Humanisten niet 'anti-kerkelijk' ARC neemt wraak op arbiter: 1—3 Lugdunum—Amsterdam C:geen reclame Judobond praat verder WmHBCMMt Rob Tielman: 'Wij hebben gezamenlijke zorgen' Gescheiden vrouwen leerden van elkaar Grotere rol voor vrouw Zege short-trackers Olympique Marseille failliet... Pech voor Rohda'76 WOENSDAG 8 APRIL 1981 Rob Tielman, algemeen voorzit ter van het Humanistisch Ver bond (van beroep socioloog bij de Utrechtse universiteit), vindt de relatie tussen "de ker- Geen privézaak De Evangelische Kerk in Duits land verwacht van haar predi kanten dat zij hun levenswijze en huwelijk niet louter zien als een prive-zaak. Dat staat in een werk stuk dat kerkjuristen en theolo gen hebben opgesteld. Veel men sen beschouwen het leven van dominees als een onderdeel van hun verkondiging. "Omdat het hun taak is, de christelijke opvat ting van het huwelijk door te ge ven en trouwdiensten te leiden, mogen zij daarmee niet in strijd leven". Als de ambtsplicht wordt geschon den, moet de kerkleiding eerst pastoraal reageren. Maar ze moet ook nagaan, of de betrokkene zonder schade zijn werk wel kan blijven doen. Desnoods zal over plaatsing of ontslag moeten vol gen. ken" en zijn verbond de laatste tijd duidelijk verbeterd. Er be stond. naar zijn mening, een verstoorde relatie. Het resul taat van de verbetering is dat een commissie uit de Raad van Kerken en het Humanistisch Verbond opdracht heeft gekre gen om te adviseren "hoe als kerken en verbond met elkaar om te gaan". In een uitvoerig gesprek van het blad "Kerknieuws" met Tielman kwam ook de verhouding van het verbond tot de kerken ter sprake. "Er was een verkeerde indruk van ons ontstaan", zei Tielman. "Na melijk dat wij ons anti-kerkelijk zouden opstellen. Wij begrepen dat niet zo. Vanaf de oprichting in 1946 is hel niet onze bedoeling geweest anti kerkelijk te zijn" De gesprekken tussen het Huma nistisch Verbond en de Neder landse Hervormde Kerk, met on der anderen dr. Albert van den Heuvel, waren, volgens Tielman, over en weer verhelderend. "Wij bleken veel meer gemeenschap pelijk te hebben dan we dachten, al zijn de verschillen natuurlijk ook duidelijk. Maar zeker op net gebied van maatschappelijke (het loslaten van levensbeschou welijke normen) Maar.i zo ver klaart Tielman, dat is beslist niet hel geval. "Dat mensen massaal losgroeien van de traditionele systemen, zien wij als een grote bedreiging Dat is een gezamenlijke zorg voor de kerken en ons. omdat die secularisatie tot nihilisme leidt. Het is zorgelijk dat er zoveel mensen zijn die roepen dat ze niks zijn en die ook metterdaad nihilistisch leven. Want dat nihi lisme is een voedingsbodem fascisme. Ons gaat het er- dat i leve verantwoordelijkheid merk je een gemeenschappelijke opstel ling. zoals rond de vredesbewe ging. de milieukwestie of in het algemeen de verhouding tussen levensbeschouwing en politiek". Bedreiging In de kerken denkt men vaak, dat humanisten staan te juichen bij het huidige secularisatieproces tuiging hebben en daar ook echt naar leven". Tielman vindt die gezamenlijke zorg zo fundamenteel dat veel verschillen tussen de humanis ten en de kerken daardoor be trekkelijk worden. Het verbond is voorstander van overheidssubsidie voor levens beschouwelijke voorzieningen. De staat moet namelijk waarbor gen scheppen voor een veelvor mige samenleving. Die veelvor migheid moet ook worden bevorderd. Er is een tendens, daar maar een streep door te ha len. "Wij zijn met de kerken van In Doetinchem hebben in het afge lopen winterseizoen negen vrou wen tussen dertig en zestig jaar echtscheidingservaringen met el kaar uitgewisseld. De hervormde predikant W. B. van de Woord (38) nam het initiatief tot deze ge spreksgroep voor gescheidenen. Het was hem opgevallen, dat het