D'66 loopt boos uit vergadering "Slecht jaarverslag schooladviesdienst eids agenda Uitbreiding kabel-tv kost Oegstgeest in elk geval geld "Commissie wordt om zeep geholpen' Meer bezoekers door goedkoop abonnement Commissies praten besloten Stichting: bibliotheek moet worden vergroot Hotel met honderd kamers in Leiderdorp r>r> In Zoeterwouds zwembad ZOETERWOUDE - Zoals dc za ken zich nu laten aanzien is de 25 gulden abonnementen regeling voor het buitenbad van zwem bad Haasbroek een geslaagde onderneming geworden. Deze la ge voorverkoopprijs maakt deel uit van een pakket maatregelen om het teruglopend zwembadbe- zoek een halt toe te roepen. Op dit moment zijn al een kwar. meer abonnementen verkocht dan in dezelfde periode in 1980. Dit resulteert in een totale voor verkoopopbrengst die 20 procent hoger is dan verleden jaar. Het succes van deze actie werd gis teravond in de openbare com missie vergadering van financiën door Van der Geest (CDA) enigs zins gerelativeerd door te stellen dat er nog moet worden afge wacht wat het effect van deze grote verkoop op de aanschaf van dagkaarten is. Gisteravond werd verder besloten over te gaan tot de aanschaf van therm ostatische ventielen op de radiatoren ten gemeentehuize. Zo kan de temperatuur in som mige vertrekken van het ge meentehuis beter geregeld wor den. De aanschaf van deze ven tielen zal een verwachte energie besparing van 5 procent opleve ren v/at neerkomt op zo'n 1400 gulen per jaar. De ventielen kos ten 10.000 gulden en worden uit het reservepotje ten behoeve van energiebesparende voorzienin gen betaald. Voorts werd gisteravond besloten de Zoeterwoudse muziekscholen met een aanvullende subsidie van 8.100 gulden te steunen. Het totale subsidiebedrag komt hier mee op 65.100 gulden. 20.100 gul- Hen meer dan op de begroting was voorzien. Oorzaak van deze overschrijding van de begroting ligt in het feit dat de belangstel ling voor met name piano onder wijs een enorme stijging te zien geeft. Mevr. Kolff (PZ) juicht de ze toenemende belangstelling j toe al drukt het financieel zwaar op de gemeente. Door de stijgen de kosten van het muziekonder wijs gaan er stemmen op om aan sluiting te zoeken bij een streek- muziekschool. Dat heeft als voordeel dat er kwaliteitsverbe tering van het onderwijs te ver wachten is en het aanbod van te bespeleninstrumenten aanzien lijk zal worden vergroot. Toetre ding tot deze streekschool zal echter eerst diepgaand worden onderzocht en is dus voorlopig nog toekomstmuziek. Ook de Zoeterwoudse bibliothe ken hebben de begroting ruim schoots overschreden. Meer dan de helft van het begrote bedrag Imoet alsnog aan subsidie gulen per jaar. De ventielen kos- moet a]snog aan subsidie wor- om de wisselcollectie! VOORSCHOTEN - De commissie welzijn in Voorschoten besloot gisteravond om een gedeelte van de vergadering zonder publiek te houden. Dat gebeurde bij de behande ling van het agendapunt over de waarschijnlijke afwijzing van de subsidie voor de restauratie van het Ambachts- en Baljuwhuis. Om fervente voorstanders van de restau ratie niet te laten schrikken, zo motiveerde wethouder Marselis, voorzitter van de com missie zijn besluit. sidie (700.000 gulden) niet komt. Onzin zei het D'66-raadslid Aikens Diverse raadsleden bevestigden vanmorgen weer. "Tijdens het openbare gedeelte is gezegd dat er gepraat zou worden over de restauratie en de uiteindelijke bestemming. Juridische zaken behoren niet eens in de commis sie welzijn besproken te worden. Het buitenbad is nu nog leeg. Over een poosje zal het voller zijn door de grotere verkoop van abonnementen. den uitgekeerd, ruim 20.000 gul den. De totale kosten van de plaatselijke bibliotheken komen hiermee op 59.700 gulden voor dit jaar. Het grote verschil komt door een provinciale bepaling die een bedrag per inwoner heft de