'Kinderlijk' eenvoudige tumoverwinning dames Duitsers laten het in barrage afweten Nieuw: Postpak! Favoriet Jorky zegeviert Henk van Goozen al rond met Excelsior DOS Kampen stunt in return tegen RKC KAMPEN (ANP) Er komt mor genavond een derde wedstrijd voor het amateurkampioenschap van Nederland. De eerste uitslag was 5-2 in het voordeel van RKC en de tweede wedstrijd eindigde in een 4-1-zege voor DOSK. De extra krachtmeting wordt bij DOVO in Veenendaal gespeeld en begint om zeven uur. De ploeg uit Kampen kreeg al in de derde minuut een geweldige rug gesteun. DOSK' topscorer Frans Zelle kon geheel vrijstaand doel punten uit een pass van Gert Diender: 1-0. Het technisch ster ker spelende RKC kwam terug. Daar was een foutje van invaller doelman Henri Drost voor nodig: 1-1. DOSK bleef aanvallen, maar had veel kansen nodig om het overwicht in treffers te kunnen omzetten. Nog voor een half uur was verstreken leidde DOSK op nieuw door een doelpunt van Jan Nieuwenhuis. Daarvoor had hij enkele fraaie kansen laten lig gen. In de tweede helft moest DOSK zich tot verdedigen bepalen. On danks de voortdurende aanval len van RKC scoorde DOSK an dermaal door Jan Mulder: 3-1. De strijd was beslist en in de slot fase slaagde Zelle er voor de tweede maal in de bal achter de RKC-doelman te werken en daarmee een derde duel te force- DOSK-RKC 4-1(2-1). 3 Zelle 1-0. Timmermans 1-1. Nieuwenhuis 2-1. Mulder 3-1. Zelle 4-1. Scheidsrechter Elzcnga. Toe schouwers: 5000. Fransen sturen jeugdploeg l bij DOS-Kampen. Trainer Botter op de ploeg stuntte andermaal op eigen terrein. ENKHUIZEN (GPD) - Het zit de turnkring West-Fries- land niet mee. Nadat vorig jaar een haar toegewezen interland op het allerlaatste ogenblik moest worden geannuleerd omdat tegenstander Oostenrijk plotseling verstek liet gaan, werd ze ditmaal opgescheept met een gedevalueerde landenwedstrijd tegen Frankrijk. De Zo is voor de tweede maal binnen betrekkelijk korte tijd het West- europese turnen een slechte dienst bewezen, met het Konink lijk Nederlands Gymnastiek Ver bond als betrokkene. Al vele ja ren wordt er ach en wee ge klaagd dat de Oosteuropese lan den via een dictatoriale aanpak turn-technisch steeds verder bui ten bereik komen en dat Westeu- ropese deelneming aan interna tionale titelwedstrijden en Olym pische Spelen alsmaar nadruk kelijker als programmavulling dient. Terecht, want dat is - uit zonderingen daargelaten - de rea liteit. Niettemin lijkt het zinnig dat de Westeuropese turnbonden zich zelf in elk geval serieus blijven nemen en niet onder elkaar de hand gaan lichten met gemaakte afspraken. Want het is toch verre van correct wanneer Oostenrijk op de valreep laat weten niet te kunnen komen, terwijl nauwe lijks een jaar later de Franse turnbond niet eens de moeite neemt een uitnodiging voor een volwaardige interland, met de toevoeging verplichte n keuze oefenstof, goed te lezen en zon- gasten hadden om onnaspeurlijke reden een jeugd ploeg (12 tot 14 jaar) afgevaardigd, die de verplichte oefenstof ooit in de toekomst hoopt te beheersen. Ne derland won zaterdag de keuze-oefenstof met 171.05 te gen 168.85, een uitslag die niet bepaald voldoening kan schenken. der blikken of blozen een stel kinderen stuurt. Nog afgezien van de onbeleefdheid tegenover het gastland en zijn toeschouwers - zaterdag zaten toch nog 500 kijkers op de tribu nes - is het niet alleen turntech- nisch maar ook financieel een bedenkelijke aangelegenheid. Een vrij nauwkeurige schatting wijst uit dat de Fransen