Tom Okker breekt met traditie "Ik wil hier mijn baard laten staan" Arbiters omgekocht 'Laatste optreden'op Wimbledon afgelopen na één ronde Ponsteen wil via kort geding af van contract Boete McEnroe MILAAN (ANP/GPD) - Feye- noord heeft in zijn derde wed strijd voor het internationale toernooi in Milaan de eerste overwinning behaald. De Rotter dammers versloegen gister avond voor 30.000 toeschouwers Penarol uit Montevideo met 1-0. Het enige doelpunt kwam in de 78ste minuut op nam van Jan Pe ters. In de tweede wedstrijd won Santos (Bra) met 2-1 van AC Milaan. Bij de rust was de stand nog 0-0 AC Milaan nam in de 56ste minuut de leiding door Battistini. Zes minuten later maakte Eloi voor Santos gelijk en de Braziliaanse winst kwam in de 71ste minuut op naam van dezelfde speler. Paul Postuma (25) voetbalt het vol gend seizoen in België. De aan valler van PSV ondertekende gisteren een contract, dat hem voor twee jaar aan Berchem Sport verbindt. Door het aan trekken van Geels van Sparta en Thoresen van FC Twente meen de Posthuma dat zijn positie in de aanval van PSV in gevaar kwam. Om die reden ging hij op zoek naar een andere club en vond hij onderdak bij Berchem Sport. Over de hoogte van de transfersom wenste de vereni gingen geen opening van zaken te geven. Willy van der Kuylen verlengde zijn contract met PSV met twee jaar. PSV kan overigens ook in het vol gende seizoen weer beschikken over Jung Moo Huh. De stichting Arbeidszaken wilde aanvanke lijk de verblijfsvergunning van de Koreaan niet verlengen, om dat hij geen verrijking van het voetbal in Nederland zou beteke nen, maar ze kwam op dat be sluit terug na een onderhoud met PSV. Navratilova wil net zo worden als Borg LONDEN (GPD) Silvia Hanika, twee weken geleden nog de grote verrassing in Parijs, waar zij tijdens de open Franse tenniskampioenschappen tot de finale reikte, is gisteren op Wimbledon uitgeschakeld door de Amerikaanse Piatek. De als negende geplaatste Westduitse moest constant tegen een achterstand aankijken en verloor met 6-4, 7-5. Ook de als vijftiende geplaatste Tsjechoslowaakse Marsikova bleek in de openingsronde te licht voor de Roemeense Roma nov: 7-5. 1-6, 3-6. Omdat Budaro va zich al voor het toernooi om onduidelijke redenen had terug getrokken, en maandag alle he ren werden uitgeschakeld, is Tsjechoslowakije in de enkelspe len alleen nog vertegenwoordigc door Hana Mandlikova en Pinte- De rugblessure van de als finaliste de jongste op Wimbledon, Kathy Rinaldi, kwam met moeite in de tweede ronde. Ze versloeg de Zuid- af rikaanse Rollinson in drie sets. BELGRADO (ANP) Meer dan 30 Joegoslavische voetbalscheids rechters zijn gisteren geschorst op verdenking van omkoperij door een voetbalvereniging. Uit een onderzoek van het ministerie van binnenlandse zaken is gebleken dat 30 scheidsrechters zich hebben laten omkopen door de tweede-divisieclub Maribor. Met de omkoperij zou een totaal bedrag van ruim 50.000 gulden zijn gemoeid. De vereniging wil de daardoor zijn plaats in de tweede divisie veiligstellen. Tijdens het onderzoek vond de politie in het clubhuis van Maribor een stapel bankbiljetten (zowel dinars als vreemd geld) en een lijst