Koopgegadigde pand Rij nsburgerweg Be Fair bekert verder Vd. Kerkhof vijf duels geschorst Verlinden nu leider in Belgische ronde Trieste afgang van Henk de Cler bij matige Molen-derby Twee jaar cel geëist voor roven van tassen Zwemmers slachtoffer vrijkomend chloorgas WOENSDAG 22 APRIL 1981 SPORT PAGINA 15 Van Leeuwen mag blijven maar blijft ook dwarsliggen WADDINXVEEN - Bc Fair heeft gisteravond voor een flinke verrassing gezorgd door hoofdklasser RVC uit de strijd om de KNVB-beker West 2 te stoten. De Wad dinxveense zaterdag tweede klasser versloeg z'n opponent gedecideerd met 2—0 Hoewel Be Fair in Wim Bron (gescheurde enkelbanden) en Piet Koele (verrekte knieban don) twee steunpilaren moest missen legde het de hoofd klasser lange tijd z'n wil op. Opmerkelijk was het tech nisch overwicht van de Wad- dinxveneers. die na 25 minu ten in de eerste helft de lei ding namen Op knap aange ven van spits Kees Verbree kopte uitblinker Klaas Ange- nent Be Fair toen naar een 1-0 voorsprong. Die voordelige marge kwam te gen een compleet aantredend RVC ook na de hervatting niet in gevaar Nadat Be Fair enkele kansen onbenut had gelaten bepaalde Kees Ver bree op aangeven van Ben Yayha halverwege de tweede helft de eindstand op 2—0 Door dit resultaat heeft Be Fair zich bij de laatste zestien geschaard Op 30 april wordt de volgende ronde verspeeld LEIDEN - Hoe lang nog kan Van Leeuwen, de inmiddels roem ruchte oud-administrateur van de KNVB-afdeling Leiden, de tweede etage van het voormalig bondsbureau aan de Rijnsbur- gerweg blijven bewonen9 Wel licht voor lange tijd nu één van de koopgegadigden heeft laten weten inwoning van de familie Van Leeuwen te accepteren. Ui teraard daalde met die toezeg ging de waarde van het huis. waar de Leidse voetbalbond tot voor de verhuizing naar het on derkomen op sportpark De Bloe- merd (officiële opening op 1 sep tember 1979) vertoefde. De koper zal wanneer zijn eigen woning is verkocht, het pand betrekken. Een oplossing voor de conflictsi tuatie aan de Rijnsburgerwcg lijkt daarmee nabij. Geen enkele andere kandidaat heeft eerder een dergelijke oplossing aange dragen waardoor het pand on verkoopbaar bleef. Dit mede doordat Van Leeuwen keer op keer weigerde positief te reage ren op tal van aanbiedingen (door de KNVB-afdeling Leiden én door de gemeente Leider dorp) van een geschikte woonge legenheid. Geen van de aangebo den woningen, die voldeden aan Timman blijft hekkesluiter MOSKOU (ANP) - Jan Timman heeft gisteren zijn partij voor de twaalfde en voorlaatste ronde van het internationale schaak toernooi in Moskou tegen Torre uit de Philippijnen afgebroken Timman bleef daardoor laatste met 3,5 punt en twee afgebroken partijen. Hij heeft ook nog een hangpartij staan tegen Portisch Wereldkampioen Anatoli Karpov kan de eerste plaats niet meer ontgaan. Hij speelde remise te gen de Tsjechoslowaak Smejkal en kwam daardoor op een totaal van 8,5 punt. De resultaten van de twaalfde en voor laatste ronde zijn: Poloegajevski (Sow) - Kasparov (Sow) remise, Gheorghiu (Roe) - Smyslov (Sow) remise, Geiler (Sow) - Petros.ian (Sow) afgebroken, Portisch (Hon) - An- dersson (Zwe) afgebroken, Torre (Phi) - Timman (Ned) afgebroken, Karpov (Sow) - Smejkal (Tsj) remise. De stand is: 1. Karpov 8,5 punt, 2. Kas parov en Poloegajevski 7, 4. Gheorghiu en Smyslov 6 en 1 afg., 6. Portisch 5.5 en 2 afg., 7. Petrosjan 5,5 en 1 afg., 