Actie 27 MC-ers tegen politie Vragen in raad over dreigende gasafsluiting Na arrestatie van radio Arpad9 Roermond beste bij zwem - mend redden Kiiiefractuur en heupbreuk LEIDEN - Kniefractuur en heup breuk. Dat hield een 17-jarige jongen uit Wassenaar over aan een botsing op de Ommedijkse- weg, afgelopen vrijdag om streeks één uur. De jongen botste met zijn brom mer tegen een 18-jarige brom fietster uit Leiden, die in de an dere richting reed. Het meisje moest met een hersenschudding naar het AZL worden vervoerd. Volgens de politie reed het meisje iets teveel in het midden van de weg en de jongen te hard. Kerkeveiling LEIDEN - De kerkeveiling van de hervormde wijkgemeente Staal- wijk-Vredeskerk die in de Vre- deskerk werd gehouden, heeft 45.000 opgebracht. De op brengst komt grotendeels ten goede aan het algemene werk van de Leidse hervormde ge meente. LEIDEN - Zo'n vijftig 27 MC-ers, bijna allen afkom stig uit Leiden Noord, zijn zaterdagavond achter het stuur gestapt en naar het hoofdbureau van de Leid se politie aan de Zonne veldstraat getrokken. De zendamateurs wilden uit- ting geven aan hun onge rustheid over het politie beleid ten aanzien van de 27 MC-ers. Aanleiding voor deze spontane ac tie was de arrestatie van de 24- jarige W.K. in zijn woning aan de Willem de Zwijgerlaan in de nacht van vrijdag op zaterdag. Volgens een woordvoerder van de Leidse politie is K. aangehou den op last van de officier van justitie omdat hij met behulp van zijn 'bakkie' een politie-ambte- naar had bedreigd. De zender van K., die in de ether komt onder de naam 'Arpad', werd ongeveer anderhalve week geleden door de politie in beslag genomen. Maar kort daarna ver scheen de 'Arpad' weer in de ether. Leden van de Dienstverle nende Organisatie Leiden (DVOL), een club van zendama teurs die vorig jaar in het nieuws kwam door het organiseren van een grootscheepse speuractie naar een zoekgeraakte peuter, za melden onderling geld in om me delid W.K. van nieuwe zendapa- ratuur te voorzien. Eenmaal in het bezit van nieuwe apparatuur zou de 'Arpad' on middellijk tekeer zijn gegaan te Priester Plaat (77) overleden LEIDEN - Na een arbeidzaam priesterleven van 52 jaar is zater dag op 77-jarige leeftijd de Leid se priester D B.F. Plaat overle den. Ook na zijn emeritaat heeft hij zich ingezet voor de katholie ke gemeenschap in Leiden. Ou deren zowel jongeren konden bij hem terecht. Hij heeft de laatste tien jaar werk verzet voor de St. Lodewijk-kerk aan het Steen- schuur en was geestelijk begelei der van het bejaardenhuis "Rijn en Vliet" Ds. Sterringa naar Leiden LEIDEN - Ds. H E. Sterringa, hervormd predikant in Haa strecht. heeft het beroep dat de Leidse hervormde gemeente op hem had uitgebracht aangeno men. Hij zal zowel in de Boshui- zerwijk (Zuidwest) gaan werken, als tweede man naast dr Jonge neel. als voor de Vereniging van Vrijzinnige Hervormden Leiden- Oegstgcest. als opvolger van ds. Wagenvoorde Ds Sterringa is 59 jaar Achtereen volgens heeft hij gewerkt in Ak- krum, Drempt. 's Gravcnzandc (Evangelische Unie), Tiel, Mars- sum en Klooster ter Apel. Hij kwam in 1976 in. In Merenwijk-flat Papiermolen LEIDEN - In de gemeenteraads vergadering van vanavond zul len onder wie raadsleden, enige Van Oosten (PPR), Elzenga (VVD), Blijie (CDA) en Brands (CPN) vragen gaan stellen over de dreigende gasafsluiting van 79 gezinnen in de Papiermolen- flat in de Merenwijk. Zoals afgelopen zaterdag in deze krant stond is het Energiebedrijf Rijnland van plan om dinsdag tot deze afsluiting over te gaan. Aanleiding hiertoe is de schuld die de Vereniging van Eigenaren heeft bij het gemeentelijk ener giebedrijf. Een schuld van ruim een halve ton. In de Vereniging van Eigenaren heeft, behalve 32 particuliere ei genaren. het Centraal Financie- nngsinstiluut uit Den Haag zit ting Dit instituut, dat 47 apparte menten