Sleutels zakt nog dieper weg Lisser Boys neemt waardig afscheid VTL veegt Randstad van veld: 6-0 TerLeede neemt revanche Na verlies tegen Haz. Boys DOS Kampen tegenstander Noordwijk Onaangename surprise voor Sportclub Lisse MAANDAG 25 MEI 1981 SPORT SPORt SASSENHEIM - Ter Lecde heeft zich met een 4-0 over winning op ZOB gerevan cheerd voor de slechte pres taties van de laatste weken. De Zaandammers hebben geen schijn van kans gehad tegen het soepel combineren de Ter Leede. De Sassenhei- mers speelden niet meer on der de druk van de afgelopen weken daar de kampioen be kend was. Er kon nu vijuit gevoetbald worden. Voorsprong Toch was de tegenstander het dichtst bij een voorsprong. André Karei kreeg een dot van een kans maar Co Berrre- voets bewees zij keeperskwa liteiten. Ter Leede was veruit het meest in de aanval en kreeg ook de beste mogelijk heden. Een fraie lob van Pie- ter van der Plas ging net over en Johnny Jansen zag zijn in zet gekeerd door goalie Dick Dorreboom. Na een half uur was het dan toch raak. Een voorzet .van Hans Bisschops werd door Pieter van der Plas met het hoofd in een treffer omgebogen: 1-0. Ter Leede ging door en Nico Rade be paalde de ruststand op 2-0. Hij passeerde op het midden- Ben Barten scoort op beheerste wijze het eerste doelpunt voor Lisser Boys in het belangrijke treffen tegen Spirit. veld wat spelers en knalde vanaf dertig meter de knik ker in de touwen. Jan van Harskamp en Van der Plas waren op hun beurt nog dicht bij een doelpunt maar Dick Dorreboom stond op de goe de plaats. Strijdlustig Na de pauze kregen de toe schouwers hetzelfde spel- beeld te zien. Een strijdlustig Ter Leede en een tegenspar telend ZOB. De net in het veld gekomen Frits Hoekstra werd door Hans Bisschops in staat gesteld de 3-0 te sco ren. Door wat Sassenheimse slordigheden kregen ook de Zaandammers nog kansen. Linkerspits André Karei bi vakkeerde twee maal voor een leeg doel maar kreeg de bal niet tussen de palen. Toch zou ZOB nog scoren, al was dat in eigen doel. Een voorzet van Jan van Harskamp werd door Sjaak Roet langs zijn ei gen doelman getikt: 4-0. Hiermee was de koek voor de Sassenheimers wel op al wa ren er nog wel wat mogelijk heden. Volgende week speelt Ter Leede zijn laatste wed strijd tegen SDCP op het ter rein van GWS omdat het ei gen veld door werkzaamhe den niet beschikbaar is. LISSE - Door een 3-1 overwinning op Spirit heeft Lisser Boys zich uit de degradatie nood gespeeld. Het elftal speelde de laatste wedstrijd als Lisser Boys en de mannen van trainer Landzaat zorgden voor een waardige afsluiting. Er werd fris aanvallend gevoetbald en door het gelijke spel van concurrent Bolnes tegen ASWH kregen de Lissenaren een terechte beloning in de vorm van de prolongatie van het tweede klasserschap. Iets waar de fusieclub FC.Lisse volgend seizoen van gaat profite ren. Had Bolnes gewonnen, dan waren er vier clubs gelijk geëin digd. met als gevolg een nacom- petitie. De Lissenaren startten overdonde rend. Spirit werd gelijk onder druk gezet en keeper Gerard Vis ser kreeg amper tgd om in de wedstrijd te komen. Jan van Slooten was dicht bij een treffer en ook Eddy Griffioen kreeg een klein kansje maar Visser kon redding brengen. Toch moest hij al na vijf minuten buigen. Ben Barten ging een één twee combi natie aan met Jan van Slooten en op de schuiver van Barten had Visser geen verweer: 1-0. Spint, dat zich overigens een kwartier te laat meldde, deed zijn naam weinig eer aan. Er werd vrij lusteloos gespeeld terwijl bij Lis ser Boys de 'geest' wel volop aan wezig was. Na een half uur ver grootte Rob Suttorp de voor sprong. Hij kreeg ruimte om tot de doellijn door te lopen en de lompe Visser voor de tweede maal te passeren: 2-0. Voor rust deed Spint onverwacht nog wat