aantal gescheiden vrouwen in zijn gemeente nögal hoog is. Hij vroeg zich af, of het met mogelijk was. dat deze vrouwen hun erva ringen aan elkaar gingen vertel len om zó hun scheiding beter te leren aanvaarden. Een gespreks groep voor mannen wilde met van de grond komen. Mannen bleken in het algemeen niet be reid. over hun ervaringen en pro blemen op dit gebied met elkaar te praten. Een van de deelneemsters aan de gespreksgroep vertelde, dat het belangrijk is als vrouwen in een echtscheidingsproces andere vrouwen ontmoeten die dit al een poos achter de rug hebben en die kunnen aantonen dat zij er niet onderdoor zijn gegaan. "Dat wij toch wat van het leven hebben weten te maken". "In de eerste jaren na mijn schei ding voelde ik me verschrikkelijk in de steek gelaten, ook door de kerk. Wat dominee Van de Woord nu heeft gedaan voor ons. vind ik in één woord geweldig. De kerk is te weinig gewend om op de bres te staan voor minderheidsgroe pen. Men beseft gewoon niét. wat je in zo n situatie moet doorma ken. Je mede-christenen komen n iet naast je staan. Wel krijg je vaak als commentaar te horen: had je maar met zo stom moeten zijn". De gespreksgroep werd begeleid door een sociaal werker en een pedagoog. Het uitgangspunt van de gesprekken was met. hoe het in de verschillende individuele gevallen allemaal is gebeurd, maar hoe de vrouwen zijn verder gegaan en hoe je van elkaar kunt leren Het aing daarbij zeker niet alleen om gevoelskwesties maar ook om allerlei praktische pun ten. De leeftijdsverschillen binnen de groep van 30 tot 60) bleken geen bezwaar te zijn voor een open contact met elkaar. Een deel neemster die al twaalf jaar gele den was gescheiden zei daarover: "Of je nu jong bent of ouder, het proces dat je moet doormaken blijft hetzelfde". De vrouwen zijn eenmaal per maand bij elkaar gekomen. Zij zullen de gespreksgroep waar schijnlijk niet voortzetten, omdat zij het gevoel hebben dat ze het verder wel alleen afkunnen. oordeel, dat dit fout zou zijn", zegt Tielman. Samen met de Raad van Kerken gaat het Humanistisch Verbond praten met de FNV Wat Tielman betreft, zal de FNV worden ge vraagd. af te zien van algemene loonsverhogingen. Maar dan wel in het kader van een algemene inkomensmatiging. waarbij niet alleen de gemakkelijk te contro leren lagere inkomens worden aangepakt "De lasten van de toenemende werkloosheid zul len gelijkelijk over de mensen moeten worden verdeeld". Aartsbisschop Robert Runcie van Canterbury, eerste man van de Anglikaanse Kerk. vindt het steeds moeilijker zich uit te spre ken tegen de vrouw in het ambt. In een interview met het vrou wenblad "Realm", zegt Runcie: "Er zijn argumenten voor en tegen de wijding van vrouwen. Ik res pecteer ze. Maar ik vind dat het beste argument vóór de priester wijding van de vrouw dit is: wan neer het de taak van de priester is. God te vertegenwoordigen bij de mensen en de mensen bij God, dan is het moeilijk te verde digen dat alleen mannen dat kunnen doen, en dat nog wel in een tijdperk waarin de mannelij ke overheersing op alle levensge bieden niet meer functioneert". Runcie geeft er echter op dit ogen blik de voorkeur aan, dat de vrouwen ernaar streven een steeds grotere rol te spelen in de besluitvorming van de Angli kaanse Kerk. Hij erkent ook, dat de oecumenische contacten met de Rooms-Katholieke Kerk het voor de Anglikaanse kerk moei lijk maken verder te gaan op de weg die leidt tot toelating van de vrouw tot het priesterschap. Voorbede. De zending ran de Ge reformeerde Kerken in Neder land heeft de plaatselijke kerke raden opgeroepen tot persoonlijk gebed en ioorbede voor gevange nen in Argentinië. De voorbede zal gebeuren op zondag 12 april. De gereformeerde zending zegt van betrouwbare kant "ontstel lende