8. An- dersson en Qeljavski 5 en 2 afg., 10. Ba- lasjov 5 en 1 afg., 11. Smejkal 5, 12. Gei ler en Torre 4 en 1 afg., 14. Timman 3,5 de wensen van de ex-bondsbe- stuurder (voor- en achtertuin, ge legen aan een drukke straatweg, nabij een winkelcentrum), kon den zijn goedkeuring wegdra gen. Zelfs het inschakelen van een huuradviescommissie, die een subsidieregeling vaststelde waarbij de bond er in het ongun stigste geval 33.000 gulden bij in zou schieten, heeft nog tot niets geleid. Nu is het wachten op het moment waarop die ene gegadigde, er werden tijdens de halfjaarlijkse algemene ledenvergadering van de Leidse voetbalbond gister avond in Holiday Inn geen na men genoemd, zijn eigen huis kwijtraakt. Met de opbrengst zal deze de aankoop van het pand Rijnsburgerweg 94 financieren. Dit wil echter nog niet zeggen dat de KNVB-afdeling Leiden var. alle sores is verlost. Van Leeu wen blijft dwarsliggen. Bij het bezichtigen van de woning door de toekomstige eigenaar ver klaarde Van Leeuwen hem geen overpad te zullen verlenen voor het betrekken van een vrijstaand kamertje op de tweede etage. Daarbij beroept de ex-admini- strateur zich op een mondelinge overeenkomst die hij zou hebben met oud-LVB-voorzitter De Jong. Diens opvolger Ad Dusée kondigde gisteravond echter aan dat er in dat geval krachtdadig tegen Van Leeuwen zal worden opgetreden, via juridische proce dures wel te verstaan. Met het einde van dit conflict in zicht, nadert ook het moment waarop bondsvoorzitter Dusée zijn taak neer zal leggen. Hij kon digde al eerder aan vóór de na jaarsvergadering van 1982 de voorzittershamer te zullen over dragen. Liever wil Dusée enkele maanden eerder, uiterlijk augus tus '82 voor de aanvang van de nieuwe voetbaljaargang, uit zijn functie worden ontheven. Komt er voor die tijd al een oplossing voor 'de zaak Rijnsburgerweg 94', dan zal Dusée nog eerder op stappen. "Ik laat graag een scho ne lei achter voor mijn opvol ger". Vanuit het bestuur is Jan van Duyn vooralsnog als enige kandidaat voor het voorzitter schap naar voren gebracht. Punt 6 op de agenda van gister avond, een voorstel van de w Noordwijk inzake vergoeding aan amateurclubs door betaalde clubs, wekte enige verwarring. De laatstgenoemden volgens Noordwiijk schepen hun colle ga's op amateurniveau met onre delijke bedragen af wanneer zij een speler bij die amateurvereni ging weghalen. Noordwijk heeft zich tot het Bestuur Amateur voetbal en alle afdelingsbesturen gericht met een schrijven, waar in de landskampioen pleit voor een vergoeding van 15.000 gul den voor een eerste jaar dat hun 'pupil' betaald voetbal speelt plus eenzelfde bedrag voor het tweede jaar. Dat was. voor zowel het eerste als tweede jaar. 3.000 gulden, een bedrag dat geduren de de laatste jaren stapsgewijs is opgetrokken. Die verhoging nam evenwel niet weg dat betaalde verenigingen te makkelijk, en op een veelal onjuiste manier, spe lers ronselen. Gisteravond bleek dat niet alleen Noordwijk zich daaraan ergerde. J. van der Meij- de. gisteravond als afgevaardig de van het bestuur amateurvoet bal in Holiday Inn aanwezig, raadde Noordwijks voorzitter Korbée, na enig verhelderend over en weer gepraat, aan zoveel mogelijk steun voor zijn voorstel te vinden. In de eerstvolgende bestuursvergadering amateur voetbal kan dan serieus op de za ken worden ingespeeld en een reglementswijziging worden voorgesteld. Tijdens vergaderin