9 Geen discussie met sektemensen Jeugd op dreef in toernooi DeMunnik Honkbalstaking duurt nog voort esanamn Kerkelijke organisatie werkt belemmerend Zes limieten bij kringwedstrij den Ereroiide Wil Hartog Gesprek middel voor oprecht getuigenis 'Vrede' hét thema op Kirehentag VRIJDAG 19 JUNI 1981 DO ST SPORT PAGINA 15 Slim spel Van der Capelle LEIDEN - Breekt de tennisjeugd op breder front door of blijft het ook dit jaar bij incidentele successen voor de jeugdspelers, dat is de vraag na vier dagen Munnik-toernooi. Een vraag, die zo lijkt het. best enigzins optimistisch beantwoord kan worden, omdat die jeugd gisteren in Leiderdorp op grote schaal van zich deed spreken en twee geplaatste spelers beentje lichtte. De overigens om onduidelijke re denen als tweede geplaatste Robbert-Jan van der Feen ver dween van het toneel door toe doen van Freek van der Capelle. De jongste van de Van der Capel le broers speelde een slim spel letje. Hij legde veel spreiding in z'n spel en scoorde met grote re gelmaat met loepzuivere drops hots. Slaagde Van der Feen er af en toe in zo'n bal toch te berei ken, dan volgde vaak een lob, ook effectief omdat Van der Feen zwak smashte. Na 6-3 voor Freek van der Capelle in de eer ste set volgde eenzelfde score in de tweede set. Ook Hans Tönjann lijkt in vorm. Hij beëindigde de eerder wegens de duisternis gestaakte partij te gen zijn als vijfde geplaatste dub belspelpartner Jan Willem van Dop winnend: 6-3. Joost van Leeuwen leverde een voortreffe lijke prestatie. De Amsterdam mer Robbert Haye, die al eerder Bub van der Zee uitschakelde, werd door de Roomburger met sprekende cijfers aan de kant ge zet: 6-1, 6-1. Jan Theunissen maakte het de als eerste gerangschikte Henny Koemans knap lastig. De Murï- nik-speler kwam na een 5-1 ach terstand in de derde set nog te rug tot 5-4, maar kon die inhaal race toch niet volhouden: 6-4, 5-7, 6-4. Bij de dames in B had Maureen Meier het wederom moeilijk. El len Gerrese pakte de eerste set na een tie-break, maar de als vierde geplaatste speelster her stelde zich knap: 6—7, 6-3, 7-5 Bij de heren in C verdwenen de twee laatste geplaatste spelers. Nummer één, F. de Weger, werd geklopt door V. Weber, nummer twee, Thomas de Mooy, moest in Walde Jansen zijn meerdere er kennen. In het open toernooi van Lisse bleef bij de heren in B Dick Hyl- kema met moeite overeind. De 14-jarige Stefan P^aas forceerde in de eerste set een tie-break, maar kon die game toch niet pak ken: 7—6, 6—3. Ook Leon Damen besliste de eerste set na een tie break in zijn voordeel en bleek ook de tweede reeks sterker dan Peter Leythen 7-6, 6-3. Jurgen Peters kwam niet in de proble men tegen Enno Zimmerman: 6-16-3. Uitslagen De Munnik- HEB: H Koemans J. Theunissen 6-4, 5-7, 6-4; H. Tönjann - J.W. van Dop 6—3. 6—7. 6-3: F. van der Cappele R.J. van der Feen 6-3, 6-3; Bart van der Feen - Johan Vis 6—1, 7-6; B. van Overbeeke - Middelkoop w.o.. DEB: J. van Wijk - J. van Sas 6-4, 6-1; M. Meier - E. Gerrese 6-7, 6-3, 7-5; L. van der Bijl - I. Aalbers 6-3, 7-5. HEC: M. van Paridon M. Verbruggen 6-3, 6-2; W Jansen Th. de Mooy 6-4, 6-3; M. Ekker - P. van Paridon 6-2, 6—4; E. Ploos van Amstel F Mingelen 6-0, 7-5; Chin a Fung - L. v. Tongeren 6-3, 6-4; V. Weber - F de Weger 4-6, 6-0, 6-4. DEC: P Beek - M Hoofd 7-6, 6-3, Chr Verwoerd - T. van Velzen 6-3. 6-3; D. van der Feen - M. Everts 4-6. 