Ontevredenheid bij woonwagenbewoners over verspreiding ïïmsm eidse agenda] In Wassenaar van meer dan dreigt tekort 1 miljoen gulden Brand verwoest drie huizen Haar knippen voor project in Zambia Tweede kamp kan trekvaartplein ontlasten" KEGIÜ - Ondanks de over bezetting van het Leidse woonwagenkamp aan hel Trekvaartplein zien de be woners ervan weinig heil in de kleine kampjes die in de regio worden gerea liseerd. Ook al zouden binnen vijf jaar alle 142 standplaatsen die de provin cie over de gemeenten in deze omgeving heeft verdeeld klaar zijn. dan nog vrezen de Leidse woonwagenbe Leidse kamp staan. "Wij willen niet in kleine kampjes van bijvoorbeeld twee stand plaatsen. Bouw een tweede kamp voor ons zodat het Trek vaartplein snel kan worden ont last. Met die kleine kampjes lukt dat nooit", zo werd gisteravond gesteld tijdens een informatie avond die in Leiden werd geor ganiseerd en waar over de aanleg van nieuwe standplaatsen in de regio kon worden gepraat Aan de vrij talrijk opgekomen woon- eervol zal blijven wagenbewoners Werden de plek ken getoond waar in de toekomst hun wagens komen te staan. Al gauw werd duidelijk gemaakt door de aanwezigen, dat een aan tal plaatsen helemaal niet ge schikt zou zijn. Als een van de oorzaken van ongeschiktheid werd de ligging aangewezen. Zo zouden er kampjes naast bijvoor beeld een rioolwaterzuiverings installatie en een vuilnisbelt, waar het grondwater bovendien van twijfelachtige kwaliteit is, moeten komen. Ook de medewerking van de diver se gemeenten in de regio laat veel te wensen over. zo werd gis teravond aangestipt. De kamp bewoners zelf leven al de nodige jaren in onzekerheid over hun uiteindelijke bestemming. Gis teravond waren ze dan ook niet zonder kritiek naar de informa tiebijeenkomst gekomen. Zij wezen er op dat het Leidse Trekvaartplein overvol is. Met het noodkampje erbij is er plaats voor 78 wagens terwijl er 110 wa gens staan Duidelijk was dat de woonwagenbewoners het uit el kaar halen van families niet zien zitten. "Wij willen bij elkaar blij ven. onze kinderen trouwen en die blijven in hun eigen wagen bij ons wonen." Anderzijds zaten velen ook in hun maag met de vestiging in het Leidse kamp. "Dat is onleefbaar en brandge vaarlijk geworden. Wij moeten zon zeventig gulden betalen voor een plaats op een kamp waar de brandweer niet eens achter staat. Als er brand uit breekt. dan ontstaat een ramp. De wagens staan ontzettend dicht tegen elkaar. Alles brand in een mum van tijd af." De aanwezigen namen stelling te gen het spreidingsbcleid van de overheid. "Men is bang voor ons en daarom wil men ons uit elkaar drijven. De regering dwingt ons om ons te verspreiden." De woonwagenbewoners gaan nu zelf uitzoeken wie op kampen van 50, 25 of 15 plaatsen wil gaan staan. Het stencil dat zij eerder kregen aangeboden werd met weinig vertrouwen in ontvangst genomen. Daarin werd namelijk gevraagd naar welk kampje in de regio men wenst te verhuizen, zodra men weg wil van het Trek vaartplein. De behoefte om hun plek in te leveren blijft erg klein. VRIJDAG VOORSCHOTEN - Een felle uit slaande brand heeft vanmorgen een huis aan het Savornin Loh- manplantsoen in Voorschoten volledig verwoest. Drie aangren zende woningen liepen aanzien lijke schade op. De andere vijf woningen in het rijtje van negen werden door snel ingrijpen van de Voorschotcnse en Leidse brandweer, die het vuur binnen drie kwartier onder controle had den, gespaard. De totale schade wordt voorlopig geschat op ruim 1,2 miljoen gulden. De techni sche recherche, die vanmorgen gelijk begon met het onderzoek, vermoedt dat kortsluiting de oor zaak van de brand is. WASSENAAR - Als het financiële beleid van Wassenaar niet snel wordt gewijzigd, komt de ge meente dit jaar 850.000 gulden te kort. In hel volgende jaar za! dit tekort zelfs oplopen tot 1,3 mil joen gulden. Dat