Winst ontglipt sterker LMHC Vivax mist promotie net Saturnus raakt punt kwijt in keiharde strijd met Hermes Dames DL/Amsterdam kampioen Weer sterke wegloop van Theo v.d. Veer Knappe zege LZ op Het Y Na 3—1 voorsprong.... LKV Spartaan niet in finale Snelwandekege Nico Schroten PAGINA 18 SPORT MAANDAG 13 APRIL 1981 SPORT LEIDEN/AMSTERDAM - De Zijl/LGB heeft ook de laatste wedstrijd van de waterpolo- competitie winnend afgeslo ten. Neptunus Arnhem werd met 9-2 duidelijk verslagen. LZ'86 leverde een knappe prestatie door in Amsterdam Het Y met 4-5 te kloppet) Katwijk sloot de competitie ook winnend af. IJsselmeer werd met 3-7 verslagen. Vi- vax besloot het seizoen met een 12—1 overwinning op DONK. De Oegstenaren mis ten echter nel het kampioen schap. Men behaalde even veel punten als concurrent Wik maar het doelsaldo was 7 doelpunten minder. DKD be haalde een goede overwin ning op RZV. De 11-7 over winning deed de Leiderdor pers nog in de middenmoot belanden. De dames van LZ'86 werden kampioen in de tweede klasse door een 7-4 overwinning op BZPC. Door dit kampioenschap werd de promotie naar de eerste klasse gerealiseerd. De Zijl/LGB had in de laatste wedstrijd van het seizoen weinig moeite met Neptunus Arnhem. De 9-2 overwin ning spreekt dan ook voor zichzelf. Na de eerste periode was de zaak in feite al beke ken. In deze periode bouwde de Zijl/LGB een 3-0 voor sprong op (Stan v. Bclkum en 2x Martin Vreeburg). Na deze periode kabbelde de wed strijd rustig voort. Stan van Belkum maakte nog wel even van de mogelijkheid gebruik om zijn eerste positie op de topscores ranglijst te consoli deren. Hij heeft dit seizoen 65 maal het net laten trillen. Neptunus keeper Topma had zaterdagavond drie maal het nakijken. Ook Martin Vree burg had zaterdagavond een produktieve bui. Hij scoorde vier maal. De periode stan den waren: 3-0, 6-1, 7-1 en tenslotte 9-2. Doelpunten: Stan van Belkum 3x, Martin Vreeburg 4x, Alex van Bel- kum en Jan Jaap Korevaar. De Zijl/LGB is dit Mteoen evenals vorig jaar op een vier de plaats geëindigd. De af stand met de top drie is ech ter duidelijk verkleind. Wan neer volgend jaar Rob Le grand (Jeugd international) de roodwitte gelederen komt versterken zal er zeker nog een hogere klassering in zit ten. De reserve teams van de Zijl/LGB draaiden dit jaar re delijk mee. Het tweede ein digde onder in de midden moot in de reserve hoofdklas se. Het derde uitkomend in de tweede klasse werd door een slechter doelsaldo dan BZPC derde en miste hier- dcoor net de promotiewed strijden. De dames van de Zijl/LGB hebben zich door een goede tweede competitie helft weten te handhaven in de eerste klasse. Leek het er op dat de ploeg na de degra datie uit de hoofdklasse op nieuw in moeilijkheden zou komen, de laatste wedstrij den zorgden er voor dat de middenmoot werd bereikt. De laatste wedstrijd werd ge wonnen. Neptunus Arnhem werd met 4-3 verslagen. Doelpunten: Marian Neute boom, Nel v.d. Star, Coby Haastrecht en Marion Vree burg. LZ'86 is er zaterdagavond in geslaagd de laatste competi tiewedstrijd winnend af te sluiten. Veel belang had het allemaal niet meer want bei de ploegen stelden zich ruim schoots veilig. Een overwin ning op Het Y zou wel een ho gere (7de) notering op de ranglijst in houden. Die over winning kwam er ook. De ze ge werd pas 2 seconden voor tijd door Jan de Graaf gerea liseerd. die een break in twee de instantie afrondde. In de eerste perioden zag het er niet naar uit dat LZ'86 een overwinning zou behalen. Het Y was veel sterker, maar de weergaloos keepende Fried Elzenga (invaller voor Erik Vos) hield zijn doel tot ver in de derde periode schoon. De Amsterdammers namen toen een 2—0 voor sprong die echter al snel te niet werd gedaan door