6-1, 7-5. Uitslagen toernooi Lisse: HEB D. Hylkema - S. Faas 7-6, 6-3; L. Damen - P. Leythen 7-6, 6-3; J. Homan - R. Bosma 6-4, 6-3; J. Pe ters - E. Zimmerman 6-1, 6-3 DEB: A. van Ederen - E. Reeuwijk 6-3, 7-5; I. Driehuis - N. Coole 7-5, 6-3. HEC: J. Geerlings - W, Balen 7-6, 7-5; L. van Dop - H. Stuiver 6-4, 2-6, 6-1; S. Faas - D. Colijn 6-1, 6-1; P. Schrama - F. Liefbroer 6-1, 6-4; T. Tiong - H. de Jong 6-3, 6-3. BODEGRAVEN - In het ijskoude water van het zwembad De Kuil te Bodegraven werden gister avond de Kring-kampioenschap pen vervolgd. De zwemmers uit de kring de Gouwe-Rijn streek moesten de 200 meter schoolslag en de 200 meter wisselslag afwer ken. In het totaal werden zes li mieten voor de Nederlandse kampioenschappen behaald. Tot de gelukkigen behoorden: Jim my Lassooy (2x), Wilco v.d. Zeeuw LZ'86, Reinier Haasnoot Zijl/LBG. Peter Sterk BZ en PC en René Correljé Zijl/LBG. Door Janny Dijkstra van de zwem vereniging Katwijk werd het kringkampioenschap behaald op de 200 meter schoolslag meisjes onder 14 jaar. De Zijl/LBG zag Reinier Haasnoot op de 200 me ter schoolslag jongens onder de 16 jaar en Edward Maasdijk op de 200 meter wisselslag heren als eerste aantikken. Dat het ijskoude water LZ'86 wel beviel bleek wel uit de resulta ten. De zwemriiers van LZ'86 be haalde maar liefst 7 kringtitels. Op de 200 meter schoolslag meis jes won onder de 16 jaar Wendy Montanus en bij de dames Ellen Hoogeboom. Bart Hameter be haalde de eerste plaats bij de he ren. Op de 200 meter wisselslag meisjes onder 14 jaar tikte Sylvia Bakker als eerste aan. Karin v.d. Linden triomfierde bij de meis jes onder 16 jaar. Bij de dames behaalde Ellen Hoogeboom het goud. Wilco v.d. Zeeuw deed het zelfde bij de jongens onder de 16 jaar. Uitslagen: 200 meter schoolslag: meis jes onder 14 jaar 1. Wendy Montanus LZ'86 3.10.7. meisjes onder 16 jaar 1. Janny Dijkstra Katwijk 3.05.3; 2. Bri gitte Distelveld ZijlLBG 3.09 7. 3 In ge Bouwmeester ZijL'LBG 3.17.0, da mes 1 Ellen Hoogeboom LZ'86 3.00.0; 2. Esther Rebel Katwijk 3.22.3; jongens onder 16 jaar: 1. Reinier Haasnoot Zijl/LBG 2.43.9; 2. Wilco v.d. Zeeuw LZ'86 2.45.8; 3. Hans La- lau Zijl/LBG 2.53.7; heren 1. Bart Ha- meter LZ'86 2.46.8; 2. Edward Maas dijk Zijl/LBG 2.52.5; 3. Jim v. Es LZ'86 2.53.6; 200 meter wisselslag: meisjes onder 14 jaar 1. Sylvia Bakker LZ'86 2.47.7; 2. Marianne Knot LZ'86 2.49.6; meisjes onder 16 jaar 1. Karin v.d. Linden LZ'86 2.46.8; 2. Brigitte Distelveld Zijl/LBG 2.47.1; 3. Janny Dijkstra Katwijk 21.47.6; dames 1. El len Hoogeboom LZ'86 2.40.2; 2. Inge den Duik Katwijk 2.44.7; jongens on der 16 jaar 1. Wilco v.d. Zeeuw LZ'86 2.27.7; 2. Edwin v. Houten BZ en PC 2.28.7; 3. Reinier Haasnoot Zijl/LBG 2.31.7; heren 1. Edward Maasdijk Zijl LBG 2.27.2. zo reed Wil Hartog destijds naar de zege in de Asser TT. Volgen de week neemt de inmiddels gestopte Abbekerker officieel afscheid van zijn supporters. AMSTERDAM - Motorcoureur Wil Hartog neemt tijdens de As ser TT officieel afscheid van het Nederlands publiek. Hartog. die dit seizoen na twee mislukte GP'S in Hockenheim zijn motor sportcarrière beëindigde, is uitgenodigd door de TT-organisatie om nog een laatste maal het publiek toe te zwaaien. De druk bezette grasdroger uit Abbekerk maakt van deze invitatie ge bruik en rijdt een ereronde op zijn Suzuki-500, waarmee hij in 1977 de TT won. Die overwinning staat voor Hartog nog immer te boek als de mooiste zege uit zijn actieve loopbaan. Voor die gelegenheid heeft Hartogs mechnicien uit die '77-periode, Willy van Wanrooy, de winnende machine van dat jaar weer geheel opgebouwd. Jack Middelburg, de 500 cc winnaar van de TT van vorig jaar. bereidt zich dit weekend in België voor op de Grote Prijs van Nederland van dit jaar. Middelburg, aan zijn hand geblesseerd sinds de Grand Prix van Joegoslavië eind mei, wenst tijdens KNMV-selectieraces op het circuit van Nijvel wedstrijdritme op te doen. "Ik