mededelingen gemeentebestuur I leiden '81 29 juni t m 3 juli BROEKEN SPECIALIST £L WINTERTENNIS VAKANTIE WERELDWIJDE VERHUIZINGEN BiVERKROOST&ZNBV familie Dagelijks over de krant jiinnl opening 9$ 4 breestraat^j? léidlen nog steeds actueel r\- onmisbaar goed reclame medium A gezellig en krities kinderen strips en hoedjes iedereen komt aan bod Tennishal "DE KLINKENBERG" Ie Sassenheim, de best geoutilleerde en grootste hal, op slechts 10 minuten van Leiden, heeft nog enkele uren beschik baar voor het a s. winterseizoen. - 7 prima banen - ruime was- en kleedgelegenheid - sfeervolle kantine met uitzicht over de banen - uitstekende verlichting - groep en privé lessen - oefenbo* gratis te gebruiken voor huurders De seizoentarieven beginnen bij 425 00 voor een dubbele baan. Bel 02522-12553 voor reservering of informatie "DE KLINKENBERG" Rijksstraatweg 52 (tegenover de "Uiver") Sassenheim. n "LEYTHENRODE", Hoogmadeseweg 55, Postbus 4210, 2350 CB LEIDERDORP. In verband met langdurige ziekte van één onzer funktio- narissen zoeken wij een tijdelijke MEDEWERKER bij de bediening van de vaatwasmachine en andere on- derhoudwerkzaamheden in de Centrale Keuken. Maxi mum leeftijd: 45 jaar Indiensttreding rond 17 augustus. Salaris afhankelijk van leeftijd. Secundaire arbeidsvoorwaarden volgens de CAO voor het Ziekenhuiswezen. Inlichtingen over deze funktle worden gaarne ver strekt door het hoofd van de keuken, dhr. I. Knotter. Schriftelijke sollicitaties kunt U richten aan de heer A. v.d. Wal, ek.adj. directeur. de krant helpt u op weg meubelbewarmgen overzeeverpakkingen Jpianovervoer |rijks- en kantoorverhuizingen Commissie- en Projectgroep vergaderingen Voorlichtingsavonden voorontwerp Sociaalcultureel plan De laatste voorlichtingsavonden over het vooront werp Sociaal Cultureel plan worden gehouden op maandag 29 juni, woensdag 1 juli en donderdag 2 juli a.s. voor de volgende wijken en buurten: Maandag 29 juni a.s. om 19.30 uur voor de bewo ners uit Morskwartier In het gebouw "Morschwijk", Topaaslaan 19. De eer ste helft van de avond zal worden besteed aan het Sociaal Cultureel werk in de wijk. Daarna omstreeks 21.15 uur komt het onderwerp "Werksoort" aan de orde zoals, Cultuur overig, waaronder Creativi teitscentra, Muziekschool, film, fotografie, amateur beeldende kunstenaars. Woensdag 1 juli a.s. om 19.30 uur komt de wijk Zuid-West aan de beurt. Na 21.15 uur wordt evenals in de andere wijken het geval is, de werksoort'doorgesproken, onderwerp: speeltuinen. De avond wordt gehouden in klubgebouw "De Klin ker", Berlagestraat 2. De laatste voorlichtingsavond wordt gehouden voor bewoners uit: Merenwijk in het gebouw "Op eigen wieken", Valkenpad 2. Aanvang 19.30 uur. De werksoort gaat over: Kinder opvang, peuterspeelzalen, kinderdagverblijven, kinderkantines. Voor geïnteresseerden is het Sociaal Cultureel Plan voor f 2,50 verkrijgbaar aar. de Informatie balie in de hal van het stadhuis. Werkgroep Herengracht-Zijlsingel Dinsdag 30 juni a.s. om 15.30 uur in de Pancrat, het tijdolijk gebouwtje op het parkeerterrein aan de Ir. Driessenstraat. Agenda: planning van de werkzaamheden aan de Kerkplein brug, aan het gedeelte van de Waardgracht tussen de Zuidsingel en de Oosterkerkstraat, aan de te maken walmuur langs het onlangs aangelegde park aan de Zijlsingel; planning van de uit te voeren werkzaamheden aan walmuren, rioleringen en bruggen in het gebied tussen de Haven en de Zuidsingel; stand van zaken met betrekking tot de voorberei ding van het woningbouwplan voor de gronden tussen Langestraat, Groenesteeg, Oranjegracht en Nieuwe Rijn (terrein Kempeneers). Commissie voor het Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest Woensdag 1 juli a.s. om 17.30 uur in het recrea tiegebouw van het psychiatrisch ziekenhuis. Agenda: Herziening blauwdruk