Roomburg b voor Forescate Wanprestatie Randstad S Skade verslaat roeicombinatie Quick Boys vergooit kansen LUSV Toernooizege j eugd R'burg bekert verder PAGINA 16 DO/ST MAANDAG 1 JUNI 1981 SPORT SPORT moren en nog eens zes bij de Junioren een zeer goed week end had. De dames-vier van Asopos won zowel de Senior- B als de Overgangsklasse. De lichte vier deed het nog beter. Niet alleen werd op vrijdag SPORT AMSTERDAM - Tot ver in de race mocht de Leidse coalitie van Njord en Die Leythe in de Senior-A-acht-finale een goed vooruitzicht koesteren op de overwinning en een re vanche op Skadi. Het Rotter damse octet bleek echter be ter ingespeeld dan de voor het eerst samen roeiende Leidse Combinatie van Njords A-vier en de Leythe- tweetjes Bakker-Duterloo en Atsma-Bongers. Tot een lengte liep de Leidse forma tie van Skadi weg. Toen vond alleskunre»- Lyklema het welletjes, werd er aangezet en slonk de oranje-blauwe voorsprong zienderoog. In het laatste interval namen de Rotterdamse studenten gede gen de leiding en liepen nog zelfs 3 seconden uit. Toch was men van Leidse zijde ze ker niet ontevreden over deze eerste aanzet tot het bunde len van de beste Leidse roeiers. Ongetwijfeld zal later nog een poging worden ge daan om op deze manier het prestige-nummer in de roei- sport te winnen. Dat zal kun nen gebeuren tijdens de La- ga-Lustrumwedstrijden over drie weken in Delft. Intussen zal Njords vier eerst haar LEIDEN - Bij Randstad Sport ne men ze het niet zo nauw met de sportieve plicht. Kon Docos twee weken geleden zonder eni ge vorm van tegenstand van de zondagvierdeklasser naar 7-0 toesnellen, zo zette de zaterdag- afdeling de poort open voor de gradatiekandidaat Schoonho ven. Dankzij een 6-0 overwin ning wist die ploeg afdaling Weer record voor André Moedig ROOSENDAAL - De Leidse rol stoelatleet André Moedig heeft in Roosendaal het Meerkamp- kampioenschap behaald tijdens wedstrijden, die werden georga niseerd door de verenigingen Thor en Blauw Wit. Hij verzamel de in klasse 3 in totaal 1237 pun ten. Op het onderdeel 800 meter verbe terde Moedig het Nederlands re cord. Hij liet een tijd van 2.48.9 voor zich afdrukken. Het oude record stond op 3.01.2. André Moedig record Het was toch al in de zesde minuut dat Forescate aan de leiding kwam door 1—0 te scoren. Dat gebeurde door een schot van An- ne-Paul Goudberg geslagen uit een moeilijk hoek dat door een Leidse verdediger van richting werd veranderd en waarop de uitglijdende Roomburg-goalie Ronald Cijs het nakijken had. Cijs die zich overigens ernstig gedupeerd voelde door een scheidsrechter die voor de wed strijd veel aanmerkingen had op zijn uitrusting en hem zelfs de nopjes van zijn keepersklompen liet afschroeven. Het beeld - van de wedstrijd gaf twee hard werkende, elkaar geen door een overwinning ver diende uitzending naar Rat- zeburg proberen waar te ma ken. Zaterdag verloor Njord van Nereus, maar vrijdag op de sprint en gisteren waren de Njord-roeiers winnaar in de gestuurde vier. Uit de Leidse acht waren ook Atsma en Bongers tweemaal eerste. Dat gebeurde in de Senior-B- twee met en zonder stuur- De Roeibond passeerde echter de jonge Leythe-twee voor uitzending, hetgeen hen niet zal verhinderen over twee weken in Ratzeburg aan de start te verschijnen. Eenzelf de merkwaardige beslissing nam de Roeibond ten aanzien van Ronald Florijn in de skif. Vorige week nog goed ge noeg voor de A-equipe in Vi chy, waar hijzelf eigenlijk lie ver niet was gestart gezien het feit, dat daar alleen Se nior-A geroeid kon worden, nu niet geselecteerd voor de naar de Afdeling vooralsnog te voorkomen. Omdat GWS op He melvaartsdag tegen DSS