Pernix grijpt kampioenschap Kampioenskansen Zee en Duin Handbalsters dwingen kampioen Wings deling af 11 oüf 1 Philidor terug naar af Cricketteam van Ajax onderuit Degradatie Algemene LEIDEN - Na de vierde com- petitiedag begint het duide lijk te worden waar over twee weken een kampioenschap kan worden gevierd en ook waar die titel tot en met de laatste partij zal moeten wor den bevochten. De Noord- wijkse SV in de over gangsklasse B en "Zee en Duin" in de tweede klasse lij ken in hun groep de onbe twiste kanshebbers. Daar naast zijn Forescate in de overgangsklasse A en Uni cum 1 en Roomburg in de overgangsklasse B en de Leidsche Hout en de Munnik in de tweede klasse nog niet kansloos. De Noordwijkse SV kwam gis teren tegen het Bredase BTCI 2 niet gemakkelijk tot de winst. 5-3. Piet Veentjer kon ook in de thuiswedstrijd Peter Scheeres niet bedwin gen en dat was voor de Noordwijkers een tegenval Ier, 5-7, 3-6. De andere routi nier in de Noordwijkse gele deren. Elly Blomberg.' faalde niet tegen Marie Jêan Huy- ben, 6-2, 6-0. De jeugd boekte eveneens winst en verlies in de enkelspelen. Erik Jan Schreuder won van Betz, 1-6, 6-3, 6-2 en Monique Lembeck Knappe zege op Sehoorel was niet opgewassen tegen Paula Steyn 3-6. 6-7 Een 2-2 stand dus uit de enkelspelen. Via het HD van Enk Jan Schreuder/Jon Assclbergs en het DD van Monique Lem- beck/Rosemarie Verdegaal kwam de Noordwijkse SV echter op een 4-2 voorsprong en die werd met de GD, winst van Erik Jan Schreuder/Elly Blomberg en verlies van Jon Asselbergs/Rosemarie Ver degaal vastgehouden. "Zee en Duin" maakte met de concurrent "Sehoorel", die in de uitwedstrijd nog een 4-4 score wist te laten aanteke nen, korte metten. In Katwijk werd met 6-2 voor Jan de Groot cs. In de overgangsklasse A her stelde Forescate zich tegen Hilversum 3 voor de vorige zondag geleden krappe ne derlaag tegen Warande (4-5). De Hilversummers kregen in Voorschoten evenals in Hil versum geen been aan de grond. 6-2 voor Forescate. Verloren gingen alleen de tweede HE van Bub van der Zee tegen Gert Jan Wijman. 3-6.1 6. en het tweede DE van Lisclotte van der Bijl tegen M. Wijman, 4-6, 2-6. Arnold van der Capellen, gisteren als no. 1 in het HE ten tonele ver schijnend, had er zin in. De toch goed tennissende Mike Riaskoff moest na een harde en vaak boeiende strijd capi tuleren. 6-2, 5-7, 6-1. Nog be ter kwam broer Herman van der Capellen voor Forescate voor de dag. Mike Boerma werd weggetikt, 6-2, 6-3. De Voorschotense overmacht in de enkelspelen werd door Jacqueline van Wijk nog geaccentueerd door de snelle zege die zij behaalde op C. Wijman, 6-1. 6-1. Forescate pakte daarna alle dubbels in twee sets. Gaat het goed met Forescate, met de andere over gangsklasse A ploeg uit de Leidse regio. TEAN. lijkt het op de laatste competitiedag vechten voor lijfsbehoud te zullen worden. Tegen de re serves van Leimonias zijn de Alphenaren zelfs niet in de buurt van een punt geweest. De Haagse ploeg leidde na de enkelspelen al met 4-1. Unicum 1 verrast. Gisteren werden de reserves van het Amsterdamse Jaagpad met de schamele oogst van één partij (het tweede HE) naar huis gestuurd, 7-1. Dat bete kent dat de eerste garde van Unicum zowaar een kam pioenskansje heeft. Welis waar werden vijf partijen in drie sets beslecht, maar Uni cum won in 4 van de 5 partij en de derde set met groot ver schil. Henny Fehling maakte furore met haar sterke spel in het eerste DE tegen Nora Dekker, 6-3, 3-6, 6-1. In het tweede DE beet Monique Mooy van Jaagpad zich de tandem stuk op het slimme schaaktennis van de nog al tijd lichtvoetig over het gra vel lopende Maureen Meijer 6-3. 