Zo'n vent verdient straf "Ik heb geen zin in een gesprek met Westerhof"... Jezek wijst op contract Vooys redt DS'79 Scheidsrechter schakelt woedende Connors uit KLEMVAST DRAAGT ALLES. DONDERDAG 4 JUNI 1981 DORDRECHT (ANP) - DS'79 er Heerenveen hebben de ouvertu re van de nacompetitie gister avond in Dordrecht omgezet in een spectaculair treffen, dat wel iswaar niet van al te hoge kwali teit was, maar het talrijke pu bliek (7000) vermaakte door de onstuimige aanvalsdrift aan de kanten. DS was op eigen veld in de eerste helft het meest in de aanval. Toen Hakim Braham in de 39ste minuut de score opende na een doorkopbal van Huub Smeets, tekenden zich voor de Dordtena- ren gunstige perspectieven af. Maar de thuisclub vergat even wel voor de pauze de marge te vergroten. Na de hervatting nam Heerenveen het initiatief. De friese ploeg koos onvervaard voor de aanval en DS kwam in de verdrukking. Slechts het uitstekende doel- manswerk van Gerrit Vooys be hoedde DS voor een nederlaag. Na de gelijkmaker van Bosman uit een vrije trap verijdelde Vooys in de slotfase scoringspo- gingen van Schulting en Nijgh op excellente wijze. Gemeten naar de kansen was de puntende- ling (1-1), waartoe FC Den Bosch en De Graafschap gisteren in hun nacompetitieduel besloten, terecht. De Graafschap opende zo behoed zaam, bouwde zoveel destructie ve elementen in het spel, dat het geheel als kijkspel nooit op kon bloeien. Het duel werd pas interessant na dat de Bossche middenvelder DS'79-Heerenveen was in alle opzichten een fraai duel. Hier voeren de Fries Jurna (links) en Anne Evers van DS'79 een partij voor twee heren op. Wim van der Horst de thuisploeg Verrassing in de 38ste minuut aan een voor- sprong had geholpen. De Graaf- Het °eense nationale voetbalelftal Notten negeert wens Feyenoord-bestunr ROTTERDAM (GPD) Tegen de zin van het Feyenoord- bestuur weigert René Notten de vredespijp te roken met trainer Clemens Westerhof. „Ik heb er geen enkele be- hoefte aan met die man te gaan praten. Nu niet en ook niet in de toekomst", zette de vroegere aanvoerder van .ah Feyenoord zich gisteravond bij voorbaat af tegen een ge- dachtenwisseling met de trainer. „Er is in het verleden te veel tussen ons gebeurd. Een gesprek zou de toch al A, moeilijke verstandhouding met Westerhof alleen meer PÊmt verslechteren". Nog altijd stoort Notten zich aan de beslissing van Westerhof die ertoe heeft geleid dat hij buiten schap raakte daarna nadrukke lijk in de problemen, zeker ook toen direct na de pauze FC Den Bosch' technisch begaafde vleu gelverdediger Gerard Aichorn zijn frontlijn mede kwam voe den. Nadat Kroon namens de thuisploeg echter een unieke kans had gemist en vervolgens invaller Delleman aan de andere kant wel adequaat reageerde op een behendig samenspel met Leeuwerik, was het pleit be slecht. De Graafschap trok zich weer terug en FC Den Bosch miste de vorm om één en ander af te straffen. heeft in Kopenhagen verrast door Italië de eerste nederlaag toe te brengen. De Denen, bij wie de Ajaciedcn Lerby en Arnesen voortreffelijk voor de dag kwa men, pakten de 'Azurri' met 3-1 in. Voor de Skandinavièrs scoor den Roentved, Arnesen en Ba- strup; voor de Italianen doel puntte Graziani. Ondanks het verlies behoudt Italië de koppo sitie in groep 5 van de WK-voor- ronde. In groep 4 nam Roemenië de leiding door Noorwegen met 1-0 te verslaan. Zweden zegevier de in groep 6 met 1-0 over Noord Ierland. de selectie werd gezet. Notten: „Eerst ontnam hij mij het aan voerderschap. Later heeft Wes terhof zich erop beroepen dat hij een al door Jezek genomen be slissing uitvoerde Maar het komt mij ongeloofwaardig voor dat Jezek al die tijd zou hebben vergeten het bestuur in te lichten over zijn voornemen mij de aan voerdersband af te nemen. Op het moment dat Westerhof mij aanvoerder-af maakte, ben ik trouwens ook afgeknapt op een groot deel van de spelersgroep. Toen de trainer mijn collega's vroeg wie het niet eens was met zijn beslissing, staken alleen Bouwens en Vermeulen hun hand op. Collegialiteit is bij Feyenoord toch ver te zoeken. Maandag zijn ze met z'n allen gaan stappen, maar my hebben ze niet uitgenodigd". René Notten. Helemaal afgeknapt op Westerhof (..Ik hc-b geen enkel commen taar") is Notten. nadat de trainer hem de donderdag voor het duel met Ajax uit de