"AZ moet stapje terug maken" Henk Lubberding: "Ik voel me goed"... Feyenoord wil werkvergunning voor Jeliazkov Verdediger Richard van der Meer: Benfica wil Tol Kessler weigert hotel Winnaar '80 van Gent-Wevelgem Gebroken kuitbeen Schoenaker WOENSDAG 8 APRIL 1981 SPORT BELFORT (GPD) - De lange competitie, de inspanningen van de Europa Cup en de extra uurtjes in dienst van vertegenwoordigende elftallen, hebben AZ'67 in de spreek kamer van de dokter gebracht. De patiënt voelt zich moe, lichamelijk door de vele „Engelse weken" met duels in het weekend en op de woensdag, geestelijk door het uitblijven van de erkenning van de prestaties en het complex dat een fors aantal spelers heeft overgehouden aan een kortstondig verblijf in Oranje's keurkorps. De patiënt is ziek, komt niet meer tot de prestaties van voorheen. Het consult zegt niet of de kwest- baarheid lichamelijk dan wel geestelijk het diepst snijdt en dr Kessler zegt dat er helemaal niets aan de hand is. „Een nor maal verschijnsel, mijne heren". Leg Richard van der Meer op de onderzoektafel dan moet je con stateren dat AZ's heelmeester voor technische zaken gelijk heeft. De 20-jarige rechterverde- diger behoort tot het gezonde deel van de groep, maar hij heeft dan ook geen slechte ervaringen opgedaan met het Nederlands elftal en hij kan met zijn jonge lichaam, inspanningen van het loodzware seizoen nog wel aan. „Ik wil nog opkomen", zegt hij een etmaal voor de Europa Cup-wed strijd in de halve finale tegen So- chaux. „Ik wil buitenom komen zoals ik dat in de eerste helft van de competitie deed. Maar ik merk dat anderen het niet meer kunnen opbrengen om mijn plaats over te nemen. Bepaalde schakels hebben het momenteel erg zwaar en dat gaat ten koste van het collectief. Voor mij bete kent dat minder opkomen, so berder voetballen. Het is een stapje terug dat we momenteel moeten maken". De ketting loopt zwaarder bij Spel- bos, bij Jonker, bij Arntz, bij Pe ters, bij Metgod, net toevallig de mensen die bij het Nederlands elftal gewipt werden of tegen de Fransen in de opstelling kwa men door het afzeggen van Cruijff (Peters). Zij hebben de combinatie van lichamelijke en geestelijke kopzorgen moeilijk verwerkt. „Vind je dat gek", zegt Richard van der Meer. „De klap is bij die jongens hard aangeko men. Uit het niets in Oranje ge komen en met dezelfde gang er weer uitgeschopt. Reken maar dat je zelfvertrouwen een deuk krijgt. Een goed resultaat tegen Sochaux of zaterdagavond tegen Ajax kan ons uit de problemen helpen". De in Leiden geboren en in Roelo- farendsveen getogen voetballer kwam naast eigen kwaliteiten door laksheid van Ajax en de beenbreuk van Henk van Rijns- oever in het eerste succesvolle topteam van de Alkmaarders. Van der Meer was zestien jaar, speelde bij de vierdeklasser DOSR en kreeg het advies hoger te gaan voetballen omdat men hem een glansrijke toekomst als betaald voetballer voorspelde. Ajax had zijn voorkeur, maar het werd AZ. De positie van Van der Meer stond nooit meer ter discussie, ook niet toen voor Europees topschutter van weleer Kees Kist en Oosten rijks international Kurt Welzl een plaatsje gezocht moest wor den. Van der Meer handhaafde zich moeiteloos in een team dat van succes naar succes snelde en pas nu in de slopende eindfase voor problemen gesteld wordt. Zegt hij: „Het gaat minder soe peitjes, dat moeten we toegeven. We strijden op drie fronten, com petitie, beker. Europa Cup, dat hebben we zo gewild. We moeten doorbijten, we mogen niet weg gooien wat we opgebouwd heb ben. Dat houdt in dat we verstan diger moeten voetballen. In het begin van de competitie