Teruggang economie rijdt ook onderhoud auto's in de wielen PAGINA 17 DEN HAAG (GPD) - „Auto's worden steeds slechter onderhouden. Dat heeft rechtstreeks gevolgen voor de verkeersveiligheid. Men schuwt vaak de garages. Noodzakelijke reparaties worden uitgesteld. Men wil de knip van de beurs zolang mogelijk dicht houden. Zolang de auto nog rijdt, heeft men geen zin hem na te laten kijken". Miljoenen Nederlanders trekken de komende maanden de grens over voor een vakantie in het buitenland. Een uittocht waarbij één miljoen auto's is betrokken. Volgens de Voorschotenaar J. D. Plaisier, chef technische keuringen van de ANWB, zit hierbij een flink aantal wa gens dat niet meer thuishoort op de weg. Nog meer auto's vertonen mankementen, omdat ze onvoldoende worden onderhouden. De terug gang van de economie rijdt het onderhoud van auto's in de wielen. Plaisier: „De Wegenwacht merkt dagelijks dat het onderhoud aan auto's terugloopt. Je ziet het zo dra je de motorkap optilt. Uitge droogde waterslangen, bougies die allang vervangen hadden moeten worden, een doorgeroes te carrosserie. Niet alleen wor den ae noodzakelijke reparaties uitgesteld. Ook houden mensen hun auto vaak te lang aan. Men neemt gewoon te veel risico's". „De toestand wordt de laatste jaren slechter. Sinds de economie is ingezakt, neemt het verschijnsel hand over hand toe. Ongetwij feld zal men wel de zorg hebben: 'rijd ik er wel verantwoord bij?' Maar men komt niet tot de daad". „Ook de ANWB-alarmcentrales in het buitenland worden ermee ge confronteerd. Mensen gaan op stap met de reis- en kredietbrief en stranden ergens in Europa. Dan moet er hulp komen. Die ge ven we overigens graag. Maar in een aantal gevallen had men pro blemen kunnen voorkomen als de auto goed was onderhouden. Het is van het grootste belang dat mensen met de vakantie voor de boeg hun wagen nog eens goed laten controleren". „Het slechte onderhoud zien we natuurlijk ook bij onze 25 tech- nostations. Eerlijk gezegd vra gen we ons wel eens af welke kant het uit moet. De mensen die bij ons komen vormen nog een positieve selectie. Dat zijn dan nog de mensen die verantwoor delijkheid kunnen opbrengen voor veilig verkeer. En als u ziet wat we daarbij tegenkomen slaat de schrik je om het hart. Met na me het achterstallig onderhoud is schrikbarend. Vaak moet er voor duizenden guldens aan een auto worden vertimmerd om hem weer in orde te krijgen". Zelf knutselen „Stellig is er ook een categorie die niet bij ons durft binnen te ko men. Omdat ze waarschijnlijk te horen krijgen dat ze hun auto maar beter kunnen afvoeren naar de schroothoop. Veel men sen hebben ook de neiging om zelf maar te gaan knutselen. Ze doen werk dat feitelijk door de garage moet gebeuren. Een sim pel voorbeeld is de verlichting. Bijna in alle gevallen dat de chauffeur zelf een lamp verwis selt, is er sprake van een onjuiste afstelling. Levensgevaarlijk kan dat zijn. Maar wat denkt het pu bliek? Als ik een lampje koop bij een tankstation en ik zet het er zelf in, dan is dat het eerste ver diend". „Ongetwijfeld heeft deze toestand met de economische teruggang Plaisier uitgedroogde waterslangen. Wegenwacht en garages kunnen het duidelijk merken: de te maken. In gebieden met grote werkloosheid is het onderhoud slechter. Het zuiden van het land springt er bijvoorbeeld ongun stig uit. Van tien