gen in maart was men in Zeist niet zover gekomen omdat con crete voorbeelden ontbraken. ZEIST (ANP) - De tuchtcom missie betaald voetbal van dc KNVB heeft Willy van de Kerkhof voor vijf wedstrij den geschorst. De PSV'ei kreeg voorts een boete var 500 gulden. Willy van de Kerkhof werd in de tweede helft van de eerste •wedstrijd voor de halve fina les van het toernooi om de KNVB-beker tussen PSV en Ajax door arbiter Hennie Weerink van het veld gezon den. Hij kon zich in dit op 15 april in Eindhoven gespeelde duel niet beheersen en trapte naar zijn tegenstander, toen de Ajacied Sören Lerby hem onreglementair stopte. Henk de Cler: van het veld verwijderd. ATHUS (ANP) - Ronnie Claes heeft gisteren de tweede etappe van de ronde van Belgié gewon nen. De Belg was de snelste sprinter uit een kopgroep van elf man. waaruit Ad Wijnands zich als vierde klasserde. De elf van de ontsnapping vormen ook de nieuwe top van het alge meen klassement, het peloton namelijk kwam op een achter stand van meer dan een kwartier binnen. De nieuwe leider in het algemeen klassement is Gerry Virlinden. die als elfde finishte. De uitslag van de tweede etappe van de ronde van Belgié is: 1. Claes,, 195 km van Oreye naar Athus in 5 uur 34 minuten en 31 seconden, met tijdsvergoeding 5 33.58., 2. Boogaart 5 34.31, met tijdsvergoeding 5.34.16., 3. Kelly (Ier) 5.34.31., 4. Wijnands (Ned), 5. Schepmans. Het algemeen klassement na dc tweede etappe is: 1. Verlinden 11 uur 31 minuten en 42 seconden., 2. Boogaart 11.32.00., 3. Maas (Ned) 11.32.04 4 Claes 11 32 10 5. Wilmann (Noo) 11.32.19. Miniemeze£eUVSopLug;(liiniini LEIDEN - Lugdunum-libero Henk de Cler beleefde gisteravond een trieste afgang. In het duel UVS - Lugdunum (uitslag 1-0) om de derde en vierde plaats van het Zilveren Molen-toernooi stuurde arbiter Koos van der Leek hem naar de kleedkamer. Na een overteding van André Pracht te genover een UVS'er claimde De Cler een hoekschop, in plaats van een vrije schop tegen Scheidsrechter van der Leek bleef uiteraard bij zijn beslissing. De Cler kon dat maar moeilijk verkroppen en bleef doorzeuren. 'De man in het zwart' vond dat hij daarbij te ver ging en verwees hem een kwartier voor het einde naar de kleedkamer Even dreig de het daarna uit de hand te lo pen tussen de beide 'buren Er ontstond een opstandje dat even wel weer snel werd 'verijdeld'. Het was eigenlijk het enige inci dent van het over het algemeen sportieve duel. dat in UVS een terechte winnaar kreeg. De blauwwitten toonden zich van meet af aan agressiever, maar vooral ook inventiever. In het eerste part kreeg UVS diverse kansen, gecrêeerd via vaak vloeiend lopende aanvallen In de 10de minuut al kwam de Leid se hoofdklasser verdiend op voorsprong 'Loopwonder' Kees Pouwiel zette de bal goed voor. precies op het kopgrage hoofd van Wil Henskens. die fraai 1-0 inknikte. Na de openingstreffer bleef de Desar-equipe het spel dicteren. Hans van Leeuwen en Bert Kort leverden nog goede schoten af, die door Eradus even wel vakkundig werden gekeerd. Ook Nico Oosterlee was via een voorzct-schot op de lat nog dicht bij een treffer Lugdunum stelde er pas diep in het eerste part iets tegenover. Wellicht met het competitie-tref fen van dc dag er voor nog in de benen, had de ploeg van De Groot (zonder Daan Kooymans en Koos Bckooy) zich gepresen teerd als een gezapig ploogje Fas op slag van rust kwam Rinus van Es een keer