandelaar Dirk Maassen van de Brink van het Leidse AV Holland heeft gisteren andermaal in dit seizoen een knappe over winning behaald. De Leide naar won in het Limburgse Heythuizen een wedstrijd over 20 kilometer in één uur, 39 minuten en 8,4 seconden waarmee hij zijn persoon lijk record met ruim twee minuten verbeterde. Boven dien klopte hij tien-voudig Nederlands kampioen op de ze afstand de Rotterdammer Tjabo Ras. die tot 1.40.11 kwam. Koen Gijsbers van het Leidse De Bataven zorgde in Leu ven voor een knappe 400 me ter tijd. De in Vught woonachtige militair werd tweede in 46.80 seconden. Winnaar werd de Belg De Leeuw in 46,55 seconden. In de tweede ronde van de na tionale atletiekcompetitie voor junioren slaagden van de teams uit deze regio al leen de AV Holland-ploe gen erin zich te verbeteren. Op de kunststofbaan in Haarlem draaiden de AV Holland-teams voorin mee. De Spartaan-jeugd uit Lisse eindigde in de middenmoot, terwijl de ploegen van De Bataven door onvolledig heid en uitvallers geen rol van betekenis speelden. Bij Holland ging het ondanks de barre weersomstandighe den vooral goed op de loop nummers. Yvonne van Dorp won de 100 meter in 12.5 en liep 60.4 op de 400 meter. Hanneke van de Westen vul de dit goed aan met een 100 meter in 13.2 en 400 meter in 62.8. Regina van Duyn impo neerde op de 800 meter die zij won in 2.20.4. Jacqueline Baljet noteerde met 15.8 een prima tijd op de 100 meter horden. Overtuigend was de zege op de 4x100 meter in 51.8 sec van het estafette kwartet Hanneke van de Westen, Marjet Goddijn, Re gina van Duyn en Yvonne van Dorp. Bij de jongens een reeks goede tijden van Michell Moll (100 m in 11.5 en 800 m in 2.00.7 min), Martijn van der Kleyn (400 m in 52.8) en Jan Jansen (3 km in 9.07.2 min). Een ver dienstelijke kogelstoot le verde Kees Langeveld af: 11.97 meter. Van De Spar taan een ijzersterke 4x100 meter van de jongens Paul de Koning, Ton de Koning, Peter Blokker en Kees Tous- sain in 44.0 sec. Toussain voegde daar een 100 meter in 11.2 en Ton de Koning een 110 meter horden in 16.2 aan toe. Peter Blokker kwam bij het hinkstapspringen tot 13.16 meter en liep de 400 meter in 52.3. B-junior Ger- t-Jan Faas kwam op de 800 meter tot 2.03.2 min. Bij de meisjes sprintte Charlotte van der Poll op de 100 meter naar 13.0 en Noor Krol deed over de 400 meter 63.2. Van het Leidse De Bataven een aardige 400 meter van Cathy van Loon in 62.4. De winnende getallen zijn: 3-14-19- 25-29-41. Reservegetallen 5-20. Er waren 688.745 deelnemers, de inleg bedroeg iets meer dan drie miljoen gulden, het prijzenbe- drag is: 1.433.094. De prijzenpot wordt als volgt ver deeld: eerste prijs: 501.583,-, tweede prijs 143.309,-, derde prijs 214.964,-, vierde- en vijfde prijs ƒ286.619,-. Westduitse lotto Winnend in de Westduitse lotto van het afgelopen weekeinde wa ren de getallen: 5-21-26-30-35-47. Reservegetal: 40. 'Spiel '77' betaalt uit op 5 7 9 0 5 6 9. Supertrio Het eerste supertrio met mogelijk heid tot spelen buiten de baan, heeft de inzet bijna verdubbeld. Het totaal bedroeg 537.857 gul den. De uitkering is 1317,20 gul den. De uitslag van het supertrio, zon dag gelopen in de Hairos 2-prijs op Duindigt is: 1. nr. 9 Scotch Oostwijck (J.J. Hendriks), 2. nr. 8 Tony Vitesse (J. Wagenaar), 3. nr. 6 Pijlsnel (W C. Strooper). Niet gestart: nr. 2 Star van Espe, nr. 5 Never Fez, nr. 10 Oscar Ba ker.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 12