"Wie het hardst schreeuwt, komt in buurtcomité" Geen gedwongen ontslagen LAF Afscheid van een ambtelijk buitenbeentje LEZERS SCHRIJVEN LEIDEN - Lang hoeft hij er niet over na te denken. Na luttele seconden om schrijft Mr. C.H. Hins, scheidend hoofd (wegens pensionering) van de se cretarie-afdeling Volks huisvesting en Openbare Werken, zichzelf als een buitenbeentje op zijn ei gen afdeling. Het is nou ook weer niet zo erg dat hij de moderne tijd niet heeft kunnen bijbenen, maar toch..."ik vind dat we ons tegenwoordig te veel om details bekommeren". De vele procedures zal hij niet missen, de gezellige sfeer wel. Toen C. Hins in 1960 als ambtenaar weer naar zijn geboortestad Lei den kwam had net gemeentebe stuur grootse plannen. Hins. ver vuld van een lichte weemoed: "Het was de tijd van de grote plannen. Delen van de binnen stad slopen en er kantoren neer zetten". Waar de mensen dan moesten wo nen? "In de uitbreidingsgebie den natuurlijk. Die gebieden wil den we snel volbouwen. Ja, je kunt gerust stellen dat we in die tijd met onze hoofden in de wol ken iiepen". Het was ook de tijd dat het woord openheid nog niet in de vocabu laire van het stadhuis voorkwam. Of om het maar eens in het jar gon van de welzijnswerker te zeggen: het stadhuis was nog voorzien van de nodige drem pels. Eens in de drie weken vergaderde de raadscommissie in besloten heid; volkshuisvesting en ruim telijke ordening zaten toen nog in één portefeuille. Hins: "Achteraf zou je inderdaad wel kunnen stellen dat de burge rij in die tijd vaak buiten spel stond. Beslissingen werden soms genomen zonder dat zij er wat Van afwist. Er werd overi gens ook nog wel eens wat be kokstoofd waar zelfs de commis sie geen weet van had". Eenzijdig Achteraf is volgens Hins wel geble ken dat deze methode van verga deren ook niet alles was. "Er werd wel eens een beslissing ge nomen. die later onjuist bleek te zijn". Maar om nou te zeggen dat dit systeem verfoeilijk was, nee, dat kan hij niet over zijn hart ver krijgen. Uit nostalgische rede nen, maar ook uit praktische. "In tegenstelling tot nu was er ge lukkig niet zo'n overdreven aan dacht voor elk huisje in de bin nenstad zodat je een versnipperd beleid krijgt. Bovendien: tegen woordig ligt de nadruk te eenzij dig op de stadsvernieuwing. En te weinig wordt op de uitbrei dingsgebieden". Het grote keerpunt kwam in 1970. Toen was het volgens Hins afge lopen met de vette jaren. Enkele wapenfeiten die hij opsomt: de portefeuille werd gesplitst in ruimtelijke ordening en volks huisvesting, het rijk werd lasti ger en de inspraak werd 'uitge vonden'. Om met dat laatste te beginnen. Verwacht van Hins geen lofzang op de inspraak. Natuurlijk ziet hij het nut er van in, maar toch is hij beter in het opsommen van de nadelen dan van de voordelen van dit moderne verschijnsel. "Het helpt toch geen donder. De bedoeling van inspraak is dat ge meente en burgerij op één lijn komen te zitten. Wat blijkt in de praktijk: na al die avonden ko men er toch weer 30 of 40 be zwaarschriften binnen". Bij de representativiteit van buurt- comite's heeft hij ook zo z'n twij fels. "Er zit toch een bepaald slag mensen in die comite's. Mijn in druk is dat degene die het hardst schreeuwt er in komt. Zo'n comi té is beslist geen afspiegeling van de mening van de buurt". Afschaffen van de inspraak kan na tuurlijk niet, bijsturen wel, meent Hins. Eén van de zaken die hij aanhaalt: het bedrijfsle