Ivan Lend 1 overtreft ziel izel f Vaclav Jezek bij Feyenoord-bestuur in ere hersteld Schipper blijft jeugd de baas Vrij LOTTO Sowjet-Unie prolongeert Europese basketbaltitel Tjech ontmoet Borg i in finale Thoresen niet naar Cosmos v«n.oor^un«znoBb0rug Volleybalsponsor stapt op ZATERDAG 6 JUNI 1981 SPORT X. HILLEGOM (ANP) - Met Geert Schipper heeft de 30ste Olym- pia's ronde van Nederland een goede winnaar gekregen. Alleen behoort de 32-jarige timmerman uit Ter Apel wel tot de oude gar de van de amateurwielrenners, die Nederland rijk is. Schipper kan met Peer Maas, Egbert Koersen, Frits Schuer worden gerekend tot de coureurs, die in het verleden de sprong naar de Zowel Johan van der Velde als Jo Maas zijn schuldig bevonden aan het gebruik van verboden stimulerende middelen. Johan van der Velde werd positief be vonden na afloop van Luik-Bas tenaken-Luik van 19 april en Jo Maas na afloop van de etappe van de Ronde van België op 24 april. Het internationale regle ment schrijft de volgende straf voor: boete van duizend Zwit serse francs. Verwijdering uit de uitslag of deklassering naar de laatste plaats van de rit en tien minuten straftijd in het al gemeen klassement plus een voorwaardelijke schorsing van één maand met een proeftijd van 365 dagen. Voor het gebruik van het hor moonpreparaat nortestosteron is overigens nog nooit een ren ner daadwerkelijk bestraft. Twee jaar geleden werd Joop Zoetemelk betrapt op het ge bruik van dit verboden middel in de Ronde van Frankrijk. De organisatoren van de Ronde legden hem toen een tijdstraf op, maar die werd niet door de internationale wielerunie (UCI)overgenomen. Tegen het resultaat van de contra-experti se kan beroep worden aangete kend. rijen van de beroepsrenners be wust of onbewust niet hebben gemaakt. Daar waren redenen voor. Of men had een afkeer van het keiharde profmétier,of de omstandigheden thuis lieten het eenvoudig niet toe. Voor Schip per gold beide. Van zijn baas kreeg hij geregeld vrijaf voor de wielersport. Voor het gezin Schipper moesten echter ook centen worden verdiend, hij koos voor de combinatie werk- hobby. Op zijn 32ste jaar, acht jaar nadat hij serieus met de wie lersport was begonnen, zegevier de de noorderling in de zeer enerverende Olympia's ronde van Nederland. De achtste en laatste etappe van Olympia's ronde van Nederland, een rit over 109 km van Zoeter- meer naar Hillegom, werd giste ren gewonnen door Baudoin van de ploeg Van Erp. Hij won in de eindsprint van een kopgroep van tien man, die een voorsprong had van 25 seconden op het pelo ton. Het eindklassement ziet er als volgt uit: 1. Schipper (Bat) 27 uur, 58 minu ten en 12 seconden. 2. Solleveld (Erp) 27.58,43. 3. Krasnov (Sow) 27.59,10. De Zwitser Beat Breu heeft giste ren de 20ste etappe van de Ron de van Italië gewonnen. Breu legde de laatste rit door de Dolo mieten van San Vigilio naar Tre- cime de Lavaredo bij Venetië over een afstand van 115 kilome ter af in 2 uur 48 minuten en 32 seconden. Josef Fuchs uit Zwit serland eindigde als tweede. De Italiaan Giovanni Battaglin, die de eindstreep als derde passeer de, nam de leiding in het alge meen klassement over van zijn landgenoot Silvano Contini. Het algemeen klassement luidt nu: 1. Battaglin (Ita) 99.42.10. 2. Prim (Zwe) op 50 seconden. 3. Saronni (Ita) op 59 seconden. 