Ir.Ad Paulen(79) stelt zich niet meer beschikbaar imiiSfn Kan het roken van lekkere Wilde Havana's ook prijsbewuster? Heerenveen boos op beslissing van ISU Sowjet-Urde en Spanje nog steeds ongeslagen Ook Nieuweiihnizen niet naar Italië Promotie voor jeugdteam LSG V.T.L.-TERRASVOGELS Miljoenen voor hulp DINSDAG 2 JUNI 1981 SPORT PACINA 13 LONDEN (ANP) - Adriaan Paulen heeft besloten zich niet meer verkiesbaar te stellen voor een nieuwe ambts termijn als voorzitter van de Internationale Amateur At letiek Federatie (IAAF). Op het eerstvolgende congres, dat in september in Rome wordt gehouden, wordt een nieuwe preases gekozen. Paulen was in 1976 voorzitter van de IAAF geworden. Paulen stelde in een verklaring dat hij tot de conclusie was gekomen dat het van belang was voor de eenheid binnen de federatie om slechts één kandidaat te hebben .voor de functie van voorzitter. Volgens Paulen is het duidelijk geworden dat een meerderheid van de leden dr. Primo Nebiolo uit Italië beschouwt als een ge schikte opvolger van de bijna 80- jarige Nederlander nu prof. Ame Ljundquist zich heeft terugge trokken. De positie van Paulen werd vorig jaar discutabel toen hij de door slaggevende stem gaf om vijf Jumping Jack niet present in Tubbergen ENSCHEDE (GPD) - Jack Mid delburg start Tweede Pinkster dag niet tijdens de internationale motorraces van Tubbergen. De coureur uit Naaldwijk deed zon dagmiddag tijdens de Grand Prix van Joegoslavië zijn bij naam „Jumping Jack" alle eer aan, want voor de zoveelste keer in zijn carrière viel hij van zijn motor. Middelburg brak daarbij enkele botjes van zijn hand, waardoor hij niet in staat is om in Tubbergen aan de meet te ver schijnen. Ook in Raalte en Chi- may zal Middelburg niet kunnen starten. Oosteuropese damesatleten, die geschorst waren wegens het ge bruik van anabole steroiden, te rehabiliteren. Paulen gaf trou wens later toe dat hij in deze kwestie verkeerd had gehandeld. In de verklaring van Paulen staat onder meer: "Sinds er tijdens het congres van Moskou vorig jaar werd besloten vier belangrijke agendapunten, waaronder de verkiezingen, te verschuiven naar een speciale bijeenkomst in Rome is er driftig gediscus sieerd, zijn er meningen ten bes te gegeven en artikelen geschre ven over de kwaliteiten van de drie kandidaten voor de functie van IAAF-president in de perio de van 1981 tot 1984. Dit is van enorme invloed geweest, en nog trouwens, op beslissingen, die van uitzonderlijk belang zijn voor de toekomst van de IAAF. Nu ik de 80-jarige leeftyd nader is het reëel geworden om over een opvolger te denken. Daarom geloof ik dat het van essentieël belang is, en zodoende ook de eenheid binnen de IAAF te be waren, dat er in Rome slechts één kandidaat voor de functie van voorzitter zal worden gepre senteerd. Dit is van des te meer belang daar het duidelijk gewor den is dat de meerderheid van onze federaties dr. Primo Nebio lo als een geschikte opvolger be schouwt van de huidige voorzit ter nu professor Arne Ljundquist officiéél bekend heeft gemaakt zich als kandidaat terug te trek ken". Martin Vreeburg gaat samen met ploeggenoot Stan van Belkum wel mee naar Italië. LEIDEN - Na Alex Boegschoten cn Ton Buunk heeff ook Dick Nieuwenhuizen interim-coach Ane Domburg laten weten zich niet vrij te kunnen maken voor het zeslanden waterpolotoer- nooi, dat volgende week dinsdag, woensdag en donderdag en Camogli bij Genua plaatsvindt. De ploeg bestaat nu uit: Wouly de Bie. Ruud Misdorp, Nico Lan- deweerd, Aad van Mil. Stan van Belkum. Erik Noordegraaf, Dick Nonnekes, Arco Verboom. Ed van Es. Hans Blankenstein. Martin Vreeburg. John van de Bosch en Anton Heiden In Camogli