Brazilië stelt kandidatuur WK „Deze vogel vliegt niet weg Samenwerking bij gymnastiekbonden Karpov sluipt omhoog Bobby Robson kent geen angst voor AZ'67 Helmond S wil duel Volendam- DS laten overspelen Nieuw aanbod voor Thijssen Fisa start onderzoek naar 'zolder pARIJS (ANP) - De internationa le autosport federatie (Fisa) heeft een onderzoek ingesteld om te bepalen wie verantwoordelijk is voor de ongelukken tijdens de Grand Prix van België op het cir cuit van Zolder. Jean-Marie Ba- lestre, voorzitter van de Fisa, heeft dit gisteren in Parijs aange kondigd. Bij de trainingen voor de Formule-I-race werd een me- overreden, bij de start i de wedstrijd kwam een col lega van hem tussen twee boli des terecht en brak beide benen. De eerste technicus is maandag Leuvens ziekenhuis overleden. Naar aanleiding van de ongeluk ken is de veiligheidscommissie van dc Fisa gisteren in een spe ciale zitting bijeen geweest. Bale- stre maakte bekend dat de Fisa "bewijzen van getuigen verza melt alsmede films om duidelijk te maken wie voor de ongeluk ken verantwoordelijk was". De resultaten van het onderzoek zul len worden overhandigd aan de commissie voor formule-l-zaken en het bestuur van de Fisa, die "de nodige maatregelen zal tref fen". Het eerste resultaat van het onge luk tijdens de training is dat het aantal mensen dat toegang krijgt tot de pits drastisch beperkt wordt. De voorzitter van de Fisa verdedigde de handelswijze van de starter op Zolder om de race na het ongeluk met de Britse me canicien niet onmiddellijk te stoppen. "Je staakt alleen een wedstrijd als de ambulances de gewonde niet kunnen bereiken", aldus Balestre. De Fisa-voorzit- ter voegde er aan toe tfat de me canicien naar zijn mening zonder gevaar voor de helpers van de baan gehaald had kunnen wor den. Duitsers wederom weggespeeld STUTTGART (ANP) - Brazilië is een van de grote favorieten voor de strijd om de we reldtitel voetbal, die volgend jaar in Spanje wordt gehouden, die conclusie kan worden getrokken na de overwinning, die de Brazilianen gisteravond in het Neckar-stadion in Stuttgart voor 70.000 toeschouwers behaalden. Cerezo haalt stijlvol uit en zal tot zijn genoegen constateren dal zijn inzet de gelijkmaker oplevert. Dietz kan slechts toekijken. Brazilië zegevierde met 2-1 nadat het bij de rust nog tegen een ach terstand van 1-0 had aangeke ken. De overwinning op West- duitsland was volledig verdiend Voor de Westduitsers, houders van de Europese titel betekende het de eerste nederlaag in een thuiswedstrijd sedert 1978. De laatste maal dat de Westduitsers in eigen land verloren was ook tegen Brazilië, dat destijds in Hamburg met 1-0 won. West-Duitsland had in het uitver- UTRECHT (ANP) - De in het najaar geformeerde studiegroep van het Koninklijk Nederlands Christelijk Gymnastiekverbond, het Konink lijk Nederlands Gymnastiekverbond. de Nederlandse Katholieke Gymnastiekbond en de Nederlandse Culturele Sportbond heeft de voorstellen klaar voor de besturen van de vier gymnastiekbonden om tot een samenwerking te komen. Voorlopig op basis van kleinschalig heid. Dit betreft de gezamenlijke uitvoering van allerlei activiteiten. In het najaar van 1981 zal de studiegroep nog twee modellen samenstel len, waarin mogelijkheden worden aangegeven voor verder gaande sa menwerking. Deze kunnen eventueel consequenties hebben voor de reglementen en de structuur van de organisaties. kochte stadion revanche willen nemen voor de nederlaag van 1- 4. die het vijf maanden geleden in de strijd om de mini-wereldbe ker in Uruguay tegen de Zuida- menkanen leed. Zo ver kwam het niet. Dc Brazilianen bevestig den in Stuttgart alleen maar wat in Uruguay al duidelijk was ge worden. Zij zijn duidelijk sterker dan West-Duitsland Tot de rust zag het er naar uit dat Wesl- Duitsland inderdaad zeer goede mogelijkheden op een revanche had. Na dc eerste helfi leidde West-Duitsland immers met 1-0 door een doelpunt van Klaus Fi scher, die een schitterende com binatie tussen Brcitner en Rum- menigge fraai afrondde. Voor Fi scher betekende het zijn 21e doelpunt in een interlandwed strijd. Na die eerste 45 minuten mocht West-Duitsland dan wel met 1-0 