UVS maakt het karwei niet af Roodenburg wint wéér Presentje voor Lisse LFC niet verder dan 1—1 SJC verliest van concurrent Quick Winst We hadden moeten winnen" ontglipt Lugdunum Verlies van LDWS MAANDAG 13 APRIL 1981 SPORT SPORT LEIDEN - In de ontmoeting LFC-Teylingen was voor zichtigheid troef. Beide teams bungelen aan de staart van de ranglijst en waren dus als de dood om te verliezen. De nul vast houden was het belangrijkste en zeker Tey- lingen speelde in het begin zeer angstig. LFC kon daar door het initiatief nemen, maar echte kansen deden zich nagenoeg niet voor. De Leidenaars. nog steeds zon der de geschorste Bles Zuma en de geblesseerde Frans van de Boogaard, misten duide lijk een afmaker. Teylingen kreeg middels counters wat kansen, maar Peter van Rijn vond een paar maal Peter van der Wal op zijn weg. Bij de Sassenheimers werd de ge blesseerde Henny Zoet op het middenveld door Aad Witteman knap vervangen maar was de organisatie toch ver te zoeken. In het veld werd er met volle inzet gespeeld, maar jammer genoeg stond dat niet borg voor veel niveau. Uitblinker was de Haagse scheidsrech ter Meyer, die altijd op de goede plaats stond en aan toonde over een betere condi tie te beschikken dan de meeste spelers. Na de pauze kwam Teylingen wat beter voor de dag. maar weer lieten Peter van Rijn en Wil van der Krogt de kansen liggen. Toch kwam LFC op een voor sprong. Wally Gallert maakte van een Sassenheims misver stand gebruik en scoorde de 1-0. Teylingen ging daarna jagen op de gelijkmaker en drukten de Leidenaars in de verdediging. Toen Wil Brocks tegen de paal schoot en de LFC defensie vergat de bal op te ruimen was Aad Witteman ter plekke op de 1 1 in te schuiven. Hiermee was de strijd gestreden en toonden beide teams zich te vreden. LEIDEN In de derde klasse leed koploper SJC een ver rassende nederlaag tegen concurrent Quick: 1-2. Ook Hillegom verloor thuis en wel met 0-2 van Tonegido. De enige ploeg die tot winst kwam was WSB. het speel de eveneens niet best. maar won desondanks met 2—0 van Delfia. SJC-Quick. In dit topduel ging SJC tegen de verwach ting in ten onder. Het op de tweede plaats staande Quick moest winnen om de zes pun ten achterstand enigszins te verkleinen en opende dan ook sterk. Toen de Hagenaars echter uitgeraasd waren trok de thuisploeg het initiatief naar zich toe. Toch zou Quick de score openen. Laatste man Peter van Kampen verspeel de de bal aan Frank Verbeek en keeper Ed Zuidhoek kon niets anders doen dan deze bij de benen te pakken. De zelfde Verbeek benutte de toegekende strafschop. 0—1. Na de rust zagen de twaalfhon derd toeschouwers een fu rieus aanvallend SJC. Uit een corner knalde Gerard Oude Velthuis de gelijkmaker in. SJC ging echter door. Quick zag zijn titelkansen verke ken. totdat opeens bij een uit val weer Frank Verbeek de S JC-defensie te vlug af was en Quick op winst zett: 1—2. De laatste vijf minuten deden de Noordwijkers er nog van alles aan. maar Hans Caspers en Ben van der Zalm hadden weinig geluk. Hillegom-Tonegido. De zo veelste nederlaag voor deHil- legommers. Weer werden de kansen niet benut (Kees van der Loo) en weer deed de te genstander dat wel. Voor de rust kon ook Tonegido niet imponeren en werd er ook bij een logische 0-0 gerust. Toen Tonegido door een van richting veranderde vrije trap op voorsprong kwam zat er voor Hillegom niets anders op dan alles of