Noordwijk zet triomftocht voort Quick Boys onvoldaan RCL besluit met verlies John van Dijk organiseert tegen GVW kampioensfeest éu\i Aandewiel praat met DS'79 RBB zet poort wijd open MAANDAG 18 MEI 1981 SPORT SPORT SPORT PAGINA 17 VEENENDAAL - Niets werd aan het toeval overgelaten, kordaat nam Noordwijk zaterdagmiddag tegen GVW het recht in eigen hand. Het elftal van trainer Piet Bu- ter sloot met de 1-3 in Veenendaal het risico van een beslissingsduel met Quick Boys uit. Met de afdelingsti tel van IA voegde Noordwijk wéér een kampioenschap aan de toch al rijke collage van KNVB-decoraties toe. Sinds 1963 houdt Noordwijk do re putatie van titelverzamclaar hoog. In 1963. 1967. 1970. 1973. 1976. 1978 en 1980 eindigde de club als eerste in de hoogste af deling van het zaterdagvoetbal; in 1973 en in 1980 haalde Noord wijk bovendien het landskam pioenschap naar de Duinwete ring. De Noordwijkse karavaan trekt kortom al jaren succesvol door voetballand en het eind- punt van de triomftocht lijkt vooralsnog niet in zicht. Onver anderd enthousiast werd de kar in Veenendaal voortgeduwd, van enige vorm van blaséheid viel za terdagmiddag niets te bespeu ren. De voetballers hosten uit bundig op het veld en in de kleedkamer, alsof Noordwijk zo juist voor de eerste maal in het bestaan uit de anonimiteit was getreden. "Ik ben wel niet meer piep, maar ook niet oud. want dat is de duivel. Daarom ga ik ge woon door", verried Ruud Brö- ring met bravoure zijn verlangen naar nog meer glorie. De strijd om het zaterdagkampioenschap laat evenwel nog op zich wach ten. nu in IB DOSK en Benne- kom in een beslissende confron tatie moeten gaan uitvechten wie zich als opponent van Noordwijk mag gaan opwerpen. Het eerste tussenstation op weg naar eventuele prolongatie van de vorig jaar veroverde landstitel werd zaterdagmiddag in Veenen daal al vroeg bereikt. Al vervulde GVW zeker in de eerste helft zijn sportieve plicht, de Veenen- daalse formatie had domweg te weinig kwaliteit in huis om het technisch superieure Noordwijk in verlegenheid te brengen. Het speltype van de Gelderse forma tie deed onthutsend simpel aan. De aanvalsstrategie was hoofdza kelijk géent op het luchtmacht- werk van oud-prof Jan Groenen dijk, die dan ook veelvuldig met lange centers werd bediend. De Het elftal van Noordwijk, dat de zoveelste titel in het bestaan van de club in de wacht sleepte Op de foto zijn te herkennen: slaand v.l.n.r. John Manuputty. Albert Spaanderman. Dick Dortmundt en Ed Strijk Zittend r.l.n.r. Andries van Went reserve), Cees van der Wiel reseve-doelmanFrans v.d. Veen, Ruud Broring, Hans Westgeest. Jos Smits en Timo Gerlof. achterste linie van de thuisclub legde een opvallend gebrek aan mobiliteit aan de dag; onder druk stapelden oud-Wageninger Ben Tomas, Martin Terschegget, Ruud Schuurman en de in meest letterlijke zin laatste man spelen de Wim van de Weerdhof fout op fout. De afwezigheid van Jan Willem Bogers, die donderdag tijdens de training een vleeswond aan zijn been had opgelopen, kon Noord wijk mede daardoor soepel op lossen. Timo Gerlof bleek op links een redelijk alternatief voor Bogers en John Manuputty kwam als rechterspits eveneens goed voor de dag. Maar achterin had Sjaak Sluys, die de geschor ste Simon van Beveren als voor- stopper verving, in de lucht nau welijks vat op de lange Groenen dijk. "Niet het gemis van Jan Willem Bogers, maar dat van Si mon van Beveren was in deze wedstrijd ons probleem", zag Piet Buter naderhand in. "Van daar dat ik tegen Ruud Broring heb gezegd dat hij desnoods een half uur als voorstopper moest gaan spelen, ingeval Groenen dijk echt lastig zou