ven meer bij de inspraak in de buurt betrekken. "Want als je het aan de bewoners over laat wordt WOENSDAG 17 JUNI 198. Personeel kan verhuizen elke open plek een park. Dat we ten we nu zo langzamerhand wel". Overheid - ook bij het horen van dat woord lopen de kriebels vaak over zijn rug. Vroeger was dat anders: "Overleg ging toen veel soepeler. In alle opzichten was het makkelijker om in Den Haag aan te kloppen. Tegenwoordig is alles op de centimeter bepaald". Hij zegt het niet direct, maar uit zijn woorden valt het toch wel min of meer af te leiden: overleg gen heeft iets van boksen weg. "Het rijk heeft tot taak de ge meente uit te kleden. Voor de ar chitect is dat ook niet leuk. Eerst heeft hij moeten overleggen met de gemeente en buurtgroepen, daarna moet hij ook nog eens worstelen met de overheid". alles op de centimeter be- Maar goed, dit alles ligt nu achter hem. Hij hoeft zich niet meer over de vele regelingen van het rijk te buigen en kan ongestoord doen wat hij zelf wil. Zijn hob by's? Wij noteren: fietsen, wan delen, het buitenland bezoeken en het liefst een combinatie van deze drie bezigheden. Hins: "Daarnaast ga ik nu ook meer tijd besteden aan het bestu deren van de parlementaire ge schiedenis van Nederland in de negentiende eeuw. En ik doe mee aan het onderzoek dat de vereniging Oud Leyden wil doen: het bestuderen van de be woning en de bebouwing van de Vliet tussen Rapenburg en Boi- sotkade. En ja, voor ik het ver geet, ik doe ook mee aan de op stelwedstrijd van die vereniging. Voor de grap". WIM BRANDS ZOETERWOUDE - "We hebben onze eis van geen gedwongen ontslagen in elk geval volledig kunnen handhaven" zei FNV- districtsbestuurder Nol de Jong vanmiddag tegen het verzamelde personeel in de kantine van de Leidsche Apparaten Fabriek (LAF) in Zoeterwoude. De ar beidsvoorwaarden waaronder de 57 LAF-werknemers naar moe derbedrijf Gist Brocades in Delft of naar Calumatic Flessluittech- niek vertrekken noemde De Jong "redelijk". De LAF sluit - zoals bekend - per 1 oktober haar nog gloednieuwe (gehuurde) fabriek aan de Hoge Rijndijk in Zoeterwoude. Twaalf tot vijftien werknemers kunnen terecht bij Calumatic Flessluit- techniek in het Brabantse Don gen. De overige werknemers worden opgevangen binnen het Gistconcern. Hoog bezoek LEIDEN - De manifestatie Airrail in de Ton Menkenhal aan de Vondellaan krijgt morgen hoog bezoek: van de Amerikaanse ruimtevaarder Crippen en zijn echtgenote. Crippen was een van de twee bemanningsleden van de space shuttle die dit voorjaar de ruimte is ingeschoten. Crip pen komt om vier uur in de Men kenhal aan. Auto water Rapenburg in LEIDEN - Omdat zij vergeten was haar auto op de handrem te zet ten, reed de aan het Rapenburg geparkeerde personenwagen van een Haarlemse vrouw gistermid dag de gracht in. Een garagebe drijf slaagde er niet in de auto di reet weer op het droge te krijgen. Daarom moest er tegen de avond een duikersploeg aantreden om de auto weer aan wal te brengen. Hengelsport (1) DVS viste de tweede wedstrijd in het Aarkanaal. De vangst was slecht. Uitslag: 1 J. de Os 3620 gram-16 stuks, 2 J de Os jr. 2650-15, 3 C. Sinteur 1935- 15.4 F. Zandbergen 1865-14,5 C. Hoppenbrouwer 1800-11. 6 F. Hoppenbrouwer 1700-13. 7 J. Helverstein 1650-11, 8 W. Teske 1560-7, 9 W. van Loon 1375-14,10 H. Slagwein 890-7. Hengelsport (2) H.S.V. TOP hield de eerste wed strijd in de Nieuwe Vaart. Uitslag: 1 H. Schouten 1120 centimeter-55 stuks, 2 J. Moe iten 761-35, 3 W. van Berkel 734-36, 4 G. Kokkedee 573-30, 5 H. Schlagwein 561-25, 6 T Hoppenbrouwer 506-22. 