niets voetoai liet gevolg was dat keeper Alfons van der Velden vijf minuten voor tyd voor de tweede keer gepasseerd werd. WSB-Delfia. Dat WSB kon winnen was louter aan weg gevers van de Delftenaren te danken. Delfia had een uit stekende kans op de eerste score toen Nico den Elzen een penalty veroorzaakte. Van de Weyden schoot naast Uit een counter knalde Ad van der Togt wel hard in 1-0. Ook na de pauze stapel de Delfia kans op kans. maar weer was het WSB dat via een koppende Albert van der Burg scoorde Delfia was niet in staat de 2-0 stand nog te veranderen. T>T> LEIDSCHENDAM - Vertwijfeld keek Wim Eradus om zich heen, na de gelijkmakende treffer van Wilhelmus. Lang, heel lang had hij stand gehouden, maar drie minuten voor het einde van het duel Wilhelmus - Lugdunum moest hij uiteindelijk toch capi tuleren. Het leder, dat hij in de wedstrijd zo vaak uit zijn veste had weten te ranselen, kwam in de enerverende slotfase nog maals in de doelmond terecht. Achter een hoog opspringende kluwe spelers wachtte Rob van Elleswijk drie minuten voor het einde op het moment dat de bal een keer zou 'doorkomen'. En in derdaad, juist op het moment dat Lugdunum de ergste 'storm' leek te hebben 'overleefd', kreeg Van Elleswijk de bal op zijn voor hoofd en verstuurde hij het ron de object in de uiterste hoek, on bereikbaar voor Eradus: 2-2. Een gelijkspel derhalve, i koploper Wilhelmus bepaald niet ontevreden mocht zijn. Lug dunum had de strijd immers gro tendeels gedomineerd en eigen lijk verzuimd zelfs afstand te ne men van de ranglijstaanvoerder. Het meest recente treffen van de 'kikkers' tegen HION was al een indicatie, dat Lugdunum de rest van het jaar wilde aanvallen in plaats van verdedigen. Gisteren tegen Wilhelmus liet de De Groot-formatie daarover geen twijfel meer bestaan. Een snelle tegenvaller in de vorm van een treffer van Toine Linders (kop bal via Eradus en de binnekant van de paal, 5de minuut) had geenszins een verlammende wer king op Lugdunum. Integendeel. Onder aanvoering van Koos Be- kooy, die passeerde en passes verstuurde dat het een lieve lust was, trok Lugdunum ten aanval. De spelbepaler, die met zijn goe de spel de mindere dag van colle ga-middenvelder Jan Verver ruimschoots compenseerde, schoof de bal in de 20ste minuut naar de andere Lugdunum-ui- blinker, Daan Kooymans. De lin ker vleugel verdediger, uitgewe ken naar de rechtsbuitenplaats, passeerde Ton Thoen om vervol gens van zo'n 20 meter vernieti gend uit te halen. Via de onder kant van de lat verdween de bal achter Carry van Rheenen: 1-1. Ton Thoen ging hierna wat 'strak ker' op Bekooy spelen, maar het deerde de Leidenaar niet. Tel kens stond hij aan de basis van de Lugdunum-aanvallen, die over het algemeen veel inventie ver waren dan die van Wilhel mus, dat te vaak voor de lange trap koos. Een 'wapen' dat de Kikkerpolderploeg in de richting van Rob Crama nu juist wat va ker had moeten hanteren. De rechterspits stond tegenover Maarten Rog, die weliswaar uit stekend een balletje kan trappen, maar door zijn omvang moeilijk wendbaar is. Niemand kwam evenwel op het idee de bal over Rog heen te plaatsen, waardoor Crama op snelheid Rog had kun nen kloppen. Nu de linksback op snelheid niet werd getest, was Crama voor hem 'kat in t bakkie'. Frans Sjardijn bracht zijn elftal in de 12de minuut van het tweede part verdiend op voorsprong. De Lugdunummer pikte de bal na