blijkt uit de cij fers van maart, die gisteren in de raadscommissie van financien door wethouder Barning (VVD) bekend werden gemaakt. De commissie was onder de indruk van de cijfers en besloot gelijk van gedachten te wisselen over bezuinigingsmaatregelen. Wet houder Barning zei de gestartte projecten zoals het zwembad en Time-Out gewoon te willen af maken. Dat geldt ook voor het gisteravond goedgekeurde par keerterrein achter de Langc- straat en de voorgenomen uit breiding van de openbare biblio theok. Ook wil hij het peil van de voorzieningen niet laten dalen. Als oplossing zag de wethouder verhoging van de gemeentelijke belastingen, bijvoorbeeld de on roerend goed belasting. De vertegenwoordigde partijen dachten allemaal verschillend over de bezuinigingen Cocheret de la Morinière (VVD) stelde voor een personeelsstop bij de gemeente in te voeren. Verder denkt hij te kunnen bezuinigen door verschillende uitgaven op de langere termijn te schuiven. Nieuwenhoven (D'66) wilde gis teravond de begroting opnieuw door nemen en zo de hoofdstuk ken uit te zoeken waar bijvoor beeld tien procent kan worden bezuinigd. Verberne (CDA) verweet burge meester en wethouders een ge brek aan politieke moed. Vol gens hem hadden zij een aantal posten moeten aangeven, die op de lange baan kunnen worden geschoven of die zelfs uit de be groting kunnen worden ge schrapt. De PvdA herinnerde aan een lijstje van het vorige jaar, waaruit bleek dat Wassenaar op sommige terreinen opvallend meer uitgeeft dan andere ge meenten. Als voorbeeld gaf Gou- looze de post openbare orde en veiligheid. Hij wil samen met de commissie uitzoeken hoe dat komt. De Partij Wassenaar beperkt zich tot het zwembadplan. Lodder vreest dat dit plan een flop en een strop gaat worden. Belas tingverhoging om het huidige beleid te handhaven wees 'nij van de hand. Hij vindt dat de burgers daar eerst over moeten worden gehoord. Dc brand, die even over acht uur uitbrak, begon in een slaapka mer op de eerste etage van num mer 81. Op dat moment was er niemand in dc kamer aanwezig. Het vuur verspreidde zich naar de bovenste etage en ging via het dak naar nummer 79. Dc eerste en tweede etage van deze woning brandden geheel uit. Naar de an dere kant sloeg dc brand ook over. Daar verwoestte het vuur de bovenste etage geheel en de eerste etage gedeeltelijk. De be gane grond liep aanzienlijke wa terschade op. liet huis daarnaast vloog ook in brand, maar daar was dc brandschade beperkt. Het hoekhuis liep wel waterscha de op, maar kan. naar het zich nu laat aanzien wel worden her steld. Het is echter de vraag of dat ook gebeurd. Het huis. waar de brand is ontstaan, moet wor den gesloopt en de kans bestaat dat ook de aangrenzende wonin gen, die ernstig zijn beschadigd, met grond gelijk worden ge maakt Het hoekhuis zal vermoe delijk dan ook onder de slopers hamer vallen. Volgens wethouder Van Leeuwen, die samen met dc rest van het college op de plaats van het on geluk kwam kijken, kon het vuur zich zo snel verspreiden, omdat de muren te laag zijn. De daken komen op het laagste punt vlak bij elkaar en zo kunnen de vlam men zich vrij gemakkelijk ver spreiden. Ruim veertig wonin gen zijn op deze manier door het aannemingsbedrijf Reym bv (in middels falliet) gebouwd. De huizen, die ruim tien jaar oud zijn, voldoen niet meer aan de huidige brandweervoorschrif ten. "Die zijn veel strenger en de ze brand geeft ons natuurlijk vol doende aanleiding om de wonin gen nogmaals onder de loep te nemen", zo zei wethouder Van Leeuwen. Hij ziet vooralsnog twee oplossingen om de huizen brandveiliger te maken. Van Leeuwen: "We kunnen de muren verhogen. Een andere mogelijk heid is het aanbrengen van brandwerend materiaal op het punt waar de houten daken el kaar raken". Leiden - Microtheater Imperium met Bent u er nog?, vr en za. 20.30 uur. K&O-gebouw - Oude Vest 45. ingang Hazewindsteeg. 