Leidse treffers van Jan Bakker en Jan de Graaf. De strijd golfde in de laatste periode op en neer en men leek op een re mise af te stevenen. Jan de Graaf besliste echter anders en nam de twee wedstrijd punten mee naar Leiden. Al met al een redelijk tweede jaar voor LZ'86 in de hoofd klasse. De dames van LZ'86 zijn gepromoveerd naar de eerste klasse. Na een erbar melijke seizoenstart (nul punten uit drie wedstrijden) verspeelden de Leidse dames in het verdere verloop van de competitie nog maar één punt (een remise tegen con current Merwede). Zaterdag was een overwinning in Bo degraven noodzakelijk voor het kampioenschap. Treffers van Anke Chaudron 3x, Jea- net de Jong 2x, Ellen Hoo- genboom en Corina Hoogen- boom zorgden voor de 7-4 overwinning en daarmee het dik verdiende kampioen schap. Het tweede selectie team van LZ'86 promoveerde naar de reserve hoofdklasse. De he ren waren veel te sterk voor de concurrentie en zodoende al enkele wedstrijden voor het einde al kampioen. Het kan niet op voor LZ'86 want ook heren 3 werd kampioen en promoveerde daardoor naar de eerste klasse. De laat ste wedstrijd tegen rivaal BZPC 2 werd nipt met 4-2 gewonnen. LZ'86 vier (het enige vierde team op bondsniveau) bleef onder aanvoering van het so lide schrijversduo W. Siera en D. Kloos ruimschoots ge handhaafd in de tweede klas- Katwijk sloot de competitie af met een 7-3 overwinning op het reeds gedegadeerde IJs selmeer. De Katwijkers be haalden door deze zege een middenmoot-positie. Het Oegstgeestse Vivax is er niet in geslaagd het kam pioenschap van de derde klasse te behalen. Door een slechter doelsaldo moeten zij het Wassenaarse Wik voor la ten gaan. De laatste wedstrijd tegen Donk uit Gouda werd afgesloten met een 12-1 stand. Topscore Ruud Worm- goor 5x. DKD speelde een goede wed strijd tegen RZV. De Rijs- wijkse subtopper werd met 11-7 verslagen. Door deze overwinning behaalde DKD een positie net onder de mid denmoot. Topscore: Harry van Hoven 4x. LEIDEN - De heren van Satur nus, koplopers in de tweede divi sie F van de veldhandbalcompe- titie, speelden gisteren in Den Haag tegen een oude rivaal. Her mes. Het werd beslist geen ge lukkig weerzien. De Hagenaars, in de zaalcompetitie 1979-1980 nog een geduchte concurrent voor de promotie naar de lande lijke derde divisie, zijn nu uit de afdelings eerste klasse gedegra deerd. Dat moest en zou tegen Saturnus worden rechtgezet. In een bikkelharde slijtageslag kwam als eindresultaat 11-11 op het scorebord. Puntverlies dus voor de Leidenaars, al zullen die daar minder om hebben getreurd dan om het door een absoluut onaanvaardbare charge van een Hermesspeler aan de knie ge blesseerd raken van break-out speler Hans Blansjaar. Laatstge noemde probeerde nog wel na de hervatting te spelen, maar moest daar na enkele stappen van af- De dames van Oase gingen in de eerste divisie zo goed van start tegen koploopster Wings uit Den Haag (4-0), dat een verrassing in de maak leek. Slecht afspelen in de aanval met Haagse break-outs als gevolg en het uitvallen met een scheenbeenblessure van de formidabel keepende Monique van der Meer in de tweede helft bracht Wings met nog een mi nuut te spelen op winst, 6-5. In de blessure-tijd kon Margret Brugman tenminste een kost baar punt voor haar ploeg red den, 6-6. HVS hield Hercules met 10-10, rust 6-6, in bedwang. Het was een gelijkopgaande strijd, die, de spanning ten spijt, de toets van de kritiek voor wat betreft de sportiviteit voor de volle speel tijd kon doorstaan. Topscoor- sters waren bij HVS Lenie en Ank van der Bosch met respec tievelijk 3 en 4 doelpunten. De koploopster in de tweede divi sie B, MMO. werd door het Rot terdamse Snelwiek geconfron teerd met de eerste nederlaag, rust 