7 C. Hoppenbrouwer 496-25. 8 R. de Bezemer 470-24, 9 J. van Rijn 391-19. Hengelsport (3) DW viste in het Aarkanaal Uitslag 1 C. Cornet 4125 gram-15 stuks, 2 C.G Voorst 3325-12, 3 H. Laterveer 2050- 11. 4 S. Stolk 1350-17, 5 W. Smit 1350-12, 6 L. Waltman 1175-8, 7 P. Blok 1075-6, 8 A Laterveer 950-9, 9 C. Nachtegaal 825-9, 10 P.J. Le vering 750-6. Duivensport (1) Postduivenvereniging Leider dorp hield wedstrijden in Chimay en Orlenas. De uit slagen. Chimay: 1, 3, 4, 5 J. van Alphen2. 7,10 J C. Knij- nenburg6 P. Sloos; 8 H. van Laar; 9 H. Flippo. Orleans: 1, 2 Th. Habrake3, 7, 8 J. van Alphen; 4 H. van Laar; 5 J.C. Knijnenburg6 P. Sloos, 9 F. Hoogervorst, 10 D. Zwaan-de Oude. Duivensport (2) Postduivenvereniging De Vriendenclub hield een wed vlucht uit Orleans met 469 duiven. Uitslag: 1 J.C. van Seggelen; 2 T Houweling; 3 J.M. Turk; 4,10 comb. BodijnJ Rijsbergen; 5 J. Noordermeer; 6 C.P. Gijsman; 7 C. Elder- broek; 8 G.H. Stipdonk; 9 J.J. Wansink. Belasting Het comité Tuinstadstaalwijk organiseert donderdag een informatie-avond over de aanslag onroerend-goedbe- lasting voor 1981. G.J. Ver- kuijl komt namens de ge meente uitleggen hoe de hef fing tot stand is gekomen. Burgerraadsman C. Last ver telt hoe er tegen de aanslag bezwaar kan worden ge maakt. Het comité Tuinstad staalwijk verleent daar des gewenst hidp bij. De informa tie-avond begint om acht uur en wordt gehouden in gebouw Staalwijk, Herenstraat 45 ingang 3 Octoberslraat). Volksmuziek Het uit Leiden afkomstige or kest Mioritza, dat authentie ke Roemeense volksmuziek speelt, geeft vrijdagavond een concert in De Leidsche Schouw, Lange Scheistraat 58. Aanvang kwart over acht. Natuurwandeling De afdeling Leiden van het In stituut voor Natuurbescher mingseducatie organiseert zaterdag een ongeveer ander half uur durende natuur wandeling in de Horsten. De start is om twee uur bij de in gang aan de Papelaan in Wassenaar. Suriname De PALU (Progressieve Arbei ders en Landbouwers Unie) houdt dinsdag een discussie avond over de politieke situa tie in Suriname. Indries Taus, voorzitter van PALU- Nederland houdt om half ne gen een inleiding in het Par lement, Nieuwe Rijn 52. De discussie is door de PALU georganiseerd in samenwer king met de Werkgroep Suri name van de Leidse Studen ten Ekklesia. Vijf Hoven Speeltuinvereniging De Vijf Hoven organiseert ook dit jaar tijdens de zomervakan tie bezigheden voor de jeugd van vier tot en met veertien jaar. Deze activiteiten duren twee weken, van 27 juli tot en met 7 augustus. Het program ma meldt de volgende uit stapjes en andere activitei ten: 27 juli dierentuin. 28 juli film, 29 juli Drievliet, 30 juli zwemmen, 31 juli Jeugdland (Rotterdam); 3 augustus Duinrell, 4 augustus Meyen- dell, 5 augustus Avifauna, 6 augustus bingo en 7 augustus Beekse Bergen. De uitstapjes worden per bus gemaakt; de kinderen zijn 's middags om streeks vier uur terug. Be langstellenden kunnen zich inschrijven bij de speeltuin, Hoflaan 62. Tour de Frats De Tour de Frats de namaak Tour de France voor de jeugd, waarin het niet om de eerste plaats gaat - vertrekt dit jaar op 20 juli. Leiden staat ditmaal niet als etappe plaats genoteerd, maar wie aan de jeugdronde wil mee doen kan wel in Leiden te recht: bij "Ome Joop" Ver voorn, Van Hoogendorp- Statentocht De