Hans Kuyf leidt nu| bij jeugdschaken Staking loodsen in Rotterdamse haven Schakers LSG in volgende bekerronde Schalkers loodst RCL in Molen-eindstrijd PPR-man hekelt reizen Moeilijk bezoek voor Thatcher aan India WOENSDAG 15 APRIL 1981 PAGINA 21 LEIDEN - Het Leids Schaakge nootschap maakt op het be kerfront voorspoedige tijden door. Het Leidse viertal wist in de derde ronde het Amsterdam se MEMO met V/z-2xh te ver slaan. Als volgende tegenstander staat Elsevier/VAS op het pro gramma. Weet LSG ook dit tref fen te winnen, dan is de club ver zekerd van een plaats in de fina lepoule. De wedstrijd in Amsterdam liet lange tijd in het ongewisse wie er als winnaar uit het strijdperk te voorschijn zou treden. Van be slissende betekenis was uitein delijk de overwinning van Joan Baart op Jan Roele. Bij een V/z- ll/2 stand moest Baart tot winst komen, daar LSG anders door het "aftelsysteem'' uit de boot zou vallen. Via dit systeem zou den bij een 2-2 stand immers de scores aan de bovenste twee bor den de beslissing moeten bren gen, waardoor VAS met lVi-Vi zou zegevieren. Baart verrichtte zijn taak met ver ve. Tegen Roele had de Leide- naar een uiterst scherpe partij gespeeld, waarbij hij tijdelijk een stuk tegen vier pionnen moest offeren. Tijdens het uitvluggeren ontstond er evenwel een eind spel van loper en twee pionnen tegen loper en twee pionnen. MEMO wreef zich al in de han den met de gedachte dat de posi tie ongetwijfeld remise was. maar een uitgekiende valstrik van Baart bezorgde de Amster dammers een koude douche. Roele was zich namelijk van geen kwaad bewust en tuimelde met open ogen in de val. waar mee voor Baart het punt en voor LSG de bekerzege binnen was. Op het kopbord waren Kuypers en Noordhoff snel klaar. Charles Kuypers ontweek in een populai re variant van het Engels de theoretische vaarwateren, waar door Noordhoff een licht initia tief kon grijpen. Toen laatstge noemde de zaken echter te tam aanpakte kon Kuypers de pot vlotjes in remisebanen leiden. Wim Heemskerk stond lange tijd goed tegen Kroon. Toen de tijd rijp was voor een winstpoging werd de LSG-kampioen te ang stig. Heemskerk besloot gezien de gunstige stelling van Sikkel op remise te gaan spelen Het was toen echter Kroon die in een gewonnen eindspel terecht kwam en het karwei vakkundig afmaakte. Dirk Sikkel overtroef de in zijn geliefkoosde Modern Defence opponent Stuifbergen. De LSG-er bemachtigde bü een afruil een puspion en had vervol gens weinig problemen om tot winst te komen. Op dinsdag 28 april treedt het LSG-viertal m eigen huis aan te gen VAS Dit treffen wordt een voorproefje van het KNSB-com- petitie geweld van de daaropvol gende zaterdag LSG 1 en VAS I mogen dan in Amsterdam onder ling uit gaan vechten wie van beiden afscheid zal moeten ne men van het hoofdklasseschap. De verliezer degradeert, de win naar zal zich waarschijnlijk handhaven. DE STEEG - In de zesde ronde van het Nederlands jeugd- schaakkampioenschap tot 20 jaar viel er volop sensatie te bele ven. De top van het klassement liet namelijk volop punten lig gen, waardoor de ranglijst danig in elkaar werd geschoven. De beste papieren zijn nu in handen van Hans Kuyf uit Boskoop, doch daartoe zal hij dan wel moe ten scoren in zijn hangpartij te gen Dinand Webbink uit Vrie zen veen. Titelverdediger Frans Cuijpers ging gisteren ten onder tegen Pe ter Gelpke, terwijl Piet Peelen, de leider van het eerste uur, zijn meerdere moest erkennen in Wieb Zagema uit Franeker. Je roen van den Berg uit Leider dorp liet in de zesde ronde posi tief werk zien door Frits Brands- ma uit Roden kansloos te laten. Uitslagen: afg. partij 5e ronde: Kuyf-- Peelen 1-0. 