worden". Door gebrek aan steun van zijn ploegmaten kon de voormalige centrumspits van FC Utrecht en Go Ahead Eagles zaterdag niet Wél won Groenendijk de twee kamp met zyn tegenstrever Sluys, die na rust door Hans Westgeest van zijn btWlUl taak werd verlost, maar de enige echte Veenendaalse voetballer Jan Diteweg werd door terrier Jos Smits uit de wedstrijd ge speeld en zijn overige companen misten eenvoudig de kwaliteit om de daden van de 'hoogwer ker' doeltreffend af te ronden. Al vroeg onderkende Noordwyk de zwakte van de GVW-achter- hoede. Met name de uitstekend functionerende John van Dijk deed dienst als aanjager van zijn ploeg. Hij was er in hoge mate voor verantwoordelijk dat de flanken optimaal werden benut. Keer op keer dolden Timo Gerlof en John Manuputty met hun be wakers Tomas en Schuurman en in het centrum hield Broring Terschegget aan de praat. Noord wijk droeg derhalve met overtui ging de wens naar een snelle be slissing uit. Na 27 minuten trad John van Dijk op als organisator van de eerste ereronde van zijn ploeg. In samenwerking met Gerlof legde hij de basis van de 0-1 van Broring. die de voorzet van Van Dijk met de linkervoet aannam en vervolgens doeltref fend uithaalde met zijn rechter voet. De aanzet tot een verdubbeling van de score werd zes minuten later andermaal door Van Dijk gegeven. Met een lange pass schakelde hij Gerlof in. die ver volgens behendig langs Van de Weerdhof glipte en Manuputty met een fraai boogballetje het werk liet afmaken Bezield als GWV was van de gedachte om Noordwijk het kampioenschap niet cadeau te geven, trok de thuisbrigade op zijn Engels in voorwaartse richting Noordwijk hield slechts Manuputty voorin. BrOring dook dlk«l|la in de ach terste stellingen op als assistent van de door Groenendijk ge plaagde Sluys Wat niet wegnam dat Groenendijk zes minuten na rust na een corner van Ploft van den Bovenkamp ongehinderd 1- 2 kon inkoppen. Met Westgeest als mandekker van Groenendijk en Sjaak Sluys als rechtsback nam Noordwyk defi nitief het recht in eigen hand. Het Veenendaalse venyn werd geneutraliseerd, niets werd ver der aan het toeval overgelaten. Op niet mis te verstane wyze ver schafte Ed Strijk na voorberei dend werk van Van Dyk zeker heid over het zoveelste kam pioensfeest van Noordwyk Aan de vlak voor tyd door Hans West geest gemiste penalty dacht be halve de nemer ("Normaal mis ik nooit en uitgerekend nu wel") niemand meer. GERARD VAN PUTTEN Frans van der Veen - bloemen 'Want we wilden kampioen worden' KATWIJK - De teleurstelling over het weer niet behalen van de afdelingstitel drukte de gepaste trots bij de kro ning tot de beste amateurclub van Nederland (tien -mogelijk zelfs elf- van de zestig teams van Quick Boys werden kampioen) weg. Quick Boys lijkt na de 1-1 deling tegen Zwaluwen Vlaardingen, dat door dit resultaat degradeerde, dan ook hard op weg de eeuwige tweede te worden. Onder het vier-jarig bewind van trainer Arie Lagendijk behaalde de zaterdag eersteklasser drie maal het vice—kampioenschap. Hoewel de Leidse oefenmeester concludeerde dat hij in die perio de „niet slecht heeft geboerd", verlaat hij Quick Boys toch niet echt voldaan. Het veilig stellen KATWIJK - De kans is groot dat Quick Boys drie basis spelers aan het einde van het seizoen kwijtraakt. Mid denvelder Hans van Duyn wil om studieredenen er (tij delijk) de brui aangeven. Ook aanvoerder Nico Kuyt (26) houdt het voorgezien bij de Katwijkse eersteklasser. Hij stopt of gaat elders spe len. Ten slotte laat libero Huug Aandewiel (19) binnen twee weken weten of hij de stap naar het betaalde voet bal waagt. Vrijdagavond had hij een