Klooster schuureen strop Twee leerjaren middenschool Rehabilitatie voor Chamuleau en Van Casteren Forse bezuiniging gewesten /N "H£T WDSCH DAG Ashramcollege Auto rijdt vos aan Voor veiling Flora of Rijnsburgse bank Zaak Haagse portier uitgesteld VOOR EEN EI6EN ABONNEMENT ZON PER POESPAS, BEL 071144941 Of stuurde bon in VRIJDAG 5 JUNI 1981 STREEK PAGINA 19 ALPHEN AAN DEN RIJN Minister A. Pais van Onderwijs heeft op aandrang van de Vaste Tweede Kamercommissie het Ash ramcollege in Alphen toestemming gegeven om in 1982 te star ten met een eerste én een tweede leerjaar middenschool. Dit betekent dat reeds aangemelde leerlingen voor de brugklas niet teleurgesteld behoeven te worden, omdat volgend jaar de moge lijkheid bestaat met het middenschoolonderwijs door te gaan. Na de teleurstellende mededeling van de minister begin deze maand dat het middenschoolexperiment in augustus van dit jaar nog niet het groene licht kreeg en opnieuw een jaar werd uitgesteld, is door ouders, leraren en stichtingsbestuur van het Ashram grote druk uitgeoefend op verschillende Tweede Ka merleden. Met name het PvdA-kamerlid J.A. van Kemenade heeft zich ingespannen om een tussenvoorstel, afkomstig van het Ashramcollege (voor het cursusjaar 1982-1983 een eerste en tweede leerjaar middenschool) er bij de minister door te slepen. Hetgeen dus is gelukt. In augustus hebben ongeveer 190 nieuwe leerlingen middenschool-onderwijs op het Ashram. De Ashram-scholengemeenschap is nog druk bezig om per augus tus een nieuwe rector te kunnen aanstellen. Dit is één van de eisen van de minister. Kennelijk zijn nog geen goede kandidaten gevonden, want een tweede advertentieronde bleek noodzake lijk. Nieuw schoolbestuur: ALPHEN AAN DEN RIJN - De vorig jaar geschorste en inmiddels ontslagen vroege re rector van het Ashramcol lege drs. W. Chamuleau is door het huidige bestuur van de school volledig gerehabili teerd. Na uitvoerige studie van de stukken staat het schoolbestuur op het stand punt dat zowel Chamuleau als de eveneens geschorste conrector H. van Casteren ten onrechte het functione ren aan de schóól onmogelijk is gemaakt. "Na uitvoerig beraad zijn wij helaas tot de conclusie geko men dat de heer Chamuleau het rectoraat van de school niet daadwerkelijk meer kan vervullen. Ten de heer Van Casteren moet gezien zijn gezondheidssitua tie - het resultaat van het medisch onderzoek worden afgewacht", aldus het be stuur, dat het in hoge mate betreurt dat destijds geno men maatregelen (door het vorige bestuur, red.), die ten onrechte zijn genomen, ken nelijk onherstelbaar door werken. Het bestuur wil niet nader toe lichten waarom Chamuleau niet als rector kan terugke ren. "De achtergronden kun nen wij niet geven zonder de privacy van de heer Chamu leau te schenden", aldus het bestuur. LEIDEN - Aan de Christelijke Scho lengcmccnschap De Vlietschans in Leiden zijn dc volgende kandidaten geslaagd Atheneum: E. Aukema, S. Bauwens. P. van Beest. A. v.d. Berg, H. v.d. Berg. B. Bernmg. M. Beij. L. Bezetner. S. Boesveld. B. Boter, A. Bukman. C. Buve. E de Buvry de Mauregnault. E Degreef. J. Drop. P