Oranje-renners raken in vorm In eredivisie toch geen na-competitie PSV blij met komst van Ruud Geels (32) 'We hebben redelijke prijs afgedwongen Dodelijk ongeluk in Ronde van Zwitserland Lubberding mist maar net etappezege in Zwitserland Boot en Verschoor: geen nieuw contract Utrecht in problemen VRIJDAG 12 JUNI 1981 SPORT PAGINA 1.1 EINDHOVEN-ROTTERDAM (GPD) PSV heeft gisteravond volledige overeenstemming be reikt over de aankoop van Ruud Geels. De 32-jarige centrumspits tekent bij de Eindhovense club een tweejarig contract. De hoogte van de transfersom werd niet be kendgemaakt; naar verluidt ligt het bedrag iets onder de vier ton. „In elk geval hebben we een rede lijke prijs weten af te dwingen", aldus PSV-secretaris Ben van Gelder. „We zijn blij met de komst van Geels. Hij kan gezien zijn schotvaardigheid en erva ring erg waardevol voor ons zijn. Vrijdag praten we met FC Twen te verder over Thoresen. Met Geels kan Thoresen volgens ons een ideale tandem vormen". Ruud Geels, die in Santpoort blijft wonen, toonde zich gisteravond duidelijk opgelucht. „Ik werd doodziek van al die onzekerheid. Het leek een slepende affaire te gaan worden. Het duurde nu al zes weken. Ik kan nu gelukkig zonder zorgen met vakantie gaan. Op 19 juli begin ik bij PSV aan de training. Na Feyenoord, Brugge, Anderlecht en Ajax ga ik opnieuw naar een topclub. Er zijn maar weinig spelers die me daarin kunnen evenaren". Inmiddels lijkt René van der Gijp minder gemakkelijk van Span gen te kunnen wegkomen. De Engelse interesse voor Van der Gijp lijkt danig bekoeld. Vier kandidaatclubs (Birmingham Ci ty, Leeds United, Ipswich Town en Notts County) hadden zich aanvankelijk bij het Sparta-be- stuur gemeld voor de 20-jarige Dordtenaar. „Maar er zit nauwe lijks schot in die zaak", aldus WCS-bemiddelaar Ger Lagen dijk gistermiddag. „Bij Engelse clubs wordt vooral naar de in stelling van de speler gekeken. Van der Gijp legde zaterdag avond tegen Excelsior bepaald geen grote werklust aan de dag. Kennelijk zijn die Engelsen daar van teruggeschrokken". Het bestuur van de Nijmeegse ere divisieclub NEC heeft Pleun Strik voor nog een jaar gestrikt. Eerder had de 37-jarige routinier te kennen gegeven zijn voetbal carrière te willen afsluiten. Voor al op aandrang van NEC's nieu we trainer Pim van der Meent is Pleun Strik op zijn besluit terug gekomen. Spitsspeler Jaap Jacobs daarente gen zal zijn loopbaan definitief moeten beëindigen. De vroegere aanvaller van De Graafschap moest afgelopen seizoen langdu rig aan de kant blijven vanwege een ernstige enkelblessure. Deze week heeft Jacobs van de behan delende artsen te horen gekre gen dat hij met voetbal moet stoppen. NEC heeft inmiddels ook de tech nische staf compleet. De clublei ding contracteerde naast Van der Meent en Hulshuyzen, Leo Bee- rendonk als derde oefenmeester. Beerendonk heeft in het verle den onder meer voor Vitesse en NEC gespeeld en had de laatste vyf jaar de amateur eerste klas- ser Venray onder zijn hoede. Barendrecht won gisteren in een nacompetitiewedstrijd voor de zaterdag- en zondagamateurs in groep c met 5-1 van Vuc. Unitas behoudt de leiding in deze groep. Invoering voorlopig uitgesteld ZEIST (GPD) - Het sectiebestuur betaald voetbal "heeft gister avond besloten de