een uitgooi van Van Rheenen op en schoof uit een 'onmogelijke' hoek de 1-2 binnen. Koos Be kooy creëerde vijf minuten later via een solo een goed kans voor zichzelf, maar kwam nét iets te kort om Lugdunum op 1-3 te zet ten. De nummer één op de rang lijst, die die plaats overigens geen moment waarmaakte, zette hierna alles op alles. In de drang de voorsprong vast te houden be ging Hennie de Klerk een smeri ge overtreding tegenover Lin ders en kreeg daarvoor terecht een bekeuring van arbiter V.d. Berg. Lugdunum leek met de Cler en vooral Eradus als belang rijke steunpilaren overeind te blijven. Drie minuten voor het einde echter belandde de bal uit voorzet op het hoofd van Van El leswijk, die raakkoptc: 2-2. FRED SEGAAR LEIDEN - Twee wedstrijden met ruime cijfers gewonnen en vandaar dat er weer sprake is van een gematigd optimisme, maar voorzichtigheid blijft toch te alle ntijden geboden. Dat was gisteren min of meer het parool in de zonovergoten Kikkerpolder waar het 'gerenoveerde' UVS te maken kreeg met angst-tegenstander VUC, een ploeg waartegen men de laatste jaren uitsluitend negatieve uitslagen had geboekt. Het hinken op twee gedachten bij de Leidse hoofdklasser leverde tenslotte via een aardige partij voetbal een gelijkspel met de cijfers 1-1 op. Gezien het nabije verleden en de stand op de ranglijst in acht genomen opnieuw een positief resultaat. Een uitslag zeg maar waar men in UVS-kringen vooraf zó voor zou hebben getekend. Maar die uiteindelijk toch een wat wrange smaak achterliet. Want al met al had er gewoon meer ingezeten. Nico Oosterlee, de aangever, viert met Ron Bekooy, de maker, het doelpunt Nu Blauw Zwart slachtoffer WASSENAAR - Voetbal blijf na tuurlijk onvoorspelbaar, dat maakt het spelletje juist zo leuk, maar het moet wel heel gek lo pen wil Roodenburg geen kam pioen worden in de tweede klas se. Aan de indrukwekkende ze gereeks van de Kooiclub komt maar geen einde. De lastige uit wedstrijd tegen Blauw Zwart le verde de Leidse ploeg weliswaar veel problemen op; na het laatste fluitsignaal konden de moege streden Leidenaars dolgelukkig de 1-2 behaalde overwinning vie- Een geflatteerde Leidse zege laat dat duidelijk zijn, want Blauw Zwart was geen moment de min dere van Roodenburg en ver diende minimaal een gelijkspel. Met name in de eerste helft en in de slotfase trok de thuisclub keer op keer ten aanval, maar de dik verdiende gelijkmaker bleef uit. De grote man aan Leidse kant was doelman Sjaak Nievaart. Foutloos keepend verrichtte Nie vaart vooral in de eerste helft tal van fraaie reddingen en hij stond zodoende overduidelijk aan de basis van de overwinning van zijn ploeg. De blauwzwarte kampioensdroom wordt steeds meer werkelijk heid. Na een slechte competities tart herstelde Roodenburg zich formidabel en lijkt nu niet meer te stoppen op weg naar de eerste klasse. In het tweede seizoen dat trainer Laurens Mouter werk zaam is bij Roodenburg heeft hij er voor gezorgd dat er een prima elftal in het veld staat. Sjaak Nie vaart keept constant, de achter hoede kent een sterk centraal duo met Maarten van Kooperen en aanvoerder Aat de Groot. De beide backs Willem Ligtvoet en Peter Ciere gaan graag op avon tuur en van een dergelijk aanval lende instelling geniet het pu bliek alleen maar. Verder heeft Mouter het aangedurfd om op het middenveld jonge spelers als Hennie Koet. Jürgen Kok en Cees Verver in