Statentocht 1981 wordt op maandag 20 juli gehouden. Deze traditionele auto-toer tocht voert langs de voormali ge statensteden die in 1572 in Dordrecht tot georganiseerd verzet besloten tegen de toen malige Spaanse overheerser. Vanaf vijf uur 's morgens starten die dag de deelnemers uit Leiden en de andere sta tensteden: Dordrecht, Gorin- chem, Gouda, Oudewater, Haarlem, Edam, Monnicken- dam. Hoorn, Enkhuizen, Me- demblik en Alkmaar. Deze laatste gemeente staat dit jaar in het middelpunt van de belangstelling: om twee uur wordt hier het défilé ge houden voor de Commissaris van de Koningin en de burge meesters van de Statensteden. Wie een tocht langs de twaalf steden te lang vindt, kan ook. een gehalveerde route rijden. Inschrijving is mogelijk bij de VW-Leiden, Stationsplein 210, 2312 AR Leiden, tel. 071- 146846. Thee In het museum voor volkenkun de aan de Steenstraat is de komende maanden elke twee de vrijdag van de maand een Japanse theeceremonie. Doel hiervan is de deelnemer door uitvoering van een minitieus ritueel los te maken van zijn dagelijkse beslommeringen. Aanstaande vrijdagmiddag om half drie staat er weer een theeceremonie op het pro gramma, onder leiding van de Japanse theemeester Yos- hinori Kawasaki. Voor meer inlichtingen: H. van der Straaten tel. 071-132641 toe stel 136. H engelwedstrijd De Hengelaarsbond voor Lei den en Omstreken organi seert zaterdag haar jaarlijk se jeugdhengel wedstrijd inde Witte Singel voor de leeftijds groep vgn tien tot en met veertien jaar. De wedstrijd is 's ochtends van acht tot tien uur. Plaatsnummers kunnen van zeven uur af worden af gehaald op het parkeerter rein van het Leidsch Dag blad. De prijsuitreiking is om twaalf uur in het St. Anto- niusclubhuis aan de Mare. Ouders die bij het controleren willen helpen, kunnen zich bij de bestuursleden van de bond opgeven. Rommelmarkt Het oudercomité van de Pacel- li-school organiseert zaterdag van tien tot twee een rommel markt met een grabbelton, touwtje trekken, ballen gooi en enzovoorts. Als het mooi weer is, wordt de rommel markt op de speelplaats van de school, Damlaan 22, ge houden, zo niet dan in het speellokaal van de kleuters. Calumatic is vakbondsman De Jong "niet tegengevallen": "Als Gist zo gewerkt had met de LAF zoals Calumatic werkt dan had het met de LAF nooit zover hoe ven te komen. Het uurtarief ligt bij Calumatic bijvoorbeeld twee tientjes lager dan bij de LAF" De LAF is ten onder gegaan aan een lege orderportefeuille omdat haar produkten veel te duur ge maakt werden. Veel kantoorper soneel, de ontwikkeling van nieuwe machines, de drie ton huur per jaar van het gebouw, "al die kosten moeten de fa brieksarbeiders maar op zien te brengen", vertelde een werkne mer ons. Calumatic heeft voor de LAF- werknemers die in Dongen wil- len gaan werken huizen beschik baar in dit Brabantse dorp. Mocht het mis gaan met Caluma tic in de komende jaren dan heb ben de LAF-werknemers tot 1 oktober '83 de garantie dat zij te rug kunnen vallen op Gist Broca des. De directie heeft morgen een over legvergadering met de werkne mers over de sluiting van de LAF en de verhuizing naar Delft en Dongen. Speurtocht stichting naar tram DEN HAAG (GPD) - De Tram weg-stichting is naarstig op zoek naar de restanten van een tram waarvan tot dusver was aangenomen dat hij in november 1961 was gesloopt. Het gaat om een „tweeling"- tramstel van de NZH dat ge bouwd is in 1931, tot 1949 op