met namen van arbiters, voor wië het geld was bedoeld. De Joegoslavische scheidsrechtervereniging heeft met onmiddellijke ingang alle betrokken leden geschorst. Een besluit over het al dan niet royeren van de 30 wordt genomen na de voltooiing van het onderzoek. getipte Mandlikova blijkt na de nodige warme baden erg mee te vallen. Van de topspeelsters had zy overigens wel de meeste moeite met haar tegenstandster. Terwijl Evert maar drie games afstond aan de Australische O'N eill, Navratilova maar vier spel len behoefde in te leveren aan de Amerikaanse Portman (Navrati lova: „Ik wil tijdens Wimbledon net als Borg mijn baard laten staan, misschien geeft dat ook mij geluk") en Jaeger slechts twee games gunde aan de Au stralische Gregory, had Mandli kova het vooral in de tweede set moeilijk tegen de pas 16-jarige Fran^aise Vanier. Na de eerste serie met 6-3 te hebben gewon nen liep de Oosteuropese uit tot 4-1. Vanier etaleerde daarna ech ter pas haar kwaliteiten hetgeen tot gevolg had dat Mandlikova twee games op nul moest prijsge ven en pas haar derde wedstrijd- punt kon aangrijpen om met 7-5 te winnen. Mandlikova: „Het gaat vanmiddag beter dan verwacht. Als ik elke dag opnieuw wordt gemasseerd en een warm bad neem dan moet het kunnen lukken". Overwerk had uitgerekend de 14- jarige Kathy Rinaldi. veruit de jongste in het toch al jeugdige gezelschap bij de dames. Ze werd maar liefst twee en een half uur beziggehouden door de Zuidafrikaanse Rollinson: 6-3, 2- 9-7. Uitslagen. ronde dames enkel- Uitslagen i Chns Lloyd-Evert (VSt) - Christin LONDEN (GPD) - Tim Wilkison heeft een einde gemaakt aan de traditie die wilde dat Tom Okker op Wimbledon een verloren seizoen goedmaakte. Sinds 1975 was de Neder lander in Londen nooit vóór de derde ronde uitgeschakeld. In 1978 wist hij zelfs als 34-jarige voor het eerst in zijn carrière de halve finale te bereiken. Dinsdagmiddag zorgde Wilkison voor de anticlimax in dat succesvolle vervolgverhaal door Okker in de openingsronde met 7-5, 5-7, 6-4, 7-6 te verslaan. Okker, die zich bij de uitgeschakel de spelers in het gezelschap be vindt van onder anderen Guiller- mo Vilas (de als tiende geplaatste Argentijn werd in vijf sets versla gen door de Australiër Mark Ed- mondson) was echter nauwelijks teleurgesteld. „Waarom zou ik er moeilijk over doen? Ik ben nu 37 jaar, ik weet ook wel dat dit waarschijnlijk mijn laatste optre den op Wimbledon is geweest. Ik werd nu nog net rechtstreeks toegelaten tot het hoofdtoernooi. Als ik volgend jaar zover gezakt ben op de wereldranglijst dat ik kwalificatiewedstrijden moet spelen dan laat ik me hier niet meer zien", aldus Okker. De afgelopen jaren speelde hij te hooi en vooral te gras nog wat toernooien. Via die spaarzame optredens wist hij zich in het al gemeen klassement nog redelijk te handhaven. Dit jaar heeft hij zijn krachten echter zozeer ge spaard dat zijn deelneming op Wimbledon zijn eerste Grand Prix-optreden was. Zijn activitei ten hebben zich beperkt tot de Kings Cup-wedstrijden in fe bruari tegen Zwitserland en Ier land, wat 35-plus-toernooien en een invitatietoernooi in Mook in de week na de open Franse kam pioenschappen. Volgens