te passen. En thousiasme, inzet en techniek gaan samen bij dit drietal en dat levert positief voetbal op. In de voorhoede werken Richard Klein en Rob Brittijn zich weke lijks uit de naad, terwijl John van de Wetering een bal weet vast te houden en z'n mannetje kan uit spelen. Mouter heeft nog routi nier en spelbepaler Hans Tisseur achter de hand. alsmede de snel le en daardoor levensgevaarlijke spits Ronald Jansen. Zowel Blauw Zwart als Rooden burg zorgden er gistermiddag voor dat het publiek zich geen seconde verveelde. De thuisclub was de meest aanvallende forma tie, ook Roodenburg zocht, zodra het de kans kreeg, de aanval op. Hierdoor ontstonden er heel wat doelkansen, zodat het aan span ning bepaald niet ontbrak. Al na zeven minuten namen de Leide naars een voorsprong. Richard Klein strafte een fout van Frank Karremans attent af: 0-1. Vlak hierna vergrootte Roodenburg bijna deze voorsprong, maar een kopbal van Rob Brittijn werd uitstekend verwerkt door goalie Pieter Antonides. Blauw Zwart nam via goed voetbal, onder lei ding van de sterk spelende Ben Conradi, het initiatief en de kop loper moest terug. De Wasse- naarse equipe kreeg een paar mooie kansen, maar kopballen van achtereenvolgens Frank Voorham, Ed Ruygrok en Chris Theil werden prachtig gekeerd door Sjaak Nievaart. Rooden burg was ook eenmaal dichtbij een treffer. Een spectaculaire omhaal van Rob Brittijn 'werd ternauwernood van de lijn ge haald. Na de pauze kwam Blauw Zwart spoedig op gelijke hoogte. Wil lem Ligtvoet verspeelde de bal aan Voorham die Theil op maat bediende: 1-1. Mouter haalde Ligtvoet uit het veld en Hans Tis seur verving hem. Tisseur zorgde voor rust op het middenveld en Roodenburg kreeg weer vat op het spel. Een verre ingooi van Hans Tisseur luidde de beslis sende treffer in. De bal belandde voor de voeten van John van de Wetering, die een diagonaal schot losliet dat van een laatste tikje werd voorzien van Brittijn: 1-2. In de spannende slotfase bleef Roodenburg met de nodige moeite overeind. DINK BINNENDIJK M I Luchtduel tijdens de wedstrijd Blauw Zwart—Roodenburg Blauw Zwart-spits Chris Theil tn omringd door de LeidenaarsMaarten van Kooperen, Aat de Groot en Rob Brittijn. gen 1-0 voorsprong, volgens op dracht meteen liet terugvallen naar het middenveld realiseerde zich dat achteraf ook. "We had den inderdaad moeten winnen. VUC was ditmaal de te kloppen ploeg. Maar het blijft een kwestie van overwegingen. We kunnen ons nog steeds niets permiteren, moeten risicoloos blijven spelen. Tweemaal, tegen Xerxes en RVC. had ons spelletje succes Toen lieten we ons na een voor sprong ook terugvallen en kon den we via de counter de zaak af maken. Nu hadden we misschien door moeten gaan. Maar ja, het gebeurde gewoon niet. Hoe dan ook, er zit toch perspectief in de ze ploeg." Een feit dat ontegenzeggelijk waar is. En sterker nog, er zit wellicht meer in dan men tot voor kort voor mogelijk had gehouden en dat is hoe dan ook een kwestie van wennen na al dat gesukkel in de eerste vijftien wedstrijden. Maar Désar lijkt, net als in voor gaande jaren, het antwoord toch net weer op tijd klaar te hebben. Met de inbreng van regionaal Ni co Oosterlee, de terugkeer naar het 4-3-3 en het aantrekken van de touwtjes staat er piot—Mng weer een formatie die in staat moet zijn om de degradatie af te wenden. Meer nog. voetballend zo als in de laatste weken behoeft