Kabelproef in Wassenaar Le/cfee agenda Nijinsky zonder enig niveau Vanaf maandag ontvangst commerciële Engelse zender ITV Broeder Arie Verbiest "uitgespoten" Nederlands Fabrikaat een lawaaierige brij .sttsprR yuj I.14U mm. LEIDEN Het is natuurlijk volstrekt onredelijk de spe lers en speelsters van de in Amsterdam gevestigde thea tergroep Nijinsky verant woordelijk te stellen voor het verbaal débècle van 'Broertje en Zusje'. Dit verwijt geldt dan ook exclusief Bart Kiene, die gisteravond tussen het publiek van het LAK-theater hoorbaar om z'n eigen dra matische vondsten zat te la chen. De twee belangrijkste rollen (Johannes en Gerda), gespeeld door resp. Arend Buldzr en Didulne van Delft, bleken ook het best bezet. Voor wat betreft de onder steunende bijrollen komen we helaas niet verder dan Aartje Duyvené de Wit (Ru- dolf van de Plantsoenen dienst). Als ik naar de inmid dels toch al aardig bejaarde actrice Ank van' der Moer kijk als de 'Amsterdamse Stedemaagd' en het schorre gefluister aanhoor, waartoe het klimmen der jaren haar nog in staat stelt, wordt het me koud om 't hart. Natuur lijk, Kiene zal het als een bij zonder grote eer ervaren heb ben, dat Ank van der Moer (in haar gloriedagen een uitne mend, uiterst begaafd actri ce) bereid bleek zijn toch wel zeer kromme gedachtenspin- sels in toneeltekst om te zet ten. Toegegeven, nu is Nijinsky niet onmiddellijk het minst geta lenteerde gezelschap, waar je als aan het applaus verslaaf de actrice bij terecht kunt ko men. Er bestaat natuurlijk ook nog zoiets als 'Waste of Time', en het 'Zuidelijk To neel Globe'. Maar met 'Broer tje en Zusje' bewijst Bart Kie ne de theatergroep geen dienst; Ank van der Moer Bart Kiene niet en de theater groep zelf het publiek niet. Of zoals een meisje uit het pu bliek het formuleerde: 'Het deed me eigenlijk niets; ik werd er warm noch koud van'. En dat is geloof ik het meest inhoudelijke verwijt, dat je Kiene/Broertje en Zus je kunt maken. De achterlig gende gedachte is uitste kend; er zijn zelfs wat lijnen uitgezet naar klassieke the ma's, maar nergens tijdens de zonder pauze vrijwel ander half uur durende voorstelling tilt Kiene, die bovendien z'n eigen stuk nog heeft geregis seerd, het geheel naar niveau. Jammer, want het gegeven is er veelbelovend genoeg voor. BERT KOEKEBAKKER LEIDEN - Het is een nobel streven van theatergroep Splien om te willen aantonen dat de klassieken uit onze li teratuurgeschiedenis ook in onze tijd nog iets te zeggen hebben. Maar als je het oor spronkelijke gegeven zo ge weld moet aandoen als gister avond in de Leidse schouw burg met Karei en Elegast ge beurde, kun je er maar beter van afzien. Splien plaatste het verhaal van Keizer Karei de Grote, die uit stelen gaat en dan de door hem verbannen ribder Ele gast ontmoet in de moderne tijd. Karei is een gevoelloze, bikkelharde ondernemer ge worden. Elegast vindt zijn hedendaagse evenbeeld in een door Karei ten onrechte ontslagen arbeider, die zich nu met kleine vergrijpen tracht staande te houden op de onderste sporten van de maatschappelijke ladder. Splien: bezwaarvolle reis door de tijd De belangrijkste afwijking van het oorspronkelijke gegeven is dat de hedendaagse Karei zijn Elegast niet als dank voor het voorkomen van een aanslag op zijn leven in ere herstelt. De werkloze Elegast behoedt Karei voor een zake lijk debacle. Een baantje kan er voor hem echter niet af, di recteur Karei is hem snel weer vergeten. Splien heeft blijkbaar een ne gatief wereldbeeld. Ondank is 's werelds