Libregts: "Ajax zeer negatief" AZ met minimale inspanning naar gunstig resultaat Kurt Linder brengt Jensen op andere gedachten Willy van de Kerkhof huilend af na rode kaart Midlotto Geluk lacht tafeltennis- DONDERDAG 16 APRIL 1981 PAGINA 17 EINDHOVEN (GPD) - Henning Jensen is bereid zijn contract met Ajax te verlengen als hij voor het komend seizoen op nieuw kennissen weet te vinden die zijn sportzaak in Denemar ken willen runnen. Tot voor kort zag het ernaar uit dat Jensen aan het eind van de huidige competi tie naar zijn vaderland zou terug keren. Ajax en Jensen waren op elkaar uitgekeken en als het aan de Deen had gelegen had hij de Amsterdamse club een paar maanden geleden al de rug toe gekeerd. De visie van de nieuwe Ajax-trai- ner Kurt Linder, die heeft opge merkt dat hij in Jensen de nieu we spelmaker ziet, heeft de Deen evenwel van gedachten doen veranderen: „Ik wil nog een maand wachten voor ik een defi nitieve beslissing neem. Twee jaar geleden zou ik al naar Dene marken terug gaan maar toen klopte Ajax plotseling bij me aan. Twee vrienden van me wil den toen het werk in mijn sport zaak wel waarnemen. De af spraak was echter dat ik over een paar maanden zou terugkomen. De vraag is dus of zij nog door willen gaan. Verder had ik mijn kinderen in Denemarken dp school willen doen. Ook daar voor zou een oplossing moeten worden gezocht". Een andere Deen, Frank Arnesen, vertrekt in ieder geval: „De be stuurders van Ajax zeggen ie dere keer dat ze nog geen geld van Valancia hebben gezien maar dat is toch niet zo vreemd. Dat gebeurt pas als ik heb gete kend en dat zal nog even op zich laten wachten omdat ik op dit moment nog geen tijd heb om naar Spanje te gaan". DEVENTER (GPD) - Met een minimale krachtsinspanning heeft AZ'67 gisteravond weer een hindernis genomen op weg naar de zo fel begeerde ..double". Bij Go Ahead Eagles kwam de aspirant-landskampioen in de halve bekerfinale weliswaar niet verder dan een onbeslist (2-2), maar in de return op 12 mei in Alkmaar zal AZ'67 de Deventena- ren bijna zeker de laatste illusie ontnemen. De Eagles bouwen een feestje rond Jaan de Graaf, die het tweede doel punt heeft verzorgd. Wijnberg, Van Kooten en Oude Wesselink maken deel uit van de vlees-toren. Arnesen: geen tijd ISTANBOEL (ANP) - Door een verdiende overwinning met 3-0 op Turkije in Istan- boel heeft Tsjechoslowakije alle kansen op plaatsing voor het eindtoernooi om het we reldkampioenschap behou den. Ruim 35.000 toeschou wers zagen gistermiddag Turkije slechts voor één helft conditie had. Na de rust, die met 0-0 aanbrak, speelde Tsjechoslowakije via Janec- ka (57e minuut). Kozak (70e) en Vizek (81e) vlot naar de winst. Stand 1. Wales 4 4 0 0 8 10-0 2. Sowjet-Unie 2 2 0 0 4 7-1 3. Tsjechoslowakije 3 2 0 1 4 5-1 4. IJsland 4 1 0 3 2 4-12 5. Turkije 5 0 0 5 0 1—13 Voetbalteam Tsjechen behoudt kans In tweede instantie heeft Tot tenham zich gepiaatst voor het treffen met Manchester City in de finale van het toer nooi om de F A. Cup op 9 mei a s. op Wembley. In de replay (het eerste duel werd 2—2) van de halve finale won Tot tenham gisteravond met 3-0 van Wolverhampton Wande rers. Dundee United won de re play uit de halve finales van het Schotse bekertoernooi te gen Celtic met 3—2. Dundee United ontmoet in de finale Glasgow Rangers. Voor de Belgische competitie werd één wedstrijd gespeeld. RWD Molenbeek en SK Be- veren speelden gelijk: 1 1. In eigen land won Heracles een inhaalwedstrijd van de derde periode tegen Vitesse: 2—1. De uitslag was niet van invloed op het derde periode- kampioenschap Feyenoord speelde in een vriendschappelijke wedstrijd met 1-1 gelijk tegen het Oos tenrijkse nationale elftal. Er waren slechts 3000 toeschou wers bij deze wedstrijd in Wenen. De doelpunten vielen kort na de rust. Gasselich bracht