Van Raamsdonk bokst zich naar de finale Moeilijke opgave V. d. Smissen m Basketballer Van Helfteren: Zó komen we nooit verder Vri| Gunstig perspectief voor De Engel na 4-1 overwinning LDWS-R.K.D.E.O. ROODENBURG-ORANJEPLEIN ZATERDAG 9 MEI 1981 LISSE - De voordelige 4-1 over winning op Pejoco Boys ver goedde uiteindelijk veel voor De Engel. Door de zege op de kam pioen van het distriet Zuid 11 gisteravond heeft de Lisser ploeg in de poule met De Haantjes en het Eindhovense Pejoco Boys uitstekende uitzichten op de Een ^resultaat^dat goede vooruit eindoverwinning en dus op lan- ol" ploeg ook met een 'vliegende keeper' spelen), maar veel haalde het niet uit. Vijf minuten voor tijd scoorde opnieuw Jan van Slooten, na een passje van Jos Faas, 4-1. gere termijn ook op het ren van de Nederlandse titel. Of het het publiek genoten heeft, moet echter betwijfeld worden. Gisteravond wekten beide ploe gen de indruk maling aan de toe schouwers te hebben. Immers, zowel de thuisplopg als Pejoco Boys voerden een vertoie het hoofzakelijk van de counter moet hebben, moest het spel ma ken maar slaagde daar totaal niet in. Geen enkele Lissenaar was via een inventieve pass, of een aardige passeerbeweging in staat de Eindhovense muur omver te kegelen. Verder dan het breed- leggen van de bal kwam de thuis ploeg dan ook niet. Het publiek in de THB hal bleef derhalve in de kou zitten. In de 21ste minuut pas veel er wat plezier te beleven voor de toe schouwers. Een goede,combina tie met Jan van Slooten rondde aanvoerder Theo Godyla goed af: 1-0. Vlak voor de pauze deden de Eindhovenaren eindelijk ook iets in aanvallend opzicht. De ze ker optredende Jan van Hars kamp stopte een knal van Breu- gel evenwel knap. In het tweede part toonden de Brabanders zich zowaar wat aanvallender. Dank zij een treffer van Toine Notten kwam de ploeg na acht minuten ook op gelijke hoogte. Jan Schoen werd hierna voor twee minuten naar de kant gestuurd, maar die periode oiverleefde De Engel. Na een kwartier kwamen de Lissenaars dankzij een treffer van Johan Elferink, op aangeven van Theo Godyla op voorsprong: 2-1. De Eindhvende 'angsthazen' moesten nu wel komen en er ont stond eindelijk wat spektakel en, vooral, ruimte voor de voor de counter van de thuisclub. Nadat René Griffioen al enkele kansen onbenut had gelaten, maakte Jan van Slooten er in de 19de minuut 3-1 van. De Eindhovenaren zet ten alles-op-alles (zo ging de VOETBAL Voor de Bundesliga werden gisteren reeds twee wed strijden gespeeld. De uitslagen zijn: Fortuna Düsseldorf - MSV Duisburg 0-1, Borussia Mönchen Gladbach - Eintracht Frankfurt zichten biedt op het binnensle pen van de poulezege. Nog te spelen duels voor De Engel: maandag 18 mei Pejoco Boys uit en 22 mei tegen De Haantjes in de THB hal. (ADVERTENTIE) ZONDAG A.S. AANVANG 14.30 UUR LDWS-terrein- Sportpark "De Vliet". ISTANBOEL (ANP) - Er zit geen vooruitgang in het Ne derlandse basketbal. Geen spat. Na de zevende plaats van vier jaar geleden in Bel- gie volgde in 1979 een tiende in Italië en het toernooi van Izmir en Istanboel zal Neder land waarschijnlijk in de B- groep van het Europese bas ketbal achterlaten. Niet bij de eerste twaalf dus. Er zijn mensen die zich daar zorgen om maken. Bijvoor beeld Toon van Helfteren (30 jaar oud en 134 keer interna tional), de aanvoerder van de huidige ploeg, die