DEGELIJK VAKWERK UIT LEER EN EIKEN Rijnsburg zal opkijken van plan "Die verrekte disco hoort er toch bij Woningen en kantoren op plek oude veiling WOENSDAG 20 MEI 1981 RIJNSBURG/LELYSTAD - Een gedeelte van de oude veilinghallen met een opper vlakte van 23.000 vierkante meter zal het L-vormige middelpunt vormen van het nieuwe gezicht van de oude veiling Flora in Rijnsburg. Voor 50 miljoen gulden wil Amstelveste bv uit Lelystad dit stuk grond een face-lift waar heel Rijnsburg "van zal opkijken". De plannen voor een ingrijpende operatie heeft Am stelveste al rond. Zowel architectonisch als finan cieel. Het wachten is nu alleen nog op de goedkeu ring van de gemeenteraad en in een later stadium de provinciale overheid. Directeur W. Bisschop van Amstelveste blijkt graag bereid een toelichting op de plannen te geven. Bisschop: "Grofweg wordt het gebied ingevuld met woningen, kantoren en showrooms. Een gedeelte van de oude veilinghallen blijft bestaan. Dit laatste is erg belangrijk. Door het gehele complex te slopen vernietig je namelijk te veel kapitaal". Kapitaal, ofwel geld, vormt één van de twee factoren die een rol spelen bij de toekomst van het gebied begrensd door de Rijns- burgerweg, de Floralaan, de Oranjelaan en de Oegstgeesterweg. De andere factor is die van het gemeenschappelijk belang. Het oude veilingterrein moet zo ongeveer 14 miljoen gulden op brengen. Ongetwijfeld heeft het veilingbestuur bij het maken van de plannen voor de inmiddels al gereedgekomen nieuw bouw, rekening gehouden met de opbrengst van het oude ter rein. Een logische zaak. Het gemakkelijkst voor het bestuur van Flora had dan ook geweest om het terrein aan een projectont wikkelaar te verkopen. Het geld was binnen geweest, waarmee voor Flora de zaak zou zijn afgedaan. Levendig Echter omdat er een centraal gelegen gebied werd achtergelaten, wilde ook het gemeentebestuur van Rijnsburg een vinger in de pap hebben bij het bepalen van de nieuwe eigenaar van de grond. Zelf kon de gemeente het bedrag dat de veiling wilde hebben, niet betalen. Bij verzoeken om subsidie in Den Haag werd bot gevangen. Het lot van de oude veiling moest daarom in handen worden geven van het particulier initiatief. Begin volgend jaar kan worden begonnen waarover de gemeenteraad zich nog in het met de bouw op het oude terrein van de veiling Flora. Kern van een plan, openbaar moet uitsprekenvormen enkele oude bedrijfshallen. "Ik heb bindende afspraken met Flora* RIJNBURG LELYSTAD "Ook dc veilingleden hebben belang bij ons plan Het fun- tioneren van de veiling staat namelijk op het spel. Door een economisch niet haal baar plan zou namelijk het veilingpereentage (de vei- lingkosten die de koper moet betalen, red.) onverantwoord Sttifl n Met deze uitsmijter .beëindigt W Bisschop, directeur van Amstelveste bv, zijn uiteen zeting over de plannen die zijn bedrijf heeft met het ou de terrein van de veiling Flo ra in Rijnsburg. Al een half jaar wordt er door zijn bedrijf meegedacht over de uiteinde lijk bestemming van het ter rein. De plannen zijn nu rond. Het woord is nu aan de gemeente Rijnsburg. Directeur W. Bisschop van Am stelveste weet overigens niet dat er ook een tweede plan voor het oude terrein van de veiling Flora is. Volgens Bis schop onderhandelt de ge meente Rijnsburg alleen met hem. Van Can-Ned Homes heeft hij nog nooit gehoord. Onder handelingen met een andere gegadigde voor het bebou wen van het terrein lijken Bisschop onwaarschijnlijk omdat er volgens hem bin dende afspraken zijn tussen zijn bedrijf en het bestuur van de veiling. Een plan voor volledige wo ningbouw, zoals dat