Raad van State: ningb ouw aan Wiegmanweg mag wo Geluidswal nog niet helemaal van de baan Raad geeft geld voor verbouwing Wülibrordschool ^eidst agende Bezwaren omwonenden afgewezen Fel verzet tegen ruil grond met Noorlander Zoeterwoude moet worden gehalveerd" Scholier bij diefstal aangehouden Hl Ji 4 PSP Voorschoten wil niet samen met PvdA PAGINA 2 STAD EN RAND VRIJDAG 26 JUNI ld3D' WASSENAAR - DEN HAAG - Niets staat de bouw van 91 woningen aan de Wiegmanweg in Wassenaar meer in de weg. De voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State slechtte vanmorgen de laatste hin dernis. Hij wees het verzoek van drie omwonenden van de Wiegmanweg af om de verklaring van geen be zwaar van de provincie te schorsen. Ook willigde hij het verzoek om schorsing van de bouwvergunning niet in. Woningbouwvereniging Willibrord hoopt nog dit jaar met de bouw van de 91 woningen te kunnen beginnen. Er is dan een einde ge komen aan een zich al ruim twee jaar voortslepende strijd tussen overheid en buurtbewoners bij de Wiegmanweg. De' voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State vindt dat de drie inwoners van het villadorp die tegen de komst van de woningen vechten, niet in hun belangen worden ge schaad. De bezwaren van het trio kwamen er voornamelijk op neer dat zij vreesden dat de toekom stige bewoners zich niet thuis zouden voelen. De bedoeling van woningbouwver eniging Willibrord is om in de te bouwen woningen zowel oude als jonge mensen onderdak te bieden. Naast het feit dat de be wuste omwonenden vinden dat er te veel woningen op die plek komen, vrezen ze dat het bij el kaar in de buurt laten wonen van oude en jonge mensen proble men zal geven. "Wij vragen ons af of de bejaarden daar voor voelen om samen te wonen met jongeren, die toch al tijd maar lawaai maken". De voorzitter van de afdeling recht spraak van de Raad van State vond dat de klagende omwonen den zich moesten beperken tot hun eigen belangen en voorzover hij, blijkens zijn uitspraak kon nagaan, worden die bij het trio niet geschaad. Door de acties van de buurtbewo ners is de doorstroming ten be hoeve van urgente gezinnen in Wassenaar ernstig vertraagd. Bo vendien zullen de toekomstige bewoners meer huur moeten gaan betalen dan in eerste in stantie de bedoeling was. De gemeente Wassenaar heeft in de afgelopen jaren veel water bij de wijn gedaan om zoveel moge lijk aan de bezwaren van de om wonenden tegemoet te komen. Zo is in het gewijzigde plan'éen bouwlaag minder opgenomen. Volgens de raadsman van de ge meente Wassenaar weten de mensen die nu nog bezwaren hebben tegen het bouwplan, van gekkigheid niet meer wat voor argumenten ze moeten aandra gen om de woningen te weren. De voorzitter van de woningbouw vereniging drs. W.M.A. Lam- mers, die enige tijd terug bij een behandeling van de problemen door een provinciale AROB- commissie het woord voerde, weet wel waar de schoen wringt. Het gaat de bewuste omwonen den maar orrf éen ding, zo meent hij. "Ze zien liever groen dan grijs". WARMOND - In principe gaat de plaatsing van schermen langs de Schiphollijn in de wijk Endepoel I in Warmond gev/oon door. Dat werd gisteren duidelijk in de ver gadering van de gemeenteraad van Warmond. Dat betekent niet dat de aarden wal, waar de bewo ners van de wijk om vroegen, de finitief van de baan is. Er zal voordat er daadwerkelijk wordt overgegaan tot het neer zetten van de schermen, nog overleg gepleegd worden met vertegenwoordigers van de ge meenteraad, de NS en het minis terie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne. Dit