los van Hans Neutc- boom en leverde een goede voor zet af Aanvoerder Wim Oppelaar leek de gelijkmaker in te kop pen. maar Groenendijk bracht uitstekend redding In het tweede part zakte het spel peil zienderogen. Lugdunum deed er nog wel van alles aan (Van Berkel en Pracht kregen prachtige kansen) maar kwam niet tot scoren. Ook UVS profi teerde in het laatste kwartier niet van de man-meer-situatie. waar door de 1-0 stand gehandhaafd bleef Promot iednel Van der Plas LEIDEN V d Plas speelt van avond het belangrijke duel in de stryd om promotie naar de inter regionale klasse tegen de kam pioen van Rotterdam. Neptunus. het duel wordt gespeeld in de Rotterdamse Encrgiehal en be gint om 20 30 uur Bij winst heb ben de Katwykers in het laatste treffen tegen Den Haag (maan dag) aan een punt voldoende. Ook bij een deling tegen de Rot terdammers heeft de Leidse kampioen nog voldoende kan sen. Een nederlaag betekent evenwel dat de ploeg is uitge- schakeld Titel binnen bereik dames van Ter Leede LEIDEN - In de eerste klasse van de damesvoetbalcompctitic (za terdag) heeft Ter Leede na gister avond nog één punt nodig om het kampioenschap binnen te halen. De Sassenheimse dames klopten SVLV met 0-4 en heb ben in het laatste duel tegen Lug dunum aan één punt voldoende Mn k<- Overvtiet (2xX Pculc Brouwer en Gaby Knol scoorden voor Ter Leede AMSTERDAM (ANP) - De officier van justitie bij de rechtbank in Am- sterdam, mr. C.P.T. Fehmers. heeft gisteren een gevangenisstraf van twee jaar geëist tegen een 33-jarige Amsterdammer wegens het plegen van een groot aantal tassenroven in Amsterdam. Van de dertig gevallen van diefstal werden hem slechts zeven tas senroven ten laste gelegd. "Met deze sombere bloemlezing wordt voldoende duidelijk hoe hij te werk ging. Hij raasde op zijn bromfiets langs vooral oudere vrouwen, rukte de tas van hun armen en verdween in vliegende vaart uit hun gezichtsveld. Het geld, nodig om heroine te kopen, hield hij zelf. De rest van het ge stolen goed gooide hij in de bos jes. Het getuigt van een ontmoe digende mentaliteit om voorwer pen als een leesbril, voor oudere mensen van groot belang, zo maar weg te gooien. Hij had deze tenminste kunnen terugbren gen", aldus de officier Een verzoek van de advocaat om de zaak aan te houden, totdat de opnamemogelijkheid in een kli niek voor drugsverslaafden goed bekeken is, werd door de officier en de rechtbank afgewezen. "Wanneer de zaak zou worden aangehouden, betekent dit dat in het vervolg heroïneverslaafden tal van misdrijven kunnen ple gen zonder hiervoor gestraft te worden", aldus de officier. In het requisitoir zie mr. Fehmers dat de verdachte kansen genoeg heeft gehad om zijn leven te be teren In december vorig jaar werd hij eveneens voor het ple gen van tassendiefstallen veroor deeld. De hechtenis werd toen geschorst op voorwaarde dat hij bij zijn zuster in Lelystad zou blijven wonen. "Hij vertrok daar entegen naar Amsterdam om weer in zijn oude fout te verval len. Ook de mogelijkheid voor hem om voor ambulante hulp verlening in aanmerking te ko men, liet hij schieten. Dat hij zich nu dan op het nippertje bij een kliniek laat inschrijven is voor mij niet doorslaggevend", aldus de officier. ZURICH Een groep van vijftig i nan het Züricher Meer. Met het bouwen van allerlei primitiev feit dat er in Zwitserland geen goedkope appartementen te GRONINGEN (ANP) - Bij een bedrijfsongeval in