invoering van een na-competitie in de eredivi sie met ingang van volgend sei zoen voorlopig op een zijspoor te schuiven. Oorzaak voor het uit stellen van de na-competitie is de wens van de 36 betaald-voetbal organisaties zelf. die reeds in de voorjaarsvergadering hadden kenbaar gemaakt weinig voor de invoering van een na-competitie in de eredivisie te voelen als er slechts een geldprijs (250.000 gul den) en geen plaats in de UEFA- Cup op het spel zou staan. Overigens betekent dit besluit van het bestuur betaald voetbal niet dat de resterende aanbevelingen die gedaan worden in het rapport van de werkgroep Competitie- opzet, eveneens worden uitge steld. De in de voorjaarsvergade ring aanvaarde aanbevelingen betreffende onder meer de ver sterkte degradatie uit de eredivi sie (3 clubs), een extra promo vendus uit de eerste divisie en een andere puntenwaardering voor de tweede elfallen (voor heen C-teams) blijven van kracht. De 36 clubs en ook spelers en trai ners niet altijd onwelwillend te genover de invoering van deze na-competitie gestaan. In eerste instantie was het de bedoeling dat de winnaar van de na-compe- titie deel zou nemen aan de UE- USTER (ANP) - Twee Nederlan ders, die zich uitgaven voor wie- Ierjournalisten, hebben tijdens de eerste etappe van de Ronde van Zwitserland een dodelijk on geluk veroorzaakt. In de laatste afdaling, op ongeveer dertig kilo meter van de aankomst, moest de Mercedes van de twee Neder landers, die waren aangemeld als verslaggevers van de Tilburgse koerier, uitwijken voor een ande re wagen. De auto schepte daar bij een zeventigjarige Zwitserse vrouw. Het tweetal stapte uit om te zien wat er aan de wagen man keerde. Zij bekommerden zich niet om de vrouw, die levenloos was blijven liggen, en vervolg den hun weg. De tourarts, die even later bij de plaats van het ongeval aankwam, constateerde de dood. De Zwitserse politie heeft een onderzoek ingesteld en heeft de aanhouding verzocht van de twee Nederlandse "pseu- do-journalisten". Sanders begint in Davis Cupduel EINDHOVEN - Louk Sanders be gint vandaag in Eindhoven tij dens de Davisbekerwedstnjd Nederland-Ierland tegen Matt Doyle. De tweede partij in het enkelspel gaat tussen Eric Wil- borts en Sen Sörensen. Zondag worden achtereenvolgens ge speeld Doyle-Wilborts en San- ders-Sörensen. Voor het dubbel spel van zaterdag zijn voorlopig opgegeven Van Boekei/Albert te gen Sörensen/Doyle. USTER (GPD) - Als de eerste etappe van de Ronde van Zwitserland als graadmeter mag gelden voor de vorm van het ogenblik, dan hebben enkele Nederlandse renners die over veertien dagen starten in de Ronde van Frankijk gisteren weer enigszins het gevoel gekregen dat het de goede kant op gaat. Dat gold vooral voor Henk Lubber ding (2e) en Theo de Rooy (3e), die beiden een matig voorseizoen ach ter de rug hebben maar nu toch op het erepodium terecht kwamen. Weliswaar ging de hoofdprijs van de dag naar de Zwitser Gody Schmutz, die tevens de nieuwe lei der werd, maar in het kader van de voorbereiding op La Grande Bou clé was dat niet het belangrijkste feit. Per slot van rekening hielden zij (evenals Limburger Jo Maas trou wens) in de lastige finale met enke le venijnige klimmetjes stand in een kopgroep waarin het tempo werd aangegeven door