Keukens kijken? Vergeet de Tegelhandel niet JU delegelhandel de Tegelhandel onvergeteliiK. BI/TPO BIJ O'OUUJE-KEPCK GISTEREN M'N AUTO INDE KRANT. VANDAAG VERKOCHT. Mei is de maand van de geranium- markten. Ga er kijken naar die kleurige aanbiedingen van de kwekers. Ook als u 'slechts' over een binnenplaatsje of een balkon beschikt, is zo n bezoek aan een geraniummarkt een opwindend gebeuren. Want u ziet er plantjes die u in uw bloembakken kunt zetten. Bij het beplanten van de balkon- bakken en dergelijke moet u vooral de afwatering bevorderen door het boren van enkele gaten op zij van de bak, ongeveer een centimeter boven de bodem. Aan de binnenkant dekt u ze af met wat potscherven. Daarop doet u goede grond, die al mest bevat. Bedenk wel dat de planten daar uit een heel seizoen kracht moe ten putten om u veel bloemen te geven. Na een paar weken zult u dan ook al weer mest in het giet- water moeten doen. Bakken op de zon moeten elke dag worden begoten. Waarmee u de bakken Kunt vul len? Dat is een kwestie van smaak. Combinaties van rode ge raniums, wit schildzaad en blau we lobelia zie je veelvuldig. Een bij het schilderwerk van het huis passende - kleur is ook mooi: paarse hanggeraniums, blauwe ageratum of heliotroop, witte struikmargriet, te veel om op te noemen. Zet u vóór het planten de wortelkluit een poos je in een teil met water. Dan slaan ze beter aan. U zult onge veer een week nadat u de bak hebt gevuld weer grond erbij moeten doen. Let daar op; bij het watergeven ziet u dat wel. Gazon-zorg Nu het gras flink groeit moet u wel drie maal per 14 dagen - of va ker! maaien. Steek de kanten bij, anders wordt de border steeds smaller, daar het gras zijn weg opzij zoekt. Het onkruid kunt u eruit steken, met een groeistof ter plekke bewerken of.... gewoon laten groeien. Draadereprijs geeft zacht blauw bloeiend een fijn effect en made heven bloeien erg mooi! Wie echt een groot grasveld heeft, zou kunnen besluiten het *naar fwee keer per jaar te maaien. Moet je eens opletten wat er dan allemaal voor wilde planten uit de omgeving komen groeien! Dat kunt u trouwens nog een handje helpen door wat zaad, verkregen van vriendelijke heemtuin-beheerders noncha lant rond te strooien. Dan maar kijken wat er van (op) komt. En wat doet u met de uitgebloeide bolbloemen? In ieder geval het vormen van zaad voorkomen door de uitgebloeide bloemen er uit te knippen. (Behalve bij mus- cari, de blauwe druifjes, waarvan het zwarte zaad in de buurt snel nieuwe bolletjes vormt. In het voorjaar zijn het net gras sprietjes, maar in uw tuinagenda hebt u aangetekend waar musca- ri staat, dus u bent gewaar schuwd). DC LENTEKAART IS UIT!! O.a Kallstong-saladef 9,50 Vissoepf7,50 champignons a L'escargot f 7,50 Lamsbout (2 pers.)149,50 MAANDAG EN DINSDAG GESLOTEN Onze keuken is geopend van 18.00 uur tot 22.00 uur. Voorde lunch: van 12.00tot 14.00 uur (behoudens zaterdag en zondag) Voor diners, partijen en recepties zijn er de hele week moge lijkheden, ook bij U thuis. ill 11. kl"- ptAjAHt 5»«*.p--rm d*£TM i mi ii'rr Met konlginnedag, 5 mei en moederdag vanaf 5 uur open. hoofdstraat 14 leiderdorp 071-411407 voor partijen en recepties de gehele week mogelijkheden Restaurant ,J?a?ersljofM Voor lunch en diner Recepties Gespecialiseerd in koude schotels voor bedrijven of privé bij u thuis. Inl en/of reserveringen Rijndijk 177 Hazerswoude-Rijndijk Tel. 01714-4730 Wij zijn ook op maandag geopend. WO WIE IS BANG VOOR VIRGINIA WOOLF? 22 Van Edward Albee door het Publiekstheater De inhoud van het stuk zal velen al bekend zijn. Het echtpaar George en Martha, krijgen op een avond laat bezoek van een jong echtpaar; aangemoedigd door de alcohol en een succesvolle flirt met de aan trekkelijke Nick, gaat Martha steeds verder in het vernederen van George, die op een gegeven moment tot de tegenaanval overgaat. Uiteindelijk blijven George en Martha alleen, zonder illussies, achter. VR GESPREK MET LONDEN 24 Van Wim Bischot, gespeeld door de Timdelerclub Een toneelstuk, geschreven door een tot inzicht ge komen dief, is oorzaak dat ook twee oudere dames het verkeerde pad op gaan. Twee boeven benaderen hun vroegere collega, waarna het er erg om gaat spannen. Hierbij speelt een geruite koffer een grote rol e conferencier, zanger, goo- ZA ROBERT PAUL 25 One man-show var Het eerste solo optreden van deze sympathieke e tertainer, waarbij hij begeloidt wordt door Bert Stoots aan de piano ZA DE GOUDEN VIJVER i Ernest Thom t Mary Drc Jan Retèl, Rudy Falkenhagen, Carola Gijsbers i/ijk, Manfred de Graal en Evert Stuiver, ïan en Ethel Thayer brengen samen hun 48ste r door in hun vakantiehuis aan een meer ober gegeven voor een boeiend stuk. WO de veranderbaarheul 6 Alles verandert.uit zichzelf, wat zitten we dan toef DO handhaven? 