het KNGV een bedrag van tussen de f 10.000 en f12.000 hebben ge kost, inclusief voor de 12 gasten een zakgeld van f 7,50 per dag ge durende vier dagen. Geen irreële uitgave voor een volwaardige in terland, maar wèl ten behoeve van een kleuterklas. A propos: de Franse turnbond had zijn team per persoon f 100 meegege- Alles bij elkaar moet het zinnig zijn het FIG (internationale turn bond) te verzoeken maatregelen tegen praktijken als die van Oos tenrijk en Frankrijk te treffen. Per slot van rekening strijkt dat zelfde FIG een bepaald percenta ge van elke recette en eventuele televisierechten op. Het hoeft onder deze omstandighe den nauwelijks betoog dat aan de overwinning van de Neder landse ploeg - zonder de gebles seerde Maya Huyting en Carla du Plessis, voor wie Thérèse Wil mink en Ellen Dees meededen - weinig waarde mag worden toe gekend. Of zoals Ingrid Bolle- boom het uitdrukte: „We hadden op een volwaardige wedstrijd ge rekend. En als het dan zó uit pakt, inspireert het niet om je voor de volle 100 procent te ge- De nationale kampioene trof het overigens slecht dat ze tijdens haar oefening aan de brug onge lijk de linkerpols verdraaide, waardoor ze een merkwaardige landing maakte en van verdere deelname moest afzien. Ver wacht wordt dat de blessure over enige dagen zal zijn genezen. Vermelding verdient voorts nog het optreden van Monique Kaaks, die duidelijk een progres sie in haar prestatiecurve de monstreert. Zo liet ze een uitste kende oefening aan de brug-on- gelijk zien, die werd begonnen met een achterwaartse sprong over de lage naar de hoge legger; een noviteit uit de school-Van Zetten. Ze bleef daarmee slechts één tien de punt achter op Debbie Am- son, die haar specialiteit gehono reerd zag met een waardering van 9.10. Met de 9.40 van Ingrid Bolleboom voor de paardsprong en de 9.05 die Monique Kaaks voor de vrije ofening kreeg, was de Nederlandse oogst van cijfers boven de 9 bekeken. Uitschieters in het Franse kamp waren Corine Ragazzacci (vrije oefening) en Colombe Rama- monjisoa (evenwichtsbalk) die beiden een 9 realiseerden. Nederlaag Feyenoord: 0-2 MILAAN - Feyenoord heeft gister- avond in Milaan zijn laatste wed strijd voor het internationale toernooi ter plaatse, verloren. De Rotterdammers gingen met 0-2 ten onder tegen het Braziliaanse FC Santos. Bij de rust leidden de Zuidamerikanen reeds met 1-0. Pyrah wint grote prijs van Alien AKEN (ANP) - Op de ere lijst van de Grote Prijs van Aken, die de namen bevat van schier alle grote springruiters uit het verle den, kon voor de tweede achtereenvolgende keer schipbreuk. Paul Schockemöhle maakte in zijn overigens geslaag de jacht tegen de tijd (44.5) een fout op de dubbelsprong en de overige twee, Peter Lüther en Ul- rich Meyer reden zo gehaast, dat ze bijna vergaten te springen. Met acht strafpunten viel hen de vierde en vijfde plaats ten deel. Engelsman worden Nederlandse rol in het hippi sche hoofdstuk van Aken was bescheiden. Van het vaderlandse bijgeschreven Het laatste en hoogst genoteerde springconcours van Aken, dat totaal tegen de 130.000 bezoe kers trok, waarvan op de slui tingsdag 35.000 (uitverkocht), werd in de tweede barrage, die op tijd werd gereden, gewonnen door Malcolm Pyrah op het paard Towerlands Anglezarke. Hij bleef van het vijftal, dat streed voor de hoofdprijs, een bedrag van 12.000 DM uit een prijzenpot van DM 40000, fout loos en maakte met 44,5 secon den ook de beste tijd. Hij troefde daarmee de als eerste gestarte Fransman Frederic Cot- tiera, die