leiden maar de "schoonheids prijs" was toch voor de Brazilia nen. die aanvankelijk een enigs zins vermoeide indruk maakten. Na de hervatting was er echter geen spoor van vermoeidheid van de gewonnen wedstrijden te gen Engeland (1-0) en Frankrijk (3-1) te bekennen. De drievoudi ge wereldkampioen ging werve lend over het veld en na precies een uur kwam Brazilië op gelijke hoogte. Cerezo schoot toen van veertien meter afstand precies in VOLENDAM (GPD) - Het be stuur van Helmond Sport eist van de KNVB dat de zondag gespeelde wedstrijd tussen Volendam en DS'79, die door de thuisclub met 3-1 werd ge wonnen, ongeldig wordt ver klaard, en wil, als dat niet doorgaat, een sehadevergoe^ ding van 300.000 gulden van beide clubs. Voor dit laatste zal de burgerrechter en is de Maastrichtse strafpleiter mr. Moskovic reeds ingescha keld. Het heeft allemaal te maken met de vierde periodetitel in de eerste divisie en met uitla tingen. die de Volendam-trai- ncr Henk Ellens volgens het dagblad Het Parool na de wedstrijd tegen DS'79 zou hebben gedaan. Ellens zou hebben gezegd dat Volen dam min of meer volgens af spraak met DSr79 zou heb ben beslotebn zich na een voorsprong van twee doel punten in te tomen, teneinde het verschil niet nog groter te maken. In dat geval behield DS'79 een iets gunstiger doel saldo dan Helmond Sport, dat zaterdagavond met 5-0 van Vitesse had gewonnen en ook op de periodetitel en dus op de lucratieve nacompeti- tie loerde. Dat saldo kan van beslissende betekenis zijn. De situatie is nu zo dat Volen dam de vierde periodetitel bemachtigt indien het in het komende weekeinde in Leeu warden van Cambuur wint. Als Volendam verliest gaat die titel naar DS'79, waarna de race voor Volendam ech ter nog niet verloren is. Vo lendam immers kan in de eindrangschikking achter kampioen Haarlem als twee de eindigen en vervangt dan in de nacompetitie Haarlem, dat al een periodetitel heeft. Helmond Sport meent dat er af gelopen zondag in Volendam een vies spelletje is gespeeld. Het ergert zich mateloos aan de volgende uitspraak, die Ellens volgens Het Parool na de wedstrijd tegen DS'79 zou hebben gedaan: „Winnen was voor ons een absolute noodzaak, maar het was daar naast belangrijk om dat ook weer niet met al'te grote cij fers te doen. Dat zou name lijk Helmond Sport in de kaart spelen en dat wilden we liever niet". AMSTERDAM (GPD) - Tot dusver greep Ipswich Town overal naast. Naast de FA- Cup, Albions meest tot de verbeelding sprekende voetbalhappening, naast het lands kampioenschap. Dat de Engelse Europa-Cupfinalist daarom zijn zinnen heeft gezet op het binnenhalen van het Europa-Cup-III-kleinood, spreekt voor zich. „Deze vogel vliegt niet weg", stelt Ipswich-manager Bobby Rob son, al is hij er zelf nog lang niet van overtuigd, dat hij ondanks de 3-0-uitgangspositie het UE- FA-kleinood donderdag mee te rug kan nemen naar Albion. Hij verhaalt van Ipswich' optreden in de eerste ronde van dit Euro pese bekertoernooi tegen Aris Saloniki. Van de 5-1-overwin- ning op de Grieken aan Portman Road en de onderschatting die Politiemacht bij Engeland- Schotland LONDEN (ANP) - De Britse poli tie en de Londense ondergrond se hebben voor de voetbalwed strijd Engeland-Schotland van zaterdag op Wembley speciale veiligheidsmaatregelen getrof fen. Vijf lijnen van de onder grondse worden gedurende de gehele dag gesloten. De Londen se politie zal met een record aan tal mensen op de been zijn. Het personeel van de ondergrondse heeft, uit vrees voor geweldda digheden, geweigerd op de dag van de wedstrijd in de wijken rond Wembley dienst te doen. Een actie van de vakbonden heeft tot gevolg gehad dat lijnen zaterdag worden gesloten. In verband met "Bank Holiday" op maandag (traditioneel een vrije dag) worden dit weekeinde veel Schotten in Londen verwacht. De spoorwegen hebben echter de verkoop van speciale retour- kaartjes, die slechts een-derde van het normale bedrag kosten, gestaakt. De spoorwegpolitie is van plan iedereen die maar een dronken indruk maakt, uit de trein te zetten. dat resultaat tot gevolg had en die resulteerde in een 3-0-neder- laag in Saloniki. „Er is een ver schil tussen tevreden