Nog geen geld voor sporthal en 't Centrum' Leiderdorp: betere verdeling subsidie CDA en VYD Warmond nog niet afwijzend tegenover kernenergie Weidse agenda Raad wil ook uitbreiding „Ons Huis Raad Zoeterwoude wijst nieuwbouw Zoetermeer af Yoorhoflaan binnenkort veiliger ZOETERWOUDE- De Zoe- terwoudse gemeenteraad heeft gisteravond geen geld beschikbaar gesteld voor de bouw van een sporthal en de aankoop van gebouw 't Cen trum". Burgemeester en wethouders trokken hun voorstel om daarvoor 3.250.000 gulden uit te trekken in. Dit gebeurde nadat alle partijen in de raad kritiek hadden gele verd op het niet beschik baar stellen van subsidie voor een ander vereni gingsgebouw, "Ons Huis". Deze financiële bij drage zou nodig zijn voor de bouw van twee kleine re zaaltjes. De partijen zien deze afwijzing niet zitten, omdat het gemeentebe stuur wel van plan is om 't Cen trum" aan te kopen. Deze aan koop komt voor de gemeente na melijk op een extra uitgave van 127.000 gulden te staan. Boven dien zou de bouw van een nieuw onderkomen voor de muziekver enigingen die nou in 't Cen trum" zitten goedkoper zijn dan de aankoop en het opknappen van 't Centrum". Dit komt om dat het gebouw in een slechte staat verkeert en er dus nogal wat moet worden opgeknapt. De muziekverenigingen die in het gebouw hun vaste honk hebben, willen echter het liefst in 't Cen trum" blijven en hebben bij de gemeente op behoud van dit on derkomen aangedrongen. Volgens de diverse partijen wordt de "Ons Huis" nu het slachtoffer van het beleid van de gemeente. Het laatste plan van "Ons Huis" om er twee kleine zaaltjes bij te bouwen was nog het enige dat was overgebleven van een plan om een grotere toneelruimte en onderkeldering van het complex te realiseren. Vandaar dat men zich niet kan vinden in de opstel ling van het gemeentebestuur om ook dit minieme deel niet te subsidiëren. B en W willen ech ter voor uitbreiding van dit ver enigingsgebouw niet ook nog subsidie geven omdat er op die manier teveel accomodatie zou ontstaan in Zoeterwoude. Volgens CDA-fraetievoorzitter Ho- genelst, moet er alsnog contact komen tussen B en W en de Her vormde Jeugdraad, de beheerder van "Ons Huis", om tot overeen stemming te komen over het ver schil van inzicht. Hij vroeg zich verder af, of er binnen het bedrag van ruim drie miljoen niet iets was te schuiven, waardoor de wensen van "Ons Huis" alsnog kunnen doorgaan. Hij werd hier in bijgevallen door het nieuwe Progressief Zoeterwoude-raads- lid mevrouw Kolff-Haantjes. "Ik vraag me af of de renovatiekos- ten van 't Centrum" niet wat lager kunnen. Ik denk daarbij Het verenigingsgebouw "Ons Huis" in Zoeterwoude. De gemeenteraad is van mening dat er ook geld voor uitbreiding van dit gebouw moet komen, wanneer zoveel geld wordt uitgetrokken voor 't Centrum" en de nieuwbouw van een sporthal. aan meer eigen werkzaamheden door de muziekverenigingen zelf. Ook een wat eenvoudiger in richting van het gebouw kan de kosten van de renovatie terug dringen.", aldus mevrouw Kolff- Haantjes. Deze renovatie van het gebouw gaat rond de 230.000 gul den kosten. Zij vond verder, dat het getuigde van verkeerd be stuur, als op de manier waarop B en W voorstelden, met gemeen schapsgeld een slag zou worden toegebracht aan "Ons Huis" De fractievoorzitter van de WD Michielsen, sloot zich aan bij het betoog van het CDA