procent.van de auto's die we daar binnenkrij gen, moeten we constateren dat ze in feite thuishoren op de schroothoop. Dat zijn zulke bar rels dat ze niet meer zijn te red den. Bij 20 procent kun je de wa gen weer in een redelijke staat krijgen, maar dan moetje wel be reid zijn tot hoge kosten. Repara ties voor een paar duizend gul den zijn geen uitzondering". „De Wegenwacht merkt dat er zelfs op brandstof fors wordt bezui nigd. Tanken voor een tientje kan in deze tijd bijna niet meer. Maar er zijn wel mensen die voor f 20 of f 25 in hun tank laten gooi en. Dan gaan ze rijden en ze ho pen maar dat ze thuiskomen. Een aantal strandt onderweg. Gewoon te weinig benzine, ook al omdat men onvoldoende geld bij zich had". Beangstigend „In z'n totaliteit is het natuurlijk een beangstigend verschijnsel. We gunnen graag elk gezin een auto om met vakantie te gaan of om naar het werk te gaan, maar het mag natuurlijk nooit leiden tot een onverantwoord verkeers beeld. Dat gevaar dreigt wel. Zo lang alles doorstroomt valt het misschien nog wel mee, maar je zult een noodstop moeten maken en door je rem heentrappen. Er rijden auto's waar men gewoon op het ijzer zit te remmen. Van een remvoering is helemaal geen sprake meer". „Uiteraard levert deze toestand ge vaar op. Het wegennet zit van daag de dag zo vol dat het minste geringste aanleiding kan zijn tot een ramp. Denk aan de remmen, maar ook aan de verlichting, de speling in de stuurinrichting, banden met onvoldoende pro fiel. We zien in onze technosta- tions maar een fractie van de werkelijkheid, maar wat we zien is voor ons al voldoende om te zeggen: "mensen, dit kan ge woon niet". igen ook op het onderhoud. Ellende „Je ziet zoveel verontrustende toe standen dat je ook persoonlijk wel eens denkt: moet ik daar nou tussen gaan zitten op de weg? Ik heb twaalf jaar leiding gegeven aan de Alarmcentrale. Dan maak je heel wat ellende mee. Toch rijd ik wel auto. Het gekke is dat je je de gevaren niet realiseert als je er eenmaal tussen zit. Je gaat gewoon in de hurrie mee. Maar ik houd wel goed afstand, met name als het slechter weer wordt. Ik houd er rekening r uit i goede dat kunnen halen. Ik wil i remweg hebben". „Nee, de omvang van het slechtere onderhoud is nooit onderzocht. Wat ik geef is een indruk. Harde cijfers hebben we niet. Het com putertijdperk moet nog verder z'n intrede doen om zulke gege vens op te leveren". „Wat de consequenties zijn voor de ANWB-diensten? Dat is moeilijk te zeggen. Het moreel van men sen bij de technostations wordt er wel door beinvloed. Vroeger tisch zijn. Ze denken dat ze het wel op kunnen nemen tegen zo'n handelaar. Maar dat is helemaal niet waar. Ze worden gewoon zo'n auto ingepraat met behulp van een kopje koffie en een volle tank benzine U moest eens we ten welke afstanden het publiek bereid is af te leggen om die gra tis tank benzine binnen te halen. Het is natuurlijk te gek, maar het gebeurt wel". Hulpverlening „Ook bij de Alarmcentrale wordt elk jaar bekeken of slecht onder houd invloed heeft op de gang van zaken. Wie op stap gaat met een slechte auto maakt in feite op een oneigenlijke manier ge bruik van de hulpverlening. Voorlopig denkt men bij de Alarmcentrale dat het nog wel verantwoord is op de huidige wijze verder te gaan. Het alterna tief zou zijn dat je beperkende maatregelen moet gaan stellen. Je