Ellen. H. Eyk- hout. E. Franx. G. Gelderblom. T. Geldhof. J v. Gent. F. van Haarlem. D Harteveld. L. Helleman, R. don Hertog, J. Heijmerink, J. Huyser. M. de Jong. M. Jonk. M. v.d. Kaaij. M. van Kampen, W Kanbier, I van Kas- terop. D Klaver. S de Kluizenaar. Y. Kneijber. R. Korswagen. R. Land wehr. S. Leitch. J. Lemmerzaal. C. Morgenland. G van Mossel. M Nieu- wint, B. Noordhoek. M. Norel. S Nij- huis. C. Offringa. A. Pannekoek. M. Pietersc, J. Piso, D Quick. J Ravens- bergen, A. de Reus, W. Reijniersc. D Rietveld, M. van Roon, A Rozema, B. de Ru. D. Stelpstra. M Stikkelorum, E. Tysen, J. Verhoog. M. Verweij. T Wermink. I. Wildschut, E.J. Witte- veen. G v.d. Woude, J. de Zeeuw. W v. Zonneveld. J. v.d. Zwan, L. van Zwieten. M. Bach, P. Baer, Y. Bekker. I v.d. Berg, S. Bergman. A. Berkhout. R Berkhout, H. van Biemen. S Boluyt. A. Braggaar, P. de Bruin. R. de Bruin. S. de Bruijne. J. van der Bij, R. Carn- bier. H. Carree, E van Dorth. M. Droogh. R. Dijkstra. L. Eradus. R v.d. Geest. E. Gelderblom. A. Gerritsen. K. de Geus. C. de Graaf. C v. 't Hag. B. van Halem, J Heemskerk, C. Heij merink. N. v. Hof. P. Hoogvliet, R. v. Houdt. L de Jong, J v Klaveren. M. v d. Kleyn. J. Knoester. C de Koning. L. v Leeuwen. D Lim, P Luns, K. Mentink. I Middelkoop. J, Mol. S Nazioom tan. K de Nys. E J. v. Ooy. C Pels. G J Pieterse. A. v.d. Ploeg. B de Ridder. J de Ridder. R Rob bers. M Roodenburg. T Rijsdam, M Saaltink. C Schelvis. M. Schrijver, E. Segaar, F Smeder. P Spies. R v Spronsen. M. Taal. A v d Tang, K. Van. M Verheij. A Versloot. B Ver ver. E. Vilders. M Vlootman. A. de Vries. J D. Waasdorp. L. Wachman. O. Baars. G. v.d. Berg. W Berkhuizen. ALPHEN AAN DEN RIJN - Op de Kalkovenweg bij de Christe lijke Agrarische school is gister nacht een vos door èen auto aan gereden. Het gewonde dier werd door de automobilist naar de die renkliniek aan de Van Eijck- straat gebracht, maar daar bleek dat de ongeveer één jaar oude vos niet te redden was. Volgens de automobilist heeft deze in een flits meerdere vossen ge zien, hetgeen erop zou kunnen duiden dat er in de buurt een vossennest zou zijn. Het is een zeldzaamheid dat vossen zo dicht bij een grote stad in het westen van het land worden ge signaleerd. GESLAAGD LEIDEN Aan de Leidse universiteit slaagden voor het doctoraalexamen: Geschiedenis: R.P van der Plicht, Lei den. M.A.V. Exk, Voorschoten, K v.d. Tempel, Leiderdorp. Kunstgeschiedenis: E.C. Vaillant, Zoe- terwoude, E.W. Mulder, Leiden, J.M.S. Perryck, Leiden. Nederlands: L.M. Leeuwe, Leiden, I.B. geest. Psychologie: B. de Jong. Leiden. H. van der Meij, Wassenaar, A.C. Verhoeve. Leiden. A.J. v.d. Wege, Leiden. Pedagogiek: K. Jansen, Leiden, S.J. Dorsman, Leiderdorp. Algemene literatuurwetenschap. P.A.J. Korenhof. Roelof'arendsveen, J.G. Mooi. Natuurkunde: K.M. Horsley. Lisse, H.W.V. Kesteren, Leiden, M.J. Betlem, wijk. Leiden. M C. Roos. Leiden. J.M.G. Looloos, Leiden, F. Galis. Leiden. Farmacie: S.M.E.P. Heslenfeld, Leiden. L.H.L.M. Bakermans, Leiden, N.F.J. Driever, Leiden, C.J. Heiman, Leiden. Arts „oude stijl": W.N.M. Steur. Alphen. Arts ..nieuwe stijl: W.H. Bharos, Leiden, J.W. Birza, Leiden. 