"Meerderheidscollege zou heel nuttig zijn Keuze tussen kabelnet en antenne toch vrij W-eidse agenda PvdA wil samen met progressieven9 D'66 en WD jmcfffK Twee zwaar gewonden na ongeluk STAD EN RAND VRIJDAG 5 JUNI 1981 VOORSCHOTEN - De fractievoorzitter van de Partij van de Arbeid in Voorschoten, Johan Vis ser, heeft onlangs voor zijn partij een notitie ge maakt met als titel: 'Za ken die in de periode tot mei 1982 nog gedaan moe ten worden'. In de notitie komen een aantal aan dachtspunten naar voren, welke nog deze raadspe riode moeten worden be keken. Punten als huis vesting en de accommo- datieproblematiek krijgen hoge prioriteit in Voor schoten als het aan de PvdA ligt. "Ik verklaar niet dat alle punten die in de notitie staan voor juni volgend jaar onder de hamer door moeten. Dat zou een te gro te pretentie zijn. Er is een aantal zaken dat dit jaar nog afgewerkt moeten worden. Maar dat is wel de kleinste categorie. De andere punten moeten wel aandacht krijgen maar kunnen over de ge meenteraadsverkiezingen heen getild worden", aldus Visser. De notitie bestaat uit vier A4-- kringloopvelletjes. De hoofd stukken die aan de orde komen zijn: woningbouw, huisvesting, ruimtelijke ordening, woonom geving, onderwijs, accommoda ties, Lindchoeve, verkeer, ener gie, voorlichting, personeel, sport en recreatie. Het lijkt op een soort voorontwerp van het nieuwe verkiezingsprogramma, maar eigenlijk is het een bijstel ling van het oude programma van driejaar geleden. De notitie is ontstaan na de behan deling door de afdeling van de PvdA van het fractieverslag over 1979. De afdeling wilde toen we ten wat de fractie het komende jaar nog van plan was te doen. Deze vraag werd door de fractie overgenomen en Visser kwam met het lijstje van aandachtspun ten. Als fractie heeft de PvdA nog geen definitief standpunt be paald. Het ziet er wel naar uit dat de overige leden over de ver schillende punten nagenoeg het zelfde denken. Al tijdens de be grotingsbehandeling in februari van dit jaar, kwamen enkele pun ten tijdens de algemene be schouwingen naar voren. Meerderheid Een aantal punten die in de notitie staan komen niet overeen met het gezamenlijke programma dat de vier politieke partijen in de Voorschotense raad in 1978 heb ben opgesteld. Voorschoten heeft een afspiegelingscollege. De drie grootste partijen, WD, CDA en PvdA/PPR hebben ieder een wethouder in het college. Visser is van mening dat je als partij, ook in een afspiegelings college, best oppositie mag voe- "De compromis-voorstellen uit het college, komen vaak niet tege moet aan je eigen programma. Iedere fractie zou tot oppositie moeten durven overgaan. De wethouder zou de fractie hier voor ook ruimte moeten bieden. Je moet natuurlijk wel nauwkeu- ring afwegen of het nuttig is. In de Nederlandse politiek wordt het al gauw eigenaardig gevon den als je je eigen wethouder niet steunt. Ik vind dat het te vaak ge beurt." "In de Nederlandse verhoudingen zouden best bepaalde politieke partijen een tijdje buiten het be stuur mogen zitten. Ik zou het bijzonder nuttig vinden om na de gemeenteraadsverkiezingen een meerderheidscollege te vormen. Dit zou dan bestaan uit de WD, D'66 en de progressieve partijen. Dit moet bespreekbaar gemaakt worden. Ik denk dat het politiek erg nuttig is. De twee belangrijk ste punten die de partijen lande lijk gezien uit elkaar houden, vrede-veiligheid en de sociaal economische orde. vinden we plaatselijk niet terug. De PvdA en de WD scheiden op gemeen telijk niveau vooral wat betreft de huisvesting en de politie." Huisvesting Het punt van de huisvesting zou inderdaad plaatselijk wel eens een heel moeilijk 'strijdpunt' kunnen worden. De gedachten verschillen bij deze twee partijen behoorlijk, zeker als wordt geke ken naar de punten die in de no titie van Visser staan. Stond in