van Can- Ned Homes, doet hem vreemd aan. Ook zijn bedrijf heeft deze invulling (van ruim 400 woningen) overwo gen. Dit bleek volgens hem financieel geen haalbare kaart. Bisschop: "Bij ons plan hebben wij met de economische haal baarheid en de wensen van de gemeente Rijnsburg reke ning gehouden. Het gevolg hiervan is een mengeling van woningen (circa 125) en be drijfsruimten. Er komt geen industrie". Volgens het plan komt aan de kant van de Rijnsburgerweg een aaneen gesloten rij van kantoren. De kantoren ver schillen onderling van hoog te, zodat een afwisselend en levendig aangezicht wordt verkregen. De overblijvende veilinghallen krijgen een be stemming die met bloemen heeft te maken. Gedacht wordt bijvoorbeeld aan een droogbloemen-bedrijf. In totaal komt er minimaal 5000 vierkante meter kantoor ruimte en zo ongeveer 5000 vierkante meter showroom. De 'toonruimte' komt achter het al bestaande automobiel bedrijf aan de Rijnsburger weg. De woningen worden gebouwd langs de Floralaan en de Oranjelaan en zijn ge- 5>? "Volgens dit plan zorgen wij bij de uitvoering ook voor de aanleg van riolering, het leg gen van gas- en waterleidin gen, een centraal-antennesys- teem en meer van dat soort zaken. Wij leveren het project geheel 'af op", aldus Bis schop. Ook voor de toegangs wegen draagt hij zorg. Amstelveste bv is een onder deel van een grote organisa tie. Onder de paraplu van Amstelland Concern bv in Arnhem opereert dit bedrijf grotendeels in Noord-Neder land. In de Zuidelijke IJssel- meerpolder voert het enkele grote projecten uit. Am stelveste verzorgt vooral de financiële voorbereiding daarvan. Eigen bouwbedrij ven verrichten de uitvoering. Bisschop: "Door onze be drijfsstructuur kunnen wij 1 tot 2 jaar sneller werken dan anderen. Als wij begin 1982 kunnen beginnen met bou wen, dan zijn wij eind 1983 al aardig op weg. En, wij heb ben geen subsidie nodig". Het wachten is dus nu op het gemeentebestuur van Rijns burg. Er ligt echter ook nog een ander plan in de la van het bureau van burgemeester Bonnike. Dat plan voorziet in totale woningbouw. Dit is mogelijk door een speciale bouwwijze, de zogenaamde houtskeletbouw. Door deze goedkope bouwwijze wordt het ondanks de hoge grond prijs toch mogelijk om pre mie-koopwoningen te bou- "Totale woningbouw levert Rijnsburg moeilijkheden op met het woningbouwpro gramma. Naast het eigen wo ningbouwprogramma zou den er nog eens 400 wonin gen extra worden gebouwd. Als die worden opgeleverd ontstaat er een overschot. Rijnsburg zou dat alleen aan kunnen als van de provincie ook woningen voor de regio mogen worden gebouwd", waarschuwt Bisschop. De directeur heeft meer ver trouwen in de plannen van zijn bedrijf: "Tenslotte heb ben de Provinciale Planologi sche Dienst (PPD), de Pro vinciale Planologische Com missie (PPC) en degene b(j het dagelijks provinciebe stuur die dit soort zaken af handelt al hun instemming met dit plan betuigd". OLAF HOENSON Secretaris culturele raad Hazerswoude: HAZERSWOUDE - De culturele raad van Hazers woude is van plan haar ac tiviteiten in de toekomst nog meer uit te breiden. In het bijzonder voor de niet (kerkelijk) gebonden groepering in de bevol king en het jeugdwerk. Dit bleek gisteravond tij dens de behandeling door de culturele raad van het sociaal-cultureel plan 1982. Tijdens de inspraakavonden in het dorp en aan de Rijndijk over dit plan is gebleken dat iedere cultu rele tak z'n eigen problematiek heeft. Het tamboer- en trompet- tenkorps heeft behoefte aan een kledingfonds. de VOS aan een kinderopvang en jeugdsoos "Het Stekkie" aan een ruimer onder komen. Vooral aan