Promotie vanLMHC Tennistitels voor TV Noordwijk en Unicum Ons Eiland gedegradeerd Krappe zege van cricketteam Ajax Clerc wint open Italiaanse strijd Tafeltennis- jeker naar )e Yeluwe Wielerzeges Swift in Frankrijk ANDAG 25 MEI 1981 ELDROP (ANP) - De natio nale tafeltennisbekers, waar dit jaar voor de tweede keer om werd gestreden, zijn ver overd door De Veluwe bij de heren en St. Aloysius bij de dames. Het team van De Ve luwe, bestaande uit Jaap, Ron en Henk van Spanje en Reinier Jens versloeg in de fi nale de ploeg van Valkens- waard (Van Vroenhoven, Bakker. Van Gasteren en Potton) met 7-3. )e dames van St. Aloysius, Stella en Vivian Blanckaert bleken met 3-0 te sterk voor Gispen met Judith van Maar- seveen, Corinne de Jong en V^yjenne Hagendoorn. SPORT SPORT PAGINA 23 SPORT Hercules voor appelleren. Rechts Herman Hartevelt. LEIDEN - Gisteren dienden zich in de tenniscompetitie de eerste kampioenen aan de Noordwijkse T.V. via een on aantastbare 7-1 zege op Sas- senheim in de overgangsklas se B en het herenteam van Unicum via een al even on aantastbare 6-0 zege op Mun- ster-Géleen in de eerste klas se van de herencompetitie. Het ziet er echter naar uit dat het voor de regio Leiden niet bij deze kampioenen zal blij ven. Het Katwijkse "Zee en Duin" is wel erg dicht bij de titel in de tweede klasse en dan te bedenken dat de ploeg van Jan de Groot net een kampioenschap en een pro motie uit de derde klasse ach ter de rug heeft. Weliswaar werd het gisteren in Katwijk geen zege, DEM - Beverwijk hield de Katwijkers op 4-4, maar komende zondag is winst tegen de reserves van de Leidsche Hout voldoende. Dat geldt ook voor Forescate, 7-2 in de overgangsklasse A tegen de Metselaars 3, de Leidsche Hout 1, dat overi gens gisteren tegen Nieuw- Marlot niet verder kwam dan 4-4 en Unicum dat met 5-3 de baas bleef over Spieghel. Forescate en Leidsche Hout zullen het ongetwijfeld moei lijker hebben dan Unicum om de laatste hindernis met succes te nemen. Forescate moet uit tegen de grote con current Warande, waarvan thuis met 4-5 werd verloren en de Leidsche Hout kan evenmin rekenen op de toch altijd welkome steun van het thuisfront. Het gaat in Den Haag tegen Thor RW geducht spannen! Unicum moet Toeg-Hillegersberg bedwin gen. Ook geen karwei dat achteloos kan worden opge knapt. maar de jonge garde van Unicum is in een win- ning-mood! Roomburg ver speelde zijn kansen op een kampioenschap dat er toch zo geheid in leek te zitten. Uit werd het tegen Toeg-Hille gersberg 3, 4-4. Gisteren werd het op Room burg maar liefst 1-7! Alleen Marinus Brooshooft kon een onstuimig begin van zijn te genstander in het HE, Frank de Jong, afdoende afstoppen, 0-6, 6-1, 6-2. Jürgen Peters verloor van Rogier Roling, 5- 7,6-7, Milou Bron van Monica Krauwer van wie zij in de uit wedstrijd nog in twee sets won, 3-6, 3-6 en Jos v.d. Hoe ven van Delia Wind, die zij eveneens in Rotterdam de baas was gebleven, 2-6, 7-5, 3- 6. De niet verwachte achter stand uit de enkelspelen leek de Roomburgers te knakken, want zij behaalden uit de dubbelspelen geen punt klasse gevallen. Niet zonder strijd en zeker niet zonder eer. Waldo Jansen en Annette Karl zetten de ploeg van Schoorel onder druk door hun enkelspel in winst om te zetten. Van eerstgenoemde lag dat in de lijn van de ver wachtingen, gezien zijn over tuigend optreden in het en kelspel in zowel het tweede als het eerste team. Voor An nette Karl was het een presta tie, gebaseerd op een hartver warmende vechtlust. De Munnik verloor in de twee de klasse met 3-5 vah Marti- nus uit Amstelveen. De winst kwam voor de Leiderdorpers uit het eerste HE van Bart van der Feen, 6-1, 6-3 tegen Nico Kok, het HD van Bart van der Feen en Jan Theunis- sen en het eerste GD van Bart van der Feen met Ellen Ger- rese. De kleine kans op een