Oostenrijk in de 50e minuut aan de leiding. Drie minuten later werd het gelijk door Van Deinsen. Een puur verschil in klasse lag uit eindelijk ten grondslag aan deze gunstige uitgangspositie van AZ'67. Daardoor konden de Alk- maarders het zich ook permitte ren een uiterst zwakke eerste helft af te leveren, waarin zij hau tain en ongeconcentreerd te werk gingen, om tegen het einde twee keer vernietigend toe te slaan. Die verhoogde krachtsinspanning was ook bitter noodzakelijk, om dat Go Ahead Eagles vermoede lijk tot zijn eigen verbazing de Wltft seance met een voor sprong van 2-0 had afgesloten. Beide keren leverde het „gou den" hoofd van Kees van Kooten het voorbereidende werk. waar mee de bonkige spits andermaal zijn waarde voor de Deventer ploeg accentueerde Toch zag het er aanvankelijk geenszins naar uit. De Alkmaar- se formatie heerste op alle fron ten. drong Go Ahead Eagles bij na geheel op de eigen helft terug, maar verzuimde het overwicht ook in treffers tot uitdrukking te brengen. Verrassing EINDHOVEN (GPD) - Het ongeslagen record van Aad de Mos staat nog altijd overeind. Zij het wel dat Ajax op wat gelukkige wijze de eerste halve-finalewedstrijd voor de KNVB-beker gisteravond in Eindhoven afsloot met een 2-2-gelijkspel. PSV, wetende dat in de thuiswedstrijd tegen Ajax de basis moest worden gelegd voor het bereiken van de finale, had vrijwel de gehele wedstrijd een groot veldoverwicht, moge lijk gemaakt omdat Ajax weigerde erg veel offensief spel in zijn voet bal te doen. Tot tweemaal toe werd evenwel een geweldige aanslag gepleegd op de wilskracht van de Eindho- venaren. Eerst, in de 29e minuut van de eerste helft, toen Kieft on gehinderd Ajax weer naast PSV kon brengen (1-1), en in de 17e minuut van de tweede helft, toen aanvoerder Willy van de Kerkhof door scheidsrechter Weerink de rode kaart werd voorgehouden. Onbegrijpelijk was de actie van Van de Kerkhof. Nadat hij in zijn opmars onreglementair werd ge stuit door Sören Lerby, trapte Van de Kerkhof vol in het li chaam van de Deen. Overigens kreeg Lerby bij die actie een gele kaart voorgehouden, terwijl te voren Rijkaard ook met geel werd bestraft. Van Kooten wellicht in selectie Baan DEVENTER (GPD) - Interim- bondscoach Rob Baan heeft gisteravond na afloop van het bekertreffen tussen Go Ahead Eagles en AZ'67 ver klaard dat hij Kees van Koo ten wellicht op zal nemen in de selectie van het Neder lands elftal voor de WK-kwa- lificatiewedstrijd tegen Cy prus (29 april). Van Kooten (32), die de laatste weken in derdaad erg opvallend speelt en gisteravond de twee doel punten van Go Ahead voor bereide, verklaarde in een eerste reactie maar al te graag op de uitnodiging van Baan in te willen gaan. De selectie van Van Kooten zou niet geheel onverwacht ko men. Dick Nanninga (waar schijnlijk weer een hernia), Cees Schapendonk en Ren van de Kerkhof waren al ge blesseerd terwijl gisteravond Kees Kist ook plaats kon ne men op de lijst geblesseerde spitsen. Kist viel tijdens het duel tegen Go Ahead uit met een enkelblessure. Rob Baan, die tijdens de wed strijd tegen en in Cyprus al leen op de bank zal zitten aangezien Rijvers geen vrijaf kreeg van zijn huidige werk gever Beringen, zal de defini tieve selectie van het Neder lands elftal na het komende (Paas)weekeinde bekend ma ken. Over het karakter dat PSV toonde was Libregts bijzonder tevreden, duidelijk meer tevreden dan over het tegenspel van de Ajacie- den in deze eerste halve-finale wedstrijd. Libregts: „Ajax heeft, vind ik, hier bijzonder negatief gespeeld. Men verzamelt zich met elf man in het eigen straf schopgebied en is daaruit vrijwel nooit meer weggeweest". Aad de Mos hield er een duidelijk andere denktrant op na. De toe komstige assistent van Kurt Lin der: „Libregts moet natuurlijk ook begrijpen dat ik hier