Rijvers zet handtekening VTL niet naar Zeist 20031 Personeel krijgt één miljoen als extraatje "Overheidswerk kan uitbesteed" Ondanks 4—3 zege in laatste duel Man verbrand bij reddings actie honden TROS en Veronica ontkennen schuld Afrikaanse bende op grote schaal actief SKODA Roggeveen uit bestuur Rusland torenhoge favoriet EK-basketbal Fides Pacta trekt Gerard Bos als trainer/coach aan Bij overname van kartonfabriek HajWOrth takelt SlVil af.. Pleidooi onderzoeker: VRIJDAG 5 JUNI 1981 DO ST SPÖRT PAGINA 15 Met deze handtekening zijn dan ook meteen alle twijfels wegge nomen over het eventueel niet ondertekenen van het contract. Rijvers liet de afgelopen maan den meermalen weten het nog niet eens te zijn met enkele pun ten (o.a. taakverdeling), die in de vijf-jarige verbintenis waren op genomen en pas te zullen teke nen wanneer die oneffenheden weggenomen zouden worden. In het laatste oriënterend gesprek dat gisteren op het sportcentrum in Zeist plaatsvond tussen Rij vers en de KNVB werden echter alle twijfels bij Rijvers weggeno men. Het eerste officiële optreden van Rijvers als bondscoach zal plaatsvinden op 1 september aanstaande wanneer het Neder lands elftal een oefeninterland in Bern tegen Zwitserland zal spe len. Daarna volgen de kwalifica tieduels voor het wereldkam pioenschap voetbal in Spanje 1982 thuis tegen Ierland (9 sep- tember-Feyenoord-stadion). thuis tegen Belgi (14 oktober- Feyenoord-stadion) en uit tegen Frankrijk (18 november). Oud-voetballer Sjaak Roggeveen treedt na een zittingsperiode van twee jaar uit het Excelsior-be- stuur. Op de ledenvergadering van 20 augustus zal Roggeveen afstand doen van zijn technische functie. Hoofdzakelijk tijdgebrek heeft de voormalige international tot zijn beslissing genoopt. „Ik hou niet van half werk, daarom heb ik er een punt achter gezet", aldus Roggeveen. „Mijn zaak en mijn gezin eisen mij op, vandaar dat mij de mogelijkheden ontbreken Volgens directeur G Slingerland gaat het om een blijk van waar dering voor de hoge inzet van het personeel, waaraan het volgens hem voor een groot deel te dan ken is dat Dollard Karton als een gezond bedrijf in andere handen overgaat. De overname van de Schanser kar tonfabriek door Buhrman-Tette- rode kwam deze week rond, na dat de ondernemingsraden van beide bedrijven en de vakbon den zich akkoord verklaarden. Dollard Karton heeft aansluiting gezocht bij Buhrman-Tetterode om de zaken aan te pakken die ik om mij heen zie". Conflicten met andere bestuursle den liggen derhalve niet ten grondslag aan zijn besluit, al thans Roggeveen benadrukt dat. Roggeveen: „Wel heb ik het be taalde voetbal altijd als een be drijf gezien, dat zakelijk dient te worden geleid. Excelsior vindt het al fijn als het lief en aardig naar buiten overkomt. Maar de consequentie van een dergelijke benadering is dat je altijd ge doemd bent tussen eerste en ere divisie in te hangen. En presta ties van dat niveau vind ik eigen lijk teleurstellend voor iemand die verantwoordelijk is voor het technische beleid". Andrej Jeliaskov zal het laatste deel van het Super Mondial-toer- nooi, dat komende maand in Mi laan wordt gehouden, als speler van Feyenoord meemaken. „De Bulgaar kan zich niet eerder bij ons voegen", aldus Feyenoords PR-man Hendrik Nolles, „want hij moet in zijn land eerst nog de nodige zaken afhandelen". om verzekerd te zijn van de afzet als de omvangrijke investerings plannen, die voor de komende ja ren op het programma staan, worden uitgevoerd. De Dollard was naast De Halm in Hoogkerk de laatste overgeble ven zelfstandige kartonfabriek in de provincie Groningen. Door de goede resultaten - vorig jaar werd een winst van ruim 1,8 