Je bedrijf verzekeren is meer dan het bezitten van een paar polissen. Alkemade weert vrachtverkeer iii Nieuwe Wetering Vreeburg bisschop? De NMB denkt met u mee. DINSDAG 14 APRIL 1981 NIEUWE WETERING De gemeente Alkemade gaat de Achterweg en de Noordveenweg door Nieuwe Wetering afsluiten als sluiproute voor vrachtwagens. Alleen langs deze wegen gevestigde bedrijven zullen, door middel van een ontheffing, nog met zwaar verkeer van deze route gebruik kunnen maken. Voornaamste reden achter deze maatregel is de geringe draagkracht van de Meerbrug over de Ringvaart Haarlemmermeer. Vrachtverkeer over deze smalle draaibrug was eigenlijk al nauwelijks toegestaan, maar de vrachtwagenchauffeur kon daar niet achterkomen voordat hij de brug had bereikt. Door nu ook de toegangswegen af te sluiten voor (te) zwaar verkeer, zal met dit probleem worden afgerekend. Achterweg en Noordveenweg zijn mede door burgemeester en wethou ders aangewezen als B-weg. omdat verschillende aanwonenden bij het gemeentebestuur over hinder door vrachtverkeer hebben geklaagd. Ook de wegen zelf lenen zich niet voor zwaar verkeer. De route door Nieuwe Wetering was tot het nemen van deze maatregel vooral een veel gebruikte sluipweg voor vrachtwagenchauffeurs die goed op de hoogte zijn van de plaatselijke verkeerssituatie. Zij zullen voortaan de iets langere, met stoplichten beveiligde provinciale weg door Oude Wetering en Roelofarendsveen moeten kiezen. De Meerbrug niet berekend op Natuurlijkde schade aan pand en goederen wordt wel vergoedmaar heeft u ook aan de gevolgen van het wegvallen van uw omzet gedacht? U kunt daardoor behoorlijk in de problemen komo Met een leuk pakket polissen in de kast en de gedachte van wat- kan-mij-nog-gebeuren in het achter hoofd bent u er echt nog niet. Dat hebben wij als bank die speciaal is opgericht voor het midden- en klein bedrijf wel ondervonden. Want veel van onze klanten hebben we jaren lang begeleid, financiële ruggesteun gegeven, geadviseerd.kortom, we hebben meegedacht over hun be drijf. Dus ook over het verzekerings pakket. Zo merkten we dat verbeteringen aan pand en uitbreiding van inven taris vaak niet worden doorgegeven. We merkten dat de fundamenten van het pand meestal niet zijn meever zekerd, terwijl ze door aardgasont ploffingen ontzet kunnen worden. We merkten dat bij wisselende voor raden vaak niet het juiste bedrag ver zekerd is en dat de gekozen uit keringstermijn voor betaling van de gederfde netto winst en vaste kosten nodig voor herstel soms te kort is. Allemaal zaken waar u ook mee geconfronteerd kunt worden. Be denk dat de NMB veel vragen en pro blemen die dan kunnen rijzen al eerder heeft beantwoord en opgelost. U kunt als ondernemer die zich tegen risico's wil indekken van die ervaring, die know-how gebruik maken. Want net als je bedrijf ver zekeren meer is dan het bezitten van een paar polissen, is een bank als de NMB meer dan een winkel in geld. De NMB denkt met u mee. Daar om zijn we niet tevreden met stan daardoplossingen, maar bekijken we in nauw overleg met u iedere keer opnieuw hoe we 't het beste kunnen aanpakken. En samen komen we er wel uit. De Leidse pastoor drs. A M E Th. Vreeburg van de Lodewyk- sparochie zou voorkomen op een lijst van bisschopskandidaten die de pauselijke vertegenwoor diger (nuntius) in ons land voor het Vaticaan opsteld Op verzoek van l.et Vaticaan gaan de Nederlandse bisschoppen binnenkort zo'n lijst maken. De ze week vergaderen zy in Maars- sen. en dan komt dat al ter spra ke De nuntiatuur (pauselijk gezant schap) in Den Haag doet ook een duit in het zakje Daar wordt ge werkt aan een "schaduwlost" en daarop zouden namen voorko men als van pater Ph. Bar, vica ris van Rotterdam, dr. B. Spee