Voorschoten bij de bouw van woningen de verdeling 1/3, 1/3, 1/3 centraal, deze wordt nu door de PvdA veranderd in 33 percent premie A en B-wonin gen, 50 percent woningwetwo ningen en maar 17 percent voor de vrije sector. Ook wil hij dat er betaalbare'woningen komen. De woningwetwoningen mogen een maximale huur hebben van 11 percent voor de minimuminko mens en 17 percent voor modale inkomens. Uitgerekend is dat het geraamde tekort van het grondbedrijf bij deze voorstel len, 15 miljoen gulden zal bedra gen. Een tekort wat uiteraard niet zomaar op tafel kan komen. Visser vindt dat in ieder geval de reserves van het grondbedrijf aangesproken moeten worden. Duidelijk stelt hij dat de reserves niet meer gebruikt mogen wor den voor projecten als het kunst- grasveld en het zwembad. Bei den zijn uit de reserves van het grondbedrijf betaald. "We kun nen als het nodig is geld lenen en desnoods komen we een keer met een niet sluitende begro ting." Plaatsing op de zogenaamde Bijla ge 2 is voor Visser ook één van de punten om tot een goede verde ling van de woningen te komen. Plaatsing op Bijlage 2 van de woonruimteverordening 1947 houdt in dat als je in een huis gaat wonen met een huurprijs onder 570 gulden of een huis koopt onder de 270 duizend gul den, er een woonvergunning ver plicht is. Voorschoten is in de re gio Leiden één van de weinige gemeenten die niet op die bijlage voorkomt. "Je hebt een lange lijst met wo ningzoekenden, als gemeente moetje dan de gehele woonvoor- raad beheren en beheersen," al dus Visser. Met de plaatsing op de bijlage hoopt Visser ook de verkoop van goedkope flats in Voorschoten tegen te gaan. Accommodaties Een ander punt wat nogal uitge breid wordt behandeld in de no titie is het accommodatiepro bleem. Al vele maanden wordt in Voorschoten gewacht op de nota die uiteen moet zetten wat er in Voorschoten voor ruimtes nodig zijn voor de verschillende vereni gingen en instellingen. Visser heeft nu een aantal voorstellen hierover opgesteld. Het belang rijkste is wel dat voor het Am- bachts— en Baljuwhuis. Dit wordt momenteel gerestaureerd. En zoals het er nu haar uitziet, krijgt Voorschoten niet de ver wachte subsidie van zeven ton van ht rijk voor de restauratie. Visser vindt wel dat de restaura tie afgemaakt moet worden. "Over het gebruik van de panden moeten we goed nadenken. De exploitatie moeten we tot een minimum terugdringen. Zaken die een permanente huisvesting nodig hebben, kunnen hierin worden ondergebracht", vindt Visser. Gedacht wordt hierbij aan de voorlichter, de sociale raadsman en inrichten als con tactpunt van het gemeentebe stuur met de bevolking. De zaal van het Cultureel Centrum wil Visser niet missen. Deze zaal zou moeten verdwijnen als de nieuwe KBO-school daar wordt gerealiseerd. Maar ook de plaat- Fractieleider Johan Visser ziet een college met D'66, VVD en de progres sieve partijen volgend jaar na de verkiezingen wel zitten. sing van deze scnool op het bin nenterrein, tussen de zaal en de huidige kleuterschool, vindt Vis ser onacceptabel. "Ik vind dat hard aangetoond moet worden dat de school niet op de plaats van de oost-west vleugel van het Cultureel Centrum kan komen. Een probleem hierbij is wel dat er een woonhuis voor opgeofferd moet worden. De zaal van het Cultureel Centrum zal in ieder geval bijdetijds gemaakt moeten worden." Lindehoeve Een toch wel opmerkelijk aan dachtspunt in de notitie is wel het jongerencentrum De Linde hoeve. "De Lindehoeve staat in de gemeente altijd ter discussie. De samenleving heeft altijd moeite met pubers en juist deze komen veel in het jongerencen trum. De consequentie is dat het centrum in discussie moet ko men met de gemeenschap, want de jongeren zijn in discussie. Ou ders zeggen tegen hun kinderen dat in de Lindehoeve drugs wor den gebruikt, wordt gevreeen, dat er