de lijn Haarlem-Leiden heeft gereden en sindsdien, tot 1961, tussen Leiden en Den Haag. De tram behoorde tot een serie van tien stuks, die na de op heffing van de NZH-tramlij- nen in 1961 naar een speciaal sloopterrein tussen Voor schoten en Leiden werden gereden. Op de tentoonstel ling Techniek en vrije tijd, begin maart in Utrecht, kwam een chauffeur terloops vertellen dat hij in die perio de met zijn vrachtwagen van af dat sloopterrein drie draai- stellen had moeten wegbren gen en dat een collega later de twee bijbehorende „bak ken" (de halve trams) had moeten ophalen. In de opwinding hierover zijn de tramenthousiasten, die van het vroegere NZH-mate- rieel reeds een tram uit 1911 hebben gerestaureerd en een andere uit 1923 onder handen hebben, niet alleen vergeten de chauffeur zijn naam en adres te vragen maar ook waarheen de chauffeur en zijn collega de spullen heb ben moeten wegbrengen. De Tramweg-stichting heeft nu een speurtocht op poten ge zet, die wordt geleid door de heer Ed J. J. de Bruyn uit Pij- nackêr (01736-3320). De Bruyn is zich ervan bewust dat tram een wonderlijke tocht achter de rug kan heb ben. „Ik heb inmiddels een tip gekregen dat hij ergens in het Midden-Oosten zou staan, maar zekerheid daar over hebben we nog niet". De speurtocht is daarom ook gericht op de tipgevende chauffeur en zijn collega, om te horen of de tram 20 jaar ge leden misschien naar een ha ven is vervoerd. Kabeltelevisie De kabeltelevisie in de Leidse re gio gaat van zes naar tien zen ders-. Bovendien zal het kabelnet binnenkort twintig FM-radiosta tions doorgeven. Dat is een goed bericht. Liefhebbers van muziek, film, toneel, sport, informatieve programma's enz. kunnen daar door uit een groter aanbod het programma kiezen dat zij het meest interessant vinden. Min derheden die belang stellen in bv. ballet of moderne muziek, krijgen meer kansen. Ook dit soort uitzendingen voor een "klein publiek" zullen immers toenemen. (Overigens zijn de hier bedoelde minderheden in feite helemaal niet zo klein. Met hun aantal kunnen vaak vele schouwburgen of concertzalen gevuld worden). Ook komt er een tv-mededelin- genkanaal. Hierdoor kan de kij ker, op de manier van het jour naal voor gehoorgestoorden, worden geïnformeerd over de programma's of de zenders. In Amsterdam is al gebleken dat zo'n mededelingenkanaal vaak heel handig is. Verder zal het ge luid van de Nederlandse televi siezenders via de radio in stereo worden aangeboden. Vooral voor muziekuitvoeringen bete kent dit een belangrijke kwali teitsverbetering. Volgens het verslag in het Leidsch Dagblad hebben drie Leidse raadsleden hun stem uitgebracht tegen deze laatste twee voorzie ningen, alsmede tegen het door geven van de Engelse tv, vanwe ge de slechte kwaliteit van het signaal. Gelukkig vonden zij de vertegenwoordigers van alle an dere gemeenten èn de twee ove rige Leidenaars in het algemeen bestuur tegenover zich, zodat de volledige uitbreiding toch zal doorgaan. Verontrustend is een argument van de tegenstem mers: er wordt in Leiden ge klaagd over de stijgende prijzen en je mag de mensen niet, door een verhoging van de kabelabon nementsprijs, verder op kosten jagen. Nu is het in de eerste plaats niet zeker dat de uitbrei ding financiële gevolgen voor de Leidse abonnees zal hebben. Als de gemeenten in de Bollenstreek aansluiting zoeken op de mast in Oegstgeest, zouden de kosten daardoor geheel kunnen worden