zijn over de uitgangspositie en de gedachte uitdragen er al te zijn. Wat dat be treft: Ipswich is er nog lang niet. in ieder geval niet zolang er nog gespeeld moet worden". Bobby Robson kent vooralsnog geen angst. De laatste wedstrijd van de Engelse formatie moet de bekroning opleveren die bij het goede seizoen behoort. Ipswich' laatste kans op een succesvolle afsluiting van een uiterst ver moeiend seizoen, waarin de ploeg het niet verder bracht dan de halve finales van de FA-Cup en een tweede plaats achter As ton Villa in de strijd om de natio nale titel. Een bekroning in de vorm van de door de UEFA beschikbaar ge stelde bokaal. Uiterst voorzichtig spreekt hij over de kansen van zijn Ipswich, behoedzaam for muleert hij de kansen voor AZ'67. De aankondiging van AZ's Georg Kessler er de beuk in te gooien, heeft hem allerminst verontrust. „AZ heeft het mate riaal niet om er echt de beuk in te gooien. In ieder geval niet met Welzl en Tol in de voorste lijn", stelt hij zeer nadrukkelijk. „Het zal ongetwijfeld een stuk moeilij ker worden voor ons dan veer tien dagen geleden in Ipswich. Ik heb AZ tegen Feyenoord zien voetballen. Zo had ik ze ook te gen ons verwacht. Zo verwacht ik ze nu weer. AZ zal ongetwij feld wat meer aan de bal komen dan in Ipswich. Maar daar zullen wij ons tegen wapenen". Bobby Robson. inmiddels al weer acht jaar in dienst bij Ipswich Town, heeft zich voorgenomen zijn vertrek bij de Engelse num mer twee vrgezeld te laten gaan van een tastbaar bewijs van een uitstekende samenwerking. Daarom ook heeft hij nog geen beslissing genomen over zijn op handen zijnde vertrek naar Sun derland. Hij is evenwel niet de enige, die aan het eind van de rit met vertrek dreigt. Ook Frans Thijssen, twee en een half jaar in dienst van Ipswich, heeft zo zijn bedenkingen tegen het hem aan geboden contract met een loop tijd van twee jaar en een vrije transfer aan het einde daarvan. Robson: „Het is voor ons zeker in het duel tegen AZ een voordeel om met Thijssen en Muhren te kunnen voetballen. Het is geen geheim dat ik al door de jaren heen een fan ben van het Neder landse voetbal, ook al bewaar ik dan als manager van Ipswich geen al te beste herinneringen daaraan. FC Twente schakelde ons tenslotte op basis van uit-ge- Bobby Robson instrueert zijn spelersgroep. Vanavond zal blijken of de manager de juiste wijsheid heeft gepredikt. scoorde doelpunten uit in een ver verleden. Maar het neemt niet weg, dat ik graag tegen Ne derlandse teams speel". De inbreng van Frans Thijssen en Arnold Muhren heeft er mede toe geleid, dat het Engelse spel type plaats heeft moeten maken voor meer Europees-gericht voetbal, zoals dat ook in de overi- AMSTERDAM (GPD) - Ais het aan Ipswich-manager Bobby Robson ligt, kan Frans Thijssen zo zijn hand tekening zetten onder een nieuw contract dat hem voor twee jaar aan de Engelse nummer twee en Europa- Cupfinalist bindt. Zes maan den hebben Thijssen en de manager van Ipswich Town bij voortduring van gedach ten gewisseld over een nieuw contract, tot dusver overi gens zonder resultaat. „Zodra Frans zijn handteke ning heeft gezet, zal ik het zoeken naar een adequate op volger voor hem in Neder land staken. Nu moet ik er al tijd nog rekening mee hou den, dat hij aan het einde van het seizoen Ipswich definitief zal verlaten", stelt Bobby Robson Pas begin deze week ging Rob son op de wens van zijn Ne derlandse middenvelder in. „Ik moet rond één miljoen gulden kosten voor een bui tenlandse club. In Engeland kan Robson namens Ipswich vragen wat hij wil, maar daar heb ik geen zin in. Het is een buitenlandse club of blijven bij Ipswich", aldus de voor malige Speler van FC Twente. ge Westeuropese landen wordt gespeeld, waaronder Nederland „Ik geloof', aldus Robson. „dat daar ook onze kracht in schuilt. Muhren en Thijssen beschikken over de juiste profinstelling, ze hebben zich bij Ipswich aange past Hun balvaardigheid en in zicht zorgen ervoor dat de bal op de juiste momenten daar is waar die moet zijn En. wat misschien het belangrijkste is dank zij hen hebben we de mogelijkheden ge kregen om ook via de flanken aan te vallen, in plaats van rigou reus iedere