School heeft fors uitbreidingsplan voor Rietschans I eidse agenda Massaal scoutingfeest lüËSScJtms^\ Breder onderwijs analistenschool Huidige RIO-gebouw al te klein Burgerlijke stand Socialistiese Partij: moet omlaag energieprijs LEIDERDORP Het Rijnlands Instituut voor Ondernemersonderwijs (RIO) aan de Leid- sedreef in Leiderdorp heeft grootse uitbreidingsplannen. Deze zouden verwezenlijkt moeten worden op het braakliggend terrein vóór de school in de richting van de Riet schans. MAANDAG 18 MEI 1981 MAANDAG Goed beschermd legen de regen verlaten de padvinders hel park i verschillende afstanden door de regio. i kasteel Poelgeest voor wandeltochten over Als alles volgens plan verloopt moet daar een gebouw worden neergezet van zo'n 3500 vierkan te meter vloeroppervlak in drie bouwlagen. De indeling van het nieuwe gebouw is nog niet be kend. Wel is er een gymlokaal bij gepland. De nieuwbouw gaat tegen de drie miljoen gul den kosten. Het zou volgens de richtlijnen van het ministerie van onderwijs en wetenschappen daarbij om een semi-permanente bouw gaan, die eventueel verplaatstbaar moet zijn. Het verplaatsen komt in de praktijk echter normaal gespro- ken niet voor bij gebouwen van een dergelijke grootte. "Als de plannen soepel worden af gewerkt hoop ik dat we volgend jaar augustus gebruik kunnen maken van de nieuwbouw", al dus directeur J.C. van Britsum van het RIO. De projectbegelci- dende Leiderdorpse architect Stuivenberg vertelt dat de wijze van bouwen op zich impliceert dat er op korte termijn een nieuw onderkomen kan worden gerea liseerd. "Maar dat bouwsysteem is nog vrij jong en het is dus nog geen vrijbrief dat dit aan de snel heid van de bouw ten goede komt. Duidelijk is wel dat de bouw van een stenen gebouw zo als het RIO nu heeft jaren zal gaan duren. Als alles meezit ge loof ik dat de uitvoering van de bouw, dus buiten de ambtelijke procedure die nu moet plaatsvin den, zo'n negen maanden zal gaan duren", aldus Stuivenberg. Het wachten is nu op de schrifte lijke toezegging van het ministe- Noodzaak De uitbreidingsplannen bestaan al een aantal jaren, omdat al langer duidelijk was dat de school veel te klem zou worden voor het nog steeds groeiende aantal leerlin gen. Onlangs zijn met de naast het RIO gelegen Laboratorium- school afspraken gemaakt over grondruil en zijn op het ministe rie gesprekken gevoerd. Om zo economisch mogelijk te kunnen bouwen heeft het RIO de toe gangsweg naar de Laboratorium- school nodig. Daarvoor in de plaats krijgt deze laatste school een deel van het onbebouwde braakliggende stuk grond in het verlengde van de laboratorium- school naar de Rietschans toe. Ook deze school zou uitbrei- HAARLEMMERMEER - De 38 jarige Schot Thomas Reid, tijdelijk woonachtig in Am sterdam, is de afgelopen nacht na een aanrijding op de rijksweg Den Haag Amster dam aan zijn verwondingen overleden. De Schot reed met zijn motor met hoge snelheid achter op een personenauto die juist een andere wagen wilde inha len. De politic verzoekt getui gen van het ongeval contact op te nemen met het bureau van politie in Hoofddorp (tel: 02503 14941) ger ente eter andere neergezet in Noord-Hofland nabij de ingang van park Ter Wadding en in Hu dorp aan de Zwaluwweg. Verder is men bezig met een opdracht voor een beeld in de Vlietwijk en een vrije opdracht. De gemeenteraad wordt nu ge vraagd 5000 gulden beschikbaar te stellen voor het fonds voor aanschaffing van beeldhouw werken ter verfraaiing van de ge meente In het fonds it op het ogenblik zo'n 107 000 gulden waarvan 57.745 gulden besteed- I..MI is Voor de vrije opdracht zullen B en W in de nabije toekomst op nieuw een verzoek voor het be schikbaar stellen van een geldbe drag in de gemeenteraad op tafel brengen. dingsplannen hebben, maar die zijn nog in een zo primair sta dium dat men er geen medede lingen