berichten" te hebben gekre gen over "martelingen, vermis singen ontrechtmg van teel men sen in Argentinië In de oproep lol gebed wordt erop gewezen, dat in heel teel landen de menselijke waardigheid wordt geschonden Daarom vraagt de zending, de toestand m het Zuidamertkaanse land te zien als een voorbeeld voor de nood van gevangenen in heel de wereld. Vrijlating. De Nederlandse rooms-katholieke commissie "Justitia et Pax" (Gerechtigheid en Vrede) vraagt m een brief de Roemeense president Ceausescu om vrijlating van de priester Gheorghe Calciu. die in 1979 werd veroordeeld tot een gevan genisstraf van tien jaar. Calciu heeft al eerder lange tijd in de ge vangenis gezeten op beschuldi ging van "contacten met rechtse organisaties" In 1973 werd hij priester "uit dank baarheid voor zijn overleving in een van de strengste gevangenis sen voor politieke gevangenen in Roemenie" In 1978 protesteerde hij tegen de sloop van een kerk in Boekarest en in datzelfde jaar kwam hij openlijk op voor drie baptisten die waren gevangen gezet om hun verdediging van de mensenrechten De voorzitter van de Nederlandse commissie, mevrouw Marga Klompé. heeft om "humanitaire redenen" om de vrijlating van Calciu gevraagd. Zijn gezond heid is slecht. Een poos geleden ging hij in hongerstaking uit pro test tegen de omstandigheden in de gevangenis en om zijn aan vraag voor een nieuw proces kracht bij te zetten. Beroepingswerk. Hervormde Kerk: beroepen te Amersfoort H. M Boogert Almelo, te Exloér- mond kandidaat S. Bloemhof Groningen, te Giessen-Nieuw kerk 1' J Bot Hn-r.k-n. te Urk I Kok Zoetcrmeer; aangenomen naar Voorburg H. J. Voors Poor- tugaal. naar Leiden (maandag al gemeld in stadsnieuws) H. E. Sterringa Haastrecht. Gereformeerde Kerken: aangeno men naar Assen M. J. Vos Zut- phen. Gereformeerde Kerken Vrijge maakt: beroepen te Rijnsburg (voor zendingsdienst op Cura cao) kandidaat J. Glas Broek op Langedijk Baptistengemeenten: aangeno men naar Zutphen C. Molema Den Helder. loeiden. Het aantal leden van de doopsgezinde gemeente rn Leiden is vorig jaar gedaald van 353 tot 335 en van de remonstrantse ge- ■WWH PM 4/7 fr Ml Het aan tal "vrienden" van deze geza menlijke gemeente steeg van 58 tot 62. De vermogenspositie van beide gemeenten is "redelijk tot goed" te noemen, zo meldt het jaarverslag De financien geiden geen aanleiding tot "grote be zorgdheid. maar ook niet tof on- gemotivee.d optimisme" "Waak zaamheid. zeker tn deze tijd ran teruglopende conjunctuur, blijft geboden". Het dak van de Lokhorstkerk i*er- kêert in zeer zorglükt Mooi Mo numentenzorg heeft nu toestem ming gegeven de restauratie van de kerk voort te zetten. Bedevaart. Van 22 tot en met 26 mei wordt vanuit het rooms-ka- tholieke bisdom Rotterdam een bedevaart gehouden voor zieken, bejaarden en gehandicapten naar "Maria's genade-oord in de Belgische Ardennen. Banneux Notre Dame" De deelnemers vertrekken uit Leiden, Delft. Den Haag. het Westland en Rot terdam. Belangstellenden uit omliggende plaatsen kunnen zich hierbij aansluiten Wat Lei den betreft kan zuster Theodora. Haagweg 49. telefoon 071-310415, verdere inlichtingen geven SPORT LEIDEN (GPD) - Scheidsrechter Stikkelorum hield het vijf minu ten voor het einde van de Zilve ren Molen-wedstrijd Lugdunu- m-FC Amsterdam C (uitslag 0-1) voor gezien. De sfeer in het veld was dermate onvriendelijk, dat de arbiter het zekere voor het on zekere koos en vijf minuten te vroeg een einde aan het halve fi nale treffen maakte. Direct na de te vroege handeling ontstond er verwarring, omdat de 22 'acteurs' vermoedden, dat de 'man in het zwart' het duel gestaakt had. Niets bleek echter minder waar. Stikkelorum verklaarde na af loop "dat hij geen tijd had bijge- Ongelijk had de man eigenlijk niet. Zowel het