Veerdienst vorm van openbaar vervoer Stekpop 81 wordt echte topper 'Wethouder vertrekt, wij de dupe' "Vut-leeftijd niet verlagen Van Oosten: Dit begrijp ik echt niet Een onvoldoende voor huishoudboekje SKAN Provincie wil ook rijk laten meebetalen VRIJDAG 12 JUNI 1981 GZ3333B PAGINA 19 Leen Korenhoff (zang). René Snoeks (solo-gitaar). Robin Gase (bas). Bernard Versteeve (toet sen) en Kees Brouwer (slag werk). De groep rond zanger gitarist Fer- dy Lancee, "Lancec" neemt het estafette-stokje van Vandattum over. Lancee is bekend dankzij de elpee "Models". De opstelling is nog steeds: Ferdy Lancec. Frans Klunhaar (toetsen). Leon van den Akker (gitaar), Pieter Korremans (bas) en Jos van de Dries (slagwerk). Lancee begint om 19.30 uur. De Engels/Nederlandse formatie "Mark Foggo the Secret Mee ting" treedt vervolgens om 21.30 uur op. Foggo speelt agressieve new wave in combinatie met een snelle ska-beat en wordt gerug- gesteund door: Willy Huisman (toetsen). Meivin van Eldik (bas), Simon van Veen (gitaar) en Steve Keen (slagwerk) Als grote afsluiter en uitsmijter moet de Engelse ska-band "Bad Manners" fungeren. Bad Man ners is voor de tweede keer op toernee door Nederland en heeft de eerste keer een overweldigen de indruk achtergelaten. Kop man van de groep is zanger/per former Doug Trendle. die van ie der optreden en show weet te maken. Aanvang van het optre den om 23.15 uur. Midas De Alphense jongerensocieteit Mi- das heeft voor zaterdag 13 juni een optreden wn de "Youreavü" en "Quincis" in petto De "Youreans" maken lichte dans bare en eoor een proof gedeelte Nederlandstalige muziek De "Youreans" zijn: Welmoed Glasz (zang), Cas Ebenau (piano). An ne Bruggekamp (gitaar). Harry Loeff (bas) en Gerrtt Korink (slagwerk). Quincis is in 1977 als symfonische band opgericht. De nummers zijn echter korter en puntiger gewor den. Het resultaat valt morgen avond in Mxdas te beluisteren. Quincis is Bram Reinders solo- gitaar), Bert Blomer (bas). Arte- Anne Rozeboom (slagwerk). Sven de Jonge (toetsen, gitaar) en Eduard Voogt (zang) Aanvang van het optreden om 21.00 uur nen. The Product is een nieuw hard-rock-formatie die bestaat uit ervaren Nederlandse muzi kanten. "The Product" begint om 15.30 uur. Vervolgens be klimt om 16.45 uur de Hazers- woudse band Ivy Green het po dium. Deze band is sinds 1975 ac tief en maakte in het punktijd perk een mislukte elpee. De laat ste maanden is men aan het ex perimenteren geslagen met tot gevolg dat de muziek melodieu zer is geworden. Om 18.00 uur is de beurt aan de groep Vandattum. Vandattum komt uit Haarlem en tieeft in het voorprogramma van de Ameri kaanse band "Rubinoos" ge speeld. In februari kwam een el pee uit. Vandattum bestaat uit: De groep Lancee, één van de deelnemers aan het popfestival te Hazers- HAZERSWOUDE RIJNDIJK - De Hazerswoudse jongerenso cieteit "Ons Stekkie" organiseert op zaterdag 13 juni de lustruma flevering van het Stekfestival, onder de naam "Stekpop '81". Voor deze gelegenheid is een ge zelschap van binnen- en buiten landse popmusici aangetrokken, dat in de grote feesttent aan de Sportparklaan (achter de hal van Avanti) vanaf 15.30 uur zal optre den. Het Stekfestival, dat in deze regio het enige jaarlijkse popfestival is, heeft in het verleden al heel wat grootheden mogen begroe ten, zoals Gruppo Sportivo, de Bintangs en vorig jaar nog de New Adventures. Dit jaar is het de groep "The Pro duct" die het festival mag ope Over het beheer van het Kaagpontje is al heel wat heen e r gepraat. De kosten dreigen de pan uif te lopen. ken de financiële verlangens van de (nieuwe) veerman in te willi gen. Het provinciaal verenbeleid komt deze maand ter discussie in pro vinciale staten. Hoornes vreest dat groter wijkgebouw uitblijft De strijd van wijkvereniging Hoornes/Rijnsoever t i groter wijkgebouw lijkt grimmiger te worden. Het i Laura krijgt ook niet verantwoord om