6e ronde: Webbink-Kuyf afg. Cuijper- -Gelpke 0-1, Peelen-Zagema 0—1, ter 1-0. Stand na 6 ronden: 1. Kuyf 4 1 afg., 2. Cuijpers 4, 3. Webbink 3'/fe 1 afg., 4/6. Peelen. Zagema en Gelpke 3'/2, 7/ 8. Van den Berg en Cardon 3, 9/11. Bosboom. Van 't Hof en Veerman Vh 1 afg., 12. Wanders 2+1 afg., 13. Kerkmeester 1. 14. Brandsma }h. In het Estel-schaaktoernooi om de nationale schaaktitels tot 13 en tot 16 jaar blijft het uitstekend gaan met de gebroeders Piket. Jeroen maakt zijn favorietenrol Timman buigt voor Karpov MOSKOU (ANP) - Jan Tim man verloor gisteren tijdens het internationale schaak toernooi in Moskou zijn partij in de achtste ronde tegen we reldkampioen Anatoli Kar pov. Timman staakte de strijd na de dertigste zet van de met wit spelende Karpov. Timman bleef daardoor op drie punten staan, Karpov behield de leiding met 5.5 punt en een afgebroken par tij. In de zevende ronde bereikte Timman remise tegen de Rus Lev Poloegajevski. Vijf van de zeven partijen eindigden in remise. De overige twee werden afgebroken. De uitslagen van de partijen van de zevende ronde zijn: Gheorghiu (Roe)-Geller (Sow) Mj-Vi; Timman (Ned)-Poloegajevski (Sow) V2-V2. Andersson (Zwe)-Balasjov (Sow) Vfc-Vfe; Smyslov (Sow)-Kaspa- rov (Sow) '/2-'/2; Petrosjan (Sow)- Smejkal (Tsj) Vi-Ms; Portisch (Hon)- Beljavski (Sow) afgebroken; Torre (Phil)-Karpov (Sow) afgebroken. De uitslagen van de partijen voor de achtste ronde zijn: Karpov (Sow)-Timman (Ned) 1-0; Gheorghiu (Roe)-Portisch (Hon) re mise; Poloegajevski (Sow)-Anders- son (Zwe) remise: Balasjov (Sow)- Smyslov (Sow) remise; Beljavski (Sow)-Torre (Phil) remise; Geiler (Sow)-Smejkal (Tsj) afgebroken; Kasparov (Sow)-Petrosjan (Sow) af gebroken. De stand na acht ronden is nu: 1. Karpov 5,5 en 1 afg 2 Smyslov 5; 3. Poloegajevski 4,5; 4. Kasparov 4 en 2 afg.; 5. Andersson en Portisch 4 en 1 afg.; 7. Gheorghiu 3,5; 8. Petros- jan 3 en 2 afg.; 9. Smejkal 3 en 1 afg.; 10. Timman en Balasjov 3; 12. Torre en Beljavski 2,5 en 1 afg.; 14. Geiler 2 en 2 afg. in de groep tot 13 jaar voorlopig prima waar. In de tweede ronde had Mikel Israel uit Wassenaar werkelijk niets in te brengen te gen het felle spel van de Leider dorper. Ook Marcel behaalde de volle buit. In de groep tot 16 jaar was Ger- ben Gerrits uit Markelo zijn te genstander. Het werd een hele la- veer-partij waarin Marcel lang zaam maar zeker zich de betere stelling verschafte. Een gewon nen eindspel was daarna het ver diende gevolg. In het Zagrikontoernooi, waarin gestreden wordt om de open Ne derlandse jeugdkampioenschap pen. doet Remmelt Otten uit Lei derdorp het in de categorie tot 16 jaar uitstekend. Na twee ronden gaat hij met de maximale score mede aan de leiding van het uit gebreide gezelschap. In de groep tot 20 jaar wisselde Victor van de Kloet uit Leider dorp een zege af met een verlies- partij, terwijl Hans Willem van Capel het voorlopig met een half puntje minder moet doen. Basketbalselectie DEN HAAG Coach Ton Boot heeft gisteren zijn definitieve basketbalselectie van twaalf spe lers bekend gemaakt: Rob van Essen, Al Faber, Dan Cramer, Kees Akerboom (allen Den Bosch), Bert Kragtwijk, Ronald Schilp, Koek van de Lagemaat (allen Amsterdam), Hans Heijde- man, Edu Bolte (Dordrecht), Emiel Hagens (Stars), Anton Helfteren (Punch) en Ron Kruid hof (Leiden). Gisteren maakte Jeroen Piket zijn favorietenrol bj de 13-jarige schakers volledig waar. Tsjechen raken ingespeeld STOCKHOLM (ANP) - Tsjecho- slowakije heeft gisteren in groep b van het toernooi om het we reldkampioenschap ijshockey in Stockholm met 6-2 gewonnen van West-Duitsland. De periode- standen waren: 1 1, 2—0 en 3-1. De 2000 toeschouwers zagen de volgende spelers scoren: 13.13 min. Korbela 1-0, 17.38 Kuhl 1-1, 26.20 Novy 2-1, 37.13 Dvo rak 3—1, 42.46 Misek 4—1, 46.30 Richter 5-1) 48.59 Kuhl 5-2, 57.55 Novy 6-2. Ier 2-2. 