1-6, 6-2 voor Unicum. Sterk speelde bij Unicum ook Anne Jan van der Meer 6-1, 6-2 tegen Karei Steginga. Unicum 2 was niet opgewassen tegen de geheide kampioens kandidaat in haar groep, OTC 2. De tegenstand echter van de prille Unicum reserves mag worden genoemd. Mark Nije, 4-6, 6-3, 6-4 tegen de ge routineerde Evert Castelein en Mini Carlier, 6-3, 7-5 tegén de even geroutineerde Su zanne van Weezel. 6-3, 7-5 zorgden voor de twee Uni cum winstpunten. De wed strijd werd bij de stand 4-2 in het voordeel van OTC 2 afge broken i.v.m. de ingevallen duisternis. Voor degradatie behoeft niet te worden gevreesd. Roomburg staat nu gelijk met Toeg- Hilegersberg. Tegen Hillegom kwam Roomburg niet verder dan 4-4. De enkelspelen brachten Roomburg overigens nog op een voorsprong. 3-1. Jürgen Peters verloor op het nipper tje van Leon Daamen, 6-7, 5- 7, maar Marinus Brooshooft, Milou Penseel en Jos van der Hoeven hielden de punten voor Roomburg vast. Vooral Milou Penseel vestigde de aandacht op zich met haar bekeken zege op Petra Wes- sels, 6-4, 6-0. Tot grote teleurstelling faalde Roomburg evenwel in de dubbelspelen. Van die partij en bracht Roomburg alleen het tweede GD tot een goed einde. Marinus Brooshooft/ Jos van der Hoeven wonnen in een adembenemend span nende derde set van het Hil- legomse duo Jannie Kaaien/ Ferry Holster, 6-3. 6-7, 9-7. In de tweede klasse won de Leidsche Hout van Hillegom 2, 5-3. De 3-1 voorsprong uit de enkelspelen werd via winst in het DD van Inge van Zuuren/Ellen de Groot (een wonderlijk goed kloppende dubbel) en het eerste GD van Peter Pauwels/Ellen de Groot vastgehouden. Waldo Jansen debuteerde sterk in het eerste team van de Leid sche Hout met een onaantast bare zege op Enno Zimmer man, 6-4, 6-0. van wie hij in het toernooi van de Leidsche Hout nog in de finale HEC had verloren. In de heren competitie marcheert Uni cum 1 recht op het kam pioenschap af. Gisteren werd het tegen Munster Geleen r 6-0. FRANK BONTE LEIDEN - De donkere wolken, die zich na de nederlaag bij de reserves van het Haagse DD in de eerste ronde van de strijd om een plaats in de tweede klasse van de KNSB boven het derde tiental van Philidor/Leiden had den samengepakt, ontlaadden zich zaterdag in de match tegen het bezoekende Tal uit Amster dam. De stellingen van de Leide- naars werden overspoeld door de onophoudelijke aanvallen van de Amsterdammers. Zes Leidse ko ningen bleven als een rots in de branding staan en konden met remise het vege lijf redden. De overige vier gingen kopje onder, zodat Tal de match met 7-3 won. Omdat DD II in Den Haag Kijk Uit met 6-4 versloeg, promoveren nu Tal en DD II naar de KNSB. Phi lidor III gaat derhalve terug naar 'af, de promotieklasse van de Leidse Schaakbond. Daarmee zijn de reserves van Voorschoten bepaald niet blij, want zij moeten nu samen met Bodegraven I en Katwijk I de promotieklasse van de LSB verlaten, omdat boven dien LSG II uit de KNSB duikel de. Waar is toch die witte tornado ge bleven, waarmee Philidor IJl dit seizoen zun opponenten van het bord veegde en de titel in de pro motieklasse van de LSB verover de? Zouden de twee maanden rust. die liggen tussen de LSB competitie en de promotiewed strijden de storm tot bedaren hebben gebracht? In ieder geval hield teamleider de Ru na het foutenfestival bij DD II een donderspeeche. Je ver wacht dan dat een team over zijn depressie heen stapt. Philidor s derde bleek echter al te veel mentaal te zijn ontworteld. Met excuses als tenniswedstrijden' en 'ik heb het plotseling zo druk' bleven twee vaste tienlalspelers zo maar weg. En, omdat nog twee schakers zich afmeldden, betrad Philidor zaterdag de are na met maar liefst vier invallers. Dit kwartet bracht het tot drie re- LEIDEN - De goede start van de competitie (vorige week een overwinning tegen het Haagse HCC III) heeft Ajax gisteren nu t kunnen voortzetten tegen VVV te Amstelveen. Op het zeer winderige complex verkoos de Ajax-eaptain