sluit dan bewust bepaalde ca tegorieën leden uit. Dat is moei lijk. Hoe moet je hei doen? Een auto van vijf jaar oud kan prima in orde zijn en één van twee jaar kan allerlei gebreken hebben. Maar we zullen meer dan ooit de ze ontwikkeling blijven volgen. Het slechter wordende onder houd is nog maar van de laatste tijd. We moeten kritisch kijken of er in de toekomst wellicht aan leiding is om in te grijpen". „Veel mensen leven boven hun stand door in een auto te rijden. Men vergist zich dikwijls in de kosten. Als je naar de afschrij ving kijkt, is verantwoord auto rijden eigenlijk maar voor weini gen weggelegd. Maar om de af schrijving bekommert men zich niet. Met als gevolg dat de auto's veel te lang gebruikt worden". „We zien veel auto's die gewoon le vensmoe zyn. Ze zijn op Ze moe ten te lang mee. De slijtage aan de motor is al te groot. Er is al te veel roest in werking Naar de remmen wordt niet meer omge keken. Hij staat op gladde ban den. Er zijn startproblemen. De trekkracht gaat achteruit. Dat neemt men allemaal op de koop toe". kreeg je sporadisch een barrel van een auto binnen, dat had geen invloed op de stemming. Tegenwoordig komt er zoveel naar spul binnen, dat je je af vraagt waar we met z'n allen mee bezig zijn. Is dit nog wel correct? Past dit allemaal nog wel in onze maatschappij? Of moet er lang zamerhand iets gaan gebeuren. Moet er niet worden afgerekend met de gedachte dat een auto wordt afgereden tot-ie aan weg werpen toe is. De auto is een wegwerpartikel geworden dat gebruikt wordt tot het op de schroothoop gaat. Verkeersdeel nemers moeten zich beter be wust worden van hun verant woordelijkheid voor de levens van anderen". „In de technostations gaat het ple zier eraf. Je krijgt auto's binnen waaraan je steeds maar blijft keuren. Als je klaar bent, heb je de neiging er nog eens onder door te lopen. Misschien is er toch iets mee mis. Vroeger kre gen we auto's van anderhalf jaar oud. Nu krijgen we veel wagens Autohandel „In de autohandel opereren na tuurlijk ook nog veel louche figu ren. Men heeft het gepresteerd om by wagens van hetzelfde merk, hetzelfde type en dezelfde kleur het keuringsrapport van een goede auto te voegen bij een tje die door en door slecht was. Ik denk dat dit soort praktijken meer voorkomt dan we met z'n allen denken. Veel van wat zich op dit gebied afspeelt, blijft on der water". „Nog steeds is er veel straathandel met auto's. Mensen vaak die aan de ene kant sociale bijstand ge nieten en aan de andere kant pro beren nog een stuk bijverdienste binnen te halen met de autohan del. Dat lukt best, hoor. Je hebt met leken te maken die toch niet snappen wat ze kopen. Als zo'n auto mooi gepoetst is en de gaten zijn afgedekt met plamuur en lak. trapt er altijd wel een koper in. Mensen denken dat ze erg kri- t. vyf, zes Verplichte keuring „Natuurlijk had men veel meer haast moeten maken met plichte keuringen. Als indertijd het wetsontwerp-Westerterp aangenomen, had de ANWB al een jaar of vijf kunnen bijdragen aan het opruimen van het schroot op de weg". „Regeling van de verplichte keu ring is een lijdensweg geworden. Nu ligt er weer een wet klaar. Voor het beroepsvervoer wordt daar ook al uitvoering aan gege ven. Voor personenauto's heeft men 1983 als streefdatum, maar de wet heeft nog zoveel haken en ogen dat ik betwijfel of we het halen". „Het