"Werken met illegale Polen noodgedwongen létMSSitüSi HflNSVlNK.- Nieuwveens bedrijf vreest hoge boete: Dieven gesnapt tijdens inbraak Voor 40.000 gulden aan gestolen apparatuur - At y f *JjÈ. f Katwijkse scholieren steunen Azië Gesprek over omstreden schoolgebouw tenna-&aquaahcentnum vrije bezichtiging! VRIJDAG 15 MEI 1981 NEEUWVEEN - Op het po litiebureau van Nieuw koop moeten zeven Polen Vermoedelijk tot zondag wachten voordat zij op het Vliegtuig richting War schau kunnen worden ge zet. Een eerdere mogelijk heid tot uitwijzing doet 2ich niet voor. De overige 22 Polen, die over auto's beschikten, zijn onder be geleiding van zes motor agenten woensdagavond laat de Duitse grens over gezet. i Dè Polen bivakkeren in de perso- neelskamer van het Nieuwkoop- se bureau, 's Nachts wordt een aantal in andere bureaus onder gebracht, omdat er in Nieuw koop te weinig slaapruimte is. Bij de actie van de rijkspolitie bij twee vestigingen van het anjer- vermeerderingsbedrijf M. Lek aan het Nieuwveense Jaagpad .werden woensdag vijftien poli tiemensen ingezet. Ook werden !er politiehonden gereed gehou den voor het geval iemand via 'Jiet weiland zou willen ontvluch ten. Adjudant Leppink van het Nieuwkoopse korps, waar Nieuwveen onder ressorteert, grote bedrijven en dan heb je toch echt wel zeven man per be drijf nodig bij een dergelijke ac tie". Naast de Polen, van wie ongeveer de helft vrouwen waren, werden bij de actie ook nog een Turk, uit Bangladesh en een Engelsman met een vermoe delijk vervalst Ghanees paspoort aangehouden. Dit drietal ver klaarde in Amsterdam huisves ting te hebben en daarom zijn ze aan de Amsterdamse vreemde lingenpolitie overgedragen Rijkspolitiekorpsen voeren in het district regelmatig controles uit in verband met de wet op de werkvoorziening buitenlandse werknemers. Onlangs waren er soortgelijke controles in Zeven hoven, Nieuwkoop en Waddinx- veen. Dit soort acties worden steeds in overleg met de loontechnische dienst van het ministerie van so ciale zaken uitgevoerd. Het is ook de loontechnische dienst die proces-verbaal opmaakt. Hoge boete ROELOFARENDSVEEN - De Al- kemadese politie heeft vannacht omstreeks twee uur dieven op heterdaad kunnen betrappen tij dens inbraken in een fotozaak en een brillenzaak aan het Westein de in Roelofarendsveen. Aangehouden werden een 30-jari- ge man uit Schildwolde, een 28- jarige Leidenaar en een 17-jarige Leidse. De politie kon snel ingrij pen door een tip van oplettende buurtbewoners. Volgens de poli tie worden er nog enkele came ra's vermist. misch politierechter bij de Haag se rechtbank moeten verant woorden. De maximumstraf op het in dienst hebben van buiten landers zonder werkvergunning is zes maanden of 10.000 gulden per illegaal te werk gestelde bui tenlander. "Als we 300.000 gulden boete zou den krijgen, kunnen we het be drijf wel sluiten", aldus adjunct- directeur J. Sarneel van het an- jervermeerderingsbedrijf. Het inschakelen van illegale werk nemers is volgens Sarneel uit nood geboren. "In april en mei is het bij ons topdrukte. Naast de 48 vaste werknemers kunnen we dan wel zo'n zestig losse arbeids krachten gebruiken. In vorige ja ren kregen we wel wat mensen via het arbeidsbureau, maar deze mensen zijn totaal niet gemoti veerd om Hink aan te pakken. Er zit geen dwang achter om te werken. Sommige werklozen moeten het door het arbeidsbu reau aangeboden werk accepte ren, anders verliezen ze het recht op een uitkering. Een Turk ver richt bij ons echter even veel werk als vier werklozen tesa- Polen Vorig jaar heeft het bedrijf voor het eerst op grote schaal met Polen gewerkt. Sarneel