4. Fuchs (Zwi). ROTTERDAM - Het Feyenoord-bestuur heeft gistermiddag trainer Vaclav Jezek na een vier uur durende bespreking in ere hersteld. De drie weken geleden op non-actief gestelde Tsjech blijft nog minstens een seizoen hoofdcoach bij de Rotterdamse club. Met ingang van komende dinsdag treedt Clemens Westerhof weer op als assistent. Geert Schipper, winnaar van de Olympia's ronde door Nederland, sa men met de Tourmiss op de foto. „Feyenoord en Jezek gaan op nieuw beginnen, de oude situatie is hersteld. Alles is zorgvuldig besproken. Unaniem heeft het bestuur zijn vertrouwen in Jezek uitgesproken. Hij heeft de tech nische leiding op het supermon- diaal toernooi in Itali", ver woordde directeur Peter Ste- phan de omgeslagen stemming binnen het bestuur ten opzichte van Jezek. In Jezek moet dus een betere trai ner zijn opgestaan na een ge dwongen vakantie in Luxem burg. mag na een dergelijk be stuursbesluit de voor de hand liggende conclusie luiden. Maar neen, zo liggen de zaken in Rot terdam niet. Nu er zekerheid over UEFA-Cupvoetbal bestaat, verdient Jezek een andere bena- PRAAG (AFP/Rtr) - De basketbal- ploeg van de Sowjet-Unie heeft gisteravond in Praag zijn Euro pese titel geprolongeerd. Na een ruststand van 43—25 werd Joego slavië met 84-67 verslagen. De Sowjet-Unie nam revanche voor de nederlaag die de ploeg in de Olympische finale tegen Joego slavië leed en boekte zijn der tiende toernooizege in 22 jaar. In de wedstrijd om de derde plaats zegevierde Tsjechoslowakije met 101-90 over Sparye. De Sowiet-Unie beëindigde het toernooi ongeslagen. Ook Joego slavië slaagde er niet in de Sow- jet-formatie écht te bedreigen. Anatoli Misjkin zorgde voor 29 punten, Valdis Valters was goed voor twintig punten. Kresimir Cosic was topschutter bij Joego slavië met achttien punten. De einstand is: 1. Sowjet-Unie, 2. Joegoslavië, 3. Tsjechoslowakije, 4. Spanje, 5. Italië, 6. Israel. 7. Po len, 8. Frankrijk, 9. Griekenland, 10. West-Duitsland, 11. Turkije, 12. Engeland. i 4 dering. Althans, in die termen liet Stephan zich ongeveer uit. „In de laatste helft van deze com petitie moesten we minstens een punt pakken. Daar kwam het elf tal niet aan toe, dus vond het be stuur dat er wat moest gebeuren. Nu het seizoen bijna is afgelo pen, kan worden afgestapt van het korte-termynwerk. Er ligt nu een nieuwe competitie voor de deur", bagatelliseerde de direc teur niet zonder gêne de onna volgbare schijnbeweging van het bestuur dat andermaal weigerde naar buiten toe verantwoording af te leggen voor het beleid. „Of wy met het terughalen van Je zek gezichtsverlies lijden? Zulke vragen moeten aan Stephan wor den gesteld, die wordt er dik voor betaald om dergelijke onzin te beantwoorden", bediende voorzitter Guus Couwenberg zich maar eens van het door hem al vaak gehanteerde afschuifsys teem beleid. Zodat Stephan de kastanjes uit het vuur moest halen. De hem vooraf opgelegde tactiek kwam neer op het neerlaten van een rookgor dijn. dat met een spervuur van nietszeggende wooden werd neergelaten. „Er valt weinig meer te zeggen dan dat het be stuur en Jezek gezamenlijk be sloten hebben verder te gaan", sprak Stephan, die heftig ont kende dat het Feyenoord-be stuur door de dreiging van een afkoopsom op zijn schreden was teruggekeerd. Vaclav Jezek liet intussen uit niets blijken dat hij