1. Dawson, Oegst- geest, F.J. De Waard-Hiemstra, Leiden. R.A. Monerie. Voorschoten, S.K. Oei. Leiden, J.C. Osselton, Leiden, J.A. Van der Sluijs, Leiderdorp. M E. Spiers- Trouw, Leiden, C. Venteville, Wasse- Apotheker: R.A.W. De Jong, Rijnsburg, E.C. Nossbaum, Leiden, E.V.M E. Rit- zen, Leiden. Frans; A.J.F. Perizonius. Leiden. Expositie gehandicapte in Katwijk KATWIJK - "Niemand is vol maakt" is het motto van een ten toonstelling van boeken over het gehandicapte kind in de jeugdbi bliotheek in Katwijk. Deze tentoonstelling, die de gehele maand juli wordt gehouden, is in het kader van het internationale* jaar voor gehandicapten. Op de tentoonstelling zijn veel ver schillende boeken te zien. Boe ken over en voor kinderen die vanaf hun geboorte gehandicapt zijn, maar ook boeken voor kin deren die door een ongeluk ge handicapt raken. Naast boeken en ander schriftelijk materiaal zijn er ook foto's te zien. waarop de verschillende ge volgen van het gehandicapt zijn. zijn te zien. i wat NOORDWIJKERHOUT - Veel scholieren en bewo- gegeven, zoaat de kinderen konden ners van de Sint Bavo hebben gisteren onder een het scheren met de wol gebeurde, stralende zon een demonstratie schaapscheren op De organisatie vond het evenement zo geslaagd dat de kinderboerderij van de Sint Bavo bezocht. het al bijna zeker is dat het schaapscheren volgend Tegelijkertijd werd ook een demonstratie wolspinnen jaar ook weer op de boerderij is te bewonderen. Rijk snoeit in bijdrage RIJNSTREEK - Het inter gemeentelijk overlegor gaan Rijnstreek (IGOR) en het intergemeentelijk samenwerkingsorgaan Midden-Holland (ISMH) krijgen de komende jaren aanzienlijk minder geld van het Rijk. Toch ver wachten zowel IGOR-se- cretaris A.P. van Digge len als A.M. de Nies van het ISMH de komende ja ren nog geen grote finan ciële problemen. Beide pre-gewesten hebben, ge zien de ervaringen van de afgelopen jaren namelijk al rekening gehouden met een vermindering van de rijksbijdrage. n 1977 stelde het ministerie van binnenlandse zaken een subsi die-regeling voor pre-gewesten vast, waarbij de overlegorganen een vast bedrag en in een aantal gevallen nog een bedrag per in woner kregen. Al snel sloegen de bezuinigingen echter toe: in 1979 werd geen prijs-compensatie meer gegeven en in 1980 kwam daar nog eens een korting op de uitkering van tien procent over heen. Desondanks kreeg het IGOR vorig jaar nog 65.000 gul den en het ISHM bijna 7,5 ton. Het IGOR krijgt dit jaar echter nog maar 45.000 gulden en het vol gendejaar 22.500 gulden. Daarna houdt de rijksbijdrage op, een af bouwregeling die voor alle pre- gewesten geldt die in 1977 nog geen 100.000 inwoners hadden. Secretaris Van Diggelen ziet ech ter niet veel problemen ontstaan, omdat de IGOR-begrotmgen al tijd grotendeels worden geba seerd op de bijdragen van de deelnemende gemeenten. "Wc hebben die rijksbijdrage altijd als een soort extraatje be schouwd waarvan we bijvoor beeld het verkeersonderzoek van vorig jaar hebben betaald. Maar we hebben dat bedrag nooit structureel gemaakt in onze be groting", aldus Van Diggelen. Voor dergelijke projecten zal de komende