mededelingen gemeentebestuur 1 leiden 6 tlm 10 april '81 im. m Te koop Kijfgracht 8 Gemeenteraad v! De gemeenteraad vergadert op maandag 6 april a s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Benoeming van een niet-raadslid tot lid van de Ver- keerscommissie. Verlening eervol ontslag aan het hoofd van de Tel- dersschool. Wijziging verordening geldelijke voorziening raads- en commissieleden. Project introductie Open School Werkwijze. Wijziging statuten van de Stichting Avondscholen gemeenschap "Boerhaave". Herhalingsaanvrage in het deelplan ten behoeve van het plan voor scholen 1984-1985-1986 van een school voor avond-L.B.O. Werkkrediet 1981 t.b.v. Directie Sociale Werkvoor ziening. Vaststelling verordening op de markten; intrekking van de verordening op de markten van 3 mei 1970, gewijzigd bij Raadsbesluit van 8 mei 1978. Garantie geldlening aan de Stichting Het Groot Sionshofje. Commissie- en Projectgroep vergaderingen Commissie voor het Psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a. Woensdag 8 april a.s. om 17.30 uur in het re creatiegebouw van het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a.. Endegeesterstraatweg te Oegstgeest. Agenda: Voortgangsmelding t.a.v. organisatiestructuur. 2e kwartaal NOK-aktiviteiten 1981. Samenwerkingsverbandlen) met de G.D.S.W. Tussenstand begroting 1981. Samenstelling gedenkboek Voorheen-Voorgeest. Bestuurscommissie voor de openbare scholen "De Ducdalf" en "De Loopplank" Donderdag 9 april a.s. om 20.00 uur in de depen dance van het schoolgebouw. Regenboogpad 3. Agenda: Vaststelling jaarplannen 1980/1981 Ducdalf/Loop- plank (inclusief behandeling van de verslagen van de 6e en 7e vergadering van de werkgroep school organisatie) Voortzetting discussie over democratisering. Voortgang werkgroep schoolwerkplan. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting op de 4e etage, kamer 407, in het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Hinderwet VS Een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet Opslagplaats en verkoop van vuurwerk in het pand Herenstraat 40-42. De aanvrage is afkomstig van H. Choufour, te Leiden, en betreft het oprichten van een opslagplaats van vuurwerk alsmede een verkoopruimte in het pand He renstraat 40-42 Op dinsdag 21 april 1981 zal om 14.30 uur een openbare hoorzitting worden gehouden in kamer 112 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Ie verdieping. Polyether verwerkende industrie c.a. in het pand Utrechtse Jaagpad 76a. De aanvrage is afkomstig van de firma "WECO" (P.A. van Werkhoven), te Leiden, en betreft een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning tot het uitbreiden en wijzigen van door elektromotoren ge dreven installaties ten behoeve van het verwerken van polyether (snijden, stofferen etc.) alsmede een autoherstelinrichting voor eigen bedrijfsauto's met een dieseloliepompinstallatie EXCLUSIEF verfspuit inrichting een en ander in het pand Utrechtse Jaag pad 76a. Op dinsdag 21 april 1981 zal om 15.00 uur een open bare hoorzitting worden gehouden in kamer 112 van het Stadsbouwhuis. Langegracht 72, Ie verdie ping. Tijdens bovengenoemde hoorzittingen wordt gelegen heid gegeven over de desbetreffende aanvraag van gedachten te wisselen. De aanvragen en andere daarop betrekking hebbende stukken liggen gedurende de gehele behandelingster mijn ter inzage in kamer 104 van het Stadsbouw huis, Langegracht 72, leverdieping. Voorts liggen deze stukken gedurende vier weken na heden elke donderdagavond van 17 30 uur tot 20.30 uur