'kom kijken bij KIK' is het motto en de uitnodiging van het kreativiteitscentrum KIK. za van 10-13 uur, open huis Filmhuis LVC - Breestraat 66. Fau- strecht der Freiheit-Rainer Werner Fassbinder. vr en za om 23 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, film Loulou van Maurice Pialat met Ge rard Depardieu. vr en za om 20 en 22.15 Lesbische Vrouwen Leiden - Caecilia- straat 18. Lesbisch Lentefeest met de vrouwenband Trevira 2000, 21.30 uur. Eetcafé De Hooykist - Hooigracht 49, optreden twee klassieke gitaristen: Bert optreden Jenner Band. 't Parlement - Nieuwe Rijn 52, ledenver gadering PvdA met het thema Gezond heidscentra, 20 uur. Dr. Voorthuysenschool - Marnixstraat, vandaag en morgen feest i.v.m. 25 jarig bestaan. Leidse Hout - prestatieloop. vanaf 10 uur zaterdag inschrijven bij de kassa van het sportpark. 't Parlement - Nieuwe Rijn 52, club. v. tel 149987. Dierenbescherming Leiden, melding zwerf- en gevonden dieren, tel. 212026. Zoeterwoude - Don Boscohuis, Mens er ger je niet wedstrijd. 20 uur. Voorschoten - Cultureel Centrum - palmpaasstok r Terre des Hommes, ZATERDAG Leiden - Sanders, Levendaal/hoek Ko- revaarstraat, antiekmarkt, 9.30-17 uur. NVSH-praatcafé - Rapenburg 48, vanaf 22 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, vanaf 22 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café- vanaf 22 i Westerkwartier - Ten Katestraat 10a, Paasbingo. tegelijkertijd klaverjaswed- strijd. opgeven: tel 768263, 20 uur. Rapenburg 24 - gebouw van jongeren vereniging Augustinus. optreden Ca boodle Band, 22 uur daarna disco. Wassenaar - café Sport. Rijksstraatweg, klaverjasavond Carnavalsvereniging De avond RCL-supporters, 20 u ZONDAG Hier sloeg het voldoet schriften. Vragen over functie GG en GD Wassenaar OEGSTGEEST - Voor het goede doel moest de rector van het Rijnlands Lyceum in Oegstgeest, de heer Van Mierlo, gistermid dag onder grote hilariteit van tientallen leerlingen, zijn haren tot stekels laten knippen. Deze activiteit vormde de ludieke af sluiting van een project dat dc af gelopen weken door de hele school is opgezet en wat in totaal 18.000 gulden heeft opgeleverd. Dit geld is bestemd voor Zambia. Ket ligt in dc bedoeling om daar waterputten voor aan te leggen of een mobiele kliniek aan te schaffen. Met allerlei verkoopacties die gis teren hun hoogtepunt op en in het Rijnlands Lyceum bereikten kregen de klassen het geld bij el kaar. Een groep leerlingen had met Van Mierlo dc weddenschap gesloten bij een inzameling van 1000 gulden, zijn haren te laten knippen. Het bedrag werd ge haald en op het schooldak gin gen later dc haren eraf. Samen mot Hit «nIH WWH aictoron 7000 gulden ingezameld. Eerder verzamelden de leerlingen 10.000 gulden, onder andere met de ver koop van loten. Het project werd opgezet in het ka der van het 25-jarig bestaansfeest van het Rijnlands Lyceum. Voor oud leerlingen is er onlangs geu est i de huidige leerlingen van dc school zelf aan dc beurt Men koos voor een "Werelddelen-project" waar voor elke klas een thema ging uitwerken. LEIDEN - ln de krant van giste ren stond een aankondiging'van een geldinzameling onder stu denten oor El Salvador. Daarbij werd vergeten dat op de giro kaart moet worden vermeld dat hot geld voorde studentenpers is bestemd. De juiste adressering is giro 2936572 El Salvador Co mité Nederland Tilburg onder vermelding studentenpers. WASSENAAR - Het Wassenaarse raadslid mevrouw Van der Hei den (onafhankelijk) vraagt zich af of de plaatselijke GG en GD nog wel een functie heeft en ge handhaafd moet blijven. Aanlei ding tot deze vraagstelling is het feit geweest dat deze dienst een grotere ruimte in het nieuw te bouwen gemeentekantoor wil hebben, met als motief dat de ta ken in de toekomst zouden wor den uitgebreid. Stroopwafels eten voor arme kinderen ZOETERWOUDE