en de fractie van P.Z. Hij voegde eraan toe, dat de uitbreiding van de accom modatie een soort prestige-ob ject is geworden, waarbij de kleintjes onderuit gaan. Hij vond dat men ervoor moest waken, om de bestaande verhoudingen te gaan verstoren. Ondanks alle kritiek, zyn alle par tijen het met elkaar eens, dat 't Centrum" behouden moet blij ven. Er wordt vooral gewezen op de zeer goede akoestiek in het gebouw. Bovendien vindt men, dat het gebouw een historische waarde bezit. B en W van Zoeterwoude hebben nu toegezegd alle punten nog eens op een rijtje te zetten. "Wij zullen deze kwestie zo spoedig mogelijk opnieuw ter sprake brengen, maar we kunnen niet beloven dat dit al in de volgende raadsvergadering het geval is", aldus burgemeester Houdijk. Nieuw raadslid in Zoeterwoude ZOETERWOUDE- Mevrouw-Kollf Haantjes is gisteravond tijdens de raadsvergadering officieel geinstalleerd als raadslid voor de fractie van Progressief Zoeter woude. Zij volgt daarmee de heer Van der Post op, die wegens drukke werkzaamheden het raadswerk niet meer kon blyven doen. Mevrouw Kollf-Haantjes. Debuut in de Zoeterwoudse raad. WARMOND - De fractie van Pro gressief Warmond in de gemeen teraad is van mening dat hun vertegenwoordiger in de alge mene raad van het Energiebe drijf Rijnland zich duidelijk af- voorschoten - "Beter een goede beurt dan een verre vriend", te kenden we gisteravond in het Voorschotense jongerencentrum De Lindehoeve op uit de mond van dichter Jan Pierre Rawie. Rawie was echter niet de meest boeiende van de dichters die door Prolithea (Promotie, litera tuur en theater) waren uitgeno digd. Die eer viel Hans Dorrestijn ten deel, die natuurlijk ook niet voor niets als laatste voordroeg uit zijn werk. Sonnetten-dichter Jan Kal stelde overigens ook niet te leur. Hy las gedichten voor uit: "Fietsen op dz Mont Ventoux", "Praktijk hervat" en "Waarom ik geen Neerlandistiek studeer". Dorrestijn boeit in Lindehoeve En de Groninger dichter Driek van Wissen, die gisteravond "Gloria Mundi", "Assepoester" en "Humanae Vitae" bracht, be wees dat hij niet ten onrechte be kend is in het Hoge Noorden. Weinig indruk maakte Vic van Reijt, redacteur van het beruchte Amsterdamse studentenweek blad Propria Cures. Nee, dan was het leuker om te luisteren naar Willem Wilmink en Jan Boer stoel, die bovendien nog onaan gekondigd optraden. Wilmink begeleidde zichzelf op accor deon. Het klapstuk kwam na de pauze: Dorrestijn betrad voor de tweede keer het bescheiden podium. Eerder op de avond had hij al ge probeerd de Lindehoeve-piano te bespelen, maar dit lukte niet zo best. Dorrestijn had hieruit gelukkig z'n conclusies getrok ken: hij liet de piano met rust en las uit z'n eigen werk voor. Hy deed dit zo komisch dat hij de zaal op zijn hand kreeg en de held van de avond werd. BERT KOEKEBAKKER wijzend moet opstellen tegen over kernenergie. De partij pro beerde dit standpunt gisteren door de gemeenteraad bekrach tigd te krijgen en zo wethouder Van Schagen, als afgevaardig de, met deze opdracht naar het Energiebedrijf te sturen. De andere partijen in de raad schaarden zich echter niet achter dit PW-idee. CDA en WD lieten weten niet vooruit te willen lo pen op de "brede maatschappe lijke discussie" die over kern energie gevoerd gaat worden, door nu al een standpunt in te nemen. PW-raadslid Van der Zalm zag deze