drie Zwit sers. Beat Breu, Gody Schmutz en Joseph Fuchs hebben echter de Ronde van Italië pas achter de rug en hun conditionele voorsprong is dan ook niet zo verwonderlijk. Ver rassender was daarom dat uitgere kend Lubberding en De Rooy dat hoge tempo in de verzengende hit te konden bolwerken. Toch zou het te ver voeren al con clusies aan de eerste rit te verbin den. Lubberding wilde dat zeker nog niet doen. Hij toonde zich ui terst teleurgesteld over het feit dat Schmutz tot winnaar werd uitge roepen. "Ik dacht dat ik gewonnen had, maar ja, hij is een Zwitser he", klonk het ontgoocheld. De onver biddelijke finishfoto wees echter uit dat het vooroordeel van Lub berding op niets berustte. Hij moet het dit jaar dus nog steeds stellen met één karige overwinning, een criterium in Bavel. Theo de Rooy reed verrassend. De renner uit de ploeg van Daniel Wil- lems (vorig jaar goed voor zes etap pes in de Ronde van Zwitserland, maar nu niet aanwezig omdat orga nisator Sepp Voegeli financieel niet over de brug wenste te komen) heette vorig jaar de revelatie van het Nederlandse proffietsen te zijn, maar heeft geen echte doorbraak kunnen forceren. De Rooy is wel een begenadigd klimmer, maar moet dat wel in zijn eigen tempo kunnen doen. Versnellingen en de marrages betekenen voor hem zo dra het berg-op gaat vaak de nek slag. „Maar zoals ik vandaag reed was verrassend. Beter dan ik had dur ven hopen", luidde zijn commen taar. Overigens denkt De Rooy er niet LEIDEN - Sjoerd Boot keert na een één-jarig verblijf bij de eerste divisievereniging Telstar vrijwel zeker terug naar Noordwijk. De 28-jari- ge middenvelder kreeg aan vankelijk geen nieuw con tract aangeboden. Later maakte voorzitter Groen op aandringen van oefenmees ter Joop Brand bekend toch nog te willen praten met Boot. Dat gesprek is evenwel r tot stand gekomen. „Maar ik had toch al zelf beslo ten niet meer door te gaan", aldus de Noordwijkse leraar lichamelijke opvoeding. Boot speelde, ondanks een blessu re en een groot aantal schor singen („Ik heb geloof ik ze ven duels gemist. In dat op zicht heb ik mijn reputatie dus wel waargemaakt"), toch nog ruim twintig wedstrijden in de Velsense hoofdmacht. Boot terugblikkend: „Ik vond het in ieder geval een leuke ervaring. Ik wil nu alles eerst even op een rijtje zetten, maar ik denk dat ik mij weer aanmeld bij Noordwijk". Bij Telstar zal ook vrijwel zeker rechtervleugelverdediger John Verschoor opstappen. Voorzitter Groen: „Telstar en Verschoor zijn inmiddels tot de conclusie gekomen dat het beter is uit elkaar te gaan. Verschoor heeft onze aanbie ding geweigerd en hetgeen hij eist is voor ons onhaal baar". Voor de Leidenaar, die op het moment in Portugal vertoeft, heeft zich nog geen andere vereniging gemeld. Tenslotte is zijn stadgenoot Bennie Heemskerk nog op zoek naar een andere werkge ver in het betaalde voetbal. De komst van Henk van Goo- zen (19) naar RCL is op losse schroeven te komen staan. De Hoogmadense midden velder die bij Feyenoord geen nieuw contract kreeg aangeboden, mag zich ver heugen in de belangstelling van een drietal profclubs. Na DS'79 hebben nu ook het Nij meegse NEC en het naar de eerste divisie gedegradeerde Excelsior zich bij huize Van Goozen gemeld De ex—M- MO—er die drie seizoenen