Belgische journalisten heeft Okker voor dat evenement de Australiër McNamara weten te strikken die aan de open Bel gische titelstrijd in Brussel had behoren deel te nemen. McNa mara was daarvoor als eerste ge plaatst maar schreef af met het excuus dat hij geblesseerd was. Toen de organisatie in de Belgi sche hoofdstad echter ter ore kwam dat McNamara in Mook had gewonnen werd hem een boete van 2000 gulden opgelegd. Archief Okker maakte in het toernooi van ALMELO (SPD) - Profwielrenner Herman Ponsteen uit Rijssen, tot het eind van dit jaar onder con tract bij Hoogenboom Alarmsys temen, heeft gisteren in kort ge ding voor de president van de Al melose rechtbank, mr. H. J. J. van der Biesen, gevorderd dat hy met onmiddellijke ingang van zijn verplichtingen jegens Hoo genboom ontslagen wordt. Her man Ponsteen wil niet langer voor 1250 gulden bruto per maand reclame maken voor deze sponsor, omdat deze vergoeding aanmerkelijk lager ligt dan het huidige minimumloon. Ponsteens advocaat mr. J. van der Veer voerde aan dat de firmant onder de gegeven omstandighe den zelfs een wanprestatie levert in het kader van de tussen beide partijen gesloten overeenkomst. Hoogenboom houdt Ponsteen bewust buiten de wedstrijd, al dus de advocaat. Volgens de ad vocaat van de wielerploeg heeft Ponsteen echter geweigers in een aantal klassiekers te rijden. Ponsteen betoogt door het gemis aan training en wedstrijden nooit in zyn normale doen te kunnen geraken en daardoor minder waard te worden voor de organi satoren van criteria. In totaal reed hij dit seizoen nog maar ne gen wedstrijden voor zijn huidi ge sponsor. In de criteria worden acht renners van Hoogenboom aan de organisator aangeboden onder het motto „allen of niet één". Dit om te kunnen concur reren met andere gesponsorde ploegen. Ponsteen behoort niet bij die acht. Hy kan wel individueel inschrij ven, maar slechts tegen een mini male vergoeding van vijftig gul den bruto per keer. Ponsteen stelt dat hij als winnaar van de zilveren medaille tijdens de we reldkampioenschappen op de baan minstens het zesvoudige van dit bedrag waard is. Voor dit bedrag komt hij echter niet bod omdat het totale pakket de sponsor wordt aangeboden. Ponsteen stelt dat hij in een neu traal shirt wel dat bedrag kan krijgen en wil daarom ontheffing van „reclame-rijden" voor Hoo genboom. De president wil eerst Peter Bont huis uit Dordrecht, de manager van de profwielrenners, horen om te zien in hoeverre Ponsteen zich benadeeld mag voelen. Vry- dagmorgen wordt de zaak om ne gen uur in Almelo voortgezet. Molenhoek overigens niets klaar, zoals dat trouwens steeds het ge val is wanneer jongere spelers van de partij zijn. In de vetera- nenklasse kan hij echter nog wel wat prijzen meepakken voordat hij als tennisser in het archief kan worden opgeborgen. Zo be reikte hij twee weken geleden de finale in Sacramento waar hij door Ken Rosewall werd ge klopt. Vorige week werd hij ech ter in Dallas al in de eerste ronde afgetroefd door Richey. Aange zien in Dallas pas op vrijdag werd begonnen en Okker op za terdag nog verplichtingen had in het dubbelspel, bleef er van voorbereidingstijd voor Wimble don