wisselcollecties te kunnen financieren. In Zoeterwoude kwam dit neer op zo'n 18.000 gul den. Het bibliotheekwezen in Zoeter woude kan voor de nabije toe komst vele veranderingen onder gaan als gevolg van verandere Rijksnormen. Er is sprake van een bibliobus voor de Hoge Rijn dijk en een uitleenpost voor het Dorp. Een vergroting van de be staande bibliotheken behoort echter ook tot de mogelijkheden. Deze veranderingen bevinden zich echter nog in een voorberei dend stadium. vanmorgen dat daarover gespro ken is. De heer Asselman (CDA): "Als je nu al je tactiek in de open baarheid brengt, dan laat je je in de kaart kijken. Je moet, als de beslissing komt, je troeven voor zichtig uitspelen". Ook het VVD- raadslid vond de beslotenheid een goede zaak. Mevrouw Kloes: "Zaken, die met rechtspraak te maken hebben, moetje niet in de openbaarheid brengen. Ik vind het flauw dat u er nu probeert achter te komen". Dat hoort thuis in de commissie bestuurlijke zaken en als het gis teravond dan toch moest gebeu ren, hadden er op z'n minst amb tenaren van algemene zaken aan wezig -moeten zijn. En die waren er niet", Onzin, dacht en zei Aikens (D'66) en verliet de vergadering. "Er zou gepraat worden over de vraag of de restauratie nu voor gezet moest worden of niet. Ook de bestemming na het restaure ren zou ter sprake komen. Dat zijn dingen die in de openbaar heid moeten gebeuren", zegt desgevraagd het D'66-raadslid. Maar wat blijkt nu. Er is niet ge praat over de restauratie en de bestemming, maar over de tac tiek die de gemeente Voorscho ten gaat volgen als het ministerie schriftelijk bevestigt dat de sub- LEIDERDORP - Ook in Leider dorp is gisteravond een raadslid nogal boos geworden over het achter gesloten deuren behande len van verslagen van stede bouwkundigen, ondanks de on langs in werking getreden wet op de openbaarheid. Deze ontwik keling, die regelrecht tegenover het doel van de wet op de open baarheid staat, schoot bij het WD-raadslid Stuyvenberg in het verkeerde keelgat tijdens de vergadering van de raadscom missie voor ruimtelijke ordening en openbare werken. Volgens hem worden de commis sieleden hoe langer hoe meer onthouden van enige informatie omtrent nieuwe bouwontwikke- lingen. "De studentenflat die aan de Zijldijk moet worden ge bouwd, wordt zo'n 120 tot wel 200 eenheden groot. Wij weten als commissie nog van niets, ter wijl ons evenmin bekend was dat ook de categorie werkende jon geren hiervan zou mogen profite ren", aldus Stuyvenberg. "Vroe ger kregen we de verslagen van de stedebouwkundige altijd van tevoren. Natuurlijk gaat het om de eerste gedachte en de eerste ideeën, die misschien nog moe ten worden uitgewerkt. Maar nu is het zo dat we mondeling in een besloten vergadering nieuwe ontwikkelingen te horen krijgen. Op die manier wordt ook de commissie ruimtelijke ordening en openbare werken om zeep ge holpen. Wij worden niet vroeg genoeg geïnformeerd", zo voeg de Stuivenberg eraari toe. Wethouder Meerburg noemde als oorzaak van het als vanouds ach ter gesloten deuren behandelen van de verslagen, "de combinatie van de verschillende vormen die zo'n verslag zou hebben. Een tijd terug was er sprake van ambte lijk en bestuurlijk overleg. Dit laatste was openbaar. We hebben deze zaken nu gecombineerd en daardoor kan er nu niets meer in de openbaarheid worden ge bracht". VVD-raadslid Stuyvenberg WASSENAAR - "Een zeer slecht jaarverslag". Met deze kwalifica tie oordeelden leden van de raadscommissie onderwijs, cul tuur en recreatie in Wassenaar over papieren die ze gisteravond kregen uitgereikt voor de be spreking van de Schooladvies dienst (SAD). Deze dienst, die nu jaarlijks een half miljoen gulden kost, is eigenlijk een luxe voor zo'n kleine gemeente. Maar tot op heden heeft de raad met het bestaan ervan ingestemd. Wethouder Dijkstal hoorde