gesprek met DS'79—secretaris Bouwer. Aandewiel: „Ik had zo een contract kunnen tekenen, maar ik heb twee weken be denktijd gevraagd". Ook FC Utrecht heeft interesse ge toond voor de Katwijker. Aandewiel heeft inmiddels al een proefwedstrijd onder toeziend oog van Han Ber ger afgewerkt. De Quick Boys-speler schat de kans dat hij bij FC Utrecht tekent evenwel heel klein in. „Want daar kan ik alleen een C contract tekenen". Tegenover deze mogelijke spe lersuitloop staat de waar schijnlijke terugkeer van Joep den Hollander (27). Vo rig stopte hij vanwege zijn werk (hij is middenstander). Afhankelijk van een gesprek met de nieuwe trainer Berry Janse wil de laatste man volgend seizoen weer de clubkleuren dragen van Quick Boys. van de troostprijs (het meedoen in de nacompetitie voor plaat sing voor de strijd om de KNVB-beker) werd zelfs afge daan met: „niet interessant, want we wilden kampioen worden". Lagendijk, die overstapt naar buur Rijnsburgse Boys. vatte met die opmerking treffend de Katwijkse gevoelens samen. Toch koesterden ongeveer 2000 toeschouwers op sportpark Nieuw-zuid zaterdag nog hoop op die zo fel begeerde titel. Het verschil tussen koploper Noord wijk en Quick Boys was immers op de afsluitende wedstrijddag slechts één punt. Bovendien sig naleerde Lagendijk ook onder zijn pupillen nog de nadrukkelij ke wil om te winnen, nu de ploeg tot aan het duel met Zwaluwen nog aanspraak mocht maken op de hoofdprijs. Die instelling leid de evenwel ook tot het puntver lies. Want na de doelwisseling profiteerde Zwaluwen van de duidelijk waarneembare ver- kramptheid in de Quick Boys-- gelederen. In de eerste helft was de thuisploeg nog op alle fronten oppermach tig. Hoewel de scheidende trai ner André Corveleyn zijn volge lingen een 4-3-3 systeem had voorgeschreven, kreeg Zwalu wen aanvankelijk niet eens de mogelijkheid een speldeprik aan de Quick Boys-afweer uit te de len. Door de Katwijkse druk wer den 21 voetballers op één speel- helft geperst. Omdat Quick Boys voorts te veel via het drukbezette centrum sluitpost Ab Nijgh wil de bereiken, creéerden de kust bewoners weinig doelrijpe kan sen. „Het grote manco", vond Lagendijk, „was het te lage tem po bij balbezit en dat er dan te weinig werd bewogen". De eerst goede aanval over de vleu gels leidde direct tot de ope ningstreffer. In de 25ste minuut werd de Zwaluwen-verdediging ontrafeld door een combinatie tussen Kees van Rooyen en Jaap Heerikhuisen op de rechterfiank. Heerikhuisen liet vervolgens topscorer Mart van der Plas zijn veertiende treffer afroepen: 1—0. Vijf minuten voor het pauzesig naal van arbiter Storm was het andermaal Heerikhuisen. die aan de basis stond van de tweede noemenswaardige en gevaarlijke aanval. De rechterspits kogelde toen hard op het Zwaluwen— docl. Nijgh kreeg het leder niet onder controle en zag tot zijn op luchting de toestormende Hans van Duyn te gehaast reageren op dat buitenkansje. De middenvel der piikte de bal van enkele me ters afstand naast. In het tweede bedrijf was de La gendijk-équipe geen schim meer van de voorafgaande 45 mi nuten. Dat buitte Zwaluwen, dat met een tweede keusformatie aantrad (verscheidene spelers gaven halverwege de competitie al te kennen weg te willen), gre tig uit. In de 52ste minuut moest doelman Theo Guyt voor de eer ste keer handelend optreden na een schot van Hugo Sluimer. De Vlaardingers, die door zelf te winnen en bij puntverlies van de concurrenten nog overlevings kansen hadden, drongen steeds meer aan. Trainer Corveleyn wis selde zelfs de middenvelders Vo gel en Keizerwaard voor twee ex tra-aanvallers. die tevens de ge lijkmaker voor hun