net Noorderbad in Groningen is gistermiddag tussen twaalf en één uur een geringe hoe veelheid chloorgas ontsnapt. Een echtpaar met drie kinderen uit Heer- hugowaard moest ter observatie in het academisch ziekenhuis in Gro ningen worden opgenomen. De ouders zijn inmiddels weer heengestuurd. De kinderen zouden gister avond weer naar huis gaan, maar moeten nog wei enige tijd onder controle blijven. Volgens de directeur van de Gemeentelijke Geneeskundige en Gezond heidsdienst in Groningen. J. Niemeijer, moet ernstige rekening gehou den worden met de mogelijkheid dat veel meer zwemmers een geringe hoeveelheid gas hebben ingeademd Zij kunnen daar prikkelhoest en benauwdheid van oplopen. Hij raadde aan m dat geval de huisarts of één van dc ziekenhuizen in Groningen te raadplegen. De GG en GD heeft de ziekenhuizen en alle dienstdoende huisartsen in Groningen van het gebeurde op de hoogte gebracht. Het is bekend dat in elk geval twee meisjes vergelijkbare chloorvergifti gingsverschijnselen hebben opgelopen, maar dit tweetal kon door het zwembadpersoneel niet meer worden achterhaald. Op het moment van het ongeval waren naar schatting zestig mensen in het zwembad. Topambtenaar CRM stapt op DEN HAAG (ANP) - Hot hoofd van de centrale direc tie planning en coördinatie van het ministerie van CRM, drs. KI. Laansma. heeft ont slag aangevraagd en dat is hem inmiddels verleend. Dit heeft minister Gardeniers (CRM) gisteren geantwoord op vragen van het PvdA tweede-kamerlid Kosto Laansma stapt per 1 juli uit zijn functie omdat hij "zich in een aantal opzichten niet langer kan verenigen met de manier waarop het decentralisatie- en harmonisatiebeleid tot stand komt", aldus de minis ter Zij merkte op dat de ont slagaanvraag niet is inge diend omdat Laansma het niet met haar beleid eens is Drie jaar geëist voor bouwzwendel BREDA (ANP) De officier van justitie bij de rechtbank in Bre da. mr. J Schrijnen, heeft giste ren tegen een 47 jarige ex aanne mor uit Roosendaal, hoofdver dachte in de omvangrijke miljoe- nenzwendel in de Westbrabantse bouwwereld die begin 1980 werd ontdekt, een gevangenisstraf van drie jaar geeist. Mr Schrijnen achtte bewezen, dat de man zich gedurende een pe node van tenminste één laar schuldig heeft gemaakt aan vals heid in geschrifte, belastingont duiking en het niet betalen van sociale premies. Verdachte voerde, aldus de offi cier. bouwopdrachten zwart uit. Daarbij maakte hij gebruik van de diensten van een aantal on deraannemers. Zij voorzagen hem van blanco facturen, die hy vervalste. Over zijn eis van drie jaar zei r Schrijnen onder meer, dat een "zware straf' wilde om "J modaal te beschermen, wit rechtspositie gebaseerd op c collectieve arbeidsovereenkon door het knoeien in de bouw v koppelbazen en zwartwerkers gevaar wordt gebracht." In zijn requisitor wees mr Schrij nen er verder op. dat justitie zijns inziens "de verzieking" van de Nederlandse bouwwereld in de voorbije jaren op zijn beloop heeft gelaten, terwijl rijksover heid. provinciale en gemeentelij ke overheid zelf nota bene ook zwart liet bouwen. Het hoofdbestuur van de confes sionele vereniging 'De Neder lands Hervormde Kerk' staat in beginsel positief tegenover het "samen op weg zijn" van her vormden en gereformeerden. Anderzijds kan het begrip op brengen voor de confessionelen, die "uiterst kritisch" staan tegen over een samengaan van her vormden en