toekomstteam van Amsterdam als Lugdunum bood het ongeveer 200-koppige pu bliek niet meer dan wat schop, trek en duw-werk, terwijl dat toch juist niet de bedoeling van het als vriendschappelijk te boek staande Zilveren Molen-toernooi is. Met alle respect voor het jaar lijks terugkerende LFC-evene- ment, maar de spelers moeten niet met een instelling het veld ingaan ten koste van alles de fi nale te willen bereiken. Amster dam C en Lugdunum wekten gisteravond op het LFC-terrein wel die indruk. Toegegeven, het bereiken van de eindstrijd is na tuurlijk aardig, maar of dit ten koste van die 200 voetballiefheb- De lieverdjes kwamen na een half uur op voorsprong door een tref fer van ex-Blauw Zwarter Rob Gillissen Daarvoor waren beide teams niet toegekomen aan ech te scoringskansen, hoewel Rob Crama één maal goed doorzette, maar zijn schot werd op het laat ste moment geblokkeerd In de 32ste minuut lekén de hoofd stadbewoners op 2-0 te komen: Orlando Patrick bereikte Gillis sen. die alleen voor goalie Wim Eradus op de paal knalde. Terwijl de mist in het tweede part steeds dikker werd. zette Lugdu num alles op alles. Op zoek naar de gelijkmaker gingen de Leidc- naars nogal eens over de schreef. Evenals FC Amsterdam trou wens. dat ten koste van alles de 1-0 voorsprong wilde vasthou den. Voor het publiek viel er der halve weinig te genieten. Behal ve dan van de uitblinkende Lug- dunummer Daan Kooymans. De linker vleugelverdediger ging weliswaar ook een aantal maal over de schreef, maar kwam daarbij ook nog aan voetballen toe. Naast de talloze intercepties schroomde Kooymans niet om. r er ruimte was. op avon tuur te gaan. De tot back omge schoolde middenvelder degrada- deerde zyn tegenstander regel matig tot figurant, of verstuurde ineens een pass-op maat. Een goede actie van Kooymans. uitstekend in de diepte gelan ceerd door André Pracht, lever de in de 70ste minuut een prima voorzet op voor invaller Peter Siera. die evenwel faalde Lug dunum drukte hierna fel aan. maar de gelijkmakende treffer bleef uit. Het laatste fluitsignaal van de arbiter kwam voor Lug dunum te vroeg. Het publiek maalde daar evenwel niet om. FRED SEGAAR Rivaal koudekerk het slachtoffer KOUDEKERK AAN DEN RIJN - Pal nadat Koudekerk-spits Arno Filippo diep in de tweede helft een unieke kans voorbij liet gaan om zijn ploeg naar een perspec tief biedende 2-1 voorsprong te schieten, sloeg ARC gisteravond in de aantrekkelijke derby tegen Koudekerk hard toe. In een tijds bestek van zeven minuten doel puntten de Alphenaren drie maal. Hoewel een van die treffers onterecht werd afgekeurd, keer de ARC met een kostbare 1-3 ze ge naar huis terug. Twee minuten na Filippo's falen - op luttele meters van het ARC- doel mikte de aanvalsleider in 'n volkomen vrije positie naast - scoorde Alphenaar Leen van Diggele aan de andere kant wel. Na een knap opgezette aanval, met Bert Stenvers en Jelle Kool stra aan de basis, belandde de bal perfect achter Koudekerk-goalie Teun Vergunst. Tot grote ont- TAFELTENNIS - Ook ht bestuur van de tafeltennisbond van de Verenigde Staten wenst dat Ne derland bij de dames blijft inge deeld in de hoogste categorie tij dens de wereldkampioenschap pen. AMSTERDAM (ANP) - FC Am sterdam heeft gisteravond op ei gen veld de inhaalwedstrijd te gen Telstar met 2-0 gewonnen. Bij de rust leidden de Amster dammers met 1-0 Karakteristiek: FC Amsterdam Telstar 2-0 (1-0), 28. Kamphucs 1-0, 81. Jansen 2-0. Scheids rechter: Bakker. Toeschouwers: 500. steltenis van Van Diggele en de ARC-aanhang keurde scheids rechter Gremmen uit Arkel het doelpunt wegens vermeend bui tenspel van Edwin Heespelink echter af. Een grotere miskleun kon de leidsman, die gisteravond overigens vaker mistastte, niet begaan, vyant vóór Heespelink stonden