40.22 Gustafsson 3-2, 50.32 Hakansson 4-2. Stand groep a 1. Sowjet-Unie 2 2 0 0 4 17-2 2. Canada 2 2 0 0 4 12-4 3. Finland 2 0 0 2 0 4-11 4. Nederland 2 0 0 2 0 2-18 Stand groep b 1. Tsjechoslowakije 2 2 0 0 4 17-4 2. Zweden 2 2 0 0 4 8-4 3. West-Duitsland 2 0 0 2 0 4-10 4. Verenigde St. 2 0 0 2 0 4-15 Zweden versloeg later op de avond de Verenigde Staten met 4-2. Daardoor plaatsen zich uit groep B Tsjechoslowakije en Zweden zich voor de finalepoule om de le tot en met de 4e plaats. Olym pisch kampioen Verenigde Sta ten moet zich tevreden stellen met een plaats bij de groep waar in om de vijfde tot en met de achtste plaats wordt gespeeld. De goals werden verzorgd door 13.45 Debol 0-1, 16.02 Stoltz 1-1, 33.41 Mohlin 2-1, 38.17 Mil- W. Harskamp naar Valken LEIDEN - Wim Harskamp wordt de nieuwe trainer van de zater- dagafdelingsclub Valken '68. Van Harskamp, momenteel nog doelman van het Sassenheimse Ter Leede, volgt Henk Groen op. die de Valkenburgse vereniging twee jaar onder zijn hoede heeft gehad. Van Harskamp (29) is in het bezit van een C-diploma en wil de B-cursus i»aan voleen LEIDEN - Terwijl het publick zich al achter het doel begaf om de te nemen penalties te kunnen aanschouwen, bracht RCL-er Sieto Schalkers een totaal onver wachte wending aan. De jeugdi ge vleugelspits mocht ongeveer drie minuten voor het einde de geblesseerde Thijs Bruna komen vervangen en maakte de straf schoppen overbodig. Één mi nuut voor het einde van de ver lenging immers werd Schalkers uitstekend door aanvoerder Dick van der Bijl in de diepte gelan ceerd en knalde schuin voor het doel uiterst verrassend de alles beslissende 2-1 achter UVS-goa- lie Groenendijk. Op het moment dat Schalkers nét zijn koprol van pure vreugde had beemdigd, klonk het laatste fluitsignaal 2-1 Met zijn droom-treffer tegen de Leidse hoofdklasser UVS bracht Schalkers de Leiderdorpse ploeg in de finale van de strijd om de Zilveren Molen, die op 5 mei wordt afgewerkt. In de eindstrijd ontmoet RCL het toekomstteam van FC Amsterdam. In het eerste part van de niet on aantrekkelijke partij waren Oos- terlee en Ron Bekooy voor UVS dicht bij een goal. terwijl Rien van Elk (na goed voorbereidend werk van Hans van Leeuwen) zelfs een niet te missen kans om zeep hielp Voor RCL waren libe ro Koos Haneveld. Peter Piket en Enk van Doeselaar dicht bij een doelpunt geweest. Direct na de pauze tikte Pierre van Gemerdcn voor de zaterdagclub van dichtbij 1-0 in. Peter Piket kreeg hierna de kans om de mar ge meteen te vergroten, maar de middenvelder knalde alleen voor Groenendijk over Uit een vrije schop van Koos Hannaart schoot Rien van Elk in de 60ste minuut aan de andere kant wel raak: 1-1. Met deze stand werd ook het ein de bereikt. Vlak voor het einde van de noodzakelijk geworden verlenging, waarin niet werd ge scoord. maakte het publiek zich op voor het nemen van penalties. E)e vlak voor het einde ingeval len Sieto Schalkers maakte dat op slag van het laatste fluitsig naal overbodig. Krappe zege van MVKV KATWIJK In de tweede klasse van de zaterdagafdeling haalde MVKV in tegen Unitas Na een verv elende, harde wedstrijd trok de thuisploeg met een 2-1 zege aan het langste eind. Ron van der Kolk zette de oranjchemden met een goed genomen vnje trap op voorsprong. Een verdedigings- fout van Onderwater was er de oorzaak van dat Asselberg de stand kon gelijktrekken. In de laatste minuut werd Sjaak Lens binnen de lijnen neergelegd, v. aai n.i Ron van der Kolk de toe gekende strafschop