de kri tische opmerkingen gelaten aan en zegde tegen de zomer een groot aantal stukken toe met har de gegevens. Pas dan zou naar zijn mening een juist standpunt kunnen worden ingenomen over de dienst. Mevrouw Van der Veen (WD) wil in elk geval een apart verslag van de remedial teachers (begeleiding van kinde ren met leermoeilijkheden en lo gopedisten. Speelman (CDA) wil het oordeel van burgemeester en wethou ders over de personeelsbezetting van de SAD. Ook wil hij een dui delijke grens aan de uitgaven voor het bibliotheekje. Mevrouw Van der Heiden (onafh.) zei van het verslag niet wijzer te worden. Greep (PvdA) gooide er nog een schepje op. "Is er zoiets als ma nagement bij die instelling? Het "verslag" van de orthopedago gen is mijns inziens veelbeteke nend. Als die stukken een afspie geling zijn van het werk, dan hoeft het voor my niet". Over een aantal zinsneden met veel moei lijke woorden zei hij "maak er "De Levensboomonthuld WASSENAAR Aan de Hillenaarlaan in Wassenaar vond gistermiddag de onthulling plaats van "De Levensboom", een werkstuk van de plaat selijke kunstenaar Joop van Ulden. Wethouder Dijkstal van onderwijs, cultuur en recreatie verrichtte meer symbolisch dan doeltreffend enig schepwerk. Om de boom wat steviger te laten staan. In zijn toespraakje sprak hij zijn waardering uit voor het eerste monumentale werk van deze kunstenaar. Dijkstal keerde zich tegen de neiging om de kunst als een der eerste te offeren op het altaar van de bezuiniging."Kunst is de versiering van het leven, dat kunnen we niet missen". Vervolgens begaf het gezelschap zich naar de binnentuin van het complex bejaardenwoningen, om de inge bruikneming van de creatie van mevrouw Addi Kubbinga mee te ma ken. Met een vlot gebaar begoot Dijkstal een deel van de aanplant, die deel uitmaakt van een door haar ontworpen binnentuininrichting. De bewoners van het bejaardencomplex zijn betrokken geweest bij de uit eindelijke keuze van het ontwerp. VOORSCHOTEN - De Voorscho- tense bibliotheek moet worden uitgebreid. Dat is althans de me ning van de stichting openbare bibliotheek Voorschoten, die een uitbreidingsplan voor het huidi ge gebouw bij de gemeente op ta fel heeft gelegd. Volgens de di rectie en het bestuur van de bi bliotheek valt aan een uitbrei ding niet te ontkomen wil deze goed blijven functioneren. De Voorschotense raadscommissie voor welzijn vond gisteravond ook dat een uitbreiding noodza kelijk is, maar weet nog geen op lossing voor de financiële kant. Geschat wordt dat de kosten van de uitbreiding zullen oplopen tot 1,2 miljoen gulden, waarvan dan 80 procent van het bedrag vöor rekening van de gemeente komt. Er is ter plekke nog een bouwmo- gelijkheid van zo'n vierhonderd vierkante meter. Daar kan ge bruik van worden gemaakt wan neer het bestemmingsplan voor dat gebied wordt gewijzigd. LEIDERDORP - In de polder Elisabethhof zal hoogstwaar schijnlijk een hotel gebouwd worden van IBIS. Al een tijd geleden gaf de gemeente Lei derdorp bij monde van wet- hóuder Bezemer te kennen dit soort arbeidsplaatsen- scheppende ondernemingen graag binnen de gemeente grenzen toe te staan. De on derhandelingen met IBIS zijn nu zo goed als rond en gisteravond konden de leden van de commissie ruimtelijke ordening en openbare werken achter gesloten deu ren de maquette aanschou wen van het hotel. Het gaat om een middelgroot hotel met zo'n kleine honderd ka- Gesol met Wassenaars kunstwerk ten einde WASSENAAR - Aan het gesol door Wassenaar met het kunst werk van Huub Hierck komt spoedig een einde. De commissie onderwijs, cultuur en recreatie wijkt af van het voorstel van bur gemeester en wethouders, en wil in meerderheid dat het fontein een plaats krijgt aan het Stad houdersplein. Het college wil het kunstwerk, dat vroeger het kruispunt Langstraat/Kerkstraat sierde, opstellen