wil de TT zo goed mogelijk rijden. Dat kan natuurlijk niet na een maand niets doen. Daarom rijd ik zaterdag en zondag in Nijvel. Voorzichtig aan uiteraard, want ik wil echt niets meer forceren", aldus de coureur, die kort geleden via financiële rug gesteun overgehaald werd zijn sportcarrière voort te zetten. NEW YORK (ANP) - Het ziet er niet naar uit dat de Amerikaanse voet balclubs garen zullen spinnen bij de staking van tophonkballers. die sinds vorige week het sportleven in de Verenigde Staten danig ontre gelt. Beker voor FC Barcelona MADRID (GPD) Op de valreep heeft Barcelona zich toch nog weten te kwalificeren voor Euro pees voetbal. In een zinderende cupfinale versloeg de FC Barca voor 80.000 toeschouwers in Ma drid Sporting Gyon met 3-1. Tijdens het eerste weekeinde van deze staking van 650 beroeps honkballers uit de M^jor Lea gues trokken de wedstrijden voor de North American Soccer League (NASL) minder toe schouwers dan normaal. Honk balliefhebbers lopen niet warm voor voetbal, luidt de verklaring. Voetbal heeft in de Verenigde Staten nog steeds nauwelijks iets te betekenen. Honkbal daarente gen is er ongetwijfeld de popu lairste zomersport. De verliezen voor de honkbalclubs lopen in middels in de miljoenen, maar de eigenaren zagen de dreiging reeds lang tevoren aankomen: zij hebben zich tegen de gevolgen van de spelersactie verzekerd Een staking van werknemers die een jaarsalaris van gemiddeld 175.000 dollar ontvangen is hoogst opmerkelijk. De spelers verdedigen hun halverwege de jaren zeventig verworven recht op "vrij agentschap". Na zes jaar bij een club te hebben gespeeld, mag een honkbalprof zich aan de meest biedende verkopen. In dien die speler van vereniging verandert, mag zijn oude werk gever ter vervanging een topa- mateur contracteren. De clubei- genaren vinden die compensatie te gering. De spelers vrezen dat een "ruil" tegen een andere top per een bedreiging voor hun riante inkomen zal vormen. De eigenaren stellen dat de sterk ge stegen salarissen het voortbe staan van hun onderneming op het spel zet. Maandenlange on derhandelingen hebben tot een patstelling geleid. Na zes dagen staking is geen van de partijen al van plan te wijken. Het uitblijven van inkomsten - de 26 clubs in de hoogste klasse worden geacht dagelijks in het veld te komen, waardoor al 87 wedstrijden niet doorgingen - beloopt bijna een mihoen dollar per dag. Volgens de eigenaren is de financiële positie van de clubs allerminst rooskleurig. Hetgeen Bowie Kuhn, de Eric Vilé van het Amerikaanse honkbal, enige maanden geleden de opmerking ontlokte dat "deze profsport al leen te redden" zou zijn, indien er "onder het tweede honk een oliebron" zou worden aange boord. De vertegenwoordigers van de spelers menen dat het zo'n vaart met een dreigend fail liet van dc miljoencnondcrnc- mingen niet loopt De staking is niet uniek. In 1972 werd de start van het seizoen dertien dagen uitgesteld als ge volg van een arbeidsconflict. Vrijdag komen vertegenwoordi gers van spelers en eigenaren weer bijeen Don Fehr, advocaat van de spelers, is van mening dat de eigenaren maar met alterna tieven moeten komen. Het is de vraag of dat ook gebeurt. "We hebben nog geen beslissing ge nomen". aldus de opponent van Fehr, Hal Middlesworth. Welk belang aan een snelle oplos sing van dit arbeidsconflict wordt gehecht blijkt wel uit na men van de bemiddelaars die naar voren zyn geschoven. De ei genaar van de Baltimore Orioles zocht het op het hoogste niveau. Hij suggereerde president Rea gan. die ooit honk bal verslagge ver by een radiostation in Chica go was, voor die rol te kiezen. Het witte huis verklaarde