verhuurt, balanceert al jaren op de rand van een failisse- ment en heeft daardoor geen geld om de service-kosten te be talen Hierdoor is de forse schuld van de Vereniging van Eigena ren bij het energiebedrijf ont staan. Vertegenwoordigers van het actie comité 'Gasprijsverhoging nee' uit Leiden Noord hebben dit weekeinde contact gezocht met bewoners van de Papiermolen- flat. Dit contact leidde gister avond tot een gezamenlijke ver gadering van huurders, verte genwoordigers van het actieco mité. de Vereniging van Eigena ren en de vier gemeenteraadsle den Van Oosten. Elzenga, Blijie en Brands. De verschillende partijen besloten om gezamenlijke pogingen in het werk te stellen Rijnland te bewe gen de dreigende gasafsluiting uit te stellen Zij willen een ovcr- legtermijn waarbinnen gewerkt kan worden aan "een structurele oplossing van de problemen". De vier raadsleden zullen van avond hoogstwaarschijnlijk pro beren om de raad een uitspraak te laten doen op grond waarvan de gemeente Leiden haar in vloed zal aanwenden om het energiebedrijf om andere ge dachten te brengen. De gemeen te Leiden heeft namelijk een zeer belangrijke stem in de Raad van beheer van het energiebedrijf. Woordvoerder Brentjcs van de huurders: "Er gloort weer enige hoop. De eensgezindheid die vanavond tijdens de vergadering naar voren kwam was in elk ge val verheugend om te aanschou- gen de Leidse politie. "Als ik de gene te pakken krijg die me uit de lucht heeft gehaald dan schiet ik 'm overhoop". Woorden van dergelijke strekking zou K. op de 27 MC-band hebben geuit De Leidse politie legde de bedrei gingen van de 'Arpad' op de band vast en speelde ze door naar de officier van justitie in Den Haag. Deze gaf de Leidse politie opdracht om K. in te reke nen en voor een gerechtelijk on derzoek over te brengen naar een gevangenis in de regio. Bonaventura naar EK basketbal LEIDEN Basketballers en balsters van de Bonaventura scholengemeenschap zijn gistermiddag afgereisd naar Brugge om deel te nemen aan het Europees kampioen schap voor schoolplocgen tot en met zestien jaar. Zowel de jongens als de meis jes van het Bona, inmiddels een begrip in het Nederland se basketbalwereldje, wer den eerder dit jaar school kampioen van Nederland op toernooien in Boxtel (meis jes) en Amstelveen (jongens). Op de foto de Bonaventura- leerlingen en hun begeleiders in de hal van het Leidse sta tion vlak voor het vertrek naar België. Het toernooi in Brugge duurt tot vrijdag. Vrijdagnacht werd K. van zijn bed gelicht. Familieleden vertelden dat het er bij de arrestatie nogal hardhandig aan toe ging. Vol gens 'Stiefbeen', de 'skipnaam' van de schoonvader van K., wa ren zeker 15 agenten met honden bij de arrestatie betrokken. "Ze trapten eerst de deur in en daar na werd m'n schoonzoon met veel geweld in de handboeien ge slagen. Die agenten gingen als beesten tekeer. Zelfs tegen m'n dochter", aldus 'Stiefbeen'. Krappe ruimte Volgens de 'Zwarte Raaf en de 'Nachtvlinder', initiatiefnemers voor de actie van zaterdagavond, is de krappe ruimte op de 27 MC- band de oorzaak van "alle ellen de". "Er zijn in Leiden ongeveer 1600 mensen die met een goedge keurde bak werken. Maar bijna iedereen zet er een versterker achter omdat je anders met die 22 kanaaltjes niet aan de bak komt.'Af en toe wordt er door de politie zomaar iemand uitgepakt. Bijvoorbeeld de 'Arpad'. Je hoeft zo'n jongen toch niet in elkaar te slaan en te arresteren omdat hij achter z'n 'mice' gaat zitten schelden? Wanneer hij roept dat hij een agent overhoop gaat schieten wil dat toch niet zeggen dat hij het ook werkelijk zal doen? We zitten allemaal wel eens tegen elkaar te vloeken door de ether. Maar al die span ningen komen doordat wc veel te weinig kanaaltjes hebben". Nadat een woordvoerder van de Leidse pplitie de verontruste 27 MC-ers zaterdagavond duidelijk had gemaakt dat