De ireestraat ligtopen. En u zult het nauwelijks merken. IN LEIDEN IS WERK AAN DE WINKEL, MAAR HET UIJfT ER GEZELLIG. Omleidings routes De bussen Vervangende bushalles De binnenstad ligt voor u open sm- LEIDEN LEEFT "te vJ53 igr1 <-* - ^4'QIËb B.- De Breestraat open het lijkt lastiger dan het is. Een hoofdriool de grond in stoppen is zeker geen eenvoudige klus. Maar als het goed georganiseerd wordt, valt de overlast voor iedereen reuze Het hele karwei is in fasen gepland, zodat winkelend Leiden er zo min mogelijk hinder van onder vindt. De Breestraat is één van Lei- dens belangrijkste winkelstraten. Voorop moet dus staan dat de win kels op de Breestraat voor iedereen goed bereikbaar blijven. Daar is voor gezorgd. Om van de nood een deugd te maken gaan de winkeliers een aantal feestelijke evenementen organiseren in de Breestraat, waardoor het zelfs extra gezellig wordt. In Leiden is werk aan de winkel, maar het blijft er gezellig. Alle lijnen zullen stoppen op de Lammermarkt. b de vervangende haltes voor de Breestraat en de bijbehorende lijndiensten hebben we voor u in een simpel schema gevat: Pelikaanhof CN I 2,12,13 NZH 15, 16, 43 WN I - - - Pelikaanhof garage Werkhoven 4 40, 41,42,45,46,48 Hooigracht t.o. Ir. Driessenstraat Wie op de fiets de stad MSHHT afgesloten ingaat, heeft -ll'-Ü-Ti van omlei- dingsroutes P geen last. Als u met de auto de v stad in gaat kunt u via alternatieve routes het centrum bereiken. Verkeer vanaf de Korevaarstraat dat in de richting van Kort Rapenburg gaat, zal omgeleid worden via de Breestraat-Koorn- brugsteeg-Vismarkt-Aalmarkt-Boommarkt-Kort Rapenburg. Geen probleem dus. Het verkeer in de terugrichting (dus van Kort Rapenburg naar de Korevaarstraat )zal gebruik moeten maken van de route Langegracht-Hooigracht. D.m.v. omleidingsborden zullen de alternatieve routes duidelijk worden aangegevenOp de plat tegrond ziet u ze - ter verduidelijking - ingetekend. De grote parkeerplaatsen (De Valk, Beestemarkt, Ir. Driessenstraat, Kaasmarkten Garenmarkt) blijven gemakkelijk bereikbaar. Zie de plattegrond. Ook de bus zal via de alternatieve routes moeten rijden. Hier komen de 2 routes: vanaf het station en naar het station Route Korevaarstraat-station Breestraat-Koornbrugsteeg-Marktenroute-Kort Rapenburg. (Voor de bussen in deze richting blij ven de haltes op de Vismarkt gehandhaafd.) Route station-Korevaarstraat Stationsweg-2e Binnenvestgracht-Lammermarkt- Langegracht-Klokpoort-Pelikaanstraat-Hooi- gracht-St. Jorissteeg-Levendaal-Korevaarstraat. De omleiding van de bussen zal voor u nauwelijks problemen opleveren. En het leuke is: u rijdt weer eens door een ander stukje van Leiden. Voor het in- en uitstappen op de alternatieve routes zijn enkele vervangende haltes gecreëerd. Voor de één zullen ze wat verder weg liggen, voor de ander dichterbij. Het is even wennen, maar dan gaat u net zo makkelijk de stad weer in alsof er geen hoofdriool bestond. Vervangende haltes a De Lammermarkt als vervanging voor de Steenstraat. Op de plattegrond staan de vervangende haltes met een B aangegeven. Vervallen haltes 1 De haltes op de Hooigracht en de St. Jorissteeg lijn 60 (in de richting van de Meren wijk) vervallen. Deze lijn gaat rechtstreeks via de Ir. Driessenstraat en de Langegracht naar de Merenwijk. 2 De halte op het Levendaal voor de lijnen 15,16 en 31 van de NZH; 6, 7, 8 en 9 van de WN vervalt en komt te liggen op de St. Jorissteeg. Knip de businformatie uit Of onthoudt de haltes waar u moet in- en uitstappen. Sis Commissie Leiden Promotion 3 i \-J y u 1 N\tT^?f CHoCi HALT P ^9' U ziet het: met de auto moet u iets anders naar het centrum rijden, de bus neemt ook een andere route, maar de binnenstad van Leiden blijft makkelijk bereikbaar. Al gaat er in de Breestraat een hoofdriool de grond in, de winkeliers en de gemeente hebben ervoor gezorgd dat u daar niet de dupe van wordt. De stad met zijn gezellige winkelmogelijkheden is even goed bereikbaar als altijd Leiden leeft. Leiden rekent op u.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 12