kampioenschap die de Mun nik nog had is nu wel defini tief verkeken. De kampioenen, die gisteren uit de bus kwamen, zijn ster ke kampioenen die de pro- motiestrijd (voor Unicums heren de halve finale van de strijd om het landskampioen schap, die in Leiden zal wor den gehouden!) met vertrou wen kunnen tegemoetzien. Het verliespuntje van de Noordwijkse TV kwam pas nadat een 6-0 voorsprong was opgebouwd. Wat hierbij op zijn minst zo belangrijk is als het resultaat is het feit dat het de jeugd was die de Noord wijkse TV aan de triomf hielp. De routiniers, Elly Blomberg en Piet Veentjer. kwamen niet in actie! Erik Jan Schreuder, Jon Assel- bergs, Monique Lembeck en Rosemarie Verdegaal toon den dat zij zich zelf best kun nen redden. Het kampioen schap van de heren van Uni cum was eigenlijk na de tweede competitie zondag al een bekeken zaak. Het kwar tet van Wim Pufkus, Philip van der Kwast, Bram Madera en Har Meijer moet zelfs in staat worden geacht om zon der enig probleem de finale te halen. Gisteren was Bram Madera niet van de partij door problemen met zijn ogen, veroorzaakt door con tactlenzen. Hopelijk is hij daar over twee weken weer overheen, want zijn absentie zou Unicums musketiers het kampioenschap kunnen kos ten. De beste prestaties leverden gisteren bij de dames Ellen de Groot van de Leidsche Hout, 6-3, 6-3 tegen U Huizin- ga. Inge van Zuuren, even eens van de Leidsche Hout, 6-3, 5-7. 6-3 tegen J Ver ploegh. Els Kaales van "Zee en Duin", revanche op Lenny van Vliet van DEM, 1-6. 6-4, 6-4. Jacqueline van Wijk en Liselotte van der Bijl van Fo rescate, respectievelijk winst op Mieke van Nugteren, 6-3, 6-2 en Sandra Witkamp. 6-2, 2-6, 8-6 en Maureen Meijer van Unicum ondanks de ne derlaag tegen mevr. Verhey, 5-7, 7-6, 4-6. Bij de heren mo gen worden genoemd Mari nus Brooshooft van Room burg, Jan Willem Lugthart van "Zee en Duin", als inval ler voor de zieke Rob Kog- gink won hij het eerste HE en het HD met Peter Bauw, Hans Tonjann van Unicum 1. 6-2, 6-1 tegen Jaspers, Bub van der Zee van Forescate en Jos Koemans van Forescate, respectievelijk 7-5, 6 3 tegen Johan Vos en 6-2, 2-6, 6-1 te gen M. Bouma. De reserves van Unicum hand haafden zich in de over gangsklasse B door een 7-1 zege op een gehandicapt team van de Metselaars 4. De Haagse ploeg kon door ziek tes maar een dame op het gra vel brengen en dat resulteer de dus al in drie winstpunten voor Unicum 2. Wat intussen niet wegneemt dat alleen die ene dame. Haring, won! FRANK BONTE Tockeysters naar eerste klasse BEIDEN De LMHC-hockeysters hebben door een over winning op Tilburg de verwachting waargemaakt en zijn gepromoveerd naar de eerste klasse. De heren van Roomburg zijn door twee overwinningen op HVA in het afgelopen weekeinde op gelijke hoogte gekomen met Fq- rescate die dezelfde tegenstander ook vier punten afhan dig maakte. Geen finales voor Leidse snelschakers BEVERWIJK - Tijdens het na tionaal snelschaakkampioen schap voor clubteams kwa men de viertallen van Phili- dor en LSG aardig uit de voe ten. De beide Leidse ploegen kwam echter net iets te kort om zich voor de finalepoule te plaatsen. In de A-groep reikte Philidor met 28 bord- punten tot een vierde plaats. Het uit RAG de Graaff, Peter Gelpke, Rinie en Hans Kuyf bestaande viertal kwam daar mee drie punten te kort op Volmac en Philidor-Leeu- warden. Een slechte start was daar debet aan. Rnie Kuyf was topscorer, hij won tien van de elf partijen. LSG ein digde met 25'/2 bordpunt als derde. De Leidenaars kwa men tegen de nummers één en twee, Koningsclub Bergen en Eindhoven, duidelijk te kort (tweemaal Vh-*h ver lies). maar slaagden er wel in om hoofdklassers BSG en MEMO onder zich te houden. Joan Baart en Wim Heems kerk scoorden 8 uit 11 Eind hoven kwam onder de vier fi nalisten als winnaar uit de bus. Weliswaar