de ta rieven laag te houden ten koste van ondernemers die tachtig uur per week moeten werken voor een dun belegde boterham. Via het tanevenbeleid wil het pro vinciaal bestuur de bedieners van de vaak noodlijdende voet veren verzekeren van een rede lijk inkomen. Daarbij speelt ook KATWIJK - Het bestuur van de Katwijkse wijkver eniging Hoornes/Rijnsoe ver is bang de dupe te worden van de op handen zijnde wethouderswisse ling in de badplaats. Het bestuur vreest dat een uitbrei ding van het wijkgebouw op de lange baan wordt geschoven, nu de voor die bouwactiviteit ver antwoordelijke wethouder J.J. van Oosten (PvdA/PPR) tussen tijds naar elders verhuist. Het bestuur van de wijkvereniging baseert zijn angst, die wordt geuit in een open brief aan "allen die het vrijwilligerswerk een warm hart toedragen", op het NOORDWIJ K De gemeente raadscommissie voor culturele zaken in Noordwijk vond gister avond de gegegevens in de be groting (het huishoudboekje) van SKAN onvoldoende om een subsidie voor het seizoen 1981- 1982 toe te kennen. Maar uitein delijk kwam de commissie toch tot een advies aan de gemeente raad om de stichting, die culture le activiteiten in de badplaats or ganiseert, 47.000 gulden toe te een rol dat het anders niet moge lijk zou zijn te zijner tijd een ver vanger te vinden voor de betrok ken ondernemer. Als voorbeeld kan wat dat betreft het voetveer Paddegat dienen (Woubrugge- Roelofarendsveen), dat twee jaar geleden slechts behouden kon worden dankzij het feit dat pro vincie en gemeenten bereid ble- uitblijven van ontwikkelingen bij het maken van plannen voor een groter wijkcentrum. "Sinds bekend werd dat Van Oosten per 1 augustus vertrekt, en dat was half maart, is over die plannen van de gemeente Katwijk niets positiefs meer vernomen", aldus het bestuur. In de brief wijst Hoornes/Rijnsoe ver erop dat het al zo'n vijf jaar ijvert voor een beter onderdak. Nu zijn de zalen die de vereni ging huurt in gebouw Tripodia "veel te kleinzen ongeschikt". Daardoor komt het bijvoorbeeld voor dat tijdens activiteiten le den niet kunnen worden toegela ten. Een doorn in het oog van het verenigingsbestuur. kennen. Burgemeester Bonnike liet echter al doorschemeren dat dit wel minder zal worden. De commis sieleden waren namelijk uitge- De briefschrijvers vervolgen dan "Na een paar jaar tegen een muur te hebben gepraat, dachten we eind 1980 een opening bij wethouder Van Oosten te heb ben gevonden die zou kunnen leiden tot betere ruimten. Als re sultaat kwam uiteindelijk uit de bus dat de gemeenteraad in fe bruari van dit jaar geld gaf voor het maken van een schelsplan voor uitbreiding van Tripodia ten behoeve van de wijkvereni ging". Die schets, zo staat verder in de open brief, zou begin mei af zijn Ze is er echter nog steeds niet. Integendeel, zo gaan de brief schrijvers verder, het is er alleen maar slechter gaan uitzien voor gaan van 90 procent van het vo rig jaar beschikbaar gestelde be drag. terwijl de burgervader aan 75 procent denkt. Hij wil een der gelijk voorstel dan ook aan de de wijkvereniging Zo heeft de gemeente het geven van een reactie op een protest van de ver eniging tegen het bestemmings plan Hoornespolder voorlopig uitgesteld Hoornes/Rijnsoever protesteerde ertegen dat er in dat nieuw plan geen rekening is ge houden met de uitbreiding van het wijkgebouw. De wijkvereniging vindt dat laatste een slecht voorteken. "Wc zijn waarschijnlijk weer op een zij spoor gezet", zo staat in het schrijven te lezen. "Na vijf jaar kunnen we dit niet meer aan on ze leden verkopen We zijn niet voor acties, maar je kan er wel eens toe worden gedwongen", zo staat er tot slot dreigend geschre- commissie financiën doen Het ging er gisteravond in de com missie heet aan toe Vertegen woordigster van SKAN. me vrouw van Egmond. verdedigde de begroting met vuur SKAN wilde, aldus Van Egmond. door het onthouden van informatie