"DOSK wordt landskampioen Chris Evert valt van voetstuk Vrij Akkoord Sparta en NEC over Formanoy Tjaart Kloosterboer trainer 'afvalligen' VRIJDAG 5 JUNI 1981 SPORT PAGINA II Schipper in tijdrit naar oranje trui ZOETERMEER (ANP) - Met nog één etappe voor de boeg heeft Olympia's ronde van Nederland gisteravond in Zoetermeer een nieuwe leider gekregen. Nadat in de ochtenduren Gerrit Solleveld met de oranje trui om de schou ders richting Zuid-Holland was vertrokken, verraste Geert Schipper nog geen tien uur later door in ae individueie tijdrit ve. nietigend toe te slaan. Solleveld, met de hulp van etappewinaar René Koppert zonder tijdverlies in Zoetermeer aangekomen, moest in het tweede gedeelte van de zevende etappe, de rit tegen het uurwerk van 19 kilometer, zijn meerdere erkennen in Schipper, die de omloop aflegde in de formidabele tijd van 25 mi nuten en 26 seconden. Als ritwin naar ging daar nog een vergoe ding van vijftien seconden van af. Voldoende om Solleveld, die zich op moedige wijze had verde digd, uit de leiderstrui te krijgen. Giovanni Battaglin (Ita) heeft de negentiende etappe van de Ron de van Italiè gewonnen. In het al gemeen klassement naderde de ritwinnaar rose trui-drager Silva- no Contini tot op drie seconden. Saronni finishte gisteren als tweede, de Zwitser Fuchs als derde. Henk Alhers weet het zeker: KAMPEN In alle opzichten zwemt Henk Albers tegen de stroom in. Waar een leger voetballers bij het bereiken van de 30-jarige leeftijd de handdoek in de ring gooit, vergroot de Kampenaar zijn trainingsarbeid om zich op het hoogste amateurniveau te manifesteren. Al 36 is-ie nu en nog steeds komt het woord 'stoppen' niet in zijn vocabulaire voor. Ontwikkelingen die door zijn club DOSK glimlachend worden ga degeslagen want Henk Albers vervult een belangrijke functie in het kampioensteam van de eerste klasse B. Voornamelijk door zijn inbreng kon de tegen stander van Noordwijk naar de afdelingsprijs toesnellen. Op pa pier staat hij als libero opgesteld maar in de praktijk is Albers vaak aan het front te vinden. Hij weigert de ballen zoals gebruike lijk van achteruit zonder risico naar voren te schuiven maar ver kiest veelvuldig de dribbel. Meer dan eens groeit Albers naast de taak van vrije verdediger ook als DOSK-supporters: "We moeten op onze tellen passen, want Noordwijk ts een ROTTERDAM - Sparta heeft giste ren met NEC overeenstemming bereikt over de hoogte van de transfersom van doelman Jan Formanoy. Het bedrag werd niet bekendgemaakt. Al vanaf het be gin van het zaterdag eindigende voetbalseizoen staat Formanoy bij Sparta als 'huurling' onder de lat. Aangezien de eerste doelman van NEC, Harry Schellekens, de laat ste weken onderhandelde met Roda JC, wilde de Nijmeegse club zich alvast tegen dat moge- lijke verlies indekken door For manoy naar de 'Goffert' terug te halen. Maar Formanoy wilde in geen geval terug naar zijn oude club; het klimaat bij Sparta be viel hem beter. Sparta bestuurslid Floor Bouwer: „In eerste instantie heeft NEC nogal moeilijk gedaan. Het trans ferbedrag dat het bestuur van die club vroeg, was aanvankelijk voor ons onhaalbaar. Maar ge lukkig zijn we het nu toch eens geworden". Het Sparta-bestuur, dat donderdag ook de jonge amateur Ron van den Berg voor een seizoen vast legde, moet overigens nog met Formanoy gaan praten over een contract van twee jaar. Bouwer: „Maar zijn zaakwaarnemer Ger Lagendijk verblijft momenteel in het buitenland. De onderhan delingen zullen pas na Pinkste ren worden