in de vijver aan de Schaepmanweg. Het betreffende werkstuk is met tragiek omgeven. De kunstenaar zelf overleed enige tijd terug, kort geleden gevolgd door zijn vrouw. De leden var\de commis sie betrokken in hun uiteindelij ke keuze ook de wens van me vrouw Hierck, zoals die nog on langs is geuit. De herplaatsing zal ƒ26.000 gulden kosten. Het fontein staat nu op het gemeen telijk opslagterrein aan de Johan de Wittstraat. DONDERDAG recreatie, 20 i Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg 7 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek- uur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18, vrij advies, 20-21 uur. Werklozen Advies Centrum - Breestraat - 19, ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. Troef - Noordeinde 2a, Werkgroep Dienstweigeren, voorlichting en bege leiding dienstweigeren, tel. 140866. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, disco van 20-22.30 uur; vr soos van 15-17 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, open avond, 21-1 uur. 't Spoortje - Bernhardkade 40, spreek uur hulp- en adviesbureau WAO/WSW, 19-20.30 uur, tel. 142505. Oegstgeest - commissie onderwijs en sport, 19.30 uur. Voorschoten - commissie openbare verkeer en Vervoer, 20 uur. Wassenaar - Deijlerhuis, algemene le denvergadering Vereniging Vrienden van Wassenaar, 20 uur. APOTHEKEN Leiden - de avond-, nacht- en zondags dienst van de apotheken in de Leidse regio wordt waargenomen van vrijdag 1 mei tot 8 mei door apotheek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 120502; apotheek Linnaeus/Kempenaerstraat, Oegstgeest, tel. 153274; Voorschoten - Voorschotense apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525; WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel: ten noorden van de Rijn 134604; ten zuiden van de Rijn: 121753; Leiderdorp/Zoeterwoude RD - Gezond heidscentrum, Berkenrode, Leiderdorp, tel: 410131, spreekuur ma t/m do van 14- Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel: 154500; Voorschoten - Gezondheidscentrum, Van der Waalslaan, tel: 4641; Warmond - T. de Bruin, Lodewijk van Deijssellaan 20, HiUegom, tel. 02520- 22076; Voorkeur voor Kompleetbouw Dijkstal dat er een aantal ver zachtende omstandigheden is voor de gang van zaken. Maar een beter management is hard nodig, aldus de wethouder. Hij voelt verder niets voor het uitoe fenen van druk op scholenkop pels, die niet hard werken aan de integratie van kleuter- en lager onderwijs. Zoutendijk in Leiden LEIDEN - Prof. dr. G.J. Zouten dijk uit Oegstgeest, fractievoor zitter van de WD in de Eerste Kamer houdt vrijdagavond in de Stadsgehoorzaal een lezing met als therna "Waar het om gaat". Aanvang acht uur. WASSENAAR - De Wassenaarse raads-commissie voor onderwijs, cultuur, recreatie en financiën zijn niet erg tevreden over het materiaal dat hen gisteravond ter beschikking stond, terwijl ze een oordeel moesten uitspreken over drie offertes voor een nieuw zwembad. Wethouder Dijkstal noemde de bijeenkomst daarop dan maar een "verkennende", bedoeld om een eerste openbare reactie te krijgen op de ingedien de schetsen. Het college zal op zeer korte termijn met aanvul lende gegevens komen. Wethouder Barning kon wel mede delen, dat bij alle drie is uitge gaan van een beperkte perso neelsuitbreiding. Bovendien zal het jaarlijks tekort nauwelijks hoger zijn dan op het moment, dus ongeveer een half miljoen. In deze eerste ronde bleek de meeste voorkeur uit te gaan naar het ontwerp van Kompleetbouw, overeenkomstig het advies van het huidige Sportfondsenbad. OEGSTGEEST - Wanneer Oegst geest niet mee wil doen aan de uitbreiding van het aantal zen ders die via het kabelnet kunnen worden ontvangen, dan moeten de aangeslotenen toch 31 cent per maand extra gaan betalen. Dit bleek gisteravond door een uiteenzetting van