on der contract stond bij de Kuipclub heeft nog tot 15 juli de tijd om overschrijving aan te vragen naar een amateur- club. Van Goozen heeft RCL de toezegging gedaan dat hij voor de Leiderdorpse zater dag eersteklasser kiest, als hij terugkeert naar de rijen der amateurs. over om ondanks, zijn tweede plaats in de algemene rangschik king (in dezelfde tijd als Schmutz) voor het eindklassement te gaan rijden. „Ik hoop niet dat de ploeg leider dat van me verlangt. Tot aan de klimtijdritten kan ik me hand haven, maar daarna niet meer. Dat werk ligt me niet. Trouwens het zou ook stom zijn om me leeg te rijden in de Ronde van Zwitser land. Kijk maar naar Rudy Pevena- ge uit mijn ploeg. Die was twee jaar geleden tweede in deze ronde en reed een slechte Tour. Vorig jaar hield hij zich rustig en maakte het in Frankrijk helemaal". De andere Nederlanders eindigden in het peloton, dat op drie en een halve minuut in Uster arriveerde. Bij hen was Jacques Hanegraaf, die met zo'n kleine vijftig kilome ter voor de finish wel bij de beslis sende ontsnapping zat, maar tij dens de beklimming van het eerste bergje van de derde categorie moest lossen. Ook Joop Zoetemelk liet zich heel even zien bij een ach tervolgend groepje, maar voor hem valt de grote test pas later in deze Ronde van Zwitserland wanneer de karavaan het hooggebergte in trekt. Uitslag km: Us- 1. Godi Schmutz (Zwi) 5.08.14, 2 Henk Lubberding (Ned) z.t.. 3. Theo de Rooy (Ned) z.t., 4. Giancarlo Casiraghi (Ita) z.t., 5. Leonardo Natale (Ita) z.t., 6. Josef Fuchs (Zwi) z.t., 7. Jo Maas (Ned) z.t., 8 Beat Breu (Zwi) z.t., 9. Pierino Gavazzi (Ita) op 3.29, 10. Juan Fernandez (Spa) Algemeen klassement 1. Schmutz (Zwi) 5.20.26, 2. De Rooy z.t., 3. Fuchs z.t., 4. Breu z.t., 5 Lubberding op 14 sec., 6. Casiraghi z.t., 7. Natale z.t., 8. Maas z.t., 9. Kehl op 3,29, 10. Pevena- ge. 16. Schuiten, z.t. als Kehl. 24 Van der Poel op 3.43, 27 Pronk. 28 Zoete melk. 30 Hanegraaf. 33. Knetemann. al len z.t. als v.d. Poel, 55. Van Houwelm- gen op 8.53, 61 Winnen op 16.59.75 Van den Hoek op 17.13. Midi Libre De Fransman Jean-Francois Ro- Gody Schmutz (r) verslaat Henk Lubberding op de streep i kansloos is. driquez, een ploeggenoot van Ber- doende werd gesteund nard Hinault, heeft gisteren de eer- verdedigen ste etappe van de Midi-Libre ge wonnen. Zijn landgenoot Philippe Martinez (tweede) nam de leiders- Luxemburg trui over van Bert Oosterbosch, die het tricot een dag eerder in de pro- De Ier Sean Kelly won loog had veroverd, maar onvol- etappe van de Ronde vi i de eindsprint. Theo de Rooy 1beseft dat hij burg. Kelly won de sprint van een groep van acht renners waarin Hennic Kuiper de vijfde plaats op eiste in dezelfde tijd. Na deze etap pe leidt de Belg Ben van Brabant voor Kelly. Kuiper staat als zeven de geklasseerd met 12 seconden achterstand op de leider. FA-Cup De missie van sectiebe- stuurslid Jaap van Praag faalde echter De UEFA. bang voor kwaliteitsverlies van haar toer nooi. wees het verzoek van de KNVB voorlopig van de hand. Op 6 juli volgt echter nog een tweede gesprek tussen Van Praag en de UEFA. hoewel de verwachtingen omtrent de uit komst van dat gesprok nu niet bepaald hoog zijn gespannen Ene Vilé, voorzitter van het sectie- bestuur: „Mocht de UEFA