eveneens in een zeer hoog tempo zonder fouten door het zes hindernissen (waaronder een dubbelsprong) tellende par koers snelde in een tijd van 45.8 seconden. De aanvallen van de drie Duitsers, die tot de eerste barrage waren doorgedrongen en zich hierin handhaafden - al leen de Ier Paul Darragh had moeten afhaken - op de leidende positie van Pyrah leden alle vijftal, onder de dertig toegelaten ruiters, waarbij maatgevend wa ren de resultaten in voorgaande springconcoursen, plaatste Jo- han Heins zich met 0 strafpunten met Larramy voor de tweede manche. Met hem bleven nog dertien combinaties foutloos. Om tot de achttien starters in de tweede manche te komen, werd de lijst aangevuld met combina ties met strafpunten en met 4- 95.9 plaatste Rob Ehrens met Os car Drum zich hiervoor als acht tiende. Een mogelijke plaatsing in de barrage was echter al snel voor hem bekeken, want als tweede in deze manche, nadat Liz Edgar prolongatie van haar succes van vorig jaar, toen zij de ze grote prijs won, door een fout teloor had zien gaan, reed Paul Darragh een foutloos parkoers. Door precies dezelfde fout op de allerlaatste hindernis van het tweede parkoers- een blauw-wit- te oxer in de dubbelsprong- waarbij de paarden met de ach terbenen de bovenste balk er af sloegen (Ehrens en Sloothaak zou nadien hetzelfde overko men) kwamen achterelkaar de Fransman Patrick Carou en Jo- han Heins in de fouten. Daardoor kon ook Heins zijn paard ontza delen. De strijd ging echter onvermin derd voort. Toen de balans na de tweede manche, waarin negen combinaties foutloos bleven, ADVERTENTIE Vier beroepsjockeys hebben vrij dag enige tijd in een politiecel te Harlow doorgebracht omdat een agent ze aanzag voor kinderen, die een plezierritje in een gesto len auto maakten. Het viertal was op weg naar de baan van Lingfield. Volgens gegevens van de politie, die de jockeys tot stoppen dwong, was de auto gestolen. Als gevolg van het incident miste de be stuurder van de auto, de 36-jari- ge maar slechts 152 centimeter metende Taffy Thomas de eerste twee koersen. De andere drie joc keys, beroepshalve ook klein van stuk, konden ieder aan één race niet meedoen. Bij nader onder zoek bleek de auto niet gestolen. De politie gaf de schuld aan de gebrekkige administratie. werd opgemaakt, waren er voor de hoogste prijzen nog slechts zes ruiters over, drie Duitsers, een Ier, een Engelsman en een Fransman. Door één springfout viel Darragh af. Toen de strijd zich toespitste op de tweede bar rage, op tijd, ging het er met recht om spannen. De Duitsers, die in de bijnummers, ondanks de sombere vooruitzichten, toch successen boekten, zouden in de beslissende slotfase het hoofd moeten buigen, zoals dat ook het geval was geweest in de landen wedstrijd. Vooral voorGerd Wiltfang met Gol- dika had deze Grote prijs een dramatische ontwikkeling. Na alle hindernissen in dc drie sprong schier geruïneerd te heb ben en tot slot door Goldike te zijn afgeworpen verliet hij te voel het strijdtoneel. De inbreng van deze hoge favoriet van de Duitsers was wel zeer gering ge weest. Voor de Nederlanders was de grote spelbreker hindernis tien, een stijlsprong over een zogenaamd jagershek met vier balken boven elkaar. In de eerste manche maakte zowel Emiel Hendriks als Henk Nooren en Rob Eras hierop een fout, hetgeen voor de eerste twee, die daarbij nog een tweede springfout maakten, uit schakeling betekende. Gerd Meier, die de afgelopen dagen steeds repte over vermoeidheids verschijnselen bij Casemir, zette