UVS 'ouderwets' voor niemand bang te zijn. Alleen moet dat be sef nog tot een aantal mensen doordringen. Gisteren tegen VUC was men de acht goals in de voorgaande- duels ten spijt, nog niet helemaal overtuigd van eigen kunnen, voerde de angst om te falen toch de boventoon. En dat kostte UVS een punt. Drie kwartier viel de thuisclub aan en peurde men uit een handvol kansen die het positief ingestelde spelletje ople verde een fraaie treffer van Ron Bekooy. Die nam een kiene voor zet van talent Oosterlee ineens op de slof en deed aldus wat Van Leeuwen en Pouwiel daarvoor verzuimden. VUC kwam in de eerste helft nauwelijks aan bod De tegenvallende Haagse aanval werd vrij gemakkelijk door de stringent dekkende UVSers be teugeld. Alleen met een terug speelbal van Aad Neuteboom had doelman Rob Groenendijk wat problemen. Tien minuten voor rust. na dat doelpunt van Bekooy, hield UVS in. Van Weerlee liet zich tenig vallen maar eigenlijk was dat nergens voor nodig. VUC was. dat zag iedereen, niet in goede doen en inplaats van die minie me voorsprong te verdedigen had UVS het initiatief moeten 'S-GRAVENHAGE - In de kleurloze ontmoeting Oranje- plein—SC.Lisse kregen de Lissenaren met de 0-1 zege duidelijk teveel van het goe de. Op het zeer slechte veld was SC.Lisse zelden echt ge vaarlijk, maar een presentje van een Haagse verdediger zorgde ervoor dat de Lissena ren in de top mee blijven draaien De wedstrijd werd gespeeld op een veredeld knollenveld, waardoor de balcontróle ver te zoeken was. Combinaties waren er dan ook niet moge lijk met als gevolg een matige partij voetbal. De eerste helft gaf een iets sterker Oranje plein te zien dat via de solis tisch sterke John de Bruin een paar maal gevaarlijk werd. Meest opvallende feit was een kopstoot die Hage- naar Jan Vink uitdeelde aan Doris van der Voort. De scheidsrechter zag niets Na de pauze werd het spel er niet beter op. Geen pass kwam op zijn bestemming aan en de bal bevond zich meer buiten dan binnen de lijnen. De trainers trachtten met wissels het tij ten goede te keren. Bij Oranjcplein moest de jeugdige Peter Hoek plaats maken voor stormram Jan Brochard en bij SC.Lisse kwamen Lau rens van der Voort en Theo Godyla respectievelijk Ron Hoogeveen en Wim van Beek vervangen. Dit bleek een gouden greep aan Lissense zijde Theo Godyla gaf het middenveld wat meer inhoud en wist Lourens van der Voort goed in de diepte aan te spelen waardoor de bollen streek bewoners een licht vel- doverwicht veroverden. Van der Voort bood Harry van der Zwet een niet te missen kans. maar die presteerde het om voor een leeg doel met het leer toch nog een Haagse ver dediger te raken Even later was het wel raak. Theo Gody- la's dieptepass werd door Bep Wijnvoord simpel onder schept, maar deze treuzelde zo lang met terugspelen op zijn keeper dat Laurens van der Voort er tussen kon ko men en doelman Leo Vis kansloos liet 0-1 Het in de onderste regionen vertoevende Oranjeplein stroopte toen pas de mouwen op en drukte de Lissenaren in de verdediging Jan Bro ehard brak door. maar zijn in zet werd door Hans Korte- kaas knap onschad» I.ik m maakt. Oranjeplein bleef ko men en de partij kreeg einde lijk wat pit. SC Lisse kwam niet meer aan aanvallen toe en gaf het initiatief uit han den. Hans Kortekaas haalde met zijn voet een kopbal van Jan Brochard van de lijn en er brak zowaar paniek uit bij de gasten. Oranjeplein