nog drie Koudekerk spelers vrijwel op de doellijn. Door die arbitrale blunder bleef het op dat moment - zeventien minuten voor tijd - daarom 1-1. Maar ARC nam revanche op de scheidsrechter. Vier minuten na z'n afgekeurde goal deponeerde uitgerekend Van Diggele de bal uit een hoekschop van Hugo Schlette opnieuw achter Ver- gunst. Om die treffer kon Grem men niet heen (1-2) en toen nog eens drie minuten naderhand ook Edwin Heespelink na voor bereidend werk van Stenvers en Van der Leijden het doel trof (1-3), kon de stemming in het Alphense kamp niet meer kapot. De wraak smaakte zoet. De verrassende ontknoping - lan ge tijd had het er naar uitgezien dat de wedstrijd in een remise zou eindigen - was voor Koude kerk nogal pijnlijk. Maar de for matie van trainer Keek kan de hand in eigen boezem steken, want op de beslissende momen ten reageerde men in de verdedi ging onsamenhangend en niet alert genoeg. ARC kreeg te veel vnjheid om de winst te forceren En dat, terwijl Koudekerk tot halverwege de tweede helft een goede controle op het duel had Maar toen de aanvalsdrang, hoe opportunistisch ook. afnam - na de wissel Huvgens/Wagenaar - Ji was de grip op de rivaal onmid dellijk zoek. In de eerste helft had die offensie ve instelling de beste kansen op geleverd. Cees Deemoed bracht Koudekerk na twintig minuten aan de leiding (1-0), nadat Brommers eerder door Van der Neut een halt toegeroepen was. Een tikje onverwacht kwam ARC zes minuten daarna op ge lijke hoogte, toen meester-aange- ver Bert Stenvers Jelle Koolstra in een riante positie vond. Kool stra passeerde doelman Ver- gunst beheerst: 1-1. Ook na de gelijkmaker bleef Koudekerk, veelal via centrumspits Filippo. op jacht naar meer doelpunten. Filippo werd vaak (te) zwaar be laagd door de Alphense verdedi gers en met name door z'n direc te bewaker Ruud van Es om het succes te kunnen afdwingen. Op slag van rust lukte het bijna mid dels een knap genomen vrije ^"trap. Invaller-doelman Sjaak van Oosten plukte het leer echter even fraai uit de kruising. Na de hervatting zette Koudekerk z'n tegenstander opnieuw onder druk. De Racing kwam in het eerste kwartier niet aan een se rieuze aanval toe. Langzamer hand kwam er evenwel toch meer schot in de Alphense front linie zeker na de wissel Van der Louw/De Vries - en toen de al eerder aangehaalde droom- kans door Filippo niet benut werd. ging Koudekerk nog finaal onderuit Dubbel pijnlijk, want de positie in de derde klasse is met een voorlaatste plaats toch al heel benard. ARC daarentegen weet zich nu in veilige haven WIM \£AN WANROOY KOUDEKERK - ARC 1-3. Cees Deemoed wit shirtis ARC-verdediger Jan van Leijden te vlug af. Doelman Sjaak van Oosten ziet hoe Koude kerk op voorsprong komt. LEEUWARDEN - De Nederland se short-trackheren wonnen gis teravond in Leeuwarden met klein verschil de interland tegen de Verenigde Staten Ger Boelsma. Charles Veldhoven. Arie Ravensbergen, Cees Boer en Menno Boelsma versloegen de Amerikanen met 38-36. De Nederlanders dankten de over winning aan de winst in het laat ste onderdeel de ploegachtervol ging met aflossing De dames stelden teleur: Ingnd Marcusse. Rini Nijdam, Paulien Heemskerk en Boukje Keulen verloren zwaar van de Ameri kaanse dames: 46-28. Alleen Boukje Keulen wist tot een n- toverwinning te komen. Nederlands record Bij de wereldkampioenschappen, afgelopen weekeinde in het DEN HAAG (ANP) - Het tweede gesprek tussen een delegatie van het bestuur van de judobond Ne derland (JBN) en een afvaardi- UVS-jeugd bijna veilig LEIDEN - Het regionale jcugd- team van UVS behaalde gister avond in een inhaal duel een 1-1 deling tegen VUC. Door dit re sultaat kunnen de pupillen van Aad Koren bijna niet meer de graderen. Nico Oosterlee zette zijn ploeg in de 20ste minuut