struikelblok was indertijd dat garages ook ingeschakeld wilden worden bij de keuring. De gara- gcwereld gaf flink tegengas te gen een keuring door alleen de ANWB. Zij krijgen nu gedeelte lijk hun zin. Maar ondertussen zijn er jaren verlopen zonder dat er iets is gebeurd. Een betreu renswaardige zaak Bovendien je laat een slager toch ook zyn ei gen vlees niet keuren". Geslaagde kandidaten van het Ashram college te Alphen aan den Rijn, school jaar 1980-1981 Afd. VWO: M.H.A. Akerboom. M.J.G. Barend. M M. Berk. E C M Beuk. A Bo- chove. M E R. Boers. M.H B Bol. E Boot. J.E Borghouts, A.L. Bruin. A. Bu nk. M.P.M. v.d. Coevering, L.H.J. Dorp mans, R W. Eeuwijk, J.M van Gemert. M M. van Gemert. H.J Geukcs, M- Grol 16, H.J.A. de Grijs. F.J.E. Hardam, M.G.M. Haverkamp, A T. Heeren, S M. den Hangst, G.J.M. Hoogenboom, A.M. Hoogervorst, W.M.I. Hopman, C. Huis man, R.P. in der Maur, H. de Jong, A.M. Kleijn, G.W. Kolman, O.E. Kortenbach, H.W.P. van Leeuwen, J.E.M. van Leeu wen, M P. van Leeuwen. Th.E.M. van Leeuwen, Th.C.J. van Leeuwen, J.P.M Lek, R.M. Ligtvoet, H K. Lubbers, P J van Maurik, P.A.J Meulenbroek. M E van Milaan, C.M.M. van Niekerk. E J Nooter, Y.C.M. Pennings. J.A.H. Per- soons. M C.J. Persoons. R.J. Philippa. K.M. Rientjes, D.C.M van Ruiten. M A. Scriwanek, SM. Slaghekke, S.J.G. Slangen, J.E. SMits, CTh. Stavenuiter, L.M.J. van Tol. K van Vaten. R L van Veen, M.M.V. Verbout, J C M Vergeer, R.P.F. Vergouwen, M.H.M. Verhagen, CRM Verkleij, M P F Vilé, M J.X Vi- 16. D.A. van Vliet, H M M van Vliet, J A. van Vliet, J.J.M. v.d. Voort, M. van Wie link, J. van Wingerden. Afd. Havo: M.A.G. Akerboom. D.J.M. Angevaare. N J. van Baaien. W P. Bek kering. W.C.M. v.d. Berg. L H. den Boer, J.G Boere. M. Bolland. S. Bombeeck. P W. Bontekoe, D.H. Bosma, O van Broekhuizen. A.M. Brug. A.C.M. Bruins, Th.A.M. de Bruijn, M.P.G. Burgmeijer, R.J. van Buuren, C.M.M. Captein, J.P.M. Cats, G.M.B. De la Haye, M G Deul. F.A. van Dijk. I.J A Dijkzeul, G.B. Ebbenhorst. R.J. Edens, P.J.P. Egberts, S. Engelkes, M E. van Eijden, E. Fransen, S. Gerrmann, R.J. van Gils, L.H.Z. de Haan. M. van Hees, S.M. Hellmann, M. den Hertog, K. van den Hoek, L.J. de Hollander. J.M.A. Hoogeveen, M. Janze. J.W. Jehee, C. Kalshovon, M C. van Kints, M.J.N. v.d. Klugt. H KOk, R.M. de Korte. I.M Kraan. M A. Kroft. A. Kroon, P.C.A. v.d. Kroon, G.P.M. Kuipers. E R. de La Combé, B.M. Langendijk. I. Lindhout, Ch.R. van Londen. H.M.J. van Loon. J.G van Loon, E.M. Mijs. A D Nele mans. R.J. van Oosterhout. R.A.J. v.d. Oudenrijn, M G J. Overbeek, A Q. Pe- rotti. C.M.Z. Pieterse. P.M. v.d. Poel. F. Posthuma, V. Premchand. E.J.M. Prent. E.B.M. Rikken. C J. de Rooy. K.M TH. Rurup. A.E.M. van Rijn, P.M.M Scheer der. A.M.J. Schneiders. F.M. Scholten. J Sickenga, M.J.M. Slof. P.M. SLof. N.J.M. van Straalen, I.K.W. Straver, A E Tax. J. Tolhuis, F.M.M. Ubink, A R v.d. Vaart, P H. van Veen, R.G.C Ver- sluis, M. Vertogen, R.J. Vink, H.J.M. Visser, R.CTh. v.d. Voort, G.A.W. Vreeswijk. O.Ch. Vrouwes, P.I.M Wal raven. P van Weeghel. E.M. v. Wermes- kerken, M.Y.A. Werneke, G J. Wesdorp, B. Westerweel. F.M. v. WierÏPgen, G A M de Wit. E.M.M. Wolvers. M.Th Zirkzee. Afd. Mavo: R. Baart, J.A.M Bader. B Banning. J.M.T. Boer. G.J. Boon, G.J?W? Bosman. S.Ch. Broos, M. Brug- mans, K J v.d. Brug, W.A. Buijs, I H B. Bijkerk, A.C.J.M. Dobbe. H.J Duiser, R. van