hem toch in bij deze Grote Prijs. Het werd een teleurstelling. Na enkele fouten verliet hij voortij dig de arena. Blauw Zwart-voorzitter Wim Lammers(l) ontvangt de felicitaties van een afgevaardigde van de KNVB op de receptie ter viering van het 60-jarig bestaan. Tal van cadeaus werd de Wassenaarder tweedeklasser rijker. Zaterdagavond was er tevens een reünie. WASSENAAR (ANP) - Insi ders twijfelden er niet aan. De zesjarige Franse hengst Jorky zou de Grote Prijs der Lage Landen evenals vorig jaar winnen. Bij de prognoses was hij voor de eerste plaats niet weg te denken. Immers de hengst won in eigen land vele klassiekers en was in de miljoenendans zoals de Prix d'Amerique wordt genoemd tweede. Als torenhoge favoriet ging hij met pikeur Leopold Ver roken van start in de 27ste editie van deze belangrijkste draverij van Nederland. Jorky kwam zijn favorietenrol he lemaal na en zegevierde in een totaaltijd van 3.25,8 over 2600 meter, hetgeen een kilometer be- tekent van 1.18,4. Een uitsteken de tijd gezien de loodzware piste van de Wassenaarse baan Duin- digt. Door de zege in de Grote Prijs verdiende Jorky 110.000 gulden. Hij bracht daarmee zijn totale winstsom op 2.795.000 gul den. De Amerikaanse hengst in Neder lands bezit Meadow Frank nam in handen van Giel van der Togt de kop in het veld van twaalf paarden. Twee andere Neder landse pikeurs Thijs Lange met Ice Pudding en Obermeijer met Heller Kermasse konden vroeg tijdig de stal opzoeken wegens gallopades vlak na de start. Tot halverwege de rechte lijn hield Meadow Frank goed vol, maar zakte toen in elkaar. Jorky won gemakkelijk voor Keys tone Patriot met Heikko Korpi, een Fins bezit. De Zweed Mus tard werd derde met Nordin voor Keystone Patrol, Speedy Ming en Jacob-du-Chignon. Het gehe le prijzengeld van twee ton ging door deze uitslag naar het bui tenland. De minister van land bouw en visserij, de heer G.Brakx, reikte na afloop de win nende krans uit. België schaft de kaarten af BRUSSEL (SID) - Het bestuur van de Koninklijke Belgische voet- balbond(KBVB) heeft zaterdag besloten de rode en gele kaarten voor het volgend seizoen af te schaffen. De bond kwam tot deze beslissing omdat de kaarten een negatieve invloed zouden hebben op de pu blieke belangstelling. In de toe komst zullen de Belgische scheidsrechters volgens een nauwkeurig vastgelegd systeem na afloop van de wedstrijden het zondenregister van de spelers bekend maken. Na het voetbalmoederland Enge land is België het tweede land dat afstapt van het systeem rode en gele kaarten. Verroken met het winnende paard Jorky. LEIDEN - Henk van Goozen zal ook volgend jaar bij een betaalde vereniging in Rotterdam uitkomen. De ex-MMO'er, die aanvan kelijk bij Feyenoord geen nieuw contract kreeg aangeboden, speelt he komend seizoen waarschijnlijk bij Excelsior De 19-- jarige middenvelder is al rond, maar tekent pas zodra de eerste divisievereniging weet wie van de huidige spelersselectie blijft en vertrekt. Mocht dat voor Van Goozen negatief uitvallen dan kan hij weer emplooi vinden bij Feyenoord. De Kuipclub heeft hem in tweede instantie toch nog een contract aangeboden. Iets versturen'' Voortaan kan dat in een 'Postpak'. Een handige vouwdoos alles gemakkelijk in te verzenden Verkrijgbaar in 4 formaten Compleet met plakstroken, touw en draagtas. Nu te koop op 300 postkantoren en bi| dc kantoorboekhandel, beide herkenbaar aan d Postpak sticker. Wat u ook verstuurt, doe het in een Postpak.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 10