mil joen gulden geboekt - bleef het bedrijf ook buiten de herstructu reringsoperatie voor de Gronin ger massief kartonindustrie. Volgens directeur Slingerland is het niet ongebruikelijk, dat er bij overname van een gezond bedrijf LEIDEN - VTL heeft ondanks een knappe 4-3 overwinning op Dorestad de eindronde van het toernooi om het afdelingskam- pioenschap van Zeist niet ge haald. Daarvoor had de formatie van trainer Mat Kantebeen Dore stad uit Wijk bij Duurstede, de kampioen van de afdeling Utrecht, met minimaal vier tref fers verschil moeten verslaan. En dat bleek gisteravond net even te veel van het goede. In het Utrechtse land. waar VTL aan den lijve ondervond dat men een grove partij voetbal niet schuwt, leek het dagje Zeist iets voor het personeel wordt ge daan, maar hij geeft toe dat de Dollard met het extraatje van één miljoen gulden hoog in de boom zit. Hoeveel de werkne mers er schoon aan overhouden is nog niet duidelijk, omdat het bedrijf nog met de fiscus en de bedrijfsvereniging in de clinch ligt over de belastingen en de so ciale lasten, die over de gratifica tie betaald zouden moeten wor den. „Wij willen niet dat de mensen over een jaar alsnog belasting moeten betalen. Wij vinden ook, dat er geen sociale premies hoe ven te worden betaald, omdat het om een eenmalige uitkering gaat. Onze werknemers krijgen ook geen hogere ww-uitkering als ze over een paar jaar werkloos zouden worden", aldus Slinger land. Om niet te grote verschillen te krij gen. wordt er bij het vaststellen van de gratificatie niet alleen re kening gehouden met het inko men, maar ook met het aantal dienstjaren. De heer Slingerland verwacht dat de hoogste uitke ringen bruto ongeveer 12.000 gulden zullen bedragen. Als alles meezit, kunnen de Dollard-werk- nemers het extraatje nog voor de vakantie tegemoet zien. DEN HAAG (ANP) - Een brand in een pand aan de Vaillantlaan in Den Haag heeft gisteren het le ven gekost aan de 28-jarige G. Roest. Zijn vriendin en de twee bewoners van de tweede etage van het pand wisten zich in vei ligheid te brengen. Volgens een woordvoerder heeft de man ge probeerd zijn twee honden te redden. Hierdoor bleef hij te lang op de eerste etage, die hij samen met zijn vriendin bewoonde. Hij is vermoedelijk gestikt door de rook. Ook de twee honden kwa men om het leven. De brand ontstond in het koffie huis op de begane grond en zette zich door naar de eerste en twee de etage. (waar de winnaars van de diverse poules elkaar op 14 juni ontmoe ten) al spoedig een onhaalbare opgave. Halverwege de eerste helft keken de Vlietbewoners al tegen een 2-0 achterstand aan. ondermeer 'dankzij' een eigen VARIA LOS ANGELES (DPA/Reuter) - Rita Hayworth, de vroegere film ster uit Hollywood die de 'Love Dienstenbond wil overleg over ontslag bij banken UTRECHT (ANP) - De Dien stenbonden CNV eist van de Bankiersvereniging dat zij in gaat op een eerder verzoek van de bond om een gesprek. Nu de Westland-Utrecht-Hy- potheekbank 250 medewer kers wil ontslaan en de AM- RO-bank en dc RABO-bank een personeelsstop hebben afgekondigd is zo'n gesprek volgens de bond op korte ter mijn noodzakeliik. De bond meent dat er structu rele oplossingen moeten ko men voor structurele proble men als dc hoge rentestand, het overheidstekort, een mo gelijk onzorgvuldige sane ring van het bedrijfsleven via de banken en de kapitaal- vlucht naar het buitenland De problemen by de individue le banken mogen naar de me ning van de bond niet op de medewerkers worden afge wenteld zonder dat er van structurele oplossingen spra ke is. Het ontslaan van werk nemers is onder die omstan digheden voor de diensten bond CNV onaanvaardbaar. doelpunt van Bert van