De werkgroep Casa Materna zal morgen vanaf negen uur weer de traditionele stroopwafelverkoop houden. De opbrengst van de verkoop zal ge bruikt worden om het kamp dat de werkgroep deze zomer in Ita lië voor de negende keer organi secrt te bekostigen. Tijdens het verblijf in Napels zullen de leden van de oecumenische werkgroep de gebouwen in een betere staat brengen. Casa Materna is een opvangcen trum voor de allerarmste kinde ren uit Napels Voor het bijeen brengen van de benodigde an derhalve ton per jaar is in ons land al tien jaar de Stichting Ca sa Materna Nederland actief. De Zocterwoudse afdeling hiervan maakt zich verdienstelijk door directe hulp te verlenen in de vorm van de zomerse werkkam pen. Het is dit jaar de vijfde keer dat de financiering van de ze kampen door middel van stroopwafelver koop gebeurt. Dit eerste lustrum zal dan ook gepaard gaan met een gratis loterij waarbij op Italië geente prijzen zijn te winnen. 's Middags zal dit lustrum gevierd worden door middel van een zeepkistenrace voor de jeugd. Plaats van handeling is dc Van Swietenstraat. de race begint om 14.00 uur, de kisten moeten om 13.30 uur aanwezig zijn voor de keuring. Dit feestelijke gebeuren wordt muzikaal omlijst door de Sweet wood Dixie Sfomner^ Samen met mevrouw Van der Wiel (VVD) vindt mevrouw Van der Heiden het veel te gek. dat men ook aan een eigen laboratorium in het kantoorgebouw denkt. Zij wil dan ook op een aantal vragen dié zij voor burgemeester en wet houders zal opstellen antwoord hebben over het functioneren van de GG en GD Deze antwoorden moeten haar meer duidelijkheid geven over deze dienst. Tot nu toe ziet zij ei genlijk alleen maar mist rondom de dienst hangen en vraagt zich af of wethouder Van der Klaauw zelf wel een standpunt in deze kwestie hieromtrent heeft. "Wat is de taak van deze dienst nu eigenlijk In hoeverre wordt die taak momenteel waargemaakt Op deze vragen wil ik nu wel eens een antwoord hebben", al dus mevrouw Van der Heiden gisteravond in de raadscommis sie voor maatschappelijke voor zieningen. Naar haar zeggen be zitten slechts 26 kleine gemeen ten in ons land zo n eigen dienst, dus waarom zóu Wassehaar daar bij moeten zijn, vraagt zij zich af. Haar laatste vraag aan de wethou der was: "Bent u tevreden met het werk van de GG en GD -Wethouder Van der Klaauw ant woordde ja daarop en zei verder de schriftelijke vragen hierover van mevrouw Van der Heiden af te wachten. Leiden - Middelweg 19c, kindervoor stelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel. 125802. Werklozen Advies Centrum - Beestraat 19, ma t/m vr van 10-12 uur. tel. 122000. Leids Vrijetijdscentrum - volksdansin- stuif, 19 uur. ARTSEN Leiden - de weekenddienst begint z dag om 0 uur en eindigt zondag oi Dit punt Wijk 1 - Boerhaavedistrict. Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: H. de Jong. Hooigracht 61, tel. 123752; zo, F.B. Kruis, Klaproos 34. tel. 126371. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, de Waard. za. H.C. Jas- perse. Witte Singel 72, tel. 124961; zo, R.M.G. Taytelbaum, Hogewoerd 138, Willem Baars hoogleraar AMSTERDAM/OEGSTGEEST - Dr. Willem Baars uit Oegstgeest is benoemd lot gewoon hoogle raar aan Israëlitische oudheden, Hebreeuws en Aramees aan de faculteit der godgeleerdheid van de Vrije Universiteit in Amster dam. De in 1939 in Rotterdam ge boren Willem Baars studeerde theologie en Semitische talen (Hebreeuws, Aramees. Syrisch, Elhiopisch en Akkadisch) aan de rijksuniversiteit Leiden waar hij in 1959 cum laude zijn docto raalexamen aflegde met als hoofdvak het oude testament Sinds 1956 was Baars aan de Leid se universiteit verbonden, aan vankelijk als assistent oude tes tament en later als hoofdmede werker voor de tekstgeschiede nis van het oude testament (in het bijzonder het Syrische). Van 1959 tot 1976 was hij co-editor van dc