organisatiestructuur Ende geest Voortgangsmelding werkplan E.O.K. Voorstel vergaderschema 2e half jaar '81 Verslag bezoek inspektie op 9 april. Informatie-avond voor bewoners en bedrijven in het gebied tussen de Haven en de Zuidsingel. Woensdag 1 juli a s. zal om 20.00 uur in de Vlie- genthartschool, Zuidsingel een informatie avond worden gehouden voor alle bewoners en bedrijven in het gebied tussen de Haven en de Zuidsingel. Op die avond zal uitgebreid worden ingegaan op de plannen voor het uitvoeren van vele ingrijpende werk zaamheden in de komende jaren. Alle bestaande ka demuren, bruggen en rioleringen zullen immers wor den vernieuwd, terwijl bovendien de Minnebroers gracht zal worden open gegraven. Ter plaatse van de Kleine Havenbrug, welke de Kalvermarkt met de Ha ven verbindt, zal in verband daarmee een noodbrug worden aangelegd, die ook voor het gemotoriseerd verkeer geschikt is. De werkzaamheden zullen waarschijnlijk in septem ber a.s. daadwerkelijk in uitvoering komen. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting op de 4e etage, kamer 407, in het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Noorderkwartier en de Kooi. Doel hiervan was om voorlichting en adviezen te geven over verbeterings plannen voor hun woningen en de subsidiemogelijk heden. Ook was het mogelijk om in de renovatiewin kel Prinsenstraat 66 of tijdens spreekuren in het pand Javastraat 2 de nodige inlichtingen en adviezen te krijgen. Per 1 juli a.s. zullen deze activiteiten ten behoeve van particulieren in Noorderkwartier en de Kooi worden beëindigd en zullen voorbereidingen worden ge troffen om een dergelijke aanpak (huisbezoek, reno vatiewinkel, spreekuur) in de wijken Groenoord, Ma- redijk en Transvaal te starten. Aanvragen uit Noor derkwartier en de Kooi die voor 1 juli 1981 bij de he ren Jansen en Lindhout in behandeling zijn zullen nog door hen worden afgehandeld. Vanaf 1 juli 1981 kan men zich wenden tot de hoofdafdeling Volkshuisvesting van Gemeente werken. Spreekuur op werkdagen van 11.00 uur tot 12.00 uur in kamer 111a van het Stadsbouw- huis. Hinderwet Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen hierbij overeenkomstig het bepaalde in artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet Algemene Bepalin gen milieuhygiëne ter openbare kennis dat zij voorne mens zijn positief te beschikken op de aanvragen ingevolge de Hinderwet van: 1. H. Choufour, Herenstraat 40-42, alhier, voor het oprichten van een opslagplaats voor vuurwerk als mede verkoop van vuurwerk in het perceel Heren straat 40-42. 2. J Roest, Bosdreef 147, te Leiderdorp, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergun ning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van door elektromotoren gedreven in stallaties ten behoeve van de modelpersinrichting EXCLUSIEF inrichting voor het chemisch reinigen van kleding, een en ander in het perceel Nicolaas Beetsstraat 13. De ontwerp-beschikkingen alsmede de aanvragen en andere daarop betrekking hebbende stukken liggen tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvra gen ter inzage op de secretarie van de gemeente (Stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamer 104) elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. Bovengenoemde stukken liggen voorts ook tot 10 ju li 1981 ter inzage elke donderdagavond van 17.30 uur tot 20.30 uur in de studiezaal van de Openbare Bibliotheek aan de Nieuwstraat. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaar heb ben ingediend naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot 10 juli 1981 ge motiveerde schriftelijke bezwaren indienen naar aanleiding van de ontwerp beschikking. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoe ken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een en ander dient bij aparte brief te worden ver zocht. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het College van Burgemeester en Wethouders, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Deze posters kosten f 7,50 per stuk en zijn verkrijg baar: - in de VVV stand op de manifestatie Airrail in de Menkenhal aan de Vondellaan - in het VVV kantoor aan het Stationsplein te Leiden - bij boekhandel Sweris op de Prinsessekade - bij Buro Voorlichting in de hal van het Stadhuis. Diversen Begeleiding particuliere woningverbetering in Noorderkwartieren De Kooi De afgelopen jaren hebben de heren Jansen en Lind hout van de gemeente huisbezoeken afgelegd aan eigenaren en bewoners van particuliere woningen in Breestraat: we zijn er bijna Volgende week worden de werkzaamheden aan de Breestraat afgerond! De rode toplaag asfalt en de wegbelijning zullen dan worden aangebracht. Het plan is maandag 29 juni al hiermee te beginnen. Als het regent, moet dit werk 1 of 2 dagen uitge steld worden. Ervan uitgaande dat het niet de hele week zal regenen, rnoet het lukken volgende week de Breestraat weer gebruiksklaar op te leveren. Tijdens het aanbrengen van de toplaag rijdt het ver keer uit de richting Korevaarstraat over de Markten- route naar het Kort Rapenburg. De centrale bushalte is dan op de Vismarkt achter het Stadhuis. Op zaterdag 4 juli zal door de commissie Leiden Pro motie en de Breestraatwinkeliers de voltooiing van de Breestraat-operatie gevierd worden. Er rijdt dan één richting verkeer van Korevaarstraat naar Kort Rapenburg door de Breestraat. Vanaf zondag 5 juli wordt de omleidingsroute Lange- gracht-Hooigracht voor auto's en bussen opgeheven. De Breestraat is dan weer open voor verkeer in twee richtingen. Op de marktenroute zal binnenkort met het herstel van het Waaghoofd voor De Waag begonnen wor den. Leiden uit de lucht Sinds kort zijn op 4 plaatsen fotoposters met 3 ver schillende luchtopnamen (in kleur) van Leiden te koop. Het gaat om posters met een formaat van 50 x 60 cm en met de volgende afbeeldingen: - Leiden Binnenstad. Een opname met op de voorgrond de hele Leidse binnenstad en op de achtergrond een gedeelte van het Morskwartier, Oegstgeest en Rijnsburg. - Leiden Centrum. Een gedetailleerde opname van het hart van de bin nenstad, met o.a. Stadhuis, Hooglandse Kerk, Burcht, Hartebrug Kerk. - Leiden Merenwijk. Met op de voorgrond de Willem de Zwijgerlaan, het volkstuinencomplex en de Merenwijk, en op de achtergrond Warmond en het plassengebied. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt, wijk 25 en 27 maandag 29 juni Wijk 24, 28 en 32 woensdag 1 juli Wijk 33 donderdag 2 juli Wijk 30 en 31 vrijdag 3 juli Zomerregeling ophalen huisvuil vakantieperiode 1981 Komende week wordt door het personeel van de Rei nigingsdienst, een brochure zomerregeling "ophalen huisvuil tijdens de komende vakantie" bij u in de bus De regeling geldt hoofdzakelijk voor woningen buiten de Singels. Binnen de Singels blijft de bestaande re geling van kracht met uitzondering.van de omgeving van de Oosterkerkstraat. Voor de woningen daar gel den andere ophaaldagen. De vakantieperiode begint op 6 juli en eindigt op 14 augustus. Met ingang van 17 augustus geldt weer het nor male ophaalschema met uitzondering van de Zeeheldenbuurt die andere ophaaldagen krijgt. Een en ander staat vermeld in de brochure. U wordt dringend verzocht het huisvuil alleen op die dagen buiten te zetten welke staan aan gegeven in de brochure/of voor de binnenstad op de bekende ophaaldagen. De huisvuilzakken moeten goed dichtgebonden zijn en er mag geen los of grofvuil bij worden aangeboden. Dit laatste wordt niet door de in- laders meegenomen!!! Wij vertrouwen er op dat u aan deze regeling wilt meewerken. de Direktie p/a Noorderstraat 18 tel 212 411 lL

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 10