jaren dus geen ruimte meer zijn, of de drie man sterke IGOR-staf zou het zelf moeten gaan doen. Daarvoor ontbreekt echter de specifieke kennis. Maar. zegt de secretaris, voorlo pig zijn de drie IGOR-medewer- kers nog bezig met de 'afwer king' van het verkeersplan en staan er voor de komende jaren geen grote projecten op stapel. Voor het ISMH, dat met dertien deelnemende gemeenten en 230.000 inwoners veel groter is dan het IGOR, betekent de nieu we regeling dat de rijksuitkering de komende jaren wordt bevro ren op het niveau van 1980. De deelnemende gemeente zorgen voor nog eens byna zeven ton, en dat geeft al aan dat het rijksgeld voor het ISMH veel belangrijker is dan voor het IGOR. Woord voerder De Nies denkt dat een bevriezing op het peil van 1980 niet zo'n ramp 'als het daar ten minste bij blijft'. RIJNSBURG - De veiling Flora - de Rabobank gaat scha de lijden als gevolg van deelneming in de ontwikkeling van het tuinbouwgebied Kloosterschuur in Rijnsburg. Er zal verlies moeten worden geleden om het gebied vol tuinders te krijgen. Ook roerde hij de malaise aan waarin de tuinbouw op het ogen blik verkeert. Hij wees erop dat veel tuinbouwbedrijven te koop staan. "Maar wij zijn binnen de stichting wel op zoek naar moge lijkheden om het tuinbouwge bied aantrekkelijker te maken. Zo hebben we gedacht aan een lager veilingpercentage voor kwekers uit Kloosterschuur. Ook hebben we de mogelijkheid tot een goedkope lening voor kwekers daar overwogen", sprak De Roos als voorzitter van de stichting. "Het is onaanvaardbaar als we de bijdrage uitsmeren over een aan tal jaren Tenminste wat de eer ste 375.000 gulden betreft. Over de tweede bijdrage valt nog te praten", vulde hy naar aanlei ding van het voorstel van de WD aan. Op de CDA-vraag of de provincie wel akkoord zou gaan met zo'n enorm hoge bijdrage aan de stichting, antwoordde hij dat er onderhandelingen gaande zijn met gedeputeerde staten. Hy besloot zyn betoog uit te spre ken met de hoop op een betere toekomst en roerde tevens nog eens het unieke aan van het tuin bouwgebied. De gemeenteraad ging daarop ak koord met de bydrage voor dit jaar. DEN HAAG (ANP) - De zaak tegen de 32-jarige Haagse portier Koos H., die wordt verdacht van de moord op drie meisjes, is van daag voor de derde keer uitge steld, nu naar 27 augustus De officier van justitie had twee keer eerder aanhouding van de zaak gevraagd en gekregen, doch nu was het de raadsman van ver dachte, mr. JTh. Duijnstee, die om uitstel van de behandeling vroeg, omdat hij nog niet klaar is met de voorbereidingen. Hy be schikt nog niet over alle rappor ten van de contra-expertise en bovendien zyn er tegen H. enke le nieuwe zaken (oveivallen) in gebracht. De portier zou schuldig zyn aan de moord op de 11-jarige Edith Post uit Wassenaar, de 18-jange Emy den Boer uit Schiedam en de 12 jarige Tialda Visser uit Den Haag. Hij ontkent alle moorden Dit is de mening van burgemeester De Roos van Rijnsburg over de ontwikkeling van het tuinbouw gebied binnen zijn gemeente. De Roos is tevens voorzitter van de Stichting ter bevordering tuin- bouwstructuur Rijnsburg. die de ontwikkeling