zegde de bur gemeester, mevrouw Hendrickx gisteravond in de raadsvergade- OEGSTGEEST - De lagere Wüli brordschool in Oegstgeest krijgt 678.000 gulden van de gemeente voor de verbouwing en de huis vesting van de kleuterschool 'De Wigwam" in het schoolgebouw. Dit bedrag heeft de gemeente raad van Oegstgeest gisteravond beschikbaar gesteld. Van dit geld komt 300.000 gulden voor rekening van de gemeente ter wijl de resterende 378.000 gulden door het rijk worden toegekend. De gemeente verbindt wel aan het beschikbaar stellen van dit geld bedrag de voorwaarde dat zij bij eventuele leegstand van een van de lokalen, de beschikking krijgt over die ruimte. Zij heeft deze aanvullende voorwaarde opge steld om te voorkomen dat, in verband met het overal dalende leerlingenaantal, uiteindelijk voor leegstand zou worden ver bouwd. De raadsleden drongen gister avond nog eens aan op het nale ven van deze voorwaarde. Van de zijde van het college van bur gemeester en wethouders werd duidelijk gemaakt dat het schoolbestuur akkoord was ge gaan met deze eis. Wanneer loka len in de Wülibrordschool leeg zouden komen, dan denkt de ge meente in eerste instantie aan huisvesting van een andere kleu ter- en/of lagere school. In 1978 werd al toestemming gege ven voor de verbouwing van de Wülibrordschool. Toentertijd stond ook nog de uitbreiding van de school met één leslokaal op het programma. Tijdens de uit werking van de plannen bleek, dat in verband met de daling van het aantal leerlingen de uitbrei ding van het schoolgebouw ach terwege kon blijven. Men wilde daarentegen wel meer aandacht gaan besteden aan de huisves ting van de kleuterschool "De Wigwam" in het gebouw, opdat dit laatste na gereedkomen van de verbouwing dan geschikt zou zijn voor huisvesting van een ba sisschool. De werkzaamheden liepen echter vast op richtlijnen van de minis teries van binnenlandse zaken en onderwijs en wetenschappen. Voor bouwkundige voorzienin gen aan kleuter- en lagere scho len moest voorafgaand toestem ming worden gevraagd. Eind fe bruari 1980 kwam die toestem ming van de minister. De ge meente kreeg kort daarna de kostenberekening van de ver bouwing en klopte daarop aan bij het Rijk met de vraag hoe ver het Rijk financieel tegemoet zou komen. Het antwoord kwam in april van dit jaar. Het beschik baarstellen van het geld moest nu in een ijltempo worden afge werkt omdat de school het eerste deel van de verbouwing weer voor het begin van het stooksei- zoen in gebruik wil De raad ging ook zonder akkoord met het voorstel van B en W om extra geld beschikbaar te stellen voor de bouw van de openbare lagere school "De Springplank". Eenstemmig stel de de raad zo'n 56.000 gulden als bouwkrediet beschikbaar ring toe op een vraag fractievoorzitter Heyl. Ook de vraag van PW-raadslid Van der Zalm naar een uitgebreid onder zoek naar de mogelijkheden en kwaliteiten van een aarden Wal werd door haar met instemming begroet. Een voorstel van WD fractieleider Bonjer om niet al leen na de plaatsing van de schermen de geluidslast te me ten, maar ook nu, zonder dat er iets staat, kreeg van haar minder i-j\t* ïeis siaai, Kreeg van naar minaer \lPllWhmiW 1T1 bijval. Aanvankelijk achtte ze _L 1 14. VY A-F KJ IA. VV J_l L hfit niet nQdig en duui% magr na aandringen van Bonjer wilde VOORSCHOTEN - Ruim tweehon derdfietsers hebben de afgelopen drie avonden de Voorschotense fietsdriedaagse voltooid. Het was de elfde maal dat dit fietsgebeu- ren werd georganiseerd door het jongerencentrum De Lindehoeve. 