de secretaris van de intergemeentelijke rege ling antenne-energievoorziening in de Oegstgeester raadscommis sie voor financiën. De Oegstgeester gemeenteraad is niet gelijk akkoord gegaan met de uitbreidingsplannen, maar wilde eerst het onderwerp door de verschillende raadscommis sies behandeld zien alvorens een beslissing te nemen. De Oegstgeestenaren zullen ook als ze niet meedoen toch dit ex tra bedrag moeten betalen om de filters te bekostigen die dan moe ten worden aangebracht in de verdeelkastjes van de centrale antenne inrichting (cai), om die extra signalen tegen te houden. Als de uitbreiding van het aantal tv-signalen van zes naar tien en radio-signalen van twaalf naar twintig wel doorgaat zal dat de abonnee, als hy dit wil, 1,50 gul den per maand meer kosten. Dit ligt dan voornamelijk aan techni sche uitbreidingen in de verdeel kastjes wat in Oegstgeest totaal 320.000 gulden gaat kosten. Van der Reijden (CDA) maakte er bezwaar tegen dat de abonnees niet de zes tv-kanalen kunnen houden die zij nu hebben en hij vraagt zich af of er over een paar maanden niet weer over uitbrei ding gepraat moet gaan worden. "En dan ook weer met de bijko mende kosten". Ook Wuisman (D'66) dat er meer. vooruitzien op de technische ontwikkelingen nodig is. Hij is overigens tegen de uitbreiding van het voorzieningenpakket met een BBC-zender, omdat de antenne hiervoor rond een ton kost en de Engelse beelden maar in dertig procent van de tijd kun nen worden ontvangen. Hij pleit-, te voor wachten met een dergelij ke uitbreiding, totdat de tech niek zo ver is dat de BBC beter ontvangen kan worden. Heilbron (WD) sloot zich bij deze laatste mening aan. Leiderdorp In Leiderdorp staat men voorals nog positief tegenover de uitbrei dingsplannen van de ontvangst via het kabelnet. Dit werd gister avond duidelijk in de beheers commissie Centrale Antenne In richting in Leiderdorp. Een uitbreiding van het gebied waarbinnen in Leiderdorp nu ka beltelevisie is aangelegd, het zo genaamde machtigingsgebied, zit er voorlopig nog niet in, om dat er geen geld voor is. Voor een aantal bewoners aan de Leidse- dreef, Touwbaan, Achthovener- weg, Hoogmadeseweg, Zijldijk en het woonwagenkampje tegen over Alberts Corner betekent dit dat er alleen op eigen kosten kan worden aangesloten. De reden dat deze Leiderdorpers niet zijn aangesloten bij de aanleg van de kabeltelevisie, is dat de kosten Der aansluiting veel te hoog zijn. LEfDSCH A DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leldsch Dagblad B.V. Hoofdkantoor, Witte Singel 1, 2311 BG LEIDEN Postbus 54, 2300 AB LEIOEN Telefoon: 071-144941 Nabezorglng van Telefoon 071-123143. Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. overschrijving geen administratie- en Incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 26884. Kwartaalabonnement 49.55 Per post f 71,90. Jaarabonnement f 186,70. Per post f 276,10. Losse nummers f 0,70. Directie: G. Koopman Hoofdredacteur: A.A.M. Schuurmans Adjunct-hoofdredacteur: R.D Paauw. Alg. redactiechef: A. van Leeuwen. Plv. Alg. redactiechef: J.M.J. Post. Rubriekchefs: J. Kroon (stad) J.P.M. van der Meer (regio) W. Wlrtz, (binnenland) J. Ruygrok- Hooqeveen (buitenland) A.A. van Brussel (sociale economie) P.J. Tombe (sport) P.C. Rosier (radio en televl- Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. In: Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cairo, Rome, Madrid, Stockholm, en Djakarta. Redactie randgemeenten: TEI. 071-125260 of 071-144941 tat. 222 Ch.' Lennartz tel. 071-133202 071-121481. Oegstgeest H. Sonders 071-155854. Voorschoten J. Peeters 071-769935. Zoeterwoude R. Stevens 071-890847. D.J. Roeleven. 01715-1403 Warmond R. Hoekstra. 071-762551. Wassenaar W. Olyslagers 01751-15816 Leiderdorp: F. Snijders.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2