criminele jongeren ko men". Belangrijk vindt Visser om dit soort 'misgedachten' uit de wereld te helpen. Daarvoor zouden de aktiviteiten van de Lindehoeve in een openbare dis cussie besproken moeten wor den. Hij denkt daarbij aan het jaarlijks volgens de statuten te rugkerende 'beraad met de be volking'. Maar ook het gemeen tebestuur moet van haar kant meer openheid geven over het jongerencentrum. De komende tijd zal de Partij van de Arbeid wel regelmatig terug komen op de punten die door de fractievoorzitter zijn opgesteld. Zaken als woningbouw en de ac commodatie zijn op dit moment al aan de orde. Andere punten zullen of via de wethouder ge speeld worden of de partij zal desnoods komen met een aantal initiatiefvoorstellen. Visser: "Ini tiatiefvoorstellen zijn wel aardig, maar ze moeten wel maatschap pelijk urgent zijn of politiek haal- PAUL VAN DER BURd Casema komt Zoeterwoude tegemoet Terrein van kindertehuis niet bebouwd VOORSCHOTEN - Het terrein van het voormalige Kindertehuis Nieuw Voordorp in Voorschoten zal voorlopig niet worden be bouwd.De firma Bagon is de ei genaar van de grond, maar zegt geen geld te hebben voor de uit voering van de plannen. De be doeling was dat het oude huis van Nieuw Voordorp, dat jaren lang in half vergane staat over eind stond, opnieuw opgebouwd zou worden. Achter dit pand zou den dan een aantal kantoorpan den komen. Veel was er van het voormalig kin dertehuis niet meer over. Regel matig zag de jeugd uit de buurt het kindertehuis als een schitte rend brandobject. Maar liefst zestien maal moest de brand weer dit jaar naar het kinderte huis om brandjes te blussen. Uit eindelijk werd op aandrang van de gemeente overeengekomen dat het tehuis door Bagon ge sloopt zou worden. De sloopwerkzaamheden zijn ach ter de rug, het terrein ligt nu braak. Plosteling komt de firma Bagon nu echter met de medede ling dat het opnieuw opbouwen van het voormalige kindertehuis geen sprake meer kan zijn. Geld gebrek is het argument. Het col lege van burgemeester en wet houders reageerde direct op deze 'weigering' met de mededeling dat het gehele bouwplan nog maals in overweging wordt geno- LEIDERDORP - De heer Van Aalderen (links) krijgt uit handen van de heer Paats, voorzitter van de BB krin g-A Zuid-Holland het kringbord aangeboden. De heer Van Aalderen nam op 1 juni na 21 jaar afscheid van de Bescherming Bevolking. De afgelopen 17 jaar is hij werkzaam geweest bij de kring Leiden. Boegspriet De verkenners van Scouting Zoe terwoude organiseren morgen middag vanaf drie uur een wed strijd boegsprietlopen bij het Don Boscohuis over de Zuid- buurtsevaart. Jongens en meis jes tot en met 15 jaar kunnen deelnemen. De verkenners pro beren met deze stunt hun activi teiten wat in de publiciteit te brengen. Feestweek In de Lindehoeve in Voorschoten begint morgen de feestweek met muziek van de plaatselijke fanfare. Bij het jongerencen trum is een informatiemarkt en terras ingericht. Vanaf twee uur treedt de folkband Mallard op. Hoogtepunt van de eerste feest dag moet de talentenjacht wor den die 's avonds vanaf negen uur wordt gehouden. WARMOND - Een speedboot,-en kele weken geleden gestolen in Leiden, is deze week weer terug- gevoonden. De politie te water van Warmond vond de boot. die inmiddels een nieuwe verfje had gekregen, terug in Leids water. De dieven zijn nog niet gevon den. OEGSTGEEST - Een 62-jarige Leidse bestuurder en zijn 18-ja- rige passagier zijn vanochtend zwaar gewond geraakt bij een ongeval op de kruising Koren bloemlaan en Dahlialaan in Oegstgeest. De personenauto van de twee Leidenaars kwam in botsing met een vrachtwagen waarvan de Haagse bestuurder geen voorrang verleende. De ge wonden moesten worden over gebracht naar het Academisch Ziekenhuis; hun auto werd to taal vernield. De vrachtwagenbe stuurder werd niet