loon, dat schijnt de les te zijn die de groep ons wil leren. De oude Karei was een man van eer, die ridder lijk gedrag naar waarde wist te belonen. De huidige Karei is een kapitalist met ver steend gemoed, zelfs de opof fering van Elegast vermag zijn hart niet te ontdooien. Los gezien van het feit dat, vol gens mij, mensen door de tij den heen altijd even goed en even slecht zijn geweest, kle ven er nog andere bezwaren aan de reis door de tijd van Karei en Elegast. De simpele karaktertekening van beide hoofdpersonen past wel in een verzenserie uit de midde leeuwen. Als die figuren naar een moderne situatie worden verplaatst en de tegenstellin gen ontaarden in die tussen materialistische, kortzichtige zakenlieden en de idealisti sche, het wel bekijkende jeugd, wordt het karikatu raal. Ook als poging tot maat schappijkritiek schiet het stuk zodoende tekort. ARIEJAN KORTEWEG luchtdruk is. Maar hierbij kan zich ook weer een ander pro bleem voordoen. Zijn de omstan digheden ideaal, dan komt de Engelse zender op hetzelfde ka naal als België en Duitsland ook beter door. Die beïnvloedt dan op zijn beurt weer beide laatste zenders nadelig. Door de grotere afstand die moet worden overbrugd schijnt de ontvangst van de Franse zenders nog moeilijker te realiseren dan die van de Engelse. De kwaliteit van de Engelse laat vaak te wen sen over omdat de Noordzee moet worden overbrugd. Techni ci zijn echter permanent bezig met het zoeken naar verbeterin gen. Voor de regio Leiden, waar men aangesloten is op de ontvangst- mast in Oegstgeest zit een uit breiding met bijvoorbeeld En gelse zenders er nog niet in. Om een goed signaal te ontvangen is namelijk een antenne nodig zo als die in Rijswijk, waar Wasse naar op zit. Op de Rijswijkse an tenne zit nog eens een zogenaam de parabool van dertien meter groot om de ontvangst van ver der afgelegen zenders (zoals de Engelse) mogelijk te maken. Een dergelijke parabool kan nooit op de mast in Oegstgeest worden gezet. Deze zou bij de minste ge ringste windstoot door het ge wicht omvallen. Bovendien heeft de Casema, in Oegstgeest als me degebruiker slechts een klein deel van de antenne ter beschik king. De rest van de mast is nog in gebruik bij defensie. Technisch gezien bestaan er wel nog andere oplossingen dergelijke ontvangst ook Leidse regio mogelijk te maken (simpel gezegd door bijvoor beeld het plaatsen van een soort steunzenders) zodat Leiden en omstreken het signaal ook van uit Rijswijk zou krijgen. CHARLES LENNARTZ WASSENAAR - De Wassenaarders die zijn aangesloten op de kabel-televisie kunnen vanaf maandag de Engelse commerciële zender ITV ontvangen, naast het huidige pakket van twee Nederlandse, drie Duitse en één Belgi sche zender. Het gaat hierbij om een proef die zo'n zes weken zal duren. Na deze periode worden de reac ties van de kijkers in Wassenaar gepeild. Mocht blijken dat dit ex periment geslaagd is en dat dus een grote meerderheid een uit breiding van het zenderpakket wil dan kunnen er op korte ter mijn in Wassenaar een aantal zenders bij komen. Gedacht wordt daarbij aan eenzelf de ontvangstuitbreiding als mo menteel al in Den Haag heeft plaatsgevonden met in totaal drie Engelse en twee Belgische zenders erbij. Den Haag en Was senaar ontvangen hun program ma's beiden via de mast in Rijs- wijk De Casema, dochtermaatschappij van de PTT en exploitant van de kabeltelevisie in Den Haag en Wasssenaar en ook in de regio Leiden, heeft voor deze proefpe riode eigenlijk met opzet voor de Engelse commerciële