speelt Nederland tegen Italië, Spanje. Roemenie. Grie kenland cn Mexico. Dit weekeinde speelde de selectie tijdens een trainingskamp in Zeist zevenmaal tegen Frankrijk. Het wer den monsteroverwinningen variërend van 22-2 tot 15-10. Bij die laatste wedstrijd speelden de 'thuisbljvers' Buunk, Nieu wenhuizen en Boegschoten mee aan de Franse kant. De wed strijden duurden viermaal zeven minuten, waarbij de nieuwe invallersbepaling werd gehanteerd. Toernooien aan neus voorbij Adriaan Paulen: "Eenheid in IAAF bewaren De Sleutels eerst tegen Schoonhoven LEIDEN Door loting is gis teravond het programma vastgesteld van de 'nacompe- titie' waarin 'Sleutels, GWS en Schoonhoven zullen uit maken wie van de drie zich ook het volgend seizoen vier deklasser mag noemen. Twee clubs moeten naar de zater dagdeling afdalen. Morgen avond opent Sleutels de wed strijdenserie met een thuis duel tegen Schoonhoven (aanvang 19.30 uur). Zaterdag om kwart over vier gaat GWS op bezoek bij de Schoonho- venaren. Volgende week dinsdagavond spelen de Sas- senheimers hun thuiswed strijd tegen Sleutels (19.30 uur. PRAAG (ANP) - In de strijd om het Europese basketbalkam pioenschap werd in Praag een begin gemaakt met de finalepou le. Titelhouder de Sowjet-Unie handhaafde zijn ongeslagen sta tus door voor 7000 toeschouwers Tsjechoslowakije met 110-84 (53-41) te verslaan. De Russen zijn vrijwel zeker van een finale plaats. Wie de tegenstander van de Sow jet-Unie in de eindstrijd wordt, is nog niet zeker. Israël werd uitge schakeld door de nederlaag te gen Joegoslavië, dat zich herstel de van het verlies tegen de Sow jet-Unie. De Joegoslaven, we reld- en olympisch kampioen, wonnen zoals ze wilden. Na een ruststand van 52—32 werd de wedstrijd afgesloten op 102-87. Vooralsnog heeft Spanje de beste uitzichten op de tweede finale plaats. De Spanjaarden zijn evenals de Sowjet-Unie nog zon der nederlaag. Gisteravond ont week Spanje een zeer lastige klip door Italië met één punt te ver- 3 Joegoslavië 5,4. Tsjechosiowa- slaan: 87-86, na en ruststand van j^je 4, 5/6. Israel en Italië 3. T?738'J?00r, *?e ^^erlaag wefd in de troostronde werden gisteren twee duels afgewikkeld. De uit slagen zijn: Polen—Griekenland 89-78 (41-39), Franknjk-Tur- kiie 67-60 (26-29). Italië vrijwel kansloos plaats in de eindstrijd. Stand na drie speeldagen: 1/2. Sowjet-Unie en Spanje 6 punten, DEN HAAG (ANP) - In de kring van de KNSB heerst teleurstelling over de toe wijzingen van de grote schaatsevenementen voor de komende jaren. Het meest van alles wordt het besluit van de ISU be treurd over de toewijzing van het Europees kam pioenschap voor dames in 1984 aan de Sowjet-Unie. De KNSB had in samenwerking met de ijsbaandirectie van Hee renveen een claim gelegd op de ze titelstrijd voor de dames. "Wij hebben in 1981 om het dames- schaatsen weer een opleving te bezorgen deze titelstrijd einde lijk weer eens van de grond ge bracht", aldus KNSB-directeur Comello. Voorwaarde 'Tijdens de wedstrijden van dit jaar zijn wij daarna met de ISU overeengekomen dat wij ook in 1982, /83 en /84 deze wedstrijden in Heerenveen zouden organise ren. Door de ISU was bij onze poging om in 1981 dit kampioen schap te organiseren als voor waarde gesteld dat wij ook in de komende jaren ervoor moesten zorgen dat dit toernooi zou wor den gehouden. Wij hebben toen een claim gelegd voor de volgen de drie jaar. Maar nu heeft de Sowjet-Unie zich er weer mee bemoeid en gevraagd of het kam pioenschap in 1983 niet naar Al ma Ata kon komen. Daar hadden wij niet zoveel moeite mee, want dan namen wij in 1984 de zaak wel weer over. Met het oog op de Winterspelen in Serajewo kwam dat beter