terug. De Lissenaren na men het toen wat al te gemakke lijk op. André Tolhoek werd vo- komen vrij gelaten en kon onge hinderd een terugspringende bal langs Nico Groeneweg koppen. In de pauze kregen de Lissena ren te horen dat Bolnes met 1-0 achterstond. Lisser Boys opende de tweede helft dus wat voor zichtiger. Spint werd wat meer ruimte gegund, maar de Oude kerkers weigerden daar gebruik van te maken. Spits Bas van Herk maakte het wel erg bont door in vrije positie in plaats van blind uit te halen; de bal nog eens speels op te wippen en zo Nico Groeneweg de kans te ge ven alsnog op het leder te dui ken. Ook de scheidsrechter was Lisser Boys welgezind. Een over duidelijke handsbal van Jaap Lingbeek werd door Van Driel vriendelijk weggewuifd terwijl hij pal daarop aan de andere kant wel een strafschop gaf toen Ben Barten zeer gewillig ter aarde ging. Het was voor Spint nog te veel moeite om hier tegen te pro testeren. Kees Karstens zette zijn laatste wedstrijd voor Lisser Boys wat luister bij door de pe nalty koel te benutten 3-1 Afwachten De wedstrijd was toen gespeeld en het wachten was op de uitslag van ASWH tegen Bolnes, die eer der afgelopen zou zijn. Nadat het gclgke spel van Bolnes bekend was had ook Lisser Boys het wel gezien. Plichtmatig werden de laatste minuten uitspeold en ook de tegenstander gaf de indruk wel naar huis te willen. Lisser Boys had zich gered. Met geluk dit keer maar gezien de pech en de tegenslagen van het afgelopen seizoen was het fortuin dit keer volkomen terecht. WILL MOERER LEIDEN - Terwijl Hazerswoudse Boys de steutel tot het succes vond, werd de degradatiestrop om de nek van De Sleutels wat strakker aangetrokken. Nu de formatie van Thijs Balkhoven met 1-2 met de harde feiten werd geconfronteerd, is de strijd om de twee toelatingsbe wijzen tot de Afdeling onge meen spannend geworden. Schoonhoven lijkt met 14 pun ten op de onderste plaats van de zaterdagvierdeklasse kandi daat nummer één; voor de ove rige plaats komt zowel De Sleu tels als GWS in aanmerking. De Leidse ploeg wacht zaterdag de uitwedstrijd tegen het reeds veilige Rohda terwijl de Sik- kens-ploeg op bezoek moet bij DSS. Het verhaal over Hazerswoudse Boys heeft daarentegen een heel wat rooskleuriger karakter. Te gen de verwachtingen in draaide de ploeg mee in de bovenste re gionen maar op het beslissende moment moest het elftal van oe- fenmeester Harry van-der Horst de eer aan 's-Gravenzande laten. De promotiekoek was met het LEIDEN - DOS Kampen is za terdag kampioen geworden van de eerste klasse B. De noodzakelijk geworden be slissingwedstrijd werd door de Kampenaren met 2-1 te gen Bennekom gewonnen. De bestuursdelegaties van Noordwijk en Dos Kampen zullen vanavond in Zeist rond de tafel gaan zitten om de wedstrijddata vast te stel len voor het zaterdagkam pioenschap van Nederland. Ook het college van Quick Boys zal acte de presence ge ven in het KNVB-sportcen- trum om tot een accoord te komen omtrent de wedstrij den om het periodekam pioenschap. Getracht zal worden om een regionale in deling van de 15 zaterdag en zondagperiodekampioenen samen te stellen. Het Katwijkse bestuur zag ove rigens zaterdag in Delft het reserve-team met 0-0 gelijk spelen tegen DHC 2 in de strijd om het reservekam pioenschap van Nederland. Woensdag 3 juni wordt op Sportpark Nieuw Zuid de re turn gespeeld. Aanvang 19.00 Op datzelfde sportpark werd zaterdag de beslissingwed strijd Spijkenisse-Vitesse Delft afgewerkt. Het duel ein digde in een doelpuntloos ge lijkspel. Morgenavond probe ren de ploegen het bij Zwalu wen weer. De verliezer moet met het Westervoortse AWV om een degradatieplaats spe len. kampioenschap van die ploeg evenwel niet op. Nu Sportclub Lisse het laatste seizoen met een kampioenschap kon bekronen, was