zender ge kozen, in plaats van voor de niet- commcrciële BBC. De ont vangstmogelijkheden en daar aan verbonden kwaliteit van bei den zijn nagenoeg gelijk, maar bij ITV kunnen de kijkers gelijk wennen aan een afwijkend soort programma waarin de commer cie een niet te verwaarlozen rol speelt. Mochten de kijkers trouwens later, de ITV afwijzen en hun voorkeur aan de BBC geven, dan is het technisch mogelijk om aan hun verlangens tegemoet te komen door ITV uit te schakelen, zij het "met enig kunst en vliegwerk", zo laat Casema weten. Wassenaar ontvangt dan wel via dezelfde mast als Den Haag, maar is voor wat de programmakeuze betreft uiteindelijk vrijwel onafhanke lijk. Burgemeester en wethouders van Wassenaar hebben al in een eer der stadium laten weten niet af wijzend te staan tegenover een zenderuitbreiding, maar men wilde toch eerst de mening van de kijkers peilen. Een mogelijk gevoelig punt bij de uitbreiding zou de kostenstijging kunnen zijn. Volgens Casema hoeft dit, zeker niet het geval te zijn, im mers "zes zenders erbij kost slechts 1,20 méér per maand dan nu." Momenteel betalen de aan geslotenen in Wassenaar 13,50 gulden per maand. Het nieuwe tarief, met een verdubbeling van het aantal zenders van zes naar twaalf zou 14,70 worden, zo bere kent Casema. In totaal krijgt men, wanneer dit al les doorgaat dan de beschikking over twee Nederlandse, drie Duitse, drie Belgische en drie Engelse zenders. De twaalfde zender wordt een informatieka naal, dat ook nu al in Den Haag in het aanbod is opgenomen. Via dit info-kanaal kan men inlich tingen over bijvoorbeeld storin gen krijgen en er kunnen in een later stadium proeven voor loka le omroep op worden gedaan. Ook bestaat de mogelijkheid om een dergelijke zender in de toe komst bij bijvoorbeeld rampen te gebruiken als informatiepunt. De Casema wijst er duidelijk op dat het in Wassenaar om een proef gaat en dat er geen garan ties kunnen worden gedaan ten aanzien van de beeldkwaliteit en de continuiteit van de ITV-uit- zendingen. Dit komt omdat het kanaal geen definitieve vormen heeft aangenomen. Bij de exploitatiemaatschappij gaat men ervan uit dat nu nog zo'n 60 procent van de ontvangst van bijvoorbeeld de ITV zuiver zal zijn. Dit percentage lijkt laag, maar volgens de heer De Goede, hoofd Nctbeheer van Casema, wijst de ervaring uit dat de be volking de verdere vrij slechte ontvangst niet zo storend vindt, omdat men daarnaast toch een keuze heeft uit een veel uitge breider programmapakket. De kwaliteit van de buitenlandse zenders is door de grote afstand tussen deze zenders en de ont vangststations vaak niet opti maal. Over het algemeen kan worden gesteld dat de ontvangst van buitenlandse zenders goed is wanneer de opbouw van de luchtlagen gelijkmatig is en/of en gebied van hoge Het echtpaar Verbiest voor de autospuit die hen even later naar huis zou brengen. LEIDEN - Na twaalf jaar dienst te hebben gedaan als broeder op de ambulance, is verpleger Arie Verbiest gisteren de dienst "uitgespoten". Na een afscheidsreceptieVerbiest gaat op 55-jarige leeftijd met functioneel leeftijdsontslag, stond voor hem bij verrassing de autospuit klaar. Dit voertuig verzorgde voor Verbiest de thuisreis na zijn laatste werkdag. Arie Verbiest is nog een van de weinigen die met de autospuit heeft gewerkt, ftqewel de ambulancedienst en de brandweer de laatste jaren wat meer eigen levens zijn gaan leiden, is Verbiest nog steeds een bekend figuur in brandweerregionen. Vandaar de verrassing die brandweermannen hem