selectie 'kieper de'. „De dag ervoor had Wester hof de groep van Jezek overge- herinnert Notten zich. PARIJS - Jim Connors was furieus toen hij, die in de finale werd verwacht tegen Borg, veel eerder dan gepland uit het toernooi om de open Franse tennistitel was gezet. Niet Jos Luis Clerc had hem in de kwartfinale verslagen, maar scheidsrechter Chaw Luu, die het in de slotfase van de vierde set had „aangedurfd" om een voor Connors gunstige beslissing van een lijnrechter te corrigeren. In plaats van uitzicht te krijgen op een tiebreak, die hem met twee gewonnen sets op zak, wellicht definitief de winst zou hebben bezorgd, werd de Amerikaan plotseling geconfronteerd met een achterstand. Voor de nog al tijd licht ontvlambare Connors reden genoeg om de barricaden op te stormen en de scheidsrech ter met een serie scheldwoorden duidelijk te maken dat hij er, op z'n zachtst gezegd, anders over dacht. Het protest leverde hem niet alleen een waarschuwing op, maar kostte hem ook de zege, omdat hij zich ondanks zijn rou tine zodanig uit zyn spel liet ha len, dat Clerc er uiteindelijk wei nig moeite mee had om met 4-6, 6-2, 4-6, 7-5, 6-0 te winnen. Een half uur na de door hem verlo ren marathon van Parijs, die als gevolg van de regen drie kwar tier moest worden onderbroken en in totaal vier uur en zesen twintig minuten duurde, stond Connors nog altijd in lichter laaie: „Vijf jaar geleden zou ik die scheidsrechter van zijn stoel hebben gehaald. Bijna had ik dat ook nu gedaan. Waarom wordt zo'n scheidsrechter niet aange pakt? Er zijn alleen maar regle menten om de spelers te straffen. Er zouden regels moeten komen om ook die vent uit die stoel te halen. Zo'n lijnrechter geeft de bal uit en wordt dan gecorri geerd. Als je dat doet, kun je zo'n man net zo goed vervangen zodat hij van het tennissen kan genie ten". Connors had gelijk toen hij stelde dat de lijnrechter in zijn waarde gelaten had moeten worden. De bal werd inderdaad buiten de lijn geslagen door Clerc toen de sco re (5-6, 30-30) voor Connors in de vierde set nog volop mogelijkhe den bood. Hij dacht ook op enige sportiviteit te mogen rekenen, omdat hij eerder tot tweemaal toe zelf een punt had afgestaan dat hem ten onrechte was toege wezen. Connors vergat echter dat ook Clerc was benadeeld en dat hij zijn nederlaag op de eer ste plaats had te danken aan een stortvloed van fouten. De Ameri kaan kon daardoor zijn hoge no tering op de plaatsingslijst (2e) voor het derde achtereenvolgen de jaar niet waarmaken. In de af gelopen twee jaar zorgden Geru- laitis en Pecci ervoor dat hij niet verder kwam dan de halve finale, nu ging hij al in de kwartfinale onderuit. "Teleurgesteld" Clerc: „Ik vind het niet juist dat Connors nu alles op dat ene mo ment gooit. Hij moet zo eerlijk zijn om te zeggen dat hij erg veel miste en dat hij door zijn eigen spel al erg teleurgesteld was ge raakt. Trouwens, zelf heb ik ook moeten vechten. Toen het was opgehouden met regenen en we weer verder gingen, sloeg ik met een een ace, maar werd de bal uit gegeven. Over die tegenvaller heb ik me ook heen moeten zet ten". Met zijn vroegtijdige uitschakeling zette Connors een traditie voort. De laatste jaren heeft hij steeds een goed voorseizoen gehad, maar heeft hij het in de grote toernooien laten afweten. Ook nu was hij met overwinningen in Philadelphia, Brussel en Rotter dam de kampioen van de bin nenbanen. Clerc is daarentegen pas de laatste weken opgang ge komen. Hij won in Florence en in Rome (open Italiaanse titelstrijd) en heeft nu ook in Parijs de rol van zijn lange tijd zo veel popu lairdere landgenoot Vilas overge- Jaren geleden was die machtswis seling in Argentini al voorspeld, maar kon Clerc zijn reputatie nog niet waarmaken. In 1975 viel hij namelijk uit het raam van zijn hotel in Frankrijk, waardoor hij bijna een jaar uit de roulatie is geweest. Pas in 1978 liet hij weer wat van zich horen door in Flo rence te winnen nadat hij in het kwalificatietoernooi had moeten beginnen. Met Connors lijkt ook McEnroe al afscheid van het toernooi te moe ten nemen. Hij was gisteren kansloos tegen Lendl. Alleen omdat de partij bij de stand 6-4, 6-4, 2-2, 0-30 moest worden afge broken, heeft McEnroe nog een kans. Jimmy Connors: "Vijfjaar geleden had ik die scheidsrechter van zijn stoel gehaald „Van