argumentatie niet zo zitten: "Eigenlijk is die discus sie toch allang begonnen. Ande re invloedrijkere personen dan wij hebben er al uitspraken over gedaan. Hier moeten wij nu eens beslissen." Wethouder Van Schagen, die zoals gezegd vertegenwoordiger voer Warmond in de algemene raad van Rijnland is, zegde toe het be sprokene in overweging te ne men en zich nog eens diepgaand te bezinnen over het standpunt dat hij uiteindelijk tijdens de ver gadering van Rijnland gaat inne- Duidelijk is wel al dat de wethou der zijn beklag zal doen bij het Energiebedrijf over de trage ver zending van de bij de vergade ring noodzakelijke stukken. Pro gressief Warmond zette de wet houder hier door middel van een motie toe aan. Er kan geen rede lijk advies door Warmond wor den gegeven als de stukken altijd te laat komen, zo werd duidelijk gemaakt. Alle andere raadsleden steunden de motie van PW. De raad toonde zich ook verheugd over het plan van burgemeester en wethouders om het toeken nen van subsidie direct door de gemeente zelf te laten reguleren. Er komt een regeling voor de gang van zaken waarop vereni gingen in Warmond subsidie voor hun activiteiten kunnen aanvragen. Voorheen werd de subsidieverlening door het Rijk verzorgd. Alle fracties zeiden dat er nu met de nieuwe regeling beter kan worden beoordeeld wie subsidie verdient en wie niet. Wel werd erop aangedrongen dat de ver enigingen zo goed mogelijk wor den begeleid bij het aanvragen van subsidie en alles wat daar mee gepaard gaat, omdat anders de nieuwe regeling nog maar weinig zoden aan de dijk zet. Wethouder mevrouw Dalhuisen zegde toe alles in het werk te stel len om de verenigingen met de procedure vertrouwd te maken. De raad stemde in met een voorstel het rechterdeel van het oude raadhuis in Warmond te verhu ren aan de werkgroep "Het Oude Raadhuis". Tot nu toe had die groep aan haar doelstellingen voldaan en daarom vond men het terecht het huurcontract met drie jaar te verlengen. ZOETERWOUDE- De raad van de gemeente Zoeterwoude staat volledig achter de brief, die het bestuur van deze gemeente wil sturen aan Zoetermeer en waarin zij haar bezwaren uitspreekt over LEIDERDORP Binnenkort wordt er een begin gemaakt met het veiliger maken van de Voor- hofiaan. Aan de beide uiteinden van de laan, bij de Gallaslaan en de Persant Snoepweg, zullen er zogenaamde verkeersdrempels (verhogingen in het wegdek) ko men. Verder zal de straat daar worden voorzien van een ge kleurde asfaltlaag. De raadscom missie verkeer en vervoer hoopt, dat een verkeersremmende wer king van deze maatregelen zal uitgaan. Deze werkzaamheden zijn een eer ste aanzet tot het veiliger maken van de laan. Hiervoor is een be drag van 10000 gulden uitgetrok ken. De overige werkzaamheden zullen volgend jaar aan bod ko- Bij wijze van experiment zal er voor een gedeelte van de Enge- lendaal een groene golf worden ingesteld. Er komen echter voor lopig geen extra uitvoegstroken voor afslaand verkeer. Om hard rijden tegen te gaan, zal de groe ne golf alleen gelden als er niet sneller wordt gereden dan 45 km per uur. Als de proef slaagt, zal er op de hele'Engelendaal een groe ne golf worden ingevoerd. de nieuwbouw van de wijk "Noordhove" in Zoetermeer. Volgens CDA-fractievoorzitter Ho- genelst schaadt de gemeente Zoetermeer het "groene hart" van de Randstad en is er voor Zoeterwoude