keer door het cen trum te gaan, waar het toch al krioelt van verdedigers Die in breng heeft Ipswich gebracht tot wat het nu is een Europese top club aan de vooravond van het nige i het de Europa-Cup III". De opstelling van Ipswich Town voor de finalewedstrijd van het Europa-Cup-1 II-toernooi tegen AZ'67 in het Olvmpisch Stadion ziet er als voigt uit: Cooper. Mills. Butcher. Osman en McCall. Thijssen. Muhren. Walk en Gates. Manner en Brazil UIT BU6 rt— PAKKEM... Vop DEZE OPEN- MAN iep VOUIN'ENJ A wordt T \JCS&(Z- t/VACA/T- LEZ£NJ... Wk ■ë-CVJ.f EVEN DE TUD NEMEN OM EEN SNELLER SYSTEEM TE (BEDENKEN LAAT ONDERTUSSEN DOT ZON&eGDE PJE MAAR even opobaven de kruising Doelman Immel. die na de rust Schumacher had ver vangen. was volstrekt kansloos. De tweede Braziliaanse treffer zal de gemoederen in West Duits land wel weer enige tijd bezig houden In de 73ste minuut schoot Junior een vrije trap te gen de onderkant van de lat De bal sprong naar beneden achter de doellijn en de Engelse scheidsrechter wees onmiddel lijk naar het midden. Het doel punt wekte bij de Westduitsers onmiddellijk herinnering, n OP aan de finale van het wereldkam pioenschap van 1966 tegen Enge land toen een 'treffer' van Wcber werd afgekeurd omdat de bal de doellijn niet was gepasseerd Toch had West-Duitsland nog een gelijkspel kunnen bereiken Ze ven minuten voor het eindsig naal legde White de bal op de strafschopstip na een handsbal van Junior. Paul Breitner. die in de Bundesliga zeventien maal een strafschop verzilverde, nam de penalty De Braziliaanse doel man Valdir stopte de inzet maar White liet de strafschop tot grote woede van de Brazilianen over nemen omdat Valdit zich te vroeg bewogen had. In tweede instantie schoot Breitner de bal in de rechterhoek maar de kalen de Valdir stompte het schot cor- AMSTERDAM (ANP) - Bij het IBM herinnenngstoernoin bouwt Anatoli Karpov aan een monument ter herinnering aan zichzelf. De wereldkampioen heeft na zijn mistasten in de eer ste ronde tegen Hort een indruk wekkende achtervolging ingezet, die gisteren na de eerste zitting van de vierde ronde resulteerde in een stand waarbij hij met de Tsjechische grootmeester Hort samen het veld aanvoerde. Jan Timman echter was op dat mo ment druk bezig de steken die Langeweg in diens gebruikelijke tijdnood had laten vallen, op te rapen. Hij won in tweede instan tie De Nederlander gaat daar door aan kop met een voor dit sterke veld ongewoon hoog sco repercentage van drie en een half uit vier. Tussen Timman en Kar pov is echter één verschil Tim man behaalde zijn drie winstpar- tijen tegen landgenoten Met alle respect voor de kwalitei ten van Ree. Donner en Lange weg, maar voor Timman begint morgen na de vrije dag het toer nooi pas echt, terwijl Karpov zijn aanvankelijke misstap liet vol gen door overwinningen op Lju- bojevic, Donner en dinsdag Tony Miles met diens eerste nederlaag confronteerde. De laatste ont moeting tussen deze twee top- tieners dateerde uit hel toernooi van Linares, waar Miles begon met a7-a6 Deze volstrekt onmo gelijke zet werd destijds uitge legd als een openlijke belediging van de wereldkampioen. Deze trok nog witter weg dan hij er van nature uitziet, vergaloppeer de zich en verloor Hij zou gezworen hebben de Bnt nooit meer te zullen ontmoeten Dat gerucht werd nog versterkt toen Miles bij het grote toe. nooi te Moskou verstek moest laten gaan. De waarheid bleek minder dramatisch Miles bood destijds in S|>,irij.- .ii iUn veront i gingen aan. Hg had de ai on min of meer per vergissing aan geraakt Voor Moskou miste hu het vliegtuig, omdat hg zijn vi sum enkele uren te laat kreeg Ondanks dat was er Karpov veel aan gelegen de Bnt een lesje te lezen Terwijl hij zijn in een snel le sportschoen gestoken rechter voet geruisloos tikbewegingen liet maken op het synthetisch ta pijt, verwierf hij in een Karo- Cann na de opening snel he' ini tiatief Toen Miles een twui. h tige manoeuvre met de toren be- gon. pakte Karpov de pion die hij al drie maal eerder aangl let) had gekregen. De Brit spartelde nog wel tegen maar kreeg geen enkel" compensatie en zag zich

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 19