niet met open ogen in de val wil lo pen. Bovendien, Ajax moest in dit duel met een aantal kneusjes aantreden. Jansen en Molenaar, die beiden de wedstrijd niet kon den uitspelen, waren zo goed mogelijk speelklaar gemaakt, terwijl Schrijvers zelfs de bal niet eens kon uittrappen. Daarbij kwam dan nog eens dat we vrij snel op achterstand kwamen, waardoor het nemen van risico's tot het minimum moest worden beperkt". Die snelle treffer werd in de 12e minuut door Koeman gereali seerd uit een voorzet van Willy Jansen. Dat stimuleerde PSV om alles op alles te zetten om nog voor de rust naar een grote voor sprong weg te lopen. In plaats van die tweede treffer kregen de Eindhovenaren evenwel een te- gengoal te verwerken, een kwar tier voor het einde van de eerste speelhelft. Poortvliet, opnieuw een van de uitblinkers, verslikte zich in de bal, waardoor Kieft in een tweede poging 1-1 scoorde. Tot aan dat Ajax-doelpunt had Poortvliet - gewoontegetrouw - weer te veel taken voor zijn reke ning genomen. Het leek er bij vlagen op alsof hij de geblesseer de Brandts. Van Kraay en René van de Kerkhof alle drie in het veld wilde vervangen. Dat vele lopen kostte hem waarschijnlijk zoveel kracht dat hij uit louter vermoeidheid finaal naast de bal trapte. Op loopvermogen bleef PSV even- DEN HAAG - De trekking van midlot to nummer 15a bracht de volgende win nende getallen 8 - 19 - 20 - 35 - 36 - 41. Reservegetallen 2 - 28. Er werd f2.091 135 ingelegd Voor de eerste prijs is f347 651.20 beschikbaar Voor de tweede f99.328.91. Voor de derde f 148.993.37. Voor de vierde en de vijfde f 198.057.83. Extra prijzen vielen op de formulieren met de nummers eindigend op f 10 op 28. f 25 op 383, f250 op 3072, f 1000 op 02111, f25.000 op 091174. Go Ahead Eagles daarentegen stel de zich steeds angstiger op. be vreesd als het kennelijk was voor de aanvalsdrift van de Alkmaar- ders. die tot ieders verrassing met dne spitsen opereerden Welzl, Kist en Tol. Die angst was echter volkomen misplaatst. Tol en Welzl beperkten zich tot plichtmatig gedraaf op de vleu gels en in het centrum van de aanval speelde Kist amper twee minuten op halve kracht vanwe ge een verzwikte enkel Maar ook op het middenveld domineerde AZ'67 niet zoals men van deze ploeg gewend is De absentie van Peters en de neergang die Ny- gaard momenteel doormaakt is daaraan vermoedelijk niet vreemd. In de verdediging werd ook Spel- bos gisteravond node gemist. Zijn vervanger Reijndcrs moet na 45 miuten met enorme schuldgevoelens de kleedkamer hebben opgezocht Twee keer verloor hu een kopduel van Van Kooten, beide keren had dat een tr. r tot gevolg Korver (35e minuut) en De Graaf (39e mi nuut) De invaller voor Spelbos behoefde daarvoor niet te boeten, Kessler later: „Iedere voorstopper heeft het verschrikkelijk moeilijk te gen een spits als Van Kooten. Om de organisatie intact te hou den heb ik ook niet overwogen Metgod tegen Van Kooten te la ten spelen". Beloning Metgod zou uiteindelijk uitgroeien tot de beste AZ-speler, met Weij- sters ook een van de weinigen die bereid was een flinke portie werklust aan de dag te leggen. Een treffer was daarvoor zyn be loning. Terwul Go Ahead Eagles het in klasse en loopvermogen niet nadrukkeluk moest afleggen tegen de Alkmaarders. verzilver de de ver opgerukte Metgod een pass van Wcijster. nadat hy in eerste instantie nog tegen De Boer had opgeschoten. Drie minuten later vernielde Welzl ten slotte alle Deventer illusies: 2-2. Go Ahead Eagles dankte het uiteindeluk nog aan doelman De Boer en het onvermogen van Tol, Van der Dungen en Hovenkamp dat de schade tot twee treffers beperkt bleef wel Ajax volkomen overvleuge len, maar dat overwicht was niet altijd even effectief. Libregts: „Daar komt dan nog eens bij dat die counters van Ajax je op kun nen breken. In onze