opgevangen. Als de Bollenstreek niet meedoet, varieert de verho ging, volgens tot nu toe gepubli ceerde schattingen, van vijftig cent tot anderhalve gulden per maand. Op het ogenblik ligt er bij de rege ring een voorstel voor de bouw van een straalzendernet waar mee veertien buitenlandse zen ders kunnen worden doorgege ven. Het zou te betreuren zijn als deze plannen niet doorgaan - of als Leiden er niet aan zou mee doen - op grond van het hierbo ven vermelde argument. Het ka belnet heeft een monopolieposi tie. Als een meerderheid besluit dot sommige zenders niet wor den doorgegeven, kan ook een minderheid die deze zenders zeer op prijs zou stellen, ze niet ontvangen. Bij ons is het niet mogelijk uitzendingen te zien door er extra voor te betalen, zo Het plaatsen van brieven van lezers betekent niet dat de - redactie de daarin weergegeven mening onderschrijft. Brieven kunnen van redactiewege worden ingekort. als in de Verenigde Staten via het systeem van munt-inworp, de zg. munt-televisie. Daarom moet het aanbod via een kabel net zo groot mogelijk zijn. In april heeft het Leidsch Dagblad melding gemaakt van een proef- enquète in de Merenwijk. Van de ondervraagden was 64% vóór BBC 1 en 2, ook al zou de ont vangstkwaliteit te wensen over laten. Voor de Franse televisie zender Antenne 2, die nu al via een satelliet uitstekend in Neder land is te ontvangen, had "slechts" 28% belangstelling. Het is te hopen dat de Franse zender wanneer alle andere proble men zijn opgelost - niet op grond van dit soort cijfers wordt afgewezen. Minderheden kunnen in Neder land wel kranten of omroepver enigingen in stand houden, maar zij kunnen geen kabelnetten ex ploiteren. Voor mensen die toe ristisch of zakelijk in Frankrijk geïnteresseerd zijn, voor veel scholieren en studenten zou een Franse zender bijzonder welkom zijn. En menigeen die geen Frans verstaat, zou toch gekeken heb ben naar de Franse presidents wisseling of naar de plechtigheid waarbij de eerste vrouw in de Académie frangaise werd opge- Juist by een uitbreiding van het aantal zenders kan met minderheden rekening worden gehouden. Het is te hopen dat het bestuur van het kabelnet zich goed van de monopoliepositie van de kabel bewust blijft en daarmee van zijn verantwoorde lijkheid. Er zullen in de gemeen teraad toch wel andere manieren gevonden kunnen worden om de inwoners van Leiden een paar gulden in de maand te besparen. Het is zeer ongewenst te gaan be knibbelen op de kabeltelevisie, een weg waarlangs zoveel infor matie, kunst en ontspanning in de huiskamer kan worden ge bracht. L. L. van Maris Gerecht 9 Leiden Duivesteijn Sommige gastkoloms in deze krant bevatten zoveel onjuistheden, c.q. nodigen zozeer uit tot weer woord datje een eigen kolom no dig hebt om te reageren. De ko lom van Jan Duivesteijn van jl. vrijdag hoort in deze categorie uitdrukkelijk niet thuis. Daarom op deze plaats een kanttekening. Jan Duivesteijn is een uitermate deskundig oud-raadslid, volks- huisvestings- en sportexpert. maar in de grote (in)formatie-po- litiek zit hij toch even scheef. Dat betreft dan de passage waar hij beweert dat "D'66 nooit expliciet een CDA-WD-D'66 kabinet heeft uitgesloten". De wat raadselachtige toevoeging daarachter dat zo'n kabinet in de denkwereld van hun grote leider Jan Terlouw niet voorkwam (hoe komt Jan D. op zo'n intieme voet met de denkwereld van Jan T.?) maakt de opmerking niet minder onjuist. Want wat