43.000 gulden voor de aanvulling De deelname is ieder jaar weer stij gend. Dit jaar schreven 216 i het meubilair, verhuizing opening van de school. Eerder had het hele kostenaspect van de "Springplank" nogal wat voeten in dc aarde gehad. B en W ver klaarden vorig jaar door middel van bezuinigingen de kosten van de bouw terug te brengen tot 2 miljoen gulden. De raadspartij- en, met uitzondering van het CDA, slaagden er echter in om dit bedrag nog eens te verlagen tot 1.900.000 gulden. Dat er nu toch nog een uiteindelijk bedrag van tegen de twee mil joen uitrolt, was gisteravond geen reden tot boosheid. WD- woordvoerder Rijks: "Het pu bliek zal wel verwachten dat we nu boos zijn, maar dat zijn we toch niet over deze nieuwe ver hoging. Bij het bedrag van 2 mil joen, dat toentertijd was voorge steld, was nog geen rekening ge houden met voorzieningen tegen geluidsoverlast. Mét al deze iso latiemaatregelen erbij is de ver hoging van het bouwkrediet be perkt gebleven tot een halve ton meer. Wij zijn eigenlijk blij dat de schade zo beperkt is geble- WASSENAAR/OEGSTGEEST - De gemeenteraad van Oegst geest en de raadscommissie voor onderwijs in Wassenaar zijn gis teravond schoorvoetend ak koord gegaan met de subsidie ring van het Gewestelijk Orkest. Per inwoner moeten de gemeen ten 34 cent betalen Duidelijk bleek dat beide gemeen ten nu niet stonden te popelen om deze subsidie te verstrekken. De werkzaamheden van het or kest zullen het komend jaar kri tisch gevolgd worden. Beide ge meenten besloten dan ook deze subsidie voorlopig als eenmalig te beschouwen en het volgend jaar opnieuw te bezien. i alle drie de avonden de uitgezette routes fietsend af te leggen. Daarnaast zijn er elke avond weer tientallen die maar één avond willen mee doen. Deze mogelijkheid bestaat maar bij enkele drie- of vier daagse evenementen. Meestal is men verplicht om alle avonden mee te doen. De oude 'dienstfietsen' lijken elk jaar minder in trek en worden min of meer vervangen door snel le racefietsen. Ook dit jaar weer was de 'verzorging' van de fiet sen in handen van een Voorscho- tens tweewielerspecialist. ZOETERWOUDE - De fractie van Progressief Zoeterwoude ziet in de rapporten van de commissie woningtoewijzing, waarin wordt ingegaan op de woonwensen van alleenstaanden, aanleiding om het aantal woningen dat per jaar in Zoeterwoude wordt gebouwd drastisch te verminderen. Volgens Lansbergen, die gister avond in de gemeenteraad na mens de fractie sprak vertoont de woningbehoefte weinig ver andering, en moeten er in de toe komst meer huurwoningen voor alleenstaanden gebouwd wor den. Daartegenover stelt hij dat de gemeente moet afzien van de bouw van de duurdere premie-B koopwoningen. Ook moet de bouw van het aantal woningwet woningen in de toekomst wor den beperkt, aldus Lansbregen. "Zoeterwoude kent geen wo ningnood en kan volstaan met 25 woningen per jaar". Er worden in Zoeterwoude ieder jaar onge veer vijftig woningen gebouwd en het voorstel van P.Z. houdt dus een halvering in van het aan tal te bouwen woningen. Burgemeester Houdijk deelde de gemeenteraad mee, dat de wo- ningbouwnota in concept in au gustus gereed is. Deze nota zal dan worden behandeld in de commissie algemene zaken en gaat over het totale woning bouwbeleid in Zoeterwoude. ZOETERWOUDE- De fractie van Progressief Zoeterwoude heeft zich gisteravond fel verzet tegen de voorgenomen grondruil van de gemeente Zoeterwoude met de firma Noorlander uit Leider dorp. Deze grondruil is noodza kelijk, omdat op het stuk grond aan de Stomp wij kseweg dat nu nog in eigendom is