Na 10 jaar binnen het politie vak, kun je een heel andere baan hebben dan eerst 89- 69- BIJ MS: AKTUELE MODE EIM UITERAARD DE LAAGSTE PRIJZEN De Gemeentepolitie biedt u alle kans om uw capaciteiten te ontplooien. Gevoerde japon in ajour- breisel. Kleuren: écru en zacht geel. Mt. 38 Um Gedeeltelijk gevoerde broderiejapon. Kleuren: wit, ivoor en bleu. Mt. 36 t/m 46 Romantische japon in polyester crêpe, met gevoerde rok. Kleuren: marine/wit en rood/wit. Mt. 36 t/m 46 Soepel vallende blouse met opengewerkt borduursel in diverse kleuren. Mt. 40 t/m 50 Geheel gevoerde soepel vallende plooirok in polyester/ viscose crêpe. Kleuren o. a marine/bleu/wit en marine/rood/wit. Mt. 36 t/m 46 Makkelijk te kombineren zomerblouse in 100% katoen. Kleuren: wit, beige, rood en marine. Mt. 38 t/m 100katoenen cirkelrok in frisse zomertiriten, zoals marine, rood en khaki. Deze rok is voorzien van bijpassende shawl. Mt. 36 t/m 46 Leiden: Haarlemmerstraat 163a. Winkelcentrum Leidsehage. Alle politiemensen in Nederland zyn op dezelfde manier begonnen. Eerst krygt iedereen een opleiding van een jaar op de politieschool. En daama volgen een aantal jaren surveillance, een onmisbare basis voor je verdere ontwikkeling binnen het politie-apparaat. Na die tyd weetje waar voor jou de aantrek kelijkste kanten van het politievak liggen. En kun je, afhankelijk van je geschiktheid en de beschikbare vacatures, kiezen voor een bepaalde richting. Sommigen blijken zich heel goed thuis te voelen in het afwisselende surveillance-werk. Anderen voelen meer voor iets nieuws - en gaan zich verder specialiseren op basis van ervaring en capaciteiten. Dan blijkt ook hoeveel mogelijkheden er eigenlijk zyn, met al die verschillende dienst vakken binnen de politie. Bij W. Geerlings (36 jr.) ging 't zo. Na z'n opleiding en - in zijn geval - 6 praktijkjaren in de surveillance, wist hij precies wat hij wilde. De zelfstandigheid trok hem aan in 't vak. Toen er dan ook een plaatsingsmogelijkheid voor wijkagent kwam, greep hij die kans. Na dat driejaar gedaan te hebben, werd hij brigadier en ging terug naar het hoofdbureau alswachtcommandant.Deed dat ook driejaar en zit nu op het staf bureau geüniformeerde dienst. Hij houdt zich onder andere bezig met de veranderingen die zich binnen de politie-orga- nisatie voltrekken. En probeert die zo goed mogelijk in het korps in te passen. De politie vraagt bij voorkeur mensen die al wat in het leven hebben rondgekeken. Want wie dan ja zegt tegen het politievak, maakt een weloverwogen keuze. En de kans van slagen is groter, als je weet waar je aan begint. Je kiest voor een vak dat meteen goed verdient, en waarvan de financiële vooruit zichten gunstig zijn. Een hoofd agent bijvoorbeeld verdient max. f44.500,-. Er is een aantal basiseisen keling en goede beheersing van het Nederlands een vereiste. Lengte: voor mannen minimaal 1.70 meter. Heb je er de capaciteiten voor, dan kun je hier na je beginjaren jaren terecht komen: motordienst-bereden brigade- stranddienst-hondenbegeleider- wijkagent-kinderpolitie-meld- kamer-bijzondere wetten- vreemde lingendienst- recherche- surveillance- verkeersspecialist. Stuur mij de brochure Politie Perspektief met het sollicitatie formulier. Naam: Straat: om in aanmerking te komen. Je hebt minstens Mavo of oplei ding op vergelijkbaar niveau (LBO/C bijv.). Leeftijd: tot en met 28 jaar. Ouder dan 21 en geen Mavo? Dan is ruime algemene ontwik Prov.: m/v,geb. dat.: Plaats: Opleiding: In als brief gefrankeerde envelop opsturen aan de heer J.J. van der Zwan, Bureau Personeelsvoorziening Gemeente politie, Postbus 20011, 2500 EA 's-Gravcnhage. CW1'"5 Het werk van de Gemeentepolitie. Boeiend maar niet makkelijk.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 24