niet verder dan 2-2 kwam en De Sleutels bij Rohda een 3-3 ge lijkspel wegsleepte, zijn drie ploegen gelijk geëindigd. Van avond wordt in Capelle de lo ting verricht. Waarschijnlijk zal een halve competitie wor den verspeeld. De speeldata zijn woensdag, zaterdag en volgen de week maandag. Randstad Sport-Schoonhoven 0-6 Schoonhoven wist niet wat ze overkwam, zaterdagmiddag op het sportpark van SJZ (de Voor- schotense velden zijn reeds inge zaaid). Terwijl de bezoekers zich opmaakten voor een voetbal wedstrijd, gaf Randstad Sport te kennen zoveel mogelijk van het zonlicht te willen profiteren. De huiden moesten gebruind wor den, om de bal bekommerde nie mand zich. Het was dan ook niet verwonderlijk dat Schoonhoven zich al na tien minuten in de ze vende hemel waande. De ploeg leidde op dat moment met 2-0. Een weelde die de rode lantaarn drager het hele seizoen nog niet had gedragen. Vandaar dat het team alle remmen los gooide en er met de welwillende medewer king van Randstad Sport een ge zellige middag van maakte: 6-0. Sport in Nederland anno 1981... Rohda - De Sleutels 3-3 Helaas voor de Sleutels was het met de Bodegraafse mentaliteit heel wat beter gesteld. Doordat de Leidenaars de zenuwen be paald niet de baas konden, nam de thuisclub een 3-0 voorsprong. Het lot van de ploeg van Thijs Balkhoven leek bezegeld maar door een opmerkelijke wederop standing redde de ploeg (voorlo pig) het stuk. Dankzij treffers van John Weerlee en Wim Schreuder kwam het team op ge lijke voet. Oegstgeest-'s-Gravanzande 2-2 De elftallen maakten er een leuke partij voetbal van. Tony Werner en routinier Sjoerd Teske zorden voor de treffers. centimeter ruimte gevende ploe gen te zien die hun strafcorners vaak vroegtijdig zagen afgefloten door volgens de arbiter onregle mentair stoppen met de hand. Roomburg dat ook in deze wed strijd de, door de vertrekkende trainer/coach Frits Verheij geko zen, taktiek van de konsekwente mandekking uitvoerde kwam in* aanvallend opzicht tekort door dat de spitsen met onzuivere pas ses werden bediend. Draai Na rust kwam voor Roomburg Paul Lamping op de rechtsbui tenplaats te lopen voor Frank Montanus die zyn draai in het be- B-ploeg, ondanks twee voor treffelijke tweede plaatsen in het afgelopen weekend. Ge lukkiger was zijn clubgenote Liesbeth van der Veld, die tweemaal won en door de da- mes-TAC - elke TAC voert een ander beleid - terecht wèl werd uitgenodigd. De lichte TAC zond de Asopos' lichtgewichten Frans van der Steen en Bart de Bruyn, on danks matige prestaties in de twee, toch uit in een nog niet eerder geprobeerde combina tie met Skadi. Een wel ver diende, maar erg opportunis tische afvaardiging. Al met al komen er over veertien da gen in Ratzeburg aardig wat Leidse roeiers aan de start. Groot overigens was het aantal Leidse roeiers, dat aan het erevlo aan mocht leggen om de eerste prijzen in ontvangst te nemen; zes maal was dat voor Asopos, vier maal vor Njord, terwijl Die Leythe met 5 overwinningen bij de Se- LEIDEN De regionale jeugd van Roodenburg heeft het internatio nale jubileumtoernooi bij Blauw Zwart gewonnen. De jeugd uit Noord stak met kop en schou ders boven het twintig verenigin gen tellende deelnemersveld uit en bewees dat zaterdagmiddag in de eindstrijd door Quick Boys met 3—1 te verslaan. Vijf Deense, even zoveel Duitse en vier Engelse verenigingen waren door Euro Sportring (een inter nationale organisatie voor spor- tuitwisselingen) naar Wassenaar gehaald om het 60-jarig bestaan van de Wassenaarse tweede-klas- ser luister bij te zetten. Vrijdag ging daar het toernooi van start en werd in vier poules gestreden voor een plaats in de halve