voor de nummers twee van de vierde klasse één promotie- plek beschikbaar. Weliswaar wa ren de kansen voor de ploeg mi niem maar in elk geval vochten de Boys zich uit de naad om de aantrekkelijke kruimels mee te pikken. Wellicht krijgt het seizoen '80-'81 voor De Sleutels eveneens een verlenging maar dan wel met ge heel andere prijzen. Hoewel aan voerder Hans Bos vooraf nog verklaarde dat zijn ploeg bij "de beste elftallen van de klasse be hoorde" moet toch geconsta teerd worden dat de Vlietclub op het onderdeel kracht en doorzet tingsvermogen veel tekort schiet. De roodwitten kunnen vrijwel allemaal redelijk met een balletje overweg maar geven bij het duel 'niet thuis'. Voor Hans Bos zelf moet een uitzondering worden gemaakt omdat hij juist wel met veel lichamelijke 'breek- werkzaamheden' zaterdagmid dag het werk opknapte wat ploegmaats Peter Vlasveld en Jan van der Berg lieten liggen. In de tweede helft moest de ex-UV- S'er tol betalen voor zijn inspan ningen van voor de rust. Met Bos zakte De Sleutels naar een be droevend peil en het mag gerust een wonder heten dat Hazers woudse Boys niet verder kwam .dan 1-2. Daar zag het overigens na tien mi nuten nog niet naar uit. Hans Bos zag z'n forse arbeid al in de 10de minuut met een treffer be loond nadat hij de bal niet zon der enig duwwerk had bemach tigd: 1-0. Die meevaller werkte inspirerend want met fris aanval lend voetbal werden Rob de Roo c.s. onder druk gezet. Na 20 mi nuten liet Jan van der Berg een uitmuntende kans op 2-0 liggen. Een moment van 'zonsverduiste ring' bij de Leidse verdediger Sjaak Steenbergen was de direc te aanleiding van de Hazers woudse gelijkmaker. Steenber gen sloeg volkomen onnodig een kwartier voor rust de bal met de hand weg binnen de 'lijnen' waarop terecht een strafschop volgde. Sjaak van Dorp liet zich het buitenkansje niet ontglip pen. De gelijkmaker betekende een om mekeer in de wedstrijd. Hazers woudse Boys nam de teugels in handen en kwam in het verloop van de strijd niet meer in gevaar. Zonder enige tegenstand van be tekenis ging de Van der Horst équipe op jacht naar de winnen de treffer die volgde in de 70ste minuut. Een onachtzaam mo ment bij libero Isaac Klinkhamer werd door Rienk Poot doeltref fend afgestraft: 1-2. ROB ONDERWATER ij'-."" US 1' Aanvoerder Hans Bos scoort voor de tweede maal Kees van Tol zou later geblesseerd uitvallen. deze treffer zal wegens aanvallen op de keeper worden afgekeurd Doelman LEIDEN - SC Lisse heeft za terdag kennis gemaakt met de rare sprongen van een kat in het nauw. De Lissese titel- gegadigde in de vierde klasse A (zaterdag) werd door het onderaan de lijst geklasseer de Scheveningen onaange naam verrast. Met een 3-2 nederlaag vervloog alle hoop op de hoofdprijs. In de B-groep is de positie van GWS na het 2-1 verlies tegen Rohda'76 er evenmin rooskleuriger op geworden. Met Schoonhoven en Sleu tels, ook zij bleven met lege handen achter, moeten de Sassenheimers in de laatste competitieronde uitvechten wie naar de afdeling zal afda len. Scheveningen-SC Lisse: 3-2 (0-1) Op bezoek bij de drager van de rode lantaarn heeft Lisse een fatale nederlaag opgelopen. De Lissenaren, in de race naar het kampioenschap me de afhankelijk van de ver richtingen van MVV'27, wer den op een ijskoude douche getracteerd. In de eerste helft leek er nog geen vuiltje aan de lucht Na twintig minuten bracht Aat van der Poel de 0-1 op het scorebord. Na de doelwisseling schakelde Scheveningen volledig om. Men gooide er flink de beuk in en in sneltreinvaart werd de achterstand omgebogen. Peter Slobbe bracht de partij en met een benutte straf schop nog op gelgke voet maar drie minuten voor het einde eiste de thuisformatie de volle winst op. GWS-Rohda'76: 1-2(1-01 In de eerste helft lukte