nauwelijks nog iets over. „Ik heb alleen zondag wat kunnen trainen met Parun en wat jonge ren. Maar dat is natuurlijk te wei nig geweest om van Wimbledon veel te mogen verwachten". Desondanks waren er voor Okker mogelijkheden om de Amen- kaan Wilkison voor de tweede maal op Wimbledon te verslaan. In 1979 gebeurde dat in de derde ronde. Ditmaal kon Okker het in een saaie partij twee uur en drie kwartier volhouden zonder dat hij in conditionele problemen kwam: „Ik had best nog een vijf de set kunnen spelen. Moe was ik echt niet. Dat verbaasde me ei genlijk". Danken Dat hij nog zo lang overeind bleef had hij voor een belangrijk deel te danken aan de lijnrechters, die hem in de tweede set vyf zes keer tegemoet kwamen door fou ten van hem over het hoofd te Tom Okker: "Als ik volgend jaar nog verder gezakt ben, laat ik zien. Toen de lijnrechters vol gens een nieuwe regeling op Wimbledon na anderhalf uur werden afgelost leek ook Okker snel te zullen worden afgevoerd. Wilkison, een grasspecialist die vaak in Australië vertoeft waar hij rond de jaarwisseling zijn beste prestaties boekt, moest evenwel nog toestaan dat Okker in de vierde set met 4-1 de leiding nam en zelf nog een setpunt in handen kreeg. In de verlenging van die set diende de winnaar, een bewonderaar van Roche en Rosewall, zich ver volgens snel aan. Okker: „Ik heb kansen genoeg gehad, vooral in de vierde set. maar goed, ik zal er niet lang bij stil blijven staan. Ik doe dit jaar nog mee aan het toer nooi van Gstaad in Zwitserland en misschien speel ik nog in Hil versum en verder zie ik het wel". Door de uitschakeling van Okker is Nederland in de enkelspelen alleen nog vertegenwoordigd via Betty Stbve en Marcella Mesker Stove had in de openingsronde vryaf en mag nu proberen om de als vyfde geplaatste Jaeger uit het toernooi te zetten Mesker had weinig moeite met de Amerikaanse Kim Jones (6-2. 6- 3) en vervolgt haar Wtg tegen dt als twaalfde geplaatste Ameri kaanse Cathy Jordan Ellie Ves- sies zette in tegenstelling tot Ok ker wel een traditie voort De Be- verwykse begon tegen de Amen kaanse Hallquist erg sterk (6-3) maar kreeg daarna weer te veel problemen met haar concentra tie en haar zelfbeheersing: 4-6, 3- O'Neil) (Aus) 6-3. 6-0. Martin* Na- vrativlova (VSt) - Joyce Portman (VSt) 6-4. 6-0. Andrea Jaeger (VSt) - Nerida Gregory (Aus) 6-1.6-1. An ne Hobbs (Gbr) - Iris Riedel Kuhn WD1) 6-1.6-1. Betsy Nagelsen (VSt) - Isa belle Vilhger (Zwi) 6-2, 6-1Ha- na Mandlikova (Tsj) - Carol Vanier (Fra) 6-3. 7-5. Glynis Coles (Gbr) - Terry Hollady (VSt) 7-5. 6-4. Susan Leo (Aus) - Ivana Madruga (Arg) 6-3. 2—6. 6-4. Pam Casale (VSt) - Kate Brasher (Gbr) 7-5. 6-3. Hana Strachonova (Zwi) - Claudia Casa blanca (Arg) 6-1. 6-4, Petra Delhees (Zwi) - Lesley Charles (Gbr) 7-5. 7-6; Leslie Allen (VSt) - Anthea Coo per (Gbr) 6-1. 6-3. Sharon Walsh (VSt) - Beth Norton (VSt) 6-2. 7-6. Kathy Rinaldi (VSt) - Sue Rolhson (Zaf) 6-3, 2-6. 9-7. Marv-Lou Piatek (VSt) - Sylvia Hanika (WDQ 6-4. 7-5. Pam Teeguarden (VSt) Jo-An- ne RusseU (VSt) 6-2, 6-7. 11-9; Mi- ma Jausovec (Joe) - Peanut Louie (VSt) 0-6. 6-2, 6-4. Lucia Romanov (Roe) - Regina Marsikova (Tsj) 5-7. 6-1. 