Eek, D. Geritz, G.J.M v. Goozen. J W P. Gosen. M de Haan. J.M M de Heij. R.J- v.d. Heijden, J.G A Hoog duin. M.C.C h. Hoogeveen. S M B. Hoogstede. M.M Hijman. L.M. Jansen, J. Kagenaar. W H. v Kempen, W.J.M. Kempen, C.G.M. Koeleman, M.C.M. Kompier. J.M. Korsten. D. ter Linden. A C M. v. Lith. J.Th Meeuwsen. H.C.M Meijer. E.H Meijers, M.H. de Moei, A.Ch. Mund. P.W.A. v Niekerk. S.J. Pa- rinussa. L.A. Raghoober. W. Raghoober. Ch.M. Ran. I.J. Rijnsburger. K.A.M. Sassen. M.W. Sep. J.P. Stigter. Y.G. v. Tol. H. den Tonkelaar. V.E. Verboon, S.W. de Vilder, J.M.A. Visser, C.A. v. Vliet. K. Voet. A.W.M. v. Wielink. M.J. Wijfje. F.W. v. Zwieten. Afd. LTO: R. Ammerlaan, G. Blaauw, G. v. Emmerik. C. de Jong, P. Harting, R. den Hartog, A. Haverkamp. C v.d. Horst. R. v.d. Linden, R. Nieuwenhui- zen, R. Peters, A. Sprey, A. v.d. Stoel, H. Yildiz. Het Rijnlands Ly ceum. A. Balhuizen, M. van den Berg, R. van Gelderen. W. Guyt. N. Hekkens. D. van der Holst. H. Hoogland. M. Hoogland. M. Kom. E. Molenaars, T Rijlaarsdam, M. Siksma. M. Toussaint, H. Reyer de Wit. J. Boon. J. Eijnwachter. R. Gerlof, F de Graaf. E Jongenelen. P. Schenke. A. Slegtenhorst. P. Wagenveld. Y. de Wagt. C. Warmenhoven, Y. v.d. Werff. P. Blommendaal, S. Dura, A. Groenewe- gen, R. Hennink, L. Kwee. G. L. Deprez, A. van der Plas. J. Schouten. F. van Vel- zcn.M Wafelbakker^, Agranscne School. Aan de Agrarische school in Oegstgeest zijn de volgende leerlingen geslaagd. C-niveau B. Batstra. T. v. Beek, E. Bekker. J. Da leman, P. Dusoswa, E Fleur. W. Flippo, J. Freke. D. de Groot. P. Heemskerk. R. Horstman. S Meyer. G. v. Moorsel. T. Nulkes. N. Onderwater, R. Prins. J.J. Ringma. E. Romcyn, P. v. Spronssen. C. Stikkelorum. K. Vermeer, M. de Vogel, B. Zaalberg. R. v.d. Zeeuw. B-niveau P. Borst. T. Duivenvoorden. J. v.d. Geest. W Kalee. R Moens. E v. Santen. R. v Schie, T. Stravers. F Winters. A. Zuidhoek. K. Boskamp. G. Bouwman, W. Brekelmans. M. Duivenvoorden, R Holverda. K. v. Leeuwen. D. Loogman. M. Oudshoom. N v. Rees. T. Schrama, P. Spaander, S. Verhoogt. C-niveau: B. v.d. Kwaak. J v. Leeuwen, J. Mou nts, R. Ouwcrkerk, M. Ravensbergen, F Verhoogt. W. Vieveen. G Betgen. S Heemskerk. R. Hoogendoorn. J v.d. Krogt. C. v. Leeuwen. J. Lippens N. Nieumeyer, R. v. Rijn. B. Vrijhoeven. A. Wijfie. Haanstra. Leiden - Aan de Haanstra Kweek school. opleiding voor kleuteronderwijs en basisonderwijs zijn geslaagd voor de akte van bekwaamheid als kleuterleid- B. Bauer, H. Braams. M. van Duin. G. van Duijn. I. van Gestel. S. Hagen, W. Harting, C. Hoogervegt. M. Joustra, D. Maasdam. M. Mekking-Beelaard. C Noordraven. G. Pronk. R. Schwencke, E. Steijger, M.A. Tiemstra. C. van Vel- zen. R. Waltman. Voor de akte van bekwaamheid als hoofdleidster: C. Langenhoff. M. van der Krogt. J Ger- des, A Janssen. L. Lantinga. E Kreef- tenberg. S. de Kruit!. M Ka 11 1 Fijn. M. van Tijen-Kaufman. W van der Plas, S. Bouthoorn, H Pietersen. M. Schaart, S. Vermaas. J Zweers, K Ree dijk. M van der Luit. B. Ek. J Bekooty, K van Schoonhoven. L van Nierop, C Noorlander, K Loo, J Veltman, N van Wijk, L. van Nieuwenhuijzen, G van Lohuizen, B. Oprei-Kievit, E. Koore man, E. de Vrijer. Voor het diploma volledig bevoegd on derwijzer: I. Zweedijk, L de Vogel. M de Jong- Hooyer, T Rikkers-Obbens. E Fluit- sma. S. Plu. E. Moor, T Los, A. Teebaal- Bakker,N. de Hoog, A Krijg n