echter dat de president van de Verenig de Staten zich niet in het me ningsverschil zal mengen. Spinks valt door de mand DETROIT (ANP) Leon Spinks heeft weer eens problemen ge had met de politie De Ameri kaanse oud-wereldkampioen boksen in het zwaargewicht werd in Detroit aangehouden bij een politiecontrole Toen bleek dat de wagen van Spinks een on geldig kenteken had. Bovendien viel uit het handschoenvakje van zijn wagen een revolver, waar voor Spinks geen vergunning kon tonen. Daarop werd Spinks meegenomen naar het bureau. Hij kon geen bevredigende ver klaring geven voor het bezit van het wapen. Tegen een borgsom van 1000 dollar werd Spinks. die in het verleden meer problemen met de politie heeft gehad (o.a. wegens bezit van verdovende middelen), weer vrijgelaten. Op 24 juni zal hij zich in een vooron derzoek nader moeten verant woorden. De Katwijk-Zeese predikant Jac. de Vos heeft zijn ge meenteleden geadviseerd, aan de deur vooral geen dis cussie te beginnen met men sen van 'sektarische groe pen'. "Ze proberen u te strik ken", schreef hij in de Kat wijkse hervormde kerkbode onder het kopje 'Waarschu wing'. "Vaak mooie voor wendsels en woorden, aanbe veling van godsdienstige lec tuur zoals boeken en tijd schriften. Ga er niet op in. Begin geen discussie. Geef ook geen geld en koop niets". Ds. De Vos die per 1 mei 1977 met pensioen ging en nu in een hervormde wijk van Kat wijk nog hulpdiensten ver richt vindt, dat je de kerk alleen maar schade berok kent als je sektemensen aan de deur te woord staat. "En dat is toch stellig uw bedoe ling niet. U wordt er bij deze opnieuw voor gewaar schuwd" Bepraten [n een gesprekje met ds. De Vos bleek, dat hij geen dwin gende reden had om zijn ge meenteleden dit advies nü te geven. "Och, ik woon hier in een rijtje, en dan komen er nogal eens mensen van zulke groepen langs de deur. Jehova's Ge tuigen, Children of God, en zo meer. Dat gebeurde on langs wéér. en toen heb ik ge dacht dat ik zo'n waarschu wing nog maar eens moest schrijven". "De Katwijkers zijn van nature erg op godsdienstige en ker kelijke zaken betrokken. Zij geven bijvoorbeeld heel graag voor de zending. Men zou zich aan de deur gemak kelijk kunnen laten bepraten. En dan zou ik het jammer vinden als hun geld. dat ze met een duidelijk óndere be doeling geven, op een ver keerde plaats terecht kwam" Voorbeelden Maar uw gemeenteleden weten zo langzamerhand toch wel het onderscheid tussen wat kerkelijk en wat sekte is. Acht u ze niet mans genoeg om zelf uit te maken, hoe zij moeten reageren? Ds. De Vos: "De groepen die ik op het oog heb gaan langs al le huizen. Zij komen ook bij eenvoudige mensen. Vooral dié hebben het moeilijk om ze goed van antwoord te die nen. Ik weet er voorbeelden "Je komt bij die sektemensen ook nooit aan een eind. Van een echte discussie kan je niet eens spreken. Ze hebben maar één oogmerk: anderen te strikken voor hun ideeën. Ik zie ze als een grote bedrei ging. Wie eenmaal in hun greep is gekomen, kan zich er moeilijk meer van losmaken. Dat zie je in Amerika met de Children of God. Daarom kan zo nu en dan een waarschu wing beslist geen kwaad". Ds. De Vos had zijn waarschu wing ook iets genuanceerder kunnen inkleden. Zijn ge meente in Katwijk nog vol op kerks - bestaat toch niet uit louter simpele lieden die al bij de eerste de beste 'aan val' met de mond vol tanden staan en overal maar intrap pen. De predikant wekt op de ze manier wel de indruk, zijn mensen wat te onderschatten. De schade aan de kerk zou wel eens groter kunnen worden, als een bewust christen op het moment dat dit van hem (haar) wordt gevraagd elk antwoord schuldig blijft