3-3, eindstand 7-8. In de laatste minuut had Connie Els- geest nog voor een overigens dikverdiend gelijkspel kunnen zorgen, maar zij miste vanaf de zeven meter. In het Rijpwete- ringse doel stond Truus Liever- se, oud-keepster van HVS zo'n geweldige partij te spelen, dat zij de betrouwbare sluitpost in de MMO-defensie, Riekie Brunt bij na deed vergeten. Elly van Leeu wen was bij MMO de meest tref zekere schutter met 4 doelpun ten. Plantenhoek-Foreholte, zonder versterking van het eerste zaal team. rekende in Voorhout af met Hermes, rust 3-3, eindstand 7-6. Ook in dit treffen blonk de doelverdedigster uit. Lia van Kesteren, vorige week nog zo on zeker tegen Northa, stopte giste ren alles wat ook maar enigszins te stoppen was en zij droeg dan ook in belangrijke mate bij aan de Voorhoutse zege. Voorop in de productie van de Foreholte- treffers liep Anneke van Rijn, die driemaal raak schoot. Haar team genote uit de Norhta-periode, Marjan van der Berg, scoorde tweemaal. Marjan van 't Veldt en Ciska Wendt zorgden voor de overige goals. Northa, vorige week nog zo verras send winnaar tegen Foreholte, kon het gisteren tegen een hard spelend Actief op geen stukken na redden, rust 3—7, eindstand 7-14. Manette Bergman was bij Northa de enige werkelijk ge vaarlijke schutter met 3 doelpun ten. De heren van MMO hadden in de afdelings tweede klasse weinig in te brengen tegen de reserves van Hermes, 13-22, maar in de zelfde klasse speelde HVV'70 de reserves van AHC'28 compleet zoek, 23-3. Olympia '72 boekte een opmerkelijke winst tegen MSV, 14-12. Een leuk succes voor John van Smirren, die als speler in Saturnus 1 acteert, maar ook als trainer actief is. Foreholte had in de derde klasse geen pardon met Wings 3, 13-5, Oase verloor incompleet van DIOS. 5-18. Bij de dames gaf Athene 3 een "vastzittend" HVV'70 geen schijn van kans, 10—4, kan Saturnus zich met een 13-1 zege gaan opmaken voor een kampioensfeest en was MSV in de vierde klasse met 6-3 dui delijk sterker dan Oase 4. FRANK BONTE 1IDEN - LMHC heeft in de itrijd om promotie een gevoelig serlies moeten slikken in het luel met Asvion. De Leidse hoc keyers leken op een ruime over winning af te stevenen maar moesten in het laatste half uur toch buigen voor de Schiedam mers. Van 3-1 werd het nog 3-4. Ook Roomburg (tweede klasse) lijkt de kans op automatische promotie ontnomen. Het laag ge klasseerde Hermes behaalde een 1—0 zege. jMHC—Asvion: 3-4 (3-1) ..eiden liet Asvion tot aan de doel- wisseling alle hoeken van het veld zien. Voordat het overwicht in de score tot uitdruking kon worden gebracht, werden de Lei denaars echter op achterstand gezet. Het Schiedamse doelpunt viel al vroeg in de wedstrijd en werd gescoord uit een strafcor- ner. De formatie van trainer Grippeling liep nadien over de opponent heen. Gert Jan Goe- koop uit een strafcorncr, Joan van Marwijk Kooy en Frits Ver- hey bogen de achterstand om naar een voordelige 3-1 score. Ook na de hervatting behield Leiden het overwicht. Totdat As vion na een grove dekkingsfout tot 3-2 terug kon komen. De ver dediging reageerde daarna pa niekerig en verzuimde de bewa king scherper uit te voeren. Na dat uit een strafcorner de gelijk maker werd geforceerd drukte Asvion vervolgens door naar de 3-4 overwinning. Hermes-Roomburg: 1-0 (1-0) Roomburg ging in Den Helder erg slecht van start. De Leidse hoc keyers toonden erg weinig inzet. Hermes profiteerde: 1-0. Vreemd genoeg lukte het de Leidse formatie niet daar iets aan te veranderen. Het uitzicht op automatische promotie werkte, gezien het vertoonde spel tegen Hermes, verlammend. Er werd onzuiver geschoten terwijl tal van strafcorners slecht werden uitgevoerd. Een plaatsje bij de eerste twee is nu slechts haalbaar als de