de Rijndijk is mening dat, hoewel An kor a een sociaal-cul- aardige aanzet samenspraak met het bestuur men men de nota tureel plan vindt, de "gemeente" te veel de boot afhoudt. De wens is dat de culturele activi teiten meer gestimuleerd wor den vanuit het gemeentebestuur. Vooral de kerkelijk niet gebon den inwoners van Hazerswude komen vaak in een vacuum te recht. Ook het jeugdwerk acht zich dikwijls een "vergeten groep", aldus ambtenaar P. de Bruin in zijn relaas over de in spraakavonden. "Een gemeente is niet creatief. On ze ervaring is dat de activiteiten, die uit de bevolking zelf voortko men het meest floreren, noemt voorzitter J. Dekker van de cul turele raad: "Ik zou de laatste zijn om te zeggen dat we er met deze nota al zijn. Men moet het sociaal-cultureel plan zien als een inventarisatie van wat er is, met alle mogelijkheden om de zaken uit te bouwen." van het centrum "Het Anker" e het bestuur van de Stichting Jeugd-Jongeren-en Buurtwerk zijn volgens Dekker de proble men rond het gebruik van Het Anker door jeugdsoos 't Pluutje" in goede harmonie op gelost. De gebruikers van Het Anker zullen in de toekomst har dere afspraken maken op lange re termijn, waardoor nooit meer een disco-avond van 't Pluutje hoeft te wijken voor een "cultu rele" avond. Een uitbreiding van Het Anker zou volgens de leden van de culturele raad de beste oplossing betekenen voor de ac tiviteiten van de jeugd. Beter dan een jeugdhonk apart. "Het con tact van de jeugd met het gehele culturele gebeuren kan men in de opvoeding niet missen", vindt Dekker. Secretaris van de culturele raad N. Blokker: "Die verrekte disco hoort er toch bij!" Aanvoer bij veiling Flora nu ook op zaterdag RIJNSBURG - Voor het eerst kon den leden van veiling Flora in Rijnsburg vorige week op zater dag bij de veiling terecht om hun bloemen voor het weekeinde te laten opslaan De veiling meldt dat er afgelopen zaterdag al aardig wat belang stelling voor deze proef was. Rond de tachtig kwekers hebben zich toen met hun bloemen bij de veiling gemeld. De gratis service van veiling Flora is vooral be doeld voor kwekers die zelf bij hun bedrijf geen voorzieningen hebben om de bloemen een weekeinde lang goed te houden, of die ruimte tekort komen. De kwekers kunnen op zaterdag tussen vier en zes uur 's middags bij de veiling terecht. Hun bloe men worden dan in de neerzëthal bewaard. De neerzetruimte wordt daarvoor op een tempera tuur gebracht, waarbij bloemen het beste kunnen worden be waard. Voor de meeste bloemen ligt dat op tien graden beneden de buitentemperatuur, met een minimum van zes graden. Rozen, gerbera's en irissen kunnen in de grote koelcel worden weggezet. Volvo boos op Wiegel STOCKHOLM (GPD) Het Volvo- concern in Gothenburg heeft zich geïrriteerd getoond over de uitlatingen van minister Wiegel over de miljoenensteun aan Vol vo in Born. Het bedrijf is welis waar ingenomen met de steun, maar vindt dat Wiegel zijn mond had moeten houden, omdat ge heimhouding was afgesproken. In de Zweedse media wordt de steunoperatie als "tactisch juist" omschreven, omdat daarmee de werkgelegenheid wordt veilig gesteld. Zó komfortabel heeft U nog nooit gezeten! Prachtig 2-3zits bankstel van een superieure, zware kwaliteit rundleder; d.w.z. de bovenste laag (nerflaag) van de huid, die in het gebruik steeds mooier wordt. Handgemaakte gedisseld eiken romp van Europees eiken Kooreman geeft U LEVENSLANGE GARANTIE op de konstruktie. Nu zeer tijdelijk voor de verrassend lage prijs van Kooreman Meubelen BV Nieuwe Rijn 9 Leiden Tel 071 - 122144

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 27