I" van Haasteren, L. Schippcrs-de Vrind. M Hut-Timmermans. M v d. Poel. N. Ie'Pair H v.d. Berg. N. Koele- wijn-Moonen. M Segaar.T van Loenen. A van Norden-v d Tuyn, N' Korving Beukelman, H Houwen. A Gordijn I Klijnsma. A. Loeve. E. SolymoM Bou- wens. M. Liqui Lung-Vocrman. A. Kraay-Los, M. Zirkzee-de Boer. W Oijen-Tuinebrevcr. I Dijkhui/i n Hol- link, J van Vuren-Smit. M A Otten- Schuffelen. L de Groot-v d Peet. E v Amerongen-de Knegt. T Kruithof-Lam mers. H Rcmmelzwaal-Kerkkamp. J Herfst Mulder. W A Bik-Koopman. M van Tijen-Kaufman. W v.d Plas. B de Vreeze. L. Kloos. B Carter. S. Vermaas, M. v.d Luit. K Reedijk. S. van Loon, B Ek. J. Bekooij, K. ter Veen Sijp. J Zweers, A. de Niet. K van Schoonho ven, T. Fijn. S Bouthoorn. I Bakker, D Klerkx, M Kesscls. J Grave kamp K van Mastrigt Gn.enewegen, V Muller Nicolai. M Schaart. M. Kruiswijk. H. Pietersen. M Janse. K Loo. N van Wijk. J. Veltman. W Oskam. E Krccf tenberg. S de KruifT. L van Nierop. C Noorlander. E Kooreman. E de Vrijer, B Oprei Kievit. M Bcrtens. A Kuym gaart-Heijligers. M Bruss.ec v Voorden, G van Lohui/en, S den Braber. L \an fcbeuwenhunzen. Waaainxveen. Aan de Professor Kohnsttammschool voor openbaar mavo slaagden de vol gende leerlineen. Uit Waddinxveen M. Bode, P. Bakker. J Boer, M Brou wers, I. Both, M. van Dijck, J Dulle- meijer, F. Dieters. C. Goudnaan, T Jungschléger. 1 Kloet. R de Lange. R van der Louw. P van der Meulen P Molenaar. H Ot ten bros. P Overdam. J van Oort. B Ponsio» n D Rietveld. M van der Schans. E Schram. E Slappen- del. J Verwaal. J Vcrwey. E Wertwijn, H Wunen. Uit Zevenhuizen R Bos. A Bruggeman. S van Delft. M Hclmers. M Hofman. N Hol. F llerdijk. M Koele. B van Leeuwen. M van Leeu we. V Middeldorp. P Nagtegaal. J van Prooucn. M. Verschoor. P. Verschoor Uit Boskoop J Matthijer. M Rotteveel. M Tokkie. D Vissers. M. Vurens Uit Moerkapelle J Hertog. W van Kreltngen. M van Ma strigt. K Nagtegaal, W. Theunissen. C. Zijderhand Uit Reeuw ij k G. Oppelaar. J Vermulm Aan de christelijke scholengemeen schap voor mavo LT O Kongingin Wil- helmina te Waddinxveen slaagden voor het diploma mavo-4 de navolgende leer J Al bias. A Bakker. T Baan. J Bakker. M. Bax. J van Beek C Boer. L Boer, J den Boer, J Both. M Bouman. J Bree- dyk. M Cnelaard. A Dekker M van Dodewaard. J Dros. D van Drunen. L van Es, M van Gent. B de Graaf. A Grootendorst. T Hardendood. M Heemskerk. M Hertog, H Hoogendam. M. Jansen. E de Jong. M Kamnnnga. R. Kersseboom. E Kiel, P Kooiman. A Lagrouw. M Lamens M van l/-< uwrn, M van der Linden. J Lindhout. N Lod der, J. Maassen. L Manuputtij. E Me ki nkamp. C Moons, J van Niclen. G. Nijhof, E van der Oest. J Oorschot, B Oosterom. F Overdam, E Picard. J de Ridder, H fUnjimh r h tmen, j Schipper, K Sekeris, J Smith, P van der Spek. A Taal. P Toor. M van Velde J Vermeulen. C Versluis, C Verwcij, M. Verwetj, H Werkman. I Wilbcrs. S Wondcrgcm Voor het diploma LTS -4 slaagden Bouwkunde J.Baas.T Burger. J Doornen bal. J van Dijk. P van Eijk. H Holkrma. A den Oude F Pande lr.nrt.J R.«>dbol.F Se keris. E Verheul. L Wondergem Mechanische Technieken W van Dorp. C van Drunen J Faasse. R. Kivits. J van Klaveren. J Kooter. P Mulder. J Nieuwenhui.v A de Pater, E van Rhijn. J dc Rooi;, W Rijnevrld. J. Verver. P Vbegendhart, E van der Wolf. B Wijenberg

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 17