rekening na men. In de 79ste minuut rondde de gepasseerde Frans Loos een voorzet van André Velda doel treffend af: 1—1. Aan de andere kant verzuimde Kees Zuyderduyn in de slotfase zijn club naar de 2-1 winst te schieten. Eerst schoot hy van dichtbij in het zijnet. Even later ontfutselde de jeugdige aanval ler de bal van Gert de Goede, waarna hij wederom het leder in riante positie naast tikte Een Zuyderduyn rs niet 'cata- i. Want ook winst Vlaardingen zou de teleurstelling over het weer niet behalen van de titel niet heb ben kunnen wegdrukken. HERMAN POOS WERKENDAM - RBB had er in het afsluitende competitietreffen met Kozakken Boys weinig zin meer in. Kozakken Boys wenste daarentegen het één en ander goed maken na de 0-6 blamage tegen RCL. Gevolg van het één en ander was dat het thuisspe- lende Kozakken Boys soepeitjes met 7-2 zegevierde. De tegenstand van Rijnsburgse-zij- de was dermate povertjes dat Kozakken Boys met wat meer precisie een nog heel wat grotere zege uit het vuur had kunnen sle pen. Nu kwam de Werkendamse ploeg precies één doelpunt te kort om zich alsnog van de perio- detitel te kunnen verzekeren. RBB trad in dit duel met vier in vallers aan. wat evenwel niet de oorzaak van het slechte spel was. Die lag in een minimale inzet van de bloemendorp-bewoners. Al leen Cas Zwaan (eerst linksback, later laatste man) en Martin Toet scoorden een voldoende. In de eerste minuut was het al prijs. Na een misverstand tussen libero Gé Perfors en doelman Henk Postma, die een onzekere entree in het eerste maakte, was het Dick Damen die de 1-0 aante kende. Een minuut later knalde Schep de bal tegen de paal. In de 25ste minuut voerde Schep na een goede aanval de score naar 2-0 op. Kozakken Boys bleef de verdere eerste helft domineren, maar tot de rust beperkte de sco re zich tot 2-0. Vlak na de thee zorgde Damen voor de beslissing, door een voorgegeven ^>al beheerst in te knallen: 3-0. Een door Arie Schep goed ingekopte bal maak te er in de 56ste minuut 4-0 van. In de 60ste minuut wist de Wy- nands-equipe tegen te scoren, al domineerde de thuisclub ook in deze fase van het duel. Wim van Rijn wist Kozakken-goalie Otte- vanger op aangeven van Piet Haasnoot met een kopbal te pas seren: 4-1. Twee minuten later rondde Jan van Vuuren een solo aan de andere kant met een doel punt af: 5-1. Koomen liet Henk Posma in de 74ste minuut met een strafschop, toegekend we gens vloeren van Klop. kansloos 6 1 Ben goede Kozakken aanval werd door Vonk in de 77ste mi nuut bekroond 7-1. Peter Hoge- wonmg maakte, na wat achteraf bleek, de penodctitel van Kozak ken Boys ongedaan door acht minuten voor tijd een paar man te omspelen en met een harde knal de score tot 7-2 terug te brengen. HOCKEY - Viervoudig landskam pioen hockey HCKZ heeft giste ren in Wassenaar bu HQC de eer ste wedstrijd in de tweekamp om h» t Nederlands herenkampioen- schap nu t S—1 geirunai n ruststand was 2-1 in het voor deel van de thuisclub. TENNIS - De Nederlandse tennis speelster Nanette Schutte hecfl met haar Zwitserse partner Isa- belle Villiger de kwartfinales van het toernooi in Lugano niet be reikt Het damesdubbel verloor met 0-6. 1-6 van de West-Duit Amerikaanse combinatie Clau dia Kohde Barbara Jordan. Het toernooi is gedoteerd met een prijzengeld van 100 000 dollar. schrale troost was, dat zijn strofaal' ware op Zwaluw V;-.