afgerond". :'Y V-V' -• - Mandlikova zorgt voor regelrechte sensatie PARIJS (GPD) - D-Day in Parijs. Dolle donderdag. In figuurlijke zin onweerde het gisteren tijdens de open Franse tenniskampioenschappen in het enkelspel voor de spelers uit de Verenigde Staten, die allen werden getroffen. McEnroe bij de heren, Jaeger en Lloyd-Evert bij de dames. Dat McEnroe tegen Lendl dezelfde doodlopende weg insloeg als zijn landgenoot Connors een dag eerder had gedaan tegen Clerc was nieuws, evenals het feit dat Jaeger voor het eerst in negen duels verloor van de Westduitse Hanika. Dat Evert door Mandlikova van haar voetstuk werd gehaald, was sensatie. In tegenstelling tot McEnroe en Jaeger, die zich onwennig voelen op gravel, geldt Evert immers als de kampioene op de banen van gema len baksteen, waarop zij tot voor gisteren slechts één nederlaag had geleden in zeven jaar en tien maan den. Verantwoordelijk daarvoor was Tracy Austin tijdens de halve finale van de open Italiaanse kam pioenschappen in Rome in 1979. Austin is ook de enige die tegen Evert op een positieve score kan bogen. Aangezien Austin in Parijs ontbreekt, leek er voor Evert niets aan de hand. Weliswaar had zij haar laatste ne derlaag geleden tegen Mandlikova, ope rdat v baan v 19-jarige Tsjechoslowaakse mag daardoor morgen de finale spelen tegen Hanika omdat ze veel even wichtiger en zelfverzekerder was dan haar leermeesteres Betty Stöve ooit is geweest. Stöve was en is tij dens een partij altijd een soort weervrouwtje. Mandlikova was tot dit jaar nog een en al grilligheid waardoor ze precies twaalf maan den geleden nog de halve finale van Evert op Roland Garros verloor na de eerste set met verrukkelijk spel te hebben gewonnen. Ditmaal trok ze zich niets aan van de snel opgelopen achterstand van bleef ze onverstoorbaar haar i september gebeurd veelzijdige repertoire afwerken, cement in Atlanta. Dat hield ditmaal in dat 2 Uitgerekend Mandlikova was het tegenop zag om lange rally's a echter die haar ih de halve finale in gaan Parijs opnieuw onderuithaalde. De punt LEEUWARDEN (GPD) - LTC-voorzitter Wiebe Brouwer acht de kans vrij groot dat een aantal topschaatsers zich buiten de KNSB-kernploeg om zal moeten voorbereiden op het komende schaatsseizoen. Na de problemen rond de aanstelling van Henk Boer (allrounders) en Gauke Nijholt (sprinters) leek de voormalige coach Tjaart Kloosterboer zich op te werpen als trainer van de afvalligen Van der Duim, Schalij, Van der Pal en Kramer. Kloosterboer: „Dinsdagavond heb ik die mogelijkheid in een emotionele bui inderdaad geopperd. Het spreekt vanzelf dat ik mij moreel verbonden voel met de jongens die vertrouwen in mij stellen. Voorlopig wil ik nog even afwachten. Er zijn nog een paar mogelijkheden om de deur open te houden en die mogelijkheden wil ik eerst in het belang van de schaatssport onderzoeken". LTC-voorzitter Wiebe Brouwer denkt er overigens niet aan Kloosterboer terug te halen binnen de KNSB. Brouwer: „Kloosterboer heeft zich door zijn uitlatingen onmogelijk ge maakt. Hij probeert een wig te drijven tussen de bond en zijn schaatsers". De door de KNSB naar voren geschoven sprint trainer Gauke Nijholt heeft intussen ook zijn twijfels. Nijholt: „Als de sprinters geen vertrouwen in mij hebben, is het zin loos als trainer te fungeren. Dan trek ik me liever terug". nen. Daarnaast strooide Mandliko va de nodige dropshots op de baan, die in vrijwel alle gevallen te mach tig waren voor de aan de achterlijn vastgekleefde Evert. Mandlikova is