ter inzage in de studiezaal van de Openbare Bibliotheek aan de Nieuwstraat Gemotiveerde bezwaren kunnen schriftelijk tot en met 3 mei 1981 bij het College van Burgemees ter en Wethouders worden ingediend. De persoonlijke gegevens van degenen die schriftelijk bezwaar hebben ingebracht worden, indien hierom - gelijktijdig bij aparte brief - wordt verzocht, niet be kendgemaakt. Degenen die bezwaren hebben ingebracht, en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, zullen vervolgens in de gelegenheid worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp-beschik- king in te dienen. Voorts maken Burgemeester en Wethouders van Lei den bekend dat door hen onder voorwaarden,om ge vaar, schade of hinder voor de omgeving te voorko men, op 3 april 1981 vergunning ingevolge de Hinder wet is verleend naar aanleiding van een verzoek van: Indal Holland B.V., te Leiden, voor het oprichten van een inrichting ten behoeve van de fabricage van elek tronische meet- en regelapparatuur in het pand Ad miraal Banckertweg 26. De beschikking en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen ter inzage in kamer 104 van het Stadsbouwhuis. Voorts liggen voornoemde stukken ook tot 3 mei 1981 elke donderdagavond van 17.30 uur tot 20.30 uur ter inzage in de studiezaal van de Openbare Bibliotheek aan de Nieuwstraat. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne staat tot 3 mei 1981 be roep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager van de vergunning; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig het gestelde in de genoemde wet schriftelijk of mondeling bezwaren hebben ingediend tegen de aanvraag en/of ont- werp-beschikking; d. enige belanghebbende, die aantoont dat hij rede lijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig het gestelde in de onder c bedoelde wet schrifte lijk of mondeling bezwaren in te dienen tegen de aanvraag en/of ontwerp-beschikking. De beschikking wordt na afloop van de beroepster mijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is in gesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van be stuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Bovengenoemde beschikking wordt niet eerder van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Voor nadere informatie over bovenstaande hinder wetzaken kunt u zich wenden tot-het Buro Milieu zaken van de afd. V.O.W., Stadsbouwhuis, kamer 104 (Tel. 769241 - tst. 230 t/m 232). Verkeers maatregelen Voor zover nodig zullen de nu op bovengenoem de wegen geldende verkeersmaatregelen wor den aangepast. De op de voorgenomen verkeersmaatregelen betrek king hebbende tekeningen liggen, voorzien van een bijbehorende korte toelichting, met ingang van heden gedurende 14 dagen ter inzage op het Bureau Voor lichting van het Stadhuis. Gedurende die periode be staat de gelegenheid tot het indienen van schrifte lijke bezwaren tegen het vaststellen van die maat regelen. Belanghebbenden worden voorts in de gelegenheid gesteld te worden gehoord in de openbare verga dering van de Verkeerscommissie, die zal worden ge houden op woensdag 22 april aanstaande in de Raad zaal van het Stadhuis, aanvang 15.30 uur. Diversen Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden dat zij voornemens zijn de hierna genoemde verkeersmaatregelen vast te stellen: Oude Morsch/Noordvest Eind 1977 stemde de Gemeenteraad in met een plan voor de wijziging van het wegenbeloop rondom de mo'en "De Valk". Dit plan kwam in grote lijnen neer op het openstellen van de Valkbrug voor verkeer in