finale. Naast Roodenburg en Quick Boys drongen het Engelse Brid ge Inn FC en het Deense Frederi- cia FF zover door. Roodenburg troefde de ploeg uit Liverpool langrijke treffen niet kon vinden. Zes minuten na de hervatting drukte Forescate zijn lichte vel- doverwicht uit door een be kwaam genomen strafcorner, in geslagen door Peter-Jan Ru- bingh. Kees Wendt echter die, door zijn reputatie als topscorer voor Roomburg, constant op zijn hie len werd gezeten door Forescate- captain Anne-Paul Goudberg, gaf binnen een minuut de Room- burgers moed door eveneens uit een strafcorner tegen te scoren. Spannend Het promotieduel, dat een groot ter ook nog de lichte nieuwe lingen vier en de Senioren-A- vier, al waren in dat laatste nummer enkele sterke ploe gen niet aan de start. Ook de eerstejaars-dames-acht van Asopos won. Bij de zware he ren heeft Asopos geen sterke ploegen en deed Njord het wat dat betreft beter. De eer stejaars-acht werd in het hoofdnummer Nieuwelin gen-acht een erg goede twee de achter Nereus. Alexander Roeél won de Beginnelingen- skif en werd tweede bij de Nieuwelingen. De boe groeiers van Njords vier wer den in de gestuurde twee ver rassend tweede, vóór Bakker en Duterloo van Die Leythe, die vrijdag de sprint wonnen in de ongestuurde twee. Bij de dames van Njord beperkte het winnen zich tot de Nieu welingen twee. De dames van Die Leythe, klein in aantal deden het echter kwalitatief 6°ed JAN KLERKS met 1-2 af terwijl Quick Boys de Deense bezoekers op afstand hield (3—0). Ondermeer door twee doelpunten van Ron de Roode belandde de hoofdprijs na een uiteindelijke 3-1 zege in handen van de Leidenaars. In de kleine finale versloeg Fredericia Bridge Inn. Lugdunum werd ze vende, Blauw Zwart achtste. Oranje Groen Nadat VNA el donderdag de Kooi- cup al naar het complex aan de Vliet had getorst, volgde gisteren door winst in het Oranje Groen- toernooi opnieuw een reusachti ge, 110 centimeter hoge wissel- beker. VTL eindigde in de E- groep als tweede, nog voor be kerhouder Roodenburg. Het groots opgezette jeugdtoer- nooi aan de Boshuizerkade ken de een uitstekend verloop, on danks het wegblijven van een fiks aantal Randstad Sporters. BARENDRECHT - De nacom- petitie van de periodekam pioenen heeft voor Quick Boys nog maar weinig vruch ten afgeworpen. Na de thuis nederlaag tegen VUC delfden de Katwijkers ook het onder spit tegen Barendrecht. In een aantrekkelijk duel werd het 3-2 voor Barendrecht. Barendrecht kwam na twintig minuten spelen op voor sprong toen Piet Klepke de bal uit een vrije trap recht streeks in de kruising joeg: 1- 0. De eerste helft was zeer le vendig, maar beide partijen wisten zich met de doelkan sen verder geen raad. Aan Katwijkse zijde speelden Teun van der Plas en Jaap Heerikhuisen een goede par ty. Na de rust zette Quick Boys, dat op volle sterkte aantrad, een tussensprint in. In de 55ste minuut benutte Huug Aandewiel een door ar- Dit weekeinde vermaakte Oranje Groen achtenveertig ploegen van verenigingen uit de Leidse regio. In elke poule was er voor de nummers één tot en met drie een prijs. Naast de speciale wis seltrofee voor el-junioren was er ook in de cl-poule een wissel- prijs. Leiden nam die bokaal over van VNA (ditmaal niet aan wezig). Alle F-pupillen ontvin gen een vaantje. De winnaars op een rijtje: Al: 1. VTL, 2. Oranje Groen en 3. MVKV; BI: 1. TAW, 2. Oranje Groen en 3. Zwart Blauw; Cl: 1. Leiden, 2. Abbenes en 3. Stomp- wijkse Boys; C2 en C3: 1. Oranje Groen, 2. LFC en 3. Warmunda; Dl: 1. UVS, 2. VTL en 3. VNA; El: 1. VNA, 2. VTL en 3. Rooden burg; Fa: 1. Roodenburg f2, 2. SVLV f2 en 3. Docos fl; Fb: 1. Oranje Groen f2, 2. Roodenburg