van Noorlan der, de toekdmstige sporthal is gesitueerd. Lansbergen, die namens de fractie sprak zei, dat grond een sociaal goed is en daarom nooit uit han den mag worden gegeven. Ver der had hij heftige kritiek op de firma Noorlander, die hy om schreef als een "onbetrouwbare speculant". Hij haalde diverse voorbeelden aan uit het verleden waaruit volgens hem was geble ken, dat er met Noorlander niet viel te praten. "We moeten met alle middelen die we hebben pro beren de grond te bemachtigen zonder dat Noorlander daar een ander stuk grond voor in de plaats krijgt. We moeten de mes sen slijpen", aldus Lansbergen Zijn voorstel om niet tot grondruil over te gaan, stuitte op heftige kritiek van de kant van de CDA- fractie. Deze fractie stelde, dat het niet uitvoeren van het voor stel zou leiden tot een ernstige vertraging in de bouw van de sporthal. "Het zou jammer zijn, als de sporthal er niet zou ko men, omdat een principieel stok paardje van de P.Z.-fractie moet worden bereden", aldus Hoge- nelst, fractievoorzitter van het CDA. Burgemeester Houdijk noemde de kwalificatie van Lansbergen om Noorlander een speculant te noe men erg gevaarlijk. "Boven dien", zo zei hy, "hebben we als gemeente geen messen om door de juridische brei heen te steken, maar hoogsten vijlen en dat vergt enorm veel tijd", aldus Houdijk. Wethouder Maan voeg de daaraan toe, dat ook bij een positieve afloop van de zaak voor de gemeente de bouw van de sporthal minstens twee of drie jaar wordt vertraagd. Ondanks een lange discussie bleef P.Z. bij zijn standpunt. Het voor stel van het gemeentebestuur wordt toch uitgevoerd, omdat de meerderheid van de raad ervoor WASSENAAR - Het bouwplan voor een nieuw onderkomen van een half miljoen gulden dat de Van Woesik-scoutinggroep uit Wassenaar heeft ingediend, maakt volgens wethouder Dijk stal geen schijn van kans. Hij zei dit tijdens de commissievergade ring van onderwijs, cultuur en recreatie. Het bestuur van de Van Woesik moet maar met een minder omvattend voorstel ko men, aldus de wethouder, die weigerde een datum van defini tieve behandeling te noemen. De Van Woesikgroep is een samen voeging van een vijftal kleinere Scouts maken weinig kans op clubhuis groepen, en streeft al 17 jaar naar een bevredigende huisvesting aan het water. Nu de gemeente talloze miljoenen aan grote pro jecten heeft uitgegeven, maken de oorspronkelijke voorstellen geen kans meer. Dijkstal gaf gisteravond toe, dat de groep een beetje de dupe is ge worden van de langdurige onder handelingen. Hij zei een nieuw plan te willen toetsen aan nieuwe regels van subsidiëring, maar in dit geval misschien iets soepeler vanwege de slopende aard van deze kwestie. Het ziet er op dit moment naar uit, dat Van Woesik een eenmalige bijdrage krijgt van 15 000 en een mogelijke aanzuivering van tekorten. Het bestuur van de Van Woesik hoopt een vijfvoudige bijdrage in de wacht te slepen op grond van de eerder totstandge komen samenvoeging van groe pen. VOORSCHOTEN - Een 21-jarige scholier uit Voorschoten is gis ternacht op heterdaad betrapt bij een inbraak in het Lucas College in Voorschoten. Na zijn aanhou ding bekende de jongeman het laatste half jaar nog meer inbra ken te hebben gepleegd. Het Lu cas College was maar liefst acht maal het doelwit van zijn dief stallen, een dependance van de school drie maal. Ook de Rem brandt Scholengemeenschap in Leiden werd de laatste maanden vijf maal met zijn nachtelijk be zoek vereerd De buit van de Voorschotenaar bestond daarbij vooral uit geld en geluidsappara tuur. De