een soort presti- geoverwinning op het Feye- PARIJS - Door een achterstand van twéé sets en een wedstrijdpunt op te ruimen heeft Ivan I.endl gisteren voor het eerst in zijn carrière de finale bereikt van een groot toer nooi, de Open Franse Tenniskampioenschappen. De 21-jarige Tsjechoslo waak moest vier uur en 23 minuten uittrek ken om de Argentijn José Luis Clerc, die twee dagen eerder een dergelijke marathon (vier uur, 26 minuten) had gewonnen van Connors, met 3-6, 6-4,4-6, 7-6 (tie break 9-7), 6-2 te verslaan. Lendl overtrof zichzelf daarmee niet al leen omdat hij in Parijs slechts als vijfde is geplaatst en normaal gesproken al in de kwartfinale had moeten worden uitgescha keld, maar ook omdat hij in de Franse hoofdstad nooit verder is LEIDEN - Hallvar Thoresen heeft gekozen voor PSV. De FC Twente—aanvaller liet gister avond vanuit New York weten dat hij het aanbod van de New York Cosmos heeft afgewezen. PSV moet met de Twentenaren nog overeenstemming bereiken over de transfersom. PSV legde inmiddels Jan Poort vliet (4 jaar) en Piet Wildschut (3 jaar) voor komend seizoen vast. Bovendien contracteerden de Einhovenaren de amateurs René van de Broek (Unitas) en Rob' van Alkemade (VUC). Martin Vreysen verlaat NAC. De Brabander, die driekwart mil joen moet opbrengen, wilde een full-profcontract. Voorts heeft Twente interesse voor Wanny van Gils. Ook Willem 11 raakt aan het einde van dit seizoen een aantal spelers kwijt. Frans Roemgens speelt volgend jaar bij Bilzen (België), terwijl Roger Raeven en en André Broeks, die op uitleenbasis in Tilburg speel den, terugkeren naar Roda JC. Leo van Veen is een dag voor zijn 34ste verjaardag tot overeen stemming gekomen met het be stuur van FC Utrecht. Hij teken de een driejarig contract. Henk van der Vlag (31) vertrekt uit de Domstad. Hij komt volgend jaar uit voor Veendam. Het Nijmeeg se NEC legde doelman Harry Schellekens voor nog een jaar vast. Filippo (22) gaat zijn vijfde seizoen bij AZ'67 in. De Leidse student aan de academie voor lichamelij ke opvoeding verlengde gisteren zijn contract. Tenslotte komt Ton Kamphucs definitief uit voor de eersteklasser UVS. De middenvelder van FC Amster dam weigerde bij de eerste divi sieclub het hem voorgelegde contract. gekomen dan de vierde ronde. Zijn „enige" hindernis heet nu nog Björn Borg. Vorig jaar werd Lendl door Borg een van de weinige jongeren ge noemd die het in zich heeft om de ware kampioen te worden. Betty Stöve speelt morgen in Pa rijs in de finale van het ge mengd dubbelspel. Met de Ame rikaan McNair won zij in de hal ve finale van het duo Horvath- Gomez met twee maal 6-3. De tegenstanders van Stöve en McNair moeten komen uit het duel Teeguarden-Gonzales Jaeger-Arias, dat vandaag wordt gespeeld. Nadat hij gisteren met 6-4, 6-4, 7- 5 van Victor Pecci had gewon nen, herhaalde de Zweed dat: „Jongeren als Lendl en Clerc zijn goed tennisnieuws, dus voor mij slecht nieuws". Morgenmiddag kan Lendl zich he lemaal waarmaken, als hij Borg op Roland Garros van een zesde titel kan afhouden. Dat uitgere kend Borg en Lendl zich hebben geplaatst voor de finale, is opval lend omdat beiden in het voor seizoen nadrukkelijk werden ge confronteerd met blessures. Tegen Clerc had Lendl een erg lan ge inwerktijd nodig. Afzonder lijk hadden ze in de voorgaande partijen met