van het gebied op zich heeft genomen. De burgervader ging gisteravond dieper in op de problemen rond Kloosterschuur naar aanleiding van een bijdrage van 375.000 gul den die de gemeente de stichting dit jaar geeft. De gemeenteraad werd gisteravond om goedkeu ring hiervoor gevraagd. Pessimisten Fractievoorzitter Vianen van het CDA beet bij de vragenronde het spits af. Hij zei te vrezen dat de pessimisten gelijk zouden krij gen bij de ontwikkelingen rond Kloosterschuur. "Maar op het ri sico af dat de mensen later gaan zeggen dat niet alleen de veiling en de bank er in zitten, maar ook de gemeente, gaat onze partij toch akkoord met de bijdrage", voegde de CDA-voorman daar aan toe. Hij betwijfelde het overi gens of de provincie ook ak koord zou gaan. Mevrouw De Haas van de PvdA zei dat de bijdrage niet als een ca deautje moest worden gezien, maar als een investering in de toekomst van Rijnsburg. Zij vroeg de burgemeester by de stichting aan te dringen op beter verkoopvoorwaarden De WD kwam bij monde van frac tievoorzitter Brul met een voor stel om de bydrage te spreiden over vijf jaar. Dit zou de gemeen te minder kosten, aldus de libe raal. Van Egmond (GPV) hanteerde het gezegde 'wie A zegt, moet ook B zeggen'. Hiermee doelde hij op het feit dat de 375.000 gulden al in de gemeentebegroting voor dit jaar was opgenomen. Oudshoorn van de RPF vroeg zich af of de gemeente de tweede 375.000 wel zou kunnen betalen (Volgend jaar staat eenzelfde bij drage aan de stichting op de be groting, red.) Dubbelrol Burgemeester De Roos kwam. me de door zyn dubbelrol, met een uitgebreide toelichting. De bur gervader wees erop dat de stich ting by de kostenberekening re kening had gehouden met de by drage van de gemeente. Het niet betalen zou alleen maar doorwer ken in de prijs van de grond, al dus Dp Roos. W. de Blauw. R. Bokhorst. M Breu- k-m K Broer. B de Bruyn. D. de Bruyn, M. Dcgcnaar. L. v Dorp. H Douw. A DubbcUar. W. v. Dyk, I. Dykshoorn, D. v d. Eynden, G Fok ker. H van Gieren. K. v Haalem. R v Herwynen. N v. Heugten. T. v d. Heyde. M Hutchison. G Huysman. N Laken borg. C v Leeuwen. R Lo- nis. A. v.d Marei. J. Meyknecht. E. Mulder. J. Nederhof. J v d Reyden. E Segaar. G. Sjardyn. R Snel. C v Staveren. R v Veen. M Vegt T Ver macs. P Verwey. S. Visser. M v.d. Voorst. E. v. Vulpen. Agnes LEIDEN - Aan de Agnes Scholenge meensc hap te Leiden zyn de volgende leerlingen geslaagd voor het eindexa- MAV0 4 J Adem aH. Ammerlaan. D Bakker. A van Bohemen. R Bonte. A Buitendyk. P. Bunnig. S. Buzing, H Fuhrmann. F ten. M. Jansen. E Jansen. A Kallen berg. R Kanhai. D Keyzer. W van Kla- renbosch. S. van de Kletersteeg. W Koek. F Lups. J. Mastemaker. P van der Meer. A Mclman. P. Noordermeer, W Overboek Bloem. G Palm, E. Pen seel, K Reichert. R Reizevoort. K. van Rijn, H-, Seelen, E. Spanjersberg. J. Stelck. E Stokkermans. M Straathof. M. Uitendaal, Jos Uylenbroek, J. Ver- sluys. E Welsink, H van der Westen. H. Wouters. J Zeeuw van de Laan. J de Zeeuw. E Zonneveld. HAVO: M. Aanhaanen. Y. Albers. C Baart M van Beek. R. Bcrbee. R. Beugclsdyk. I. van Bilderbeek. W den Boer. A