sprake van hori zonvervuiling door de hoog bouw, die men wil realiseren in "Noordhove". Volgens Michiel sen (WD) moet de gemeente Zoeterwoude zich sterk maken voor het behoud van het agra risch landschap, dat het hart vormt van de Randstad. Hij duidde er verder op, dat de pro vincie zich niet houdt aan het streekplan, dat geldt voor het ge bied waar de wijk "Noordhove- "zal worden gebouwd. Het gemeentebestuur van Bent huizen heeft de brief van Zoeter woude ook ondertekend, omdat ook deze gemeente veel moeite heeft met de plannen van Zoeter- Meijeweitje verhuisd LEIDERDORP - Vooruitlopend op de komende nieuwe wet op het basisonderwijs, waarin kleu terschool en lagere school onder een dak zijn samengebracht, is het Leiderdorpse Kleuterschool tje "Op 't Meijeweitje" verhuisd naar de "De Meijegaard" aan de Vronkenlaan. De Meijegaard is een lagere school die in totaal drie lokalen leeg had staan van wege het dalend aantal leerlin gen. Vanavond echter vindt de feestelij ke opening plaats van de nieuwe huisvesting. De avond begint om acht uur en men wordt in de ge legenheid gesteld de nieuwe huisvesting te bezichtigen. Sport bij sociaal-cultureel werk gevoegd Van der Have kwart eeuw burgemeester LEIDERDORP - Burgemeester van der Have van Leiderdorp is in mei 25 jaar burgemeester. Te gelijkertijd is hij 12'/2 jaar burge meester in Leiderdorp en 40 jaar in overheidsdienst. Ter gelzgen- heid van deze jubilea heeft een gemeentelijke werkgroep in sa menwerking met de plaatselijke Oranjevereniging op 15 en 16 mei een feest georganiseerd. De festiviteiten op 15 mei zijn be doeld voor gemeenteraad, de Leiderdorpse ambtenaren en be stuurlijke relaties. Zaterdag lö mei zijn er manisfestaties rond om het gemeentehuis en een re ceptie voor inwoners en andere belangstellenden. Voordat Van der Have naar Leiderdorp kwam was hij 12'/2 jaar burgemeester van Valkenburg. LEIDERDORP - De gemeente Leiderdorp wil de subsidie aan de plaatselijke verenigingen be ter gaan verdelen. Om uiteinde lijk daartoe te komen wil men nu ook de Leiderdorpse sportclubs en -verenigingen meenemen in de opstelling van het sociaal-cul turele werk binnen Leiderdorp is opgenomen, zal aangeven welk subsidiebeleid de gemeente voor deze activiteiten gaat voeren in de periode 1982-1986. De eerste richtlijnen over het nieuw te voeren sportbeleid kwamen gisteravond ter sprake in de raadscommissie voor cul tuur. Een van de redenen dat de sport bij de welzijnsplanning wordt ingepast is dat er vele raakvlakken zijn, die de sport heeft met het sociaal-cultureel werk. Zo organiseren sportver enigingen niet zelden kampeer- weekeinden voor haar jeugdle den. Dit kan ook onder recreatie ve sportbeoefening worden ge schaard. Om tot een eerlijke verdeling van subsidies te komen moet nu dui delijk op een rijtje worden gezet in hoeverre een sportvereniging geld aanvraagt voor bijvoorbeeld puur sportzaken of nevenactivi teiten. Deze nevenactiviteiten hebben doorgaans een grote overeenkomst met het overige sociaal-culturele werk dat in Lei derdorp wordt verricht en waar ook subsidie voor wordt aange vraagd. Sparta De commissie vond het ook wense lijk dat binnen afzienbare tijd duidelijkheid komt over de hoe veelheid verborgen subsidies die de Leiderdorpse sportverenigin gen in de loop der jaren van de gemeente hebben gehad. Zo leg de een van