na ge wonnen toss als eerste te gaan batten. Tegen de gevarieerde aanval van VVV met veel Pakis tani en West-Indiers in de gelede ren hadden de batsmen van het Oegstgeester Ajax weinig in te brengen. Via een openingsstand van 18 voor i werd net :'7 vooi In deze sombere situatie waren Frits de Jongh met 34 runs en Mark Verbeek met 19 runs nog in staat enig licht te brengen: het zesde wicket viel pas op een to taal van 78 runs. De overige Aja- cioden hadden weinig succes: op een totaal van 94 runs hadden al len een beurt gehad. De WV-batsmcn hadden vervol gens geen enkele moeite met de Ajax-bowlers. Geheel vrijuit bat tend passeerden zij moeiteloos het totaal van Ajax. slechts voor lu i veiUesx-ui i wicket Volgende week kan Ajax zich reha biliteren tegen het Utrechtse Hercules II. Deze thuiswedstrijd vangt als gewoonlijk om 11.00 LEIDEN In de Eersteklasse A van de veldkorfbalcompetitie is Pernix zegevierend als nummer één over de streep gekomen. In een directe confrontatie met medekandidaat voor de titel GKV uit Gorinchem zag de Leidse ploeg kans met 9-8 te zegevieren over een in de tweede helft sterk terugkomend GKV. De Oranjekragen heroverden door deze prestatie wederom het Promotieklasseschap, waardoor nu weer drie Leidse ploe gen in het nieuwe seizoen iets. aan de achterstand dat het Leidse korfbal op landelijk niveau heeft, kan gaan goed maken. Voor het 60-jarige Pernix ligt er in ieder geval de uitdaging om met de huidige jonge ploeg het eens in de CKB periode behaalde hoge korfbalniveau wederom te doen herleven. Opgeluchte gezichten bij Pernix. de titel is binnen. Links trainer Karei Verschoor. Pernix en GKV startten de beslis singswedstrijd met sprekende wapen-feiten. Binnen 40 secon den na het beginsignaal hadden LEIDEN - Op de laatste speelzondag van de veldhandbal- competitie leverden de dames van HVS in de eerste divi sie een uitstekende prestatie door kampioene Wings uit Den Haag in eigen huis een 8-8 gelijkspel af te dwingen. Tot 4-4 in de eerste rondgang deden beide ploegen wei nig voor elkaar onder. Onachtzaamheid in de Stomp- wijkse defensie gaf daarna de Haagse ploeg de gelegen heid via een 5-4 ruststand door te drukken naar een 7-4 voorsprong. HVS liet zich daardoor echter niet uit het veld slaan en bleef stug volhouden. Vooral Marijke Lui ten manifesteerde zich daarbij. rug te komen tot een 5-4 voor sprong bij rust. Tot 8-8 in de tweede rondgang was de strijd nog geheel open. MMO nam daarbij echter een te afwachten de houding aan. De Hollandiaan kon zodoende in de slotfase het spel naar zich toetrekken en ten slotte nog ruim uithalen. 11-8. De doelpunten van MMO werden gescoord door: Helma Volwater 3x. Elly van Leeuwen 2x. Corrie Pennings 2x en Connie Eist- geest. Zowel in aanvallend (zij kwam vijf maal tot scoren) als verdedigend opzicht voerde zij de boventoon. Vijf minuten voor het eind slaag de HVS erin op gelijke hoogte te komen, 7-7. In de spannende slotfase, waarbij beide ploegen elkaar geen duimbreed toega ven. werd door HVS en Wings elk nog één keer gescoord, 8-8. Naast Marijke Luiten scoorden voor HVS Gerda. Leny en Ank van de Bosch. Nederlaag De dames van MMO moesten te gen De Hollandiaan met een 11-8 nederlaag genoegen nemen. MMO had in Vlaardingen een sterke start. Binnen vijf minuten liep weg naar een 1-3 voor- sprong. De Hoogmadese dames verzuimden echter door te druk ken. waardoor De Hollandiaan, zij het met het nodige fortuin en de hulp van de matige arbitrage, de gelegenheid kreeg via 3-3 te- Olympia In de afdeling tweede klasse zege vierden de dames van Olympia met 8-6 over de reserves van Ve- lo. De eerste helft van dit matige duel werd afgesloten met een 5-2 voorsprong voor de Wassenaarse ploeg. Ook de Wassenaarse he ren kwamen tot winst. Tegen AHC'28 3 werd