op een i-0 voorprong. In het tweede part was er een enthousiaster VUC te zien, dat een kwartier r tijd alsnog op gelijke hoogte ging van de tien dissidente judo ka's heeft gisteravond op het bondsbureau in Den Haag tot een voorlopig akkoord geleid In het onderhoud werden openin gen gevonden, die voor een mo gelijke oplossing van het conflict kunnen zorgen De leidraad in het tweede gesprek was een alternatieve benadering door de bond van de topselectie. De bestuursafvaardiging onder leiding van voorzitter Henk van Oosten, bijgestaan door tech nisch adviseur Koos Henncveld en de spelersraad Robbert van der Geest. Rik Bakker en Henk Numan stelden een aantal pun ten op. die beide spelers met de achterban zullen bespreken. De punten ziin: 1. De spelersraad zal op korte ter mijn de gevoelige kwesties kn tisch doorpraten met technisch adviseur Koos Henneveld 2. De spelersraad zal met trainer Starbrook en adviseur Henne veld overleg plegen om tot een voorstl aan het bondsbestuur te komen inzake het trainingssche ma tot en met de WK. die in sep tember in Maastncht zal worden gehouden. 3. Na de WK zal de spelersraad met H«-nne\Old 001 VOOgpfcH ïrnin r.t n aan het bondsbestuur inzake een reglementering, waarin alle /.i ken betreffende de kernploeg worden vastgelegd 4. Van het tweee onderhoud zullen de notulen na goedkeuring van de deelnemers aan alle bondsbe- stuurleden en de 21 judoka's, die deel uitmaken van de kernploeg, worden toegezonden. Franse Meudon le Foret vestigde Boukje Keulen een nieuw Ne derlands record op de 1000 me ter. In de kwartfinale kwam zij tot een tijd van 1 51 31 Zij be haalde in deze nt waann ook de latere wereldkampioene Miyoshi Kato uitkwam een derde plaats Helaas niet voldoende om zich verder te kwalificeren. MARSEILLE (AFP) - Olympique Marseille, een voetbalclub met een roemrucht verleden, is gis teren door een handelsrecht bank in de Zuidfranse haven stad failliet verklaard. Olympi que, dat thans uitkomt in de tweede divisie van de Franse competitie, had al geruime tijd ernstige financiële moeilijkhe den. De club won negen maal de Fran se voetbalbeker en werd vijf maal nationaal kampioen. Ne gen jaar geleden was Olympi que goed voor de "dubbel" door het behalen van de titel en de beker. Volgens een woordvoerder van Olvmpique is het nog niet dui- deiijk of de club dir in MN werd opgericht zijn resterende wedstrijden voor de competitie van dit seizoen ook werkelijk zal spelen. kwa 11. n de damesvoetbalcompetitie kwamen gisteravond de teams van Hazerswoudse Girls 1 en 2 in een inhaalwedstrijd tegen elkaar in actie Het eerste elftal, dat koploper is in de tweede klasse (zaterdag), zegevierde met 2-0 De doelpunten kwamen op naam van Trudy Zaal en Barry Sloot weg. BODEGRAVEN De Bodegraafse vierde klasser Rohda"76 haalde gis teravond een punt tegen Schoonhoven En dat hadden er best twen- kunnen zyn als Arie Dorrepaal in de eerste helft niet in eigen doel had gekopt en Schoonhoven door Tonnie Oostrom niet in blessuretijd naast Rohda was gekomen. Dat gebeurde nu dus wel. waardoor de eindstand op 2-2 werd bepaald. Voor de Bodegraafse ploeg, die halverwege met 0-1 achterstand, scoor den Ad van Hanswqk en Jan Boele. WATERPOLO - Fred Kranstau- ber verruilt aan het slot van de waterpolocom petitie zyn club De Gouwe uit Waddinxveen voor de Alphense landskam pioen AZC VOETBAL - Het Nederlands UE FA-elftal is er gisteravond niet in geslaagd zich te plaatsen voor de eindronde In Lier eindigde het laatste voorrondeduel tegen Bel gie in een gelijkspel 0-0 VOETBAL - Het Nederlands zaal- voetbalelftal heeft gisteravond in Arnhem de interland tegen Bel gié met 31 gewonnen. Er waren 5000 toeschouwers in de uitver kochte Runhal.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 21