twee richtingen, het maken van fiets/voetgangers bruggetjes aan weerszijden van de brug en de aanleg van een nieuwe weg achter de molen langs. De uit dat plan voortvloeiende verkeersmaatregelen zijn begin 1978 vastgesteld. Nadien heeft overleg met Rijkswaterstaat over de subsidiëring van het project geleid tot aanpassing van het aanvankelijke plan. Naar aanleiding van wensen vanuit de raadscommissies zijn in een later stadium ook alsnog vrijliggende fietspaden opgenomen. Een andere wijziging kwam voort uit de inspraakreacties op deel 3 van het verkeerscirculatieplan. Deze wijziging komt in hoofdzaak neer op de aanleg van een tweezijdig fietspad tussen de Nieuwe Bees tenmarkt en het Station via het Schuttersveld. Als gevolg van de aanpassingen van het plan behoe ven ook de eerder vastgestelde verkeersmaatregelen wijziging. Deze wijzigingen hebben voornamelijk betrekking op de aanwijzing van verplichte fietspaden en fietsstro ken. de voorrangsregeling op een aantal kruisingen, de aanleg van voetgangersoversteekplaatsen, de aan wijzing van busstroken, alsmede het instellen van parkeerverboden en verboden stil te staan. De straten waar één of meer van deze maatregelen gaan gelden zijn de Nieuwe Beestenmarkt, de 2e Bin nenvestgracht, de Lammermarkt, de Molenwerf, de Valkbrug, de Rijnsburgersingel en de weg over het Schuttersveld. De De Camp/Pieterswijk Parkeerverbod aan beide zijden van de Kippenbrug (gele streep). Meerburg Voetgangersoversteekplaatsen op de Meerburger kade ter hoogte van de Lekstraat en ter hoogte van de zijgevel van het bejaardencentrum Roomburgh. Maredorp Parkeerverbod op de Lange Mare vóór het plein voor de Marekerk (gele streep). Merenwijk Parkeerverbod voor de hoofdingangen van de flats aan het Stadzicht, Parkzicht en Molenzicht (gele streep). Maredijk Eénrichtingverkeer voor alle verkeer behalve voet gangers, fietsers en bromfietsers in: 1de Aloclaan in de richting van de Marislaan; 2. de Poelgeeststraat in de richting van de Maredijk; 3. de Schutterstraat in de richting van de Vendel- Vreewijk Eénrichtingverkeer voor alle verkeer behalve voetgan gers, fietsers en bromfietsers in: 1. de Vreewijkstraat in de richting van de Jan van Goyenkade en 2. de Bilderdijkstraat in de richting van de Vreewijk- Aanpassing van de huidige bebording (bestaande maatregelen blijven inhoudelijk ongewijzigd) in. 1. de Gerrit Doustraat; 2. de Hugo de Grootstraat; 3. de Jan van Goyenkade. Noorderkwartier Intrekken van een geslotenverklaring in beide rich tingen voor alle verkeer, behalve voetgangers, fiet sers en bromfietsers van de Nassaustraat voorzover gelegen tussen de Os en Paardenlaan en de Lusthof laan. Nota Volwassenen - edukatie Leiden Vanaf dinsdag 9 april a.s. is aan de balie van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis de vervolgno titie "Volwassenen - educatie" voor f verkrijg baar. De samenstelling is gebeurd door een werkgroep, die deze nota binnenkort met reakties aan het college van Burgemeester en Wethouders zal aanbieden. De nota staat als thema op de agenda voor de verga dering van de commissie Onderwijs en Samenlevings opbouw van 22 april a.s. De gemeente biedt dit keer uit het verspreid gelegen woningbezit een woonhuis aan de Kijfgracht nmr. 8 prijs opstal f 34.150,— K.K. erfpacht per jaar f 1587, sectie en nr. C.1844, oppervlakte grond 87 m2 Waar aanmelden en informatie? Vanaf maandag 30 maart a.s. kunnen belangstellen den zich schriftelijk voor deze woning aanmelden in de hal van het stadsbouwhuis, Langegracht 72. Daartoe is