in de ver- zakeling van de laatste jarén een zuivere hobbyist is geble ven. Daarom doet zijn con clusie - "op deze manier ko men wij niet verder" - hem pijn. "Het wreekt zich dat er bij de bond nooit een planning op langere termijn is geweest. Het feit dat wij de laatste vijf jaar coaches (Sheridan, Jan broers, Quinn, Sikking en Boot) hebben versleten spreekt boekdelen. Er heb ben zich incidentele succes sen zoals Hamilton en Oos tende voorgedaan, maar een werkelijk beleid heeft nooit bestaan. Was dat er wel ge weest, zouden er bijvoor beeld meer faciliteiten zijn geschapen voor de spelers, dan was het echt niet on denkbaar, dat er nu wel ani mo zou hebben bestaan bij een aantal van de afwezigen in Turkije". Faciliteiten betekenen natuur- Een werkelijk beleid heeft nooit bestaan' lijk geld, en dat ligt bij de basketbalbond (NBB) niet voor het opscheppen. Feit blijft echter dat de toelage van f 13,50 per dag de spelers noodzaakt geld mee te bren gen om internationaal bas ketbal te kunnen spelen. De afwezigen in Turkije. Van Helfteren wil er niet om heen. "Boot is een goede coach. En zijn aanvankelijke keuze van slechts negen echte spelers kan ik billijken. Ik zou er ook geen moeite mee hebben ge had wanneer ik als bankzitter zou zijn meegegaan. De jon geren in de groep hebben dat ook niet. Maar je bent natuur lijk wel erg kwetsbaar als er een paar wegvallen. Dat is hier duidelijk gebleken". "Boot is een zwart-wit denker. Hij wilde toen Van Helfteren en Kruidhof op het laatste moment afvielen, geen be roep doen op spelers die op een aanvankelijke weigering wilden terugkomen. Bij hem is namelijk geen plaats voor twijfelaars en wankelmoedi gen. Daarvoor wordt nu ver moedelijk de prijs betaald. Dat is eigenlijk al gebeurd in de wedstrijd tegen Zweden". "Werken met een klein aantal spelers", stelt Van Helfteren, "is een geweldige belasting. Lichamelijk maar in de eer ste plaats geestelijk. Dit is het eerste toernooi, dat ik mee maak, waarin geen enkele "rek" zit. Je gaat niet naar een basketbaltoernooi als een toeristisch evenement, maar je hebt wel momenten nodig om even uit de sleur te ko men. Zeker als er van een klein aantal fysiek veel wordt gevraagd. De Turkse trip heeft echter bestaan uit vijf wedstrijden achter elkaar, een verplaatsing van Izmir naar Istanboel waarvoor wij om vijf uur uit ons bed moes ten en weer drie wedstrijden op rij. Dan raak je uitge woond". "Het was te merken tegen Zwe den. Een dag eerder hadden wij ons geplaatst, dat gaf een zekere voldoening. Vooral ook omdat er revanche was bereikt ten opzichte van de kritiek van de buitenwacht tegenover deze selectie. Het is na die voldoening bijna on mogelijk je nog eens op te la den, temeer omdat je de Zwe den twee dagen achter elkaar slecht hebt zien spelen. Zij lieten bijvoorbeeld de wed strijd tegen Duitsland be wust lopen. Zoiets kunnen wij niet. Dat past niet bij het karakter van de coach en ook niet by dat van de ploeg". Om met de sterkere Europese ploegen mee te kunnen - en dat is geen zaak van de B- groep - zijn er natuurlijk meer spelers nodig dan ze ven Van Helfteren "Je moet een keus maken tussen de kleine kern met daarbij wat "leerjongens" en een goede geest of een groep met de besten en een kwetsbare mentaliteit zoals vorig jaar in Lugano. Ik weet zelf hoe moeilijk bankzittcn is. maar