daar entegen op 6 jui alsnog besluiten ons die plaats te verlenen, dan zullen wij weer zo snel mogelijk contact opnemen met de clubs om alsnog over de invoering van de na-competitie te gaan praten. Het is zeker niet zo. dat dc ïnvoe- nng van een na-competitie in de eredivisie nu definitief van de baan is". Zeker niet, nu de KNVB en nog al tijd naar streeft het betaald voet bal vooral in het veld aantrekke lijker te maken voor het publiek. Om dat streven opnieuw te be spreken zullen trainers, spelers en clubbestuurderen op 3 augus tus in Zeist bijeenkomen. Het ge sprek is een verlengstuk van de aan het begin van het afgelopen seizoen gehouden bijeenkomst, waarvoor alleen de trainers van het betaald voetbal werden uit genodigd. Met de bijeenkomst op 3 augustus hoopt de KNVB wel tot bindende afspraken met de betrokkenen van het produkt betaald voetbal te komen, in te genstelling tot de inmiddels toch wel als geflopt beschouwde bij eenkomst van de trainers. Vilé: "We hebben nu proberen tot goede en degelijke afspraken te komen over hoe we het voetbal daadwerkelijk aantrekkelijker en „schoner" kunnen maken En dan is het vooral hoofdzaak dat alle geledingen aanwezig zijn bij zo'n gesprek, dus niet alleen de trainers. Vandaar dat wij nu voor deze nieuwe opzet hebben geko- De werkgroep Competitie-opzet, een commissie waarin alle gele dingen van het betaald voetbal zijn vertegenwoorigd en die „verantwoording" draagt voor de vanaf volgend seizoen veran derde opzet van zowel de ere- als de eerste divisie, zal een belang rijke inbreng te krijgen in het op stapel staande gesprek en even eens controle uitoefenen op de uitvoering van de gemaakte af spraken. Vilé ..We willen voorkomen, dat dit gesprek op niets uitloopt We hebben het afgelopen seizoen al kunnen merken d;it CT m.ikki lij- kcr afspraken worden gemaakt dan nagekomen". Cijfers van toto en lotto Lotto 23 Eerste pnji 604 408.10 Tweede pru» 15 418.20 Derde prys 97 wi 2.145.80 Vierde pnj I h f, w: Vgfdeprys 18810 w Toto 23 Eerste prys: 1 49.475,80 Tweede prijs: 25 winnaars 1 319.30 Derde prijs 350 winnaars, e Toto geluk 23 Eerste prys geen winnaar Tweede pnjs 1 550.90 Derde pnjs 67 winnai Vierde pnjs 1 250 wir ADVERTENTIE natuurlijk! boodschappen doe je op de fiets er gaan heel wat boodschappen in een fietstas! en fietsparkeren is gratis y UTRECHT Het voortbestaan van de FC Utrecht hangt aan een zijden draad. Ondanks de uitste kende sportieve prestaties en de bevredigende publieke belang stelling in het afgelopen seizoen, heeft de eredivisie club üit de Domstad een tekort van ruim een miljoen. Zonder steun kan de vereniging failliet worden ver klaard. Dat komt mede door de klap die Utrecht te slikken kreeg van de rijksbelastingendienst, die bij een contróle ontdekte dat de voetbaJstichting van 1976 tot 1979 de pwuifc i m in ring en loonbelasting niet heeft afgedragen over forse hand- en tekcngclden. Bu Utrecht ver keerde men in de veronderstel ling dat dat niet hoefde. Maar nu heeft dat geleid tot een nahef- fing. Utrecht heeft de directeur van de rijksbelastingen gevraagd om kwijtschelding van de schuld. Dus JUToe- JU WE0 rJCN <5£MAA«T 0DCP MET P£ l/f>P£MST/rr HEEL V0FT HOKUEÓ VAN HAf?M SEN -

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 13