het een ruime 25- 8 overwinning (ruststand 7-4). De dames van Saturnus (vorige week reeds kampioen van de af deling derde klasse) sloten de veldcompetitie af met een onbe dreigde 7-3 overwinning op de reserves van Foreholte. Bij rust had Saturnus al een 3-1 voor sprong. De Leidse heren onder vonden weinig tegenstand van Atomium en zegevierden dan ook ruim met 16-10. Vooral in de tweede rondgang (de eerste helft was afgesloten met een matige 7- 6 voorsprong voor Saturnus) sta ken de Leidenaren met kop en schouders boven hun tegenstan ders uit. De dames van HW70 gingen tegen het tweede team van OASE met 7-3 onderuit. Bij rust keken de Voorschotense da mes al tegen een 3-0 achterstand aan. De Voorschotense heren de den het beter. Tegen kampioens kandidaat Wings 2 boekte HW'70 een 15-13 zege. Basis voor deze verrassende overwin ning werd in de eerste rondgang gelegd. 11-4. Wim Dompelng was met acht, treffers topscorer. Oase In dezelfde klasse boekte OASE een 11-7 overwinning op het Haagse Hellas. Vanaf het begin signaal werd het spel door de Al- kemadesc formatie gedicteerd. Vooral in offensief opzicht was OASE duidelijk de betere ploeg. Het gevarieerde nanvalsspel (3/3 en 2/4) bezorgde de Haagseploeg handen vol werk. Bij rust had den Helma Stigter c.s. reeds een 7-4 voorsprong. Voor de Alkoma- dese score zorgden Riet Broes- terhuizcn, Gerne Hoogenboom. Helma Stigter en Lydia van de In de tweede divisie won Foreholte met 6-11 van kampioene De Tref fers uit Krimpen aan de IJssel. Tot 8-8 in de tweede helft (rust stand 5-7 in het voordeel van De Treffers) hielden beide ploegen elkaar keurig in evenwicht. Daarna trok Foreholte het spel gedecideerd naar zich toe en speelde haar tegenstandster bin nen de korste keren naar een on overbrugbare 14-9 achterstand. In de slotfase trachtte De Tref fers de bakens nog te verzetten, doch Foreholte gaf geen "krimp". Het werd uiteindelijk een ruime 16-11 zege voor de Voorhoutsen. Annemiek de Bruyn, Thea van Rijn en Marian van de Berg zorgden voor de Voorthoutse "treffers". MMo Het kampioensteam i uge tijd geleden de titel beide eerste aanvallen al de korf weten te vinden (1-1), waar GKV zelfs in de 3e minuut een voltreffer bovenop deed. Maar een beter verzorgd middenvak- spel van Pernixzijde bood de Leidse ploeg vele kansen om de gelijkmaker te scoren. Een fraaie actie van Kees Hortensius bracht de stand verdiend op 2-2, en luidde een Pernix kwartiertje in. Tussen de 16e en de 30e minuut werd concurrent GKV overscha duwd, en kon de in groten getale opgekomen Pernix aanhang tot viermaal toe een treffer noteren. De 6—2 voorsprong kwam in de laatste vijf minuten van de eerste helft onder zware druk te staan en Pernix mocht dan ook van ge luk spreken dat de ruststand niet anders werd dan 6-3. In de tweede helft leken korfbalin siders het gelijk aan hun zijde te krijgen toen de verwachting werd uitgesproken dat Pernix terrein zou moeten inleveren, na 7 minuten het GKV de score al bijna in evenwicht (6-5): Het in de 12e minuut gescoorde doel punt van Kees van de Kraan le verde Pernix weliswaar wat meer afstand op maar het niet af latende GKV-offensief, waarop Pernix het antwoord schuldig bleef, stond er borg voor dat de wedstrijd in een thriller zou ein digen. De Gorkummers haalden op tot 7-7 en kwamen in de 35ste mi nuut op 7-8. Een stand die de grootste Pernix pessimist niet verwacht had, maar het wed strijdbeeld duidelijk afspiegelde. Een alles of niets offensief van Pernix werd uiteindelijk toch nog beloond. De strafworp die Kees Hortensius mocht nemen, nadat Eelco Koolhaas fouttief werd afgestopt en de doorloop van Kees Brokaar in de 41ste mi nuut brachten de stand op 9-8 en maakten Pernix kampioen. Doelpunten: Peter Kuyper 2x, Kees Hortensius 2x. Jenny v.d. Laken. Carla