links naar rechts las hij het elftal op; ik stond er niet bij Ik had op dat moment wel last van een achillespeesblessure. maar tussen donderdag en zondag kan er heel wat aan zo'n blessure worden gedaan. Op zaterdag pro beerde Westerhof mij te paaien, omdat Kaczor niet kon spelen. Toen heb ik hem verwezen naar de medische staf. Daar heeft-ie de pest over in, ik zou nu afspra ken hebben geschonden". Relatie De leden van de supportersvereni ging hebben inmiddels ook ge proefd, hoezeer de relatie Not- ten-Westerhof is stukgelopen. De voetballer: „Op de supportersbij- eenkomst van vorige week dins dag vroeg iemand aan Westerhof waarom ik tegen Ajax niet stond opgesteld. Omdat Notten gebles seerd was. gaf hij als antwoord. En toen ben ik naar de micro foon gestapt en heb gezegd dat ik de donderdag tevoren gebles seerd was, maar niet op de wed strijddag Sindsdien heb ik het bij Westerhof helemaal gedaan" Ook zaterdagavond tegen MW ontbrak Notten op het appèl. Pas na afloop van die wedstryd meldde de op een zijspoor geran geerde speler zich by bestuurslid Eef van Walsum om die laatste in kennis te stellen van het uit de hand gelopen conflict met Wes terhof. De trainer had tegelijker tijd opgemerkt dat Notten in de Kuip ontbrak, omdat hy was be handeld aan een kaakfractuur. Notten: „Als zo vaak overdreef Westerhof weer. Ik heb alleen een paar kiezen laten trekken. Maar hy liet de gelegenheid niet voorbygaan om op te merken dat ik nu ook myn verstandskies kwyt ben. En dat is voor my de bekende druppel. Want daarmee suggereert hij dat ik myn ver stand kwijt zou zyn". Met Westerhof aan het Feyenoord- roer ziet Notten zijn toekomst somber in. In zyn hart zou hij de Kuip het liefst zo snel mogclyk verlaten, maar zijn contract bindt hem nog één seizoen aan de club. „Contractueel kan het bestuur my verplichten te gaan trainen of spelen", beseft Notten. „Ik zal zeker gehoor geven aan een dergelijke bestuursopdracht Maar ik voorspel dat binnen veertien dagen de trammelant tussen Westarhof en mij hele maal uitbreekt" GERARD VAN PUTTEN (ADVERTENTIE) Eric Wilborts ronde verder PARIJS (GPD) - Van de drie Nederlanders die gisteren in het junioren toernooi op Ro land Garros in actie kwa men, zijn er twee uitgescha keld. Alleen Eric Wilborts bereikte dank zij een zege op de Fransman Badillon (6-4, 6-2) de derde ronde. Ren Moos was niet opgewassen tegen de Amerikaan Carter (0-6, 4-6) en Yvette Flu ver loor bij de meisjes van de Zwitserse Stampfli met 6-2, 2-6, 4-6. Sylvia Hanika heeft bij de da- de als tweede geplaat ste Martina Navratilova met 6-2, 6-4 uitgeschakeld. Na vratilova liep dinsdag reeds een achterstand van 4-0 op en had het aan de regen te danken dat zij op dat mo ment al niet buiten de deur werd gezet. Hanika gaf gis teren de winst niet meer uit handen. Tsjech wil als trainer terug naar Kuip ROTTERDAM (GPD) - Het Feye noord-bestuur heeft gisteren van gedachten gewisseld met de op non-actief gestelde trainer Va clav Jezek. „Het was een oriënte rend gesprek", aldus de Tsjech, „het bestuur was trouwens niet geheel compleet". Het Feyenoord-bestuur wil Jezek vrijdag opnieuw uitnodigen voor een onderhoud. Bestuurslid Cock. Dijk: „Ik heb goede hoop dat we deze kwestie dan kunnen afronden". Accessoirie-tip: de Allesdraeer. Met keus uit onder- delensets voor fiets, surfplank, boot, antenne en ladder. Steevast bij de Citroen-dealer. Pri|s »a QQ ~7f\ Ikl BTW, per drai Od,l U CITROËNA De leiding van de Rotterdamse club kan erop rekenen dat Va clav Jezek zich andermaal zal be roepen op zijn contract. Jezek: „Ik wens alleen te werken op ba sis van de eerder gesloten over eenkomst. Een andere functie zal ik niet accepteren". Transfer Een mogelijke transfer van Willem van Hanegem („De keus tussen Utrecht en Feyenoord is voor my niet moeilyk. ik heb acht mooie jaren in Rotterdam achter de rug") naar de Kuip is overigens nog altyd niet van de baan. On danks de definitieve komst van de Bulgaar Jehaskov bestaat bin nen het Feyenoord-bestuur een zeker verlangen naar een terug keer van de inmiddels 37-jarige 'Kromme'. Cock Dyk: „De zaak- Van Hanegem heeft nog steeds onze aandacht. Nog deze week gaan we over dat onderwerp ver der praten". ^/Zscur vozer OI/at/OAS^GL APPIAUS //££ZV Slaapt

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 13