was zeer tevre den over hun inzet. "Ze komen op een toeristenvisum naar Ne derland en proberen dan zoveel mogelijk geld te verdienen, want ze hebben het erg arm in Polen. Er zijn veel gestudeerden onder. Ze zitten overal: bij kwekers in Aalsmeer, langs de Amstel, in de bollenstreek, etc. Het zijn uitste kende arbeidskrachten en wij betalen ze goed. Ze krijgen een uurloon volgens de tuinbouw- cao en dat ligt hoger als het wet telijk minimumloon. Alle sociale premies worden door ons correct afgedragen." Door het oppakken van zo'n dertig arbeiders dreigde de produktie van het bedrijf te stagneren. Het arbeidsbureau in Alphen heeft echter veel werk verzet en kon, mede met hulp van uitzendbu reaus tot dusver voor 22 man zor gen. Volgens directeur A.A.J. Bakker van het Alphense arbeidsbureau is het gewoon gemakzucht van het Nieuwveense bedrijf om ille gale Polen, die zichzelf aanbie den, te werk te stellen. "Het zijn smoesjes dat de mensen niet wil len werken en dat buitenlanders harder werken, dat gaat er bij mij niet in. Iedereen moet zich aan de regels houden, dus ook de fir- ma Lek." aldus Bakker. ROELOFARENDSVEEN - Bij een inbraak vannacht in een ra dio- en tv-zaak in Roelofarends veen is voor 40.000 gulden aan apparatuur gestolen. De politie tast nog in het duister over de identiteit van de daders. De die ven drongen de zaak binnen door een magazijndeur te force- 1 1 JM f -J j De heer Fokkema neemt het geld in ontvangst uil handen t i leerlinge van de Prinses Margrietschool. katwijk - ruim 8700 gulden kon de heer E. Fokkema. hoofd voor lichting van de stichting hulp verlening Zuid-Oost Azië, gister middag in ontvangst nemen in Katwijk. Het bedrag, de op brengst van een gesponsorde wandeltocht, is bijeen gebracht door leerlingen van de Prinses Margrietschool aan de Meeuwen laan. De stichting hulpverlening Zuid- Oost Azië houdt zich ondermeer bezig met de begeleiding van de Vietnamese vluchtelingen in ons land en zorgt voor de financiële ondersteuning van een medisch team in Thailand. De stichting begeleidt verder verscheidene vluchtelingen-projecten in Noord-Oost Thailand en de Phi- lippijnen. De heer Fokkema toonde zich zeer verrast door de hoogte van het bedrag. "Het is een verbluffend resultaat", zo zei hij. De leerlin gen kregen nadat het bedrag was overhandigd een film te zien over het werk van de stichting. KATWIJK - De Katwijkse ge meenschappelijke school raad spreekt maandagavond over de stichting van een der de openbare lagere school in Katwijk aan den Rijn. De schoolraad, een adviesor gaan, vergadert dan in het ge meentehuis aan de Zeeweg in Katwijk. De vergadering be gint om 20.00 uur en is open baar. De schoolraad is, evenals de vereniging voor openbaar on derwijs, voorstander van de stichting van een extra open bare school. Dat heeft hij het Katwijkse gemeentebestuur laten weten. De gemeenteraad besloot ech ter het verzoek voor de bouw van een nieuwe school niet te honoreren. De Katwijkse raad gaf de voorkeur aan sa menwerking met het open baar onderwijs in Valken burg De vereniging voor openbaar onderwhs in Katwijk heeft inmiddels tegen die beslis sing protest aangetekend bij de Raad van State, het hoog ste beroepsorgaan in ons land. De vereniging beschik te over de wettelijk voorge schreven hoeveelheid hand tekeningen van ouders voor de stichting van een derde naast de twee bestaande openbare scholen in Katwijk aan Zee - openbare school Onderwijs-wethouder N Parle- vliet voelt niets voor een openbare school in Katwijk aan den Rijn. Hij is bang dat Katwijk straks over drie noodlijdende openbare scho len beschikt. HORREGAAS In 