kenbrink van het bisdom Den Bosch en de Leidse pastoor Vreeburg. Over die schaduwlijst van de nuntiatuur zou by de bis schoppen al deining zyn ont staan De haast die "Rome" maakt met de kandidatenlijst zou. volgens goed ingelichte bronnen, te ma ken hebben met het voornemen om het aantal bisdommen be langryk uit te breiden. Het is de bedoeling, dat de bisschoppen unaniem hun lijst van "episcopa- belen" die in aanmerking ko men VOOr het bisschopsambt - in Rome indienen. Vermoedelijk gaat het om vijftien tot twintig NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Beroepingswcrk. Christelijke Gereformeerde Kerken: be dankt voor Groningen C. A. den Hertog Vlissingen. Gereformeerde Gemeenten: be roepen te Haamstede in combi natie met dovenzorg R. Boog aard Leiden. Overleden: In Leiden is gisteren op 84- jarige leeftyd ds. I. de Tombe overleden. Hy is her vormd predikant geweest in Doeveren, Bladel. Z<»den, Zalk en Jaarsveld. In mei 1961 ging hij met pensioen. Toen vestigde hy zich in Leiden, waar hy tot op ho ge leeftijd aan de universiteit col leges in de theologie heeft ge volgd Donderdag om half 12 wordt ds. De Tombe op Rhynhof begraven. Vrouwen. De werkgroep "Vrouw in kerk en samenleving" schrijft aan de Raad van Kerken in Ne derland en zijn acht afdelingen, dat de vrouw zowel in de raad als in de secties te weinig aan bod komt. Nieuwe leden voor de sec ties worden te veel op weten schappelijke deskundigheid ge kozen. Daarby gaat men voorby aan de ervaring van veel vrou wen in hun rechtstreekse contact met mensen aan de basis van kerk en samenleving. Een ander verwyt van de brief schrijfsters is, dat bij veel proble men die binnen de Raad van Kerken aan de orde komen de "vrouwenaspecten" doorgaans over het hoofd worden gezien. Inzake werkloosheid bijvoor beeld spreekt men alleen over werkloze mannen. Inzake homo seksualiteit alleen over homofie le mannen. De meerderheid van de 25 vrouwen meent, dat hun in breng in de discussie nauwelijks wordt gehoord en vaak helemaal niet wordt genotuleerd De vrouwen is inmiddels toege zegd. dat hun bezwaren zullen worden besproken als binnen kort de activiteiten van hun werkgroep in de raad aan de orde komen. Weer mogelijk China. In de volksrepubliek Chi na is sedert enkele weken de stu die in de theologie weer moge- lyk. Vorige maand zyn 48 jonge Chinezen aan de staatsuniversi teit van Nanking daarmee be gonnen. Zij krijgen van de staat een maandelijkse toelage Aan de universiteit van Nanking wordt protestantse theologie on derwezen. Na een paar jaar gaan de eerste studenten naar ge meenten voor praktisch werk in het pastoraat. Binnen enkele maanden zou aan de universiteit van Peking studie in de rooms- katholieke theologie mogelyk worden. Vietnam De van de Oostaziatische Chnsten- raad, Yap Kim Hao. heeft meege deeld, dat Vietnam op het ogen blik wordt geteisterd door een hongersnood die byna even groot is als die in Cambodja. Hao keerde terug in Singapore na een bezoek aan een aantal Vietname se kerken. Sinds februari is er is Vietnam geen vlees meer Het maandelijkse rystrantsoen is zes kilo per persoon. Op de zwarte markt wordt twintig keer zoveel voor voedsel betaald als nor maal. Hao beschuldigde het Westen er van. een "isolenngspolitiek" ten aanzien van Vietnam te bedry- ven Daardoor wordt het land nog me< r |f| d» UVien van de Sowjet-Unie gedreven Oeganda. De Rooms Katholieke Kerk van Oeganda heeft de rege ring uitdrukkelijk haar samen werking aangeboden In een hcr- derlyke brief ter gelegenheid van Pasen schryven de bisschoppen, dat de regering alles te winnen en niets te verliezen heeft als zij de samenwerking met de kerk aanvaardt.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 19