Meurs Toch wist VTL de kracht op te brengen om nog voor de doelwis- seling op gelijke hoogte met de Utrechtse kampioen te komen. Nadat Jan Heshusius binnen het strafschopgebied onderuit was Goddess' werd genoemd, lydt aan algehele aftakeling. Haar li chamelijke en geestelijke toe stand is zo slecht dat haar advo caat Leonard Monroe, aan het hooggerechtshof in Los Angeles om zijn aanstelling als voogd heeft gevraagd Zijn verzoek zal op 17 juni worden behandeld. Rita Hayworth, die nu 61 jaar is woont alleen en teruggetrokken in Beverly Hills. Ze heeft twee dochters: Yasmin Aly Khan, die in New York woont, en Rebecca Welles, die in Seattle vertoeft. Al haar vijf huwelijken met olie baron Edward Judson. acteur Orson Welles, prins Aly Khan, crooner Dick Haymes en film producer James Hill liepen op echtscheiding uit. Volgens vrienden is Hayworth in staat een normaal leven te leiden met bezoeken aan en van beken den. maar moet zij behoed wor- VELP (GPD) - Tal van taken by de overheid kunnen aanmerke lijk goedkoper worden verricht door particulieren of particuliere bedrijven dan wanneer de over heid ze in eigen beheer houdt. Tot die conclusie is prof. dr P. B Boorsma, verbonden aan de TH Twente, gekomen in een onder zoek dat door het Verbond van Nederlandse Ondernemingen (VNO) is gesubsidieerd VNO- voorzitter mr. C. van Veen maak te enige van de resultaten van het onderzoek vanmiddag be kend tijdens de ledenvergade ring van de Gelderse afdeling van de organisatie. Van Veen lichtte uit Boorsma's rapport als voorbeelden van mo gelijkheden waar de overheid zou moeten terugtreden: het be heer van kantines, vervoersdien sten, reproductie-afdelingen (drukkerijen), organisatie- en ef- ficiency-afdelingen, alsmede ac countantsdiensten Prof. Boorsma stelde vast dat by de overheid geen adequate voor zieningen bestaan om na te gaan of een doel is bereikt of dat een probleem is opgelost. „Dit", ai- gehaald mocht Leen Struik van af elf meter de achterstand halve ren. vijf minuten voor rust maak te Bert van Meurs zyn fout goed door de gelykmaker te laten af roepen. Daaruit putte VTL nog zoveel LEIDEN - Bij de drie toonaange vende korfbalverenigingen te Leiden zijn uiteindelijk de open gevallen trainersplaatsen weer ingevuld. De Danaïden, dat dit afgelopen seizoen al in januan besloten had het contract met trainer Gerard Bos niet te vcrlcn- gen, was in april reeds rond met de Hagenaar Ron Ek Bij Pernix en Fides Pacta werden de besturen zelf geconfronteerd met vertrekkende trainers. Karei Verschoor van Pernix. die in één seizoen Pernix weer terugbracht naar de Promotieklasse, ruilde de Leidse oloeg in voor een aan trekkelijk aanbod uit Papen- drecht. Nederlands veldkorfbal- kampioen P.K.C nodigde de ge talenteerde trainer uit om de eer ste selectie van de Papendrech- ters onder de hoede te nemen. "Een uitdaging waar ik niet lang over na hoefde te denken", aldus dc toch met pijn in zijn hart ver trekkende Verschoor. Pernix heeft echter niet lang hoeven te zoeken. De uit Amsterdam afkomstige Ni co Steelink werd spoedig bereid te gevonden om de nieuwbakken Promotieklassers op het zware seizoen voor te bereiden Ook Fides Pacta, waarvan het be stuur al eerder op de hoogte was van het vertrek van het duo Hen- sen-Sjardm, heeft uiteindelijk de zaak rond. "Wij hebben gezocht naar een trainer, die een ploeg iets kan laten presteren. Iemand, die ook zyn sporen op het gebied den voor moeilijke beslissingen. Op deze archieffoto Rita Hay worth resp. in 1950 en in 1977. dus Van Veen. „heeft tot gevolg dat bestaande instituten worden gehandhaafd, maar in de loop der tijd een andere taak krygen. de Dienst voor het Stoomwezen is daar