over de tekorten bewust vermij den dat de gemeentelijke be stuurders zich zouden bezighou den met de programmasamen- s telling. swingende laatste dag ALPHEN AAN DEN RIJN - De bekende Laura-fietsiner- daaqse krijgt dit jaar een swingend slot. Tijdens de in tocht van de fietsers op vrij dag 3 juli zullen vijf muziek korpsen op het Lauraplem 's avonds tussen acht uur en half negen een klinkende pre sentatie verzorgen. De vrolijke noot wordt de Lau- ra-organisatie aangeboden door de Alphense VVV Onder het motto "Muzikale Laura Promenade" moet de Laura van 30 juni tot en met 3 juli extra gezellig worden, zo vindt de VVV Een ander nieuwtje is. dat aan de Rijnkade een dubbeldeks salonboot wordt afgemeerd waar orkestjes zullen spelen. Iedereen is er welkom. In de verschillende Alphense hore cabedrijven zullen -omateu- rorkesten optreden. Volgend jaar wil het VVV-be- stuur de zaken in nauwe sa menwerking met de Laura- organtsatoren nog grootser aanpakken. Voor deze Muzi kale Laura Promenade" was de voorbereidingstijd eigen lijk te icort. Inbrekers weg O per roeiboot ALPHEN AAN DEN RIJN - Bij een inbraak in de Alpha Boetiek in de Julianastraat zijn gister nacht kleding, stereo-appara- tuur, geld en een fototoestel ont vreemd De inbrekers hebben aan de achterkant het pand ver laten en hebben vermoedelijk een roeibootje gebruikt om via de Oude Rijn een goed heenko men te zoeken. Uit het Ashramcollege werden dinsdag of woensdag veertig langspeelplaten en een cassette recorder gestolen. Mail met drugs gepakt NOORDWIJK Bij een routine controle »n de Van de Mortel- straat heeft de politie van Noord wijk een 48 jarige automobilist aangehouden die in het bezit bleek van ongeveer 100 gram am fetamine Tegen de man. Van P uit Noord Holland, is proces-verbaal opge maakt KATWIJK - De voor wijkaangelegenheden in Katwijk verantwoorde- opstappen als wethouder in de vissersplaats, lijke wethouder J.J. van Oosten (PvdA/PPR) deelt de ongerustheid Van Oosten: "Nu de gemeenteraad heeft besloten een schetstekening te niet van wijkvereniging Hoornes/Rijnsoever over het oponthoud bij laten maken voor uitbreiding van de ruimte van de wijkvereniging, het maken van plannen voor een groter wijkgebouw. is het wachten geblazen op goedkeuring van dat besluit door de pro- Van Oosten begrijpt in het geheel niet waarom het bestuur van de vineie. Dat kan nog wel even duren. Het is gebruikelijk dat zo'n goed lyijkvereniging met zijn open brief-op-poten op de proppen is geko- keuring lang op zich laat wachten. Pas als die binnen is. kan echter men. De wethouder maakt duidelijk dat het tijdelijk uitblijven van pas opdracht aan een architect worden gegeven een tekening te ma- 6 berichten helemaal niets heeft te maken met zijn vroegtijdig ken". DEN HAAG Het provin ciaal bestuur van Zuid- Holland heeft plannen voor betere subsidierege ling voor veerdiensten. Daarnaast willen Gedepu teerde Staten richtlijnen vaststellen voor de over- zettarieven, althans voor de maximale hoogte daar van, op basis van het voor deel van het veer voor de gebruiker. Dat voordeel kan in tijd en geld (brand stofbesparing) worden uitgedrukt. Om het voortbestaan van bestaan de veren bij aanvaardbare tarie- Surfers nu definitief ruimte voor kust Katwijk KATWIJK - Windsurfers in Kat wijk krijgen voor de duur van dit seizoen een eigen strook langs de kust om aan te landen. Voor strandvak 5, vlakbij het Rijn lands Zeehospitium, kunnen de surfers aan land zonder gevaar voor zwemmers. Eén en ander werd gistermiddag besproken tijdens een vergade ring van de commissie sport en jeugdzaken uit de gemeenteraad. Duidelijk werd tijdens deze verga dering dat de gemeente Katwijk nog niet zo goed weet wat ze met de surfers aan moet. Zomers, bij goed weer, stromen honderden surfers naar het strand om van daar het zeegat te kiezen. Dit le vert vooral voor zwemmers ge vaarlijke situaties