gewond. ZOETERWOUDE - Het ziet ernaar uit dat de Zoeterwoudenaren toch vrij kunnen kiezen tussen aansluiting op het kabelnet of vasthouden aan de gemeen schappelijke antenne (GAI). Eer der waren de gemoederen in Zoeterwoude, met name in de gemeenteraad, nogal opgelaaid. Dit kwam door een brief van de beheersmaatschappij van de ka- bel-tv, Casema, waarin de bewo ners min of meer voor het blok werden gezet om te kiezen voor het kabelnet. Een combinatie van beide zou storingen tot ge volg hebben. Casema liet om de ze reden weten dat niet tot aan sluiting te zullen overgaan voor zo'n 400 woningen als de GAI in stand zou worden gehouden. CDA-raadslid Minnekus zei gister avond tijdens de raadscommis sievergadering voor openbare werken uit niet-commerciële hoek het tegengestelde te heb ben gehoord over beide syste men naast elkaar en verzocht Ca sema om met meetrapporten voor de dag te komen. Deze zijn volgens de maatschappij niet voorhanden. Dit versterkte het wantrouwen bij de commissiele den dat het de Casema slechts om financiële voordelen te doen is. Ook een vertegenwoordiger van Casema, die gisteravond aanwe zig was bij de commissieverga dering, kon het ongenoegen niet wegnemen. Hij voerde aan dat de brief door tijdnood in onzorgvul dige bewoordingen was gesteld. Daarbij werd nog opgemerkt dat het voor Casema de eerste keer is geweest dat de deeleigenaren van een GAI individueel moes ten worden aangeschreven, daar deze meestal in een vereniging zijn georganiseerd en zodoende de meerderheid beslist over handhaving van het systeem. Door het ontbreken van een ver- enigingsvorm wilde Casema snel een beslissing van de betrokke nen uitlokken met het verzenden van deze brief. Prachtig CDA-er Minnekus zei daarop het verhaal van Casema prachtig te vinden, maar er niets van te gelo ven. Ook het raadslid mevrouw Kolff (Progressief Zoeterwoude) veroordeelde de handelwijze van het bedrijf. "Dat de bewoners door Casema voor het blok wor den gezet bezorgt mij een nare smaak in de mond", zo zei zij. Nu alles voor Casema anders loopt dan verwacht zal de maatschap pij in Zoeterwoude eerst een en- quete-uitslag onder de bewoners over de aansluiting op het kabel net afwachten. Daarna zullen en kele voorlichtingsavonden be legd worden. Wijst de enquête uit dat slechts een kleine minder heid geen behoefte heeft aan ka- bel-tv dan zijn er volgens Case- ma twee oplossingen. Allereerst kan men dan toch gewoon alle huizen aansluiten op de kabel, waarbij de mensen die dit niet willen een filterinstallatie krij gen, die alleen Nederland I en 2 doorlaat. Dit komt de bewoners op 7 gulden per maand te staan. Na vier jaar kan men dan beslis sen om alsnog toe te treden of zelf een antenne op het dak te ne men. Een tweede alternatief voor men sen die de gemeenschappelijke antenne willen behouden (dus geen kabelaansluiting) is een omleiding via het kabelnet. Het onderhoud van de mast zal dan wel financieel door een kleine groep aangeslotenen worden ge dragen. Deze omleiding kost de betrokkenen 3,40 per maand. De aansluiting op het kabelnet komt op 13,95 per maand Bibliotheek in Leiderdorp wordt verhuurd LEIDERDORP - Als eind van dit jaar de bibliotheek vanuit het ge bouw aan de Tollcnaersingel ver trekt naar het nieuwe onderko men in het multi-functionele ge bouw aan dc Engelendaal, zal balletschool Els Joosten het hou ten gebouw voor 20 000 gulden per jaar gaan huren van de ge meente. De balletschool zal wel minstens vijf jaar aan de Tolle- naersingel moeten blijven. Op deze manier wil de gemeente de leegstand van haar gebouwen voorkomen. LEIDERDORP - Het bestuur van de zwem- en polovereniging "De Does" is niet van plan het voor beeld van de gemeente Zoeter woude te gaan volgen en de toe gangsprijzen tot het zwembad drastisch te verlagen. Weliswaar is door de maatregel in Zoeter