bleven we gaan, nu moeten we het juiste SOCHAUX (ANP) - Wanneer AZ'67 de finale van het toernooi om de UEFA-beker haalt, zal de thuiswedstrijd op 20 mei tegen Ipswich Town of FC Koln in Amsterdam worden gespeeld. De finale van de strijd om de Europacup 3 wordt in twee wedstrijden afgewerkt. "De UE FA", verklaarde Kessler, "ver plicht voor de finale een accom modatie met tenminste 20.00 plaatsen. Wij hebben er maar 15.000 in Alkmaar. Wij zullen dus moeten verhuizn en hebben gekozen voor het Olympisch Stadion". moment uitzoeken om toe te slaan. Toen namen we geen ge noegen met een 1-0, maakten er vijf. Nu sparen we onze krach ten, kijken uit voor blessures. Ik weet dat we daarmee het publiek niet naar het stadion lokken, maar ik denk dat het in deze fase- van de strijd niet anders kan" Richard van der Meer hoopt AZ's kritieke fase door te komen met in de achterzak de landstitel, de KNVB-beker en de Europacup, maar met iets minder is hij ook tevreden. Een toevoeging die niet van toepassing is op zijn contract. Bij AZ, waar wisselspe ler Jan Gaasbeek (ex-DOVO) f75.000 opstrijkt, loopt basisspe ler Van der Meer voor een mini maal bedrag te acteren. Een con tract gebaseerd op af en toe rui ken aan het A-team en verder op- MONTBELIARD (GPD) - AZ oefenmeester Georg Kessler heeft geweigerd met de AZ- ploeg zijn intrek te nemen in het buiten Belfort gelegen Mercure-hotel. Want, zo heeft Kessler Sochaux-manager Ren Hauss laten weten „In dat hotel hebben tot dusver alle ploegen gezeten die So- BELFORT(GPD) - Terwijl AZ- oefenmeester Georg Kessler te pas en te onpas te kennen geeft dat hij met de huidige formatie ook volgend sei zoen aan de competitie wil beginnen, wordt er aan alle kanten getrokken aan AZ- spelers wier contracten aan het eind van het seizoen af lopen. Zo heeft het Portugese Benfica zich bereid getoond de beurs wijd open te trekken voor de 22-jarige AZ-spitsspeler Pier Tol, voor wie AZ'67 begin dit jaar nog een bedrag van 550.000 gulden neertelde als achterstallig transferbedrag aan eerste-divisieclub Vo- lendam. De Volendamse spitsspeler in Alkmaarse dienst heeft inmiddels een eerste orinterend gesprek met de leiding van de Portu gese club gehad. Pier Tol is een van de veertien spelers waarmee de leiding van de lijstaanvoerder van de eredivisie om de tafel moet gaan zitten om over een verlenging van de con tracten te gaan praten. Vo rig seizoen was Pier Tol al in de markt bij de club uit Lis sabon. Toen echter gaf de Volendammer de voorkeur aan een nieuwe verbintenis van n jaar met AZ'67. Tol: „Uit kranten die scheids rechter Jan Keizer meenam naar het duel tussen Benfica en Fortuna Dusseldorf, be greep ik dat Benfica belang stelling toonde voor twee AZ-spelers: Kist en mij. Of er contacten zijn geweest met Kist, weet ik niet, ik heb in ieder geval een orinte rend gesprek gehad". Vooruitlopend op een mogelij ke transfer naar Lissabon heeft Pier Tol zijn vriendin gevraagd of ze bereid was mee te gaan naar Portugal, mocht de overgang zijn be slag krijgen. Want, zegt Tol: „Ik moet in ieder geval ie mand om me heen hebben, die ik ken. Ik spreek tenslot te geen enkel woord Portu gees". chaux als tegenstander heeft gehad in het Europa-Cup-III- toernooi. Boavista Porto. Ser- vette. Eintracht Frankfurt en Grasshoppers hebben het duel tegen Sochaux niet overleefd". Kessler is daarop met de ploeg uitgeweken naar het hotel Du Lion in het centrum van Bel fort. René Hauss: „Ik vind dit een beetje kinderachtig. Dat zou betekenen dat wy af zouden moeten zien van motel Hei- loo? Wij geloven niet in die sprookjes We komen ook nu wel in