f3 en 3. ZLC fl. biter Van Driel wegens vloe ren van de doorgebroken Mart van der Plas toegeken de strafschop: 1-1. Vijf minu ten later werkte goalie Pierre Scheffer een door Martin van der Plas voorgegeven bal slecht weg, waarna Jaap Hee rikhuisen het leder ongehin derd in het lege doel kon kop pen: 1-2. Barendrecht maakte in deze fase een aangeslagen indruk, maar de Katwijkers verzuimden hier goed ge bruik van te maken. Tien minuten later kwam de thuisclub terug in de race. Spits Van der Mey werd door een pass van Hendriks goed weggestuurd. Nico Kuyt leek nog voor redding te gaan zor gen, maar het leder slipte on der zijn voeten door. De op snelheid liggende Van der Mey viel toen niet meer te stuiten en liet ook goalie J_.eiden Een parodie op het Kooicup-ge- beuren, zoals dat afgelopen don derdag plaats had bij Rooden burg, leverde zaterdag de w Lei den. In Noord speelden de lagere E-elftallen, op het sportcomplex Morsch II kwamen met enkele verenigingen uit de regio bijna alle Leidse el-teams in actie. Hoofdprijs, de Morsch(wissel- )bokaal belandde bij de organise rende vereniging. Sleutels el fi nishte als tweede, SVLV werd derde. Kanariecup De door LFC uitgeloofde Kanarie- cup, eerste prijs op het toernooi van e2 en d2 junioren, is uitge reikt aan het Goudse Jodan Boys. De Gouwenaars bleven LFC op doelsaldo voor. De spor- tiviteitsprijs ging naar de jeugd van Teylingen. Theo Guyt kansloos: 2-2. Kort daarop viel de beslis sing. Barendrecht-man Ben nie Ruter kreeg plots vleu gels, passeerde op links twee man en stelde Ton Paap ver volgens in staat de 3-2 te sco ren. Na deze fraaie treffer drong Quick Boys nog aan om de zaken recht te trekken. Teun van der Plas zag de in geschoten bal echter op het nippertje door Scheffer ge keerd, terwijl Scheffer zich even later ook over een door Mart van der Plas goed inge kopte bal ontfermde. Door deze 3-2 nederlaag zijn de kansen van Quick Boys op de eerste plaats en daarmee deelname aan de nationale bekercompetitie praktisch verkeken. VUC wist immers ook het treffen tegen Volen- dam te winnen en gaat nu sa men met Barendrecht met 4 punten fier aan de leiding. LEIDEN - LUSV heeft de vierde ronde van het nationale be kertoernooi bereikt door een ze ge op de Groningse eerste divi- sieploeg. Oranje Nassau. De Leidse volleyballers werkten een 2-1 achterstand weg, overleefden in de vierde set nog twee match points, maar trokken uiteindelijk de beslissende vijfde set overtui gend naar zich toe: 2-3. LUSV startte slecht m Groningen. Oranje Nassau toverde de ploeg van Groen een aantal knappe aanvalscombinaties voor de ogen en omdat de Groningers over een hechte verdediging be schikten werd het 10-2. Toen het Leidse blok meer vat kreeg op de aanval van de opponent, de eigen aanval wat beter ging draaien door de betere spelverdeling en met name Roy de Roo en Peter Pauwels herhaalde malen goed scoorden, maakte LUSV de ach terstand ongedaan en won de eerste set: 13-15. De tweede reeks ging gelijk op. Bij de stand 14-14 liet de ploeg van coach Groen zich te veel uit het spel halen door wat ongelukkige beslissin gen van het arbitrale duo: 16-14. Via 15-10 winst in de derde en een 14-13 voorsprong verkreeg Oranje Nassau prima vooruit zichten op winst. Blok en aanval haalden toen belangrijke punten binnen voor de Leidenaars: 15- 17. De wedstrijd kende daarna een rumoerig slot. De scheids rechter verzuimde de toss te ver richten in het bijzijn van captain John Groen, die daarop eiste dat die loting over gedaan zou wor den. Even zag het er naar uit, dat het duel gestaakt zou worden, omdat Groen weigerde een speelhelft te kiezen, maar