op. Overigens houdt de gemeente Kat wijk ook rekening met slecht weer. Een ander agendapunt vormde namelijk de aanstelling van een tijdelijke kracht voor slecht-weerrecreatie. Voor deze funtie zijn al sollicitanten opge roepen. ven te kunnen verzekeren, zal echter niet met subsidies van ge meenten en provincie volstaan kunnen worden, maar is volgens Gedeputeerde Staten ook een grotere inbreng van het rijk no dig. Het provinciaal bestuur wenst dan ook dat het rijk veer diensten erkent als een vorm van openbaar vervoer en dus ook dat het rijk bijdraagt in het wegwer ken van exploitatietekorten. Voor een stevige greep op alle ve ren in de provincie lijkt de stich ting van een provinciaal veren- bedrijf het meest gewenst. Voor delen daarvan zijn ook dat met de winst van het ene veer de ver liezen van het andere veer kan worden gedekt en gelijkschake ling van de tarieven mogelijk wordt. De gedachte aan een pro- vinicale verendienst wordt even wel verworpen door GS, die een forse verhoging van de exploita tiekosten vrezen. Als afschrik wekkend voorbeeld voeren zij het veer naar Kaageiland aan. Toen dat nog in particuliere han den was, werd het bedreven door drie man, sinds de gemeente het veer heeft overgenomen is het aantal veerlieden snel uitgebreid via acht naar tegenwoordig zes tien man. Niet voor niets wil Al kemade nu weer van het veer af. Een soortgelijke ontwikkeling vreest het provinciaal bestuur bij overname van andere veren en met name van voetveren die in handen zijn van particulieren die vaak tachtig uur per week in de weer zijn voor het verdienen van een schamel loon. Bovendien zal de provincie bij wel rendabele veren de ondernemer moeten uitkopen tegen een prijs die de boekwaarde van het veer ruim schoots zal overtreffen en daar komt nog bij dat de provincie het geld zal moeten lenen tegen een rente van zo'n twaalf procent. Toezicht De provincie ziet de stichting van een eigen verenbedrijf voor alle Zuidhollandse veren derhalve niet zitten, temeer omdat zij als toezichthoudende overheid vol doende middelen heeft om te wa ken over de veiligheid van de verschillende pontjes en de hoogte van de tarieven. Aan de andere kant het provinciaal het RIJSWIJK (ANP) - Staats secretaris De Graaf is er geen voorstander van de leeftijd waarop vervroeg de uittreding mogelijk is verder te verlagen naar 61 en 60 jaar. Bij de opening van het nieuwe ge bouw van de bedrijfspensioen fondsen voor de metaalnijver heid in Rijswijk zei hij vanmid dag dat men de vut niet kan zien als een oplossing van de sociaal- economische problemen. De ver houding tussen het aantal actie ven en niet-actieven verbetert er niet door, integendeel, aldus De Graaf. De staatssecretaris sprak verder over het pensioenvraagstuk. Daarbij is vertraging ontstaan, doordat in de Stichting van de Arbeid, het overlegorgaan van werkgevers en vakbeweging, op nieuw verschil van mening is ontstaan over de keuze van het pensioensysteem (het levensja- renbeginsel dan wel het dienstja- renbeginsel met indexatie) en over de vraag of ambtenaren wel of niet onder de pensioenplicht moeten vallen. Eenzelfde regeling voor het be drijfsleven en overheid zou vol gens De Graaf de beste oplossing zijn. Als zou blijken dat toepas sing van het levensjarenbeginscl (met de leeftijd als basis) - voor allen - zowel werknemers in het bedrijfsleven als ambtenaren - om welke reden ook niet haal baar zou zijn, zou het van wijs heid getuigen dit beginsel te la ten varen en consequent voor ie dereen te kiezen voor het dienst- jarenstelsel (met het aantal dienstjaren als basis). Dat ligt meer voor de hand dan te kiezen voor het naast elkaar laten be staan van twee fundamenteel verschillende systemen, met alle mogelijke noodzakelijkerwijs zeer ingewikkelde verkeersre gels tussen die twee systemen", aldus de staatssecretaris.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 19