de arrestatie van de 'Arpad' een op zichzelf staande zaak betrot was daarmee voor de meesten de kous af. "Wij dachten dat het om een actie ging gericht tegen de 27 MC-ers. Maar dat is gelukkig niet het ge val", zo redeneerden zij. K zal overigens binnenkort voor de officier van justitie worden geleid. De Leidse zendamateurs voeren overleg tijdens de actie voor het politiebureau. LEIDEN - In zwembad De Zijl is gisteren het Nederlands kam pioenschap zwemmend redden voor senioren (ouder dan vijftien jaar) gehouden. Na een spannen de strijd, waaraan door dertig reddingsbrigades werd deelge nomen, stapte de brigade uit Roermond als winnaar uit het bad. De kampioenschappen werden georganiseerd door de Leidse Reddingsbrigade (LRBi. Deze brigade stak hiermee de collega's uit Eindhoven de helpende hand toe. De Brabanders waren name lijk door de Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelin gen aangewezen om de nationale kampioenschappen te organise ren. Maar vorig jaar december ging voor de tweede maal het Ir. Ottenbad in vlammen op. Van daar dat de Eindhovensc red dingsbrigade van de organisatie moest afzien. De Eeidse Reddingsbrigade be leefde gisteren een voorproefje van het festijn dat over twee jaar in Leiden zal worden gehouden. Dan viert de brigade namelijk het 65-jang bestaan. Onderdeel daarvan vormt de organisatie van het Nederlands kampioen schap zwemmend redden. De wedstrijden van gisteren verlie pen zonder noemenswaardige in cidenten zodat de LRB in 1983 het draaiboek van de kampioen schappen van dit jaar weer voor de dag kan halen. Uitslagen Damesploegen 1 Roermond. 2 Emmen. 3 Kerkdnel. Aan de kampioenschappen deden buiten mededingen ook nog twee Duitse ploegen mee Fascisme Hiermee willen wij reageren op de brief van Tan Toean Hok. die af gelopen woensdag in de krant stond. Hij pleit hierin, net als Jit Peters voor "vrije meningsuiting voor fascistische groeperingen". Volgens Hok moet je "fascisten de kans geven hun ideeën in het openbaar, liefst b:j daglicht, te kunnen uiten. Op deze manier zijn fascisten herkenbaar en zo kun je ze voor de rechter slepen en zo hun ideeën effectief bestrij den". Deze theorie is al eens eerder ge bruikt, namelijk in de jaren der tig: toen gaf men ook op deze wijze de N.S.D.A.P. en hier in Nederland de N.S.B. de kans om openlijk hun smerige, fascisti sche leugens te verkondigen. LEZERS SCHRUVEN Juist hierdoor kregen de fascis ten hun grootste steun. Want. zo als Goebbels zei: "Het geeft niet wat ze over je schrijven, als ze maar over je schrijven... Ieder (óók Tan Toean Hok) weet toch wat de gevolgen en ver schrikkingen hiervan zijn ge weest en voor velen nog dage lijks zijn. Volgens ons ligt hierin het bewijs: de fascisten hebben toen de kans gekregen en geno men dankzij de "democratische tolerantie". Laten we ons nuch ter verstand gebruiken en van de geschiedenis leren, want heden ten dage gebruiken de fascisten nog steeds de leus: "Wij zullen de democratie gebruiken om haar te vernietigen". Wij zijn van me ning dat fascisten nooit en te nimmer de kans moeten krijgen op welke manier dan ook (en daar hoef je geen doctorandus voor te zijn). Frans Frankhuizen. Marga Wijker, Evert van Ooijen p/a Koppenhinksteeg 2 Leiden Adler Naar aanleiding van de zaak-Adler het volgende: de kranten staan vol, demonstraties worden ge houden, bonden zijn aanwezig, vliegtuig met tekst over Leiden en noem maar op. Nu is mijn vraag: wat is het verschil tussen nu en 1975? Toen werden er der- Informatie-avond ln het "Wachtgi'bouw" van de voormalige Morspoortkazer- ne zijn vanavond om acht uur de (toekomstige) bewo ners van een gedeelte van Transvaal (IA) door de ge meente uitgenodigd om te praten over wensen die zij hebben ten aanzien ion de in deling van hun straten. De gemeente gaat in de Lopsen- straat tussen Morsueg en Joubertstraat: Paul