een goed voorbeeld van". Dat de overheid bepaalde taken beter aan anderen kan overlaten, wordt door Boorsma mede be pleit omdat de motivatie van de manager van een particulier be- dryf anders gericht is dan die van een manager van een over heidsinstelling moed dat in de verdedigingslinie voor h< t één teoui één lyiteon werd gekozen. Met invaller Ben Schuchard als verse kracht in de spits en Bert van Meurs als extra aanvaller leek die tactiek vruch ten af te werpen: Fred van Haar lem zorgde voor 3-2 Dat het aanvallende spel ook risico's met zich meebracht liet Dorestad niet veel later blijken: 3-3. Daarmee zat het seizoen er voor VTL op. Wel zorgde Cor Jongejan (4-3) er nog voor dat de Leidse kam pioen met een overwinning af scheid nam van het afdelings- voetbal. LEIDEN - Maandag R juni organiseert de korfbalvereniging Perni* op de velden van de Kikkerpolder haar jaarlijkse Pinks te rtoernooi. Het eve nement is in rijn soort t*n van de grootste van Nederland Vanaf 09.30 uur strijden maar liefst 159 teams om diverse bekers, senioren (48). junioren (20). adspiranten (48) en pupillen (43). De 318 wedstrijden worden gespeeld op 16 velden. In to taal nemen ongeveer 2000 korfbal ler* deel. Bekerhouder VEO uit Voorburg i* dit maal in de eerste klasse A ingedeeld met KVS, Perni*. Crescendo en SMS. In de B-klasse duelleren Alge mene. Fiks. KVS. TOP en VES. Het toernooi eindigt rond half res. De toegangsprijs is een gulden. van trainingen ai naa verdiend en iemand, die tot de verbeel ding sprak van onze getalenteer de. maar jonge selectie", aldus voorzitter Jan Stouten. Deze drie kwaliteiten heeft men uiteindelyk gevonden in de per soon van Gerard Bos, de ex-trai- ner van De Danaïden. By De Da naïden heeft trainer Bos het Leidse korfbalpubhek getoond, waartoe hy met een getaleerde ploeg in staat is. "Wij hopen dat Bos op onze selec tie dezelfde vonk zal kunnen doen overslaan. Bij het bericht dat wij rond waren gekomen met Gerard kwamen uit die hoek lou ter en alleen lovende en jubelen de kreten", aldus Stouten GERTGRESSIE HILVERSUM (ANP) - Zowel de TROS als Veronica be twisten dat zij commerciële bindingen zouden hebben met derden die in strijd zijn met de omroepwet. Dit blijkt uit een voorlopige reactie van beide omroepen op het rapport van de regeringscommissaris voor de omroep, mr. Custers. "Wy verschillen aanzienlijk van mening met de regeringscom missaris over diens opvattingen ten aanzien van eventuele com merciële betrekkingen en over zyn interpretatie van de hierop betrekking hebbende artikelen in de omroepwet", aldus de reac tie van de TROS. De TROS zegt het verder te betreu ren. dat zy de definitieve versie van het rapport nog niet heeft ontvangen, temeer omdat dc TROS van het begin af aan aan dit onderzoek "uiteraard" alle medewerking heeft verleend. De mededeling als zou de Veronica Omroep Organisatie zich met commerciële activiteiten bezig houden die in dc omroepwet ver boden zyn. kan niet zyn geba seerd op het rapport dat de rege ringscommissaris voor de om roep heeft opgemaakt. Dit staat in een reactie van de VOO op de bevestiging die het ministerie van CRM heeft gegeven dat dc VOO en dB TROS zich al jaren lang aan verboden commerciële activiteiten schuldig maken In de reactie van de VOO staat dat zy volstrekt niet begnjpt waar die mededeling vandaan komt "Het kan haast niet anders of er moet een verband worden ge zocht met de door Veronica aan gevraagde B-status", aldus de VOO. Inbraken met stuk plastic APELDOORN (GPD) - Een goed georganiseerde bende Noordafrikanen die de afgelopen weken in ons land opereert, heeft kans gezien bij inbraken in fiatwoningen voor enige honderdduizenden