eindigde het door de Duitse miljonair Pa- gel bijeengespijkerde Bergen op een gelijk aantal bordpun- ten, maar de ploeg werd op matchpunten naar het twee de plan verwezen. Het favo riete Volmac-Rotterdam stel de met een derde plaats dui delijk teleur. Nu de club uit Assen duidelijk is teruggezet wordt het voor Room burg en Forescate in nog twee te gen elkaar te spelen wedstrijden een directe confrontatie met als inzet een plaats in de eerste klas- HVA - Roomburg 0-3 (0-1) Roomburg maakte zaterdag in As sen een goede indruk door HVA bijna de gehele wedstrijd onder druk te houden Het was na on geveer een kwartier spelen dat Luc Rietveld op onreglementaire wijze door de keeper van HVA van de bal werd gezet en de straf- push opleverde die door Paul Lamping werd benut Na de rust werd, zoals van tevoren was afgesproken. Luc Rietveld vervangen door Kees Wendt. De Assenaren zijn 10 minuten na de hervatting gevaarlijk geweest door vijf strafcorners te mogen nemen De Leidse sluitpost Ro nald Cijs hield in die periode HVA van doelpunten af door pri ma keeperswerk af te leveren De Leidenaren liepen na 20 minu ten spelen in de tweede helft uit naar 2-0 door een fraaie aanval uit het boekje door een van ach teren aangeslagen bal via mid denvelder Rob Koopmans naar de rechtsbuiten te transporteren die voorzette op linksbuiten Paul Lamping die doelpuntte. In de door de scheidsrechters uitste- HOCKEY - EMIIC uit Eindhoven heeft nog steeds de leiding in de strijd om het Nederlands hoc- keykampioenschap voor dames. De Eindhovense club versloeg met 2-0 districtgenole Were Di uit Tilburg. Amsterdam haalde flink uit tegen Nijmegen, dat op het kunstgras van het Wagener stadion met 0-5 ten onder ging Groningen bleef zonder punten door met 0-1 var. GHBS te ver de eerste klasse gepromoveerde LMHC in de aanval tegen Tilburg met aan de bal Jeanne Misteli. kend geleide wedstrijd bracht Floris van Straten de eindstand op 3-0 na aangeven van Kees Wendt. Roomburg - HVA 3-2 (1-0) De return die gisteren in Leiden werd gespeeld gaf in de beginfa se een sterker Roomburg te zien maar de Leidenaren konden hun aanvallen niet afronden. Door een cadeautje van de HVA-goalie (hij schopte de bal voor de stick van Kees Wendt) kwam Room burg na 20 minuten op 1—0. De ploeg uit Assen die geen kans meer had op eerste-klassehockey speelde het spel onbevangen en maakte het Roomburg moeilijk met snelle uitvallen Gebrand om nog een goed resultaat mee naar huis te nemen scoorde HVA 10 minuten na de rust uit een strafcomer 1-1. Roomburg ech ter nam weer een voorsprong door een doelpunt eveneens uit een strafcorner gescoord door Wendt. De Assenaren, die veel vuldig op de helft van Roomburg vertoefde benutte al snel daarop weer een strafcorner die hen naast Roomburg bracht 2-2. Kees Wendt maakte vijf minuten voor het eindsignaal zijn derde en het voor Roomburg winnende doelpunt na een fraaie doorbraak van rechtsbuiten Frank Mopta- nus die Wendt op maat bediende DAMES LMHC—Tilburg 4-1 (1-1) In de aanvankelijk gelijkopgaande wedstrijd werd door Tilburg een voorsprong genomen door een fraaie aanval al te ronden met een treffer. De Leiden-dames die een nerveuse indruk maakten kwamen vijf minuten voor de pauze op 1 -1 door een doelpunt gescoord door Dorien Esscr die van de rand van de cirkel ïnko- gelde. De rust werd door Leiden- coach Webb benut door zijn speelsters in te prenten niet zo zenuwachtig te zijn maar hun ei gen spel te spelen Dorien Esser bracht de stand voor Leiden al heel snel in de tweede helft op 2-1. De Leidse hockeys- ters die na de hervatting sterker waren dan Tilburg brachten dat tot uiting door een doelpunt van ausputzer Ties Ament die uit een moeilyke hoek 3-1 scoorde Al snel daarop bracht linksbuiten Jeanne Misteli uit een voorzet van rechts de eindstand