dat hoort er wel bij. En wan neer de spelers werkelijk pro fessioneel worden behandeld en in zekere zin worden ge dwongen. moet dat kunnen". "Dat echter is geen zaak van de bond. maar van de sponsors. Ik begrijp niet dat die nog steeds niet door hebben dat het succes van de nationale ploeg zijn weerslag heeft op het hele basketbal, dus op de clubs en op hun zelf. Wat zie je echter hiër in Turkije gebeuren? De gehele geruch tenstroom over spelerstrans fers barst weer los. de spon sors zijn weer met hun eigen spelletje bezig. Dan vraag ik me af. hebben wij in al die ja ren nog niets geleerd". "Een paar clubs werken goed. Die doen wat met jonge spe lers rondom de twee noodza kelijke Amerikanen. Maar over het algemeen wordt er alleen wat geschoven met de bekende namen. Daar heeft het Nederlandse basketbal niets aan. Indien de sponsors toch zoveel te geven hebben, eis dan als bond een hogere sponsorafdracht en ga daar mee werken voor het natio nale team. Dat zou waar schijnlijk echt helpen, aan de top, maar ook in de breedte". TAMPERE (ANP) - Pedro van Raamsdonk heeft tijdens de europese bokskampioen schappen in het Finse Tampere een opmerkelijke prestatie bewerkstelligd. Hij zorgde er met een puntenoverwinning op de Roemeen Valentin Silaghi voor dat er voor het eerst sinds dertig jaar weer een Nederlander in de finale staat bij een Europese titel strijd voor amateurs. 2-2. De tegenstander van de Amster damse middengewicht in de fi nale, die morgen wordt gebokst is Juri Torbek uit de Sowjet Unie. In de andere halve eind strijd zegevierde hij op punten over de Pool Zygmund Gosiews- ki. In de 24-jarige Roemeen Silaghi had Van Raamsdonk overigens al eentegenstander van interna tionaal formaat. Silaghi verover de twee jaar geleden bij de Euro pese kampioenschappen in Keu len de zilveren medaille, hij ver loor toen in de eindstrijd van de Fin Uusivirta. Silaghi stond woensdag in Tampere opnieuw tegen de Fin, die in de derde ron de wegens een wenkbrauwbles sure uit de strijd werd genomen. De Finse officials protesteerden tegen de beslissing omdat zij van mening waren dat Uusivirta door Opstoten een kopstoot van de Remeen was geraakt. Het protest werd giste ren door de jury d'appel afgewe zen. Van Raamsdonk, een tweede scoorde met dezelfde cijfers in het voordeel van Silaghi terwijl de andere drie een onbeslist had den. Valentin Silaghi veroverde bij de Olympische Spelen van Moskou de bronzen medaille in het mid dengewicht. De tegenstander van Raamsdonk bokste in Tam pere zijn 133ste wedstrijd. Hij had er 101 gewonnen, het meren deel door knock out of opgeven van zijn tegenstander. Van Raamsdonk en Silaghi begon nen erg rustig aan hun halve fi nale. Zelfs zo rustig dat de Tsje chische arbiter Smeja beide bok sers maande tot wat meer activi teit. Silaghi nam toen het initia tief maar kon de op afstand blij vende Nederlander moeilijk ra ken. Drie van de vijf juryleden gaven de ronde aan de roemeen, twee scoorden onbeslist (20-20). In de tweede drie minuten was Van Raamsdonk veel actiever. Hij ving de agressieve Roemeen knap counterend op en scoorde vooral met zijn korte linkse. Na die tweede ronde gaf één van de juryleden de ronde met 20-18 aan Voor het begin van de laatste ron de had de Nederlandse hoek Van Raamsdonk gewezen op het feit dat hij achterstond. De Amster- dammerging