gelegenheid tot uiterlijk 10 april a.s. tussen 9.00 en 12.30 uur. Indien u een geldige inschrijvingskaart van het buro huisvesting hebt, dan dient u bij de aanmelding uw registratienummer in te vullen. Wie komen in aanmerking? Na 10 april wordt een selectie gemaakt uit de binnen gekomen formulieren op basis van de hieronder te noemen voorwaarden; degenen die als woningzoekenden staan geregis treerd bij het gemeentelijk buro huisvesting en/of een woning van een Leidse woningbouwvereni ging of Leidse woningstichting leeg kunnen achter laten; degenen die een particuliere huurwoning in Leiden leeg kunnen achterlaten waarvan de huurprijs lager is dan f 750, (kale huur) per maand; degenen die niet als woningzoekenden bij het ge meentelijk buro huisvesting staan ingeschreven en geen woning als hierboven bedoeld leeg kunnen achterlaten, maar die wel voldoen aan de door het buro huisvesting te hanteren normén voor het ver krijgen van een woonvergunning. Verplicht verbeteren! Van de betreffende woning zijn tekeningen aanwezig van de bestaande situatie en de situatie na de verbe tering. Voorts is een omschrijving van subsidiemoge lijkheden verkrijgbaar en een kostenraming van de verplicht (in gedeelten) aan te brengen verbeterin gen. Dat laatste is in overleg te regelen. Als de glasbak vol is, geen glas erop of naast zet ten maar in een andere bak deponeren. Geen vuil, dozen of andere rommel bij de glasbak plaatsen. Alleen glas in de glasbak deponeren en geen aar dewerk en porcelein. Binnenkort komen op elke glasbak een paar stickers, waarop het verzoek, niet meer in de avonduren en 's nachts glas in de glasbakken te werpen. Inlichtingen over de glasbakken kunt u krijgen bij het Buro Voorlichting op het stadhuis of bij de afdeling Voorlichting van de Reinigingsdienst, Noorderstraat 18. Glasbakken bijgeplaatst en verplaatst. Sinds Leiden in november 1980 glasbakken kreeg, heeft de Leidenaar daar goed gebruik van gemaakt. In januari werd maar liefst 33% van al het glas dat wij weggooien in de glasbakken gedaan. Een minder leuk gevolg van dit alles was, dat veel glasbakken ruim voordat ze geleegd werden, vol zaten. Het gevolg hiervan was dat het glas al dan niet stuk naast de bak kwam te liggen waardoor een nare ver vuiling ontstond. De Reinigingsdienst heeft daarom besloten een tiental bakken in de stad erbij te plaatsen. Dit zal gebeuren in de week van 6 t/m 10 april. Op de volgende plaatsen komt een nieuwe bak te staan of wordt er één bij geplaatst. Kopermolen; op parkeerterrein Levendaal; hoek Rijnstraat Garenmarkt; hoek Raamsteeg Hooigracht; hoek Nieuwstraat de Laat de Kanterstraat; hoek Cobetstraat Zeemanlaan; op pleintje hoek Lammenschans- weg 5 Meilaan; tegenover Gerrit Kasteinstraat Robijnstraat; hoek Diamantlaan Kaiserstraat; tegenover de Mensa Noorderstraat; Kantoor Reinigingsdienst. De glasbak van de Lage Rijndijk wordt verplaatst naar de Oosterkerkstraat tegenover de Meelfabriek. De glasbak die op de hoek van de Wassenaarseweg en de Rijnsburgerweg staat wordt verplaatst naar de Boerhaavelaan ter hoogte van de daar gevestigde supermarkt. De Reinigingsdienst hoopt door deze uitbreiding de vervuiling en de overlast rond de glasbakken te be perken Ook U kunt daar aan mee werken door u aan de volgende regels te houden: Geen glas in de glasbak gooien tussen 21.00 uur en 7.00 uur. Wij zijn gesloten!!! Afdeling Bevolking gaat j verhuizen Na ruim zeven maanden te hebben doorge- bracht in een tijdelijke andere ruimte van j het stadhuis, zal de Direktie Burgerzaken (voorheen afdeling Bevolking, Burgerlijke stand. Militaire zaken) met ingang van maandag 13 apnl a s zijn teruggekeerd in haar geheel vernieuwde werkruimte. In verband hiermee zal eerder genoemde afdeling op donderdagavond (koop- avond) 9 en vrijdag 10 aoril de gehele dag wegens de verhuizing voor het publiek gesloten zijn. Maandag 13 april weer open!!! Met nieuwe openingstijden In het vervolg zal de Direktie Burger- zaken in haar nieuwe onderkomen op werkdagen van maandag tot en met vrijdag van 8 30 tot 15.00 uur doorlopend voor het publiek geopend zijn. Voor de donderdagavonden blijven de openingstijden ongewijzigd. Informatie-avond Pancras- West Maandag 6 april a.s. om 20.00 uur wordt in 't Parle ment, Nieuwe Rijn 52, een informatie-avond gehou den over het ontwerp-bestemmingsplan Pancras- West. In deze wijk, gelegen tussen Oude en Nieuwe Rijn, Hooigracht en Hoogstraat, is een samenvatting van het plan huis-aan-huis verspreid. Het volledige ontwerp-plan zal op de informatie-avond voor f 3,50 te koop zijn. Daarnaast is het ook bij de informatiebalie in de hal van het Stadhuis verkrijgbaar. Op dinsdag 28 april volgt een tweede avond, ook in 't Parlement, waarop de bewoners hun inspraakreakties kunnen geven. Zwembad "De Vliet" Voorschoterweg Leiden Tel. 765925 Zwembad "De Zijl" Paramaribostraat66, Leiden Tel. 120476 Opening buitenbaden zaterdag 2 mei De Zijl De zwemtijden zijn: De Vliet 07.00- 19.00 u 07.00 - 20.30 u 07.00 - 19.00 u 07.00 - 20.30 u donderdag 07.00 - 20 30 u vrijdag zaterdag zondag 07.00-19.00 u 07.00- 17.30 u 09.00 -17.30 u Tarieven seizoenabonnementen Gezinnen met inwonende kinderen geboren na 1 april 1963 Personen vanaf 16 jaar en ouder Jeugd t/m 15 jaar en 65 Entree 16 jaar en ouder Entree jeugd t/m 15 jaar en 65 Abonnements-etui Jaarabonnement (geldig van 1 mei 1981 t/m 30 april 1982) te gebruiken in onze binnen- en buitenbaden. Jaarabonnement 16 jaar en ouder f 135, Jaarabonnement t/m 15 jaar en 65 f 100, - Seizoenabonnementhouders kunnen in de periode van 2 mei t/m 13 september tegen betaling van f 1, tevens toegang verkrijgen tot het binnenbad op de vrijzwemtijden. Abonnementen zijn van 8 april t/m 29 april 1981 ver krijgbaar aan de kassa van het Vijf Meibad en het zwembad "De Zijl" dagelijks van 08.00 - 16.00 uur en op zaterdag van 12.00 -16.00 uur. Zondags is er geen voorverkoop. leder abonnement moet worden voorzien van een pasfoto formaat 3x4 cm. van de rechthebbende. De foto moet van recente datum zijn en niet ouder dan 2 jaar Zonder foto krijgt u geen abonnement. Voorverkoop 8 april - 29 april f 110,- f 45.- f 30,- 07 00-20.30 u 09.00-17.30 u 09.00- 17.30u f 125,- f 50.- f 37,50 0,25 3,25 2,25 0,25 Belangrijk: Voor de verstrekking van abonnementen aan gezins leden geldt dat deze, behalve voor ouders, alleen gel dig zijn voor kinderen, die op 31 maart 1981 nog geen 18 jaar zijn, derhalve geboren zijn op of na 1 april 1963. Gezinsleden van 18 jaar en ouder dienen ge bruik te maken van een individueel abonnement 45,- resp. 50,-). Voor zwemlessen vrage men inlichtingen aan de kas sa van de overdekte zwembaden. De abonnementen zijn zowel geldig in De Vliet als in De Zijl (buitenbad). Op zaterdag 2 mei houden wij open huis, dus gratis toegang, om weer kennis te maken met het heerlijke water in de openlucht. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 9 en 11 maandag 6 april Wijk 10 en 12 woensdag 8 april Wijk 13 en 15 donderdag 9 april Wijk 14 en 16 vrijdag 10 april

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 22