concurrentie een misstap begaat. Forescate-Te Werve: 3-2 (1-1) Forescatc is nog wel volop in de ra ce voor automatische promotie. Nadat gisteren eerst het kunst gras werd besproeid, waardoor dat beter bespeelbaar werd, klopte men Te Werve met 3-2 De gasten werden stevig onder druk gehouden al wisten zij wel op voorsprong te komen. Na twintig minuten betekende een strafbal 0-1. Nog geen halve mi nuut later trok Marc van 't Noor- dende de stand weer gelijk. Na de pauze stond hij ook aan de ba sis van het eerste doelpunt van Jelmer Siesema, die de score tot 3—1 uitbouwde. Vijf minuten vooi het einde werd uit een lange corner de 3—2 eindstand gereali seerd. Alecto-Ring Pass: 0-2 (0-2) Het verschil tussen de nummer laatst en nummer twee kwam overduidelijk tot uiting. Alecto heeft slechts één moment de illu sie kunnen koesteren voor een verrassing te zorgen. Dat was bij een 0-1 achterstand toen Robert Kruidenier een strafbal mocht nemen. Hij faalde, waardoor Ring Pass verdere moeilijkhe den bespaard bleef. Voor Alecto redde doelman Fred Brouwer di verse malen waardoor de schade tot 0-2 (doelpunten van Stefan Nühn en Sander Hulshof) be perkt bleef. Noordwijk-Bennebroek: 0-0 Bennebroek had aan het ene punt genoeg voor het kampioenschap en maalde er dan ook niet om dat een overwinning op Noordwijk uitbleef. De bezoekers waren sterker maar wisten geen raad met de serie strafcorners. Ewout Modderman stopte zelfs nog eén strafbal. Noordwijk stelde twee doelrijpe kansen tegenover alle overmacht. Op die momenten ontbrak het ook Noordwijk ech ter aan precisie: 0-0. Dames Randwijck-Roomburg: 1-0 De plannen om een puntendeling bij kampioen Randwijck weg te kapen vielen enkele minuten voor het einde in duigen. Room burg bleef onverdiend met lege handen achter. Myra-Forescate: 3-0 Beide ploegen werkten gezapig een verplicht nummer af. Myra had zich juist van degradatiezor- gen gevrijwaard waardoor er niets meer op het spel stond. Fo- rescate speelde erg ongeïnteres seerd. Het kwam de dames op een 3-0 nederlaag te staan. Cartouche-Alecto: 0-1 De Alecto-dames stelden met deze minieme zege bij de nummer twee op de ranglijst hun koppo sitie veilig. Tot aan het laatste fluitsignaal heerste er spanning. De twee teams waren aan elkaar gewaagd en kregen vele kansen. Eén minuut voor tijd forceerde Trudy van Boxsel met een fraaie solo de beslissing: 0-1. LMHC overspeelde Asvion gedurende driekwart van de wedstrijd, maar trok toch c (midden) met twee ploeggenoten een Schiedamse doorbraak te verhinderen. i het kortste eind: 3—4. Hier tracht Sieb Roëll LEIDEN In de eredivisie dames heeft het Amsterdamse Delta LLoyd zijn titel geprolongeerd. In Haarlem werd met 75— Stars gewonnen en DL is bereikbaar voor de concurrentie Dit seizoen was bijzonder cesvol; er werd maar één kee verloren(56-54 van RZ in Rotter dam). Of de ploeg Europees Bas ketbal gaat spelen hangt af de besprekingen met de sponsor. Leiderdorp-MSV 85-76. Het zwaar gehandicapte MSV, zon der de geblesseerden Van der Plas, De Winter en Wiersema, heeft de hele wedstrijd achter ge staan. Zonder zich werkelijk in te spannen controleerde de ploeg trainer Hans van Rooyen de wedstrijd. Toen Leiderdorp op een gegeven moment zelfs 17 punten voor stond zette de Noordwijkers onder aanvoering van Peter Goozen aan voor een eindsprint die ze tot 4 punten zou brengen. Toen echter bemoeiden de gebroeders Paulides zich even met de score en was de par tij beslist. Luba Leiden-Snel Reizen 80-105. Het reeds uit de eerste klasse rayon gedegradeerde L/Leiden verloor ook zijn laatste duel. On danks een 22—15 tussenstand ging de tegenstander de rust in met een 35-45 voorsprong. Leiden speelde een zöe-verdedi- ging, maar kon Snel Reizen, dat lengte in huis