gisteren bezorgden. de LEIDEN - De kleine schare be zoekers die de weg had gevon den naar de Leidse Stadsgehoor zaal kon gisteravond kennis ma ken met vier Nederlandstalige groepen. Onder de noemer "Nederlands Fa brikaat" traden de groepen kort na elkaar op. Dit bood de toe schouwers een goede vergelij kingsmogelijkheid. "Pop-in-je- moers-taal" kan op vele wijzen vertolkt worden. Maar: vrijwel de hele avond kon al leen met de grootste moeite en kele flarden van testen worden verstaan. Jammer is dat, vooral wanneer het niet aan de muzi kanten zelf te wijten is. Tegen woordig is vrijwel iedere artiest sterk afhankelijk geworden van de techniek. Door het regelrech te prutswerk achter het mengpa neel, mondde de meeste muziek uit in een grote brij van geluid waar moeilijk wat "moerstaal" uit te herkennen viel. Om die re den alleen al is de opzet, zoals de organisatoren deze hadden be doeld voor een Nederlands Fa brikaat-image, niet geslaagd te Stadsgehoorzaal. Zanger Frankyboy van de Jan an de Grond Groep deinst terug herrie in de OEGSTGEEST - In het dienstverleningscentrum in Oegstgeest werd gis terochtend onder grote belangstelling een lentemodeshow georganiseerd voor plaatselijke bejaarden en hun familieleden en kennissen. De orga nisatie van dit gebeuren was in handen van de stichting welzijn oude ren Oegstgeest. De geshowde kleren, voor het grootste deel gericht op het oudere publiek,/konden gistermiddag, na afloop van de modeshow, ook in het dienstverleningscentrum worden gekocht. Innersleeve houdt zich goed LEIDEN - Dat men zich in het Leidse Vrije tijds-Centrum (LVC) drukker maakt om de be hoeften van bezoekers die graag "een stickie" roken dan om de gehoororganen van diezelfde be zoekers mag blijken uit het spe ciaal aanstellen van een huishasj- dcaler enerzijds en het volume waarmee de er optredende bands hun muzikale repertoire de zaal in mogen inslingeren anderzijds. Maar goed, gisteravond stond In nersleeve op het podium, een nieuwe gelegenheids(?) formatie rond stergitarist Danny Ladema- cher. Dit optreden was om drie redenen interessant te noemen. Allereerst moesten Lademacher en de zijnen de muzikale presta ties van de dcbuutelpee 'zien waar te maken. Voorts ging het hier om het eerste live-concert van Innersleeve en als derde re den geldt dat toetsenman Ro- bert-Jan Stips, die zojuist zijn Transister-avontuur zag stran den op geldgebrek, voor het eerst met Lademacher op een en hetzelfde podium te zien waren. Gesteld mag worden aai inners leeve zich gisteravond goed hield. In elk geval beter dan de oren van ondergetekende die on danks de enorme geluidsmuur die op hem afkwam zich toch uit stekend heeft geamuseerd. In nersleeve maakt vrij robuuste rock-muziek die van de nodige subtiliteit wordt voorzien door Neerlands Hoop op de toetsen, Robert-Jan Stips. Lademacher zelf kan uitstekend overweg op zijn zes snaren. Ein delijk verlost van de "Privé- avonturen" van ex-collega Her man Brood slingerde hij een aan tal uitstekende soli de zaal in die opvielen door hun korte duur en hoge functionallteitswaarde. Zanger Emile den Tex mag zeker niet onvermeld blijven. Hij slaag de er gedurende het hele concert in zijn stem boven de muziek uit te laten klinken, zonder te ver vallen in schreeuwerige vocalen, iets dat van maar weinig in het LVC optredende stemgebruikers kan worden gezegd. Zijn presen tatie is sober doch sympathiek. WIM KOEVOET De enige groep die haar muziekvo- lume wist te beheersen was Doe Maar. Dit werkte sterk in het voordeel