gereformeerden, "en daarvan in geen enkel op zicht heil verwachten" Het hoofdbestuur schrijft in de no ta te betreuren dat andere ker ken waarmee de hervormde kerk overMnkomsttn heeft (belijde nis. kerkorde) zich aan deze sa menwerking onttrekken. De sa menstellers van de nota, dr C Bezemer. G. de Klerk. ds. C.A. van Harten en dr J. Haitsma, be schreven een gistingsproces in de gereformeerde kerken. "Daar van is het eindresultaat niet te voorspellen Men kan zich afvra gen of I>11 voort 1)11 ig i samenvoe gen van hervormden en gerefor meerden spanningen zullen ont staan. zo groot, dat ze voor beide kerken nadelig zullen zyn en het omgekeerde zullen bewerken van wat men eigenlijk zoekt Het hoofdbestuur roept alle ge meenten waar hervormden en gereformeerden nóg langs elkaar leven op om contacten met el kaar te zoeken Tenslotte vragen de samenstellers de confcssione- l.-ii bij.'ond' .1.10-1,1' tr t" den "aan die br«>eders en zusters die zich oprecht bezwaard zullen voelen als de kerkeraad op weg gaat met andere hervormden of met de gereformeerden." De stille tochten die Nederlandse vrouwen regelmatig houden uit solidariteit met de "dwaze moe ders" van Argentinië krijgen een wat gewijzigde opzet. De vrou wen willen hier meer aandacht gaan schenken aan de achter gronden van de onderdrukking in Latijns-Amerika Zo zal de dc monstralieve tocht in Den Haag voortaan eindigen bij een werk winkel Daar kunnen allerlei po litieke aspecten van Latijns- Amerika worden bestudeerd I>e nieuwe naam van dc tochten te gen de verdwijning van vele in woners van Argentinië luidt 'stil le wacht' De organisatie ervan blijft in handen van de werk groep vrouw. kerk. 23 wereld in samenwerking met diverse christelijke vrouwenbonden. De evangelisatiepredikant in de classis Den Haag. ds. C M. Over- dulve. wordt door de gerefor meerde zending opnieuw uitge zonden naar Rwanda Hij werkte daar eerder van 1961 tot 1971 en wordt opvolger van ds. G. van 't Spijker. Broeders en fraters, verenigigd in de Stichting Samenwerking Broeder-Congregaties Neder land (SBCN) hebben een werk groep missionaire bewustwor ding opgericht. Doel van de werkgroep is onder religieuzen een 'verfrist' denken te stimule ren Broeders en fraters zouden bewuster over nwtschsppü en politiek moeten nadenken, vindt de werkgroep. Indien zij hun le ven bewuster gestalte kunnen geven zouden zij de verdrukten in de samenleving beter van dienst kunnen zijn Beroepingswerk. Nederlands hervormde kerk. Bert>epon te Av. r.t Ei' van dc Bock, Ho, ,k'v1 M t ti' ),>'-( A I .11. vesloot. Hecmse (toezegging), te Rhenen B.J. Kruit. Numans dorp. 'Aangenomen naar Lin- schoten D Sicbchnk. Brakel. naar Herveld D. Jansen. Lunte ren, naar Ammerstol TADW Ans. Vlaardingen Bedankt voor Rijnsburg: B H Weegink. Beer- zervcld. voor Strycn B Martel. Pynacker. Gereformeerde kerken Aangeno men naar Boskoop: JCW van 't Hoff, Vroomshoop Gerefor meerde kerken vrygemaakt. Be roepen te Emmoloord H Jagers- ma. Siegerswoude. aangenomen naar Rijnsburg (voor zendings- dienst op Curacao) J Glas. kan didaat te Broek op Langendyk. Bedankt voor Zwyndrecht R T. Urban, Goes. Chnstclyke gereformeerde ker ken. Aangenomen naar Dundas (Canada) A. Baars. Urk Gereformeerde gemeenten in Ne derland Bedankt vuur l'rk F Mallan, Rhenen Gereformeerde gemeenten Bedankt voor Aalst Chr. van de Poel, Ycrsckc

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 15