aanvallend spel voor stuntwerk gezorgd ten kos te van Connors en McEnroe. Sa men verveelden Clerc en Lendl de toeschouwers twee sets met schaaktennis, voordat de Argen tijn in de derde set eindelijk geinspireerd raakte. De aanlei ding daartoe vormde een door de scheidsrechter in het nadeel van Lendl gecorrigeerde beslissing. De Tsjechoslowaak kon zich aan vankelijk niet over die teleurstel ling heen zetten, kwam in sets met 2-1 achter en leek verslagen toen Clerc in de vierde set drie breekpunten kreeg, waarmee hij op 6-5 had kunnen komen. Had hij er een van benut, dan had de Zuidamerikaan de partij kunnen uitserveren. Lendl bewees ech ter vooral in die fase en in de daaropvolgende tie-break over dezelfde eigenschap te bezitten als Borg: ijskoud in de moeilijk ste situaties. Dat Clerc in de beslissende vijfde set toch nog een kans kreeg, dankt hij aan het feit dat Lendl nog even zijn zelfbeheersing ver loor. Bij een voorsprong van 4-2 en 40-0 sloeg Lendl de bal uit. Hoewel de lijnrechter terecht aangaf dat de Oosteuropeaan in de fout was gegaan, gaf de scheidsrechter de game aan Lendl. Toen de arbiter zich her stelde en beide spelers weer de baan liet opkomen, was Lendl zö kwaad dat hij in eerste instantie drie punten op rij weggaf en ver volgens op 40-40 een voor de scheidsrechter bedoelde bal op het lichaam van een ballenjon- gen sloeg. Het kostte Lendl een waarschuwing, zijn derde in dit toernooi, maar niet de zege om dat Clerc de kracht miste om van deze voordeelaanbieding te pro fiteren, Borg had precies twee uur minder nodig om Pecci te verslaan, waaruit overigens niet mag wor den afgeleid dat de Paraguayaan kansloos was. Hij bracht de we reldkampioen wel degelijK in moeilijkheden, maar omdat hij op beslissende momenten het werk niet kon afmaken, werd Pecci zelf afgemaakt. Zijn spel is beter dan toen hij twee jaar gele- r het eerst in zijn carrière de finale v x groot toernooi, de Open jant als de edelsteen die hij zijn rechteroor draagt. Pecci: „De eerste sets werden door een of twee punten beslist. In de laatste set had ik Borg moeten pakken. Lendl moet dat morgen wel kunnen lukken als hij erg goed speelt. Ik was vanmiddag goed maar niet in supervorm. Dat is tegen Borg nu eenmaal vereist". DEN HAAG (ANP) - Dé Stoop heeft het sponsorcontract met de volleybalvereniging Voorburg opgezegd. Stoop, directeur van een liftcnfabriek, is het niet eens met de Nederlandse volleybal- bond, die hem had verplicht de door hem gesponsorde credivi- sievereniging een extra naam te geven Volgens Stoop is wat door de NeVoBo wordt geëist, in strijd met het onlangs voor twee '-PUL-LUP-PEE 'J Moer IKTTXJCU EFFËTJES ÖOED -ÉTFf- NA- CgMKENl r- jaar verlengde sponsorcontract. "De NeVoBo moet nu maar eens met een duidelijk beleid komen Willen ze recreatie of topvolley- bal", aldus Stoop in een reactie. Hij heeft nog geen plannen om elders in de sportwereld als sponsor te gaan optreden. Stoop heeft het laatste jaar vier ton in de volleybalvereniging geïnves teerd. noord-bestuur had behaald. „Daar ben ik teveel fullprof voor", liet de Tsjech weten. ..zo als ik ook de non-actiefstelling als fullprof heb benaderd Als je voor dit vak kiest, weet je wat je kan overkomen". Het Tsjechische staatsbureau Pra- go Sport, dat beslist over de uit zending van sportlieden en coa ches