over wil doen. De grond aan de Rietschans is eigendom van het RIO. Directeur Van Britsum voert de noodzaak tot uitbreiding terug op de al krappe huisvesting, de nog steeds groeiende belangstel ling voor de school en op de leer lingenprognoses voor de komen de jaren. "Wij zijn nu al veel te klein gehuisvest. De school is ge bouwd volgens een plan van 1971. In juni 1977 spiegelde zich al af dat de school snel veel te klein zou zijn. Ze is berekend op zo'n 400 leerlingen. Nu zitten er al 550. De prognoses voor de ko mende vijf jaar gaan uit tot 900 leerlingen", aldus Van Britsum die in 1968 zelf in een paar barak ken in Leiden met 38 leerlingen de school begon. Gunstig school in een verzorgingsgebied waar meer dan een half miljoen mensen wonen. In totaal zijn er in Nederland 40 van dergelijke scholen. In Breda is nu pas nieuwbouw gekomen bij de school waardoor ze 800 leerlin gen kunnen opnemen. Dan kun je je voorstellen dat hier in de Randstad waar veel meer men sen wonen de vraag ook veel gro ter is dan de 550 plaatsen die wij kunnen bieden". Dat het onderwijs op het RIO van hoog gehalte is staaft Van Brit sum voor een deel op de vraag uit de beroepspraktijk. "Vrijwel iedereen die hier van school af komt krijgt een baan. Wij krijgen hier veel aanvragen van het be drijfsleven voor leerlingen. Je merkt de laatste jaren dat dit on dernemersonderwijs steeds meer bekendheid heeft gekre gen, via voorlichting op scholen, het bedrijfsleven en stages". CHARLES LENNARTZ Duizenden padvinders lopen St. Jorismars OEGSTGEEST - In een onver wacht heftige regenbui gaf zater dagmiddag minister Gardeniers (CRM) het startsein voor de vijf endertigste St. Joris marsen in Oegstgeest. Ook al vanwege de regen deed zij dit met zo weinig mogelijk woorden: "scouting is fantastisch, ga jullie gang!" waar na de ruim vierduizend padvin ders en -vindsters op weg gingen om hun 7>/2, 10 of 15 kilometer onder de schoenzolen weg te stappen. Ondertussen werd onder langzaam opklarende weersomstandighe den het muziekconcours van padvindersbands rond het uit 1650 daterende kasteel Oud Poel geest afgewerkt. Onder een moe dig schijnende zon konden daar na laat in de middag de prijzen hiervoor worden uitgedeeld. De beste band was die van Jeroen Bosch uit 's Hertogenbosch en op kleding, manier van lopen en zovoorts werd als beste de Kani- nefaten uit Lisse beoordeeld, voorwat betreft de 7'/2 kilometer loop dan. Op de tien kilometer werden zij verslagen door de Kli- mopgroep uit Waddinxveen. De langste afstand werd door de groep Bronsgeest uit Noordwij- kerhout gewonnen. Zoals elk jaar was er ook dit keer belang stelling van buitenlandse groe pen. Zo waren er de Girl Scouts USA de Sea Scouts uit Engeland evenals de British Guides. "Er zit nog veel groei in, maar we zitten nu over onze opnamecapa citeit heen. We maken voor een deel gebruik van het gymlokaal van de buurschool". Daarnaast staan er een paar noodlokalen op het terrein waar straks de nieuw bouw moet komen. Verder is in de 21 klassen tellende school een naast de grote kantine een nood- kantine ingericht in de fietsen- kelder. "Dat mag eigenlijk niet, maar wat moet je. We hebben hier leerlingen uit de hele regio. Die kunnen niet tijdens de pau zes naar huis. Bij slecht weer moeten we ze een dak boven hun hoofd bieden. We hebben de pauzes al opgesplitst, maar dit is de enige oplossing". Deze huidige noodsituatie en de zekerheid dat de school vanaf het nieuwe schooljaar in augus tus 600 leerlingen telt heeft ertoe geleid dat de school momenteel probeert om voorlopig tot de nieuwbouw klaar is de beschik king te krijgen over het leegge komen politiebureau aan de Van Diepeningenlaan. Het RIO neemt in vergelijking met vele andere scholen een gunstige positie in. Is het zo dat op veel plaatsen het leerlingenaantal daalt, het Instituut voor