het al leen André van der Plas om een van de vele kansen in een treffer om te zetten. Het aan tal gemiste kansen brak de Sassenheimers na rust op. Toen Robert Mulder te zacht terugspeelde op zijn doelman diende de Bodegraafse spits zich aan voor 1—1. Deze zette GWS even later ook op ach terstand. Verder dan een schot op de lat van Jaap van Kesteren kwam de thuisclub in een laatste offensief niet. Oegstgeest kwam donderdag avond al een 1-1 deling over een met Te Wervc Voor de geelhemden scoorde Walter Landesbergen Randstad Sport moest bij TOGR met een 4-1 nederlaag genoegen nemen. Een Floreant-speler probeert onder het wakend oog van arbiter Rijsdam doeltreffend uit te halen. LEIDEN Het door LDWS georgani seerde Klaas Huhner toernooi kende in het afgelopen weekein de nog weinig verrassingen. De enig echte surprise leverden de weergoden af. Hoewel de deelne mers zelf niets van de overvloe dige regenval te verduren had den. zorgden de in de loop van de zaterdag geopende hemelsluizen er wel voor dat de organisatoren op de vroege zondagmorgen he mel en aarde moesten bewegen om de velden nog bespeelbaar te krijgen. Die pogingen wierpen hun vruchten af. want uiteinde lijk kon er in elk geval gespeeld worden. Voor "chef d'organisa- tion" Henk Piket was dat een he le opluchting want het toernooi- schema. dat hij met pijn en moei te rond had gekregen, dreigde ip Twee ploegen stelden nadrukke lijk hun kandidatuur voor de eindzege. Een gemotiveerd spe lend Docos, dat zichtbaar bevrijd was van de slopende degradatie- last die de ploeg gedurende een groot deel van de competitie kwelde, haalde fors uit tegen de zaterdagafdeling van ZLC: 6-0. De grootste zege kwam echter op naam van UVS. Wegens de com- petitieverplichtingen trad welis waar niet het eerste team in het veld aan. maar ook de reserves van de Kikkerpolderploeg ble ken het nodige in hun mars te hebben. In een levendige pot werd het dan ook een 9-0 over winning op VNA. Het pas naar de vierde klasse ge promoveerde VTL gaf een visite kaartje voor de nieuwe competi- tie af. Het in de vierde klasse uit komende zondagteam van Rand stad Sport liep een pak slaag van 6-0 op. Roodenburg blijft even eens een belangrijke gegadigde voor de toernooizege. Zaterdags versloeg de koploper uit de twee de klasse Unitas Leiden met 4-0. LDWS had heel wat meer moeite met Oranje Groen: 4-3. VNL bood taai verweer tegen de Bos- koopse (oudklerdeklasser Flo- reant, dat echter wel met 2-3 ze gevierde. Het treffen tussen Leidse Boys en Sleutels werd naar de dinsdagvond verscho- Aan doelpunten was er op de vel den van LDWS en VNL in ieder geval geen gebrek De ploegen konden vrijuit spelen en dat gaf voor het publiek, dat overigens tot nu toe maar in geringen geta le op kwam dagen, in ieder geval een aantrekkelijker spelbccld te zien dan dat dat normaliter bg het resultaatbeluste competitie- voetbal het geval ia. Omdat het echte "bikkelwerk" uitbleef had den ook de arbiters het niet te moeilgk. Hans Versnel gaf op de zaterdag een kleine pauzeshow met Nico Haak weg Komende zaterdag zal André Hazes om één uur de pauzehonneurs met een optreden waarnemen Op die za terdag zullen de acht verschillen- de winnaars m onderlinge duels uitvechten wie zich voor de hal ve finales plaatsen. Interessant ste treffen lijkt daarbg dat tussen LDWS en UVS. Zondag vinden de halve en hele finales plaats. Tegelijkertijd met de senioren bon den ook de junioren met elkaar de strgd aan De uitslagen VTL- Randstad Sport 1-5; Rooden burg SVLV 1-0; Orarge Groen- LDWS 2-5 Ook zg werken het komende weekeinde de verdere rondes om de Huhncr-bokaal af. De bokaal is genoemd naar wij len Klaas Huhner die 25 jaar lang het voorzitter van LDWS was.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 19