7 Hij wordt muzikaal begeleid door Frans Oudhoff THEATER-TAXI INLICHTINGEN EN K i KbO. Oude I van 10 17 l jreau KbO ei F. PRANGERS Verhuur zonder chauffeur van lu*e- en bestelwagens Hoofdstraat 104 Leiderdorp TEL. 071-89.40.40 De vaste planten zijn de laatste we ken de grond uitgeschoten. Rid derspoor voorop (had u ook zo veel slakkenvraat? Ik ving ze in een jampotje met bier. maar moest later toch korrels strooien. Tegen mijn zin) met monniks^ kap, gebroken hartjes, pioen roos, stokroos, vingerhoedskruid en wat niet al. Velen zult u een steuntje moeten geven. Nu dode takjes ertussen zetten van bij voorbeeld liguster geeft ze de no dige steun bij storm. Met raffia aanbinden tussen tonkinstokken kan ook, of u koopt van die meta len rekjes waar de planten door heen groeien. Al die kunstgrepen mogen de vorm van de plant niet aantasten, dus vooral niet de stengels stijf tegen elkaar bin den, dat is foei-lelijk en niet goed. Ook de klimmers tegen muur en pergola: clematis, kamperfoelie, trompetbloem om er enkele te noemen willen graag dat u hun nieuwe scheuten aanbindt. Dan groeien ze beter. Lathyrus leidt u bijvoorbeeld langs kippegaas en bloeit dan rijk. Naar buiten De zaaiplantjes, vaak al verspeend in turfpotjes, kunnen de tweede helft van mei wel in de tuin wor den uitgeplant. Op de plaatsen waar de bollen hebben gestaan. Mocht u de rijkbloeiende cos- mea, de veelkleurige zinnia of de verkleurende kochia niet zelf hebben gezaaid, koop dat spul dan eens bij het tuincentrum. Let bij al die plantjes op de ruim te die ze nodig hebben om uit te groeien. Zinnia's kunnen bijvoorbeld dich ter op elkaar staan dan de reu- zenzonnebloem (giganteus). De ze is geel, maar er zijn ook roodachtige zoals Avondrood en Herfstpracht. Wonderbaarlijk zo snel en hoog die zonnebloemen kunnen groeien! U merkt het al: een drukke maand, die meimaand. De vroegbloeien- de heesters: Chinees klokje, win terjasmijn (kan kort), ribes en spiraea x vanhouttei moeten on der het mes, anders groeien ze als wilde pruikebossen uit. De oude, verhoute en uitgebloeide takken èn natuurlijk de dode er uit. Komt u er zelf niet aan toe, roep dan de hovenier erbij. Die kent de kneepjes van het vak. Oogst voorbereiden De gelukkige bezitter van een groentetuin kan de eerste week van mei nog aardappels poten. Ook in de moes- en fruittuin is veel te doen. Schoffelen in de zon en wieden tegen de avond. Dat schoffelen is goed om de grond los te houden, waardoor de bodem warmte vasthoudt. Goed voor de planten. Voor het wieden zijn apparaatjes die u het bukken voorkomen. Oogst ra barber als de stelen nog dun zijn, dan zijn ze het lekkerst. Deze maand moet er veel worden ge mest. Wolf heeft een nieuwe, spe ciale groentemest in korrelvorm in de handel gebracht. In de derde week van mei kunt u Dit zijn leuke potten voor allerlei planten. Denk maar eens klimaardbeien, die gaan hangen!. bonen leggen; erwten en peulen dient u aan gaas of rijshout te binden en met draad vastzetten, des te groter wordt uw oogst. Spuit de frambozen als ze bloeien met Nexion tegen wormpjes in de vrucht; plarjt de volle-grondtomaten tegen een rietmat of muur op het Zuiden en zaai broccoli, de groente die u in uw Zwitsers wintersportoord hebt leren waarderen. Ze wordt in augustus geoogst, dit mini- (bloem)kooltje. Het devies van de Tegel- handel is: topkwaliteit leveren voor een schappelijke prijs. We hebben keukens van grote merken: Bauknecht, Becker, Doppelmüller e.v.a. Praktische keukens, functio nele keukens en mooie keu kens. Van Gaggenau, Atag, Neff en Imperial verkopen we inbouwapparatuur. Ook niet de eerste de besten dus. We komen uw keuken opmeten, maken een schets ontwerp en plaatsen 'm (als u wilt). En al zijn we geen discount zaak, we hebben toch regel matig leuke aanbiedingen. Dus gaat u op keukens uit, dan mag u de showroom van de Tegelhandel niet missen. EP Bloemistenlaan 51 (bij de Lammenschans- weg) 2313 BB Leiden, tel. 071-14 32 46 openingstijden ma t/m vr van 8.30-17.00 uur, donderdagavond koopavond, za van 9.00-12.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 16