massale po ging door die verdediging van Ajax heen te breken kwamen sommige ballen natuurlijk wat ongelukkig aan, zodat Ajax met een via de counter het initiatief over kon nemen". Niettemin kreeg PSV evenwel aan het begin van de tweede helft twee kansen om opnieuw af stand van Ajax te nemen. Eerst miste Van der Kuylen van dicht bij naast en vervolgens kanjerde Koeman in de vlucht een voorzet van Koster enkele centimeters over het Ajax-doel. Die ontstui- mige aanvalsdrift van de Eindho venaren stond echter wel borg voor een spectaculaire tweede helft bekervoetbal, even onder broken door de rode kaart van Willy van de Kerkhof. De Eindhovenaar, die huilend het veld verliet, begreep er achteraf allemaal bijzonder weinig van: „Ik hou staande dat ik Lerby niet heb geraakt. Ik heb misschien wel een schoppende beweging gemaakt, maar aangeraakt heb ik hem beslist niet. Dat kunnen trouwens de tv-beelden bewij zen". Die beelden echter toon den overduidelijk het ongelijk van Van de Kerkhof aan. Lerby: „Hij heeft me wel degelijk ge raakt. Dat voel ik toch zelf wel het beste". Die rode kaart bracht PSV even van zijn stuk en tien minuten la ter kon Ajax zelfs een 1-2-voor sprong nemen. Stevens trok Boeve in het Eindhovense straf schopgebied onderuit en Arne sen knalde Ajax vanaf de 11-me- terstip naar 1-2. Onmiddellijk hergroepeerden de Eindhovena ren de eigen tot tien man geslon ken rijen en nog eenmaal trok PSV alle registers open, wat resl- tcerde in een doelpunt van Van der Kuylen. die een vrije trap - veroorzaakt door Zwamborn bij een overtreding op de voor Kos ter ingevallen Landsbergen - vanaf de rand van het strafschop gebied achter Schrijvers schoot. NOVISAD (ANP) - Op het eer ste gezicht maakt de Neder landse heren tafeltennisploeg op de 36e WK in Novisad een allesbehalve energieke in druk. De spelers zien er afge traind uit. Bleek, afgemat: het wekt gemakkelijk de ver naa^^et'hoogtepunt"an^dit tCaiU llOg tOC seizoen teveel kracht heeft gekost. Niets js echter min der waar. De trainingsarbeid stond in schril contrast tot die van de dames, die in de laatste maanden dagelijks urenlang door coach Bakker zonder aanziens des persoons keihard onder handen wer den genomen. Tot dusverre heeft de omstre den aanpak van herencoach Schoofs positieve resultaten opgeleverd. De ploeg voert na vier ronden groep D van de tweede categorie ongesla gen aan. De zegereeks mag echter niet geheel op het con to geschreven worden van de zeer ontspannen voorberei ding van de herenploeg in het KNGV centrum in PetkbtT gen. Externe factoren spelen een minstens even belangrg- ke rol. Zo viel de poule-inde- ling zeer fortuinlijk uit. Op papier waren er slechts drie tegenstanders, die de opmars van Oranje naar de promotie wedstrijd konden dwarsbo men da Vefni|de Stak n, Roemenie en Oostenrijk Opnieuw lachte het geluk het spelerskwartet toe Oosten rijk trad danig verzwakt aan. Twee internationals. Günther Muller en Gottfried Baer ont braken. Zij werden in februa ri door de Oostenrijkse bond voor onbepaalde tyd ge schorst. Mede daardoor kon Nederland revanche nemen voor de nederlagen bij de Eu ropese kampioenschappen van 1980 (3—5) en in de Euro pese competitie van dit jaar (3—4). Het werd een alleszins duidelgke zege 5-0 voorhet tno Vlieg, Hune en Gootzen. Met Jaap van Spanje voor Gootzen klopte Nederland ook Wali i i Van Spanje verloor zyn beide partuen en zal als gevolg daarvan vnjwcl zeker ontbre ken in het team. dat vandaag de strijd zal aanbinden met lil- tv. 11 r k tl- f 1 ur:.Ti ten: de Verenigde Staten en Bulgarije. Die duels zullen uitsluitsel brengen omtrent Orarye's kans op promotie Ook de Nederlandse dames zet ten de overwinningenreeks voort Zowel tegen Uelgie als Indonesië werd met 3—0 ge-

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 17