geen machine van Amerikaans fabrikaat die de ballen alleen maar hard retourneert zoals Evert, Jaeger en Austin doen. Ze houdt van variatie, van kort en lang spel, waarbij het toeval is dat zij de bal precies op de lijnen slaat. Voor al Mandlikova zorgde er dan ook voor dat er op de elfde dag in Parijs eindelijk sprake was van belang stelling en waardering voor het da mestennis. Zo'n 10.000 toeschou wers reageerden enthousiast toen Mandlikova het presteerde om na een val toch nog een winnende smash af te leveren. Ze leefden sterk mee op een moment dat het gravel hoog tegen haar opwaaide en ze de bal toch onhoudbaar wist te retourneren en ze juichten toen ze Evert inhaalde, voorbijging (7-5) en achter zich hield 6-4 Eenmaal had Mandlikova daarbij de hulp nodig van Evert die zo spor tief was om in de tweede set een in eerste instantie aan haar gegeven punt af te staan. „Mandlikova sloeg de bal duidelijk in. Ik vond het niet juist dat zij op dat moment werd De 19-jange Tsjechoslowaakse Hanna Mandlikova op weg r benadeeld aldus de 26-jarige open Franse titel. Zij versloeg de als Amerikaanse die Parijs vier maal heeft gewonnen en in 1973 Marga- Franse hoofdstad had verloren ret Court') voor het laatst in de „Dat ik verloren heb was terecht. ADVERTENTIE i finaleplaats in het tennistoernooi om de één in het dames-enkelspel geplaatste Chris Evert D-day in Parijs. Ie PINKSTERDAG - FINALE GOEDHART-TOERNOOI Sportpark de Vliet - terrein Sleutels AANVANG 11.30 UUR Derde en vierde plaats R00DENBURG - U.V.S. Eerste en tweede plaats SLEUTELS - LUGDUNUM Telkens trekking grote loterij Mandlikova was dit keer veel beter, ik wist tevoren dat ik op mijn be t moest spelen wilde ik winnen Nou, dat was lang niet het geval. Boven dien was zij veel vaster en had ze de juiste tactiek gevonden om mij te verslaan". Evert ontbrak het ook aan zelfver trouwen („Ik had steeds al niet goed gespeeld") terwijl Mandliko va juist erg zelfverzekerd was Eerder op de dag was de laatste Amerikaan in het herenenkelspel, John McEnroe, er niet in geslaagd zijn woensdag opgelopen achter stand (0-2 in sets) tegen de Tsjecho slowaakse Ivan Lendl goed te ma ken. Lendl greep in drie sets de winst en daarmee een plaats voor de halve finale. Even heeft het er gisteren op gele- spelbepaler én zelfs als gevaar lijkste aanvaller uit van zijn elf tal. Vorig seizoen kreeg hy het predikaat 'beste zaterdagvoet baller' opgespeld. Hoewel hy die status in het duel met Noordwyk met helemaal kon waarmaken, leidde hy zyn ploeg wél naar de 1-2 overwin ning. Een regelrechte sensatie want alle schynwerpers waren gericht op de heersende lands kampioen. Noordwyk ontspoor de echter in het bcslissingsduel en gaf de belangrijkste troeven uit handen De équipe van Piet Buter moet m Kampen winnen om een derde wedstryd af te dwingen. Henk Albers weet zeker dat het niet zover zal komen "DOSK heeft aan een gelykspel genoeg. Dat moet toch voldoende zyn om de zaterdagtitel te behalen. Ik ben optimistisch over het resul taat. Natuurlyk, we moeten op onze tellen passen want Noord wijk is en blijft een uitstekende ploeg. Als Jan Willem Bogers en Ruud Bróring meedoen, kan het nog knap lastig worden. Maar DOSK kan ook goed verdedigen. In principe gaan we uiteraard aanvallen, dan zyn we het ge vaarlijkst". Zoals de ploeg in de competitie be wees tegen 'kanjers' als DOVO en ACV. Louter door een oppor tunistische speelwyze hield de Kampense formatie 6 punten aan die wedstryden over. "In feite heeft ACV meer kwaliteit