uit. Maar nu blijkt achteraf weer dat de Sowjet- Unie plotseling deze wedstrijden weer in 1984 heeft bedongen en heeft gekregen Ik heb zo het ge voel dat na 1984 maar eens ande re landen aan de bak moeten ko- LEIDEN - De vijftallen van Kat wijk en LSG hebben in een on derling duel uitgemaakt wie de Leidse titel voor jeugdschaak- teams tot twintig jaar naar zich toe mocht halen. LSG zat lange tijd praktisch zonder jeugdscha- kers, maar in deze beslissings match bleek dat de club op het vlak van het jeugdschaak weer in de lift zit. De Leidenaars wonnen de match overtuigend met 4-1 en plaatsten zich daarmee voor de landelijke competitie. De gede tailleerde uitslag van het treffen zag er als volgt uit: 1 Gert Koele- wijn (Katwijk)-Erik Oosterom 0- 12 Maarten Kuyt-Roel Piket 0-1 3 Peter van der Pias-Maarten Alink j/2-Vi; 4 Enk van 't Hoff- Remmelt Otten Vfe-V4; 5 Nellie van Beelen-Joost van Egmond 0- 1. In de leeftijdsgroep tot 16 jaar had Leiderdorp verreweg het sterk ste team. De ploeg won ongesla gen de A-poule. De eindstand daarin was als volgt 1 Leider dorp 1 10 m.p-20 b.p; 2 Katwijk 1 7-16; 3 Alphen 1 7-14>/Si; 4 Ryns- burg 1 4-IOV2; 5 Valkenburg 2- ADVERTENTIE) Natuurlijk vraagt een kwaliteitssigaar zijn prijs, dat weet elke kenner. Maar waarom zou u méér betalen dan de Wilde, natuurgedroogde sigaartjes van Ritmeester kosten? Niet voor niets zijn de Wilden van Ritmeester het op één na meest gerookte merk van Nederland. men. Wij hebben er op deze ma nier niet zoveel behoefte meer aan," aldus een enigszins bitter Wim Comello. Twijfels "Het was onze bedoeling het da- messchaatsen weer wat meer aanzien te geven en daarom meenden wij in een Olympische periode deze kampioenschappen te moeten organiseren. Daaraan gaat de ISU blijkbaar voorbij Dat is hun zaak, maar het lijkt mij niet gunstig voor het dames- schaatsen. Trouwens er zijn nog meer beslissingen in Cannes ge- ik mijn twijfels heb. Wij hadden het W.K. sprint voor 1983 aangevraagd, maar dat gaat naar Finland. Voor 1984 hadden wy gesolliciteerd naar het W.K.all-round, maar dat is aan Zweden toegewezen. Nu krijgen wij slechts het W.K. da mes. Ik vraag mij echter wel af waarom wy steeds achteraf wor den gezet". Wim Comello is een teleurgesteld man. "Heerenveen en de bond hadden een aanzet in de goede richting wat het damesschaatsen betreft willen geven, maar de ISU beslist nu plotseling anders. Of het in het belang van de schaatssport is geloof ik nu niet direct" zegt de bondsdirecteur. ADVERTENTIE Hedenavond om het district kampioenschap van Nederland. Aanvang 19 00 uur. Terrein V.T.L (Vlietcomplex) Toegang 1,50. kinderen en 65+ era 0,75. Deze advertentie is aangeboden door Fer van Du uren BV, De Langzaamste tapijtlegger Hooigracht 18, Leiden. 7Vi; 6 Roelofarendsveen 0-6'/*j. Alphen 2 won de B-poule met een nipte voorsprong op Noord- wijk en Philidor. In de C-poule eindigde Voorschoten 1 overtui gend als eerste. Noordwijk en Alphen kwamen in de categorie tot 13 jaar als poule winnaars uit de bus, zei het dat Noordwijk wel zijn meerdere in het buiten mededinging meespe lende Katwijk moest erkennen. Noordwijk eiste vervolgens de ti tel voor zich op door het beslis- singsduel tegen Alphen met 3'/2- V/i te winnen. Rooms-Katholiek Nederland heeft vorig jaar f 125 miljoen bij eengebracht voor missie en ont wikkelingshulp Het grootste bedrag - ruim f55 miljoen liep via de missie-or den en -congregaties, die het be steedden aan de meer dan 5400 Nederlandse missionarissen en ontwikkelingswerkers vrijwel overal in de wereld. Forse bedra gen zijn ook gegaan naar gespe cialiseerde organisaties. 