uitgave van het Syrische oude testament dat werd ver zorgd door het Peshitta-instituut in Leiden. LElDENiZOETERWOUDE - De scholengemeenschap '"t Rapenburg" voor lager- en middelbaar beroepsonderwijs in Leiden stond gisteren in het teken van het project "Jaar voor de Gehandicapte Mens", 's Morgens hielden leerlingen en leerkrachten een zogenaamde sponsor tocht door de len noor Leidse binnenstad. zuiden v In de middag en avond was het gezellig druk m het schoolgebouw bij diverse activiteiten, waaronder een rommelmarkt, spelen met een minia tuur-kermis, watergolfkapsels maken, terwijl er ook een film werd ge draaid. De opbrengst was meer dan 6.000 gulden. Deze zal worden besteed voor de aanschaf van buitenspeelgoed voor de geestelijk gehandicapten van huize "Weipoort" in Zoeterwoude. Schommels zullen worden geplaatst bij het in aanbouw zijnde tehuis "Swetterhage". tel. 120261 Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier. Zuid west: za. A A van Rijn. Melissetuin 5, tel. 210797; zo, A. Boer. Kennedylaan 46, tel. 310420. Voor de praktijk van Groeneveld, R. v. Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, Van Tol. Zwijnenburg, Verhage: za, R. Zwij- nenburg, Gallaslaan 24, Leiderdorp, tel. 412166; zo, M.J.H. Tol, de Sitterlaan 80, tel. 142427, spreekuur van 11-11.30 uur in Gezondheidscentrum Merenwijk, Rosmolen 2, Leiden.' Leiderdorp - za. F. Kemme, Grotiuslaan 12, tel. 893139, spreekuur van 12.30 tot Gezondheidscentrum Florijn 10, i hetzelfde adres. Oegstgeest - D. Held, Marelaan 36. tel. 152255. Voorschoten - za, A. Meiman. Leidse- weg 128a. tel 2493; zo. W. van Dam, Pa- 45. Warmond, tel. 01711-10030. APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en zondags dienst der apqtheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van vr 10 tot 17 april door: Centraal apotheek, Bree straat 74, tel. 120552; apotheek Boeh- mer, Florijn 19, Leiderdorp, tel. 894400. Voorschoten - Voorschotcnse apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525. DIERENARTSEN Leiden - voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: G Roest, Haaghuishof 5, Leiderdorp, tel. 890405. H. Vestjens en M. Vestjens-Randsveld, Rijn en Schiekade 23. tel. 144323 Oegstgeest - IJ Krol, Pres. Kennedylaan 560, tel. 768616; Mevr. C E. Birnie-Herin- ga, Kon Wilhelminalaan 27, Leidschen- dam. tel. 070-275450. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38. tel. noorden van de Rijn 134604. tel. ten de Rijn 121753 Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum. Berkenkade, Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vr van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v d. Waalslaan, tel 4641, Warmond - C Koster, Helmstraat 43, Noordwijkerhout, tel. 02523-3137. lEIDSCH JÖ. DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leldsch Dagblad B V. Hoofdkantoor Witte Singel 1 23' 1 BG LEIDEN Postbus 54 2300 A3 LEIDEN Telefoon 071-144941 Nabaiorgtng van 10 00-19 30 uur Zat ei dag van 16.00-10.00 overschri|ving geen Kwartaalabonnement f49.55 perp post f 71.90 Jaarabonnement I 186.70 per post f 276.10 Losse nummers f 0.70 A)q redactiechef Plv AJq redactiechef P M van der Meer (regio) V Wirt/ 'binnenland) i Ruygrok-Hoogeveen S J de Groot (geestelijk leven) Aangesloten b«j de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a m Bonn Brussel Londen. Panjs Washington Cairo, Rome. Madrid. Stockholm en Djakarta Redactie randgemeenten: Tel. 071-125260 of 071-144941 tst. 222 Ch. Lennartz tel. 071-133202 Correspondenten: Leiderdorp R. Zaadnoordijk 071-121481 Oegstgeest H. Sonders 071-155854 Voorschoten J. Peeters 071-769935 Zoeterwoude R. Stevens 071-890847 D.J. Roeleven 01715-1403 Warmond R. Hoekstra 071-762551 Wassenaar W. Olyslagers 01751-15816 Zoeterwoude R Stevens 071-890847 Leiderdorp F Snijders

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2