van de verstaanbaar heid van de gezongen teksten. Ondanks de slechte akoustiek van de zaal. Zelfs het verhaal over het kweken van een weed- plantje om high te worden liet aan duidelijkheid niets te wen sen over. Onder andere de num mers "Vlinders in m'n hoofd" en "Dansen met Alice" zorgden er voor dat het publiek de groep nog eens terug vroegen. Het enthousiasme temperde al spoedig nadat de frisse reggae en ska muziek van Doe Maar werd opgevolgd door de harde rock van de Polle Eduard Band. De zelfde brij van geluid kwam, evenals bij de Jan van de Grond Groep, wederom over het pu bliek heen. Echter nog wat har der en nog minder verstaanbaar. De volhouwers die waren geko men voor Bram Vermeulen wer den niet bepaald beloond voor hun wachten. Ook hier gingen al le knoppen open zodat de gezon gen teksten volledig verzopen. Bram buitte zijn twaalf jaar thea terervaring op het toneel met Freek de Jonge echter goed uit. Vooral de verschillend gekleur de TL-balken die op het toneel waren aangebracht maakten het speelterrein van Vermeulen en de zijnen visueel een stuk aan trekkelijker. Ook Freek de Jonge verwerkte dit idee in zijn shows. Wie wat van wie heeft doet er niet zo toe. Maar de rol die Bram Vermeulen zich heeft toegeme ten als puur popmuzikant is twij felachtig. "Doe het niet alleen" is een van de nummers die op zijn onlangs verschenen elpee staat. Of deze titel een advies is aan zichzelf is niet zeker. Duidelijk was gisteravond echter wel dat het talent wat hij om zich heen heeft verzameld zijn eigen popni veau als artiest omhoog heeft ge haald. ROEL ZAADNOORDIJK Expositie (1) In de openbare bibliotheek in Voorschoten is vanaf morgen tot en met vrijdag 1 mei een ten toonstelling van werkstukken van Giel Langeveld. De kunst van deze Sassenheimer is in di verse technieken uitgevoerd. De kunstenaar, die les geeft aan een vrije academie vertoont raakpunten met het realisme, maar neigt ook naar het surrea lisme en het neo-realisme met een duidelijk fatalistische in slag. Er zijn pen-, potlood- en pasteltekeningen en aquarellen en gouaches te zien. De openingstijden van de biblio theek zijn als volgt: maandag middag van twee tot half zes; dinsdagmiddag van twee tot half zes en van zeven tot negen 's avonds; woensdag weer van twee tot half zes; donderdag ochtend van tien tot een uur en van twee tot half zes; vrijdag van twee tot half zes en van ze ven tot negen uur 's avonds; za terdag van tien tot een uur. Expositie (2) In het oude raadhuis bij de Pomp in Warmond is vanaf zondag een tentoonstelling van Annie God- dijn uit Ter Aar. In de tentoon stellingsruimte hangen kleuret sen van de kunstenares die mo menteel in Leiden woont. De in spiratie voor haar kleuretsen doet Annie Goddijn meestal in de duinen op. Zij maakt schet sen ter plaatse, die zij thuis uit werkt tot etsen. Zij volgde een opleiding aan de Vrije Acade mie en geeft nu zelf les in etsen aan Expressie 70 in Alphen aan den Rijn (Vrije Tijdscentrum) en aan de Vrije Academie in Rotterdam. Zij heeft eerder geexposeerd in Gouda, Wasse naar en Haarlem. Het oude raadhuis is open op dinsdag 's avonds van zeven tot negen uur, woensdag en donder dag van twee uur tot vier uur, zaterdag van elf uur tot vier uur en zondag van twee uur tot vier uur. De kunstenares is zelf op zaterdag 11 april van half twee tot vier uur aanwezig. ZATERDAG 4 APRIL 1981 ZATERDAG Ballet Leerlingen van de Leiderdorpse balletschool van Els Joosten vieren het tienjarig bestaan van deze opleiding met een leerlin