op 4-1. LEIDEN - Een aantal amateurwielrenners van het Leidse Swift ging het afgelopen weekeinde op bc zoek bij hun collega's uit de regio van het Franse Germagny-Leveque Sinds Joop Zoetemelk in deze plaats woonachtig is meten dc Swifters hier ieder jaar op initiatief van Joop Riethoven hun krachten met de Franse renners. Dat er in Nederland toch harder gefietst wordt bleek wel uit de uitslag John Kuyvenhoven en Jan van Straaten gingen met hun tweeen aan de haal en mochten tenslotte onderling om de ere plaatsen spurten Kuyvenhoven was de rapste. Van Straaten moest met een tweede plaats genoegen nemen. Jan Zwaan uit Voorschoten won de spurt van de achtervolgende groep en eiste daar mee de derde plaats voor zich op. Maarten Zomer- veld en Piet Overdevest eindigden in een koppel- tijdrit voor veteranen als derde. Karei Teeuwen eiste gisteren in een criterium over 90 km te Nibbixwoud de achtste plaats voor zich op. De renner uit De Zilk vormde gedurende 60 km. een vluchtersgroepje met Pieters en Blauw, maar nadat Blauw lek gereden had liep het peloton het resteren de duo weer in. Wel hield Teeuwen aan dit avontuur de leidersprijs over, cn verzekerde hy zich in de spurt van de achtste positie Ajax-captain Ton Eldcring mocht zich na de wedstrijd van Ajax I tegen het Utrechtse Hercules II een tevreden man noemen Immers, hu zorg de ervoor dat Ajax, eerst battend, na een slechte start toch nog op 124 runs eindigde. Bovendien bowlde hij in een spannend en enerverend gevecht het laatste Hercules-wicket Daarvoor hadden alleen Herman Hartevelt met 32 uitstekende runs en Johan Langerhorst met 18 verdienstelijke runs zich in de dubbele cij fers gespeeld. Via 51 voor 5 stokte het Ajax-totaal op 124 runs all out Het batten van de Utrechtenaren werd nogal bemoeilijkt door het accura te bowlen van Fnts de Jongh cn Johan Langerhorst Gesteund door een goed fieldend Ajax-team brachten zij Hercules in een benarde si tuatie (57 voor 7). Vangen waren er voor Ray v. d. Berg en Frank Sme der. De battmgside van de gasten toonde vervolgens enig herstel op 108 viel pas het 8ste wicket In een zeer spannend slot viel op 114 het negende wicket door een run out waarna de Ajax-captain op een totaal van 117 aan alle illusies van de Herculanen een einde maakte Vermeldenswaard zijn nog de bowlingcyfers van de Ajacieden Fnts de Jongh 3 voor 32, Johan Langerhorst 4 voor 38 en Ton Eldering 2 voor 18. Op hemel vaartdag speelt Ajax thuis tegen Quick Nijmegen waarna op zondag 31 mei uit tegen het Haagse KZKC gestreden wordt. ROME (ANP) - Jose Luis Clerc heeft gisteren de open Italiaanse tennis kampioenschappen gewonnen. In de finale van dit kampioenschap, dat tot de belangrijkste zes ter wereld wordt gerekend, won de als dordr geplaatste 22-jange Argentijn met 6-3. 6-4. 6-0 van Victor Pecci (Pa raguay). De Zuidamenkaanse eindstrijd was alleen in de openingsfase interessant, toen de zwak begonnen Clerck een achterstand wegwerk te. Toen de Argentijn eenmaal de service van Pecci had gebroken met enkele dropshots en een mooie lob was de spanning weg. Pecci miste zijn gewone kracht en agressiviteit. Hy leek vermoeid van de mara thonpartij van zaterdag waarin hy titelhouder Guiliermo Vilas met 7-6, 6—4, 7-6 uitschakelde In de derde set was hy zelfs de uitputting nabi.t het weinig geïnspireerde spel hield de tribunes rustig. Er deden zich geen herhalingen voor van de ongeregeldheden, die de afgelopen jaren de eindstrijd in Rome ontsierden. Clerc. die achtste staat op dc ATP ranglijst heeft Pecci in de laatste vier onderlinge duels nu driemaal verslagen. De 22-jarige Tsjechische Regina Marsikova heeft zonder sctverlics de open Westduitse titel op haar naam gebracht De rijzige nummer ne gentien van de wreldranglyst won in halve en hele finale achtereenvol gens van Dianne Fromholtz (6-3, 6-0) en de Argentijnse Ivana Madru ga (6-2, 6-1). Die prestaties waren goed voor de hoofdprys van 20 000 dollar. Madruga, die in de halve finales de Amerikaanse Sandy Collins (die Tracy Austin had verslagen) met 6-2. 