op wat sekten propageren. dGr. ta Uit "Lachen Hervormde jeugdraad in nota voor synode: Een echt beleid voor het jeugdwerk, geruggesteund door een visie op langere termijn, bestaat vrijwel nergens in de kerk, concludeert de Raad voor het Jeugdwerk van de Nederlandse Hervormde Kerk in een 'discussienota'. De raad maakte deze nota ('Jongeren en kerk') voor de hervormde synode, die vandaag en morgen op 'Hy- Christenen moeten anderen niet al te gemakkelijk als 'ongelovi gen' of 'heidenen' afdoen. Zo'n houding bevordert het gesprek niet. Zij mogen dat gesprek met anderen en andersgelovenden juist vol vertrouwen aangaan. Dat schrijft bisschop David Brown in zijn inleiding tot een brochure van de Britse Raad van Kerken over 'relaties met andersgelovi gen en richtlijnen voor een ge sprek'. De brochure is het resul taat van twee jaar onderzoek door een speciale commissie van de Britse raad. Het boekje gaat diep in op de moei lijkheden die bij zulke gesprek ken kunnen rijzen. "Als we ons niet bekommeren om de waar heid van het geloof, dan spelen we een gevaarlijk spelletje. Wan neer gelovigen van verschillende godsdiensten gedachten uiten die elkaar tegenspreken, -dan moét men wel concluderen, dat sommige dingen goed zijn en an dere fout. De verschillen kunnen zelfs steeds groter worden". Gesprek veronderstelt echter: ont moeting, wederzijds begrip en vertrouwen. "De dialoog kan een middel zijn voor een oprecht ge tuigenis". depark' in Doom bijeen is. "Bij na overal wordt het jeugdwerk aan toevallige initiatieven of aan reeds bestaande activiteiten overgelaten". Je kunt niet zeggen, dat dingen zo als kerkdiensten, catechese, preek, doop, avondmaal, ambt en kerkorde hun tijd hebben ge had. maar de vraag welk doel ze hebben is belangrijk, "omdat ze voor veel jongeren een barrière zijn bij het tot stand komen en onderhouden van hun geloof'. De kerk is geen doel in zichzelf, zegt de hervormde jeugdraad. Weliswaar is zij ook instituut en kan zij het institutionele niet missen, maar temidden van de vele, vaak ondoorzichtige en on persoonlijke organisatievormen zal zij, vanuit haar opdracht, dat institutionele element sterk moe ten relativeren. Lastig Driekwart van het hervormde jeugdwerk is gericht op de jeugd beneden 16 jaar. Jongeren boven 16 verdwijnen grotendeels uit het zicht van de kerk, zonder dat bekend is, of ze ergens anders onderdak vinden, en zo ja waar. Waar wèl groepen jongeren nog Jongeren boven de 16 verdwijnen grotendeels' uit het zicht van de kerk. actief zijn binnen de kerkelijke gemeente, worden ze al snel als lastig en zelfs bedreigend erva ren. Conflicten rond jeugddien sten en sociëteiten komen regel matig voor. Ouderen geven, wat de jongeren betreft, veelal de voorkeur aan een 'geruisloze aanpassing aan de bestaande, door de traditie bepaalde patro nen'. Feit is dat veel jongeren de kerke lijke organisatie dan ook eerder als een belemmering zien dan als ondersteuning. Men wendt zich af van de traditionele gang van zaken: het aantal belijdeniscate chisanten loopt sterk terug, de deelneming van jongeren aan de diensten wordt minder en be langstelling voor het werk van kerkeraden en dergelijke is er helemaal niet meer, kortom, de kloof wordt almaar groter. Werkwijze Er moet. volgens de hervormde jeugdraad, iets veranderen in de werkwijze van de kerk. Een paar suggesties in de nota: een leer- en luisterhuis voor jongeren bo ven 12 jaar om samen met vol wassenen ervaringen uit te wis selen (zonder de relatie leermees ter-leerling). 