had, toch niet afdoende afstoppen. Dit kostte ook teveel persoolijke fouten, met als gevolg dat begin tweede helft de eerste Leidenaars met 5 P's naar de bank konden. Toen was het natuurlijk helemaal ge beurd. Trainer Jan van Bemme- len heeft trouwens te kennen ge geven dat hij volgend seizoen wegens studie niet meer be schikbaar is. Anoëta-Lisse 70-66. In de andere eerste klasse rayon verloor Lisse zijn laatste wedstrijd van dit sei zoen. Beide ploegen waren vrij van degradatiezorgen en toon den dan ook zeer weinig inzet. Lisse maakte het wel erg bont door een 26-37 voorsprong bij rust zomaar uit handen te geven. De Lissenaren hadden blijkbaar al vakantie en deden de Amster damse tegenstander de winst ka- do. Blitz-BVO 96-79. Ook dit was een oninterressante ontmoeting. Het Alphense BVO was al veilig en Blitz wist reeds dat het derde zou worden in de* tweede klasse rayon. De Voorschotenaren heb ben een knap seizoen achter de rug waarin de promotie maar op een haar gemist werd. Ook in de ze hol en draaf partij toonde het team van trainer Mattieu van Lit- senburg zich weer de sterkste en werd de tegenstander, vooral door scores van Peter de Weys en Sjaak Weststrate, geen kans ge geven. DORDRECHT Voor het eerst sinds negen jaar zullen de ge- wichthcffers van LKV de Spar taan niet zijn vertegenwoordigd in de eindstrijd om de Neder landse clubtitel. Gisteren gingen de Leidse krachtsporters in Dor drecht onderuit in de beslissing wedstrijd tegen Atlas Nijmegen Het verschil bedroeg slechts 6 ki lo: 874-868. De finale om de na tionale titel zal nu gaan tussen Atlas Nijmegen en Helios Sim- pelveld. De Leidse ploeg moest gisteren met een invaller aantreden. John ten Bnnke moest verstek laten gaan waardoor trainer Dirk van 't Riet zijn opwachting moest ma ken. Hij kwam tot een totaal van 107'/j-137,/2. Tegenvallend waren de resultaten van Arie Swagers: 90-122. Deegenaars tilde uitste kend (97V2-130) terwijl Herman FilipDO tot 125-145 kwam. Hein van de Putte tenslotte kwam tot 87',115 AV Holland-atleet Nico Schroten op weg Rotterdamse Kralingse Bos. zijn snelwandelzege i LEIDEN - Atleet Theo van der Veer van het Leidse AV Holland heeft gisteren opnieuw getoond dat hij dit seizoen de nationale wegtop in het vizier begint te krijgen. Werd hij vorige week in de sterk bezette Zilveren Molen- loop achtste, gisteren kwam hij in Hilversum bij de Spanders- woudloop (eveneens over 20 ki lometer) tot een vijfde positie. En ook in Hilversum was de deelna me sterk. Lopers als Nijmege- naar Rudi Verrict (winnaar van de Zilveren Molen), Deventenaar Roelof Veld en de Baarnse atleet Robert Strik hadden de Span- derswoudloop verkozen boven de Westland—marathon waar een Nederlandse titel op het spel stond. Lange tijd bleef Van de Veer giste ren bij de kopgroep maar voet- problemen (blaren) deden hem in de slotfase wat voorzichtiger manouvreren. Zijn tijd was 1 uur 4 minuten 32 seconden. Winnaar Verriet kwam tot 1.02.00, Veld tot 1.02.21 en Strik tot 1.02.55 Een dubbel AV Holland-succes leverde gisteren een nationale snelwandelwedstrijd over 40 ki lometer in het Rotterdamse Kra-' lingse Bos op. De wedstrijd die gold als een selectie voor de 5— landenontmoeting eind mei in Denemarken, bracht een zege voor Nico Schroten met als twee de Dirk Maassen van de Brink. De tijden van het superieure Hol land-tweetal waren resp. 3 uur 38 minuten 31 seconden en 3.41.57. Overigens zag het er geruime tijd naar uit dat Maassen van de Brink met de zege zou gaan strij ken. Zo'n 36 kilometer ging hij aan de leiding. Toen kwam zijn doorgewinterde clubgenoot Schroten langszij die in de slotki- lometers nog over de meeste adem bleek te beschikken.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 18