Onder nemersonderwijs in Leiderdorp groeit steeds meer uit zijn voe gen. Van Britsum: "Dat komt voor een deel omdat het onder wijs hier van een hoog niveau is. Daarnaast zijn wij de enige West. 14.30 i Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19. ma t/m vr van 10-12 uur. tel. 122000. Antonius Clubhuis - verkiezingsavond PSP, met Fred van der Spek. Wassenaar - Schaapskooi Duinrell, spreekbeurt minister De Koning, 20 APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht, zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: vr 15 mei tot 22 mei door: Doeza Apotheek. Doezastraat 31, tel. 121313; Apotheek Van Breest-Smal- lenburg. Loevestein 6, tel. 890000. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum, Berkenkade, Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vr van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7. tel. 154500 Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - S. Posthuma, Kagerplein 308, Sassenheim, tel. 02522-11463 Fietser gewond WASSENAAR - Een 79-jarige fiet ser uit Wassenaar moest gister middag omstreeks kwart voor vijf na een bosting met een auto met een bekkenfractuur en in wendig letsel naar het Brono- vo-ziekenhuis in Den Haag wor den afgevoerd. Het ongeluk ontstond op de Prin sen weg ter hoogte van de Jon kerlaan. LEIDERDORP - Veel Leiderdorpers kwamen afgelopen zaterdag burge meester Van der Have feliciteren met zijn jubilea. Van der Have kreeg van de inwoners van Leiderdorp een stereo-installatie en een tuinameu- blement. De receptie in het gemeentehuis werd opgeluisterd door levende muziek van onder andere leerlingen van de streekmuziekschool en de driemans formatie Bries uit Leiden. De laatste was op speciaal verzoek van de burgervader aanwezig. "Eigen kunst moet wijken Voorschoten verfraaien VOORSCHOTEN - In Voorschoten worden dit jaar een viertal kunst werken geplaatst wanneer de ge meenteraad vrijdag met de plan nen van burgemeester en wet houders akkoord gaat. B en W zijn van plan in het kader van de verfraaiing van het dorp een aantal kunstenaars opdracht te geven voor werkstukken. In het verleden is al eens eerder via deze zogenaamde beeldende kunstenaarsregeling (BKR) een aantal beelden aangekocht De beelden die binnenkort in de 'V:? A yt '-T. <;-V^JeCV* De geraniums en de andere tuinplanten vonden in de Voorschotense Voorstraat gretig aftrek, ondanks VOORSCHOTEN De jaarlijkse geraniummarkt die zaterdag in de Voorstraat in Voorschoten werd gehouden overwon de re gen. De door de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde georganiseerde markt beleefde na de officiële opening van burgemeester Can- negieter een zonnige start, die la- Plantenmarkt goed bezocht ter door regen en daaropvolgend weer zon werd afgewisseld. Ondanks het slechte weerbeeld gingen toch vrijwel alle gera niums van de handelaar naar de particulier. De pottenbakkers, bloemschilders en de bijenver eniging met een informatiestand waren de overige attracties in de drukke Voorstraat. Op het voor plein van de Dorpskerk was de oratoriumvereniging "Exultate Deo aanwezig met een rommel markt ter voorbereiding van het jubileumfeest in 1982. Lezing In het kader van de Kulturele We ken in Wassenaar houdt de heer Klaassen van Ars Studium van avond een lezing met dia's over Breitner en zijn tijd. Aanvang acht uur in de Zijllaankerk in Wassenaar. Politiek In de Lindehoeve in Voorschoten wordt morgenavond weer een bijeenkomst gehouden die in het teken staat van de landelij ke verkiezingen. Er zal worden gepraat over stemrecht en dienstplicht. Verschillende po litieke partijen zullen hun ver kiezingsprogramma bovendien toelichten. Aanvang negen uur. Talenten Tijdens de feestweek die de Lin dehoeve van 6 tot en met 12 juni organiseert, zal ook een talen tenjacht worden gehouden. Ge dacht wordt hierbij aan gooche