'vrijplaatsen' in ker ken, waar jongeren zichzelf kun nen zijn en kunnen praten over dingen die hén interesseren (zo als 'Youth for Christ' doet met haar koffiebars) en werkplaatsen om zich over maatschappelijke zaken te kunnen orièntercn. Dc landelijke hervormde jeug draad heeft de synode toegezegd, met deze zaak te zullen bezig blij ven, naast zyn andere taken HAMBURG - Regenbuien en lage temperatuur hebben geen in vloed op de belangstelling voor de evangelische Kirehentag in Hamburg. Naar schatting 150 000 mensen meldden zich gisteren voor de bijbel- en discussiegroe pen. de lezingen en de 'markt der mogelijkheden' waarop tal van kerkelijke organisaties en instel lingen hun 'waren* aanprijzen. Vooral de aanwezigheid van zoveel jongeren maakt indruk. "Karika turen en clicHé's over de heden daagse jeugd worden hier weg gehoond". zei een tevreden bis schop Lohse. voorzitter van de Evangelische Kerk in Duitsland Het vredesvraagstuk, dat 'lood zwaar' boven deze Kirehentag hangt, kreeg gisteren al de meeste aandacht Voor 10 000 toehoor ders pleitte bisschop Jung uit Kassei voor uitbouw van de ver vangende dienstplicht tot een 'herkenbaar teken van de dienst aan de vrede'. Bijval van het voornamelijk jeugdige gehoor oogstte hy met rijn opmerking dat er niet alleen gelet moet wor den op afschrikking en dreiging maar ook, en vooral, op 'vertrou- wenwekkende maatregelen'. Jung waarschuwde er echter voor, kerkelijke standpun* n u r hefTen tot hét enige cruistelyVe standpunt Advertentie. In rechts-chnstely- kc kring is verontwaardigd ge reageerd op een paginagrote ad vertentie van een Cuyks lucht- verversmgsbedryf, waarin de bij beltekst Genesis 3 vers 19. "In het zweet uws aanschyns zult gy brood eten", wordt gebrand merkt als een bewys van slecht ondernemerschap. In de adver tentie staat de desbetreffende bij bel pagina, ontleend aan de Wilbbrord-vertaling van de Ka tholieke Bybclstichting, ook af gebeeld Wie deze bijbeltekst, volgens de advertentie, letterlijk neemt, is misschien wel een goed christen maar een slecht ondernemer Geen werknemer kan namelyk 100 procent geven als hy con form Genesis zou moeten arbei den. Dan volgt de reclame voor een 'klimaatbeheersingssys teem'. Het bedryf zelf en de Bond tegen het Vloeken hebben boze reac ties op de advertentie ontvangen. Verscheidene mensen zyn van plan een klacht in te dienen bij de Reclamecommissie in Haar lem. Dc directie van het bedryf heeft inmiddels laten weten, het te betreuren dat met deze recla me de gevoelens van een bepaal de bevolkingsgroep zyn ge kwetst. Briefje. Bij het uil elkaar nemen van de preekstoel heeft een uit voerder van de restauratie van de hervormde kerk in Dode- waard een briefje gevonden, dat daar bij een restauratie kort na de eerste wereldoorlog m verbor gen werd. De tekst luidt "Kerk verbouwd in het droog e jaar 1921. Een droogte als in de dagen van El ia Hon gersnood, ziekte, pestilentie en oproeren over de heele wereld. Moge de vinder van dezen brief in een beteren tijd leven dan on- dergetee kende werklieden De toekomst is voor het nageslacht". Dan volgen elf namen. By de administrerend kerkvoogd van Dodewaard kan men een ko pie van het briefje krijgen. Beroepingswerk. Hervormde Kerk: beroepen te Waarder kan didaat A. Vlietstra Doornspyk. te Avereest A. Otten Almelo; aan genomen naar 's Gravendeel B. Gysbertscn Herwynen. die hier mee bedankte voor onder andere Rtjnsburg; toegelaten tot de evangeliebediening R. A van Oosten Zelhem (beroepbaar). W. L. Terlouw Utrecht en P. de Vries Alblasserdam, beroepbaar H. J. Ekker. laatstelijk zendings predikant, Oegstgrest. Gerefor meerde Gemeenten: bedai voor Ouden.ucüm k. ü~r;:*ai J loeiden, voor Hoogcvcer. C Mouw Tholen.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 15