toen ook echt in de aanval en vooral zijn korte linkse, direct gevolgd door een rechtse bezorgden de Roemeen problemen. Inmiddels waren de ruim 3500 toeschouwers in de hal als één man achter de Nederlan der gaan staan. Zijn naam werd gescandeerd en vooral met zijn opstoten, die Van Raamsdonk in zijn voorgaanse drie partijen nauwelijks had gebruikt, bracht hij Silaghi enkele malen in moei lijkheden. Met spanning werd dan ook gewacht op de uitslag. Vier van de vijf juryleden gaven de overwinning op punten aan de Nederlander, één jurylid zag in Silaghi de Van de 24 boksers, die morgen strijden om de twaalf Europese titels, komen er slechts drie uit West-Europa. Naast Pedro van Raamsdonk zijn dat de Italiaan Carlo Russolillio (licht) en Fran cesco Damiani (zwaar). Spanjaard Quetglas blijft winnen bij WK bandstoten MURCIA - De derde plaats in het wereldkampioenschap bandsto ten wordt nog moeilijk haalbaar voor Christ van der Smissen. De Brabander ging in Murcia na het echec in de openingsronde tegen de lokale favoriet Quetglas wel aan de slag voor brons. Hij ver sloeg in de tweede en derde ron de respectievelijk de Japanner Kobayashi en de tweede Span jaard Arenaza. Met vier winst punten bleef hij echter achter bij zijn overwinnaar Quetglas. De thuisspeler was na drie ronden nog steeds ongeslagen. De ongeslagen status van deze middelmatige speler mocht zelfs een wonder heten. Quetglas, luid toegejuicht door zijn stadgeno ten in het bomvolle casino, had over geluk bepaald niet te kla gen. Zijn tweede overwinning, op Berardi, vergde 53 beurten en in de derde ronde kwamen er 30 bij. Hij versloeg de nauwelijks te genstribbelende Japanner Ko bayashi. Het zou best eens zo kunnen uitpakken, dat Quetglas tien punten heeft voordat hij door de toppers Ceulemans en Dielis wordt afgeslacht. Voordat hij de twee Belgen ontmoet, krijgt hij eerst nog Arenaza en de Duitser Wildförster als tegen standers. Zijn landgenoot zal hem geen pommerans in de weg leggen. Wildförster staat als een krant te spelen. Hij kan dus ook best onderuit gaan tegen Quetglas. Ludo Dielis is veel beter in vorm. Tegen Wildförster maakte Dielis in de zesde beurt de partij uit. Hij boJwde met deze top-partij een onaantastbare eerste positie op. Ceulemans had namelijk tegen Berardi twaalf beurten meer no dig voor de overwinning. Dielis kan zich tot de finale van mor genmiddag tegen Ceulemans een nederlaag permiteren om kans rijk te blijven. Stand na drie ronden: 1. Dielis 6 117 18.75 2. Ceulemans 6 92 11.53 3. Quetglas 6 34 5.08 4. V. d. Smissen 4 44 6.34 5. Kobayashi 2 36 6.30 6. Wildförster 0 95 6.96 7. Arenaza 0 35 4.75 8. Berardi 0 34 3.81 Eén winnaar in de lotto DEN HAAG (ANP) Lotto nr. 18 van afgelopen zondag kent één winnaar van de eerste prijs, hij ontvangt bruto 505.957,20. Lotto nr. 18: Eerste prijs- één winnaar, bruto 505.957.20. Tweede prijs: drie win naars, allen bruto 48.186,40. Derde prijs: 186 winnaard, allen bruto 1.165,80. Vierde prijs: 8.925 win naars, allen 32,30, Vijfde prijs: 20.282 winnaars, allen 14,20. Toto nr. 18. Eerste prijs: 772 winnaars die allen 79,30 krijgen. Tweede prijs: 8.740 winnaars die allen 4,20 krijgen. Derde prijs: 42.148 winnaars die allen 2,50 krijgen, toto-gelijk nr. 18: prijzenbedrag F 30.553.