in huis, dan wijgeeft Albers toe. "maar die ploeg is mentaal niet zo sterk. Vooral in het begin van de competitie hebben ze een hoop punten verloren. Later is ACV nog goed teruggekomen". Roer Aanvankelijk liet het zich aanzien dat DOSK zonder problemen naar de titel zou snellen. Pal voor de winter had de ploeg nog een voorsprong van zes punten op de concurrentie Blessures (ama teur-international Ab Spielhagcn moest met een voetblessure af haken) en moeilijkheden tussen trainer Botter en het bestuur de den het Kampense roer volledig omslaan. "Het wegvallen van Ab Spielhagen heef! ons parten ge speeld. Het evenwicht was zoek op dat moment terwijl de sfeer er door dat conflict niet beter op werd". De oorzaak van de ruzie was de 18- jarige jeugdspeler Arjan Knul, die tegen de zin van het jeugdbe- stuur in het eerste elftal werd in gepast "Door Botter en het be stuur is de zaak teveel toege spitst", geeft Albers zijn mening "De zaak is daardoor uit de hand gelopen. Botter wilde niet toege ven en het bestuur ook niet. Bot ter heeft zyn conclusies getrok ken Jammer, maar ik geloof dat we in Nico van Miltenburg (ex- FC Amersfoort en Spakenburg) een goede vervanger hebben - Hoofdrol Ondanks de moeilykheden werkte DOSK zich uit het moeras en ein digde na een titelrace met Ben- nekom op een gedeelde eerste plaats. De beslissingswedstryd werd in het voordeel van de Bot- ter-formatie beslist. Wederom Henk Albers eiste in die confron tatie een hoofdr Kampense pu bliek spelen Na zyn carrière wil de bouwvakker als trainer in de voetbalsport verder gaan De Kampenaar is in het bezit van een C-diploma en heeft nu de pu pillen van DOSK onder zyn hoe de "Als ik op een kwade dag zal moeten stoppen, heb ik wat ach ter de hand om in de voetbal sport door te gaan Voorlopig hou ik het nog by de pupilletjes omd.it pel. -i vuur )SK I mijn vrije tijd op l<>kt ken dat hy in de herkansing alsnog zou toeslaan. McEnroe liep tot 5-2 weg, maar veroverde daarna nog maar vier punten. Lendl beheerste ook daarvóór de partij waann McEnroe tegen zijn gewoonte in meestal gedwongen was om verde digend te spelen. De Tsjechoslo- waak moet nu op weg naar zyn grootste succes in zyn carrière inde halve finale aantreden tegen Clerc. Zoveel rclfs dat Albers geen de speler van wie hy vorige Rome nog als gevolg van een rug blessure verloor Zyn landgenote Mandlikova heeft 'de beste dag' in haar loopbaan al beleefd door als vierde geplaatst af te rekenen met fir hvinil Ir Kvrl I Mandlikova wordt nu op haar beurt getipt in de finale i de i de wereldranglijst Sylvia Hanika al even verrassend haar tegenstand ster is. De Westduitse bedierf giste ren de 16e verjaardag van de als der de geplaatste Andrea Jaeger: 4-6 (na 4-1). 6-1. 6-4. nuut meer over heeft om de by voetballers populaire openbare dnnkgelegenhcden te bezoeken Hy schaart zich liever thuis ach ter een appelsap dan een bezoek aan de rumoerige en rokerige disco "Alleen op deze manier kan ik het op mijn leeftyd vol houden. Ik rook en dnnk niet, nooit gedaan trouwens. Wil je het zolang volhouden in deze sport, dan moet je jezelf wel enkele be perkingen opleggen Op tyd je rust pakken en een goede verzor ging". ROB ONDERWATER ADVERTENTIE Straf schoppentoernooi VW Leiden finaledag zaterdag 6 juni a.s. van 11.00 uur-14.00 uur groot muziek- majorettenles- tlval van 14.00 tot 16.00 uur strafschoppen finale doelverdedlgr Rob Boersma Sportcomplex Mors II. Gslsgen ssn de Smsrsgdlaen.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 13