binnen schoot 2-1 Kickers kon zich gisteravond uitle ven tegen JAG De Leimuidense ploeg won met 7—1. De wedstrijd LSW-WSB wordt morgen avond gespeeld. Dames LEIDEN - In de eerste klasse van de damesvoetbalcompetitie (za terdag) behaalde Ter Leede een ruime 0-5 overwinning op Valke- n'68. Lia Folmer (3x). Anja van der Weyden en Paula Brouwer scoorden de treffers. In dezelfde afdeling verspeelde concurrent Zevenhoven een belangrijk punt. Het op de tweede plaats ge klasseerde Zevenhoven kwam niet verder dan een 0-0-dehng te gen Alphia. Ook SVLV n Log- dunum deelden de punten (1-1). DEN HAAG (GPD) - Parlementa- rirs moeten voorzichtiger zijn met reisjes naar het buitenland. Eerste-Kamerlid Bas de Gaay Fortman (PPR) zei dat gisteren bij de bespreking van de begro ting buitenlandse zaken in de Eerste Kamer. Reizen worden vaak onvoldoende voorbereid en kamerleden vellen na afloop te lichtvaardig oorde len, aldus De Gaay Fortman. Hij noemde als voorbeeld de reis van enkele Tweede-Kamerleden naar het Polisario-gebied in de Saha ra. Bij terugkeer bleken de reizi gers opvattingen te koesteren die haaks stonden op hun mening bij vertrek. Ook hekelde de PPR-senator rei zen van particuliere kamerleden op uitnodiging van buitenlandse bedrijven die ons land iets te ver kopen hebben. In het algemeen is een veel betere voorbereiding op reizen nodig en zal moeten worden voorkomen dat op an dermans kosten wordt gereisd, zei hij. Akkoord over Ronde Tafel Conferentie WILLEMSTAD (ANP) - De cen trale commissie van de eilands raad van Curaqao heeft maandag besloten akkoord te gaan met ie dere datum na 1 september voor de tweede, en naar men hoopt laatste zitting, van de Ronde Ta fel Conferentie over de toekom stige staatkundige verhoudingen tussen de Nederlandse Antillen en de zes eilanden daarvan met Nederland. Echter de Curaqaose eilandsraad moet nog in openbare vergade ring bijeenkomen over dit onder werp en er wordt nu al in politie ke kringen gezegd dat Curaqao voorstander is om de laatste zit ting van de RTC na 8 september (prinsjesdag in Nederland) te houden zodat men niet onder druk van de tijd moet vergade- Curaqae zal tussen nu en septem ber gaan werken aan de voorlich ting van de bevolking, door de specialist in massacommunicatie drs. Leslie Roosberg een plan is opgesteld. LONDEN (AFP/Reuter) - Volgens de Britse ambte narenbonden heeft gisteren ongeveer 85 procent van hun leden 's middags het werk neergelegd in een nationale staking van een halve dag. Het lucht verkeer in Engeland en de bewaking van de veilig heid in Noord-Ierland kwamen in moeilijkheden. Volgens de regering echter is slechts 50 pet van de ambtenaren na de lunch niet meer komen opdagen. De staking was uitgeroepen uit protest tegen een regeringsbesluit mannepersoneelin te zetten op een kernonderzeeër waar burgerpersoneel in staking is. De belastingdienst lag geheel stil evenals de sociale diensten en een groot deel van de burgerdiensten behorend tot het ministerie van defensie. Duizen den passagiers op de luchthavens Heathrow en Gat- wick liepen vertraging op door een langzaam-aan- actie van de immigratiediensten en de douaniers (zie foto). Premier Thatcher die gisteren voor een buitenlandse reis van 12 dagen naar India vertrok, moest haar plannen wijzigen en vertrok van een luchtmachtbasis. Al vijf weken wordt er af en toe gestaakt door de ruim 500.000 ambtenaren in Engeland Zij eisen een loonsverhoging van 15 pet maar de regering-That- cher wil niet verder gaan dan 7 pet. OOST BERLIJN (Reuter) - De be volking van Oost-Duitsland zal de komende jaren harder moeten werken om de economische doelstellingen voor de komende vijf