jongen is inmiddels voorgeleid aan de officier van justitie in Den Haag. overleg met de vertegen woordiger van het ministerie van Volksgezondheid en Milieuygië- ne wel bekijken of zo'n onder zoek nut zou hebben. Ze zei ove rigens te betwijfelen of deze nieuwe besprekingen veel resul taat zouden hebben, omdat de uitgangspunten van het ministe rie van Volksgezondheid aan de ene kant en de bewoners aan de andere kant verschillend zijn. Dat is te wijten aan de wet op de geluidhinder die voorschrijft uit te gaan van het gemiddelde ge luidsniveau in plaats van de ma xima in het geluid te meten. Het ministerie moet die wet wel als uitgangspunt gebruiken, en komt dan tot andere conclusies dan de bewoners die wel de ma xima meten. De WD-fractie was het gisteren niet eens met de bouw van slechts vijftien premie-koopwo ningen in het plan Lommerlust. WD-raadslid Corijn hierover: "In het verleden hadden we afge sproken dat we premiekoopwo ningen naar behoefte zouden bouwen, maar nu blijkt dat de behoefte veel groter is dan het aantal woningen. Hoe kan dat?" Volgens zowel B en W als de PW- fractie was dat een gevolg van de situatie dat niet alleen voor de premiekoopwoningen, maar ook voor de woningwetwoningen die in Lommerlust gebouwd zullen worden de belangstelling groter was dan de ruimte die ervoor was. Omdat woningwetwonin gen de voorkeur verdienden konden er niet meer premie- koopwoningen gebouwd wor den. VRIJDAG Leiden - Café de Uyl van Hooglanj Nieuwstraat, jazzquintet 'De Nieujjj)] Vrijgestelden', vanaf 21 uur Wereldwinkel - Steenstraat lb. tento< stelling over de geschiedenis van prrr vrouwenstrijd in Zuidelijk Afrika, tKon za 4 juli elke middag geopend. ^an 't Parlement - Nieuwe Rijn 52, ledenvjtra gadering PvdA, 20 uur. juH, 't Parlement - Nieuwe Rijn 52, club^p,, alleenstaanden, 20 uur. Rapenburg 48 - NVSH trefcentn open soos. 22 uur, tel. 149987. Dierenbescherming Leiden, meldiPP- zwerf- en gevonden dieren, tel. 212021— Caeciliastraat 18 - open-huisavo£ID L.V.L., 21 uur, tel. 764236. je Voorschoten - Cultureel Centrum, p<ken pentheater, 20 uur. \isr. gemeentehuis - raadsvergadering, l ZATERDAG volgens de gemeente de geluidsschermen moeten komen. De Leidse Werkgroep Homoseksualiteit^ Caeciliastraat 18 disco vanaf 22 uur J ZONDAG Leiden - Middelweg 19c. kindervoa stelling Leids Poppentheaer, 14.30 uul Werklozen Advies Centrum - Breestrai 19, ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 12200L Sociëteit JAM - 2e Binnenvestgrach optreden van de Haagse Bojo Band. Leiden - Ontmoetingscentrum, hoe! Boshuizerlaan, bejaardensoos Zui<j_. West, ma 14.30 uur. iE d ,CDA MAANDAG Breestraat 19, ma t/m vr vai tel. 122000. Leiderdorp - gemeentehuis, dering, 20 uur. n ARTSEN h Leiden - De weekenddienst begint za terdag om 0 uur en eindigt zondag oiy^ Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad 1 Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: J. Stolk, Burggravenlaan 16, tel. 1258Ï zo, H. de Jong, Hooigracht 61, t 123752. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijl Professorenwijk, de Waard: Gent, Zoeterwoudsesingel 122538; zo, A. van Luijk, Wasstraat 2i tel. 122522. 1 Wijk 3 - Mors, Haagvvegkwartier, Zuid 1 n S :any€ ein. all 30 uul :anusf? nistraat 24. tel. 764035. Voor de praktijk van Groeneveld, R. Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, Vai Tol. Zwijnenburg, Verhage: J.P. Rein ders, Gerard Brandtstraat 2" 760947, spreekuur van 11-11.30 t huis. Leiderdorp - O. Du Ry van Beest R.W.M. van Velzen, Vlaskamp 16, 891100, za en zo spreekuur tot 13 uur aan hetzelfde ad Oegstgeest - J.B. Hugenholtz, el. ir Vrijei Bachlaan la, tel. 2356. Wassenaar - noord, H.W- Plink, Prinsen^ weg 44a, tel. 12075; zuid, Mevr. I.C Spelt, van Groeneveltlaan 17, tel. 11844. APOTHEKEN Leiden - De avond, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei den wordt waargenomen v juli door: Apotheek v. Breest Smallen- burg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel, weg 4, Oegstgeest, tel. 155482. Helder, Roest: F. Muurling, Plantsoen 23, tel. 125057. B.H. Broer, Boshuizerlaan 26, 764058. Oegstgeest - IJ. Krol, Pres. Kennedy-- laan 260, tel. 153266. Voorschoten - J. Frencken, J. Röntgen-1 laan 14, tel. 271110. WIJKVERPLEGING Leiden-' Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum, Berkenkade, Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vr van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, I v.d. Waalslaan, tel. 4641. VOORSCHOTEN - De afdelings vergadering van de PSP in Voor schoten heeft gisteravond una niem besloten de komende ge meenteraadsverkiezingen in ie der geval niet met de PvdA sa men te gaan. De voorkeur gaat uit naar een samenwerkingsver band tussen PSP-PPR-CPN-SP. Vorig jaar besloot de PSP dat zij in ieder geval mee zou doen met de gemeenteraadsverkiezingen van volgend jaar. Toen liet zij nog open met welke andere partijen eventueel een samenwerking mogelijk was. Gisteravond bleek de stemming voor de PvdA zeer negatief. De partij werd om schreven als (links-)liberaal en verre van progressief. De PSP heeft onlangs al een ge sprek gehad met een delegatie van het PPR-bestuur. De conl- cusie van dat gesprek was dat er in de PPR in Voorschoten een stroming is die wel met de PSP samen wil werken. Op dit mo- ment vormen de PvdA en de I PPR in de gemeenteraad een fractie. Van enige invloed van de PPR in het fractiewerk is echter nauwelijks sprake. De vier raads- zetels worden allemaal ingeno men door PvdA-afgevaardig- den. De PSP gaat nu gesprekken voe ren met de CPN en de SP om te kijken in hoeverre zij bereid zijn mee te werken aan een samen werkingsverband tussen de vier linkse partijen. Als gekeken wordt naar de laatste uitslag van de Tweede Kamerverkiezingen, dan zou zo'n PSP-PPR-CPN-SP- fractie kunnen rekenen op één raadszetel. Deze zetel zou dan ten koste gaan van de PvdA, die dan teruggaat van vier naar drie. lEIDSCH £t DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leldsch Dagblad B.V. Hoofdkantoor, Witte Singel 1, 2311 BG LEIDEN Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezor- glng na 19 30 uur); zater- Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te vol- BIJ automatische overschrijving geen administratie- en Incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n.v. Damlate Holding BV te Haarlem. Kwartaalabonnement 1 53.45 per post f 75,80 Jaarabonnement 1 202,30 per post f 291,70 10,70 Hoofdredacteur: A.A.M. Schuurmans Ad|unct-hoofdredacteur: A. van Leeuwen. Plv. Alg. redactiechef: J.M.J. Post. J.P.M. van der Meer (re gio) W. Wirtz (binnenland) J. Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A.A. van Brussel (sociale economie) P.J. Tombe (sport) P.C. Rosier (radio en tele- visie, kunst) S. j. de Groot (geestelijk leven) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. In: Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cai ro, Rome, Madrid, Stock holm en Djakarta. Redactie stad en randgemeenten Tel: 071-125260 of 071-144941 tst. 222 •K v. Egmond tel. 071-172766 Ch. Lennartz tel. 071-133202

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2