rook zijn kans en forceerde corner na corner. SC.Lisse beperkte zich tot het bekende weg is weg voetbal en knalde elke bal naar het aangrenzende Duindigt. De thuisploeg was nog eenmaal dicht bij de ge lijkmaker Wegens praten gaf de scheidsrechter een indirc- te vnje trap binnen de lijnen, maar John de Bruin knalde blind in het Lissense muur tje Pal daarna zond Jan Vink zijn directe opponent Dons van der Voort met een onop gemerkte stomp in de maag voor de tweede maal ter aar de en toonde zich daarmee een onsportieve en zelfs on beschofte verliezer WILL MOERER behouden en op zoek moeten gaan naar een tweede goal. Angst, zekerheid verkiezen bo ven het nemen van risico's, stond dat in de weg. Hoe ongevaarlijk VUC ook was. een 'ongelukstref- fcr' bleef door die passieve hou ding van UVS in de lucht hangen en inderdaad kwam het zover. Na twintig minuten verwerkte Groenendijk de eerste de beste moeilyke bal die hy kreeg ver keerd en de naar PSV getransfe reerde Peter Alkemade. die tot dan toe van Hans Neuteboom geen schijn van kans had gehad, was er als de kippen bij 1-1. Waarna de Leidenaars, zy het voorzichtig om in elk geval dat ene punt vast te houden, het toch nog eens probeerden. Twee fraaie kansen (Oosterlee en Era des) waren prompt hel resultaat en vormden tevens het bewijs dat er door iets meer moed te to nen meer had ingezeten in Weerlee tenslotte "Voorlopig zijn we al bly dat het voetbal een stuk beter is géworden. De rest komt nog wel". AD VAN KAAM SLIEDRECHT - Twee ongelukki ge tegentreffers bezorgden LDWS gisteren in het duel tegen Sliedrecht een 2-0 nederlaag. Overigens was de Sliedrechtse zege. gezien het veldoverwicht. dikverdiend te noemen. Door dit resultaat blijft Sliedrecht een van de concurrenten van Roo denburg. ter>vyl LDWS nog ste viger op de laatste plaats werd gedrukt Een blik op de ranglijst maakt dui delijk dat LDWS de voornaamste degradatiekandidaat is in de tweede klasse. Slechts een won der lykt de Vlietclub dit seizoen te kunnen redden. In voorgaan de jaren wist LDWS zich welis waar elke keer op de valreep in veiligheid te brengen, ditmaal is de huidige positie zonder over dnjvmg uitzichtsloos te noemen Trainer Bekkering heeft de moed echter nog niet opgegeven Bekkering gisteren na afloop van het verloren duel tegen She drecht: "Zolang we nog niet zijn gedegradeerd blyf ik er in gelo ven. Met voetbal is alles mogelyk en hoop doet leven Ik vind wel dat we benadeeld zyn door het omgooien van het wedstrydpro- gramma door de KNVB. zodat we achtereenvolgens in uit wed stryden tegen titelkandidaten als Sliedrecht. Roodenburg en Sportclub Lisse moeten aantre den Een oneerlijke zaak maar het is niet anders De spelers doen er momenteel alles aan Ook FUl—l is er k. il werkt, helaas zonder resultaat Inderdaad knokte LDWS gister middag voor wat het waard was Tegenover deze werklust stond het beter verzorgde voetbal van Sliedrecht. De thuisclub kreeg een paar mooie kansen, die on schadelijk werden gemaakt door de uitstekend spelende doelman Wim Visser Voor de rust nam Sliedrecht een voorspm: een duidelijk buitenspeldocl- punt van Peter van dei H.. Ol danks de Leidse protesten werd het doelpunt toegekend Vlak voor tyd wera de wedstrijd be slist. Een afstandsschot van Aad van der Hecrik werd van richting veranderd door LDWS-er Jerry Fakkel 2-0

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 15