6-2 uitschakelde, kreeg 10.000 dollar. De toernooi-organisatie schatte door het wegblijven van het publiek (er waren slechts 1800 toeschouwers) een verlies te hebben geleden van 30 000 mark. Desondanks werd aangekondigd, dat het pry- zengeld in 1982 150.000 mplaats van 100.000 dollar zal bedragen Langdurige regenval heeft zaterdag de stryd om de nationale clubtitel tennis op Park Leeuwenbergh te Leidschendam danig in de war ge stuurd. De wedstrijden Pelikaan tennis-Mctselaars en Popoye Gold star I-Leeuwenbergh moesten na enkele partyen by de standen 2-2 en 4-1 worden gestaakt. De finale is nu verschoven naar Hemelvaartsdag Hilversum won in een wedstrijd om de vyfde plaats met 7-4 van Manege LEIDEN Voor de derde achtereenvolgende week is korfballend Leiden geconfronteerd geworden met een degradant. In de eerste klasse A zag Ons Eiland geen kans het beslissingsduel tegen Vriendenschaar te win nen. Met 3-4 werd er in Bleijswijk van het uit Hardinx- veld afkomstige Vriendenschaar verloren. Weerhelm, die liever had gezien. Een triest resultaat temeer daar Cresendo en de Algemene de ploeg van Piet Weerheim al wa ren voorgegaan. Na een seizoen zonder tweedeklasser heeft Lei den mede door de promotie van Fiks uit de derde klasse nu plot seling vier vertegenwoordigers in die afdeling. Het degradatieduel tussen Ons Ei land en Vriendenschaar werd af gewikkeld in een regenbui, die het veld na een kwartier in een volledige modderpoel had veran derd. Het spel van beide ploegen had hier ook danig van te lijden Het niveau van de wedstrijd kwam niet boven dat van de tweedeklasse uit, maar de span ning die dit soort wedstrijden met zich meebrengt, vergoedt de trouw meegekomen supporters toch veel. Vriendenschaar nam in deze wedstryd steeds de lei ding, terwijl Ons Eiland elke keer weer kans zag de stand ge lyk te trekken Via een 2-2 rust stand door doelpunten van Sane van de Meeberg en Jan van Kal keren kwam Ons Eiland na 2-3 voor de laatste maal door een doelpunt van Huib Hassclbach op gelijke hoogte Vrienden schaar's vierde doelpunt werd echter niet beantwoord, waar door degradatie een feit werd "Een vreemd seizoen, na een kampioenschap in de micro, waar door we naar de eersteklas se promoveerden en nu een niet voorziende degradatie", aldus een teleurgestelde trainer Piet dat zijn afscheid als trainer van Ons Eiland met behoud van het eersteklasseschap was geëin digd. Schoolkorfbal Het traditionele schoolkorfbaltoer nooi dat voor de tweede keer in haar lange geschiedenis op het korfbalcomplex aan de Montgo- merystraat werd gehouden, kent weer een lichte groeiende be langstelling bij dc scholen. Het spelpeil lag vooral by de lagere scholen op een hoger niveau dan de voorgaande jaren De voorbe reidingen, die de diverse Leidse korfbalverenigingen aan de scholen bieden in de vorm van trainingen is hier zeker debet aan. In afdeling 1 van de lagcn- scholen kwam "Het Carillon" als sterkste uit de buis. de plaats eindigde pas", terwijl de Rudolf Steiner school cn De Valkenier op de 3de en 4de plaats eindigden. By dc reserveteams eindigden de leer lingen van de Apolloschool op de eerste plaats. De competitie by het voortgezet onderwys werd na een nek-aan- nek race gewonnen door Duin zicht Scholen Gemeenschap uit Oegstgeest, terwijl het Stedelijk Gymnasium op dc tweede plaats eindigde. De schoonheidsprijs kwam in handen van Louise de Coligny SG. GERT GRESSIE Momentopname van het schoolkorfbal aan de Montgomery*!raat Op de foto een aanval van de Apolloschool

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 23