'Mensen in nood' spande de kroon met ruim f 13Vi miljoen. Een goede tweede werd 'Memisa'. die bijna f 11miljoen besteedde aan me dische hulpverlening in ontwik kelingslanden. Op de derde plaats kwam de Bisschoppelijke Vastenaktie met iets meer dan fll miljoen 'Sohdaridad' steun aan werk in Zuid-Amenka - bracht ruim fVA miljoen by- De verdeling van het geld gebeurt altyd in overleg met de ontvan gende landen en met zusterorga nisaties in internationaal ver band. De jongeren van de afdeling 'Min 16' dat materiaal ook in het buiten land worden verspreid. Tydens nachtelyke uitzendingen wordt de EO vaak gebeld door mensen die in moeilijkheden zit ten. Ook voor die luisteraars wil de omroep iets gaan doen. "Daar hebben we mensen voor nodig", zei de heer Rippen op de familie dag. "En ook nieuwe gebouwen en veel geld". Beroepingswerk. Hervormde Kerk: beroepen te Giessen- Nieuwkerk A van der Meer Lo- pik, te Katwijk aan Zee A. van Brummelen Huizen; aangeno men naar Enschede S. G. Ooster- hoff Sneek; bedankt voor H»- zersuoude J L K Heemse (Ov voor Op- en Nede- randel W. Verboom Waddinx- Gereformeerde Kerken: aangeno men naar Borne (Ov.) kandidaat H Boonen Utrecht, naar Stave- ren-Warns kandidaat A. T. G. Ouw aldaar; bedankt voor Frane- ker L de Ruiter Winschoten Gereformeerde Kerken Vrijge maakt: beroepen te Winschoten H. K. Bouwkamp Gramsbergcn, die bedankte voor Zaamslag de jeugdbond van de Ge- Christelijke Gereformeerde Ker- reformeerde Gemeenten hebben ruim f160 000 ingezameld voor vluchtelingenhulp in Thailand. De sectie 'Plus 16' bracht voor hetzelfde doel ongeveer f 250.000 bijeen. In het Haagse Congresge bouw hielden de 12- tot 16-jari ken: beroepen te Naarden G Buys Broeksterwoude Gereformeerde Gemeenten: aan genomen naar Middelburg E. Ve- nema Drachten, bedankt voor Rotterdam-Zuid M Mondria Waardenburg bondsdag, waarop het De Nederlands Gereformeerde ■Havana ill ft 'Doosjea 10stuks Wilde Cigarillos Pftfl Doosje a 20 stuks: gen resultaat van de actie - onder groot applaus - werd bekendge maakt. Op een familiedag van de Evan gelische Omroep in Utrecht deel de de heer J. J. Rippen, tweede voorzitter van deze omroep, mee. dat een stichting 'Evangelisch Dienstbetoon' zal worden opgc richt om Kth itdtMltl tX die de EO als omroep nu t voor zyn rekening mag nemen. De be gunstigers krygen binnenkort het verzoek, een eenmalige gift van honderd gulden voor dit doel te geven. 'Evangelisch Dienstbetoon' zal onder hetzelf de bestuur en dezelfde directie staan als de EO zelf. maar jun disch wel los daarvan De nieuwe stichting moet voor de EO het middel worden om steeds meer aan 'zendingswerk' te kun nen doen met gebruikmaking van nieuwe technieken. Zo wil men lectuur en videocassettes vervaardigen voor bybelknngen en particulieren. Na vertaling zal Kerken vroeger 'vrygemaakt buiten verband' - gaan géén vol ledige eigen gezangenbundel uit geven Dat heeft de landelijke vergadenng van deze kerken (30 000 leden) in Breukelen be sloten Men maakt al gebruik van een keuze uit het Liedboek voor de Kerken, en die selectie zal nu worden aangevuld met een be scheiden aantal andere liederen. De Nederlands-gereformeerden vinden het heel jammer, dat de vrygemaakt-gereformeerden, de chnstelykc gereformeerden en de Gereformeerde Bond in de Hervormde Kerk niet positief hebben gereageerd op hun po gingen om tot een compleet ge zamenlijk kerkboek te komen. Zy blijven bereid, aan zo n sa- menwerking in de toekomst deel te nemen De landelyke vergadenng besloot verder, officieel lid tc worden van het Contactorgaan van de Gereformeerde Gezindte. Tot nu toe werden daarheen all-acn 'waarnemers' gestuurd

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 13