de finale, of we nu wel of niet in motel Heiloo ver blijven voor de return over twee weken", aldus de mana ger van de Fransen ,Ik voel me goed", aldus de win- niet zeggen dat ik zo maar even- naar van vorig jaar. „Toch wil dit tjes voor de tweede achtereen- AMSTERDAM (GPD) - Dick Schoenaker zal voorlopig niet beschikbaar zyn voor Ajax om dat hu afgelopen zondag tijdens de wedstrijd tegen FC Den Haag zyn kuitbeen heeft gebroken Schoenaker speelde de wedstrijd wel uit en trainde zelfs de vol gende dag nog „Ik had wel wat last van myn been en daarom was iker zondag ook liever uitge gaan. Maar dat kon niet omdat al twee spelers waren gewisseld. Toen ik de andere dag nog last had. werd me aangeraden om fo tos te laten maken Pas toen bleek dat ik het kuitbeen had ge broken", aldus Schoenaker Mo gelijk zal ook Edo Ophof enkele wedstrijden moeten missen Hy verrekte in dezelfde wedstrijd zyn kniebanden Middenvelder Soren Lorby blyfi ook in het nieuws Terwijl Baycm Munchen nog altyd geen contact heeft opgenomen met Ajax. heeft trainer Leo Beenhak kcr van Real Zarago/a gisteren telefonisch contact opgenomen met zyn oude club waarvan hy overigens weinig kreeg te horen Penningmeester Bartels „Als Real Zaragoza geïnteresseerd is in Lcrby dan wil ik met de voor zitter of de penningmeester pra ten cn niet met iemand die net bij zo n club in dienst is Wie denkt Beenhakker nou eigclijk wel dat hy is"» We hbbon toe h niets met hem te maken Lcrb\ is het zelf nog niet eens eens met Zaragoza. Laat Beenhakker dat huiswerk eerst maar maken" GENT (GPD) Sinds jaar en dag is hotel Holiday Inn te Gent de vaste pleisterplaats van sommige wielerploegen als ze op de Vlaamse wegen in actie moeten komen. De ploeg van Peter Post is één van die teams. Aan de vooravond van Gent-Wevelgem keek Henk Lubberding daar terug op de strijd die in de voorbije weken reeds geleverd is. Tevens en vooral had de ex-tweevoudig kampioen van Nederland het oog gericht op de toe komst, met name op de klassieker die vandaag over een afstand van 252 kilometer verreden wordt. volgende keer Gent-Wevelgem op myn naam ga schryven Win nen doe je niet op commando, al hoewel ik in deze wedstrijd altyd een rol van betekenis heb kun nen spelen". Henk Lubberding wil desondanks niet ontkennen dat hij zich enigs zins nerveus voelt w k niet?", zegt hy. „Het wordt hoog tyd dat ik weer eens in een klas sieker mee ben als de finale wordt uitgevochten. Lubberding - die sinds zyn huwe lijk woonachtig is in het Oostbra- bantse Schayk - denkt allereerst terug aan de zondag verreden Ronde van Vlaanderen. Hy werd daarin by een van de eerste grote valpartijen uitgeschakeld „Wat ik verder gezien en gehoord heb. is dat onze ploeg goed gerc den heeft. Maar tja, uitgerekend in de finale staat Jan Raas weer alleen. Ik blijf er niettemin by dat het een heel andere ontkno ping zou zyn geworden als Moser eveneens tot de kopgroep had behoord. Hy was er niet vanwege pech en mogelijk ook omdat hij minder sterk dan anders reed In normale omstandigheden was hy gegarandeerd achter elke ont snapping aangegaan. Moser weet dat hij geklopt is als hy dat niet doet. Hy heeft trouwens een tem perament dat hem ervan weer houdt om in de wirkn Iebl Ik denk dat we de komende da gen (Gent-Wevelgem vandaag en Parijs-Roubaix zondag - red nog het een en ander van hem gaan zfcn lubberding beseft niettemin dat het blazoen van de ploeg Peter Post zo snel mogelijk opgepoetst moet worden Vergeleken met vorig jaar rond deze tyd is het aantal overwinningen reeds zes minder Alleen Jan Raas heeft het peil van 1980 kunnen halen „Ik heb maandag nog