--. - Mart van der Plas scoorde legen Zwaluwen Vlaardn bal achter de niet zichtbare sluitpost Ab Nijgh na een t izoenstreffer. Op de foto tikt hij de s met zichtbare Jap Heerikhuisen. LEIDERDORP - RCL heeft tot en met het einde van de compoititie de wisselvalligheid niet van zich af kunnen schudden Na het flitsende optreden bij Kozakken Boys (0-6), ging de Racing zaterdag op eigen veld met 0-3 ten onder tegen Vitesse Delft Gedurende de eerste helft kon RCL zich nog goed staande houden. De ploeg wenste de sportieve plicht tegen het met dcgradatiezorgen tob bende Vitesse niet te verzaken en verschafte zich een licht overwicht Omdat de Delftse ploeg de zaken achterin, met voorstopper Pieter Ger danius als uitblinker, goed dicht hield bleven de kansen voor RCL beperkt Aan Leiderdorpse zijde hield Rene Kamminga, ondanks een lichte blessure, de gevaarlijke Peter van der Meer goed onder controle Op links had Lijs van Egmond had echter alle moeite met de snelle Ronald Vermeulen. Een kwartier na de rust was een actie van Van der Meer van beslissende betekenis voor het verdere verloop van de wedstrijd De diepgaande linksbuiten werd op het ranctye vin buitenspel un|e ptcld i gens in zijn eentje op goalie Bram Brandt af te stormen Brandt wist Van der Meer bijtijds de bal te ontfutselen, maar nam tegelijkertijd de benen van de Delftcnaar mee Arbiter Plijter wees onder protest van RCL gedec ideerd naar de stip Van der lieer benutte /elf de elf meter trap RCL was duidelijk aangeslagen, iets waarvan middenvelder De Jong al snel profiteerde Na een solo knalde hij de bal vanaf de rand van het strafschopgebied langs Brandt in het doel 0-2. De roodwitten moesten nu alles op de a.inv.i! /etten m.i.i zonder overtuiging. Voorin wreekte zich de afwezigheid van Enk van Doeselaar (die met een Leids studententeam in Israel zit) Vervanger Sito Schalkers had namelyk een complete offday Voor Pierre van Gemerden was de druk van een eventueel landelijk topscoorderschap te groot, hij kwam ditmaal niet erg uit de verf Eenmaal brak Van Ge merden goed door. waarna hy echter op de rand van het strafschopge bied werd gevloerd De arbiter zag hienn geen penalty, waarna Dick van der Bijl in deze 67ste minuut een vnje trap mocht nemen Hy gaf de bal echter met genoeg effekt mee. waardoor doelman het Ie der wist te keren. In de 70ste minuut knalde Peter Piket de bal na aangeven van René Kamminga voorlangs het doel Omdat ook de dege lijk spelende voorstopper Cees Ruis ondertussen na.ir voren was ge gaan kreeg Vitesse in de counter steeds meer ruimt. De n 3 viel even wel valk voor tyd uit een scrimmage Vermeulen lobde de bal tenslotte fraai in het Leiderdorpse doel: 0-3. RUUD DOBBELAAR LEIDEN - RCL lijkt voor het nieuwe seizoen op flinke versterking te kunnen reke nen. I)e komst van Peter Sie- ra van Lugdunum was al ze ker. Ook Telstar-speler Bob van Bohrmen en FC Den Haag goalie Peter van der Heijden hebben besloten naar RCL te gaan. De mo menteel voor Feyenoord spelende oud M.MO-èr Henk van (ioozen heeft eveneens interesse voor RCL. daar hij in Rotterdam geen nieuw contract aangeboden krijgt. Een terugkeer van Bennie Heemskerk behoort tot de mogelijkheden, al heeft de spits ook andere clubs in ge dachten. Tegenstander Noordwijk nog onbekend LEIDEN - De strijd om het kampioenschap in de eerste klasse B van het zaterdag- voetbal knjgt een verleng stuk. Zaterdagmiddag (aan vang 16 00 uur) mak. n DOSK en Bennekom in Nunspeet uit welke club met Noord wyk mag gaan duelleren om het zatcrdagkampioenschap Ook in Katwyk wordt zaterdag een belangrijk duel gespeeld Vitesse Delft en Spykenissc. die in IA met een gelijk aan tal punten (21)zyn geëindigd, gaan op Nieuw Zuid (om 15 00 uur» een beslissende confrontatie aan met als inzet een plaats in de zaterdageer- steklasse De verliezende par ty degradeert naar de tweede klasse

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 17