guldens aan geld, sieraden, cheques en andere goederen buit te maken. De bende, die vermoedelijk wordt geleid door een pandjesbaas in Am sterdam. bedient zich van een handig foefje om binnen te komen Men gebruikt simpelweg een stuk hard plastic, gesneden uit een plastic fles, waarmee men de schuin toelopende zogenoemde dagschoot van de voordeur naar binnen drukt, waarna de deur eenvoudig kan worden geopend. Uit diverse delen van het land zijn intussen al enige duizenden inbraken gemeld waarbij de daders op deze wijze te werk waren gegaan. Dat de totale buit tot nu toe al in de tonnen moet lopen valt af te leiden uit het feit dat de bende alleen al in Apeldoorn sinds begin vorige maand voor 50.000 gulden aan baar geld en goederen heeft buitgemaakt. De bende die tussen de 60 en 70 verdachten omvat, opereert in groepjes van drie man. Zij rijden naar een meestal wat ouder fiatgebouw waar men het oog laat vallen op voordeuren die voorzien zijn van een slot met uitsluitend een dagschoot. Een van de mannen blijft buiten in de gehuurde auto op dc uitkijk zitten, terwijl de twee anderen op de gale rijen van het fiatgebouw aanbellen. Wordt er niet op het bellen gerea geerd dan is dat een teken dat er niemand thuis is en wordt de plastic fles-truc toegepast. De bende is met zijn activiteiten begonnen in Amsterdam, maar blijkens de meldingen van de politie al uitgewaaierd over andere delen van ons land; Apeldoorn. Emmcn. Deventer. Zwolle. Lemmer. Hoogeveen en Meppel. Verwacht wordt dat de bende, nu het hen in Apeldoorn te heet onder de voeten wordt, zal uitwijken naar de regio Arnhem. ENTIE met alles d rop en d ran ZEIST (GPD) - Kees Rijvers heeft gisteren zijn handteke ning onder het contract gezet dat hem voor vijf jaar als bondscoach van het Nederlands elftal aan de KNVB bindt. NOORDW1JK - Felicitaties gisteren voor Noordwijkop de receptie ter gelegenheid l in de eerste klasse. Ruud Bróring kent het onderhand wel. trainer Piet er Buter (r) moet nog wennen. PRAAG (ANP) - De Sow- jet-Unie en Joegoslavië staan vanavond in Praag in de finale van het Euro pese kampioenschap bas ketbal. De Russen hadden zich al eerder van een plaats verzekerd, de Joe- goslaven kwalificeerden zich gis teren door de overwinning met 95-86 (5342j op Tsjechoslowa- kije. De gastheer speelt door de nederlaag om de derde en vierde plaats tegen Spanje. Italië en Is raël duelleren om de vijfde plaats. In de eindstrijd zijn de Russen ver uit favoriet. Niet omdat ze de be tere basketballers zouden zijn, dat wordt tegengesproken door de constatering dat Joegoslavië op dit moment zowel wereld- als Olympisch kampioen is, maar omdat het groepsresultaat mee telt. En dat spreekt onduooeizin- nig in het voordeel van de Sow- jet-Unie. Het treffen in Havirov eindigde namelijk in een forse inpakwedstrijd voor Joegosla vië. dat met 88-108 verloor. De Joegoslaven kunnen dus uitslui tend Europees kampioen wor den. indien ze de finale winnend afsluiten met 21 punten verschil. Een op voorhand onmogelijke zaak. De resultaten van de laatste finale ronden zyn: Joegoslavië-Tsjechoslowakije 95-86 (53-42); Italie-Israël 116-98 (43-45). Eindstand in de finalegroep: 1. Sowjet-Unie 5-10; 2. Joegosla vië 5-9; 3. Spanje 5-8; 4. Tsje- choslowakije 5-7; 5. Italië 5-6; 6. Israël 5-5. Uitslagen troostronde: Polen-Engeland 92-69 (50-35); Frankryk-West-Duitsland 71-67 (39-30). NIEUWESCHANS (GPD) - Eén miljoen gulden. Dat is het bedrag dat de 160 werknemers van de kartonfa briek De Dollard in Nieuweschans onder elkaar mogen verdelen bij de overname van hun bedrijf door het pa- pier- en kartonconcern Buhrman-Tetterode.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 15