eens inten sief getraind", aldus Lubber ding. "Niettemin geldt voor mij hetzelfde als voor de rest van dc ploeg. Het wordt tijd dat wc weer een grote koers winnen". TIFLIS (GPD) - Direct na terug komst int Tiflis zal Feyenoord bij de Stichting Arbeidszaken een werkvergunning aanvragen voor Andrei Jeliazkov. Van het advies van dal orgaan hangt af of de aanvoerder van Slafia So fia en het Bulgaarse nationale team volgend seizoen zijn op wachting mag maken bij de Kuipclub. die dan wil proberen hem minimaal twee maar liever nog drie jaar vast te houden. Er is Feyenoord veel aan gelegen de 28-jarige spelverdeler binnen te halen. Zoveeldat manager Ste- phan, die onlangs in principe rondkwam met de voetballer, diens club en diens bond, zich al hevig oefent in hel bedenken van argumenten waarmee hij de aanvraag kan ondersteunen. In dat licht bezien is het niet zo vreemd, dat Stephan nu pas op de proppen komt met namen van Europese topclubs die Jeliazkov eveneens zouden begeren. „Als hij niet bij ons mag komen, kan hij zo terecht bij Bayem Munchen, Benfica of HSV", zegt Stephan. „En dat zou jammer zijn, want hij is niet duur voor westerse begrippen. Zo'n argu ment telt niet mee, dat besef ik, want hij bezet een dure plaats vooreen ander. Maar je kunt ook zeggen, dat het arbeidsplaatsen kost als hij niet komt. Zonder hem komt er tóch minder geld binnen, waardoor er plekken zouden kunnen verdwijnen. Met hem halen we een publiekstrek ker in huis, want qua voetbalca paciteiten zit hij lussen Thijssen en Cruijff in. heb ik vanJezek ge hoord. Dat moet toch wat op gaan leveren En wat meer financiën kan Feye noord uiteraard goed gebruiken. Vooral nu het toch ver doorge voerde avontuur in de Europa- Cup-II-strijd maar weinig extra inkomsten heeft gebracht. ..Bij een gunstig resxdtaat hier in Ti flis kunnen we dit jaar net quitte spelenverwacht Stephan. ..Dat komt omdat we snel zijn uitge schakeld in de nationale beker strijd en dure reizen (naar Fin land, Denemarken, Bulgarije en nu de USSR) hebben moeten ma ken. Meer dan quitte spelen zit er dus niet in". Het is nog maar zeer de vraag of dat Feyenoord sportief gezien zal lukken in de Europese dubbel met Dinamo Tiflis, waarvan woens- Na een voorstelling van het Gorgisch ballet te hebben bijgewoond showt Richard Budding, tot groot vermaak van Hans Groenendijk (r), een pot sierlijk Russisch hoofddeksel. dag het eerste deel wordt afge werkt. Feyenoord heeft zich op het treffen voorbereid met het be kijken van video-opnamen van het duel Tbilisi-Spartak Moskou (3-1) en met een training in het fraaie stadion, waar maar liefst 4000 kijkers naar de oefeningen kwamen kijken. Voor het duel. geleid door de Zweed Frederiks- son, zal Jezek zijn elftal samen stellen uit de volgende twaalf spelers: Hiele, Wijnstekers, Not- ten, Nielsen. Troost, Brard, Sta- fleu. Van Deinsen, Budding. Ver meulen en Petursson. Van hen zal Nielsen vermoedelijk afvallen wegens een liesblessure. Richard van der Meer springt op tijdens een oefen partijtje met Welzl. Arntz, Peters (6) en Jonker Een goed resultaat kan ons uit de problemen helpen". treden in het C-team Van der Meer meldde zich niet bij het be stuur toen het even anders liep. „Zo ben ik niet opgevoed", meldt de jeugdige verdediger. „Mijn vader is ook met een klein zaakje begonnen, heeft nu een bedrijf opgebouwd Hij heeft me altijd voorgehouden eerst pres teren en dan eisen stellen. Hoor ik de bedragen die anderen van gen. dan zet ik dat van me af. doe je dat niet dan wordt je gek. Ik denk maar zo mijn tyd komt nog

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 19