woude het zwembadbezoek aan zienlijk toegenomen, maar de vraag is, of dat zo zal blijven. Wel wil men in het Leiderdorpse bad voorzichtig zijn met tariefsverho gingen. Het zwembad kosste de gemeente Leiderdorp vorig jaar 480.000 gulden, ongeveer een ton meer dan men had verwacht. Als be langrijkste oorzaak voor deze forse tegenvaller werden gister avond in de commissie beleids planning. belastingen en finan ciën genoemd de sterk gestegen energieprijzen. Ook de perso- Tarieven bad Leiderdorp niet omlaag neelskosten en het teruglopende aantal bezoekers dragen flink aan het tekort bij. De verminde ring van het bezoek is vooral te wijten aan de slechte zomers en het feit, dat er in de omgeving te veel zwembaden zijn. Op het gebied van energiebespa ring is er volgens bestuursleden Van Ark en Van de Ploeg al enig succes geboekt. Maar om tot nog verdere besparingen te komen, zal er ongeveer 500.000 gulden moeten worden geïnvesteerd. Dat is veel meer dan de bespa ring, die daarna verwacht kan worden. Overigens waren de commissiele den erg tevreden over het beleid, dat "De Does" heeft gevoerd om het verlies binnen de perken te houden. Zo werkt men bijvoor beeld met maar tien man perso neel, volgens Van de Ploeg "het absolute minimum". De com missie was het erover eens, dat bij een eventuele overname van het zwembad door de gemeente het verlies alleen maar groter zou worden. Desondanks wordt er door gemeente en verenigings bestuur verder gezocht naar wenselijke en mogelijke bezuini gingsmaatregelen. Wethouder Bezemer (PvdA) vond, dat "we daarover gematigd positief kun nen zijn". VRIJDAG Leiden. Vijf Meihal, twirlfeétival, 20.00 Leids Vrijetijdscentrum - Breestraat 66, optreden band Skidmark, 21 uur. VTL-terrein - Vliet complex, sportdag voor de jeugd, fancy-fair een rad van avontuur en een rommelmarkt, za om 10 Microtheater Imperium - Oude Vest 33e, 'Liefde is 't fundament', vr en za om 20.30 uur. 't Parlement - Nieuwe Rijn 52, club v. alleenstaanden. 20 uur. Rapenburg 48 - NVSH-trefcentrum, open soos, 22 uur, tel. 149987. Dierenbescherming Leiden, melding zwerf- en gevonden dieren, tel. 212026. Caeciliastraat 18, open-huisavond L.V.L., 21 uur. tel. 764236. Wassenaar - restaurant Bellevue, poli tiek café, 21 uur. Voorschoten - Lindehoeve, zaterdag, feestdag vanaf 10.30 uur, 's avonds ta lentenjacht. ZATERDAG Leiden - Leids Vrijetijdcentrum, optre den new-wave band Suspect uit Rotter dam, 21 uur. Vijf Meihal, nationale kampioenschap pen twirling, strutting en danstwirl, 09.00 uur. Jongerenvereniging Augustinus - Ra penburg 24, film 'All the Presidents Men', daarna optreden van de band WW en de Steunzolen. Nieuwe Mare hoek Oude Singel - Antiek en curiosa markt, 9.30-17 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, vanaf 22 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-luur. Waag - Aalmarkt, antiek en curiosa markt, 9-17 uur. ZONDAG Leiden - Middelweg 19c, kindervoor stelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel. 125802. Terrein Groenoordhallen, circus Maris- ka, 15.00 uur. Voorschoten - Lindehoeve, feestdag vanaf 11.30 uur met o.a. optreden Spar- go en video farm nachtconcert wijlen Bob Marley. MAANDAG Leiden - Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizerlaan, bejaardensoos Zuid- West. 14.30 uur. Terrein Groenoordhallen: circus Maris- ka, 15.00 uur. Voorschoten - Lindehoeve feestdag met sportgala en popcircus: presentatie Voorschotense bands, vanaf 13.30 uur. Zoeterwoude - Pinksterfietstocht ver trek tussen 7.30 en 12 uur vanaf 't Cen- - ARTSEN Leiden - De weekendienst begint za om 0 uur en eindigt zo om 24 uur. Wijk 1 - Boerhaavedistnct, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za, S. Kooijman, Noordeindsplein 2a, tel. 122268; zo, H.J. Klaassen, Witte Singel 69, tel. 123089; ma, J.E.C. Crul-Kelder- huis, Nooreindsplein 8a, tel. 142888. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, de Waard: za, J. van Gent, Zoeterwoudsesingel 28, tel. 122538; zo, A. van Luijk, Wasstraat 2a, tel. 122522; ma, E.K. Fogelberg, de Sit- terlaan 18, tel. 132877. Wjjk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: za, A.A. van Rijn, Melissestuin 5, tel. 210797; zo, A. Boer, Kennedylaan 46, tel. 310420; ma, F. Lahr, Zoeterwoudse singel 11, tel. 120347. Voor de praktijk van Groeneveld, Van Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, Van Tol, Zwijnenburg, Verhage: za, zo, R. v. Leeuwen, Hooigracht 48a, tel. 133834, spreekuur za en zo van 11-11.30 uur in Gezondheidscentrum Merenwijk, Ros molen 2; ma, H.A.M.M. Meijer, Stokroos 1. tel. 122113, spreekuur van 11-11.30 Leiderdorp - za, H.B. van Wijk, v.d. Valk Boumanweg 198, tel. 890529; zo, F. Kemme, Grotiuslaan 12, tel. 893139; ma, P. van 't Woud, Hoofdstraat 40, tel. 410070; za en zo spreekuur van 12.30 tot 13 uur in Gezondheidscentrum Florijn 10, tel. 891000; ma spreekuur van 12.30 tot 13 uur aan hetzelfde adres. Oegstgeest - za, zo, J.B. Hugenholtz, Prins Hendriklaan 4, tel. 155666; ma, E.W.F. van Walchren, Oranjelaan 29, tel. laan 1, tel. 2356; zo, A. Tromp, Leidse- weg 328, tel. 071-762159; ma, S M. Plat- teel-de Jongh, Diepenbrocklaan 6, tel. 5417. Wassenaar - Noord - za, zo, H.W. Plink, Prinsenweg 44a, tel. 12075; ma, J.A.J. Paulides, V. Z. v. Nijeveltstraat 42, tel. 14561; Zuid - za, zo, K T. de Wit. Kerk straat 42, tel. 12460; ma, M.H. van Tolin gen, Weteringlaan 4, tel. 78303. dienst van de apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van vr 5 tot 8 juni 8 uur 's morgens door Centraal Apotheek, Breestraat 74, tel. 120552; Apotheek Boekmer, Florijn 19, Winkel hof Leiderdorp; van 8 juni 8 uur 's mor gens tot 12 juni door Haven Apotheek, Haven 18, tel. 120085; Apotheek Lin- neaus, Kempenaerstraat lb, Oegstgeest, tel. 153274. DIERENARTSEN Leiden - voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest; za, zo, ma, A.W. Helder, Hermelijnvlinder 36, tel. 146686. H. Vestjens/M. Vesjens-Raadsveld, Rijn tel. 153266. Voorschoten - J. Frencken, J. Rontgen- laan 14, Leidschendam, tel. 070-271110. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604, tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond- Interkruis, Lijtweg 7, tel. v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - T. de Bruin, L. v. Deijssel- laan 20, Hillegom, tel. 02520-22076. LEIDSCH DAGBLAD DAGBtAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leldsch Dagblad B.V. Hoofdkantoor, Witte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 Nebezorglng van Telefoon 071-123143. Abonnementsgelden bij overschrijving geen administratie- en Incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884. Kwartaalabonnement 49.55 Per post f 71,90. Jaarabonnement f 186,70. Per post f 276,10. Losse nummers f 0,70. Directie: G. Koopman Hoofdredacteur: A.A.M. Schuurmans Ad|unct-hoofdredacteur: R.D Paauw. Alg. redactiechef: J.M.J. Post. Rubriekchefs: J. Kroon (stad) J.P.M. van der Meer (regie) (buitenland) A.A. van Brussel (sociale economie) P.J. Tombe (sport) P.C. Rosier (radio en televl- ale, kunst) S.J. de Groot (geestelijk leven) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. In: Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cairo, Rome, Madrid, Stockholm, en D|akarta. Redactie randgemeenten: TEI. 071-125260 of 071-144941 tst. 222 Ch.' Lennortz tel. 071-133202 Correspondenten: Leiderdorp R. Zaadnoordljk 071-121481. Oegstgoest H. Sonders 071-155854. Voorschoten J. Peeters 071-769935. Zoeterwoude R. Stevens 071-890847. D.J. Roeleven. 01715-1403 Warmond R. Hoekstra. 071-762551. Wassenaar W. Olyslagers 01751-15816 Leiderdorp: F. Snijders.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2