- Eerste prijs, één winnaar, bruto 10.626,30. Tweede prijs: vier win naars, allen 355,80. Derde prijs: 117 winnaars, allen 60,80. Vierde prijs: 2271 winnaars, allen 5,00. (ADVERTENTIE COMPETITIE WEDSTRIID Zondag a.s. aanvang 14.30 uur Sportpark Noord Deze advertentie wordt aangeboden door slagerij Borsjes Haarlemmerstraat 209 - De slager waar het gehakt zo lekker is Hier kunnen Robert Millar r. voor het geweld van Peter Winnen (tweede van rechts) Tornmi Prim het tempo nog volgen. Even verderop moesten ztj zwichten j vooral Saronni geheel rechts). ANZERE (ANP) - Giuseppe Sa ronni heeft gisteren in de derde etappe de basis gelegd voor zijn tweede eindzege (na 1979) in de Ronde van Romandie. In de slot fase van de zware bergetappe bleef de Italiaan kaarsrecht over eind. Als eerste kwam hij op de top en veroverde hij de dagprijs. In zijn kielzog sleepte hij Peter Winnen mee. De Nederlander eindigde als tweede op 9 secon den achter de winnaar. Die fraaie prestatie bracht hem in de alge mene rangschikking van de 44e naar de 3e plaats, 36 seconden achter Saronni en één seconde achter de Zweed Prim die derde werd op 15 seconden. De beslissing in de derde etappe 4J viel pas in de laatste 17 kilome- vai? -e v_,er4aagse ter, van Sion naar Anzere. Daar doemden de bergen op In geslo ten gelederen bereikte de hoofd macht de voet. Eenmaal bergop waarts viel het peloton alras in stukken uiteen. Eén van de eer sten die moest lossen, was Joop Zoetemelk. De winnaaar van de Ronde van Frankrijk kwam lucht tekort. Peter Winnen klimt sterk in Ronde van Romandië wegen te bekennen en bengelde n, pclolon' Dat w"rd Sean Kelly te nek De Ier zette de jacht in en kreeg al zyn concurrenten mee. De achtervol ging had in die mate succes, dat Vallet op de streep nog 8 minu ten en 51 seconden over had De Belg Hoste is tweede op 3 secon den. De Fransman Beucherie derde op 8 seconden eindzege. In de vierde etappe hield Oosterbosch zich gisteren koest. Net als alle andere renners keck hij Bernard Vallet h.mid schuddend na, toen die enkele kilometers na de start aan de haal ging. De Fransman, kans loos al, beschouwde de 191 kilo meter van Tourcoing naar Ville- neuve d'Ascq als een prima trai ning voor de marathon-klassie ker Bordeaux-Parijs. Met een constante snelheid van even bo ven de 40 kilometer sloeg hij een gat dat maximaal 16 minuten be droeg. Duinkerken Hetzelfde overkwam even later Jo han van de Velde, die ook al geen rol van betekenis kon spelen" Lu do Peeters, tot dat moment alge heel leider, was in geen velden of Duinkerken belooft vandaag eer boeiend spektakel. De vierdaag se wordt beslist in de middagu ren na een aanloop van 125 kilo Dieter met enkele heuveltjes, Vnr>lto waarbij op elke top seconden bo- UG113 nificatie te verdienen vallen, met De 17e etappe in de Ronde van |2 3 Spanje (de Vuelta) is gewonnen door de Spanjaard Miguel Maria Lasa. Hij legde de 150 kilometer van Torrejon-dc-Ardoz naar Sse- govie af in 4 uur 5 minuten en 16 seconden. Alphenaar Peter Zijer- veld werd zesde Dc Italiaan Bat- taglin blijft leider in het alge meen klassement Dit schema lijkt Bert Oosterbosch op 't lijf geschreven. De tijdrijder in de ploeg van Peter Post neemt de zevende plaats in op 11 secon den van aanvoerder Kelly en geldt als de grote favoriet voor de HÊEFT IEPER£ Stem habv Oocxo im oe STRuP TE&CW ür <aco- /M£Z

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 11