naar het Westen, is overi gens niet door Jezek op de hoog te gesteld van zijn tijdelijke non- actitiviteit. „Omdat ik de mensen op dat bureau ken. Daar geldt dat contract contract is". Na het duel van vanavond met FC Twente neemt Jezek de be voegdheden van zijn waarnemer Clemens Westerhof over. „De sa menwerking met Clemens was de laatste tijd erg goed", aldus Jezek, „ik stel me voor dat zowel hij als ik de veldtraining blijven doen. Onder mijn verantwoorde lijkheid". Westerhof: ..Ik juich het toe dat Jezek terugkomt. Verder wens ik geen commen taar te geven". In de basisselectie van Feyenoord keert René Notten na een ge sprek, dat gistermorgen met di recteur Peter Stephan plaatshad terug. In de vertrouwde omge ving van het Enschedese Diek- man-stadion schuift Notten bij zyn ploeggenoten aan, nadat as- feyenoord zal René Notten niets in de weg leggen bij een even tuele overgang naar een andere club. „Op mijn verzoek heb ik met directeur Peter Stephan ge sproken over kwesties waar over ik het vorige week zater dag al met bestuurslid Eef van Walsum heb gehad. Kennelijk heeft Van Walsum toen niet be grepen wat Stephan wel be greep", aldus Notten. De voetballer, die nooit een aan hanger is geweest van het trai nersduo Jezek en Westerhof, twijfelt of hij meegaat naar Ita li. „Maar misschien doe ik het toch. Ook vandaar uit kan ik mijn zaken regelen. In elk geval heb ik nu de toezegging dat ze me mild zullen behandelen bij een eventuele transfer naar een andere club. Ik wil graag weg bij Feyenoord, na alle gebeurte nissen is dat voor beide partijen beter". Behalve het mogelijke verlies van Notten verkeert Feyenoord ook nog in onzekerheid over Andr Stafieu, Joop Hiele en Carlo de Leeuw. Dit drietal heeft de hun voorgelegde contracten nog al tijd niet getekend. sistent-trainer Westerhof hem drie weken geleden uit de groep had verwijderd. Directeur Ste phan: „Nu Jezek terugkomt lost de kwestie-Notten zich vanzelf op. Bovendien heeft Notten een contract, dus..." „Zoals René nu traint, hoort hij te recht weer by de selectie", vond ook daags voor de confrontatie met Twente Clemens Westerhof, die zich opnieuw zwijgzaam toonde over weinig vleiende uit latingen van Notten aan zyn adres. Het FeyenoortLbestuur. dat Wim van Til gisteren voor drie seizoe nen vastlegde, heeft nog geen verdere stappen ondernomen met betrekking tot de aankoop van Wim van Hancgem. Peter Stephan: „Na de Pinksteren gaan we verder praten over Van Hanegem. Daar zyn we nu nog niet aan toegekomen door de za ken van Jezek en Notten. Nu de problemen rond Jezek en Notten zyn opgelost, geldt Van Hane gem binnen het bestuur als hoogste prioriteit" GERARD VAN PUTTEN DEN HAAG (ANP) Lotto 22 heeft geen winnaar opgeleverd. De uit slagen van de lotto, toto en toto- grhjk /ljn le prys, geen winnaar 2e prys: 21.617,50. 3e prys 1 673,80 4e prys 40.30. 5e prys: 19,20. Uitslag toto no. 22 lcprys:/ 7 733,-. 2e prys: 120,50 3e prijs: 22.-. Uitslag toto-gelyk no. 22. le prys: 5.059.30. 2e prys: 158,10 3e prys 52.10. 4c prys 4,10. VOETBAL - De Italiaanse voet balclub AC Milaan heeft zich voor een bedrag van ruim 250.000 gulden verzekerd van het meespelen van Johan Cruyff in het toernooi om de "Supercup", dat van 16 tot en met 28 juni.in Milaan wordt gehouden

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 11