len, acrobatiek, ballet, kunstjes en voordrachten. Popgroepen zijn uitgesloten. Men kan zich voor 31 mei opgeven via tele foonnummer 01717-5357. Tiende avond vierdaagse van Velocitas in Leiderdorp LEIDERDORP - De Leiderdorpse sportvereniging "Velocitas" or ganiseert dit jaar voor de tiende keer de avondvierdaagse binnen haar gemeente. Vanaf morgen avond tot en met vrijdagavond kan tussen kwart voor zes en ze ven uur worden gestart op het terrein van "Velocitas" in het sport- en recreatiepark de "Bloe- merd". Dit jaar zijn er twee afstanden, een vijf kilometerroute voor kinde ren en hun begeleiders en een tien kilometer lange route die voor iedereen toegankelijk is. Al le deelnemrs ontvangen bij vol tooiing van de wandeltocht een herinneringsmedaille. Deelne mers die voor de vijfde of de tien de keer meelopen ontvangen een speciale medaille. HAARLEMMERMEER - De 28- jarige P.v.d.B. uit Lisse heeft de politie in de nacht van zaterdag op zondag handenvol werk be zorgd. De Lissenaar schepte aanvankelijk op de Hillegommerdijk, een fiet ser, die ongedeerd bleef. De man reed na het ongeval door, maar kon door de rijkspolitie in Lisse worden aangehouden. Toen hem werd verzocht in de politieauto te stappen weigerde hij dat. Een hevig gevecht ontstond, waarbij de politieauto grotendeels werd vernield. Meer kansen op arbeidsmarkt LEIDERDORP - Het dagonderwijs aan de Laboratoriumschool "Rijnland" in Leiderdorp krijgt per 1 augustus een nieuwe struc tuur. Het doel van deze nieuwe opzet is te komen tot een oplei ding die breder van opzet is dan de bestaande. De afgestudeerden zullen hierdoor meer mogelijkheden hebben op de arbeidsmarkt. Dit is extra van belang voor 'de afgestudeerde vrouwen, omdat zij ruim 50% vormen van de studerenden in het laboratoriumonderwijs. De opleiding van laboratoriumme dewerker op HBO-niveau zal een dagopleiding worden van 3Vz jaar (nu drie jaar). Het eerste jaar wordt voor allen gelijk (prope deutische fase). Daarna volgt een afstudeerfase in een gekozen richting van 2'/z jaar inclusief een stageperiode van een half jaar. Op middelbaar niveau zullen twee varianten komen: een vierjarige dagopleiding middelbaar labora toriumonderwijs met daarin een stageperiode van een jaar. Dit is onderwijs in theoretische rich ting van waaruit doorstroming naar het hoger laboratorium on derwijs mogelijk zal zijn. Verder is er een dagopleiding van 2Vi jaar, waaronder een stageperio de. Dit is een zuiver practische richting. De huidige opleidingen zullen wor den afgebouwd. Er zullen be zemklassen worden ingesteld om studerenden zo in de gele genheid te stellen een al begon nen opleiding af te ronden. Men kan in de studie oude stijl hoog stens éénmaal doubleren. LEIDEN - Ondertrouwd: C.R.P. Smak man en E.C. Nossbaum; G.W.A.S. van der Vliet en W.C.M. Dessing; J.W.A. van Mierlo en E.H. Smelik, K. Kamphues en M.Th Dool; H.F. Herfkens en M. Zijl stra; J.J.A.M. van Schie en M. Hemenk; J. de Wolf en B.M.H. Melis; J A. Husch- ka en C.J.W. Nieuwenhuysen; R.P.J. Klein en P. Heijmans; H. Amersfoort en E. Oort; P.J.H. Houtman en E.J. Stok- kel. G A Dijkers en A.J.M. Moot. J R. Spijker en C.J. Roggeveen; M.J. Boter- mans en E M. Verhoeven; J.M.H. van Galen en J. Lekx; E.V.W. Vercruijsse en R.J. Zwanenburg; W.J. Boer en J.M.H. Visser; M.M. Lagas en A L M. van Scha- gen; K.M.H. Buijze en M E. Westerweel; J.H. Potter en M. van Dam. Géboren. Angela dv. G. Kavensbergen en J.C. Langeveld, Ellen dv. G.M. Dijk stra en A. Gourdes, Sanne Mathilde dv. M.J. Kanis en A.M. Schulz; Carolien Brigit dv. O.D. van Batenburg en J.C Wolf; Suzanne Petronella dv. J.C. van der Voet en H M P van der Peet; Wou ter Willem zv. A.W. van der Burg en du Prie en M.M. Rolff; D; den Ende en P.J.M. de Boer; Cornells Marinus Hermanus zv. C.M. Oosterveer en H.A. van der Toorn Vrijthoff; Joel zv. J.B.N