6-3. Rosslynn Fairbank (Zaf) - Candy Reynolds (VSt) 6-2. 3-6. 6-3. Wendy TurnbuU (Aus) - Diane Des- for (VSt) 7-5. 6-3. Eva PfafT (WD1) - Dianne Freeman (Aus) 6-3. 6-3, Tra cy Austin (VSt) - Iva Budarova (Tsj) 6-0, 6-3; Birginia Ruzjci (Roe) - Kathleen Cummings (VSt) 6-3. 6-4. Sandra Collins (VSt) - Rosie Casals (VSt) 6-3, 6-2. Nina Bohm (Zwe) - Stacey Margolin (VSt) 6—0, 6-7. 6-3, Barbara Hallquist (VSt) - EUy Ves- sies (Ned) 3-6. 6-4. 6-3. Tanya Har ford (Zaf) - Anita White (VSt) 6-2, 6-4; Marcella Mesker (Ned) Kim Jones (VSt) 6-2. 6-3; Kim Sands (VSt) - Susan Jaeger (VSt) 6-16-2. Claudia Kohde (Wdl) - Ann Kiyomu- ra (VSt) 6-3, 6—0; Sue Barker (Gbr) - Marjone Blackwood (Can) 3-6, 6-3, 6-3, Pam Shnver (VSt) - Elisabeth Ekblom (Zwe) 3-6. 6-1. 6-2 Uitslagen eerste ronde heren enkelspel Mark Edmondson (Aus) - Guillermo Vilas (Arg) 6-4, 6-1. 1-6, 4-6. 6-3. Carlos Kirmavr (Bra) - Mark Cox (Gbr) 6-3. 6-7. 6-4. 6-4. Gilles Mo retton (Fra) - Jaime Fillol (Chi) 4-6. 6-2. 6-2. 6-3. Rod Frawley (Aus) Thierry Tulasne (Fra) 4-6. 6-2. 6-3. 6—0, Henn Leconte(Fra) - John Ale xander (Aus) 6-4. 2-6. 6-4. 6-2. Jo- han Knek (Zaf) - Mike Estep (Bst) 6-0. 6-3, 6-7. 6-3. Brad Drewett (Aus) - Marcos Hocevar (Bra) 7—6, 4-6. 6—4.6-3. Mats Wilander (Zwe) - John Austin (VSt) 6-7.6-2.6-2. 6-2; Balazs Tarocxy (Hon) - Anders Jaar- ud (Zwe) 6-4. 6-3. Bob Lutz (VSt) - David Carter (Aus) 6-3, 6-7. 4-6. 6-1.6-3. Fracisco Gonzalez (P Ric) - Chnstophe Freyss (Fra) 6-0. 7-5. 6-2; Fntz Buehning (VSt) - Richard Lewis (GBr) 7-5, 4-6, 6-4 6-4, John Feaver (Gbr) - Fernando Mavnetto (Per) 7-6. 6-2. 6-1, Tim Wilkison (VSt) - Tom Okker (Ned) 7-5. 5-7. 6-4. 7-6. Joakim Nystrom (Zwe) - Sashi Menon (India) 6-4. 6-0, 3-6, 6-4. Russel 1 Simpson (N/w) - Steve Denton (VSt) 7-6. 6-3. 7-6, Hans Si- monsson (Zwe) - Steve Krulevit/ (VSt) 4-6. 2-6. 6-4. 6-4. 6-3 Uitslagen eerste ronde heren dubbel spel Peter Fleming, John McEnroe (VSt ti telverdedigers. nr. 1 geplaatst) - Adu- lar Edwards (VSt) 6-1.6-2.3-6.6-3. Peter Mcnamara. Paul McNamee (Aus) - Syd Ball. Cliff Letcher (Nwz) 6-2. 6—4. 6—4, Pavel Slozil, Tomas Smid (Tsj) - Ene Fromm. Larry Leeds (VSt) 6-2, 6-3. 6-2. LONDEN (GPD) John McEnroe heeft gisteren een boete van 1 500 dollar gekregen omdat hy zich volgens hoofdscheidsrech ter Hoyles maandag in zijn party tegen Tom Guüikson heeft mis dragen. McEnroe ging in dat duel zodanig tekeer (hy brak zijn racket, vloekte en beledigde de scheidsrechter) dat hij een waar schuwing en twee strafpuntcn kreeg Gaat hy nog een keer in de fout dan zal McEnroe een boete van 10.000 dollar worden opge legd en loopt hy de kans om van verdere deelneming aan het toer nooi van Wimbledon te worden uitgesloten. Ene Wilborts is gisteren in Londen tydens een training voor het jeugdtoernooi van Wimbledon ten val gekomen. Hy liep daarbij een scheurtje op in de linker duim Hy zal twee d drie weken zyn uitgeschakeld Dat betekent niet alleen dat hij deelneming aan het Wimbledon jcugdtoer nooi wel kan vergeten, hy zal evenmin beschikbaar zyn voor het Nederlandse Davis-cupteam. dat speelt van 10 tot en met 12 juli in Helsinki tegen Finland

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 13