Boers. P. Boers. A. Boomgaard. C. Borsboom. T Borsboom. A. Borst, F. van Breemen. L. de Clcrcq. B P van Dam. Y van Den zen. J.P. Does, R.J Donker. F. van Dorp, C P van der Drift. P van der Drift. J van Dijk. J van Dyk. C Dyk shoorn. F. van Eisen. P. van Gaaien, C. Giesberts, P Goddijn. E Godyn. W Goedhart, R. Goemans, S. Hakkaart. A. Hansen. H. Harmsen, W van Heel. J.P. Hekkelman. E. Helversteyn. L. Hogen- boom, A. van der Hulst. J Huygens. L. Huysman. M Jansen, E. Jansen op de Haar. P. de Jong. E Kagie. R Kagic. M van Kempen. S van Kins. M. Kissing. R. de Korte. K. de Krom. E Kuyl. H. Lan- gezaal. B Leertouwer. A Luinenburg. C Luiten. P. Marttin. A. van der Meer. M van der Meer. R. Mens. A van den Meydenberg. L. Meyer, M Meijer. R Morsch. M Nieveen. M. Olsthoorn. M. Overeem, H. Paardekooper, P. Paarde- kooper, C. Palm, M. van Piere. M Pie terse. B. van de Ploeg. P L. van Ploeg, R. van Rooij. E van Ruiten. S. van San ten. A. Schellekens. A Schenk. K. van Schie. J van Schie. K. Schoneveld. J Schoondergang. L Schouten. R. Sinkel- dam. E. Smink. M Uylenbroek. S van der Valk. B. Veuger. P. Veuger. P Wee- nink, S. We mars. D Wes solman, A We- strik Broeksma. A. van Wissen. M. de Wit. H van der Zwet, C Zwetsloot Atheneum—A M. van de Beek. M. Bonnike. M Braken hoff, F. Brouwers, P. Carrasquer. M S. Piket. M. van de Poel. D van de Post. C Scheors. C Schlatmann, M Schou ten. R Stevens. P Vcrhr»ef. M Vink, H Atheneum-B: J. van Amsterdam. A. Baasten. A, van den B- rg. S Bergers. J P Bonnet. K van Denzen. P. Elgershuizen. J van der Geest, D van Gennep. J Gemts. M Giesberts. O. Goddijn. B. Gonsalves. H van Goozen, K. It/ig Heine. H Lonnee. de Salm, T Schlatmann. P Schoor!, C. Schoutsen. M Vink, L. Zaal. J van Zyp. H van Zyp. Dammen - In Minsk eindigde giste ren de tweede daminterland tus sen Nederland en de Sowjet- Unie in remise: 10-10. Het eerste duel werd door de Nederlanders gewonnen Voetbal - Unitas heeft gisteren zyn tweede overwinning behaald in de strijd van de periodekampioe nen om een plaats m de KNVB beker. In Den Haag werd met 0-1 van VUC gewonnen. IJshockey - De spelers van ijshoc- keyploeg Groning. n zijn n ac tie begonnen om de club te red den. Aan het eind van het sei zoen verloren de noorderlingen hun sponsor. Men is op zoek naar nieuwe geldschieters Atletiek - Tijdens wedstryden in Oost-Berlyn heeft Ilona Slupia- nek vijfmaal de kogel boven de 20 meter gestoten. Zij is houdster van het wereldrecord met 22.45 meter. Bromfietster gewond WADDINXVEEN - De 52-jange mevrouw G.A.H.J. uit Waddinx gisteravond op de Juliana van Stolberglaan gewond ge raakt by een verkeersongeval. Rydend op de bromfiets werd zy aangereden door een 22-jange automobilist die. toen hy rechts af de innt naar de benzinepomp wilde inslaan, de vrouw over het hoofd zag De onfortuinlijke bromfietster is overgebracht naar het Bleulandziekenhuis in Gouda. Naam: Adres: Postcode: Plaats: Telefoon: S v.p. bon ingevuld in een open enveloppe ronder postzegel opsturen naar L eidsch Dagblad. Antwoordnummer 10050. 2300 VB Leiden en de krant komt SNEL in de bus

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 19