staat er in de verkiezingsstrategie-resolutie van D'66 als punt 2: dat daar om D'66 niet samen met WD en CDA een kabinet zal vormen". Jan, een waarschuwing van de scheidsrechter ditmaal, volgen de keer de gele kaart. Je analyse van de formatie kan ik overigens tot op grote hoogte de len, hoewel ik aan jouw eigen PvdA toch wel een minstens zo cruciale rol toedeel als jij aan het CDA in deze formatie. Ik vrees dat wij allen de uitkomst van dit alles nog wel even zullen moeten afwachten, ik hoop dat jouw voorspelling (CDA-VVD, eventu eel aangevuld met D'66) niet be waarheid zal worden. Jammer trouwens dat ons gemeen telijk bestel de figuur van (infor mateur niet kent, anders denk ik dat Jan Duivesteijn gezien zijn onderwerpkeuze voor deze ko lom daar wel een gooi naar zou willen doen volgend jaar. Maar wie weet zullen wij hem op stra tegische momenten toch wel ten stadhuize of elders zien opere- Jan Hoekema, raadslid D'66. Fakkelgras 28c, Leiden Politie Je komt het de laatste tijd steeds meer tegen (in de krant): PSP- kamerlid (vul maar in) stelt vra gen over politie optreden; advo caten willen ME-er "numme ren", zodat de "schuldige" snel ler in z'n kraag gevat kan wor den; vrouwen (vóór abortus) zijn boos over politie-optreden tegen hun demonstratie tegen de abor tuswet.... en ga zo maar door. Al lemaal dingen die mij zo langza merhand de "strot uitkomen". Waarvoor is zo'n politie nou in vre desnaam!? Stel je nou eens voor dat de politie er niet tegen op trad? "Geldverspilling dus, zo'n bezoek van Beatrix", aldus raadslid Pon sen, "het kost duizenden en dui zenden guldens", las ik in de krant van donderdag 11 juni. Ik denk dat de vernielingen die tij dens kraakacties e.d. zijn ver richt wel eens meer kunnen kos- H.v.d. Keur i zeventienjarige scholier Jul. van Stolberghof 34 Leiden ten... Bibliotheek Grachtjes open graven, straten af sluiten, parkeerplaatsen ophef fen, honderden paaltjes plaatsen en onnodige busbanen op het as falt schilderen, allemaal zaken waar we van dit - en een vorig stadsbestuur - niet meer van op keken en nu... Daar bleek men plots in staat te zijn iets te creëren waar we AL LEMAAL heel erg trots op zijn. U raadt het al, ONZE bibliotheek en vooral ook ons prachtig geres taureerde Burchtcomplex. Dat zo iets hier óók nog mogelijk was, hadden wij NIET voor mo gelijk gehouden, toch is het wóér. Wat hier is gepresteerd ver vult ons toch ook weer met trots en zeker een ECHTE LEIDE- NAAR zal dit alles met trots aan schouwen en tonen aan ieder die het r Fijn was het dat onze Koningin Beatrix - welke toch ook eens Leidse was - onze bibliotheek wilde komen openen. Aardig was het ook dat hierbij "Onze Leidse Minister", mevrouw Gar deniers, tegenwoordig was. Kort om: Een werkelijk fijne dag voor Leiden. Om dit vast te stellen be hoeven we natuurlijk de andere zaken en ook die ons weikelyk benauwen, niet te vergeten, maar dat kan bij andere gelegenheden welke daarvoor meer geëigend zijn, naar voren worden ge bracht. Jammer dat men helemaal van ver buiten Leiden moest komen althans zich gedrongen voelde om te komen - om het nodige roet in ons aller eten te strooien, maar ja, zo is het altijd wat. Let er niet op en... laten we liever uit zien naar meer bouwwerken wel ke gerestaureerd moeten en kun nen worden. De "Vakmensen" zijn er gelukkig nog, nu de "cen ten" nog. Wat minder "paaltjes"?

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 4