's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten We hebben steeds gezegd dat die prijsverlaging van ons blijvend is. Wat blijkt intussen? Dat Douwe Egberts Pickwick thee van 1.09 naar 1.19 is gegaan. Appelsientje van 1.39 naar 1.59, Calvé pindakaas van 1.98 naar 2.19. En dat ook melk, suiker en sigaretten in prys zijn gestegen. Houden we ons dan toch niet aan onze afspraak? Die gedachte ligt voor de hand, maar is onjuist. Het misverstand zit 'm een beetje in dat woord blijvend. Dat gebrui ken we om duidelijk te maken dat we echt goedkoper zyn geworden. Blijvend goedkoper. Dat 't dus niet gaat om een tijdelijke stunt. We hebben nooit bedoeld dat die blijvend lage prijzen voor altijd vaststaan en nooit meer veranderen. Zoiets kunnen we eenvoudig niet beloven. Omdat prijzen altijd schommelen. Of ze nu hoog of laag liggen. Soms komt dat door maatregelen die de regering neemt. Denkt u maar aan melk, suiker en sigaretten. Soms omdat er ergens in de wereld een oogst mislukt. Zoals onlangs met pinda's en sinaasappels gebeurde. Die worden dan schaars. En dus duurder. Soms omdat vraag en aanbod op de wereldmarkt ieder jaar anders tegenover elkaar liggen. Als de vraag ineens groter is, wordt een artikel duurder. Dat zie je bij thee. Als 't aanbod overheerst, zakt de prijs. Dat zie je bij koffie. Die koffie is bij ons dan ook inderdaad goedkoper dan-ie in maart was. Trouwens, niet alleen bij ons. Die prijsschommelingen zie je overal. Bij alle kruideniers zijn thee, sinaasappelsap, melk, suiker en sigaretten omhoog gegaan. En de koffie omlaag. 't Is een nogal moeilijk verhaal, dat geven we toe. Maar laat één ding vooral duidelijk zijn: dat onze lage prijzen schom melen, wil niet zeggen dat we stiekem weer duurder worden. Aan iedereen die denkt dat we toch stiekem weer duurder worden. albert heijn en

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 16