Satumalay en A J Zandbergen; Cornelia Judith dv. J A. Ruibing dv. M. van der Plas en K. van Duiven voorde; Lars zv. A. Boogaard en A S.M. Langezaal. Patrick Dennis zv K A. van Beek en I.J. de Mooij, Jacoba Cornelia M. Jahan en E. Bekelaar; Ft cob Parcival zv. J A M. Snoek en A F Fokker; Martijn Hendrik zv. T.S.J van der Star en A.D van der BendRudv zv. J.Ph. Radius en M. Keyner; Jacintha dv. C. van Delft en G.J.A. de Leeuw. Bar- tholomeus Petrus Johannes zv. H.A.M. van Kuiten en A P. Stam; Robin Jan zv. J Klein en Y M E Fouwels; Janneke dv. W. Driebergen en J. van der Bent; Jan zv. P.J. van Gent en J. Brandt; Dan ny Peter Jan-Hendrik zv. A. Gaasbeek en H. van Rooij; Stefan zv. J.C.M. van Velzen en J.H.C. Flanderhijn; Eva Heie kens en T. van der lest; Lisette Maria dv. M L. van Deursen en W.A.M. van der Zwet; Mijke Floor dv. R.E van Waes- berge en M.M.M. Weeber; Mike Steven zv. J. de Lima en H.R. Leatemie; Quin- ne Mignon dv. J.E. Demper en J.F. Briët; Suzanne dv. J.C, van Rooijen en C.M.A. Geerling, Hans zn. A.L. van den Berg en G. Verkaik; Kirsten dv. F.En gels en L. Smits; Teunis Jacob zv. H.A. Klok en J.J.T. Tanis; Emma Josephine dv. J.J. Groen en D.M. Baronesse van Slingelandt; Alexander Gesinus zv. J.H. Reijngoud en C J P. Burger; Paul zv. P.J. Taverne en A.W. van der Meij; Mark zv. G.A.L. Warmerdam en C. van Duijn; Overleden: N. van den Hoed. (1942); M.A. de Koning. (1901); H. Boom. (1919); M. van der Veen, (1937); M. van Biemen (1883) vrl. geh. gew. J. Bink; C. Seller (1902) vrl. geh gew. met W. Nieboer, I. Plasmeijer, (1926); W.J.G. van der Veer, (1956) vrl. echtg. van A Sarres; M.W Al kemade. (1913); G.J. Gerritsen (1929); F R. Jansen, (1914); D. de Best, geb. 1- 12-1916; A.M. van Veen, vrl. echtg. van P. van der Kwartel; J.P. van Mook, vrl. echtg. van J. Driessen; A S Hendriks. (1916); W. van Woudenberg. (1893); t F.J.M. Groenen; M A. Semme- ling, (1897) vrl. echtg. van P.A. Huizing; Vaartjes, (1921); Q. Sprinkhuizen. J.M. de Koning en I M Schran T. van Melsen en G.R. de Water; L.H.M. Janssen en L.C. Bontje; W.M.A. Smit en M. Jellema; B D. de Jong en A.E. Visser; D.J.M. Peschier en S.M de Boer. LEIDERDORP - De Socialisfiesc Partij (SP) is in Leiderdorp cn de Leidse Rivierenbuurt begonnen met de actie Tegengas'. Onder dit motto gaat de SP-hulp en in formatiedienst handtekeningen ophalen om te proberen de ener gieprijzen niet verder te laten stijgen cn zelfs te laten dalen. Ook wil de SP bereiken dat de winst van het energiebedrijf Rijnland terug gaat naar de ge bruikers cn dat er een betere voorschotregeling komt. Men sen, die meer informatie willen, kunnen bellen; 134640. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B V. Hoofdkantoor, Witte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 Nabezorging van 071-123143. Abonnementsgelden bi) overschrijving geen administratie- en Incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884. Kwartaalabonnement 49 55 Per post f 71,90. Jaarabonnement f 186,70. Per post f 276,10. Losse nummers f0,70. Directie: G. Koopman Adjunct-hoofdredacteur: R.D Paauw. Alg. redactiechef: Plv. Alg. redactiechef: J.M.J. Post. Rubriekchefs: J. Kroon (stad) J.P.M. van der Meer (regio) W. Wlrtz, (binnenland) J. Ruygrok- Hooqevcen (buitenland) A A. van Brussel (sociale economie) P.J. Tombe (sport) P.C. Rosier (radio en televl- Aangesloten bij de Gemeenschappeli|ke Porsdlenst met eigen correspondenten o.a. In: Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cairo, Rome, Madrid, Stockholm, en Djakarta. Redactie randgemeenten: TEI. 071-125260 of 071-144941 tst. 222 Ch.' Lennartz tel. 071-133202 071-155854. Voorschoten J. Peeters 071-769935. Zoeterwoude R. Stevens 071-890847. D J. Roeleven. 01715-1403 Warmond R. Hoekstra. 071-762551. Wassenaar W. Olyslagers

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2