de aanwezige ambte naren uit dat bijvoorbeeld de gymnastiekvereniging "Sparta" dertig jaar geleden een brug-on- gelijk van de gemeente heeft ge kregen. Het geld daarvoor kwam uit een fonds 'Uitbreiding oude dorp". "Sparta" kreeg een deel van dit geld, omdat de aanschaf van een dergelijk gymnastiek-at- tribuut ook meer leden voor de club opleverde. Uiteindelijk le verde het de club echter weer zo veel nieuwe leden op dat er een extra brug-ongelijk moest ko men Wethouder mevrouw Gehner was gisteravond van mening dat er bij het uitzoeken van dit soort za ken weliswaar heel ver in de tijd moest worden teruggegaan, maar dat de duidelijkheid tot ui ting kan worden gebracht in de hoeveelheid gemeente-subsidie die er in de toekomst nog aan de sportverenigingen wordt uitge deeld. VRIJDAG 27 MAART 19 VRIJDAG Leiden - Molen de Valk, demonstraf om werkgelegenheid Adler te beho den, za 13 uur. Leids Vrijetijdscentrum - Breestraat 9 swingavond en de film, Brutti, sporchi cattivi- Ettore Scola, aanvang film vr Clubgebouw Maredijk - klaverjas- e sjoelavond van Speeltuinverênigir| Selskip 'Gijsbert Japicx' uit Haarle| met het blijspel 'De specialiteit fan hüs', 20 uur. Microtheater Imperium - Oude Vest, en za met Bent u er nog?, 20.30 uur. Leonardushuis - Haagweg 14, kledini beurs, vr van 15 tot 20 uur en za van 11 13 uur. Koningin Wihelminaschool - Sumatri straat. Fancy-fair, zaterdag 10 uur. 't Parlement - Nieuwe Rijn 52, club 1 alleenstaanden, 20 uur. Rapenburg 48 - NVSH trefcentrun) open soos, 22 uur, tel. 149987. Dierenbescherming Leiden, meldini zwerf- en gevonden dieren, tel. 212026] Caeciliastraat 18 - open-huisavonl L.V.L., 21 uur, tel.764236. Leiderdorp - Dorpskerk, Hoofdstraai concert verzorgd door het 'CJara Wieci/1 Trio', 20.15 uur. Meijegaand - Vronkenlaan 2a, openinl kleuterschool Meijeweitje, 20 uur. Oegstgeest - Camphuys bij RK-Schoo| Antiekbeurs, 19 uur. Voorschoten - raadsvergadering, 20 uur, Zoeterwoude - Ons Huis, Kosterpad Toneel KPJ, 20.30 uur. Oegstgeest - Camphuys, antiekbeurs, zf" èffTERDAG Leiden - Leids Vrijtijds Centrum - op treden rockband Radar, 21 uur, om 21 de film Brutti, sporchi e cattivi-Et ken maken voor stakingsdag maandagL 21 uur Clubhuis Speeltuinvereniging Prinses Beatrix - Schubertlaan, bingo/dans. avond, 20.30 uur. Wassenaarse slag - prestatielocp georga-, niseerd door Atletiekvereniging Hol' land, zo vanaf 10 uur. Sanders - Levendaal/hoek Korevaar straat, Antiekmarkt, 9.30-17 uur. NVSH praatcafé - Rapenburg 48, vanaf Leidse Werkgroep Homoseksualiteit E Caeciliastraat 18, disco vanaf 22 uur. Zoeterwoude - Ons Huis, Kosterpad, Toneel KPJ, 20.30 uur. Wassenaar - Praethuys, halfvastenbal, 20.30 uur. Voorschoten - Lindehoeve, Geo optre- 2ÖM3AG Leiden - Middelweg 19c, kindervoor stelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel. 125802. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19, ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. Groenoordhallen - kampioenstentoon stelling voor twaalf verschillende soor ten windhondrassen, 9-17 uur. ARTSEN Leiden - De weekenddienst begint za- i terdag om 0 uur en eindigt zondag om 24 uur. Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za, J. Stolk, Burggravenlaan 16, tel. 125820; zo, S. Kooiman, Nooreinds- plein 2a, tel. 122268. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, de Waard: za, J. de Bruijne, Kemstraat 11, tel. 141225; zo, J. van Gent, Zoeterwoudsesingel 28, tel. 122538. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: za, B. Roos, Zocherstraat 1, tel. 1 766123; zo, W. Schellekens, Paganini- straat 24, tel. 764035. Voor de praktijk van Groeneveld, R. v Leeuwen, Meijpr, Reinders, Tan, v. Tol, Zwijnenburg, Verhage: IJ. Groe- j neveld, Brikkenwal 19, tel. 133834, spreekuur 11-11.30 uur in Gezond heidscentrum Merenwijk, Rosmolen 2. Leiderdorp - za, F. Kemme, Grotiuslaan 12, tel. 893139; zo, H.B. van Wijk, v.d. Valk Boumanweg 198, tel. 890529, za en zo spreekuur van 12.30 tot 13 uur in Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest - J.W. de Hcan, Oranjelaan 26, tel. 170605. Voorschoten - za, J. Vrijenhoek, Bach- laan 1, tel. 2356; zo, S.M. Platteel-de i Jongh, Diepenbrocklaan 6, tel. 01717- 5417. Warmond - A. de Gijzel, O. Nassaulaan 10, tel. 01711-10834. Wassenaar - Zuid, Mevr. I.C. Spelt, van Groeneveltlaan 17, tel. 11844; noord, E.J.J. Op 't Landt, Middelweg 21, tel. 13056. APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht, zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: vr 27 tot 3 april door: Haven Apotheek, Haven - 18, tel. 120085; Linnaeus Apotheek, Kempenaerstraat lb, Oegstgeest, tel. DIERENARTSEN Leiden - voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: A.W. Helder, Herme lijnvlinder 36, tel. 146686. H. Vestjens/M. Vestjens-Raadsveld, Rijn en Schiekade 23, tel. 144323. B.H. Broer, Boshuizerlaan 26, tel. 764058. Voorschoten - C.P. v. Oostrom, Veurse- weg 36, tel. 01717-2317. Oegstgeest - IJ. Krol, Pres. Kennedy- laan 260, tel. 153266. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604, tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei- derdorp, tel. 410131, spreekuur ma L1 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - A. de Vriend, De Hooge Wei 203, Sassenheim, tel. 02522-12022. lEIDSCH dagblad DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leldsch Dagblad B.V. Nabezorglng van 16.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-16.00 Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884 Kwartaalabonnement 49,55 perp post f 71,90 Jaarabonnement 1186,7' per post 276.10 Losse nummers f 0,70 LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Teleloon 071-144941 Abonnementsgelden bn vooruitbetaling te voldoen Bi| automatische overschrijving geen Adjunct-hoofdredacteur R D Paauw AJg redactiechef: A. van Leeuwen Ptv Aig. redactiechef: J. M. J Post Rubnekchefs J Kroon (stad) J.P.M van der Meer (regio) W. Wirtz (binnenland) J Ruygrok-Hooge veen (buitenland) A.A van Brussel (sociale economie) P.J de Tombe (sport) P C Rosier (radio en televisie, kunst) S.J. de Groot (geestelijk leven) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a in: Bonn, Brussel. Londen. Parijs. Washington, Cairo. Rome, Madrid. Stockholm en Djakarta Redactie randgemeenten: Tel. 071-125260 of 071-144941 tst. 222 Ch. Lenr.artz tel. 071-133202 Correspondenten: Leiderdorp R. Zaadnoordijk 071-121481 Oegstgeest H. Sonders 071-155854 Voorschoten J. Peeters 071-769935 Zoeterwoude R. Stevens 071-890847 D.J. Roeleven 01715-1403 Warmond R. Hoekstra 071-762551. Wassenaar W. Olyslagers 01751-15816 Zoeterwoude: R Stevens 071-890847 Leiderdorp. F Snijders

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2