v.d. Veghte. Kees v.d. Kraan 2x, Kees Brokaar. Fides Pacta-DOS 11-9 (8-6). De laatste competitiewedstrijd le verde het pubiek toch nog aan trekkelijk korfbal op. Het presti- geduel om de bezetting van de vierde plaats werd geopend om acht treffers op rij. Gelijkelijk verdeeld over beide korven was na 15 minuten de stand 4-4 be reikt. Een iets sterker Fides Pac ta in het tweede deel van de eer ste helft leverde een 8—6 voor sprong bij rust op. In de tweede helft bleek DOS al leen in de beginfase nog wat in haar mars te hebben. Maar bij 8-8 kreeg Fides Pacta de Twent se ploeg in haar greep en besliste dit duel in haar voordeel. Via 10-8 werd een 11-9 overwin ning binnengehaald. Doelpun ten: Patricia Gottmer, Wim Piket 2x, Robin Sommeling 3x, Hennie Piket 2x, Joke Noordervliet, Aad de Vos en Dik Onderwater. De Danaiden-Ready 7-11 (3-6). Een in de tweede helft zeer zwak spelend De Danaïden kon in het laatste kwartier de inmiddels tot een blamage groeiende neder laag (4-11) nog een beetje bij schaven Door doelpunten van Hennie Devilee, Eric Peters en Ruud Visser werd uiteindelijk toch nog een draaglijke neder laag geleden: 7—11. In de eerste helft had Ready al aangetoond dat het "zomeravondkorfbal" dat de Leidse ploeg op de grasmat legde niet door de Hagenaars zou worden overgenomen. Jagend en zuiver schietend werd De Da naïden vrij gemakkelijk op 1-5 gezet. Twee strafworpen van kees Christiaanse verkleinde nog wel de achterstand, maar gaven De Danaïden geen enkele inspi ratie voor de tweede helft. Overi ge treffers: Jo Korenhof. Algemene-DKC 6-7 (3-6). Dat het Leidse korfbal hard achter uit hold bewijst de Eersteklasse wel. Van de vijf Leidse stan daardteams hebben reeds twee twaalftallen het loodje moeten leggen. Twee weken geleden stuurde De Algemene reeds Crescendo de laan uit. Tegen DKC onderging De Algemene nu hetzelfde lot. Het duel om de fa tale plaats werd helaas sterk beïnvloed door scheidsrechter Michielse, die DKC direct na rust een dubieuze strafworp toeken de waardoor DKC op 7-3 kwam, en een glaszuiver doel van De Al gemene bij de stand 6-3 afkeur de. In de eerste helft leek De Al gemene op het goede spoor te zit ten. Na 25 minuten bezat het een 1-3 voorsprong, maar als bij to verslag veranderde DKC van spelpatroon, waardoor De Alge mene onder zware druk kwam te staan hetgeen resulteerde in een 6-3 ruststand in het voordeel van DKC. De Algemene kwam na het inci dent in de tweede helft nog wel op eigen krachten terug, maar in de laatste vijf minuten zagen de Leidenaars geen kans meer om d<* vele kansen in een doelpunt om te zetten, zodat DKC toch aan het langste eind bleef trekken: 7-6. Doelpunten: Aad Rusman 2x, Jorry Sjardijn, Ruud Swaak, Wim van Vliet en Annemiek Keereweer. Ook Ons Eiland zit door haar ne derlaag tegen Animo plotseling in een moeilijk parket. Na een zeer slechte wedstrijd, die Ons Eiland met 7-3 verloor, verna men de Leidenaars dat Vrien denschaar tegen de verwachting in gewonnen had van TOP met 8-3. Beide ploegen staan nu met 11 punten op een degradatieplek en zullen in een onderling duel moeten gaan uitmaken, wie naar de tweedeklasse zal degraderen. Het reeds gedegradeerde Cres cendo kwam er bij OSCR in het geheel niet aan te pas. Met 3—10 werd een verdiende nederlaag geleden. Zuiderkwartier wist haar tweede plaats in de Eer steklasse te behouden door een 8-5 overwinning op Quick. GERT GRESS1E Zwemzege Correljé in Rotterdam ROTTERDAM - In het Rotter damse zwembad "West" werden in het afgelopen weekeinde de Zuidhollandse zwemkampioen- schappen gehouden. De beide Leidse verenigingen LZ'86 en Zijl/LGB waren vertegenwoor digd. René Correljé (Zijl/LGB) won de 100 meter vlinderslag jongens 1968: Zijn winnende tijd was 1.10.1.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 18