genpresentatie in het Congres gebouw in Den Haag. Deze jubi leumvoorstelling waar inmid dels al meer dan 1600 kaarten voor zijn verkocht vindt zon dagmiddag 12 april plaats. Els Joosten begon aanvankelijk in Voorhout maar verhuisde later naar een gymnastieklokaal aan de Hoogmadeseweg in Leider dorp. Haar opleiding is inmid dels uitgegroeid tot 350 leerlin gen. Regelmatig gaan er van de ze leerlingen over naar het ko ninklijk conservatorium in Den Haag. De grootste groep leerlingen be vindt zich in de leeftijd van 4 tot en met 12 jaar. Er worden lessen gegeven in klassiek bal let, jazz, caractère en klassiek ballet voor dames. Het programma dat in het con certgebouw wordt opgevoerd is onder choreografie van Els Joosten zelf. Alle kleding is door haar zelf ontworpen en ge maakt. In totaal doen 300 leer lingen aan de voorstelling mee, die voor een deel is opgebouwd rond vier solisten. Leiden - Kijkhuis. Vrouwenkerkkoor- straat 17. de film Fan Komischer Heili ger van Klaus Lemke, 20 en 22.15 uur. LAK - Levendaal, clownsweekeinde door de clown Virago Seegers, za en zo, opgeven vandaag bij het LAK. Yoga Gezondheidscentrum - Hoge- woerd 175a, 'Wat is Iriskopie', 19.30 uur. HOT-House - concert trompettist/pia nist Nedley Elstak met 't Kwartet, 22 avond van de Cantains Club, 19.15 uur, inf. Ed Haagsman, tel. 212603. Romanus zaaltje van de Hartebrugkerk - Lange Mare, hoek Spijkerboorsteeg,' bingo-avond van de majorettenvereni- ging Keytown Stars, 19.30 uur. Sanders - Levendaal/hoek Korevaar- straat, antiekmarkt, 9.30-17 uur. NVSH praatcafé - Rapenburg 48, vanaf 22 uur, behalve le zaterdag van de maand, die is alleen toegankelijk voor (echt)paren. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, vanaf 22 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. ZONDAG Leiden - Middelweg 19c, kindervoor stelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel. 125802. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19, ma lm vr van 10-12 uur, tel. 122000. Scarabee - Pieterskerkchoorsteeg, op treden van het kwartet van saxofonist Frits Kaatee, Dolf del Prado bespeelt de bas, 21 uur. Salon O - Hogewoerd 18, opteden Dan ny Devos, 12 uur. Oud-Poelgeest - wandelen, verzamelen bij Laan van Oud Poelgeest. 14 uur. Zwembad De Zijl - Paramaribostraat, nationale kampioenschappen zwem- Kaktus. kindertoneel, 14.30 i MAANDAG Leiden - Kijkhuis. Vrouwenkerkkoor- straat 17, film Pas Si Mechant Que Ca van de Zwitser Claude Goretta met in de hoofdrol Gerard Depardieu, 20 en 22.15 uur. Rapenburg 100 - avond over kraken georganiseerd door de werkgroep T.V.- issue van de Leidse Studenten Ekklesia en leden van de Kraakbond, 20 uur. Ontmoetingscentrum - hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, 14.30 Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19. tel. 122000, ma t/m vr van 10-12 uur. Stats jongeren centrum - Haarlemmer straat 73, speelfilm. Voorschoten - raadhuis, commissie cul tuur. 20 uur. Wassenaar - raadhuis, raad, 19.30 uur. ARTSEN Leiden - De weekenddienst begint za terdag om 0 uur en eindigt zondag om 24 uur. Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za. H.J. Klaassen, Witte Singel 69, tel. 123089; zo, J.E.C. Crul-Kelderhuis, Noordeindsplein 8a, tel. 142888. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, de Waard: za, A. van Luijk. Wasstraat 2a, tel. 122522; zo, E.K. Fogelberg, de Sitterlaan 18, tel. 132877. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: za, E.H. Nieuwenhuis-Smalbraak, Bevrijdingsplein 60, tel. 768918; zo, F. Lahr, Zoeterwoudesesingel 11, tel. 120347. Voor de praktijk van Groeneveld, R. v. Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, v. Tol, Zwijnenburg, Verhage - P.L. Tan, Schoenerival 13, tel. 210890, spreekuur van 11-11.30 uur aan huis. Voorschoten - za, A. Tromp, de Sav. Lohmanplantsoen 33, tel. 762159; za, B.R. van Beusekom, Beresteynstraat 2, tel. 2520. Oegstgeest - E.W.F. v. Walchren, Oranje laan 29. tel. 152130. Leiderdorp - O. Du Ry v. Beest Holle, R.W.M. v. Velzen, Vlaskamp 16, tel. 891100, za en zo spreekuur van 12.30-13 uur, aan hetzelfde adres. Warmond - L. Lempers, Churchilllaan 13. Voorhout, tel. 02522-10140. APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht, zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt, waargenomen van vr 3 tot 10 april door: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 121313; Apotheek v. Breest-Smallen- burg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000. Voorschoten - Voorschotense apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525. DIERENARTSEN Leiden - voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: F. Muurling, Plantsoen 23. tel. 125057. B.H. Broer, Boshuizerlaan 26, tel. 764058. Oegstgeest - IJ Krol, Pres. Kennedylaan 260. tel. 153266. Voorschoten - J. Frencken, J. Röntgen- laan 14, Leidschendam, te). 070-271110. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604, tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum, Berkenkade, Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vr 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - L. Lempers, Churchilllaan 13. Voorhout, tel. 02522-10140. HAZERSWOUDE/RIJNDIJK - Met spandoeken en protestbor den hebben ongeveer 140 jonge lui van de jeugdsociëteit "Het Pluutje" gisteravond voor het cultureel centrum "Het Anker" in Hazerswoude gedemon streerd. De jongelui die dachten een gezel lige avond te hebben werden door de culturele raad van Ha zerswoude het gebouw uitgezet. In "Het Anker" werd een eenakter festival gehouden en men vrees de overlast van de discomuziek. Het is de derde keer in korte tijd dat een disco-avond voor de jeugdsoos niet kon doorgaan. lEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B V. Hoofdkantoor Witie Smgel 12311 BG LEIDEN Postbus 54 2300 AB LEIDEN Teieloon 071-144941 Nabezorglng van 18.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-18.00 Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884 Kwartaalabonnement 149,55 perp post (71,90 Jaarabonnement f186,70 per post f 276,10 Losse nummers f0,70 Abonnementsgelden bti vooruitbetaling te voldoen Bij automatische overscholing geen Adjunct-hoofdredacteur R D. Paauw Alp. redactiechef: A. van Leeuwen Plv Alq. redactiechef J M J Post Rubriekchefs J Kroon (stad) JPM van der Meer (regio) W. Wirtz (binnenland) J Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A van Brussel (sociale economie) P J de Tombe (sport) S.J. de Groot (geestelijk leven) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a in: Bonn. Brussel. Londen, Parijs, Washington. Cairo. Rome. Madnd. Stockholm en Djakarta Redactie randgemeenten Tel. 071-125260 of 071-144941 tst. 222 Ch. Lennartz tel. 071-133202 Correspondenten: Oegstgeest H. Sonders 071-155854 Voorschoten J. Peeters 071-769935 Zoeterwoude R. Stevent 071-890847 D.J. Roeleven 01715-1403 Warmond R. Hoekstra 071-762551 Wassenaar W. Olyslagers 01751-1581* Zoeterwoude H Stevens 071-890647 Leiderdorp F. Snijders

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2