Kruger- straat tussen Morsweg en Jan C. Smulsstraat; Joubert straat; CronjéstraatPresi dent SteinstraatWolmarans- straaf de riolering vernieu wen. Zij vinden dit een goede gelegenheid om ook iets aan de indeling van de straat te doen als dat nodig is. Simon Vestdijk Het Nederlands Klassiek Ver bond. afdeling Leiden houdt vanavond een lezing over Si mon Vestdijk en de klassieke oudheid. Spreker zal zijn Dr R Th. van der Paardt, welen- schappelijk hoofdmedewer ker Latijn aan de Rijksuni versiteit te Leiden. De lezing concentreert zich op de ro mans. De held van Trmesa cu De nadagen Van Pilatus en hun historische achtergron den Aanvang 20 15 uur. collegezaal 5 aan het Rapenburg 6. Zomerkled ingbeurs De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen en de Unie van Vrijwilligers organise ren op dinsdag 7 april en woensdag 8 april een zo- merkledingbeurs ln het pand van het voormalige Marine- complex. Noordemde 2a kan men op 7 april de kleding ron 10 tgt 16 uur inleveren igoede dames-teener-kinderkleding Niet vuil, kapot of ouder- De avondverkoop vindt plaats op 7 april van 19 00 tot 21 00 uur (volgnummers vanaf 18.30 uur) Woensdag 8 april start de verkoop om 10.00 uur tot 13 30 uur Introductie LWH De mtroductiegroep van de Leidse Werkgroep Homose- xualiteit (LWHi organiseert dinsdag 7 april een intro- ductieaiond roor mensen die graag willen kennis maken nirt l.WH De avond if be doeld roor mensen met rra pen. problemen of gewoon in teresse in alles wat met homo- M1 Iiu/tfrtf fe maken heeft De avond begint om acht uur in het pand patl de LWH aan de Caeciliastraat 18 Natuurhistorie De Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereni ging. afdeling Leiden houdt dinsdag 7 april een avond ouer "Het stroomdalland- schap Drentsche A". Met het stroomdallandschap Drent sche A probeert men een mi lieu te behouden dat karakte ristiek is voor vele Drentse beekdalen die er zijn geweest. Spreker Dr A P Grooljans zal cooral de ecologie van dit natuurreservaat behandelen. tien medewerkers als een hond de straat opgeschopt. Toevallig was ik één van die medewerkers Menigeen krijgt bij zijn baas een attentie na 20 jaar trouwe dienst, maar ik werd ontslagen Er waren geen bloemen, demon straties. vliegtuigen, krantekop pen enz. Wel iemand van de bond. maar die kon er ook niets aan doen. Nu begrijp ik nog steeds niet waarom de hele stad op zijn kop staat en toen niet. Na tuurlijk is een sluiting erg triest, maar dat was voor ons hetzelfde. Ik heb foto's en namen gezien (in de krant) van mensen die zich ij verig bezig houden met behoud Adler Toevallig zijn dat toch weer de mensen die de betere ba nen hadden en hebben. Zeker is vergelijking met de mensen in de produktieudelifigen Over Adler is een boek te schrij ven, alleen wordt het geen best seller. Vele oud-medewerkers zullend dit beamen. Ik hoop dat de Adler openblijft, maar ik be twijfel het ten zeerste J van der Steen Boshof 29 Leiden Polstasje levert bewijs LEIDEN De Leidse politie heeft in de nacht van vrijdag op zater dag de 29-jarige H.V. uit Den Haag aangehouden voor een in braak die hij een week eerder had gepleegd in de Brahmslaan (Zuid-W- Het slachtoffer van die inbraak zag omstreeks eén uur dat er iemand in de Apollolaan een huis pro beerde binnen te komen. Al ren nend zette hij de achtervolging in Zijn vrouw belde inmiddels de politie V. werd even later aangehouden en meegenomen naar het bureau Aanvankelijk zag het er naar uit dat de politie niet kon bewijzen dat hij in de Apollolaan bezig was geweest met een inbraak Maar toen de politie zijn polstasje doorkeek werd wel het bewijs geleverd voor zijn vorige in braak de pas en cheques van het l.i< htnfl't i kv. amen tevuur schijn. Twee deelneemsters houden het hoofd boven water bij de kampioenschappen in üe Zijl.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 3