uitein delijk werd toch begonnen. Bij de wisseling van speelhelft leid de LUSV met 8-5, een voor sprong die in twee servicebeur ten werd vergroot tot 5-14 door het voortreffelijke blok van Frans Klumper: 5-15. In de vol gende ronde ontmoet LUSV het Haagse Kalinko, de winnaar van dat duel zal de strijd met lands kampioen WC moeten aanbin den. Promotie Voorschoten hockeyclub VOORSCHOTEN De hockeyers van Forescate mogen het volgend seizoen in de eerste klasse uitkomen. De Voorschotenaren hebben gistermiddag op hun eigen kunstgras het Leidse Roomburg met 3—2 verslagen in een duel waarin de Leidenaars genoeg hadden aan een gelijkspel om de begeerde promotie te behalen. In een felle maar sportieve wedstrijd werd de ontmoeting op het scherpst van de snede gestreden. Forescate dat, met al vijftig gespeelde wedstrijden op kunstgras, de moge lijkheden op zo'n veld beter kent vond in Roomburg een tegenstander die zich op de snelle mat niet zomaar in de hoek liet drukken. Ausputzer Nol van der Drift had er goed het oog op en gaf bekwaam leiding aan de Roomburgverdediging. trainer Bob Reidsma (links) en coach Hans Cornellssen om de promotie r de eerste klasse, verdiend door een overwinning op rivaal Roomburg. aantal bezoekers trok van beide clubs, gaf geen fraai maar wel spannend hockey te zien. De ar biters leidden de wedstrijd strak door veel fluiten bij al te felle charches die bij het gevecht om de bal ontstonden. Er hoefde echter geen kaart van welke kleur ook getrokken te worden om de wedstrijd te beteugelen. weel te zitten door 3-1 op het scorebord te laten zetten. Peter- Jan Rubingh sloeg de rebound van zijn eigen strafcorner alsnog langs de lange Roomburg-kee per. Hoewel de wedstrijd beslist leek te zijn in het voordeel van de Voorschotense hockeyers lieten de Leidenaars het hoofd niet hangen en poogden zij in de nog resterende tien minuten het tij te keren. Het aanhoudende Room burg kreeg een minuut voor het eindsignaal nog loon naar werken in de vorm van een fraai velddoelpunt gescoord door lin kerspits Joost van Leeuwen die zich behendig door de Voorscho tense verdediging manoeuvreer de en doeltreffend afrondde. Het Leidse regio-hockey heeft zich met de nu eersteklasser Foresca te verrijkt met een jong, tech- nisch team dat zich nu een trapje hoger op de hockeyladder mag manifesteren. Cricketters van Ajax kunnen niet imponeren LEIDEN - In de uitwedstrijd te gen KZKC te Den Haag werd Ajax voor het eerst geconfron teerd met een kunststofpitch. Een reden voor Ajax-captain Ton Eldering om na gewonnen toss de gastheren als eerste naar de wickets te sturen. De Hagenaren lieten uitstekend batten zien en brachten uiteindelijk 199 runs op het scorebord voor het verlies van slechts 4 wickets. Vangen van wicketkeeper Frank Smeder (2x), Eddy Fifield en Frits de Jongh. Met hoge totalen lijkt de battingsi- de van Ajax toch problemen te hebben, want ook dit maal kon geen vuist worden gemaakt. De Oegstgeestenaren bereikten slecht een score van 78 voor het verlies van 7 wickets. De regen maakte feitelijk een einde aan de wedstrijd, waarin alleen Herman Hartevelt met 17, Frits de Jongh met 14 en Ruud IJssel de Schep per met 10 runs een persoonlijke prestatie leverden. Resultaat der halve een draw (onbeslist) met 3 wed strijd pun ten voor KZKC en 1 punt voor Ajax. Tweede pinksterdag (8 juni) speelt Ajax thuis tegen Hilversum.. a it-m. Het draait allemaal om de bal. De jeugd van Oranje Groen en SVLV heeft de Oranje Groen-junior de Voorschotense aanval hier van een doorbraak a r alle oog voor. Met e »n laatste krachtsinspanning houdt

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 16