jaar te kunnen bereiken. Dit heeft de Oostduitse premier, Wil li Stoph, verklaard op het tiende congres van de Oostduitse com munistische partij. Volgens Stoph moeten de produktic en de doelmatigheid op ongekende wijze worden vergroot om -de economische positie van het land te kunnen handhaven en de stijging van de levensstandaard te kunnen garanderen. Het vijfjarenplan tot en met 1985 voorziet in een toeneming van het bruto nationaal inkomen (in westerse landen te vergelijken met het bruto nationaal produkt) van 28 dertig procent. Dit komt overeen met een groei van vijf pet. per jaar, ongeacht de reces sie en de problemen op energie- Oostduitsers moeten veel harder werken gebied. Aan het eind van de jaren zeventig bedroeg de groei 3,7 pet, in 1980 4.2 pet. Stoph noemde de snelle moderni sering van veel takken van in dustrie en een kwaliteitsverbete ring van exportgoederen van le vensbelang voor de bloei van het land. Van het allergrootste be lang is echter de vergroting van de produktiviteit; dit moet snel ler gebeuren dan ooit in de ge schiedenis van Oost-Duitsland. aldus Stoph. De premier betoogde dat er ar beidskrachten moeten worden vrijgemaakt voor nieuwe fabrie ken en dat er meer ploegendien sten moeten worden ingesteld. Al lange tijd werken er in Oost- Duitsland te veel mensen aan één produkt, de produktiviteit per arbeidskracht is dan ook veel lager dan in de meeste westerse landen. Aan de andere kant is er een voortdurend tekort aan ar beidskrachten. Stoph gaf de verzekering dat het verschuiven van de produktie geen ontslagen tot gevolg heeft. "Niemand hoeft bang te zijn voor zijn baan"? zei hij. De premier liet voorts weten dat de industrie het verbruik van energie en grondstoffen "drastisch" dient te verbeteren De economische groei moet worden bereikt zon der een al te grote toeneming van het energieverbruik, terwijl er uit dezelfde hoeveelheid grond stoffen meer en betere produk- ten dienen te worden vervaar digd. ROTTERDAM (GPD)- Door een „protestvergadering" van de loodsen zal het scheepvaartver keer in de Rotterdamse haven volgende week dinsdagmiddag vrijwel geheel stil komen te lig gen. De 260 in het Rijnmondge bied werkzame rijksloodsen wil len met deze bijeenkomst in Maassluis ageren tegen het in 1985 in gebruik komende nieuwe verkeersbegeleidigssysteem voor de scheepvaart op de Nieu we Waterweg. Zij vinden dat hun functie wordt uitgehold met de plannen de verantwoordelijkhe den van de loods aan boord van schepen te verleggen naar com mandocentra aan de wal Door de vergadering, die het ka rakter van een prikactie heeft, komt de te beloodsen grote scheepvaart stil te liggen. Er zal dan ook alleen verkeer zijn van kleine schepen, die zonder loods mogen varen. Er zullen tien tot twintig loodsen beschikbaar blij ven voor noodgevallen De havenloodsen van Rotterdam zullen niet aan de actie deelne men, hoewel een kleine delegatie van hen op de vergadering aan wezig zal zijn. Dit mag volgens hen niet uitgelegd worden dat zij het met de stellingname van de rijksloodsen eens zijn De rijksloodsen zijn mening dat het circa 200 miljoen gulden kos tende nieuwe begeleidingssys teem „geldsmijterij" is Met slechts enkele miljoenen is het huidige systeem, dat in de prak tijk uistekend voldoet, zo ver aan te passen dat het jaren mee kan. In dit verband wijzen de rijks loodsen erop dat men zelfs uit de VS komt kijken en dat in de h.i ven van New Vork eenzelfde sys teem zal worden gebouwd Ver der vinden de rijksloodsen het onaanvaardbaar dat wanneer het nieuwe systeem er eenmaal is, de ÊCtmpeO wel circa 1000 gulden meer loodsgeld zullen moeten gaan betalen. Een woordvoerder van het