50-60-70-80-90-100 en 140 cm breed H. JANSE heeft ft HaarlemmerstraaM23^elden^el^71-130553. Te koop aangeboden Ie Leiden Kernstraat 23a, bovenwoning, grootte van de woonkamer 10 bij 4 meter Nadere inlichtingen: H.P. Zwetsloot Makelaar o.g. Hoogmade, tel. 01712-8282. Van den Heuvel bootsfrites Industrieweg 19 te Zoeterwoude vraagt voor direct: reserve ROUTE VERKOPERS die tevens bereid zijn om te assisteren met de voorkomende werkzaamheden in het bedrijf zelf. Zij moeten in het bezit zijn van een groot rijbewijs. U kunt ons bellen tijdens de kantooruren van 8 30- 17.00 uur tel. 071-896300 Buiten deze uren kunt u de heer Andeweg bellen tel. 079-212839 Aan de Pres. Kennedylaan wordt momenteel hard gewerkt aan een voor Alphen aan den Rijn en omstreken uniek sportkomplex. Op de hoek met de Oranje Nassausingel wordt op 12 oktober 1981 een sportcentrum geopend met: 6 overdekte tennisbanen, 5 squashbanen, 6 buiten-tennisbanen, bar en petit-restaurant. Diverse mogelijkheden voor tennis en squash: Tennis Vaste verhuur aan partikulieren voor winterseizoen 1981 -'82 Incidentele huur Privé-training Groepstraining 4 en 8 personen Tennis-spelmiddag voor junioren van 5 t/m 8 jaar op woensdag middag van 14 tot 16 uur Juniorentraining tussen 16 en 19 uur Verhuur aan verenigingen en bedrijven Squash Incidentele huur Jaarabonnement Kwartaalabonnement Squashen in klubverband Privé-training Groepstraining Maandkaart ter introduktie voor junioren t/m 17 jaar Tïlet tennis maak je niet vnoeq qenoeq ken/li^ Inschrijving voor alle aktiviteiten MCI mogelijk! Vraag inlichtingen en het tarievenpakket aan: Sekretariaat Tennis- Squashcentrum Nieuwe Sloot Akkerwinde 82, 2403 GM Alphen aan den Rijn, Tel. 01720-22983 I I I I I I I R R 1 R R R R R R 1 R R R R 1 H R R R R 1 R I I R R R R R R N.Z.H. 100 JAAR. T.g.v. dit eeuwfeest ruimen wij één onzer etalages in voor een 9-daags nostalgisch festijn: u vindt er o.a. schaalmodellen, voorwerpen, foto's/tekeningen dus al les wat met "De Blauwe" te maken had. Voor de verkoop hebben wij diverse boeken en boekjes, foto's (nieuwe serie van 30 stuks), posters enz. Tevens zaterdag 16 mei speciale verkoop van een tram-ansicht kaart met dagstempeling, zéér beperkte oplage zolang de voorraad strekt. Dhr. Albers, schrijver van o.a. het boek "Tussen Strand en Waterland" (zojuist verschenen en volop leverbaar) is persoonlijk met enkele enthousiaste medewerkers aan wezig, en vertelt u gaarne over de vordering van de restauratie van de stadstram. Dus N.Z.H. feest van 16 t/m 24 mei. DE BOECKHALLE Prinsessekade 3/4/5 3212 DA Leiden Tel. 071-125065. Katoenen ZOMERKLEDING Zweden, Finland en Denemarken OOK GROTE MATEN Tevens HANDBEDRUKTE kleding o.a. japonnen en jakken. Bijpassende kleuren t-shirt. £>r«estraat iij Vo ótaJhui OP ZATERDAG 16 MEI a.s. van 11.00 tot 14.00 uur. Noordwijkerhout - Kievitshorn 13 Goed onderhouden, aan een singel gelegen royaal en I modern HOEKHERENHUIS met voortuin, entree met toilet, grote L-vormige woon- I eetkamer met open keuken en eetbar 1e Verd 3 ruime I slaapkamers en een komplete badkamer 2e Verd I grote L-vormige zolderkamer en veel berging De I woning is voorzien van c v.-gas en beschikt over een I achteringang. Oplevering in overleg. Vraagprijs f 225 000.--k k I Aan kopers wordt geen courtage In rekening gebracht. I HOPMAN MAKELAARDIJ B.V. W<Tfcmaaisrhapp.| van dc Hopman Groop B V te Z netei mee I Boerhaavelaan, nabij hoofdstation N S Postbus 206. 2700 AE ZOETERMEER Telefoon 079 - 219350* Telex 33363 Kantoren in Alkmaar. Almere - Slad. Lelystad en Middelburg I

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 23