minis terie van verkeer en waterstaat, waaronder de rijksloodsen, val len ontkende gisteren iets van een op handen zijnde actie van de rijksloodsen af te weten. Wel zijn er. volgens hem. enkele ge schilpunten. maar daar wordt nog over gepraat H(j noemde verder de berichten over de prikactie in de vorm van een ver Kadering „klinkklare De zegsman stelde vervolgens dat dit soort berichten na de re cente arbeidsonrust in Rotter dam in het buitenland wel weer de nodige opschudding zal ver oorzaken. waardoor de kans groot is dat veel schepen Rotter dam zullen mijden. NIEUW DELHI (AFP/Reuter) - De twee vrouwen die Groot Bnt- tannië en India leiden. Marga- reth Thatcher en Indira Ghandi. zullen vandaag in Nieuw Delhi besprekingen beginnen, die door alle waarnemers als moeilijk worden gekwalificeerd Commentatoren in India onder strepen dat de beide premiers verschillend denken over de gro te internationale problemen Ter wijl mevrouw Ghandi de herbe wapening van Pakistan en de te rugkeer naar de koude oorlog de grootste zorg baren, probeerde premier Thatcher Indiase corres pondenten in Londen juist te overtuigen van de juistheid van de Britse en Amerikaanse poli tiek om de druk van de Sowjct- Unie in Zuid-Aziè en het gebied van de Perzisch Golf. na de inval in Afghanistan, te weerstaan Nog onlangs beschuldigde pre mier Ghandi de Amerikanen er in een rede in het parlement van weer te willen terugkeren naar de politiek van de defensieve" militaire pacten, waartegen het niet-gebonden India zich steeds heeft verzet. De relatie tussen India en Groot- Bnttannië is ook al gespannen door de nationalitcitenwet die Thatcher aan het parlement heeft voorgelegd De gematigde "Times of India'' sprak gj len van een "openlijk racistisch stuk wetgeving" Mevrouw Thatcher heeft ontkend dat de wet racis tisch is maar premier Ghandi zal haar hierover stevig aan de tand voelen, zo is de algemene ver wachting In het Indiase parle ment dat morgen door Thatcher wordt toegesproken is sterk gea geerd tegen de wet. die voorziet in dne verschillende categorieën van staatsburgerschap. Een aan tal leden van de Indiase opposi tie heeft gezegd dat India zich uit het Gemenebest moet terugtrek ken indien de wet. die volgens hen de 500 000 Brits Indiërs en andere immigranten discnmi neert. niet wordt geamendeerd Op «-conomisch gebied lijkt het be zoek van de "ijzeren dame wel vruchten te kunnen afwerpen Groot-Bnttanniè heeft India sinds zijn onafhankelijkheid de meeste financiële hulp gegeven 62 Procent van alle hulp die In dia in 1980 ontving was afkom stig uit het voormalige moeder land Vanwege de afgenomen welvaart is het nu vooral Groot Bnttanniè zelf dat is gebaat is bij economische samenwerking De Britten hopen een grote order van enkele miljarden guldens in de wacht te slepen voor de bouw van een staalfabriek in Paradeep ®*n de Golf van Bengalen Voorts hopen zij in India het jachtvliegtuig "Jaguar" te kun nen gaan bouwen, zoals voorzien in een nog niet bekrachtigd ak koord uit 1978 met de vorige In diase regering. Premier Ghandi heeft echter al haar persoonlijke voorkeur uitgesproken voor de Franse "Mirage 2000 en boven dien is India al begonnen met de assemblage van Russische Migs 23 E( ;evit mag niet weg uit Turkije ISTANBOEL (GPD) Dc Turkse oud-premier en oud leider van de sociaal-democratische Repu bhkeinse Volkspart, j. Buient Ecevit zal niet deel kunnen nc men aan de conferentie van de socialistische internationale die 29 apnl in Amsterdam wordt ge houden. Hij heeft gisteren laten weten dat de militaire autoritei ten hem een uitreis vergunning hebben geweigerd.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 21